Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
1: scele
2: őszintén szólva a Mobile Atlas Creator létezése mellet nem nagyon éreztem még úgy, hogy a BirdsEye-t erőltetnem kéne... :)
2: őszintén szólva a Mobile Atlas Creator létezése mellet nem nagyon éreztem még úgy, hogy a BirdsEye-t erőltetnem kéne... :)
Házigazda
Előzmény: TRider (#5050)
Összesen kerülhet 100 szelvény az oregonba.
Nálad egy most ebben az esetben 120db, ezért problémázott.
Nálad egy most ebben az esetben 120db, ezért problémázott.
Előzmény: TRider (#5050)
Köszi a linkeket és a leírásokat, nagyon hasznosak. Viszont lenne két kérdésem:
1. A leírásod szerint "Maximálisan 100 darab kép lehet egy KMZ fájlban". Én feltettem két KMZ fájt (az egyikben kb. 80 db, a másikban kb. 40 db képpel) majd bekapcsolás után szólt a masina, hogy túl sok kép van feltöltve. Szóval ez a százas korlát csak az egy KMZ fájlban tárolt képekre, vagy a komplett készülékre vonatkozik?
2. Mennyire használhatók a Garmin BirdsEye műholdképei? Jobbak, mint a Google Earth helyi képei, vagy csak a kezelésük/feltöltésük egyszerűbb?
1. A leírásod szerint "Maximálisan 100 darab kép lehet egy KMZ fájlban". Én feltettem két KMZ fájt (az egyikben kb. 80 db, a másikban kb. 40 db képpel) majd bekapcsolás után szólt a masina, hogy túl sok kép van feltöltve. Szóval ez a százas korlát csak az egy KMZ fájlban tárolt képekre, vagy a komplett készülékre vonatkozik?
2. Mennyire használhatók a Garmin BirdsEye műholdképei? Jobbak, mint a Google Earth helyi képei, vagy csak a kezelésük/feltöltésük egyszerűbb?
Előzmény: Sancho (#5049)
Idézet
Fel szeretnék tenni pár raszteres műholdképet az Oregonra, de nem nagyon vagyok otthon a témában. Mi most a legjobb és legegyszerűbb megoldás Google Earth műholdképek Garmin Oregonra töltésére?
Okosítások: [link] | [link] | [link]
Egyéb: [link] | [link]
Előzmény: TRider (#5043)
Köszi szépen a linket és tanácsokat. Leszedtem, elindítottam, java-t frissítettem és most próbálkozom vele :)
Előzmény: SilentSound (#5046)
Visszaraktam a 3.52 verziót és láss csodát, újra megjeleníti a Topo térképeket.....varázslás.
Előzmény: yumi (#5025)
Amit Magpet ajánlott, azt én is tudom javasolni, innen le is tudod tölteni. Arra ügyelj, hogy a gépedre a legfrissebb java legyen telepítve, mert én csomót szívtam vele, amiért régebbi volt és eleinte nem jöttem rá, hogy miért nem csinálja, amit kéne, ráadásul egy mukkot sem mondott, hogy mi a baja. :)
Előzmény: TRider (#5043)
Na, teszteltem ma is az új o550-emet.
3.5fw van rajta, nem is piszkáltam.
Kimentem Pannonhalmára ahol a régi rendszeresen fals sebességeket mért.Ami már kezdett nem kicsit zavarni(mert más teljesen nyílt területen is elkezdte csinálni, és kezdett elmenni a kedvem a kütyütől)
Mentem 6kör de egyszer sem mért baromságot!
Ausztriában is szépen működött.
Ott egyszer mért fals sebességet.
Obertauern hágónál, igaz ott volt elég sok alagút szerű betonozott rész az út felett, és ott írta is hogy jelet vesztett, úgyhogy ez simán elnézhető neki.
Montizásnél erőben, völgyben, mindig szépen müködött, mért.
Most újra visszaszerettem bele :))))
3.5fw van rajta, nem is piszkáltam.
Kimentem Pannonhalmára ahol a régi rendszeresen fals sebességeket mért.Ami már kezdett nem kicsit zavarni(mert más teljesen nyílt területen is elkezdte csinálni, és kezdett elmenni a kedvem a kütyütől)
Mentem 6kör de egyszer sem mért baromságot!
Ausztriában is szépen működött.
Ott egyszer mért fals sebességet.
Obertauern hágónál, igaz ott volt elég sok alagút szerű betonozott rész az út felett, és ott írta is hogy jelet vesztett, úgyhogy ez simán elnézhető neki.
Montizásnél erőben, völgyben, mindig szépen müködött, mért.
Most újra visszaszerettem bele :))))
Telefonrol nem bajlodnek linkekkel, de guglizz ra a Mobile Atlas Creator nevu dologra, o lesz a megoldas. Sok sikert!
Házigazda
Előzmény: TRider (#5043)
Fel szeretnék tenni pár raszteres műholdképet az Oregonra, de nem nagyon vagyok otthon a témában. Mi most a legjobb és legegyszerűbb megoldás Google Earth műholdképek Garmin Oregonra töltésére?
A cikket a tiltás törléséről közben én is megtaláltam, ezt olvastam korábban.
A linkeket köszönöm, majd átnézem őket.
A linkeket köszönöm, majd átnézem őket.
Előzmény: Bluedog (#5035)
Áááá ettől nem kell félned. Max 25 botütés a főtéren és elveszik a tevéidet :)
Előzmény: R.Guszty (#5040)
Tavaly eltörölték a tiltást:
http://www.gpsbusinessnews.com/Egypt-lif ts-ban-on-GPS_a1463.html
...de előtte sem vették túl szigorúan (vagy csak szerencsém volt).
Fizetős térkép:
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID= 72870&ra=true
Ingyenes térkép:
http://mapcenter.cgpsmapper.com/maplist. php?cnt=63&rgn=
http://www.gpsbusinessnews.com/Egypt-lif ts-ban-on-GPS_a1463.html
...de előtte sem vették túl szigorúan (vagy csak szerencsém volt).
Fizetős térkép:
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID= 72870&ra=true
Ingyenes térkép:
http://mapcenter.cgpsmapper.com/maplist. php?cnt=63&rgn=
Előzmény: TRider (#5031)
Igen, ha a manuális feltöltést választod a Connect-en.
Ha 3.74 beta verziód van akkor előtte a Notepad-dal cseréld ki az összes "gpxx:" szöveget "gpxtpx:"-re.
Ha 3.74 beta verziód van akkor előtte a Notepad-dal cseréld ki az összes "gpxx:" szöveget "gpxtpx:"-re.
Előzmény: AT. (#5033)
Kicsit elvesztettem a fonalat.
Most akkor kinyerhető oregonból a szívritmus adatok?
Connect megeszi, kirajzolja?
Most akkor kinyerhető oregonból a szívritmus adatok?
Connect megeszi, kirajzolja?
A gpx2img 1.0 állítólag két kattintással készít GPX csiganyálból Garmin térképet. A [link] oldalról érhető el, van belőle demó változat, és szeptember végéig 13 USD.
Videó: [link]
Videó: [link]
Korábban én is így tudtam, de mintha valahol azt olvastam volna, hogy feloldották a tilalmat. Na majd utánanézek ;-)
Előzmény: CacheFinder (#5030)
Nem lesz egyszerű dolgod, mert tudtommal a GPS használat tiltott Egyiptomban.
Előzmény: TRider (#5029)
Közösségi vagy kereskedelmi Egyiptom térkép érdekelne Oregonra, azon belül is főleg Kairo és Sharm El Sheikh környéke. Találkoztatok már ilyennel?
Én időnként beállítom a fényképezőgép óráját a gps-hez ;)
Eztuán a geotagelésnél adok neki egy kis "ablakot" az eltéréshez.
Ez azért is kell, mert ha távolság alapúra van beállítva a trackrögzítés és én elidőzök egy panorámában gyönyörködve előfordulhat, hogy nem is rak új pontot a kütyü, pedig én közben már lőttem pár képet együltő helyemben.
Nézegettem a fényképezőgépet és egyébként nem is mászik el nagyon, bár csak 2-3 hónap telt el az "összelövés" óta.
Egyedül talán annyi lehet a hátulütője (vagy inkább a trükkje) a dolognak, hogy eddig pár fényképezőgépet kipróbálva más-más ponton indítja a percet a beállítást követően.
(Pl.: órabeállításból kilépéskor, percbeállításról továbblépve a dátumra, ilyesmikre gondolok. De ezeket kisérletezésekkel meg lehet nézni.)
Eztuán a geotagelésnél adok neki egy kis "ablakot" az eltéréshez.
Ez azért is kell, mert ha távolság alapúra van beállítva a trackrögzítés és én elidőzök egy panorámában gyönyörködve előfordulhat, hogy nem is rak új pontot a kütyü, pedig én közben már lőttem pár képet együltő helyemben.
Nézegettem a fényképezőgépet és egyébként nem is mászik el nagyon, bár csak 2-3 hónap telt el az "összelövés" óta.
Egyedül talán annyi lehet a hátulütője (vagy inkább a trükkje) a dolognak, hogy eddig pár fényképezőgépet kipróbálva más-más ponton indítja a percet a beállítást követően.
(Pl.: órabeállításból kilépéskor, percbeállításról továbblépve a dátumra, ilyesmikre gondolok. De ezeket kisérletezésekkel meg lehet nézni.)
Előzmény: KoLa (#5027)
Köszönöm. Eddig - szükségmegoldásként - a Vista HCx-emet fényképeztem, de gondoltam, hogy létezik elegánsabb megoldás.
Előzmény: agyorgy (#5026)
[link]
Állítsd át nagyra a kijelzőn a számokat.
Én az egyik profilban beállítottam az egyik oldalt így, geotaggeléshez.
Állítsd át nagyra a kijelzőn a számokat.
Én az egyik profilban beállítottam az egyik oldalt így, geotaggeléshez.
Előzmény: KoLa (#5024)
Újabb érdekesség.O550-en fenn vagyon a TOPO ausztria és a TOPO magyarország is.Eddig kifogástalanul működött.Most örömmel tapasztaltam,hogy eme térképek ki/bekapcsolása után SEMMI sem jelenik meg....haladunk....
Oregon 450-en hogyan lehet előcsalogatni a - másodpercre - pontos időt? Geotaggeléshez kellene a GPS és a fényképezőgép órája közötti különbség.
Na teszteltem az új oregonom.
Következő jelenséget tapasztalta.
1473m szintemelkedés után, nem számolja tovább a szintet.
Elég bosszantó dolog.
Ha újra indítottam, akkor számolta tovább.
Csak ugye azt nem néztem mióta nem számolta.
Valaki találkozott ilyennel?
Mi lehet a gondja?
Még 1 apró észrevételem lenne.
Mivel elvileg túra GPS lehetne benne olyan funkció útvonaltervezésnél, hogy nem csak időre, vagy távolságra tervezzem, hanem a szintemelkedést is figyelembe vehetné.
Volt olyan karikánk, amit én megcsináltam 3600m szinttel, a kütyü tervezett nekem 3km rövidebb utat, de abban kb 4600++ szint lett volna :))))
Következő jelenséget tapasztalta.
1473m szintemelkedés után, nem számolja tovább a szintet.
Elég bosszantó dolog.
Ha újra indítottam, akkor számolta tovább.
Csak ugye azt nem néztem mióta nem számolta.
Valaki találkozott ilyennel?
Mi lehet a gondja?
Még 1 apró észrevételem lenne.
Mivel elvileg túra GPS lehetne benne olyan funkció útvonaltervezésnél, hogy nem csak időre, vagy távolságra tervezzem, hanem a szintemelkedést is figyelembe vehetné.
Volt olyan karikánk, amit én megcsináltam 3600m szinttel, a kütyü tervezett nekem 3km rövidebb utat, de abban kb 4600++ szint lett volna :))))
Köszönöm segítségedet az Oregon-társadalom nevében.Gyanítom az eddigi tapasztalatok alapján, Garminéknál a próbanyomkodó szerepét változatlanul a T.felhasználókra hagyják. Mindegy, ha lassan is, de alakul a kütyü , mint ama púpos gyermek a prés alatt !
Előzmény: Andreas (#5021)
Elküldtem. Mondjuk nem igazán értem hogy kerülhetett ki ilyen hiba. Az lenne minimum hogy kiadás előtt végignyomogatom egy készüléken az összes menüpontot.
Előzmény: yumi (#5020)
Ha gondolod elküldöm, mert elég komoly hiba. Valószínűleg beküldték már, de jobb biztosra menni.
Előzmény: yumi (#5018)
Elküldtem az oregonbeta@garmin.com-ra is, remélhetőleg hamarosan már csak ebben a bejegyzésben marad nyoma a hibának.
yumi: elküldted a hibát a Garmin-nak?
yumi: elküldted a hibát a Garmin-nak?
Előzmény: Sancho (#5015)
Gyorsabb az új Fw-vel...de amint Útvonaltervezés/pontkeresés ABC szerint... kilép.Tudom...ne nyomkodjam annyit, én marha csak ládaútvonalat szerettem volna tervezni.
Andreas egy nagyon hasznos dolgot kommentelt be a blogomba a szívritmus adatok Oregonon történő rögzítésével és kiolvashatóságával kapcsolatban: [link]
A lényege, hogy egy ideig jó volt, most megint rossz, de egy notepad segítségével javítható az elrontott tag.
A lényege, hogy egy ideig jó volt, most megint rossz, de egy notepad segítségével javítható az elrontott tag.
Mivel nekem 3.71 volt az O550-en, az Oregonx50_371_to_374.exe trükkös telepítését kellett végrehajtanom. A vas fut rendesen. Mondjuk nem túráztam vele, de az alap dolgok mennek.
Előzmény: yumi (#4987)
Kösz, akkor ezért volt a déjŕ vu érzésem :)
Az új béta egyébként nagyon bejött nekem, érzésre sokkal szebb track-et húz az Oregon.
Az új béta egyébként nagyon bejött nekem, érzésre sokkal szebb track-et húz az Oregon.
Előzmény: scele (#4985)
Megvan az új készülék.
Bevittem elmondtam a panaszom, teszt, bekapcs, gombhoz hozzá ér, készülék lefagy, kikapcsolt.
Rádugják pc-re teszt, készülék faszán működik :)
Nyomkodja a srác.. készülék továbbra is hibátlanul működik.
Na mondom fasza.
Eddig mindig kikapcsolt.
Srác is mondja, jó lenne még1x produkálni a hibát.
Lehúzza az usb-ről, gombhoz hozzá ért, azonnal kikapcsolt.
Amikor akkuról kellene működnie, azonnal kikapcsol ha a gombhoz hozzá ért.
Srác is csak nézett, ilyen hibával még nem találkozott.
Gond nélkül cserélték is.
Korrektek voltak!!
Már szórom is vissza rá a cuccaim.
Holnap teszt :)))))
Bevittem elmondtam a panaszom, teszt, bekapcs, gombhoz hozzá ér, készülék lefagy, kikapcsolt.
Rádugják pc-re teszt, készülék faszán működik :)
Nyomkodja a srác.. készülék továbbra is hibátlanul működik.
Na mondom fasza.
Eddig mindig kikapcsolt.
Srác is mondja, jó lenne még1x produkálni a hibát.
Lehúzza az usb-ről, gombhoz hozzá ért, azonnal kikapcsolt.
Amikor akkuról kellene működnie, azonnal kikapcsol ha a gombhoz hozzá ért.
Srác is csak nézett, ilyen hibával még nem találkozott.
Gond nélkül cserélték is.
Korrektek voltak!!
Már szórom is vissza rá a cuccaim.
Holnap teszt :)))))
Reméleg többet nem lesz szükség a számlára, és a csere gond nélkül megy majd :)
Előzmény: magpet (#5008)
-GPX-bol nem lesz poi. Ha poi, akkor az a terkep resze, es neha valoban bokhetetlen, foleg ha a tuhu-t hasznalod. Az okarol fogalmam sincs, bizonyara valami vicces inkompatibilitas. A tuhu ugyanis nem a Garmin hivatalos terkep-csinalojaval keszul.
-Nekem igy meg nem fagyott, igaz, nem is nagyon szokott tele lenni az utpont-memoria.
-Nekem igy meg nem fagyott, igaz, nem is nagyon szokott tele lenni az utpont-memoria.
Házigazda
Előzmény: AlanTheWild (#5006)
Preciz! Ha legkozelebb szamlamasolat kell (ne legyen igy!), szolj, es kuldom az illetekesnek. Sok sikert a cserehez, aztan kellemes turakat az uj vassal! :)
Házigazda
Előzmény: AT. (#5007)
Igen tőled való darab.
Már elhoztam 1 számla másolatot.
Garijegy megvan, kütyü a gyári dobozában, és gyári garminos táskában ahogy kaptam :)
Már elhoztam 1 számla másolatot.
Garijegy megvan, kütyü a gyári dobozában, és gyári garminos táskában ahogy kaptam :)
Előzmény: magpet (#5005)
Tegnap magpet segítségével lecseréltem a 300-asomat 550-esre! :)
Ezúton is köszönöm a szakszerű, korrekt ügyfélkezelést! ;)
(A lányomat is teljesen lenyűgözte a két bácsi, meg sem szólalt amíg ott voltunk.... :D )
Ma teszteltem élesben, kisebb gondjaim voltak:
- egyes POI-k nem látszanak POI-nak, nem tudok még a térképen sem rábökni, pedig ott az ikon. De ez szerintem az én bénaságom, leszedek új gpx-eket, hátha jó lesz.
- Nem tudtam koordinátát bevinni célként, mert lefagyott a cucc. Itt arra tippelek, hogy tele volt az útpont memória és azért... de még próbálkozom!
Ezúton is köszönöm a szakszerű, korrekt ügyfélkezelést! ;)
(A lányomat is teljesen lenyűgözte a két bácsi, meg sem szólalt amíg ott voltunk.... :D )
Ma teszteltem élesben, kisebb gondjaim voltak:
- egyes POI-k nem látszanak POI-nak, nem tudok még a térképen sem rábökni, pedig ott az ikon. De ez szerintem az én bénaságom, leszedek új gpx-eket, hátha jó lesz.
- Nem tudtam koordinátát bevinni célként, mert lefagyott a cucc. Itt arra tippelek, hogy tele volt az útpont memória és azért... de még próbálkozom!
Ha a könyvelő elfaxolja a számlát a Garminnak, az is jó. Ha véletlenül tőlünk származó darab, akkor ezt mi is meg tudjuk tenni.
Házigazda
Előzmény: AT. (#5004)
Köszönöm a segítséget.
Úgy néz ki sikerül holnap eljutnom a szervizbe.
Elég égető a probléma, így muszáj megoldani vhogy.
Meg már nagyon ellustultam, és túlságosan hozzá szoktam a kütyühöz :))))
21db van nekik raktáron, reméled addig nem fogy el, amíg oda érek :)))))
Hiba meg már elég egyértelmű.
Ha picit merőlegesen érek hozzá a gombhoz, azonnal kikapcsol, vagy magától.
Sérülés, külsérelmi nyom stb.. nincs a készüléken.
Olyan mint ha kontakt hibás, vagy szétesne a kapcsoló.
Gyakorlatilag túl érzékeny.
Gari jegy megva, már csak a számláért kell a könyvelőhöz ellépnem.
Remélem nem lesz gond, és holnap ilyenkor már egy üzemképes kütyüt tartok ilyenkor a kezembem :)))
Holnap után meg a Dachstein déli részén navigál :))))))))
Úgy néz ki sikerül holnap eljutnom a szervizbe.
Elég égető a probléma, így muszáj megoldani vhogy.
Meg már nagyon ellustultam, és túlságosan hozzá szoktam a kütyühöz :))))
21db van nekik raktáron, reméled addig nem fogy el, amíg oda érek :)))))
Hiba meg már elég egyértelmű.
Ha picit merőlegesen érek hozzá a gombhoz, azonnal kikapcsol, vagy magától.
Sérülés, külsérelmi nyom stb.. nincs a készüléken.
Olyan mint ha kontakt hibás, vagy szétesne a kapcsoló.
Gyakorlatilag túl érzékeny.
Gari jegy megva, már csak a számláért kell a könyvelőhöz ellépnem.
Remélem nem lesz gond, és holnap ilyenkor már egy üzemképes kütyüt tartok ilyenkor a kezembem :)))
Holnap után meg a Dachstein déli részén navigál :))))))))
Előzmény: magpet (#5003)
Egyet felejetettem el válaszolni: igen, ha olyan baja van (egyértelmű hiba, nem igényel tesztelést), akkor azonnal cserélik, új készülék, elölről induló garancia. Ehhez kell a beteg vas, a számla (másolat is jó) és a garilevél.
Házigazda
Előzmény: AT. (#5001)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |