Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Idézet
pár próbát tettünk az oregonnal párhuzamosan is, de annak az a feltétele, hogy a mellkaspánt hatósugarában maradjak.
Mi vaaaan??? :) A FR50 szívritmus-jeladóját rögzíti az Oregon is párhuzamosan? Vagy az egész topikból készíted a bohócot? :)
Házigazda
Előzmény: totzoli65 (#4580)
A Connectet nálunk "ésTöri" használja FR50-el, pár próbát tettünk az oregonnal párhuzamosan is, de annak az a feltétele, hogy a mellkaspánt hatósugarában maradjak. Ez néha okoz némi nehézséget, amikor a nejem gyorsabban mozog, mint amennyire én "szép" vagyok! :-))
Mint pl. itt. [link]
A téma egyébként érdekel, de még nem mélyültem el benne. :-)
Mint pl. itt. [link]
A téma egyébként érdekel, de még nem mélyültem el benne. :-)
Részeredmény: a TCX file vége felé vany egy Creator csoport. Ebben a következő tag-ek érdekesek:
-Name: tökmindegy, mi a név, a Connect a product ID alapján dönti el, honnan jött a cucc. Egyetléen fontos követelmény, hogy a Name tag ne legyen üres.
-ProductID: ez alapján dönti el a Connect, hogy mi a forrás. Sajnos listát még nem találtam az ID-kről. Kettőt tudok:
Edge605: 625
Forerunner405: 717
-Name: tökmindegy, mi a név, a Connect a product ID alapján dönti el, honnan jött a cucc. Egyetléen fontos követelmény, hogy a Name tag ne legyen üres.
-ProductID: ez alapján dönti el a Connect, hogy mi a forrás. Sajnos listát még nem találtam az ID-kről. Kettőt tudok:
Edge605: 625
Forerunner405: 717
Házigazda
Előzmény: magpet (#4578)
Mi van akkor, ha a TCX-be kézzel beleíródik a készülék típusa? Próbálta már valaki?
Házigazda
Előzmény: TRider (#4564)
Nem tudom mit értesz az áthozás alatt.
Az Oregonból kimásolom a filét, TCX converterrel megnyitom, összefűzi, konvertálom, mentem és már töltöm is fel a connectre.
Oregont visszaszúrom a gépre, connectre feltöltöm (általában) 2fliét, és megnézem külön az adatokat.
Én így használom, és működik.
Amúgy nemrég itt linkelte vki, hogy a TCX converterrel lehet így "trükközni"
Az Oregonból kimásolom a filét, TCX converterrel megnyitom, összefűzi, konvertálom, mentem és már töltöm is fel a connectre.
Oregont visszaszúrom a gépre, connectre feltöltöm (általában) 2fliét, és megnézem külön az adatokat.
Én így használom, és működik.
Amúgy nemrég itt linkelte vki, hogy a TCX converterrel lehet így "trükközni"
Előzmény: sania (#4570)
Persze, ezt a dolgot - meglepő módon - útvonaltervezés néven találod meg a készülékben. :)
De amit leírtál, arra nem ajánlom, jobban fogsz járni az egyes pontokra egyenként belőtt navigációval. Ugyanis a route (tervezett útvonal, több pont meglátogatása lánc-szerűen) esetén ha eljutsz A-ból B-be, akkor a készülék már B-hez közel úgy gondolja, hogy OK, ez megvolt, jöhet C. Innentől pedig már C-re mutat, miközben Te még a B-nél lévő ládát keresgélnéd.
Egyes készülékeken, pl. Oregonokon is van egy off road transition nevű beállítási lehetőség. Itt megadható, hogy ez a bizonyos következő pontra történő "átbillenés" milyen távolság/idő esetén, vagy csak kézel nyomva történjen meg. De ezzel együtt szerintem fölösleges bajlódni vele. A route arra való, amikor nem kell a bokorban megtalálnod a dobozt, hanem csak el kell jutnod a kezdőponttól a végcélig, nagyjából ismert pontokat útbaejtve.
De amit leírtál, arra nem ajánlom, jobban fogsz járni az egyes pontokra egyenként belőtt navigációval. Ugyanis a route (tervezett útvonal, több pont meglátogatása lánc-szerűen) esetén ha eljutsz A-ból B-be, akkor a készülék már B-hez közel úgy gondolja, hogy OK, ez megvolt, jöhet C. Innentől pedig már C-re mutat, miközben Te még a B-nél lévő ládát keresgélnéd.
Egyes készülékeken, pl. Oregonokon is van egy off road transition nevű beállítási lehetőség. Itt megadható, hogy ez a bizonyos következő pontra történő "átbillenés" milyen távolság/idő esetén, vagy csak kézel nyomva történjen meg. De ezzel együtt szerintem fölösleges bajlódni vele. A route arra való, amikor nem kell a bokorban megtalálnod a dobozt, hanem csak el kell jutnod a kezdőponttól a végcélig, nagyjából ismert pontokat útbaejtve.
Házigazda
Előzmény: Gergol2 (#4575)
Sziasztok
Lehet olyan utvonaltervet kesziteni aminek a pontjaihoz odavezet a keszulek? Egy ladakbol allo utvonalat szeretnek osszerakni hogy ne kelljen mindig elokeresni oket. Ugyanakkor jo lenne ha odavinne mindhez.
Sikerult mar ilyet krealnotok?
Gergol2
Lehet olyan utvonaltervet kesziteni aminek a pontjaihoz odavezet a keszulek? Egy ladakbol allo utvonalat szeretnek osszerakni hogy ne kelljen mindig elokeresni oket. Ugyanakkor jo lenne ha odavinne mindhez.
Sikerult mar ilyet krealnotok?
Gergol2
A Garmin Connect-ben az tetszik, hogy nem kell plusz program, nem kell fájlkezelő, nem kell böngészgetni; rátolom, kattintok azt csókolom.
Előzmény: sania (#4570)
TRider, Magpet, AT,
Megvan, hogyan kezeli a készüléktípust normálisan a Garmin Connect, miközben szakaszol:
Új szakasz megkezdése előtt menüben nem archiválom, hanem szakaszt mentek, és megkérdezi az elejét meg a végét, rábökök, és ilyenkor darabolja magában. A Garmin Connect ezután nem egyben érzékeli, hanem két külön szakaszként tölti be azt az egyet.
Ha nem világos, majd mentek menüneveket, csak így este fejből nem megy. :)
Megvan, hogyan kezeli a készüléktípust normálisan a Garmin Connect, miközben szakaszol:
Új szakasz megkezdése előtt menüben nem archiválom, hanem szakaszt mentek, és megkérdezi az elejét meg a végét, rábökök, és ilyenkor darabolja magában. A Garmin Connect ezután nem egyben érzékeli, hanem két külön szakaszként tölti be azt az egyet.
Ha nem világos, majd mentek menüneveket, csak így este fejből nem megy. :)
Előzmény: TRider (#4564)
Tapasztalataim szerint a TCX converter az Oregon által rögzített nyomvonalat nem hozza át. De aztán lehet, hjogy csak én vagyok hozzá béna. Garmin FR TCX adatok konvertálásához én is gyakran használom a progit.
Van még egy progi amit szoktam nézegetni, Sport Tracks a neve: [link] . Sok-sok plugin van hozzá, amivel importálni-exportálni lehet pl GPX file-okat. Most próbálgattam és egy egész heti track-ek (több napi adxatot egyben kezeli - a mapsource így tölti be) le lehet vele menteni. Importálásnál a Garmin FR TXC és pl az Oregon GPX-et egyben lehet kezelni (nekem valahogy sikerült). A tcx-es adatokhoz manuálisan itt is be lehet írni pl a megtett km-t...
Van még egy progi amit szoktam nézegetni, Sport Tracks a neve: [link] . Sok-sok plugin van hozzá, amivel importálni-exportálni lehet pl GPX file-okat. Most próbálgattam és egy egész heti track-ek (több napi adxatot egyben kezeli - a mapsource így tölti be) le lehet vele menteni. Importálásnál a Garmin FR TXC és pl az Oregon GPX-et egyben lehet kezelni (nekem valahogy sikerült). A tcx-es adatokhoz manuálisan itt is be lehet írni pl a megtett km-t...
Előzmény: AT. (#4567)
Nem tudom jól értem a problémát, de a 'szakaszoláshoz' szerintem nem kell elemet cserélni, elég egy "Beálítások-Viszaállitás-Stopperek..." vagy egy profilváltás vagy egy ki-be kapcsolás.
Egyébként mért jó ha megjelenik az eszköz típusa?
Egyébként mért jó ha megjelenik az eszköz típusa?
Előzmény: TRider (#4564)
Persze hogy nem:)
De olyan primitív volt a kérdés, hogy muszáj volt valami hülyeséget válaszolni. Már nem az hogy illegálisan szoftvert akar használni, hanem a "torrentről letöltött" megfogalmazás. Ha saját magának tölti, fel saját eléréssel mentésként, akkor lehet legális így értettem:)
De olyan primitív volt a kérdés, hogy muszáj volt valami hülyeséget válaszolni. Már nem az hogy illegálisan szoftvert akar használni, hanem a "torrentről letöltött" megfogalmazás. Ha saját magának tölti, fel saját eléréssel mentésként, akkor lehet legális így értettem:)
Előzmény: vinko (#4566)
Én TCX converterrel szokat összefűzni a trackokat.Bicikli utána nullázok átlag stb.... Majd futás.Így megvan külön a tevékenység összes adata, majd ezt a 2össze fűzöm mert a bicikli,futás adatai egyben is kellenek.Viszon ha össze fűzöm akkor ugye manuálisan kell feltölteni.
Előzmény: TRider (#4564)
Jómagam is használom a Garmin Connect-et a kerékpáros nyomvonalaim "elemzésére", és már én is belefutottam ebbe a hibába. Próbálkoztam már mindennel, de az Oregonba lementett, majd maunálisan feltöltött track-eknél a GC nem ismeri fel a készülék típusát. Ha erre lenne valakinek megoldása, az engem is érdekelne.
Nem túl elegáns, de egyszer véletlenül összejött a megoldás: az egyik alkalommal elemet kellett cserélnem a napi túrám közben, majd a feltöltésnél 2 külön szakaszt ismert fel a Connect, és így két külön eseményként is töltötte fel őket, mindkettőnél felismerve a készülék típusát. Nekem persze pont nem tetszett a dolog, ugyanis én jobban szerettem volna egyben látni őket. Szóval ha más nincs, ez is egy (fél)megoldás :-)
Idézet
Hogyan lehet szakaszolni úgy az Oregon-on, hogy közben a géptípust felismerje a Connect és ne kelljen manuálisan kijelölni a logot?
Nem túl elegáns, de egyszer véletlenül összejött a megoldás: az egyik alkalommal elemet kellett cserélnem a napi túrám közben, majd a feltöltésnél 2 külön szakaszt ismert fel a Connect, és így két külön eseményként is töltötte fel őket, mindkettőnél felismerve a készülék típusát. Nekem persze pont nem tetszett a dolog, ugyanis én jobban szerettem volna egyben látni őket. Szóval ha más nincs, ez is egy (fél)megoldás :-)
Előzmény: Sancho (#4549)
ha a szó egymagában nem is, de a "China City Navigator torrent" kifejezés mindenképpen...
Előzmény: vinko (#4561)
Egy érdekes cikk, bár konkrétum nem sok van benne:
http://index.hu/tech/2010/05/25/egymeter es_pontossagu_lesz_a_gps/
Ja, amúgy most tűnt fel, hogy igazából nincs a fórumok közt univerzális GPS fórum, mert ezt inkább abba írtam volna.
http://index.hu/tech/2010/05/25/egymeter es_pontossagu_lesz_a_gps/
Ja, amúgy most tűnt fel, hogy igazából nincs a fórumok közt univerzális GPS fórum, mert ezt inkább abba írtam volna.
Én nem értek hozzá, de azt tudom, hogy ezen az oldalon kerülendő szó a torrent...
Előzmény: maacilaaci (#4560)
Sziasztok, elkezdtem olvasni a fórumot az elejétől de nem igazán jutottam végig rajta.Teljesen kezdő vagyok GPS témában. Kinéztem egy oregon 300at és arra lennék kiváncsi hogy torrentről letöltött térképeket fel lehet e rá rakni?
Konkrétabban China City Navigatorról lenne szó!
Konkrétabban China City Navigatorról lenne szó!
Szerintem csak az Oregon x50-es sorozathoz jó, de ne legyen igazam. Más fórumok megkülönböztetik az x00 és x50-es sorozatokat.
Előzmény: Sancho (#4556)
Az Oregon magyarításon felbuzdulva én is ráálltam a Colorado nyelvi állományának. Megosztom szívesen, ha valaki fel tudja tenni egy nyilvánosan elérhető oldalra.
Egyelőre csak a durva fordítási hibákat javítottam, apróbb finomításokra most nem volt időm, tesztelni kéne.
Egyelőre csak a durva fordítási hibákat javítottam, apróbb finomításokra most nem volt időm, tesztelni kéne.
Majd még próbálkozok. Az a helyzet, hogy a gyári magyar menük alapján nem feltétlenül mertem eddig megnyomni a napi rögzítés után bármit is. :-D Discover új magyarítását ma megnézem. :)
Előzmény: magpet (#4555)
Nakérem: [link] Ha készülne a magyarításból új változat, sikíts! :) Köszönjük!
Előzmény: Discover (#4554)
Nekem magán a Connecten hiányzik egy vagdosási lehetőség, talán egyszer megterem. Oregonról még csak egyszer tettem fel logot, nincsenek nagy tapasztalataim. (Legalább egy kézi kitöltés opció lehetne a vas típusához.) Ha nem archívba kerül a log, hanem egyszerűen egy mentett logot csinálsz, akkor is ez a helyzet? Az említett oregonos logot én már PC-ről töltöttem fel, ott egyértelműen elveszett a készülék típus jelölése.
Házigazda
Előzmény: Sancho (#4549)
Jobbra van egy olyan, hogy "Új blog készítése", és hopp bedobja a készítő vagy a moderátor oda a tartalmat. ;)
Előzmény: Csuhás (#4551)
balazs79,
Köszi a részletes tesztet! Nézd meg a Garmin Connect-t, ha már Oregon topikban vagyunk! ;) Átlagolás is bekapcsolható, így a GPS-jel ugrálását kezelni tudja a rendszer, továbbá benyeli a pedálozást és a vérnyomásod is, ha olyan cuccod van. Emögött is van közösségi lehetőség, és teljesen reklámmentes.
Köszi a részletes tesztet! Nézd meg a Garmin Connect-t, ha már Oregon topikban vagyunk! ;) Átlagolás is bekapcsolható, így a GPS-jel ugrálását kezelni tudja a rendszer, továbbá benyeli a pedálozást és a vérnyomásod is, ha olyan cuccod van. Emögött is van közösségi lehetőség, és teljesen reklámmentes.
Előzmény: balazs79 (#4493)
Apropó nem lehetne esetleg az oldal gyűjtőhelye az ingyenes, játékosok által készített, programoknak, fordításoknak stb?
Moderátor
Discover,
Engedelmeddel ezt a magyarítást holnap reggel megosztom a blogomban a nagyvilággal. :)
Engedelmeddel ezt a magyarítást holnap reggel megosztom a blogomban a nagyvilággal. :)
Előzmény: Discover (#4515)
Tracklog mentés a Garmin Connect
Valaki használja még rajtam kívül az Oregonnal a Garmin Connect-t?
A bicajozásaimat ide töltöm fel. Azonban azzal küzdök, hogy ha elmentem archívba a nyomvonal szakaszt, akkor csak manuálisan lehet feltölteni, és ekkor nem ismeri fel, hogy milyen vasról származik a log. Ha meg nem mentem el, akkor igaz, hogy bekerül a géptípus, de a reggeli és munka utáni tekerés egyben van, azonban van közötte 8 óra "állásidő", ami hülyeség.
Hogyan lehet szakaszolni úgy az Oregon-on, hogy közben a géptípust felismerje a Connect és ne kelljen manuálisan kijelölni a logot?
Valaki használja még rajtam kívül az Oregonnal a Garmin Connect-t?
A bicajozásaimat ide töltöm fel. Azonban azzal küzdök, hogy ha elmentem archívba a nyomvonal szakaszt, akkor csak manuálisan lehet feltölteni, és ekkor nem ismeri fel, hogy milyen vasról származik a log. Ha meg nem mentem el, akkor igaz, hogy bekerül a géptípus, de a reggeli és munka utáni tekerés egyben van, azonban van közötte 8 óra "állásidő", ami hülyeség.
Hogyan lehet szakaszolni úgy az Oregon-on, hogy közben a géptípust felismerje a Connect és ne kelljen manuálisan kijelölni a logot?
Előzmény: magpet (#4519)
Szervusz Szeszuska!
Ez a fólia dolog engem is érdekelne, hol és kinél lehetne megoldani??? Nagyon régóta nem találok megfelelő lehetőséget.
Ez a fólia dolog engem is érdekelne, hol és kinél lehetne megoldani??? Nagyon régóta nem találok megfelelő lehetőséget.
Előzmény: Szeszuska (#4512)
Nekem még olyan problémám is van vele, hogy kikapcsol magától, naponta többször is, rendszertelenül.
Tegnap pedig nyomott a reset-et, még jó hogy legalább a profilokat lementettem.
Tegnap pedig nyomott a reset-et, még jó hogy legalább a profilokat lementettem.
Előzmény: Gubirobi (#4544)
Két hete Heves megyében én is így jártam. Jó pár láda, nem jelent meg, maradt a wap.
Előzmény: Gubirobi (#4544)
Szokott olyan anomália is történni, hogy az útvonalpontok között jelennek meg ládák.
Előzmény: Gubirobi (#4539)
A .com-o oldalon meglévő ládákat betöltve megjelennek ezek is! Mivel van nálam egy coin és egy TB, elindulunk a túrára. Papírra leírtam a koordinátákat (az ősi módszer biztosan működni fog:)! Talán délutánra többen is megnézik a dolgokat! Előre is kösz a segítséget!
105 pont .gpx Groungspeak formátumban 10 loggal feltöltve (kb. 1 MB). GPS-ről levettem a gghu-s játékokat, a fájlt előtte MapSource-ban megnéztem. Pontok ott megvoltak, GPS-en semmi. Csak ezeket nem találtam első nekifutásra, de lehet, hogy több pont is hiányzik! Valaki megnézhetné a saját GPS-én csak Komárom megyét hasonlóan! kösz!
Előzmény: Csuhás (#4541)
Mindjárt megnézem a csak Komárom-Esztergom megyét csak ládapontokkal! ma hajnalban úgy emlékszem próbáltam és semmi, de megnézem újra!
Előzmény: Csuhás (#4541)
Nem lépted át a limiteket? xezer láda (a multik többet érnek) vagy az ösz gpx file több mint 10Mb? Ha minden mást ideiglenesen letörölsz, ezek akkor sem látszanak?
Moderátor
Előzmény: Gubirobi (#4540)
Hozzáteszem, hogy MapSource-ban megnyitva ezek a ládák is látszanak! Próbáltam a különböző ghu-s szűkítéseket, de semmi eredmény. Koordinátákat kiírtam papírra, így megyek keresni, mert nagyon szép az idő!
A gh oldalról pár órával ezelőtt .gpx formátumban letöltött ládákból párat nem jelenít meg az Oregon 550-esem pl: Komárom-Esztergom megyei GCtths, GCtttf, GCMajk, Fejér megyei GCCSVB.
Valakinek hasonló probléma? Megoldás?
Ha valaki meg tudja nézni az Oregonján, kérem tegye meg, hogy nála mi a helyzet!
Valakinek hasonló probléma? Megoldás?
Ha valaki meg tudja nézni az Oregonján, kérem tegye meg, hogy nála mi a helyzet!
Néha rám tör az a gondolat, hogy a garmin nem is tud a hibáról. Lehet hogy azt gondolják tökéletes az oregon. Talán még wherigo is működött egyszer amikor kipróbálták...
Moderátor
Előzmény: camenzind (#4536)
Szerintem ez a 10M korlát nem egy szándékos dolog, azaz nevezhetnénk inkább bugnak.
Nem is szerepel sehol hivatalos helyen, legalábbis én még nem láttam, ellentétben a többivel.
Nem is szerepel sehol hivatalos helyen, legalábbis én még nem láttam, ellentétben a többivel.
Előzmény: Csuhás (#4535)
Ez a 10Mb gpx limit azért hasonlatos a 640Kb memória határhoz. Magpet Te mint forgalmazó nem cseszegetnéd a garmint, hogy
- vagy ne legyen ilyen korlát hiszen minek is ez atöbbi mellé
- vagy ha már marketing szempontból kell, akkor legalább legyen hibajelzés ha átlépem a határt.
- illetve ha van korlát akkor legalább hagy kapcsolgathassam ki/be a gpx fileokat ahogy a térkép fileokat.
Ez a jelenlegi megoldás elég szánalmas a csúcs gps gyártó csúcs gpsétől. :-((((
- vagy ne legyen ilyen korlát hiszen minek is ez atöbbi mellé
- vagy ha már marketing szempontból kell, akkor legalább legyen hibajelzés ha átlépem a határt.
- illetve ha van korlát akkor legalább hagy kapcsolgathassam ki/be a gpx fileokat ahogy a térkép fileokat.
Ez a jelenlegi megoldás elég szánalmas a csúcs gps gyártó csúcs gpsétől. :-((((
Moderátor
Előzmény: magpet (#4532)
Köszönöm! Ez egy szép, tömör összefoglaló.
Szerintem dokumentum értékü hsz lesz, sok hivatkozás fog ide mutatni.
Szerintem dokumentum értékü hsz lesz, sok hivatkozás fog ide mutatni.
Előzmény: magpet (#4532)
Szerintem nem nagyon változtak:
-2000 WPT
-5000 geocsésze
-10MB-nál ne nagyon legyen több az összes GPX
-200 db GPX file
Hirtelen ez rémlik.
-2000 WPT
-5000 geocsésze
-10MB-nál ne nagyon legyen több az összes GPX
-200 db GPX file
Hirtelen ez rémlik.
Házigazda
Előzmény: H.Gábor (#4531)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |