Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Idézet
Kíváncsian várom, hogyan magyarázzák a jelenséget azok, akik szerint a GPS a sebességet Doppler-hatás segítségével állapítja meg.
Bár én nem a "Doppler-táborhoz" tartozom, ezt azt hiszem könnyű megmagyarázni: A Garmin (legalábbis a Colorado-n) a .gpx fájlba nem teszi bele a sebességadatokat, hanem a Mapsource vagy jelen esetben a GarminConnect számolja ki a sebességet, s/t segítségével.
Előzmény: KoLa (#4732)
Az enyémet két NiMeH akkumulátorral használom, annak 1,2 V a névleges feszültsége. Az elemfészekben az áramforrások sorba vannak kötve, tehát összesen 2,4 V-ot kap. Üzemeltethető két alkáli elemmel is, ez esetben 3 V-al van meghajtva. Az USB bemenet felől 5 V-ot még elvisel, de szerintem a 7,2 már túl sok neki. Én nem tenném bele, mert jó eséllyel tönkrevágja a készüléket. Ha esetleg ki is bírja, a stabilizátor elektronikának jelentős teljesítményt kell disszipálni, biztosan többet, mint amire méretezték.
Előzmény: shinzon (#4736)
Ilyet én még soha nem láttam. 3.7V dabaronként, vagy egyben a kettő sorba kötve? Ha darabja 3.7V, akkor szerintem az nagyon sok lesz, ha sorban a kettő együtt 3.7V, akkor már csak picit sok. De majd jól megmondja a tuttit valaki, aki nagyon ért a villanyhoz...:-)
Előzmény: shinzon (#4736)
Üdv mindenkinek!
Ha minden igaz, akkor holnap hoz a postás egy Oregon 450-et:)
Az a kérdésem, hogy simán működik AA méretű (14500-as) 3.7V-os Li-ion akkumulátorokkal?
Ilyennel ni:
[link]
Ha minden igaz, akkor holnap hoz a postás egy Oregon 450-et:)
Az a kérdésem, hogy simán működik AA méretű (14500-as) 3.7V-os Li-ion akkumulátorokkal?
Ilyennel ni:
[link]
Sebesség hibát bekapcsolás után kb 3órával produkálta.Magasság kalibrálás miatt minden nap bekapcsolom, még ha nem is használom.Amúgy a készülék hasonló szintet mér azon a körön, ezt írtam is.Connectre feltöltöm, akkor van eltérés.Korrekciót bekapcsolom, akkor sem a kütyü álltal mért magasságot mutatja.
Előzmény: Andreas (#4734)
Ilyen magassági hiba teljesen elfogadható, ha csak indulás előtt kapcsolod be az Oregon-t. Kalibrálás nélkül az utolsó bekapcsolt állapot légnyomás értékéből tud kiindulni ami akár 50-100 méterrel is elronthatja a magasságot. Vagy kirakod a nyílt ég alá mondjuk fél órára az Oregon-t, vagy ha ismered a pontos magasságot az indulási ponton akkor beadod neki a kalibrálás menüponttal.
A sebességkiugrásokat okozhatja a rossz műholdvétel, például hátizsák mélyén van az Oregon, vagy ha közvetlenül indulás előtt kapcsolod be. Meg kell várni hogy összeszedjen mondjuk 7-8 holdat. Én gyanakszom a Hotfix funkcióra is, nekem néha félrehúzta a track-et az Oregon bekapcsolás után és úgy 5 perc után mászott rá track az út vonalára.
A sebességkiugrásokat okozhatja a rossz műholdvétel, például hátizsák mélyén van az Oregon, vagy ha közvetlenül indulás előtt kapcsolod be. Meg kell várni hogy összeszedjen mondjuk 7-8 holdat. Én gyanakszom a Hotfix funkcióra is, nekem néha félrehúzta a track-et az Oregon bekapcsolás után és úgy 5 perc után mászott rá track az út vonalára.
Előzmény: AT. (#4728)
Valóban megvan az a pont ahol elvileg ennyivel száguldoztam :D
Pedig nem is árnyékolt rész. Pannonhalma, vártól levezető úton volt.
Érdekes.
Nincs valami program, amivel a tracket lehet szerkeszteni, módosítani?
Konkrétan ezt a sebesség adatok.
Pedig nem is árnyékolt rész. Pannonhalma, vártól levezető úton volt.
Érdekes.
Nincs valami program, amivel a tracket lehet szerkeszteni, módosítani?
Konkrétan ezt a sebesség adatok.
Előzmény: KoLa (#4732)
Végig kellene nézni a tracket, valószínűleg lesz benne egy-két - nyilvánvalóan mérési hiba eredményeként - kiugró pont, ami egy nagyon rövid időre a valóstól nagy távolságra helyezte a pozíciódat. A nagy sebesség meg úgy jöhetett létre, hogy egy viszonylag nagy számot osztott egy viszonylag kicsivel (v=s/t).
(Kíváncsian várom, hogyan magyarázzák a jelenséget azok, akik szerint a GPS a sebességet Doppler-hatás segítségével állapítja meg.)
(Kíváncsian várom, hogyan magyarázzák a jelenséget azok, akik szerint a GPS a sebességet Doppler-hatás segítségével állapítja meg.)
Előzmény: AT. (#4731)
Ma connectre feltöltött trackem alapján 453.5 km/h volt a maximális sebességem.:D
Mindig is tudtam, hogy egy treking bicikli gyorsabb aszfalton egy montinál, de ennyivel???
Magassági adatok megint nem stimmelnek.
Lehet nem tetszik neki a 3.5.2.0 fw?
Mindig is tudtam, hogy egy treking bicikli gyorsabb aszfalton egy montinál, de ennyivel???
Magassági adatok megint nem stimmelnek.
Lehet nem tetszik neki a 3.5.2.0 fw?
Nemtom, de 45km - 300m -re ez egy kicsit túlzás:
Activity Type: Downhill Biking:)
Activity Type: Downhill Biking:)
Előzmény: AT. (#4728)
Az normális dolog, ha feltöltöm a trackemet a connectre, a magasság adat sehogy sem stimmel.
Kütyü 300m mért, ha bekapcsolom a magassági javításokat, akkor 248m ír, ha kikapcsolom, akkor 326m.
Vagy ennyi még "belefér"?
Többször mentem ezt a kört, és mindig 300m körül szokott lenni(+-5M) körül szokott lenni a szint kütyü szerint.
A maximális sebesség is érdekes :D
[link]
Kütyü 300m mért, ha bekapcsolom a magassági javításokat, akkor 248m ír, ha kikapcsolom, akkor 326m.
Vagy ennyi még "belefér"?
Többször mentem ezt a kört, és mindig 300m körül szokott lenni(+-5M) körül szokott lenni a szint kütyü szerint.
A maximális sebesség is érdekes :D
[link]
Kedden elvittem Garminékhoz az O550-esem. Mint írtam elszállt minden adat a belső memóriából. Kiderült, hogy ilyenkor le lehet formatálni, mint egy pendrive-ot, de mivel ez nem természetes, hogy csak így meghaljon, így otthagytam bevizsgálásra. Azt mondták 2-3 nap kb., de sajnos pénteken sem kaptam vissza... Azért hétvégére (bár nem lesz túl fényes idő) jó lett volna visszakapni, vagy egy újat kapni, mert lehet kicserélik, ha rossznak ítélik meg. Szóval marad a várakozás és a 120 ezres GPS hiányolása :(
Különösen a "first" szócska zavaró :(
Tavaly szó esett erről a fordítóról itt, de azóta csend van.
Tavaly szó esett erről a fordítóról itt, de azóta csend van.
Előzmény: R.Guszty (#4724)
Azért ez lehet, hogy kicsit akadályozza a fehéredést.Idézet
After your trial period, simply pay the first $5,000 of license fees to continue using the program.
Előzmény: Sancho (#4723)
MapSource Product Creator [link]
Ez oldhatja majd meg a licensz rendszer változást a tuhu és az openmaps készítőknél?
Ez oldhatja majd meg a licensz rendszer változást a tuhu és az openmaps készítőknél?
Lehet hogy a Forerunner és Edge szériának nem akarnak túl erős konkurrenciát? Ha jól látom ezekhez van egy Training Center nevű program: [link]
Egyébként én is csak néztem ki a fejemből, amikor az Oregon mellé megvettem a 18 ezres szívritmus érzékelőt, aztán a Basecamp simán eldobta a pulzus adatokat a első track megvágása után.
Egyébként én is csak néztem ki a fejemből, amikor az Oregon mellé megvettem a 18 ezres szívritmus érzékelőt, aztán a Basecamp simán eldobta a pulzus adatokat a első track megvágása után.
Előzmény: Sancho (#4721)
A track darabolása érthetetlen, miért nincsen még megoldva könnyen. :) Mikor már egy okostelefonon videót is lehet vágni, akkor egy vonalat darabolni simán lehetne.
Előzmény: Andreas (#4720)
Na jó, a tömegek talán megmentik a Connect-et :).
Mások a szempontjaink. Engem például a megosztásból csak annyi érdekelt hogy hol kell kikapcsolni :) A Föld opció sajnos a Connect lejátszójából hiányzik, így sok mindenre nem tudtam használható. Úgy érzem hogy a GE-ben sokkal gördülékenyebben lehet nézegetni, elemezni a track adatait. Ami nagyon hiányzott nekem a Connect-ből, az az hogy ki lehessen jelölni a track egy szakaszát és a minimum, maximum, átlag értékek ennek a szakasznak az adatait tükrözzék. Ami viszont mindkettőből hiányzik, az a grafikon vizszintes léptékének változtatása. Egy egész napos túrán ha nincs darabolva a track, elég nehézkes a léptetés.
Mások a szempontjaink. Engem például a megosztásból csak annyi érdekelt hogy hol kell kikapcsolni :) A Föld opció sajnos a Connect lejátszójából hiányzik, így sok mindenre nem tudtam használható. Úgy érzem hogy a GE-ben sokkal gördülékenyebben lehet nézegetni, elemezni a track adatait. Ami nagyon hiányzott nekem a Connect-ből, az az hogy ki lehessen jelölni a track egy szakaszát és a minimum, maximum, átlag értékek ennek a szakasznak az adatait tükrözzék. Ami viszont mindkettőből hiányzik, az a grafikon vizszintes léptékének változtatása. Egy egész napos túrán ha nincs darabolva a track, elég nehézkes a léptetés.
Előzmény: Sancho (#4719)
Ettől azért annyira nem félek. A Garmin Connect egy webes app. Az előnye a megosztás. Bár sajnos vagy sem, a Garmin erre túl nagy hangsúlyt nem fektetett, elég macerás megtalálni egy havert a Garmin Connect-en. A Google Earth jelenleg egy kliens app, ami erőforrást zabál, telepíteni kell, macera. A 3D sem észveszejtő, mert a "Föld" gomb ott van a Connect-ben is a Google térképen. A poén az lenne, ha a Google Earth-be feltöltött cuccot valami hasonló módon, mint a Picasa szoftverben, megosztod, megnyomsz egy gombot és kikerül valahová. A "lehet KMZ-be menteni" jellegű dolgok bonyolultak. Az egységsugarú júzernek az kell, hogy 1.) rádug, 2.) feltölt, 3.) megnéz, 4.) megoszt. Ezek összesen 4 gomb. A KMZ-s módszer meg minimum 4 alkalmazás (kliens, webes). :)
Előzmény: Andreas (#4717)
Gyerekek, lehet hogy a Garmin Connect hamarosan lehúzhatja a rolót? :)
Kiadták a Google Earth 5.2 béta változatát, amely képes megjeleníteni a beolvasott track magasság- és sebesség adatai mellett akár a pedálfordulat és a szívritmus érzékelő adatait is.
[link]
Kiadták a Google Earth 5.2 béta változatát, amely képes megjeleníteni a beolvasott track magasság- és sebesség adatai mellett akár a pedálfordulat és a szívritmus érzékelő adatait is.
[link]
Garmin Oregon x50 utolsó beta szoftverek (3.26, 3.51, 5.52):
[link] [link] [link]
Nincsen 3.7-es. Az milyen?
[link] [link] [link]
Nincsen 3.7-es. Az milyen?
Előzmény: Belph (#4711)
Hát igen. A gyártó által meghatározott GPX formátum a mérvadó, nem a "szerintünk így jó, mert korábban is jó volt" álláspont. :)
Előzmény: Csuhás (#4712)
Javasoltam fejlesztésként mindkét oldalon, hogy közelítsük a láda fejlécekben a .com megoldásaihoz, hiszen kedvenc gps gyártónk is azt a formátumot preferálja.
Moderátor
Előzmény: Sancho (#4710)
Az Oregon x00 3.82b / Oregon x50 3.52b / Dakota 3.12b szoftver újdonságai néztétek?
(forrás)
A geoláda adatokat lehet leszűrni és a szűréseket elmenteni a beállítások menüben. Félig magyar a hazai menükkel, mivel a nagy része meglévő menükből építkezik.
Késztettem egy csak mikroládákat tartalmazó szűrést, és valami alapján szűr is,de belekerülnek nem mikrók is.
Azt hiszem, lesz itt még gond a GC/GG ládák formátumkezeléseivel, ha a GC/GG oldalakat fejlesztők nem reagálnak időben. :)
(Az Ox50-en már nem fagy a POI keresés.)
(forrás)
A geoláda adatokat lehet leszűrni és a szűréseket elmenteni a beállítások menüben. Félig magyar a hazai menükkel, mivel a nagy része meglévő menükből építkezik.
Késztettem egy csak mikroládákat tartalmazó szűrést, és valami alapján szűr is,de belekerülnek nem mikrók is.
Azt hiszem, lesz itt még gond a GC/GG ládák formátumkezeléseivel, ha a GC/GG oldalakat fejlesztők nem reagálnak időben. :)
(Az Ox50-en már nem fagy a POI keresés.)
Előzmény: Csuhás (#4675)
Vidd el szervizbe! Nem normális a jelenség. Nem is gyakori. Életemben nem jártam így.
Előzmény: Sparks (#4706)
Sziasztok!
2 napja kínlódok, segítsetek légyszi!
Oregon 450-ről szeretném a 3.70-es firmware-t eltávolítani, és egy előző verziót visszarakni!
Hol tudom letölteni a régebbieket? A garmin oldalán a nevek között nem nagyon igazodok el, melyik az oregoné.
Ha megvan a progi, hogy tudom lecserélni? Eddig webupdatert használtam, de az gondolom így nem működik.
Hogy csináljam? Örök hálám ha segít valaki!
Üdv,
Belph
2 napja kínlódok, segítsetek légyszi!
Oregon 450-ről szeretném a 3.70-es firmware-t eltávolítani, és egy előző verziót visszarakni!
Hol tudom letölteni a régebbieket? A garmin oldalán a nevek között nem nagyon igazodok el, melyik az oregoné.
Ha megvan a progi, hogy tudom lecserélni? Eddig webupdatert használtam, de az gondolom így nem működik.
Hogy csináljam? Örök hálám ha segít valaki!
Üdv,
Belph
Üdv!
Megint nyűgöm van az O550-el. Tegnap miután végigtrackelt sok-sok kilométert az eszköz egyszer csak fogta magát és teljesen resetelt. Kalibrálni kellett a képernyőt. Utána pedig azt láttam, hogy angol nyelven kívül nincs rajta semmit, arra is csak azt írja kiválasztás után, hogy "missing". No ez fura, rádugtam computerre, ott meg azt látom, hogy nem látom... G meghajtóként megjelenik az eszköz, de nincs mérete, olyan, mint egy formázatlan drive. H meghajtó az megvan, SD kártyán rajta vannak a térképek. Azok meg is jelennek az eszközön. Szóval úgy néz ki, hogy a belső memóriája eltűnt. Formáztam bal felső sarok nyomvatartással bekapcsolás közben, de nem javult meg. Szerviz a megoldás? Vagy találkozott már ilyesmivel valaki? Azért ez elég gáz, hogy a Garmin csúcskütyüjével 120 rugóért ennyi baj van :/
Ha valakinek van ötlete szívesen venném.
Köszi!
Megint nyűgöm van az O550-el. Tegnap miután végigtrackelt sok-sok kilométert az eszköz egyszer csak fogta magát és teljesen resetelt. Kalibrálni kellett a képernyőt. Utána pedig azt láttam, hogy angol nyelven kívül nincs rajta semmit, arra is csak azt írja kiválasztás után, hogy "missing". No ez fura, rádugtam computerre, ott meg azt látom, hogy nem látom... G meghajtóként megjelenik az eszköz, de nincs mérete, olyan, mint egy formázatlan drive. H meghajtó az megvan, SD kártyán rajta vannak a térképek. Azok meg is jelennek az eszközön. Szóval úgy néz ki, hogy a belső memóriája eltűnt. Formáztam bal felső sarok nyomvatartással bekapcsolás közben, de nem javult meg. Szerviz a megoldás? Vagy találkozott már ilyesmivel valaki? Azért ez elég gáz, hogy a Garmin csúcskütyüjével 120 rugóért ennyi baj van :/
Ha valakinek van ötlete szívesen venném.
Köszi!
Köszönöm a válaszokat, én voltam figyelmetlen. Az történt, hogy csak lejátszó módban néztem a nyomvonalat. Miután láttam, hogy az nem részlet gazdag tüzetesen ellenőriztem a beállításokat, de nem találtam a megoldást. Andreas, igen a Részleteket menüben "jött elő" minden.
Sok, nagyon hasznos segítséget kaptam Oregonról ennek a fórumnak az olvasgatása közben, ezért Szeretném ezt is megköszönni mindenkinek :-)
Sok, nagyon hasznos segítséget kaptam Oregonról ennek a fórumnak az olvasgatása közben, ezért Szeretném ezt is megköszönni mindenkinek :-)
Nekem ilyesmi még nem tűnt fel. Egy kísérlet:
1. Nézz meg egy tracket, hogy hány pontból áll!
2. Töltsd fel a connectre!
3. Töltsd le a connectről GPX-ben, és nézd meg, változott-e a pontok száma. Nem kéne neki.
1. Nézz meg egy tracket, hogy hány pontból áll!
2. Töltsd fel a connectre!
3. Töltsd le a connectről GPX-ben, és nézd meg, változott-e a pontok száma. Nem kéne neki.
Házigazda
Előzmény: Vadi (#4701)
A Lejátszón úgy tűnik hogy durvább felbontást használ a Connect mint a Részletek oldalon.
Előzmény: thales (#4702)
Tudsz mutatni peldat belinkelve?
Nem allitok semmit tudtommal, es nekem eleg reszletgazdagnak tunik amit feltoltok.
Nem allitok semmit tudtommal, es nekem eleg reszletgazdagnak tunik amit feltoltok.
Előzmény: Vadi (#4701)
A nyomvonal a gps-n még részlet gazdag, amikor feltöltöm a garmin oldalára már nagyon elnagyolt lesz.
Tudja valaki, hogy lehet a finom felbontást úgy feltölteni, hogy megmaradjon?
Tudja valaki, hogy lehet a finom felbontást úgy feltölteni, hogy megmaradjon?
Az uj firmware -rel keszult tracklogot fel tudtam tolteni automatikusan. Ezutan mar felment a regivel keszult is, igaz csak file -bol.
Itt már 3.5.2.0 van. Megy a feltöltés hibátlanul, valami más gond lehet nálad.
[link]
[link]
Előzmény: thales (#4696)
Az a vas software verziója, nem a firmware. Ha nem frissítettem volna a hétvégén maximum az előző, 3.51-es lehetne rajta.
Előzmény: thales (#4696)
A Device mellet az van, hogy Oregon 550, 3.4.0.0 -as verzio.
Akkor az nem a 3.52 -es Beta
Akkor az nem a 3.52 -es Beta
Előzmény: Discover (#4695)
A Garmin Connect-re való track feltöltésre gondoltam én is. Úgy emlékszem ezt már az új bétával csináltam és töltöttem fel.
[link]
[link]
Előzmény: thales (#4692)
Nem a firmware feltoltessel van a gondom a keszulekre.
A connect.garmin.com oldalra nem tudok feltolteni tracklogot.
A regi firmware-rel meg sikerult egy logot feltenni. A mostanival nem. Ezert gyanus, hogy a beta cucc a hibas.
A connect.garmin.com oldalra nem tudok feltolteni tracklogot.
A regi firmware-rel meg sikerult egy logot feltenni. A mostanival nem. Ezert gyanus, hogy a beta cucc a hibas.
Előzmény: Discover (#4691)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |