Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Van! Az egyik matt a másik fényes felületű. Méretben természetesen nincs különbség.
Előzmény: Bacu (#4470)
Láma kérdés: a 300 és 450es kijelzője között van difi?
(szerintem nincs)
Amennyiben nincs, úgy én is szívesen átvennék 2-3 darabot.
(szerintem nincs)
Amennyiben nincs, úgy én is szívesen átvennék 2-3 darabot.
Ha valakit csak az tart vissza a rendeléstől, hogy sok neki a 6 db fólia, szivesen beszállok felesbe vagy harmadba.
Előzmény: Cyrano (#4463)
Thx! Rendeltem is egy 6-os csomagot.
ui: a kesskorlátokhoz egy érdekes infó:
a gpx fájlok összmérete nem szerencsés, ha túllépi a 10-12MB-ot: [link]
ui: a kesskorlátokhoz egy érdekes infó:
a gpx fájlok összmérete nem szerencsés, ha túllépi a 10-12MB-ot: [link]
Előzmény: Cyrano (#4463)
Sziasztok!
Akinek szüksége van Garmin Oregon 450 -es méretpontos képernyővédő fóliára, akkor itt a link: [link]
6 db (fényes) fólia 2,88 Euro, és ingyen posta.:)
Légy szi, Csigabiga dobjál nekem is egy Oregonra tehető magyar nyelvi fájlt.
(A magyar nyelvi fájlnak még nem néztem utána a "vason", (ma még csak 5 napos a gép:) de ha megírod melyiket cseréljem le, azt megköszönöm)
Akinek szüksége van Garmin Oregon 450 -es méretpontos képernyővédő fóliára, akkor itt a link: [link]
6 db (fényes) fólia 2,88 Euro, és ingyen posta.:)
Légy szi, Csigabiga dobjál nekem is egy Oregonra tehető magyar nyelvi fájlt.
(A magyar nyelvi fájlnak még nem néztem utána a "vason", (ma még csak 5 napos a gép:) de ha megírod melyiket cseréljem le, azt megköszönöm)
Valóban, az egyéb pontok azok waypoint-ok közé kerülnek. Lehet, hogy a multiládák közzétett pontjaira gondolt. A logok csak annyiban befolyásolják, hogy azokkal a file méret limitet lépheti esetleg túl a gpx file.
Előzmény: Csigabiga (#4461)
Idézet
Megjegyzem, hogy a multik pontjai sajnos hülyén jelennek meg. Azaz a listában például a GCMAKE pontjai nem GCKMAKE-1, GCMAKE-2, ... névvel, hanem csonkén, GCKAME- néven jelennek meg. Be kell menni a láda teljes leírásához, hogy kiderüljön, hányasról is van szó. Ezt a jelenséget még nem sikerült orvosolnom.
GC nélkül töltsd le, úgy látszani fog: MAKE-1, MAKE-2, stb...
Idézet
Több láda fér a listába, ha nem pipálod be az a ládaleírásban szereplő egyéb pontok menüt.
Több láda fér a listába, ha csökkented a számot vagy nem pipálod be a logok, legfeljebb [5] darab menüt.
Ez így nem jó! Az egyéb pontok nem a geoládák közé kerülnek, hanem az útvonalpontok közé. (legalábbis a groundspeek gpx letöltése esetén, az azt kezelő GPS-eknél)
A logok letöltésének sincs köze a ládák számához, csak ha teleírod a kütyü teljes rendelkezésre álló kapacitását. (Ez is csak a groundspeek gpx letöltése esetén érdekes)
Előzmény: Sancho (#4460)
Geoláda letöltése Garmin GPS-be teljes leírással [link]
Állandóan visszatérő kérdés, gondoltam, leírom tisztességesen a GC és GG pontok "telepítésének" menetét. :) Lehet osztani a kezdőknek az url-t.
Állandóan visszatérő kérdés, gondoltam, leírom tisztességesen a GC és GG pontok "telepítésének" menetét. :) Lehet osztani a kezdőknek az url-t.
ng hasznalat eseten o300-on nem lehetne kicsikarni hogy mutassa az egyiranyu utcakat? netan a (balra)kanyarodas tiltasokat?
ha jol ertem a leirast akkor ezek az infok benne vannak.
ha jol ertem a leirast akkor ezek az infok benne vannak.
Én úgy tudom hogy víz alatt nem terjednek megfelelően ezek
a rádió hullámok szóval hiába is lenne vízálló,
az biztos hogy cseppálló.
a rádió hullámok szóval hiába is lenne vízálló,
az biztos hogy cseppálló.
Előzmény: sania (#4456)
Ezt nem tudom... Egy Garmin FR60-as órával vettem, az órára írják, hogy vízálló, úszáshoz is lehet használni, de a jeladóhoz ilyen utalást nem találtam.
Előzmény: KoLa (#4455)
Ha az Oregon szívritums jeladóján a Garmin HRM1G jeladót érted, akkor abban CR2032-es elem an és könnyen cserélhető.
Előzmény: KoLa (#4453)
Az Oregon szívritmus jeladójában cserélhető az áramforrás, vagy lemerülés esetén itt is az egészet kell lecserélni, mint a Polarnál?
Nem érdemes, mert a térképek amiket felraktál jóval részletesebbek mint a basemap.
Előzmény: sagirobi (#4449)
Ami számomra meglepő hogy a címek közt akkor is keres ha csak basemap van bekapcsolva. Ezek szerint a térképek engedélyezése/letiltása csak a megjelenítésre vonatkozik, és így letiltott térkép adatbázisát is használja?
Köszi a segítséget, megkaptam a magyar nyelvi file-t is! :) A Garmin könyvtáron belül átneveztem a gmapsupp.img filet, a többi img, xml, txt file-hoz nem nyúltam,eddig rendben működik, a térképek között megjelentek az újak is. :) Amelyiket bekapcsolva hagyom azt látom a basemap fölött mintha írásvetítő fóliák lennének ugye? Egyáltalán a basemapot érdemes bekapcsolva hagyni?
Telepítést követően nevezd át az oregonon a térképet.
Sajnos a következő térkép felpakoláskor is ugyanolyan néven kerül fel rá, és ezért nem jelenik meg.
Anno nekem is ez volt a problémám, és valami ilyesmi volt a megoldás.
(Ha nem találtam el, akkor szólj és előguberálom neked itt a fórumon! Csak most már kezdek álmosodni :))
Sajnos a következő térkép felpakoláskor is ugyanolyan néven kerül fel rá, és ezért nem jelenik meg.
Anno nekem is ez volt a problémám, és valami ilyesmi volt a megoldás.
(Ha nem találtam el, akkor szólj és előguberálom neked itt a fórumon! Csak most már kezdek álmosodni :))
Előzmény: sagirobi (#4444)
megoldás: miután telepítetted, változtasd meg a nevét valami másra és úgy nem fogja felülírni a következő telepített térkép
Előzmény: sagirobi (#4444)
Sziasztok! Új felhasználó vagyok itt és friss Oregon 450 tulajdonos. A fórumot még nem olvastam teljesen végig de már így is sok hasznos információra leltem itt. A készülékhez szeretnék én is kérni egy normálisabb magyar nyelvi csomagot ha lehet és arra még nem jöttem rá hogy hogyan lehet a készülék belső memóriájára több térképet is telepíteni. Eddig a MapSource-ből próbáltam, addig eljutok hogy megy a készüléken a basemap +1NG térkép, de ha felteszem a TUHU vagy a TG térképet akkor az előző mindig eltűnik és csak a basemap és a legutóbb telepített térkép marad. Miért van ez?
Berni, vargazo - elment.
Pihe: Nem tudok ingyenes, megbízható feltöltő oldalt, ráadásul nem az én művem a cucc.
Pihe: Nem tudok ingyenes, megbízható feltöltő oldalt, ráadásul nem az én művem a cucc.
Sztem olyasmi lehet, hogy amikor maszkalsz, akkor a koordinatakbol tud szamolni egy eszaki iranyt (mint a nem iranytus GPSek), ami valos, es ehhez folyamatosan tudja igazitani a magnesesen mert iranyt.
Legalabbis en igy csinalnam... :)
Legalabbis en igy csinalnam... :)
Előzmény: KoLa (#4421)
Nem kötekedésből mondom, de nem lett volna egyszerűbb feltenni valahová azt a pár byte méretű fájlt, és ide a fórumba csak a linkjét kitenni?
Így pl. elkerülhető lett volna a topik szétszpemmelése is... ;)
Egyébként helyenként valóban idétlen a fordítás...
(nem mellesleg a garmin szoftverei pl. akár maga a fw, vagy a mapsource épp, hogy csak megütik a kettes szintet, mondhatni kritikán aluli... annak fényében, hogy elvileg ők lennének a piacvezetők túragps-ügyileg)
Így pl. elkerülhető lett volna a topik szétszpemmelése is... ;)
Egyébként helyenként valóban idétlen a fordítás...
(nem mellesleg a garmin szoftverei pl. akár maga a fw, vagy a mapsource épp, hogy csak megütik a kettes szintet, mondhatni kritikán aluli... annak fényében, hogy elvileg ők lennének a piacvezetők túragps-ügyileg)
Előzmény: Csigabiga (#4423)
Ha már ilyen nagy a sikere, akkor engem is érdekel :)
Csigusz, légyszi majd nekem is küldd el, köszi!
Csigusz, légyszi majd nekem is küldd el, köszi!
Előzmény: Csigabiga (#4434)
Megvan Csigusz! Nagyon szépen köszönöm! És hála Discover-nek is! Szép napot!
Előzmény: Csigabiga (#4435)
Most másik gépen vagyok, nem ezen van a cucc, de a hétvége folyamán küldöm Mindenkinek, Aki kérte. :o)
Előzmény: zsotie (#4433)
Biga, nekem is küld át kérlek (gubisi.robert@gmail.com)!
Köcsögöm széken!:)
Köcsögöm széken!:)
Előzmény: Csigabiga (#4423)
ÁÁÁ éppen rájöttem:légvonaltervezés.....pedig már azt hittem el tudom tüntetni azt a széles adatmezőt
Jó napot!
OREGON 450 ---A következő a hasfájásom:Ha tervezek egy utat és nézem a térképet,akkor ha mondjuk 2 adatmezőt választok ki akkor is látszk egy harmadik széles a kettő fölött amin az utcanevek stb megjelennek Észrevettem hogy ha geocaching profilban tervezem meg ezt az utat akkor ott csak az általam kért kettő adatmező látszik.Nem geocaching profilban is elő lehet állítani ezt a 2 adatmezős dolgot??Nézegetem a beállításokat de nem vergődtem eddig zöldágra.Nekem az oregon elött egy colorado-m volt és ott alul voltak az adatmezők ami még ennél is jobban tetszene,mert ez esetben nem takar ki annyi területet a térképből az adatmező,hiszen ami alul van azt már elhagytam az nem érdekes,de felül a leendő útirány értékes információjából sokat kitakar az oregon kicsi képernyőjén az a plusz egy sor adat.....
OREGON 450 ---A következő a hasfájásom:Ha tervezek egy utat és nézem a térképet,akkor ha mondjuk 2 adatmezőt választok ki akkor is látszk egy harmadik széles a kettő fölött amin az utcanevek stb megjelennek Észrevettem hogy ha geocaching profilban tervezem meg ezt az utat akkor ott csak az általam kért kettő adatmező látszik.Nem geocaching profilban is elő lehet állítani ezt a 2 adatmezős dolgot??Nézegetem a beállításokat de nem vergődtem eddig zöldágra.Nekem az oregon elött egy colorado-m volt és ott alul voltak az adatmezők ami még ennél is jobban tetszene,mert ez esetben nem takar ki annyi területet a térképből az adatmező,hiszen ami alul van azt már elhagytam az nem érdekes,de felül a leendő útirány értékes információjából sokat kitakar az oregon kicsi képernyőjén az a plusz egy sor adat.....
Discover-től múltkor kaptam egy jó kis Oregon magyar nyelvi filet, meghatalmazott a terjesztésére is. Eddig nem találtam benne hibát a mindennapi felhasználás során.
Ha gondoljátok, továbbküldöm annak, aki kéri! :o)
Ha gondoljátok, továbbküldöm annak, aki kéri! :o)
Előzmény: Csuhás (#4420)
Nekem is ez a véleményem, csak az a kérdés: a valós irányt minek alapján adja meg. Ha csak a helyet veszi figyelembe, akkor az idő múlásával egyre nagyobbat téved. Budapesten mostanság ~0,4 fokkal nagyobb az eltérés, mint tíz éve volt, és ki tudja mekkora lesz tíz év múlva.
Előzmény: Discover (#4419)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |