Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Így van, túrni kell. Különben, mapsource-ban ott van a piktogramm, ahol lennie kell. Érdekes, hogy a készülékben más.
Mindegy, nem filózom rajta többet. Utolsó méteretek túrni kell. :)
Mindegy, nem filózom rajta többet. Utolsó méteretek túrni kell. :)
Előzmény: magpet (#501)
A pontosság-érték egy sokmindenből számított, vagy inkább saccolt dolog. Minden gyártónak van egy saját tippelő algoritmusa, ami a műholdak elhelyezkedéséből hasal egy számot. Ugyanazon a helyen, egy időben megesik, hogy az egyik készülék 2m-t ígér, míg a másik csak 8m-t vállal.
Arra nem sok esély lesz, hogy mondjuk 5m-es zoomszint mellett pontosan a "ládán állj", mikor megtalálod. Elrejtéskor is születik pár méter pontatlanság, kereséskor is. Ezek vagy épp kioltják egymást, vagy összeadódnak. Dupla vagy semmi. Az utolsó métereken át kell túrni a bokrokat, nincs mese. :)
Arra nem sok esély lesz, hogy mondjuk 5m-es zoomszint mellett pontosan a "ládán állj", mikor megtalálod. Elrejtéskor is születik pár méter pontatlanság, kereséskor is. Ezek vagy épp kioltják egymást, vagy összeadódnak. Dupla vagy semmi. Az utolsó métereken át kell túrni a bokrokat, nincs mese. :)
Házigazda
Előzmény: mamago (#500)
Igen, ezt a pontatlanságot tudom és köszönöm válaszodat. Érdekes, most korán reggel teszteltem és 3 méteres gps pontosságot mutatott. Mai eredmény: ugyanaz, ahol a láda piktogramja van a térképen, az általában nem a megadott koordinátákon van. A mai útvonalat ellenőriztem és hajszálpontosan ott voltam, ahol koordináták szerint a ládát helyezték. A végén érdemes koordináták alapján menni. Tegnap kesztölc fölött gyűjtöttem be a sasfészket. Szerencsén múlott, hogy megtaláltam. Voltatok már erre? Toronyiránt mentem fel, a tetején hó volt.
Előzmény: magpet (#499)
A GPS pontossaga 5-15m. Nem az Oregone, hanem magae a rendszere. Ennyi hiba tehat siman lehet benne. Az sem kizart, hogy a lada bemeresekor is volt egy kis hiba. Par metertol tehat ne ijedj meg! :)
Házigazda
Előzmény: mamago (#498)
Én nekem a következő a poblémám. Tuhu-ról letöltött térképet használok. Több ládát is kerestem már, amióta meg van az oregon 200. Automatikusan rögzítem a nyomvonalakat. A gps pontosság azokon a helyeken ahol voltam, kitűnő volt. De: amikor visszanézem a rögzített nyomvonalakat, olyan, mintha nem is lettem volna ott. Koordinátákat még nem ellenőriztem, de amikor például egy ládát megtalálok általában a nyomvonal vagy 5-10 méterre van attól. Ráadásul a főútvonalakon haladva sem az úton van a nyomvonal, hanem nagy szórásban jobb-balra attól. Pedig autóval nem lehet lemenni az útról. Tipp?
Órára néztem: az a holnap inkább ma. De most alvás, mert már wherigo-objektumok cikáznak az agyamban... Jóccakát! :)
Házigazda
Előzmény: magpet (#496)
Köszi, ez nekem is friss. Még nem babráltam ezt a beállítást.
Más: 95%-os állapotban van egy szép új wherigo-játék. Készítsétek az Oregonokat és hasonló cuccokat, szerintem holnap kiteszem! :)
Más: 95%-os állapotban van egy szép új wherigo-játék. Készítsétek az Oregonokat és hasonló cuccokat, szerintem holnap kiteszem! :)
Házigazda
Előzmény: Gergol2 (#495)
Azt hiszem megvan a megoldas!
Jatszottam vele egy kicsit. Eljutottam oda hogy profilfuggo volt a dolog. Geocache modban kerdezett a tobbiben meg egybol hattertarba ment.
Megneztem mi a kulonbseg a beallitasokban. A kovetkezore jutottam.
A beallitas/rendszer/interfész/garmin spanner-t valasztva kerdez a tobbi esetben nem.
Jatszottam vele egy kicsit. Eljutottam oda hogy profilfuggo volt a dolog. Geocache modban kerdezett a tobbiben meg egybol hattertarba ment.
Megneztem mi a kulonbseg a beallitasokban. A kovetkezore jutottam.
A beallitas/rendszer/interfész/garmin spanner-t valasztva kerdez a tobbi esetben nem.
Előzmény: magpet (#494)
Nem hiszem, hogy akkutól függ, de kíváncsian várom a híreket.
Az Oregon "lelke mélye" igencsak el van csomagolva, gondolom biztonsági okokból. Egy letörölt basemap-től vagy gpx-ektől még nem borul össze a készülék, csak dolgok tűnnek el róla. Ha az "oprendszer" is ki lenne téve szabad prédának, akkor vidám pillanatokat élhetne át a Garmin support. :)
A jármű-ikonok kéziken nem mennek, csak a Nüvi, Zümo-sorozat tagjain és a legfrissebb Mobile XT-n.
Az Oregon "lelke mélye" igencsak el van csomagolva, gondolom biztonsági okokból. Egy letörölt basemap-től vagy gpx-ektől még nem borul össze a készülék, csak dolgok tűnnek el róla. Ha az "oprendszer" is ki lenne téve szabad prédának, akkor vidám pillanatokat élhetne át a Garmin support. :)
A jármű-ikonok kéziken nem mennek, csak a Nüvi, Zümo-sorozat tagjain és a legfrissebb Mobile XT-n.
Házigazda
Előzmény: Gergol2 (#493)
A gyari kabellel csinalja.
Most arra gondolok hogy esetleg akku fuggo a dolog. Eddig Li volt rafabrikalva azzal csinalta hogy nem kerdezett hanem hattertar lett. Tettem bele NiMh akkut holnap majd kiprobalom ezzel mit mond. A szamitogephez kotve ezzel az akkuval mindig kerdez. Ezt jo jelnek veszem.
Lehet hogy a rendszerfajlok nem erhetok el?
Toltottem le a kis kek nyilacska helyett mas jopofakat azt akartam kiprobalni. Ezek szerint az a nüviknel megy csak?
Most arra gondolok hogy esetleg akku fuggo a dolog. Eddig Li volt rafabrikalva azzal csinalta hogy nem kerdezett hanem hattertar lett. Tettem bele NiMh akkut holnap majd kiprobalom ezzel mit mond. A szamitogephez kotve ezzel az akkuval mindig kerdez. Ezt jo jelnek veszem.
Lehet hogy a rendszerfajlok nem erhetok el?
Toltottem le a kis kek nyilacska helyett mas jopofakat azt akartam kiprobalni. Ezek szerint az a nüviknel megy csak?
Előzmény: magpet (#492)
Kedves Colorado, Oregon és Nüvi550 tulajdonosok! Az imént elkészült a Groundspeak GPX letöltési lehetőség, elérhető a TÉRKÉP oldal alján. Ez a verzió a játékok minden adatát (leírás, logok) tartalmazza. Használjátok egészséggel!
Házigazda
Szia!
Nekem ilyet még sosem kérdezett. :) Szerintem a kábelben lesz a huncutság. Azt tudjuk, hogy a szivargyújtó tápkábelek közül van, amelyik rendben üzemel (táp), és van, amelyik USB háttértár módba billenti a készüléket. A gyári USB-kábellel is csinálja?
Nekem ilyet még sosem kérdezett. :) Szerintem a kábelben lesz a huncutság. Azt tudjuk, hogy a szivargyújtó tápkábelek közül van, amelyik rendben üzemel (táp), és van, amelyik USB háttértár módba billenti a készüléket. A gyári USB-kábellel is csinálja?
Házigazda
Előzmény: Gergol2 (#489)
Nálam sem kopott még el az érintőképernyőn a 3D gomb helye... :) Combos hegyek között (pl. Alpok) látványos, de a gyakorlatban egy északi tájolású 2D térkép messze a legjobb. Igaz, hogy én autóban is csak ilyet szoktam nézni. :)
Házigazda
Előzmény: JohnnyWeiss (#488)
Sziasztok
Nekem is van egy oregonom
Lenne is nehany kerdesem:
Mitol fugg hogy rakerdez-e a keszulek hogy:
Usb-kabelt erzekeltem. Hattertarolora szeretnel menni?
Vagy egyszeruen ugy dont hogy ugyis igennel valaszolnek es egybol hattertarolo lesz?
Ezt azert kerdezem mert van egy autos atalakitom ami a szivargyujtobol csinal usb-t ha ezt bedugom randomszeruen kapcsol egyik illetve kerdezi meg hogy melyik modba.
Tapasztaltatok hasonlot?
Masik kerdes. Vajon hol lehet az operacios rendszere? Illetve ennek file-jai? Hattertar modban ez nem lathato.
Nekem is van egy oregonom
Lenne is nehany kerdesem:
Mitol fugg hogy rakerdez-e a keszulek hogy:
Usb-kabelt erzekeltem. Hattertarolora szeretnel menni?
Vagy egyszeruen ugy dont hogy ugyis igennel valaszolnek es egybol hattertarolo lesz?
Ezt azert kerdezem mert van egy autos atalakitom ami a szivargyujtobol csinal usb-t ha ezt bedugom randomszeruen kapcsol egyik illetve kerdezi meg hogy melyik modba.
Tapasztaltatok hasonlot?
Masik kerdes. Vajon hol lehet az operacios rendszere? Illetve ennek file-jai? Hattertar modban ez nem lathato.
Ez a 3D gyakorlatban nem igazán használható, illetve én nem látom sok értelmét, sokkal jobban tájékozódom a normál felülnézetben. A 3D nekem amolyan "parasztvakítás"-nak tűnik.
Előzmény: magpet (#479)
Én TUHUN megtervezem a láda közeléig az utat, aztán mikor ott vagyok, geocache-> kijelöl légvonalban és onnan már mutatja, hogy merre és hány méter. Szerintem ennél több nem kell.
"Mindez csak beállítás kérdése."
Ezen gyúrtunk ketten több órát és a hatalmas várakozás, alábbhagyott. Remélném én is, hogy jobban, de a csix-hez szokott agyam egyszerűen nem tud ebből a vasból kihozni semmi barátit :(!
Ezen gyúrtunk ketten több órát és a hatalmas várakozás, alábbhagyott. Remélném én is, hogy jobban, de a csix-hez szokott agyam egyszerűen nem tud ebből a vasból kihozni semmi barátit :(!
Előzmény: H.Gábor (#485)
Mindez csak beállítás kérdése.
Ja és úgy jártál mint sokan mások, pl én. "Jé, ez nem úgy müködik mint a régi már megszokott kütyü." Hát persze, hogy másként, jobban!
Ja és úgy jártál mint sokan mások, pl én. "Jé, ez nem úgy müködik mint a régi már megszokott kütyü." Hát persze, hogy másként, jobban!
Előzmény: fefe1968 (#482)
Nincs kéznél Colorado, majd a többiek pontosítanak:
Ha gc-üzemmódban megnézel egy ládát, akkor csak megmutatja a helyét és légvonalban a távolságát. Ha itt nyomsz egy bal gombot, akkor ott találsz egy "menjünk oda" vagy hasonló opciót, ez fogja megtervezni az utat azokkal a paraméterekkel, amit az útvonaltervezés-beállításoknál megadtál. Ha ez legrövidebb gyalogos úton tervezős, akkor úgy.
Ha megtaláláskor commetet írsz, akkor az egy txt file-ba kerül (cachelogs.txt vagy hasonló ráutaló néven), itt találod meg őket, de valóban csak PC-ről látható.
Céltávolságot pedig azért el szokta találni. Nem lehet, hogy pl. tuhu-n terveztél, és valami mókás hurkot betervezett neked utakon ahelyett, hogy az utolsó 4m-en odavinne légvonalban? Ilyenkor ne csak a távolságot jelző számot nézd, hanem a térképre is vess egy pillantást, hogy merre tervez és miféle utakon.
Ha gc-üzemmódban megnézel egy ládát, akkor csak megmutatja a helyét és légvonalban a távolságát. Ha itt nyomsz egy bal gombot, akkor ott találsz egy "menjünk oda" vagy hasonló opciót, ez fogja megtervezni az utat azokkal a paraméterekkel, amit az útvonaltervezés-beállításoknál megadtál. Ha ez legrövidebb gyalogos úton tervezős, akkor úgy.
Ha megtaláláskor commetet írsz, akkor az egy txt file-ba kerül (cachelogs.txt vagy hasonló ráutaló néven), itt találod meg őket, de valóban csak PC-ről látható.
Céltávolságot pedig azért el szokta találni. Nem lehet, hogy pl. tuhu-n terveztél, és valami mókás hurkot betervezett neked utakon ahelyett, hogy az utolsó 4m-en odavinne légvonalban? Ilyenkor ne csak a távolságot jelző számot nézd, hanem a térképre is vess egy pillantást, hogy merre tervez és miféle utakon.
Házigazda
Előzmény: fefe1968 (#482)
Köszi!
Tehát végül is tudja ugyanazt mint a csé, csak fordítva kell csinálni. :-))
Tehát végül is tudja ugyanazt mint a csé, csak fordítva kell csinálni. :-))
Előzmény: optikus (#476)
A Coloradomat használtam ma elösször élesben. Néhány kérdésem lenne:
A 3D nézet Geocaching módban nem jelenik, meg, csak a többi profil alatt. Ez így helyes? A Geocaching egyébként is nagyon fapados! Pont ezen üzemmódnál nem lehet egyből pontra keresni? Ha POI-ként keresem, akkor azonnal megjelenik a MENJ icon, ha Geocaching menüből választok (már pedig onnét lehet igazán csak), akkor csak az opciók, ugrás a helyszínre menüvel hajlandó odatervezni?! Ott miért nincs MENJ icon? Alapból légvonalban odabök csak, ami engem nem érdekel, ez nem kapcsolható ki? Megtalálás előtt nincs célzászló mint pl. a csix-en, hanem egy kis kék pöttyöt kergeteg végig. Nehéz megtaláltra átállítani és a felkínált commentbe hiába írok, azt sehol nem találom aztán meg. A cél távolságát sehol nem mutatja hitelesen. Próbáltam a távolság a célig, távolság, irány, célpont és mindenféle okosságot beállítani, de ha a láda tetején álltam, ő akkor is egy nem létező útvonal hosszát beleszámítva pl. 250m-et mutatott. Magyarul azt szeretném, hogy útvonaltervezés esetén azért a céltól való tényleges távolságomat mutassa! Ezt sem lehet beállítani sehol? Gyakorlatilag geocachingre használhatatlan így! A legújabb szoft van rajta!
A 3D nézet Geocaching módban nem jelenik, meg, csak a többi profil alatt. Ez így helyes? A Geocaching egyébként is nagyon fapados! Pont ezen üzemmódnál nem lehet egyből pontra keresni? Ha POI-ként keresem, akkor azonnal megjelenik a MENJ icon, ha Geocaching menüből választok (már pedig onnét lehet igazán csak), akkor csak az opciók, ugrás a helyszínre menüvel hajlandó odatervezni?! Ott miért nincs MENJ icon? Alapból légvonalban odabök csak, ami engem nem érdekel, ez nem kapcsolható ki? Megtalálás előtt nincs célzászló mint pl. a csix-en, hanem egy kis kék pöttyöt kergeteg végig. Nehéz megtaláltra átállítani és a felkínált commentbe hiába írok, azt sehol nem találom aztán meg. A cél távolságát sehol nem mutatja hitelesen. Próbáltam a távolság a célig, távolság, irány, célpont és mindenféle okosságot beállítani, de ha a láda tetején álltam, ő akkor is egy nem létező útvonal hosszát beleszámítva pl. 250m-et mutatott. Magyarul azt szeretném, hogy útvonaltervezés esetén azért a céltól való tényleges távolságomat mutassa! Ezt sem lehet beállítani sehol? Gyakorlatilag geocachingre használhatatlan így! A legújabb szoft van rajta!
Oregonon sajnos alapesetben sehogy. Kis trükközéssel azért elérhető:
1. Kikapcsolod a vevőt
2. A pozícióda "odahazudod" a mérendő szakasz egyik végére
3. Böksz a másik végére, látszik a távolság.
1. Kikapcsolod a vevőt
2. A pozícióda "odahazudod" a mérendő szakasz egyik végére
3. Böksz a másik végére, látszik a távolság.
Házigazda
Előzmény: JohnnyWeiss (#480)
Nekem is van 3D-m, de csak azóta mióta fent van a TOHU, ha ki van kacsolva a térkép akkor is van. Tehát én úgy látom jelen verziónál nem függ össze, hogy ki/be van e kapcsolva a DEM térkép, csak legyen az adott területre.
1 kérdés:
Hogyan tudok távolságot mérni két pont között úgy hogy a kiindulópont az nem a jelenlegi helyzetem?
1 kérdés:
Hogyan tudok távolságot mérni két pont között úgy hogy a kiindulópont az nem a jelenlegi helyzetem?
Előzmény: optikus (#477)
Nekem is rajzol 3D-t a basemap-ből, de nem azonnal. Nem kapkodósoknak való funkció. :)
Házigazda
Előzmény: optikus (#478)
nekem a WW DEM Basemap-al is van 3d nezet meg arnyekolas. igaz van fent topom de az tiltva van.
Előzmény: JohnnyWeiss (#473)
hova menuben alul 3 karika egymasban (ha epp navigalsz akkor masik keresese utan).
Előzmény: scele (#475)
Hol is található ez az "egy korábbi találat közelében"?
Ma pont ebbe futottam bele, hogy a térképen elhaladtam a célhelyszínre és annak a környezetében szerettem volna keresni. Ez ugyebár a csén elég egyszerű volt. Meg kellett nyomni a find gombot. Na de itt ilyen nincs.
Ma pont ebbe futottam bele, hogy a térképen elhaladtam a célhelyszínre és annak a környezetében szerettem volna keresni. Ez ugyebár a csén elég egyszerű volt. Meg kellett nyomni a find gombot. Na de itt ilyen nincs.
Előzmény: magpet (#437)
Ez erdekes fejlemeny, koszonjuk a hirt! A korabbi fw-ek a gyari terkeprol es feltoltottekrol is fogyasztopttak a DEM-et, remelhetoleg elobb-utobb ismet felbukkan ez a lehetoseg... :)
Házigazda
Előzmény: JohnnyWeiss (#473)
Megint megválaszolom magamnak a dolgokat:
A beépített DEM térképpel nem megy a 3D-s megjelenítés, viszont ha fent van a Topoguide Hungary azzal jó.
Nah, Boldog Karácsonyt mindenkinek!
A beépített DEM térképpel nem megy a 3D-s megjelenítés, viszont ha fent van a Topoguide Hungary azzal jó.
Nah, Boldog Karácsonyt mindenkinek!
Előzmény: JohnnyWeiss (#472)
Na közben visszaolvastam a fórumban és találtam válaszokat.
1. Szóval elcseszték a fejlesztők a 3D-s nézetet, de még a 2.8-asban sem javították ki (valahol azt olvastam a changelog-ban, hogy 2.8-asban javították)?!
2. OK, csak az aktuális tracket lehet visszatölteni a mapsource-al. A többit kézzel kell másolni, nem fogok belehalni, de azért.... na mind1.
1. Szóval elcseszték a fejlesztők a 3D-s nézetet, de még a 2.8-asban sem javították ki (valahol azt olvastam a changelog-ban, hogy 2.8-asban javították)?!
2. OK, csak az aktuális tracket lehet visszatölteni a mapsource-al. A többit kézzel kell másolni, nem fogok belehalni, de azért.... na mind1.
Előzmény: JohnnyWeiss (#471)
Üdv!
Ma megleptem magamat egy orenon 300-al. Itthon egyből frissítettem a szoftverét 2.8-ra. 2 kérdésem lenne így az elején:
1. 3D nekem sem megy, valami olyasmit ír, hogy nincsenek elégséges magassági adatok ehhez.
2. Nincsen track a kütyün, mapsource-al feltöltök neki egyet. Szépen látszik is a kicsikén, de mikor aztmondom, hogy szedje le a trackeket a mapsource, akkor azt mondja nincs letölthető track. Ez miért van? Csak a készülék által készített trackeket veszi figyelembe a mapsource?
Ma megleptem magamat egy orenon 300-al. Itthon egyből frissítettem a szoftverét 2.8-ra. 2 kérdésem lenne így az elején:
1. 3D nekem sem megy, valami olyasmit ír, hogy nincsenek elégséges magassági adatok ehhez.
2. Nincsen track a kütyün, mapsource-al feltöltök neki egyet. Szépen látszik is a kicsikén, de mikor aztmondom, hogy szedje le a trackeket a mapsource, akkor azt mondja nincs letölthető track. Ez miért van? Csak a készülék által készített trackeket veszi figyelembe a mapsource?
vagy nyomsz egy hovat es ott a legvonal ujraszamolasat (ha elotte utvonalon volt).
Előzmény: drabik (#468)
Nyilacska: nem lehet, hogy be volt kapcsolva az elektornikus iránytű, miközben a készüléket nem tartottad vízszintesen? Akkor bír homlokegyenest hülyeségeket mutatni.
Légvonalas tervezés: ne a térkép beállításoknál keresd, hanem a beállítások/útvonaltervezés alatt.
Légvonalas tervezés: ne a térkép beállításoknál keresd, hanem a beállítások/útvonaltervezés alatt.
Házigazda
Előzmény: drabik (#468)
Gondoltam, hogy egy puncs ivása közben levadászok egy belvárosi ládát (GCSHIP). Az Oregon300 fedélzeti számítógépe (geocaching témával) totálisan az ellenkező irányba vitt a Petőfi szobortól. Nem tudom, hogyan fordulhatott ez elő, de a kis piros nyilacska nem a megfelelő irányba mutatott.
A térképen meg "gyalogos" üzemmódnál nem találtam meg a "légvonalban" opciót.
Még szoknom kell.
A térképen meg "gyalogos" üzemmódnál nem találtam meg a "légvonalban" opciót.
Még szoknom kell.
Köszönöm válaszodat. Kipróbálom.
Annak idején russa-át használtam pda-án, ahhoz képest a turistatérképek nem tetszenek nekem oregon.
Próbálkozom.
Annak idején russa-át használtam pda-án, ahhoz képest a turistatérképek nem tetszenek nekem oregon.
Próbálkozom.
Előzmény: magpet (#466)
Ladazashoz a tuhu onmagaban is nagyon jo. En a TopoGuide+tuhu jelzett utak+tuhu gyalogutak kombinaciot szoktam hasznalni. Terepen nem igazan hasznalok utvonaltervezest, csak legvonalat.
Házigazda
Előzmény: mamago (#465)
Azt szeretném megkérdezni, hogy ládázáshoz (és egyéb túrázáshoz) milyen térképet használtok? Turistautakról letöltött? Ha igen, akkor melyiket?
Csak kíváncsiságból kérdezem.
Csak kíváncsiságból kérdezem.
Protar kérdésére:
-ha a készüléken pötyögted be, akkor útpont (waypoint) lett belőle. Ezekez az útpont managerben tudod szerkeszteni vagy törölni.
-ha groundspeak gpx-et töltöttél fel (ládaleírásokkal együtt), akkor nem tudod a készüléken törölni az egyes pontokat, csak egyben az egészet a gpx file eltávolításával.
-ha a készüléken pötyögted be, akkor útpont (waypoint) lett belőle. Ezekez az útpont managerben tudod szerkeszteni vagy törölni.
-ha groundspeak gpx-et töltöttél fel (ládaleírásokkal együtt), akkor nem tudod a készüléken törölni az egyes pontokat, csak egyben az egészet a gpx file eltávolításával.
Házigazda
2.20-hoz képest igen, javultak a magyar feliratok. Nem ismerem az előző verziókat, de most jobban magyar. Ma újra ránéztem az updradre és ma már arab is van. :)
Előzmény: magpet (#462)
Ez jó hír, mert már kezdtem megőrülni. Nekem is csak 2.8 jött le. :)
Lesz még kavarodás ebből a sok lökött USA tagállamból... :)
Lesz még kavarodás ebből a sok lökött USA tagállamból... :)
Házigazda
Előzmény: mamago (#460)
Sziasztok,
új a készülékem, karácsonyi ajándék. :)
Ma teszteltem és jól működik.
Nekem nem tölti le az updater a 2.90-es verziót, csak a 80-ast hozta le. Egyébként a gépen 2.20-as volt.
új a készülékem, karácsonyi ajándék. :)
Ma teszteltem és jól működik.
Nekem nem tölti le az updater a 2.90-es verziót, csak a 80-ast hozta le. Egyébként a gépen 2.20-as volt.
Előzmény: rekasi (#458)
WebUpdater már most letölti a Colorádóra, a listát a garmin kis késéssel frissíti csak.
Előzmény: H.Gábor (#457)
Megjelent Colorado 300 fw 2.90 - látványosan jobban látszanak a földutak, stb
Szia. Nekem ie7 alatt is ezt csinálta. Utánna csak kb. egy fél óra múlva engedett be a gpsgames lapra. Most már megjavult...
Előzmény: szg (#454)
Ha elötte használtad az előznézetet akkor néha produkál ilyet. Úgy tűnik, hogy az előnézet ajax request beakad valahol és a böngésző azzal küzd. Nagy ritkán előfordul, bár eddig csak ie6 alatt láttam ilyet. Egy megoldást tudok rá: a böngésző használni kell a bezár gombot :) Utána minden megy az oldal rendesen.
Házigazda
Előzmény: optikus (#451)
En ilyet meg nem tapasztaltam, csak neha kis lassulat. Mindegy is, mert most utaltam el fel evi hostingot. :)
Házigazda
Előzmény: optikus (#451)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |