Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Nézegettem ilyen térkép oldalakat, ahol meg lehet jeleníteni trackeket. Feltettem ugyanazt a tracket jópár helyre. A track csak egy mapsourceban tervezett route, amiből wingdb-vel csináltam tracket. Ez szint infó nélkül sikerült sajnos, de néhány oldal ezt jól megoldotta :)
A következőket találtam:
- google - Átlagos teljesítmény, alap statisztikák, szintemelkedés. (Ez nem az én trackem)
Példa (kösz Lez :)
- Wikiloc - Már van domborzati profil, ráadásul az oldal "tette rá" a szint infókat. Franko, hogy amikor végigmész a szintprofilon, scrollozza a térképet magától. Sajnos van pár reklám az oldalon.
Példa Szintemelkedés: 721 méter
- wandermap.net - Szintén van szintprofil (ez az oldal is hozzátette a szint infókat a track-hez), de nem scrollozza a térképet. Alap statisztikákat is kiír. Regisztráció nélkül is fel lehet tölteni tracket, egy "jelszóval" tudod adminisztrálni később. Hasonló oldalak vannak ugyanerre a motorra, bikemap, runmap, stb. Reklámoktól mentes!
Példa Szintemelkedés: 590 méter
- gpsies.com - Reklámokkal teletűzdelt, de az egyik legnagyobb funkcionalitást nyújtja. (térképet sajnos nem scrolloz :( ) Nagy feature, hogy lehet cserélgetni alatta a térképet: Google, MS, Yahoo, openmaps, plusz mindegyik műholdas verziója. Szépen össze lehet hasonlítani egy adott terület képeit :) Sok közösségi feature, export, időbecslés, ilyenek.
PéldaSzintemelkedés: 616 méter
- wtracks.free.fr - Kissé fapados, pl a bejelentkezés nem működött, pedig felkínált vagy 6 féle integrációt, google acc, stbk. A szint infót se tette rá a trackre, pontonként lehetett valami bénázni, de inkább skippeltem.
Nekem ez a gpsies jött be a legjobban, a sok reklám ellenére.
Érdekes, hogy ugyanazt a tracket minden oldal más szintemelkedéssel számolta. Összehasonlításképp az SRTM_HUN 672m-t hozott ki.
Remélem tudjátok hasznosítani az infókat :)
Balázs
A következőket találtam:
- google - Átlagos teljesítmény, alap statisztikák, szintemelkedés. (Ez nem az én trackem)
Példa (kösz Lez :)
- Wikiloc - Már van domborzati profil, ráadásul az oldal "tette rá" a szint infókat. Franko, hogy amikor végigmész a szintprofilon, scrollozza a térképet magától. Sajnos van pár reklám az oldalon.
Példa Szintemelkedés: 721 méter
- wandermap.net - Szintén van szintprofil (ez az oldal is hozzátette a szint infókat a track-hez), de nem scrollozza a térképet. Alap statisztikákat is kiír. Regisztráció nélkül is fel lehet tölteni tracket, egy "jelszóval" tudod adminisztrálni később. Hasonló oldalak vannak ugyanerre a motorra, bikemap, runmap, stb. Reklámoktól mentes!
Példa Szintemelkedés: 590 méter
- gpsies.com - Reklámokkal teletűzdelt, de az egyik legnagyobb funkcionalitást nyújtja. (térképet sajnos nem scrolloz :( ) Nagy feature, hogy lehet cserélgetni alatta a térképet: Google, MS, Yahoo, openmaps, plusz mindegyik műholdas verziója. Szépen össze lehet hasonlítani egy adott terület képeit :) Sok közösségi feature, export, időbecslés, ilyenek.
PéldaSzintemelkedés: 616 méter
- wtracks.free.fr - Kissé fapados, pl a bejelentkezés nem működött, pedig felkínált vagy 6 féle integrációt, google acc, stbk. A szint infót se tette rá a trackre, pontonként lehetett valami bénázni, de inkább skippeltem.
Nekem ez a gpsies jött be a legjobban, a sok reklám ellenére.
Érdekes, hogy ugyanazt a tracket minden oldal más szintemelkedéssel számolta. Összehasonlításképp az SRTM_HUN 672m-t hozott ki.
Remélem tudjátok hasznosítani az infókat :)
Balázs
Szia!
Örülök, hogy találkoztunk! :o)
Szuper volt az előadás, nagyon jó volt!
Örülök, hogy találkoztunk! :o)
Szuper volt az előadás, nagyon jó volt!
Előzmény: dzsobacsi (#4491)
Én akkor döntöttem a csere mellett, amikor egymás mellé tettem erdőben, borús időben, kikapcsolt háttérfénnyel a 300-ast, meg az 550-est (a 450-ben is ugyanaz a kijelző, mint az 550-ben). Az 550-esen jobban látszódtak a dolgok!
A 3D iránytű is nagyon jó dolog benne.
Ha geotaggelt képeket töltesz rá, akkor oda tudsz navigálni.
Ezen kívül a 300-ast már nem gyártják, ki tudja, meddig frissítik a firmware-ét...
A 3D iránytű is nagyon jó dolog benne.
Ha geotaggelt képeket töltesz rá, akkor oda tudsz navigálni.
Ezen kívül a 300-ast már nem gyártják, ki tudja, meddig frissítik a firmware-ét...
Előzmény: CacheFinder (#4487)
Én is túl vagyok a cserén. A legfőbb indok ami a 450-es mellett szól, az, hogy még gyártják. :-)))
Én leginkább ezért cseréltem.
Én leginkább ezért cseréltem.
Előzmény: Gergol2 (#4488)
A belso memoria ugyanakkora a 300 es 450 esekben.
Igen a fenyes kijelzo mellette szol egyszer volt a kezemben egy colorado annak szep volt a kijelzoje.
Az iranytu nem annyira nem tudom ezekert nem biztos hogy rafizetnek min 40 ezret.
Arra lennek meg kivancsi hogy a gyakorlatban hogy teljesit? Gondolom az is elvisz A-bol B-be de kozben nyujt vmi olyat ami megeri ezt az arat?
koszi G
Igen a fenyes kijelzo mellette szol egyszer volt a kezemben egy colorado annak szep volt a kijelzoje.
Az iranytu nem annyira nem tudom ezekert nem biztos hogy rafizetnek min 40 ezret.
Arra lennek meg kivancsi hogy a gyakorlatban hogy teljesit? Gondolom az is elvisz A-bol B-be de kozben nyujt vmi olyat ami megeri ezt az arat?
koszi G
Előzmény: CacheFinder (#4487)
Fényes kijelző, amely -szerintem- fényben jobban olvasható.
Nagyobb memória.
Scelével szerintünk gyorsabb egy kicsit, de lehet, hogy ez csak az érzékek játéka. :)
Nagyobb belső memória.
3 tengelyes iránytű, amely GC közben, de főleg bringázásnál jól jöhet.
Nagyobb memória.
Scelével szerintünk gyorsabb egy kicsit, de lehet, hogy ez csak az érzékek játéka. :)
Nagyobb belső memória.
3 tengelyes iránytű, amely GC közben, de főleg bringázásnál jól jöhet.
Előzmény: Gergol2 (#4485)
Elgondolkkodtam az oregon 300-as cserejen 450-re, de nem tudom erdemes-e.
Azokat kerdeznem akik mar tul vannak a cseren mi (hasznos)ujat nyujt a 450?? Olyat aminek ertelme is van.
Turazashoz, sportolashoz(bilikli), es neha autoban hasznalom
Koszi
Azokat kerdeznem akik mar tul vannak a cseren mi (hasznos)ujat nyujt a 450?? Olyat aminek ertelme is van.
Turazashoz, sportolashoz(bilikli), es neha autoban hasznalom
Koszi
Igen, bár nekem a HECT tudósklubból is tetszett a "Hogyan töltsünk turistatérképet PDA-ra" című örökbecsű opusz. :)
Előzmény: Sancho (#4482)
Kerékpáros háttérképek Oregon és Colorado modellekhez: [link] :)
(Ez a ládafeltöltés aranyos volt! :D)
(Ez a ládafeltöltés aranyos volt! :D)
Légszíves, csak ezen az egy oldalon olvass vissza és megtalálod az igen részletes képekkel illusztrált leírást a ládaadatok gps-re töltéséről. Azért egy hangyányi munkát te is belefektethetnél...
De íme még egyszer: [link]
De íme még egyszer: [link]
Moderátor
Előzmény: tjjoi43 (#4477)
A ládát úgy kell feltölteni, hogy tenni kell bele lehetőleg több nyelvű tájékoztatót, logbook-ot, íróeszközt, és nem túl nagy értékű, de azért nem is gagyi ajándékokat. Ládát szerintem igy kell feltölteni. Amit te írtál az a láda adatainak feltöltése a GPS-re.. :D
Előzmény: Gergol2 (#4478)
Regisztralsz a geocaching.hu-ra, letoltod a lada-adatbazist a neked megfelelo szuresekkel, es ezt bemasolod a keszulekbe Garmin/gpx/caches.gpx neven.
Hivatalosan max 2000 ladat tamogat az eszkoz.
Jo ladazast!
Hivatalosan max 2000 ladat tamogat az eszkoz.
Jo ladazast!
Előzmény: tjjoi43 (#4477)
Szorgalmasan olvasd a forumot e s a legtobb felmerulo kerdesedre valaszt fogsz kapni!
toltsd le a gpx-filet es tedd be a megfelelo konyvtarba a kutyun ;)
toltsd le a gpx-filet es tedd be a megfelelo konyvtarba a kutyun ;)
Előzmény: tjjoi43 (#4477)
Sziasztok!
Van egy oregon 550em és nem tudom, hogy kell ládát feltölteni. Segítsetek!
Köszi
Van egy oregon 550em és nem tudom, hogy kell ládát feltölteni. Segítsetek!
Köszi
Frissitettem mapsourcet, jelentem teljes szintemelkedest tovabbra sem tud a proram :(
Masik forumon javasoltak a SRTM_HUN proggit, ami tok jo, csak kicsit "agyuval verebre" erzetem van ezzel :)
Ti mivel szamoltok egy nyomvonalon vagy egy utvonalon ilyen "teljes szintemelkedest?
koszi
Balazs
Masik forumon javasoltak a SRTM_HUN proggit, ami tok jo, csak kicsit "agyuval verebre" erzetem van ezzel :)
Ti mivel szamoltok egy nyomvonalon vagy egy utvonalon ilyen "teljes szintemelkedest?
koszi
Balazs
Előzmény: balazs79 (#4412)
Köszi a választ! Természetesen a kettő cucc kijelző méretére gondoltam...
Ha valakinek sok a 6, akkor 2-3 darabot én is szívesen átveszek.
Ha valakinek sok a 6, akkor 2-3 darabot én is szívesen átveszek.
Előzmény: scele (#4471)
Van! Az egyik matt a másik fényes felületű. Méretben természetesen nincs különbség.
Előzmény: Bacu (#4470)
Láma kérdés: a 300 és 450es kijelzője között van difi?
(szerintem nincs)
Amennyiben nincs, úgy én is szívesen átvennék 2-3 darabot.
(szerintem nincs)
Amennyiben nincs, úgy én is szívesen átvennék 2-3 darabot.
Ha valakit csak az tart vissza a rendeléstől, hogy sok neki a 6 db fólia, szivesen beszállok felesbe vagy harmadba.
Előzmény: Cyrano (#4463)
Thx! Rendeltem is egy 6-os csomagot.
ui: a kesskorlátokhoz egy érdekes infó:
a gpx fájlok összmérete nem szerencsés, ha túllépi a 10-12MB-ot: [link]
ui: a kesskorlátokhoz egy érdekes infó:
a gpx fájlok összmérete nem szerencsés, ha túllépi a 10-12MB-ot: [link]
Előzmény: Cyrano (#4463)
Sziasztok!
Akinek szüksége van Garmin Oregon 450 -es méretpontos képernyővédő fóliára, akkor itt a link: [link]
6 db (fényes) fólia 2,88 Euro, és ingyen posta.:)
Légy szi, Csigabiga dobjál nekem is egy Oregonra tehető magyar nyelvi fájlt.
(A magyar nyelvi fájlnak még nem néztem utána a "vason", (ma még csak 5 napos a gép:) de ha megírod melyiket cseréljem le, azt megköszönöm)
Akinek szüksége van Garmin Oregon 450 -es méretpontos képernyővédő fóliára, akkor itt a link: [link]
6 db (fényes) fólia 2,88 Euro, és ingyen posta.:)
Légy szi, Csigabiga dobjál nekem is egy Oregonra tehető magyar nyelvi fájlt.
(A magyar nyelvi fájlnak még nem néztem utána a "vason", (ma még csak 5 napos a gép:) de ha megírod melyiket cseréljem le, azt megköszönöm)
Valóban, az egyéb pontok azok waypoint-ok közé kerülnek. Lehet, hogy a multiládák közzétett pontjaira gondolt. A logok csak annyiban befolyásolják, hogy azokkal a file méret limitet lépheti esetleg túl a gpx file.
Előzmény: Csigabiga (#4461)
Idézet
Megjegyzem, hogy a multik pontjai sajnos hülyén jelennek meg. Azaz a listában például a GCMAKE pontjai nem GCKMAKE-1, GCMAKE-2, ... névvel, hanem csonkén, GCKAME- néven jelennek meg. Be kell menni a láda teljes leírásához, hogy kiderüljön, hányasról is van szó. Ezt a jelenséget még nem sikerült orvosolnom.
GC nélkül töltsd le, úgy látszani fog: MAKE-1, MAKE-2, stb...
Idézet
Több láda fér a listába, ha nem pipálod be az a ládaleírásban szereplő egyéb pontok menüt.
Több láda fér a listába, ha csökkented a számot vagy nem pipálod be a logok, legfeljebb [5] darab menüt.
Ez így nem jó! Az egyéb pontok nem a geoládák közé kerülnek, hanem az útvonalpontok közé. (legalábbis a groundspeek gpx letöltése esetén, az azt kezelő GPS-eknél)
A logok letöltésének sincs köze a ládák számához, csak ha teleírod a kütyü teljes rendelkezésre álló kapacitását. (Ez is csak a groundspeek gpx letöltése esetén érdekes)
Előzmény: Sancho (#4460)
Geoláda letöltése Garmin GPS-be teljes leírással [link]
Állandóan visszatérő kérdés, gondoltam, leírom tisztességesen a GC és GG pontok "telepítésének" menetét. :) Lehet osztani a kezdőknek az url-t.
Állandóan visszatérő kérdés, gondoltam, leírom tisztességesen a GC és GG pontok "telepítésének" menetét. :) Lehet osztani a kezdőknek az url-t.
ng hasznalat eseten o300-on nem lehetne kicsikarni hogy mutassa az egyiranyu utcakat? netan a (balra)kanyarodas tiltasokat?
ha jol ertem a leirast akkor ezek az infok benne vannak.
ha jol ertem a leirast akkor ezek az infok benne vannak.
Én úgy tudom hogy víz alatt nem terjednek megfelelően ezek
a rádió hullámok szóval hiába is lenne vízálló,
az biztos hogy cseppálló.
a rádió hullámok szóval hiába is lenne vízálló,
az biztos hogy cseppálló.
Előzmény: sania (#4456)
Ezt nem tudom... Egy Garmin FR60-as órával vettem, az órára írják, hogy vízálló, úszáshoz is lehet használni, de a jeladóhoz ilyen utalást nem találtam.
Előzmény: KoLa (#4455)
Ha az Oregon szívritums jeladóján a Garmin HRM1G jeladót érted, akkor abban CR2032-es elem an és könnyen cserélhető.
Előzmény: KoLa (#4453)
Az Oregon szívritmus jeladójában cserélhető az áramforrás, vagy lemerülés esetén itt is az egészet kell lecserélni, mint a Polarnál?
Nem érdemes, mert a térképek amiket felraktál jóval részletesebbek mint a basemap.
Előzmény: sagirobi (#4449)
Ami számomra meglepő hogy a címek közt akkor is keres ha csak basemap van bekapcsolva. Ezek szerint a térképek engedélyezése/letiltása csak a megjelenítésre vonatkozik, és így letiltott térkép adatbázisát is használja?
Köszi a segítséget, megkaptam a magyar nyelvi file-t is! :) A Garmin könyvtáron belül átneveztem a gmapsupp.img filet, a többi img, xml, txt file-hoz nem nyúltam,eddig rendben működik, a térképek között megjelentek az újak is. :) Amelyiket bekapcsolva hagyom azt látom a basemap fölött mintha írásvetítő fóliák lennének ugye? Egyáltalán a basemapot érdemes bekapcsolva hagyni?
Telepítést követően nevezd át az oregonon a térképet.
Sajnos a következő térkép felpakoláskor is ugyanolyan néven kerül fel rá, és ezért nem jelenik meg.
Anno nekem is ez volt a problémám, és valami ilyesmi volt a megoldás.
(Ha nem találtam el, akkor szólj és előguberálom neked itt a fórumon! Csak most már kezdek álmosodni :))
Sajnos a következő térkép felpakoláskor is ugyanolyan néven kerül fel rá, és ezért nem jelenik meg.
Anno nekem is ez volt a problémám, és valami ilyesmi volt a megoldás.
(Ha nem találtam el, akkor szólj és előguberálom neked itt a fórumon! Csak most már kezdek álmosodni :))
Előzmény: sagirobi (#4444)
megoldás: miután telepítetted, változtasd meg a nevét valami másra és úgy nem fogja felülírni a következő telepített térkép
Előzmény: sagirobi (#4444)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |