Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
AT,
A 448 km/h nem vicc, hanem a rossz GPS vétel miatti jelugrálás. A tracklog-od kéne megnézni Mapsource alatt, hol szakadt vagy ugrált a jel, ami nem látszik a Connect-en, de max sebességben meg mutatja.
A GPS technológia korlátait ne rójuk fel szegény Garminnak. ;)
A 448 km/h nem vicc, hanem a rossz GPS vétel miatti jelugrálás. A tracklog-od kéne megnézni Mapsource alatt, hol szakadt vagy ugrált a jel, ami nem látszik a Connect-en, de max sebességben meg mutatja.
A GPS technológia korlátait ne rójuk fel szegény Garminnak. ;)
Előzmény: AT. (#4821)
Garit biztosan nem buktál. Az ügyfélszolgálatnak van egy varázs-szoftvere, ami akkor is látja az Oregont, amikor már semmi más, és képes feltolni rá valami kezdeti fw-t, amit utána ízlés szerint frissíthetsz (praktikusan valami jópofa betára, höhö :).
A lényeg, hoyg ha nem indul, akkor szaladj be hozzájuk (ez a varázs szoftver nicns kiadva, csak náluk létezik), és szerintem pár percben feltámasztják az Oregont. Ha nem sikerül, akkor pedig gar. cserét tippelek.
(Ha a számla már a könyvelőnél, szólj, és faxolok egyet a Garminnak, nálunk megvan.)
A lényeg, hoyg ha nem indul, akkor szaladj be hozzájuk (ez a varázs szoftver nicns kiadva, csak náluk létezik), és szerintem pár percben feltámasztják az Oregont. Ha nem sikerül, akkor pedig gar. cserét tippelek.
(Ha a számla már a könyvelőnél, szólj, és faxolok egyet a Garminnak, nálunk megvan.)
Házigazda
Előzmény: scele (#4822)
Vedd ki a memória kártyát és úgy kapcsold be. A nagyméretű kártyákkal, vagy az azon lévő nagyméretű fájlokkal ütközik. Nálam is volt ilyen.
Előzmény: scele (#4822)
Nem hinném. ha a szoftver a hibás, akkor szoftver cserével megoldható. Ha kitette a Garmin a netre, akkor vállalnia kell a szoftver visszaállításával járó felelősséget..Sztem..Az enyém is furázik mostanában..Folyton kikapcsol..nem értem miért és nem történt vele semmi. Sem szoftver frissítés, sem földhöz nem ütöttem..semmi..
Most cseréltem béta szoftverre, hátha szoftver gond, de nem változott a helyzet..szal lehet, hogy dátumra döglenek, mint a 765T-k anno? Nem tom..
Most cseréltem béta szoftverre, hátha szoftver gond, de nem változott a helyzet..szal lehet, hogy dátumra döglenek, mint a 765T-k anno? Nem tom..
Előzmény: scele (#4822)
Én kb. annyit olvastam, hogy feltöltés csak saját felelőségre, meg hogy ha elb.. akkor vidd a szervizbe vissza... de nincs leírva sehol, hogy garancia elvesztésével járna a művelet.. (a saját felelőség meg gondolom azért van, hogy ne 3 napos túra előtt nyomasd fel a bétát.. )de majd valami okosabb megírja:)
Előzmény: scele (#4822)
Na ennyit az új firmware-ről. Behalt tőle az oregonom.
Sajnos nem tudom bekapcsolni. Még a csoda nyomvatartomakábelen trükkel se. Még garanciális.
A beta firmware használattal ezt most akkor buktam vagy sem?
Sajnos nem tudom bekapcsolni. Még a csoda nyomvatartomakábelen trükkel se. Még garanciális.
A beta firmware használattal ezt most akkor buktam vagy sem?
Előzmény: scele (#4807)
Másnál nem fordul elő a fals sebesség mérés az o550-el?
Nekem minden alkalommal vannak irreális sebesség adatok.
Az már nem is érdekel, hogy ha a tarckot feltöltöm a connectre, akkor ott aztán se a magasság, se a sebesség adatok nem stimmelnek, az oregon által mérttel, még ha korrekciót bekapcsolom, akkor sem.
Lehet ez fw gond?
3.6.1.0 van rajta.
[link]
448.5 km/h
Vicc ez a.........
Nekem minden alkalommal vannak irreális sebesség adatok.
Az már nem is érdekel, hogy ha a tarckot feltöltöm a connectre, akkor ott aztán se a magasság, se a sebesség adatok nem stimmelnek, az oregon által mérttel, még ha korrekciót bekapcsolom, akkor sem.
Lehet ez fw gond?
3.6.1.0 van rajta.
[link]
448.5 km/h
Vicc ez a.........
Na szóval, nekem egy ilyen van:
[link]
Ebbe simán egy általános garminos USB kábelt tettem bele. (De jó lett volna nem garminos is, de ez volt kéznél ;))
[link]
Ebbe simán egy általános garminos USB kábelt tettem bele. (De jó lett volna nem garminos is, de ez volt kéznél ;))
Előzmény: optikus (#4818)
igazabol nem teljesen vagom min vitaztok :) ha nagyon 12v kell akkor egy 7812 stab ic eleg konnyen megoldja (asszem 1A-ig).
engem az erdekel hogy a gps-be mekkora delej menjen, 5v ha minden igaz, de gondoltam megkerdem ha mar itt jarok.
engem az erdekel hogy a gps-be mekkora delej menjen, 5v ha minden igaz, de gondoltam megkerdem ha mar itt jarok.
Ha a motor áll, akkor akkufeszt ad le, ha megy, akkor a feszszabályzó által beállított feszültséget. Én még nem hallottam fesz. stabilizált szivargyújtó csatiról. Nem is sok értelme lenne..
Előzmény: R.Guszty (#4814)
Ha autós töltő az USB-n 12V-ot adna le már nem lenne gps-em... Szerintem.
De ettől még nem kell hinni nekem ;)
De ettől még nem kell hinni nekem ;)
Előzmény: Spy89 (#4811)
Pontosítom magam, szerintem a szivargyújtó csatlakozó nem szabvány 12V-ot ad le, hanem az akkufeszültséget (bár lehet, hogy az új, korszerűbb autókra ez már nem igaz).
Előzmény: R.Guszty (#4812)
en is az 5 v-ra gondolnek usb leven, csak ki tudja mit varialtak meg bele.
Előzmény: R.Guszty (#4812)
Igaz, csak optikus az USB csatlakozót kérdezte. Az pedig 5V kell, hogy legyen.
Előzmény: Spy89 (#4811)
kovetkezo kerdes. van e barmilyen kultur megoldas (ugy ertem, gyari vagy utangyartott) a kijelzo arnyekolasahoz. motoron meg biciklin ha hasznalom akkor eleg rosszul latszik.
elso homemade otletem a vakuknal is hasznalt tepozar felragasztasa lenne, de hatha van jobb, igenyesebb...
elso homemade otletem a vakuknal is hasznalt tepozar felragasztasa lenne, de hatha van jobb, igenyesebb...
udv mesterek! de reg jartam erre...
egy hw kerdes: az autos tap hany voltot ad ki az usb kanocon? 5v v 12v?
egy hw kerdes: az autos tap hany voltot ad ki az usb kanocon? 5v v 12v?
Nekem a felület színét is bizonyos nagyításoknál eltünteti.
Településeken vettem észre, hogy a zöld színt kiszedi és szürke lesz helyette. Egyébként jó dolog, mert jobban látszanak az utcák.
Településeken vettem észre, hogy a zöld színt kiszedi és szürke lesz helyette. Egyébként jó dolog, mert jobban látszanak az utcák.
Előzmény: Ronin (#4806)
Sikerült a dolog...
Azért a frászt rámhozta, mert csak kiírta, hogy Garmin^ aztán meg se moccant...kikapcsra sem reagált, így egy jóidő múlva megkockáztattam egy elemresetet. Ezután szépen lassan felállt és most megy.
A downgrade-et már in is eljátszottam egyszer :)
Nézem-nézem, de nem látok különbséget a kirajzolásnál, ha belezoomolok. Milyen helyzetben (és térképen) vetted észre a frucsaságokat?
Én annyit vettem észre, hogy ha a térkép beállításainál a 'Domborzati térképet' 'Automatikus'-ra teszem, akkor 50m-nél már nem árnyékolja a hegyoldalakat. De ezt így első ránézésre rendesen csinálja NG-vel.
Azért a frászt rámhozta, mert csak kiírta, hogy Garmin^ aztán meg se moccant...kikapcsra sem reagált, így egy jóidő múlva megkockáztattam egy elemresetet. Ezután szépen lassan felállt és most megy.
A downgrade-et már in is eljátszottam egyszer :)
Nézem-nézem, de nem látok különbséget a kirajzolásnál, ha belezoomolok. Milyen helyzetben (és térképen) vetted észre a frucsaságokat?
Én annyit vettem észre, hogy ha a térkép beállításainál a 'Domborzati térképet' 'Automatikus'-ra teszem, akkor 50m-nél már nem árnyékolja a hegyoldalakat. De ezt így első ránézésre rendesen csinálja NG-vel.
Előzmény: scele (#4805)
Köszi! Belevágok ;)
Infó:
Gyáva kukac vagyok ;)
Nagyapám mindig mondta; "ami nem romlott el, azt ne akard megjavítani!"... hát a frissítésekkel is valahogy így vagyok :)
Nagyapám mindig mondta; "ami nem romlott el, azt ne akard megjavítani!"... hát a frissítésekkel is valahogy így vagyok :)
Előzmény: scele (#4803)
Én azt használom, de néha fura dolgokat művel. Leginkább a térképkirajzolás környékén érdekes.
Bizonyos nagyításnál automatikusan változtatja a kijelzést. Ami persze egy új ficsura, de szerintem nem működik tökéletesen. Egyébként más probléma nincs. Nem fagyott le egyszer sem.
Bizonyos nagyításnál automatikusan változtatja a kijelzést. Ami persze egy új ficsura, de szerintem nem működik tökéletesen. Egyébként más probléma nincs. Nem fagyott le egyszer sem.
Előzmény: Ronin (#4801)
Van esetleg már valakinek tapasztalata az Ox50 3.61b frissítéssel kapcsolatban? Szerintetek felrakható?
Infó:
Tudom; máséval a csalánt... ;))
Sziasztok!
Elnézést, hogy ide....
Eladó Garmin Oregon 550 hibátlan, bolti állapotban, dobozában összes tartozékával és papírjával. Adok hozzá TopoGuide, NaviGuide Magyrország térképeket (CD), 4GB-os SanDisk kártyát, Oregon kerékpáros tartót. Mindenre hivatalos Mo. Garmin (NaviGate) garancia van 2011.04.01-ig.
Ár: 95.000 Ft.
Érd: +36 30 632 0314
Elnézést, hogy ide....
Eladó Garmin Oregon 550 hibátlan, bolti állapotban, dobozában összes tartozékával és papírjával. Adok hozzá TopoGuide, NaviGuide Magyrország térképeket (CD), 4GB-os SanDisk kártyát, Oregon kerékpáros tartót. Mindenre hivatalos Mo. Garmin (NaviGate) garancia van 2011.04.01-ig.
Ár: 95.000 Ft.
Érd: +36 30 632 0314
Pannonhalmát nagy ívben kerülni kell az oregonnal.
Ismét van egy 400, és egy 863km\h-s sebesség rekordom.
Elég vicces a dolog :(
Vagy a bio erőmű helyett atomerőművet építettek, és az zavar be :))
Ismét van egy 400, és egy 863km\h-s sebesség rekordom.
Elég vicces a dolog :(
Vagy a bio erőmű helyett atomerőművet építettek, és az zavar be :))
Nem rossz cucc ez, bár meg lehet szokni a 'betűs' (Z+ SOo...stb.) megoldást is. Az biztos, hogy sokkal egyértelműbb még egy gyakorlatlanabb szemnek is.
Nekem bejött már a csix-en is...
Nekem bejött már a csix-en is...
Előzmény: herrbert74 (#4797)
Köszi a segítségeket. Még nem tudom, hogy fontos-e ez nekem, de elsőre, amikor a vassal ismerkedtem, hiányoltam.
Még amikor foglalkoztam vele, akkor egy külön térképet kellett letölteni ahhoz, hogy a jelzéseket rárajzolja a turistaútra. Most nem jut eszembe a neve, meg hogy honnan töltöttem le, de ha akarod, előkotrom az archívumból, de nem egy nagy durranás, nagyon picik voltak a jelek. Utána nem is használtam.
Azt viszont nem tudom, hogyha az openmapsos Magyarországot teszed a készülékre, az alapból tudja-e a jeleket, vagy az is betűvel jelöli, mint a tuhu-s.
Szólj, ha kell a kiegészítő turistajeles térkép. Vagy lehet, hogy a többiek tudják, honnan lehet most letölteni.
Azt viszont nem tudom, hogyha az openmapsos Magyarországot teszed a készülékre, az alapból tudja-e a jeleket, vagy az is betűvel jelöli, mint a tuhu-s.
Szólj, ha kell a kiegészítő turistajeles térkép. Vagy lehet, hogy a többiek tudják, honnan lehet most letölteni.
Előzmény: herrbert74 (#4782)
Nálam volt pár gg.hu láda, ami nem jelent meg! Sajnos már csak 1re emlékszem (GCAKLF), az most megjelent!:)
Kösz a fejlesztést!
Kösz a fejlesztést!
Előzmény: Csuhás (#4790)
Nálam teljesen rendben! Pontosan ugyanazt műveli, mint a kézimunkával előállított tegnapi próba-verzió.
Írok a gc-n egy rövidet a tmod-ba. A GC-GG ütközés így már meg van úszva, de egy gc.hu-gc.com anomália bármikor előállhat.
Írok a gc-n egy rövidet a tmod-ba. A GC-GG ütközés így már meg van úszva, de egy gc.hu-gc.com anomália bármikor előállhat.
Házigazda
Előzmény: Csuhás (#4790)
Talán ide illik leginkább, pedig már a 78-asok is tudnak ilyet. CustomMaps téma: bosszantott, hogy ha nagyon bezoomolok a térképen (20m-es lépték alá), akkor eltűnik a custom térkép. Tettem egy merész kísérletet, és a map settings alatt átállítottam a land cover zoomszintet Auto-ról 5m-re. Elméletileg így a területfedések jelölése nem automatikusan bukkan fel, hanem 5m fölött. És láss csodát: 5m-től látszik a custom map!
Sajnos a felső zoomszint határ nem babrálható, pedig az se lenne rossz, ha 300m-nél nem venné el a műholdképet kötelezően.
Sajnos a felső zoomszint határ nem babrálható, pedig az se lenne rossz, ha 300m-nél nem venné el a műholdképet kötelezően.
Házigazda
Elkészült egy fejlesztés. SzG-re rákopogtam msn-en és hipp-hopp kaptak az id-k egy 999-es előtagot. Nálam megy a dolog, megjelennek a játékok, de összeakadást is meg kéne nézni. Szóval teszteljétek légyszi!
Moderátor
Elvileg jogellenes. Pont mint a tuhu, openmaps, mapcenter, stb. De a Garmin szája fülig ér ettől a "bűncselekménytől", mert így adódik el a vas... :)
Házigazda
Előzmény: Togo (#4786)
Nem nagyon várható ilyen összeakadás a "hivatalos verzióban". A dolog valóban a gc.com adataira van kihegyezve, a GroundSpeak engedélyével/közreműködésével üzemelő oldalak pedig ugyanazt az adatbázist használják, tehát nincs ID-anomália.
A GG és a gc.hu között azért látványosabb egy ilyen akadás, mert nagyságrendileg hasonlóak az ID-k (1-3000), ebben a tartományban könnyebb belefutni egyezésbe. De elvileg a GG-gc.com, sőt a gc.hu-gc.com viszonylatában is megtörténhet ugyanez.
Az egyszerű megoldás valóban az, hogy mondjuk a GG-n minden pont ID-je 999-cel kezdődik, a gc.hu-n meg mondjuk 888-cal, tökmindegy. Ezzel mindhárom játszótér védve lenne a kellemetlenségtől.
A GG és a gc.hu között azért látványosabb egy ilyen akadás, mert nagyságrendileg hasonlóak az ID-k (1-3000), ebben a tartományban könnyebb belefutni egyezésbe. De elvileg a GG-gc.com, sőt a gc.hu-gc.com viszonylatában is megtörténhet ugyanez.
Az egyszerű megoldás valóban az, hogy mondjuk a GG-n minden pont ID-je 999-cel kezdődik, a gc.hu-n meg mondjuk 888-cal, tökmindegy. Ezzel mindhárom játszótér védve lenne a kellemetlenségtől.
Házigazda
Előzmény: Csuhás (#4787)
Szerintem pedig várható ilyen összeakadás, saját mentett pontok, letöltött .com listák, vezeték nélküli kapcsolaton kapott pontok, esetleg a com-on kívüli de a .com jóváhagyásával működő egyéb oldalak( ha vannak ilyenek). Szóval szerintem alapvető programozói stratégiának kell lennie annak, hogy nem arra számítok, hogy nem lehet hibás adat hanem lehetőleg kezelem azokat. A kezelés a lefagyástól az átindexelésig sok minden lehet. A garmin jelenleg hibaüzenet nélkül eldobja a zavaró ládák közül az egyiket ( Remélem hogy a régebbit )
Moderátor
Előzmény: Togo (#4786)
Nem fogja. Ez ugyebár a .com-hoz lett kitalálva, ott meg házon belül nincs összeakadás. Azzal meg nem foglalkoznak, ha valaki összeeszkábál valami programot ami ilyet generál. Elvileg jogellenes a dolog ugyanis.
Előzmény: Csuhás (#4784)
Jut eszembe, bizonyos esetekben ez hasznos is lehet. Ugyanis a bamba user többször is letölti a ládalistát, amiben bizonyos ládák minden alkalommal belekerülhetnek.
( A legjobb volna ha ezek látszanának, és egyben megszűnne a ládaszám limit. )
( A legjobb volna ha ezek látszanának, és egyben megszűnne a ládaszám limit. )
Moderátor
Előzmény: magpet (#4783)
Ez érdekes. Ezek után nagyon kérném SzG-t hogy ezt a beillesztést eleve tegye meg a ggpx generálásakor. Így a gyanútlan usert nem éri meglepetés. Az összeakadás csak a két oldal között van? Magyarán próbáljam Andrást is elérni hogy a másik oldalon is legyen igazítás? A garmin is megtehetné hogy belül egyedi előtaggal látná el az egyes gpx fileokat.
Moderátor
Előzmény: magpet (#4783)
Lehet, hogy már volt már róla szó,akkor elnézést.
Ha jól emlékszem, felmerült már itt valamikor, hogy az Oregon rejtélyes módon nem lát egy-egy geocsészét. Most eszembe jutott valami, kipróbáltam (igaz, 78S-en), és úgy tűnik, ez (is) okozhatja a galibát.
Minden dolognak van egy ID-je. Ha a gc és a gg pontok is felkerülnek a készülékre, akkor bizony megeshet, hogy két pontnak azonos ID-je van. Ilyenkor vélhetőleg az látszik, amelyik file tartalmát a készülék utoljára olvassa be (felülírás).
Megoldások:
-közös ID-osztási stratégia
-a ggpx-ben a cache id tag érétéknek finom igazítása: alkalmas text-editorban mindegyik elejére pl. egy "99" beillesztése. Így nincs két egyforma ID, minden csésze és játék látható.
Ha jól emlékszem, felmerült már itt valamikor, hogy az Oregon rejtélyes módon nem lát egy-egy geocsészét. Most eszembe jutott valami, kipróbáltam (igaz, 78S-en), és úgy tűnik, ez (is) okozhatja a galibát.
Minden dolognak van egy ID-je. Ha a gc és a gg pontok is felkerülnek a készülékre, akkor bizony megeshet, hogy két pontnak azonos ID-je van. Ilyenkor vélhetőleg az látszik, amelyik file tartalmát a készülék utoljára olvassa be (felülírás).
Megoldások:
-közös ID-osztási stratégia
-a ggpx-ben a cache id tag érétéknek finom igazítása: alkalmas text-editorban mindegyik elejére pl. egy "99" beillesztése. Így nincs két egyforma ID, minden csésze és játék látható.
Házigazda
Ez igen! Ilyen hosszú lista, és elsőre kiszúrtam, mi nincs rajta!
Valami ilyesmit sejtettem én is, hogy fájlban lesz, de épp lusta voltam még egyszer csatlakoztatni a géphez. :)
Annyi dolog nem tiszta még nekem. Pl. : A turistajelzéseket nem rakja rá a térképre, ha a jelzett utakat kiválasztom?
Valami ilyesmit sejtettem én is, hogy fájlban lesz, de épp lusta voltam még egyszer csatlakoztatni a géphez. :)
Annyi dolog nem tiszta még nekem. Pl. : A turistajelzéseket nem rakja rá a térképre, ha a jelzett utakat kiválasztom?
Jogos, ezt természetesnek vettem. (Mondjuk ez is röhely, hogy nem lehet megnézni/módosítani a beírt szöveget, de ez legyen az Oregon legnagyobb baja)
Előzmény: magpet (#4779)
Pici kieg: és ez a készüléken nem olvasható, csak PC-n. Tehát az Oregonon ne is keresd, amit bepötyögtél!
Házigazda
Előzmény: R.Guszty (#4778)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |