Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
A chipset fw verzió is ugrott 4.46-ról 4.52-re. Gondolom ez javított az odométeren. Hogy hogyan rajzol, mennyire lobog, mennyire sodródik azt még tesztelnem kell.
Moderátor
Előzmény: Bluedog (#4970)
Első ránézésre működik a dolog... Viszont nagyon jó volna, ha a leírásban levő koord formátumú pontokat felajánlaná mint következő multi pontot. Azaz vagy áteditálom a koordinátát, vagy ezek közül választok. Hajaj, de jó is volna!
Moderátor
Előzmény: AlanTheWild (#4973)
Az én 300-asomon is más az USB-takaró színe, mint a többi gumié. Mintha kicsit más anyagból lenne. Szerintem nem kóros, ha tömít.
Házigazda
Előzmény: SirBrian (#4974)
Másfél éves nem túl sokat használt O300-am USB gumifedele kívülről "sárgul", keményedik. Mintha sokat napozott volna, úgy tűnik öregszik.
Ez mennyire jellemző?
Ez mennyire jellemző?
Changes made from version 3.14 to 3.15 (Dakota):
Fixed issue from 3.14 with Garmin BirdsEye and Garmin Custom Maps
Fixed issue from 3.14 with Garmin BirdsEye and Garmin Custom Maps
Új fw.-ek:
Changes made from version 3.71 to 3.74 (Oregon x50):
Added multicaching support.
Added display color to track gpx files.
Added ability to set user declination direction.
Improved accuracy of trip odometer.
Fixed occasional shutdowns.
Fixed issue with stuck route button.
Fixed issue with Oblique Mercator User grid.
Changes made from version 3.12 to 3.14 (Dakota):
Added multicaching support.
Added ability to move waypoints using the map.
Added display color to track gpx files.
Added periodic track archiving.
Added Automatic Shaded Relief option.
Added ability to set user declination direction.
Added import indicator for gpx files.
Added track review page improvements.
Improved accuracy of trip odometer.
Fixed occasional shutdowns.
Fixed issue with Oblique Mercator User grid.
Changes made from version 3.81 to 3.85 (Oregon x00):
Added multicaching support.
Added Automatic Shaded Relief option.
Added ability to set user declination direction.
Improved accuracy of trip odometer.
Fixed occasional shutdowns.
Fixed issue with Oblique Mercator User grid.
Changes made from version 2.40 to 2.44 (GPSMAP 62/78)
Added multicaching support.
Added display color to track gpx files.
Added periodic track archiving
Added Automatic Shaded Relief option.
Added import indicator for gpx files.
Added track review page improvements.
Improved accuracy of trip odometer.
Fixed occasional shutdowns.
Fixed calendar to display all geocache finds and attempts on the correct day.
Fixed paging after logging a geocache.
Fixed issues with inconsistent altimeter readings.
Changes made from version 3.71 to 3.74 (Oregon x50):
Added multicaching support.
Added display color to track gpx files.
Added ability to set user declination direction.
Improved accuracy of trip odometer.
Fixed occasional shutdowns.
Fixed issue with stuck route button.
Fixed issue with Oblique Mercator User grid.
Changes made from version 3.12 to 3.14 (Dakota):
Added multicaching support.
Added ability to move waypoints using the map.
Added display color to track gpx files.
Added periodic track archiving.
Added Automatic Shaded Relief option.
Added ability to set user declination direction.
Added import indicator for gpx files.
Added track review page improvements.
Improved accuracy of trip odometer.
Fixed occasional shutdowns.
Fixed issue with Oblique Mercator User grid.
Changes made from version 3.81 to 3.85 (Oregon x00):
Added multicaching support.
Added Automatic Shaded Relief option.
Added ability to set user declination direction.
Improved accuracy of trip odometer.
Fixed occasional shutdowns.
Fixed issue with Oblique Mercator User grid.
Changes made from version 2.40 to 2.44 (GPSMAP 62/78)
Added multicaching support.
Added display color to track gpx files.
Added periodic track archiving
Added Automatic Shaded Relief option.
Added import indicator for gpx files.
Added track review page improvements.
Improved accuracy of trip odometer.
Fixed occasional shutdowns.
Fixed calendar to display all geocache finds and attempts on the correct day.
Fixed paging after logging a geocache.
Fixed issues with inconsistent altimeter readings.
Az tudja valaki, hogy hogyan tudom a mentett nyomvonalakat kitörölni? Pontosabban vannak olyan lementett nyomvonalakt a O300-amban, amit sehogy sem tudok kitörölni. Ha meg akarom nézni a térképen, akkor sem csinál semmit. Számítógéppel megnéztem a gpx könyvtárat, abban meg nem szerepel.
Van olyan is, ha számítógéppel kitörlök egy gpx-et, akkkor az a gps-ben továbbra is ott van.
Van olyan is, ha számítógéppel kitörlök egy gpx-et, akkkor az a gps-ben továbbra is ott van.
Azannyukmindenit. Egy 550-esen próbáltam ki, ott valóban ment.
Ami miatt azt mondhattam, hogy tudja:
-a hivatalos spec szerint tudnia kellene
-a 300-ason is megvan a "custom" ikoncsoport
-élesben sosem próbáltam (nem volt rá igényem), így hittem az írásnak
De ha a x50 sorozat tudja, akkor mérhetetlen baromság kihagyni a x00-ból, ebben maradéktalanul egyetértünk.
Félmegoldás: POI Loader, az ezzel feltöltött pontokhoz rendelhetők ikonok. Persze a terepen felvett pontok azonnali sajátikonosítására ez nem megoldás.
Ami miatt azt mondhattam, hogy tudja:
-a hivatalos spec szerint tudnia kellene
-a 300-ason is megvan a "custom" ikoncsoport
-élesben sosem próbáltam (nem volt rá igényem), így hittem az írásnak
De ha a x50 sorozat tudja, akkor mérhetetlen baromság kihagyni a x00-ból, ebben maradéktalanul egyetértünk.
Félmegoldás: POI Loader, az ezzel feltöltött pontokhoz rendelhetők ikonok. Persze a terepen felvett pontok azonnali sajátikonosítására ez nem megoldás.
Házigazda
Előzmény: Shroomer (#4967)
Software 3.70
* Added support for Garmin BirdsEye .
* Added mmHg pressure units.
* Added ability to change active track color.
* Added option to calibrate screen under Setup->Display.
* Added custom waypoint symbol and geocache symbol support. (Seems to be wrong information that this feature is included in software 3.70. According to Garmin tech support there are currently no plans to add this feature to the x00 units)
* Corrected issue with GPS acquisition on certain units.
Sajnos. Csókoltatom a fejlesztőcsapatot a távoli Budapestről :O)
Egyébként a 450 tudja, vagy mi?
* Added support for Garmin BirdsEye .
* Added mmHg pressure units.
* Added ability to change active track color.
* Added option to calibrate screen under Setup->Display.
* Added custom waypoint symbol and geocache symbol support. (Seems to be wrong information that this feature is included in software 3.70. According to Garmin tech support there are currently no plans to add this feature to the x00 units)
* Corrected issue with GPS acquisition on certain units.
Sajnos. Csókoltatom a fejlesztőcsapatot a távoli Budapestről :O)
Egyébként a 450 tudja, vagy mi?
Ja, természetesen csináltam ilyen alkönyvtárat és pakoltam bele képet, de semmi sem történt reset után :O)
Előzmény: Shroomer (#4965)
Már kezdtem örülni, de nekem nincs ilyen alkönyvtáram a /Garmin alatt... A wikin nem találtam meg, hogy valamelyik új fw tartalmazná ezt a fícsört. 3.7-nél írják, de át van húzva...
Nekem a 3.2 van fent, nem bántottam, mert szép stabil.
Tényleg tudja a 3.7? Akkor lecserélném...
Nekem a 3.2 van fent, nem bántottam, mert szép stabil.
Tényleg tudja a 3.7? Akkor lecserélném...
Előzmény: magpet (#4962)
Mire gondolsz? Betiltott csesze a turistauttol 12m-re? Kicsi kek bicikli-ikon az ujratelepitett cseszekhez az uttol 9m-re? :)
Házigazda
Előzmény: Csuhás (#4963)
Pedig mégiscsak de. :)
Röviden: max. 56 darab, 32*32 piexeles, 24bites BMP, a Garmin\CustomSymbols\ könyvtárba pakolva. Innentől ezeket is választhatod útpont-ikonnak.
Kicsit bővebben itt.
Röviden: max. 56 darab, 32*32 piexeles, 24bites BMP, a Garmin\CustomSymbols\ könyvtárba pakolva. Innentől ezeket is választhatod útpont-ikonnak.
Kicsit bővebben itt.
Házigazda
Előzmény: Shroomer (#4961)
Sehogy :(
Amikor elvesztettem a Csikszemet és megvettem az Oregont majd szétvetett a méreg, amikor kiderült, hogy nem lehet, holott az eladó (Magpet) aszondta, hogy lehet. Azóta én is kis kék meg piros zászlókat rakosgatok a szép saját gombaképeim helyet a megjelölt helykre...
Mindig nézem a firmware-t, de primitív módon azóta sem sikerült beleírni ezt a hasznos kis funkciót.
Amikor elvesztettem a Csikszemet és megvettem az Oregont majd szétvetett a méreg, amikor kiderült, hogy nem lehet, holott az eladó (Magpet) aszondta, hogy lehet. Azóta én is kis kék meg piros zászlókat rakosgatok a szép saját gombaképeim helyet a megjelölt helykre...
Mindig nézem a firmware-t, de primitív módon azóta sem sikerült beleírni ezt a hasznos kis funkciót.
Előzmény: OREGON300 (#4954)
Na, tegnap előtt engem is majd' megütött a guta, mert a kütyün csak az utolsó 9999 trackpont volt meg a túrámból :(
Morcos lettem. (Leginkább magamra, hogy nem vittem a csixet)
Az a bajom, hogy most még a legfrissebb béta fw-t sem merem felrakni... Úgy be-paráztattatok ;)
És továbbra is értetlenül állok az előtt a tény előtt, hogy már kijött két olyan "végleges" verzió, amit nem lehet "hivatalosan" felrakni a készülékre! Miért?!?
Morcos lettem. (Leginkább magamra, hogy nem vittem a csixet)
Az a bajom, hogy most még a legfrissebb béta fw-t sem merem felrakni... Úgy be-paráztattatok ;)
És továbbra is értetlenül állok az előtt a tény előtt, hogy már kijött két olyan "végleges" verzió, amit nem lehet "hivatalosan" felrakni a készülékre! Miért?!?
Előzmény: vinko (#4953)
Szia!
Tud tervezni a gépem, de szerintem az a baj, hogy OMP Románia 3D térképen vannak az útvonalak (bihari hegység) és az a térkép ezt nem tudja.
Maradnak a nyomvonalak.
Köszönöm a segítséget!
Tud tervezni a gépem, de szerintem az a baj, hogy OMP Románia 3D térképen vannak az útvonalak (bihari hegység) és az a térkép ezt nem tudja.
Maradnak a nyomvonalak.
Köszönöm a segítséget!
Előzmény: Csigabiga (#4958)
Ha van útvonaltervezős térkép a kütyüdön, és be van állítva az aktuális profilban, hogy melyik térképen, és milyen módon tervezzek, akkor feltöltés után elvileg automatikusan megtervezi.
Ha nincs útvonaltervezős térképed, akkor tényleg a nyomvonal feltöltése lehet a megoldás.
Az Oregonommal még nem csináltam ilyet (nem is tervezek), csak nagyon régen a 60CS-mmel, vagy még régebben a GPS V-ösömmel.
Szerintem sokkal kevésbé macerás pontról-pontra navigáltatni...
Ha nincs útvonaltervezős térképed, akkor tényleg a nyomvonal feltöltése lehet a megoldás.
Az Oregonommal még nem csináltam ilyet (nem is tervezek), csak nagyon régen a 60CS-mmel, vagy még régebben a GPS V-ösömmel.
Szerintem sokkal kevésbé macerás pontról-pontra navigáltatni...
Előzmény: progbalu (#4957)
Szia!
Akkor a készüléken kell összeraknom? Vagy nyomvonalat kell feltölteni? Azzal jó!
Köszönöm a segítséget!
Akkor a készüléken kell összeraknom? Vagy nyomvonalat kell feltölteni? Azzal jó!
Köszönöm a segítséget!
Előzmény: Csigabiga (#4956)
A Garmin GPS-ek újratervezik a feltöltött útvonalakat az aktuális beállításaiknak megfelelően. Tulajdonképpen csak a kezdő-, köztes-, és végpont megy rá a kütyüre.
Előzmény: progbalu (#4955)
Sziasztok!
Egy kis segítség kéne!
A MapSourcon összeállítottam útvonalakat. Feltettem az Oregon 200-ra. Mikor néztem a készüléken az útvonalat légvonalban rajzolja meg! Mi lehet a gond? (a nyomvonalakat jól rajzolja)
Előre is köszönöm!
Egy kis segítség kéne!
A MapSourcon összeállítottam útvonalakat. Feltettem az Oregon 200-ra. Mikor néztem a készüléken az útvonalat légvonalban rajzolja meg! Mi lehet a gond? (a nyomvonalakat jól rajzolja)
Előre is köszönöm!
Tud valaki abban segíteni hogy a GARMIN OREGON 300-ra hogyan lehet feltölteni egyedi útvonal szimbólumokat?
Előre is köszönöm!
Előre is köszönöm!
Ezt már nálam is eljátszotta az 550. A balaton körbetekerésekor húzott track eleje (kb. 20km és kb. 1 óra!) elveszett. :(
A legszomorúbb az volt, amikor Izlandról hazaérve nem volt meg a bejárt útvonal egy része :(((
Úgy látszik, amerikában nem divat a hosszú túra...
A legszomorúbb az volt, amikor Izlandról hazaérve nem volt meg a bejárt útvonal egy része :(((
Úgy látszik, amerikában nem divat a hosszú túra...
Előzmény: scele (#4931)
Múlt héten több mint egy órát úsztam a csuklómra rögzített Oregonnal a hévizi tóban. Annyit vettem észre, hogy az usb fedél gumiján belülről volt egy nedves folt. Ezt én inkább a melegvíz illetve a hidegebb levegő miatt létrejövő párának gondolnám ebben az esetben. Egyébként rendben kibírt mindent, bár próbáltam azért többet a víz felett tartani a kütyüt.
Utána még próbáltam strandon vízalatti fotózáshoz kb fél órát. Ekkor már folyamatosan ellenőriztem én is a fedelet és semmi vízbetörést nem tapasztaltam.
Utána még próbáltam strandon vízalatti fotózáshoz kb fél órát. Ekkor már folyamatosan ellenőriztem én is a fedelet és semmi vízbetörést nem tapasztaltam.
Előzmény: apetroczy (#4946)
Nekem jól rögzít az Oregon, bár nem használok microSD-t. Erről már a CSx-nél leszoktam, mert ott hajlamos volt az érintkezés elvesztésre, és ez reset-hez vezetett. Az Oregon 550-en egy helyzet van nekem, mikor fagy, ez pedig ritkán a fényképező. De a jelben ilyenkor max van egy kis lyuk, a csiganyál rögzítése megy tovább bekapcs után. Lájkolom a gépet.
Egy méterrel a víz alatt 30 percig bírja, HA az USB fedeled rendesen le van zárva.
Ha nincsen, bemegy a víz.
Ha mákod van, elhiszik, hogy nem volt 1 méterrel a víz alatt 30 percen át, és az USB is csukva volt. :) Ez sós víz esetén látszik, hogy merre ment be a házba, ugyanis fehéren kiül a só.
Ha nincsen, bemegy a víz.
Ha mákod van, elhiszik, hogy nem volt 1 méterrel a víz alatt 30 percen át, és az USB is csukva volt. :) Ez sós víz esetén látszik, hogy merre ment be a házba, ugyanis fehéren kiül a só.
Előzmény: TRider (#4948)
A Garmin álláspontja az IPx7 (és az IPx8) tokozásról:
Fentiek szerint a kajakozással nem lehet gondja, annál inkább a "huzamosabb" víz alatti tartózkodással. Mindenesetre bízom benne, hogy garanciában meg tudod oldani a problémádat, pláne, hogy hamarosan én is le szeretném tesztelni tengeri körülmények között az 550-esemet :-) Bár ha nagyon "szőrösszívűek", utólag elég nehéz lesz bizonyítani, hogy mennyit volt víz alatt a készülék, és milyen mélyen.
Idézet
Most newer Garmin GPS units are waterproof in accordance with IEC 60529 IPX7. IEC 60529 is a European system of test specification standards for classifying the degrees of protection provided by the enclosures of electrical equipment. An IPX7 designation means the GPS case can withstand accidental immersion in one meter of water for up to 30 minutes. An IPX8 designation is for continuous underwater use.
Fentiek szerint a kajakozással nem lehet gondja, annál inkább a "huzamosabb" víz alatti tartózkodással. Mindenesetre bízom benne, hogy garanciában meg tudod oldani a problémádat, pláne, hogy hamarosan én is le szeretném tesztelni tengeri körülmények között az 550-esemet :-) Bár ha nagyon "szőrösszívűek", utólag elég nehéz lesz bizonyítani, hogy mennyit volt víz alatt a készülék, és milyen mélyen.
Előzmény: apetroczy (#4946)
szia
Egyértelmű nem a válaszom.Eddig 552km kajakozást rögzítettem O550-emmel és kifogástalanul működik.Igaz, mániákusan ellenőrzöm a mini USB fedőgumit minden vízreszállás előtt.Pedig volt már akarva, akaratlan víz alatt..........
Egyértelmű nem a válaszom.Eddig 552km kajakozást rögzítettem O550-emmel és kifogástalanul működik.Igaz, mániákusan ellenőrzöm a mini USB fedőgumit minden vízreszállás előtt.Pedig volt már akarva, akaratlan víz alatt..........
Előzmény: apetroczy (#4946)
Sziasztok!
Lehet, hogy már lejárt lemez (ha igen, kérlek utaljatok rá, hogy kb. mikor rágtátok át magatokat a témán, ill. mi volt a végső konkluzió), de ÁZOTT MÁR BE VALAKINEK A VÍZHATLAN OREGONJA? Nekem egy hét alatt sikerült gallyra vágnom tengervízzel (kajakozás, vízfelszíni-közeli (snorkel) fotózások...)! Teendő? Ötletek? Garancia (majd ha hazamegyünk, egy hét múlva kiderül)???? De hogy fogunk egyáltalán hazatalálni?! :)
Lehet, hogy már lejárt lemez (ha igen, kérlek utaljatok rá, hogy kb. mikor rágtátok át magatokat a témán, ill. mi volt a végső konkluzió), de ÁZOTT MÁR BE VALAKINEK A VÍZHATLAN OREGONJA? Nekem egy hét alatt sikerült gallyra vágnom tengervízzel (kajakozás, vízfelszíni-közeli (snorkel) fotózások...)! Teendő? Ötletek? Garancia (majd ha hazamegyünk, egy hét múlva kiderül)???? De hogy fogunk egyáltalán hazatalálni?! :)
Szeretem az Oregon 550-emet!:) Még mindig hálás vagyok Magpet ajánlásáért!
Az eddigi track rögzítéseimmel meg vagyok elégedve (amatőr szinten vagyok kb.:)! MapSourse programmal megszerkesztem, amit tudok (szűrés, útvonalpontok szerkesztése).
Nagyon bejött a beépített fényképezőgép is (sokkal jobb, mint a "profi-géppel-fotózok-automata-beállítás on-ráadásul-nappal-szemben" képek), ami egyszerű, kéznél van és gyors is!
A ládaleírások megjelenítése kitűnő (régebben kis papírt is vittem magammal, de már nem:)!
Ha van időm, akkor a trükkösebb ládarejtésekhez tartozó internetes képeket is ki tudom menteni a GPS-re (microSD kártya)!
A benne lévő chip-hez, technikához, a "lélekhez" nem értek, használni viszont szeretem!:)
Ha valakit zavar, elnézést kérek a pozitív kritikáért!:)
Az eddigi track rögzítéseimmel meg vagyok elégedve (amatőr szinten vagyok kb.:)! MapSourse programmal megszerkesztem, amit tudok (szűrés, útvonalpontok szerkesztése).
Nagyon bejött a beépített fényképezőgép is (sokkal jobb, mint a "profi-géppel-fotózok-automata-beállítás on-ráadásul-nappal-szemben" képek), ami egyszerű, kéznél van és gyors is!
A ládaleírások megjelenítése kitűnő (régebben kis papírt is vittem magammal, de már nem:)!
Ha van időm, akkor a trükkösebb ládarejtésekhez tartozó internetes képeket is ki tudom menteni a GPS-re (microSD kártya)!
A benne lévő chip-hez, technikához, a "lélekhez" nem értek, használni viszont szeretem!:)
Ha valakit zavar, elnézést kérek a pozitív kritikáért!:)
Vasárnap kicsit megtrükközött engem is az O550.
Vagy én saját magam :)
Terveztünk egy 300km+ túrát, Austria, Szovákia érintéssel, ezért a beta fw-repült is róla.
Volt nálunk még 1 nyomtatott pappír térkép, amin kb semmit sem lehetett látni, úgyhogy felkészültek voltunk :)
Mondom itt gond nem lehet, kütyü majd navigál.
Aztán 1x csak 150km után rápillantok, és semmi, kikapcsolt.
Próbálom bekapcsolni, de semmi.
Akku ki, csere másikra, de ugye nem volt merült, másik be, de nem akar bekapcsolni, azt 1x csak sikerült.
Kb 50km múlva megint kikapcsolt.No kezdtem 1 kicsit parázni, ennek nem lesz jó vége.
Kínlódás visszakapcsol.
Kb 10km megint kikapcsol, de itt már észrevettem, hogy valószínű a rázkódástó, (treking biciklivel voltam, és éppen rossz úton mentem).
Megint megáll, hátlap le, és akkor vettem észre, hogy sunyi módon vhogy a memória kártya tartó kinyílt, és a kártya kimozgott a helyéről. Visszaraktam, és utána szerencsére többet nem kapcsolt ki. Azóta próbáltam "ütögetni" de nem kapcsol ki.
Remélem így is marad :))
Vagy én saját magam :)
Terveztünk egy 300km+ túrát, Austria, Szovákia érintéssel, ezért a beta fw-repült is róla.
Volt nálunk még 1 nyomtatott pappír térkép, amin kb semmit sem lehetett látni, úgyhogy felkészültek voltunk :)
Mondom itt gond nem lehet, kütyü majd navigál.
Aztán 1x csak 150km után rápillantok, és semmi, kikapcsolt.
Próbálom bekapcsolni, de semmi.
Akku ki, csere másikra, de ugye nem volt merült, másik be, de nem akar bekapcsolni, azt 1x csak sikerült.
Kb 50km múlva megint kikapcsolt.No kezdtem 1 kicsit parázni, ennek nem lesz jó vége.
Kínlódás visszakapcsol.
Kb 10km megint kikapcsol, de itt már észrevettem, hogy valószínű a rázkódástó, (treking biciklivel voltam, és éppen rossz úton mentem).
Megint megáll, hátlap le, és akkor vettem észre, hogy sunyi módon vhogy a memória kártya tartó kinyílt, és a kártya kimozgott a helyéről. Visszaraktam, és utána szerencsére többet nem kapcsolt ki. Azóta próbáltam "ütögetni" de nem kapcsol ki.
Remélem így is marad :))
Hasonlóan éreztem én is. Nekem egy 6000 km-es körút felét nyelte le az Oregon.
Előzmény: scele (#4931)
Koszi a valaszt, kozben megiscsak meglett a basemap, nem voltam annyira bena :) Az albaniakat meg megcsekkolom!
Balazs
Balazs
Előzmény: pokers (#4930)
Ez teljesen természetes, ezt már megszoktam, de az, hogy a csiganyál eleje nincs meg, az fura.
A szombati teljes track is megvan, meg a vasárnapi is, csak hiányzik az eleje. Pedig terepen még láttam!!!
Én azt gondolom, hogy akkor veszett el, amikor rádugtam a számítógépre és ment a "százalékos számolás"!
Érdekes volt, hogy az archive könyvtárban a vasárnapi gpx fájlnak a dátuma 2010.07.01 22:47, pedig 21:47-kor csalakoztattam a géphez. Ismét pont 1 óra a különbség!
A szombati teljes track is megvan, meg a vasárnapi is, csak hiányzik az eleje. Pedig terepen még láttam!!!
Én azt gondolom, hogy akkor veszett el, amikor rádugtam a számítógépre és ment a "százalékos számolás"!
Érdekes volt, hogy az archive könyvtárban a vasárnapi gpx fájlnak a dátuma 2010.07.01 22:47, pedig 21:47-kor csalakoztattam a géphez. Ismét pont 1 óra a különbség!
Előzmény: totzoli65 (#4936)
Annak nagyon örülnék, de sajnos nem.
Se az archive-ban se a current.gpx-ben nincsen benne.
Pont 1 óra lemaradt, mellesleg azt is észrevettem, hogy néha 1 óra eltérést mutat az órája is.
Se az archive-ban se a current.gpx-ben nincsen benne.
Pont 1 óra lemaradt, mellesleg azt is észrevettem, hogy néha 1 óra eltérést mutat az órája is.
Előzmény: magpet (#4934)
Szia!
Domoszlón ugyanígy(!?) jártam, a track eleje ott virított az archív könyvtárban, az active-ban pedig a vége, de összefűzés után megvolt egyben az egész. :-S
Hogy pont egy óra hiányzott-e?
Nem tudom. Az útvonal első fele-harmada. :-)
A műszerfalon a napi adatok végig jól látszódtak! :-) Pontosan. :-)
Domoszlón ugyanígy(!?) jártam, a track eleje ott virított az archív könyvtárban, az active-ban pedig a vége, de összefűzés után megvolt egyben az egész. :-S
Hogy pont egy óra hiányzott-e?
Nem tudom. Az útvonal első fele-harmada. :-)
A műszerfalon a napi adatok végig jól látszódtak! :-) Pontosan. :-)
Előzmény: scele (#4931)
Az nem lehet, hoy epp megtelt a 10000 pontos aktiv log, es a track eleje az archivban pihen egy gpx-ben?
Házigazda
Előzmény: scele (#4931)
Nem értem...az én O550-em azon kívül,hogy ritkán ugyan,de lefagy kifogástalanul működik.Igaz, nem a legújabb firmware van rajta.Kínlódjanak azzal a vállalkozó szelleműek....
Na ilyen ideges még soha nem voltam az oregonomra, mint most.
Mindig húzok csiganyálat és általában nem érdekel, hogy megvan-e vagy sem, de most nagyon kéne, de persze nincs meg.
Ma volt a Bük maraton verseny. A pálya eleje és vége ugyanazon a szakaszon ment. A verseny közben láttam is, hogy majdnem egymásra kerül a két csiganyál, így nem is gondoltam, hogy bármi probléma lenne.
Itthon viszont hiányzik a verseny első 1 órája. Pontosan 1 óra!!!
Nem vagyok boldog!
Mindig húzok csiganyálat és általában nem érdekel, hogy megvan-e vagy sem, de most nagyon kéne, de persze nincs meg.
Ma volt a Bük maraton verseny. A pálya eleje és vége ugyanazon a szakaszon ment. A verseny közben láttam is, hogy majdnem egymásra kerül a két csiganyál, így nem is gondoltam, hogy bármi probléma lenne.
Itthon viszont hiányzik a verseny első 1 órája. Pontosan 1 óra!!!
Nem vagyok boldog!
A basemap csupán a fő közlekedési utakat tartalmazza, sokra nem mész vele. Magyarországon is max a két számjegyű utak vannak rajta, utcaszintű részletességet pedig felejtsd el.
Albániában jól használható a fizetős AdriaRoute térkép, vagy itt találsz ingyenesen használhatót is.
Albániában jól használható a fizetős AdriaRoute térkép, vagy itt találsz ingyenesen használhatót is.
Előzmény: balazs79 (#4929)
Hello!
Ismet felmerult 1-2 kerdesem a 450-esemmel kapcsolatban.
1.: Az elejen ugy emlekszem, hogy volt a gepen valami basemap, de lehet hogy letoroltem, vagy valami, mert mar nem talalom rajta. Lehet ezt potolni utolag? Ez ugye nem csak Magyarorszagot tartalmazta?
2.: Megyunk Albaniaba, tudtok-e javasolni valami terkepet a Garminba? (Nem a legfrekventaltabb orszag, de hat ez van :)
Koszi
BalazS
Ismet felmerult 1-2 kerdesem a 450-esemmel kapcsolatban.
1.: Az elejen ugy emlekszem, hogy volt a gepen valami basemap, de lehet hogy letoroltem, vagy valami, mert mar nem talalom rajta. Lehet ezt potolni utolag? Ez ugye nem csak Magyarorszagot tartalmazta?
2.: Megyunk Albaniaba, tudtok-e javasolni valami terkepet a Garminba? (Nem a legfrekventaltabb orszag, de hat ez van :)
Koszi
BalazS
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |