Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Megint megválaszolom magamnak a dolgokat:
A beépített DEM térképpel nem megy a 3D-s megjelenítés, viszont ha fent van a Topoguide Hungary azzal jó.
Nah, Boldog Karácsonyt mindenkinek!
A beépített DEM térképpel nem megy a 3D-s megjelenítés, viszont ha fent van a Topoguide Hungary azzal jó.
Nah, Boldog Karácsonyt mindenkinek!
Előzmény: JohnnyWeiss (#472)
Na közben visszaolvastam a fórumban és találtam válaszokat.
1. Szóval elcseszték a fejlesztők a 3D-s nézetet, de még a 2.8-asban sem javították ki (valahol azt olvastam a changelog-ban, hogy 2.8-asban javították)?!
2. OK, csak az aktuális tracket lehet visszatölteni a mapsource-al. A többit kézzel kell másolni, nem fogok belehalni, de azért.... na mind1.
1. Szóval elcseszték a fejlesztők a 3D-s nézetet, de még a 2.8-asban sem javították ki (valahol azt olvastam a changelog-ban, hogy 2.8-asban javították)?!
2. OK, csak az aktuális tracket lehet visszatölteni a mapsource-al. A többit kézzel kell másolni, nem fogok belehalni, de azért.... na mind1.
Előzmény: JohnnyWeiss (#471)
Üdv!
Ma megleptem magamat egy orenon 300-al. Itthon egyből frissítettem a szoftverét 2.8-ra. 2 kérdésem lenne így az elején:
1. 3D nekem sem megy, valami olyasmit ír, hogy nincsenek elégséges magassági adatok ehhez.
2. Nincsen track a kütyün, mapsource-al feltöltök neki egyet. Szépen látszik is a kicsikén, de mikor aztmondom, hogy szedje le a trackeket a mapsource, akkor azt mondja nincs letölthető track. Ez miért van? Csak a készülék által készített trackeket veszi figyelembe a mapsource?
Ma megleptem magamat egy orenon 300-al. Itthon egyből frissítettem a szoftverét 2.8-ra. 2 kérdésem lenne így az elején:
1. 3D nekem sem megy, valami olyasmit ír, hogy nincsenek elégséges magassági adatok ehhez.
2. Nincsen track a kütyün, mapsource-al feltöltök neki egyet. Szépen látszik is a kicsikén, de mikor aztmondom, hogy szedje le a trackeket a mapsource, akkor azt mondja nincs letölthető track. Ez miért van? Csak a készülék által készített trackeket veszi figyelembe a mapsource?
vagy nyomsz egy hovat es ott a legvonal ujraszamolasat (ha elotte utvonalon volt).
Előzmény: drabik (#468)
Nyilacska: nem lehet, hogy be volt kapcsolva az elektornikus iránytű, miközben a készüléket nem tartottad vízszintesen? Akkor bír homlokegyenest hülyeségeket mutatni.
Légvonalas tervezés: ne a térkép beállításoknál keresd, hanem a beállítások/útvonaltervezés alatt.
Légvonalas tervezés: ne a térkép beállításoknál keresd, hanem a beállítások/útvonaltervezés alatt.
Házigazda
Előzmény: drabik (#468)
Gondoltam, hogy egy puncs ivása közben levadászok egy belvárosi ládát (GCSHIP). Az Oregon300 fedélzeti számítógépe (geocaching témával) totálisan az ellenkező irányba vitt a Petőfi szobortól. Nem tudom, hogyan fordulhatott ez elő, de a kis piros nyilacska nem a megfelelő irányba mutatott.
A térképen meg "gyalogos" üzemmódnál nem találtam meg a "légvonalban" opciót.
Még szoknom kell.
A térképen meg "gyalogos" üzemmódnál nem találtam meg a "légvonalban" opciót.
Még szoknom kell.
Köszönöm válaszodat. Kipróbálom.
Annak idején russa-át használtam pda-án, ahhoz képest a turistatérképek nem tetszenek nekem oregon.
Próbálkozom.
Annak idején russa-át használtam pda-án, ahhoz képest a turistatérképek nem tetszenek nekem oregon.
Próbálkozom.
Előzmény: magpet (#466)
Ladazashoz a tuhu onmagaban is nagyon jo. En a TopoGuide+tuhu jelzett utak+tuhu gyalogutak kombinaciot szoktam hasznalni. Terepen nem igazan hasznalok utvonaltervezest, csak legvonalat.
Házigazda
Előzmény: mamago (#465)
Azt szeretném megkérdezni, hogy ládázáshoz (és egyéb túrázáshoz) milyen térképet használtok? Turistautakról letöltött? Ha igen, akkor melyiket?
Csak kíváncsiságból kérdezem.
Csak kíváncsiságból kérdezem.
Protar kérdésére:
-ha a készüléken pötyögted be, akkor útpont (waypoint) lett belőle. Ezekez az útpont managerben tudod szerkeszteni vagy törölni.
-ha groundspeak gpx-et töltöttél fel (ládaleírásokkal együtt), akkor nem tudod a készüléken törölni az egyes pontokat, csak egyben az egészet a gpx file eltávolításával.
-ha a készüléken pötyögted be, akkor útpont (waypoint) lett belőle. Ezekez az útpont managerben tudod szerkeszteni vagy törölni.
-ha groundspeak gpx-et töltöttél fel (ládaleírásokkal együtt), akkor nem tudod a készüléken törölni az egyes pontokat, csak egyben az egészet a gpx file eltávolításával.
Házigazda
2.20-hoz képest igen, javultak a magyar feliratok. Nem ismerem az előző verziókat, de most jobban magyar. Ma újra ránéztem az updradre és ma már arab is van. :)
Előzmény: magpet (#462)
Ez jó hír, mert már kezdtem megőrülni. Nekem is csak 2.8 jött le. :)
Lesz még kavarodás ebből a sok lökött USA tagállamból... :)
Lesz még kavarodás ebből a sok lökött USA tagállamból... :)
Házigazda
Előzmény: mamago (#460)
Sziasztok,
új a készülékem, karácsonyi ajándék. :)
Ma teszteltem és jól működik.
Nekem nem tölti le az updater a 2.90-es verziót, csak a 80-ast hozta le. Egyébként a gépen 2.20-as volt.
új a készülékem, karácsonyi ajándék. :)
Ma teszteltem és jól működik.
Nekem nem tölti le az updater a 2.90-es verziót, csak a 80-ast hozta le. Egyébként a gépen 2.20-as volt.
Előzmény: rekasi (#458)
WebUpdater már most letölti a Colorádóra, a listát a garmin kis késéssel frissíti csak.
Előzmény: H.Gábor (#457)
Megjelent Colorado 300 fw 2.90 - látványosan jobban látszanak a földutak, stb
Szia. Nekem ie7 alatt is ezt csinálta. Utánna csak kb. egy fél óra múlva engedett be a gpsgames lapra. Most már megjavult...
Előzmény: szg (#454)
Ha elötte használtad az előznézetet akkor néha produkál ilyet. Úgy tűnik, hogy az előnézet ajax request beakad valahol és a böngésző azzal küzd. Nagy ritkán előfordul, bár eddig csak ie6 alatt láttam ilyet. Egy megoldást tudok rá: a böngésző használni kell a bezár gombot :) Utána minden megy az oldal rendesen.
Házigazda
Előzmény: optikus (#451)
En ilyet meg nem tapasztaltam, csak neha kis lassulat. Mindegy is, mert most utaltam el fel evi hostingot. :)
Házigazda
Előzmény: optikus (#451)
van hogy egy ora is. elnyomom a postot, el is megy de az oldal mar nem frissul csak nagy kekseg es forog a frissites ikon. hiaba navigalok el majd vissza nem valtozik. ez xp, ffox 3 es ket geprol is igy szokik lenni (melohelyi es itthoni).
Előzmény: magpet (#446)
Látod erre nem is gondoltam, a 2.7 fw számomra egyértelműen colorado.
Így jártam! Most kereshetek egy vak embert, hogy átkísérhessem a túloldalra. :)
Így jártam! Most kereshetek egy vak embert, hogy átkísérhessem a túloldalra. :)
Előzmény: Csigabiga (#448)
Nekem is 2.7 van rajta. Megnéztem a 3d-t (szobában műhód nélkül) nekem mutogat hegyet völgyet (tuhun illetve topo+jelzetten próbáltam) több-kevesebb meggyőzőerővel. De én ezt korábban még soha sem próbáltam ezért nem tudom, hogy milyennek kéne lennie. Ha leírod pontosabban, hogy mit értesz azon, hogy nem működik akkor kipróbálom, hogy az enyémen megy e? Amolyan önkéntes kontrol csoport lennék.
"a képernyőpihenős" az mi???
Nem lehet, hogy készülék gondod van? Nekem a 2.7 eddig messze a legjobb variáció, a régi kínlódások 95%-a elmúlt tőle.
"a képernyőpihenős" az mi???
Nem lehet, hogy készülék gondod van? Nekem a 2.7 eddig messze a legjobb variáció, a régi kínlódások 95%-a elmúlt tőle.
Előzmény: optikus (#445)
Néha pillanatnyi terhelés miatt lassabb egy-egy oldal elérése, vagy submit, de ez azért órákig nem szokott tartani. Konkrét órák, vagy költői túlzás?
Házigazda
Előzmény: optikus (#445)
hat nem tudom de ezt a 2.7-et nagyon surgosen cserelni fogom mert nagyon gazos.
szoftverfejlesztokent nem is ertem hogy hogy mehetett ki egy ennyire bugos verzio, raadasul a feluletet erinti, nem is valami belso gebasz, hisz ha csak egyszer is elinditjak latshato hogy a 3d nem mukodik, a kepernyopihenos szintugy stb...
miert van az ha irok egy hozzaszolast akkor utana nem frissul a lap csak homokorazik es akar orakig vissza sem tudok jonni a forumba?
szoftverfejlesztokent nem is ertem hogy hogy mehetett ki egy ennyire bugos verzio, raadasul a feluletet erinti, nem is valami belso gebasz, hisz ha csak egyszer is elinditjak latshato hogy a 3d nem mukodik, a kepernyopihenos szintugy stb...
miert van az ha irok egy hozzaszolast akkor utana nem frissul a lap csak homokorazik es akar orakig vissza sem tudok jonni a forumba?
Előzmény: Zsolie (#443)
Köszi! Ezeket a szavakat többnyire nem értem, de elmondom az informatikusomnak, akit esetleg innen a játékból ismerhetsz (donkardos). 2000 láda adata biztosan nincs rajta, nem ládát meg gyakorlatilag úgysem nézek meg.
Előzmény: magpet (#441)
na itt a jol sikerult 2.7-es javitasa...:
[link]
* Fixed 3D view not displaying
* Fixed shaded relief being set to 'Do Not Show'
* Added setting to change land cover text size
[link]
* Fixed 3D view not displaying
* Fixed shaded relief being set to 'Do Not Show'
* Added setting to change land cover text size
safc (blog/Bosszantógép) kérdésére:
Az Oregonra egyszerre max. 2000 db. láda (vagy egyéb dolog :) adatai tölthetők fel ggpx formátumban. (Az okáról a Garmint kérdezd!) Ha ennél többet szeretnél, akkor az leírás nélkül a POI Loaderrel lesz lehetséges.
Az Oregonra egyszerre max. 2000 db. láda (vagy egyéb dolog :) adatai tölthetők fel ggpx formátumban. (Az okáról a Garmint kérdezd!) Ha ennél többet szeretnél, akkor az leírás nélkül a POI Loaderrel lesz lehetséges.
Házigazda
Az autós-tevezős műfajban nincsenek külön-külön ország-térképek. MicroSD-n létezik egy CityNavigator NT, ez lesz a legegyszerűbb.
Topo: Ausztriára van, Norvégiára én még nem találkoztam vele, de ettől még létezhet valahol. :)
Topo: Ausztriára van, Norvégiára én még nem találkoztam vele, de ettől még létezhet valahol. :)
Házigazda
Előzmény: optikus (#438)
sztem nem teljesen (kess se megy), de ne huzzuk mert a lenyeg hogy akkor nincs mas olyan modszer amirol en ne tudnek. azt gondoltam van valami trivi amit nem vettem eszre vagy ilyesmi, ezzel kell fozni ami van.
Előzmény: magpet (#437)
koszi ez hasznos info. meg nem dontottem el mit vegyek de jo volna ausztria, olaszo es norvegia tervezhetoen (meg ugye nemet o). csak olasz es norveg az topoban se lenne rossz. hat nehez ugy.
Előzmény: magpet (#436)
Erre viszont teljesen alkalmas az "egy korábbi találat közelében" című verzió. Egyszer kibököd a térképen, vagy megkeresed a rendes kereső menüben a középpontot (várost, akármit), és onnantól ez üzemképes.
Házigazda
Előzmény: optikus (#435)
Persze. Ha az illető hajózási útvonal "autózható", akkor tervez is rajta a CityNavigator.
Házigazda
Előzmény: optikus (#433)
most nincs nalam de ha map point opciora gondolsz akkor az nem igazan. egyreszt nehez odamenni vele a kivant poziciora mivelhogy a zoom-on es az ujjal bokogetesen kivul mas lehetoseg nincs, raadasul minden kereses utan lehet ujrakezdeni. persze le lehet rakni oda egy utpontot es utana a korul keresni de hat az is milyen...
Előzmény: magpet (#432)
Hát igen. Aki a 60CS-jét* átépíti sárga házba, annak a gyári magyar nyelv sem elég jó. :)
*Nem, nem hibás a ragozás. Ugyanis élő beszédben nem a "hatvancéesét" a helyes kiejtés, hanem a "hatvancséjét" :)
*Nem, nem hibás a ragozás. Ugyanis élő beszédben nem a "hatvancéesét" a helyes kiejtés, hanem a "hatvancséjét" :)
Házigazda
Előzmény: scele (#431)
szerintetek egy norveg terkepen mukodhet olyan hogy utvonalat kompon at tervez? mert ott baromira nem mindegy hogy 5km kompozas (x nok-ert) vagy helyette 100km korbeautozas a fjord korul. ott baromi sok a fjord (azaz komp). raadasul van valamilyen szinten menetrendjuk is (minimum hogy ejszaka nem jar). nem lenne baj ha tudnam hogy a keszulek erre kepes e vagy nem.
A pointer átheleyzős verzió pont ugyanazt tudja, csak megspórolsz vele egy GPS vevő ki/bekapcsolást.
Házigazda
Előzmény: optikus (#430)
Köszi, de tudom, hogyan kell leszedni csak nem akarom.
Sokat javítgattam már, így most olyan, ahogyan én szeretem.
Sokat javítgattam már, így most olyan, ahogyan én szeretem.
Előzmény: optikus (#428)
koszi ezeket en is kitanulmanyoztam es erre irtam hogy sztem nem tul praktikus. ezert hasznalom a pozicio athelyezest, csak hat az sem tul szep (de legalabb van).
Előzmény: magpet (#422)
koszi, nem vagyok jartas a dologban ezert szivesen elolvasom a hozzaertok irasait, de annyira nem akarok belemelyedni hogy mindent ertsek is. leven hogy legjobb esetben is balatonon setahajokazom, viszont ezek a kis nyamavadasok kizoomolva elegge takarnak.
Előzmény: magpet (#423)
pedig mar az elozo is egesz jo volt es csak javul. (annyit kell hogy frissitesnel a tovabb gombot nyomni es megjelenik ha van uj nyelvi.)
en is csinaltam magyaritast meg az elejen de ez az uj mar egesz jo.
az automata az engem is megszivatott mert arra sosem nyomtam mondvan automatan en ugysem hasznalom, csak gyanus volt hogy a 3d nezet meg valahogy hianyzik. aztan megneztem angolul mit jelent s lon megvilagosodas.
en is csinaltam magyaritast meg az elejen de ez az uj mar egesz jo.
az automata az engem is megszivatott mert arra sosem nyomtam mondvan automatan en ugysem hasznalom, csak gyanus volt hogy a 3d nezet meg valahogy hianyzik. aztan megneztem angolul mit jelent s lon megvilagosodas.
Előzmény: scele (#427)
A magyar frissítést én le se szoktam szedni. Csináltam magamnak egyet. Abba szépen átírtam azt ami nagyon b...ta a csőrömet.
Előzmény: magpet (#426)
A MapSource-ban a terkepek-fulon a bal also sarokban elnevezheto a terkep-keszlet, ez fog ott megjelenni. Az en keszulekemen minden terkepnel "Geochallenge GPS" ez a megjegyzes. :)
Mas: frissultek a nyelvi file-ok is, vegre javult a magyar menuben a "be/itt:" problema. Meg nem lapoztam vegig, hogy maradtak-e benne hibak, de ez mar onmagaban is nagyon szep. :) (Az automotive mod marad automata, ami nincs kozeli rokonsagban a valosaggal... :)
Mas: frissultek a nyelvi file-ok is, vegre javult a magyar menuben a "be/itt:" problema. Meg nem lapoztam vegig, hogy maradtak-e benne hibak, de ez mar onmagaban is nagyon szep. :) (Az automotive mod marad automata, ami nincs kozeli rokonsagban a valosaggal... :)
Házigazda
Előzmény: Csigabiga (#421)
Köszönjük!
De ez itt most nem volt OFF. Mit ír a Nagy Moderátori Kézikönyv az ilyen esetről? A júzer OFF-ot kiált, közben meg nem OFF. Ki kell moderálni ON-olásért? :)
De ez itt most nem volt OFF. Mit ír a Nagy Moderátori Kézikönyv az ilyen esetről? A júzer OFF-ot kiált, közben meg nem OFF. Ki kell moderálni ON-olásért? :)
Házigazda
Előzmény: piret (#424)
OFF
Újabban az MPC elvileg "igazi" hajós cuccokat is elő tud állítani, csak csökkentett funcionalitással (tehát például a hajós fényeknél nincs light sector okosság). Más kérdés, hogy mi mindent csinál mindeközben másképp, mint az igazi BC térképeken. Erről fogalmunk nincs, és láttunk ugye már olyat is a Garmintól, hogy a konkrét map ID volt bedrótozva a firmware-ekbe.
Tehát bármi megtörténhet, és az ellenkezője is.
ON
Újabban az MPC elvileg "igazi" hajós cuccokat is elő tud állítani, csak csökkentett funcionalitással (tehát például a hajós fényeknél nincs light sector okosság). Más kérdés, hogy mi mindent csinál mindeközben másképp, mint az igazi BC térképeken. Erről fogalmunk nincs, és láttunk ugye már olyat is a Garmintól, hogy a konkrét map ID volt bedrótozva a firmware-ekbe.
Tehát bármi megtörténhet, és az ellenkezője is.
ON
Házigazda
Előzmény: magpet (#423)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |