Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
A 3D-s térképpel kapcsolatban: ma voltam levadászni egy két ládát a Dunakanyarban Zebegény - Nagymaros között. GCdomo ládánál annyira jól látszódott szemben Visegrád, hogy na mondom kipróbálom mit mutat ilyenkor a 3D. Itt érdemes megnézni, gyönyörű szépen látszanak a Duna két oldalán a hegyek, nagyon látványos ;)
Ez a kérdés azért kcisit nehezen értelmezhető. :)
Milyen térkép? CD-ről? Netről töltve? Van MapSource-od?
Milyen térkép? CD-ről? Netről töltve? Van MapSource-od?
Házigazda
Előzmény: csviki (#526)
Ez bizony egy hibás unlock miatt lehet. Ez a következők miatt fordulhat elő:
1. A térkép regisztrációjakor rossz készülék-azonosítót (unit id) adtál meg, ezért hibás kód született.
Megoldás: ügyfélszolgálat. Ha szerencséd van, törlik a rossz regisztrációt. NaviGuide/TopoGuide esetén erre van esély, a Garmin.com-on elrontott reg. esetében ez keményebb dió, de ott sem lehetetlen.
2. Netről okosba letöltött térkép, mellé csomagolt unlock-kal. Ebben az esetben a kód nem a te készülékedhez szól, tehát a hibajelzés üzemszerű.
Megoldás: a térkép megvásárlása, vagy (valóban) ingyenes térképek használata.
1. A térkép regisztrációjakor rossz készülék-azonosítót (unit id) adtál meg, ezért hibás kód született.
Megoldás: ügyfélszolgálat. Ha szerencséd van, törlik a rossz regisztrációt. NaviGuide/TopoGuide esetén erre van esély, a Garmin.com-on elrontott reg. esetében ez keményebb dió, de ott sem lehetetlen.
2. Netről okosba letöltött térkép, mellé csomagolt unlock-kal. Ebben az esetben a kód nem a te készülékedhez szól, tehát a hibajelzés üzemszerű.
Megoldás: a térkép megvásárlása, vagy (valóban) ingyenes térképek használata.
Házigazda
Előzmény: csviki (#524)
hali
valaki tudna segiteni ? hibás unlock kódot irki bekapcskor oregon 300 as, most vettem és nem vagyok valami profi még
valaki tudna segiteni ? hibás unlock kódot irki bekapcskor oregon 300 as, most vettem és nem vagyok valami profi még
Időnként a profilok tudnak kicsit önálló életet élni. Nálam pl. időnként a track-rögzítés (vagy megjelenítés) kapcsolódik ki vártlanul egy profilváltás után. Csipogás-problémára még nem figyeltem fel. :)
Házigazda
Előzmény: JohnnyWeiss (#521)
O300-nál profilváltásnál nekem elég gyakran hülyeségeket tölt be pl. tök más hátteret, meg iránytűt bekapcsolva hagyja, mikor az adott profilban ki van kapcsolva. Meg néha csipog profilváltásnál néha nem (rányomok, hogy váltsa át X profilra és kb. 3 mp múlva van egy csippanás). Ez miért van? Azt jelenti, hogy akkor végzett a profil betöltésével?
Bár ennek azért meg vannak a praktikus kritériumai SpecialEditionWRX Suzukin kívül!
Pl: adott közelségen belül elhelyezkedő emberek illetve traktorok illetve karácsonyok száma.
És amit én is csak a legendárium utolsó számában hallottam: fejsze és üdítős doboz, mint kötelező életmentő tartozék az autóban.
Pl: adott közelségen belül elhelyezkedő emberek illetve traktorok illetve karácsonyok száma.
És amit én is csak a legendárium utolsó számában hallottam: fejsze és üdítős doboz, mint kötelező életmentő tartozék az autóban.
Előzmény: mamago (#517)
Az #509-ben leírtam a "lábnyomos" lehetőségeket: térkép, magasságprofil, hide on map, copy reversed, törlés
Ennyi! Sajnos nincs több.
Majd én derítek ki különbségeket. :)
Ennyi! Sajnos nincs több.
Majd én derítek ki különbségeket. :)
Játékvezető
Előzmény: magpet (#514)
Igen, Neked címeztem. Elnézést.
A főképernyőkön végiglépdelve nincs kis lábnyomos dolog? Fura, mert ilyen különbségről nem hallottam 200 vs. 300 viszonylatban.
A főképernyőkön végiglépdelve nincs kis lábnyomos dolog? Fura, mert ilyen különbségről nem hallottam 200 vs. 300 viszonylatban.
Házigazda
Előzmény: ID-24 (#513)
Lehet, hogy ez nekem szólt. :)
Az Oregon 200-ban nincs nyomvonal kezelő. :(
Az Oregon 200-ban nincs nyomvonal kezelő. :(
Játékvezető
Előzmény: magpet (#512)
Én itt találom:
1. Nyomvonal kezelő
2. megfelelő nyomvonalra katt (a "jelenlegi nyomvonal"-lel nem működik, mert az az aktív log!)
3. Set color (majdnem sikerült lefordítani :)
4. Színes csíkocskák kavalkádja :)
1. Nyomvonal kezelő
2. megfelelő nyomvonalra katt (a "jelenlegi nyomvonal"-lel nem működik, mert az az aktív log!)
3. Set color (majdnem sikerült lefordítani :)
4. Színes csíkocskák kavalkádja :)
Házigazda
Előzmény: fefe1968 (#508)
A vevo ugyanaz benne, mint a Coloradoban, ha jol tudom. Hiaba, a regi jofajta "oszinte" gps-eket kiszoritottak a "nagyerzekenysegu" (ertsd: mindenfele hulladekbol poziciot tippelo) vevok. Ez persze akar jol is sikerulhet, de rosszul is. :)
A gc-uzemmoddal nincs bajom. Egyszer kell megszokni, mi merre van, onnantol mukodik szepen.
A gc-uzemmoddal nincs bajom. Egyszer kell megszokni, mi merre van, onnantol mukodik szepen.
Házigazda
Előzmény: fefe1968 (#508)
Ajjaj. Most epp a keszletek potlasa zajlik egy fogyasztasi templomban. Ha hazajutok Oregon-kozelbe, leirom pontosan, merre talalhato. Legalabbis az en 300-asomon. :)
Házigazda
Előzmény: ID-24 (#509)
Útvonalkezelő/nyomvonal/
ezután a kiválasztott nyomvonalra ezek a lehetőségek vannak: térkép, magasságprofil, hide on map, copy reversed, törlés
Nincs szerkesztés.
ezután a kiválasztott nyomvonalra ezek a lehetőségek vannak: térkép, magasságprofil, hide on map, copy reversed, törlés
Nincs szerkesztés.
Játékvezető
Előzmény: magpet (#506)
A Colorado és Oregon mennyiben hasonló hardveresen/szoftveresen? Arra vagyok kíváncsi, hogy a beviteli felület jellegéből adódó különbséget leszámítva azonos pl. a vevő, a megjelenítés, képernyő láthatósága, az adatmezők megjelenítése stb. Nekem Coloradom van és már a csixben is zavart a visszaverődő jelek vétele, de ez még arra is rátesz. Ha állok, akkor is önálló életet él a nyíl, jön megy, elkúszik, visszajön... A 60C-nél lehet hogy keservesen jött be 4 pálcika, de ha megvolt, akkor ott voltam ahol mutatta. Itt meg kitudja? A menük össze-vissza, a geocaching -álltalam használt leglényegesebb funkció- pedig agyon variálva, menüből menübe ugrálva, angol a magyarban szöveggel... Az Oregano-n is ilyen a kesser üzemmód?
Barmelyik magyarorszagi Garmin-boltban meg tudod vasarolni 6eFt-ert. Letoltheto verziot nem adott ki a leiras keszitoje.
Házigazda
Előzmény: Gergol2 (#505)
A trackek kozott katt a szerkesztendore! A feljovo felsorolasban kell hogy legyen egy szinre utalo dolog, majd erre kattintva szines vonalkak kozul valogathatsz.
Házigazda
Előzmény: ID-24 (#504)
Sziasztok
Az en oregonom nem itthonrol szarmazik. Igy nincs hozza magyar hasznalati utmutatas.
Tudna esetleg valaki kuldeni egyet?
Koszi G
Az en oregonom nem itthonrol szarmazik. Igy nincs hozza magyar hasznalati utmutatas.
Tudna esetleg valaki kuldeni egyet?
Koszi G
Köszi a válaszokat.
Úgy tűnik, hogy az Oregon 200 nem enged betöltött vagy elmentett nyomvonalat szerkeszteni. Nem találok ilyen funkciót.
A cél távolságát azonban sikerült beállítanom. Tegnap a terepen "hideg aggyal" nem láttam ezt a lehetőséget. :))
Úgy tűnik, hogy az Oregon 200 nem enged betöltött vagy elmentett nyomvonalat szerkeszteni. Nem találok ilyen funkciót.
A cél távolságát azonban sikerült beállítanom. Tegnap a terepen "hideg aggyal" nem láttam ezt a lehetőséget. :))
Játékvezető
Előzmény: magpet (#503)
ID-12082 kérdéseire:
-A betöltött útvonalat olyan kék színnel mutatja, ami alig látszik. Lehet a készülékben színt, vonalvastagságot módosítani?
Az aktív log színe fix fekete, a mentett (elnevezgetett) trackek színe választható. Az adott track saját adatai között találod ezt a lehetőséget.
-Légvonalban navigáláskor kiírja a távolságot a célpontig, de úton navigáláskor csak a következő letérés távolságát írja, így nem tudom milyen messze a cél.
Az adatmezők tartalma választható. Csak bökd meg az adatmezőt, és a listában találsz egy cél távolgása, vagy hasonló opciót.
-A teljes szintemelkedés mindig 0m. Ezt nem tudja mérni az Oregon 200?
A 200-ason is van ilyen? Szerintem csak benne felejtették a firmware-ben, mikor a 300-aséból a kopipaszta után elkezdték kiszedegetni azt, ami nem kell. :)
-A betöltött útvonalat olyan kék színnel mutatja, ami alig látszik. Lehet a készülékben színt, vonalvastagságot módosítani?
Az aktív log színe fix fekete, a mentett (elnevezgetett) trackek színe választható. Az adott track saját adatai között találod ezt a lehetőséget.
-Légvonalban navigáláskor kiírja a távolságot a célpontig, de úton navigáláskor csak a következő letérés távolságát írja, így nem tudom milyen messze a cél.
Az adatmezők tartalma választható. Csak bökd meg az adatmezőt, és a listában találsz egy cél távolgása, vagy hasonló opciót.
-A teljes szintemelkedés mindig 0m. Ezt nem tudja mérni az Oregon 200?
A 200-ason is van ilyen? Szerintem csak benne felejtették a firmware-ben, mikor a 300-aséból a kopipaszta után elkezdték kiszedegetni azt, ami nem kell. :)
Házigazda
Így van, túrni kell. Különben, mapsource-ban ott van a piktogramm, ahol lennie kell. Érdekes, hogy a készülékben más.
Mindegy, nem filózom rajta többet. Utolsó méteretek túrni kell. :)
Mindegy, nem filózom rajta többet. Utolsó méteretek túrni kell. :)
Előzmény: magpet (#501)
A pontosság-érték egy sokmindenből számított, vagy inkább saccolt dolog. Minden gyártónak van egy saját tippelő algoritmusa, ami a műholdak elhelyezkedéséből hasal egy számot. Ugyanazon a helyen, egy időben megesik, hogy az egyik készülék 2m-t ígér, míg a másik csak 8m-t vállal.
Arra nem sok esély lesz, hogy mondjuk 5m-es zoomszint mellett pontosan a "ládán állj", mikor megtalálod. Elrejtéskor is születik pár méter pontatlanság, kereséskor is. Ezek vagy épp kioltják egymást, vagy összeadódnak. Dupla vagy semmi. Az utolsó métereken át kell túrni a bokrokat, nincs mese. :)
Arra nem sok esély lesz, hogy mondjuk 5m-es zoomszint mellett pontosan a "ládán állj", mikor megtalálod. Elrejtéskor is születik pár méter pontatlanság, kereséskor is. Ezek vagy épp kioltják egymást, vagy összeadódnak. Dupla vagy semmi. Az utolsó métereken át kell túrni a bokrokat, nincs mese. :)
Házigazda
Előzmény: mamago (#500)
Igen, ezt a pontatlanságot tudom és köszönöm válaszodat. Érdekes, most korán reggel teszteltem és 3 méteres gps pontosságot mutatott. Mai eredmény: ugyanaz, ahol a láda piktogramja van a térképen, az általában nem a megadott koordinátákon van. A mai útvonalat ellenőriztem és hajszálpontosan ott voltam, ahol koordináták szerint a ládát helyezték. A végén érdemes koordináták alapján menni. Tegnap kesztölc fölött gyűjtöttem be a sasfészket. Szerencsén múlott, hogy megtaláltam. Voltatok már erre? Toronyiránt mentem fel, a tetején hó volt.
Előzmény: magpet (#499)
A GPS pontossaga 5-15m. Nem az Oregone, hanem magae a rendszere. Ennyi hiba tehat siman lehet benne. Az sem kizart, hogy a lada bemeresekor is volt egy kis hiba. Par metertol tehat ne ijedj meg! :)
Házigazda
Előzmény: mamago (#498)
Én nekem a következő a poblémám. Tuhu-ról letöltött térképet használok. Több ládát is kerestem már, amióta meg van az oregon 200. Automatikusan rögzítem a nyomvonalakat. A gps pontosság azokon a helyeken ahol voltam, kitűnő volt. De: amikor visszanézem a rögzített nyomvonalakat, olyan, mintha nem is lettem volna ott. Koordinátákat még nem ellenőriztem, de amikor például egy ládát megtalálok általában a nyomvonal vagy 5-10 méterre van attól. Ráadásul a főútvonalakon haladva sem az úton van a nyomvonal, hanem nagy szórásban jobb-balra attól. Pedig autóval nem lehet lemenni az útról. Tipp?
Órára néztem: az a holnap inkább ma. De most alvás, mert már wherigo-objektumok cikáznak az agyamban... Jóccakát! :)
Házigazda
Előzmény: magpet (#496)
Köszi, ez nekem is friss. Még nem babráltam ezt a beállítást.
Más: 95%-os állapotban van egy szép új wherigo-játék. Készítsétek az Oregonokat és hasonló cuccokat, szerintem holnap kiteszem! :)
Más: 95%-os állapotban van egy szép új wherigo-játék. Készítsétek az Oregonokat és hasonló cuccokat, szerintem holnap kiteszem! :)
Házigazda
Előzmény: Gergol2 (#495)
Azt hiszem megvan a megoldas!
Jatszottam vele egy kicsit. Eljutottam oda hogy profilfuggo volt a dolog. Geocache modban kerdezett a tobbiben meg egybol hattertarba ment.
Megneztem mi a kulonbseg a beallitasokban. A kovetkezore jutottam.
A beallitas/rendszer/interfész/garmin spanner-t valasztva kerdez a tobbi esetben nem.
Jatszottam vele egy kicsit. Eljutottam oda hogy profilfuggo volt a dolog. Geocache modban kerdezett a tobbiben meg egybol hattertarba ment.
Megneztem mi a kulonbseg a beallitasokban. A kovetkezore jutottam.
A beallitas/rendszer/interfész/garmin spanner-t valasztva kerdez a tobbi esetben nem.
Előzmény: magpet (#494)
Nem hiszem, hogy akkutól függ, de kíváncsian várom a híreket.
Az Oregon "lelke mélye" igencsak el van csomagolva, gondolom biztonsági okokból. Egy letörölt basemap-től vagy gpx-ektől még nem borul össze a készülék, csak dolgok tűnnek el róla. Ha az "oprendszer" is ki lenne téve szabad prédának, akkor vidám pillanatokat élhetne át a Garmin support. :)
A jármű-ikonok kéziken nem mennek, csak a Nüvi, Zümo-sorozat tagjain és a legfrissebb Mobile XT-n.
Az Oregon "lelke mélye" igencsak el van csomagolva, gondolom biztonsági okokból. Egy letörölt basemap-től vagy gpx-ektől még nem borul össze a készülék, csak dolgok tűnnek el róla. Ha az "oprendszer" is ki lenne téve szabad prédának, akkor vidám pillanatokat élhetne át a Garmin support. :)
A jármű-ikonok kéziken nem mennek, csak a Nüvi, Zümo-sorozat tagjain és a legfrissebb Mobile XT-n.
Házigazda
Előzmény: Gergol2 (#493)
A gyari kabellel csinalja.
Most arra gondolok hogy esetleg akku fuggo a dolog. Eddig Li volt rafabrikalva azzal csinalta hogy nem kerdezett hanem hattertar lett. Tettem bele NiMh akkut holnap majd kiprobalom ezzel mit mond. A szamitogephez kotve ezzel az akkuval mindig kerdez. Ezt jo jelnek veszem.
Lehet hogy a rendszerfajlok nem erhetok el?
Toltottem le a kis kek nyilacska helyett mas jopofakat azt akartam kiprobalni. Ezek szerint az a nüviknel megy csak?
Most arra gondolok hogy esetleg akku fuggo a dolog. Eddig Li volt rafabrikalva azzal csinalta hogy nem kerdezett hanem hattertar lett. Tettem bele NiMh akkut holnap majd kiprobalom ezzel mit mond. A szamitogephez kotve ezzel az akkuval mindig kerdez. Ezt jo jelnek veszem.
Lehet hogy a rendszerfajlok nem erhetok el?
Toltottem le a kis kek nyilacska helyett mas jopofakat azt akartam kiprobalni. Ezek szerint az a nüviknel megy csak?
Előzmény: magpet (#492)
Kedves Colorado, Oregon és Nüvi550 tulajdonosok! Az imént elkészült a Groundspeak GPX letöltési lehetőség, elérhető a TÉRKÉP oldal alján. Ez a verzió a játékok minden adatát (leírás, logok) tartalmazza. Használjátok egészséggel!
Házigazda
Szia!
Nekem ilyet még sosem kérdezett. :) Szerintem a kábelben lesz a huncutság. Azt tudjuk, hogy a szivargyújtó tápkábelek közül van, amelyik rendben üzemel (táp), és van, amelyik USB háttértár módba billenti a készüléket. A gyári USB-kábellel is csinálja?
Nekem ilyet még sosem kérdezett. :) Szerintem a kábelben lesz a huncutság. Azt tudjuk, hogy a szivargyújtó tápkábelek közül van, amelyik rendben üzemel (táp), és van, amelyik USB háttértár módba billenti a készüléket. A gyári USB-kábellel is csinálja?
Házigazda
Előzmény: Gergol2 (#489)
Nálam sem kopott még el az érintőképernyőn a 3D gomb helye... :) Combos hegyek között (pl. Alpok) látványos, de a gyakorlatban egy északi tájolású 2D térkép messze a legjobb. Igaz, hogy én autóban is csak ilyet szoktam nézni. :)
Házigazda
Előzmény: JohnnyWeiss (#488)
Sziasztok
Nekem is van egy oregonom
Lenne is nehany kerdesem:
Mitol fugg hogy rakerdez-e a keszulek hogy:
Usb-kabelt erzekeltem. Hattertarolora szeretnel menni?
Vagy egyszeruen ugy dont hogy ugyis igennel valaszolnek es egybol hattertarolo lesz?
Ezt azert kerdezem mert van egy autos atalakitom ami a szivargyujtobol csinal usb-t ha ezt bedugom randomszeruen kapcsol egyik illetve kerdezi meg hogy melyik modba.
Tapasztaltatok hasonlot?
Masik kerdes. Vajon hol lehet az operacios rendszere? Illetve ennek file-jai? Hattertar modban ez nem lathato.
Nekem is van egy oregonom
Lenne is nehany kerdesem:
Mitol fugg hogy rakerdez-e a keszulek hogy:
Usb-kabelt erzekeltem. Hattertarolora szeretnel menni?
Vagy egyszeruen ugy dont hogy ugyis igennel valaszolnek es egybol hattertarolo lesz?
Ezt azert kerdezem mert van egy autos atalakitom ami a szivargyujtobol csinal usb-t ha ezt bedugom randomszeruen kapcsol egyik illetve kerdezi meg hogy melyik modba.
Tapasztaltatok hasonlot?
Masik kerdes. Vajon hol lehet az operacios rendszere? Illetve ennek file-jai? Hattertar modban ez nem lathato.
Ez a 3D gyakorlatban nem igazán használható, illetve én nem látom sok értelmét, sokkal jobban tájékozódom a normál felülnézetben. A 3D nekem amolyan "parasztvakítás"-nak tűnik.
Előzmény: magpet (#479)
Én TUHUN megtervezem a láda közeléig az utat, aztán mikor ott vagyok, geocache-> kijelöl légvonalban és onnan már mutatja, hogy merre és hány méter. Szerintem ennél több nem kell.
"Mindez csak beállítás kérdése."
Ezen gyúrtunk ketten több órát és a hatalmas várakozás, alábbhagyott. Remélném én is, hogy jobban, de a csix-hez szokott agyam egyszerűen nem tud ebből a vasból kihozni semmi barátit :(!
Ezen gyúrtunk ketten több órát és a hatalmas várakozás, alábbhagyott. Remélném én is, hogy jobban, de a csix-hez szokott agyam egyszerűen nem tud ebből a vasból kihozni semmi barátit :(!
Előzmény: H.Gábor (#485)
Mindez csak beállítás kérdése.
Ja és úgy jártál mint sokan mások, pl én. "Jé, ez nem úgy müködik mint a régi már megszokott kütyü." Hát persze, hogy másként, jobban!
Ja és úgy jártál mint sokan mások, pl én. "Jé, ez nem úgy müködik mint a régi már megszokott kütyü." Hát persze, hogy másként, jobban!
Előzmény: fefe1968 (#482)
Nincs kéznél Colorado, majd a többiek pontosítanak:
Ha gc-üzemmódban megnézel egy ládát, akkor csak megmutatja a helyét és légvonalban a távolságát. Ha itt nyomsz egy bal gombot, akkor ott találsz egy "menjünk oda" vagy hasonló opciót, ez fogja megtervezni az utat azokkal a paraméterekkel, amit az útvonaltervezés-beállításoknál megadtál. Ha ez legrövidebb gyalogos úton tervezős, akkor úgy.
Ha megtaláláskor commetet írsz, akkor az egy txt file-ba kerül (cachelogs.txt vagy hasonló ráutaló néven), itt találod meg őket, de valóban csak PC-ről látható.
Céltávolságot pedig azért el szokta találni. Nem lehet, hogy pl. tuhu-n terveztél, és valami mókás hurkot betervezett neked utakon ahelyett, hogy az utolsó 4m-en odavinne légvonalban? Ilyenkor ne csak a távolságot jelző számot nézd, hanem a térképre is vess egy pillantást, hogy merre tervez és miféle utakon.
Ha gc-üzemmódban megnézel egy ládát, akkor csak megmutatja a helyét és légvonalban a távolságát. Ha itt nyomsz egy bal gombot, akkor ott találsz egy "menjünk oda" vagy hasonló opciót, ez fogja megtervezni az utat azokkal a paraméterekkel, amit az útvonaltervezés-beállításoknál megadtál. Ha ez legrövidebb gyalogos úton tervezős, akkor úgy.
Ha megtaláláskor commetet írsz, akkor az egy txt file-ba kerül (cachelogs.txt vagy hasonló ráutaló néven), itt találod meg őket, de valóban csak PC-ről látható.
Céltávolságot pedig azért el szokta találni. Nem lehet, hogy pl. tuhu-n terveztél, és valami mókás hurkot betervezett neked utakon ahelyett, hogy az utolsó 4m-en odavinne légvonalban? Ilyenkor ne csak a távolságot jelző számot nézd, hanem a térképre is vess egy pillantást, hogy merre tervez és miféle utakon.
Házigazda
Előzmény: fefe1968 (#482)
Köszi!
Tehát végül is tudja ugyanazt mint a csé, csak fordítva kell csinálni. :-))
Tehát végül is tudja ugyanazt mint a csé, csak fordítva kell csinálni. :-))
Előzmény: optikus (#476)
A Coloradomat használtam ma elösször élesben. Néhány kérdésem lenne:
A 3D nézet Geocaching módban nem jelenik, meg, csak a többi profil alatt. Ez így helyes? A Geocaching egyébként is nagyon fapados! Pont ezen üzemmódnál nem lehet egyből pontra keresni? Ha POI-ként keresem, akkor azonnal megjelenik a MENJ icon, ha Geocaching menüből választok (már pedig onnét lehet igazán csak), akkor csak az opciók, ugrás a helyszínre menüvel hajlandó odatervezni?! Ott miért nincs MENJ icon? Alapból légvonalban odabök csak, ami engem nem érdekel, ez nem kapcsolható ki? Megtalálás előtt nincs célzászló mint pl. a csix-en, hanem egy kis kék pöttyöt kergeteg végig. Nehéz megtaláltra átállítani és a felkínált commentbe hiába írok, azt sehol nem találom aztán meg. A cél távolságát sehol nem mutatja hitelesen. Próbáltam a távolság a célig, távolság, irány, célpont és mindenféle okosságot beállítani, de ha a láda tetején álltam, ő akkor is egy nem létező útvonal hosszát beleszámítva pl. 250m-et mutatott. Magyarul azt szeretném, hogy útvonaltervezés esetén azért a céltól való tényleges távolságomat mutassa! Ezt sem lehet beállítani sehol? Gyakorlatilag geocachingre használhatatlan így! A legújabb szoft van rajta!
A 3D nézet Geocaching módban nem jelenik, meg, csak a többi profil alatt. Ez így helyes? A Geocaching egyébként is nagyon fapados! Pont ezen üzemmódnál nem lehet egyből pontra keresni? Ha POI-ként keresem, akkor azonnal megjelenik a MENJ icon, ha Geocaching menüből választok (már pedig onnét lehet igazán csak), akkor csak az opciók, ugrás a helyszínre menüvel hajlandó odatervezni?! Ott miért nincs MENJ icon? Alapból légvonalban odabök csak, ami engem nem érdekel, ez nem kapcsolható ki? Megtalálás előtt nincs célzászló mint pl. a csix-en, hanem egy kis kék pöttyöt kergeteg végig. Nehéz megtaláltra átállítani és a felkínált commentbe hiába írok, azt sehol nem találom aztán meg. A cél távolságát sehol nem mutatja hitelesen. Próbáltam a távolság a célig, távolság, irány, célpont és mindenféle okosságot beállítani, de ha a láda tetején álltam, ő akkor is egy nem létező útvonal hosszát beleszámítva pl. 250m-et mutatott. Magyarul azt szeretném, hogy útvonaltervezés esetén azért a céltól való tényleges távolságomat mutassa! Ezt sem lehet beállítani sehol? Gyakorlatilag geocachingre használhatatlan így! A legújabb szoft van rajta!
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |