Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Az előző publikusról. Tehát nem bétáról.
Számítógép egyébként látja a driveokat.
Magpet egy reset tippet adott, de sajnos az se műk.
Számítógép egyébként látja a driveokat.
Magpet egy reset tippet adott, de sajnos az se műk.
Előzmény: TRider (#5060)
Na jó, akkor ezzel is várunk egy kicsit :(
Egyébként melyik firmware-ről próbáltál frissíteni?
Egyébként melyik firmware-ről próbáltál frissíteni?
Előzmény: scele (#5059)
Frissíteni szerettem volna, de megint navigate lesz a végcél.
Elkezdte a frissítést, átment a kék csík, de azóta csak egy szép garmin logó díszeleg a kijelzőn. Semmi sem történik.
Elkezdte a frissítést, átment a kék csík, de azóta csak egy szép garmin logó díszeleg a kijelzőn. Semmi sem történik.
Előzmény: Bluedog (#5058)
Dakota (WebUpdater) software version 3.30
Changes made from version 3.10 to 3.30:
* Added ability to move waypoints using the map
* Added ability to set user declination direction
* Added Automatic Shaded Relief option
* Added brightness adjustments for BirdsEye imagery
* Added display color to track gpx files
* Added Geocache filtering. Select Setup > Geocaches to add custom filters
* Added import indicator for gpx files
* Added multicaching support
* Added periodic track archiving
* Added track review page improvements
* Improved keyboard responsiveness
* Improved WAAS performance
* Fixed elevation profiles to always use the most detailed DEM data loaded
* Fixed future plot with tracks that have no elevations in them
* Fixed issue with calculator % function
* Fixed issue with map POI's showing twice for a single point
* Fixed issue with Oblique Mercator User grid
* Fixed issue with stuck route button.
* Fixed occasional shutdowns
* Fixed shutdown on About Page
* Fixed spot sounding display on certain maps
* Updated map review of tracks and routes. The distance shown is now the distance along the route or track.
Oregon x50 (WebUpdater) software version 3.80
Changes made from version 3.40 to 3.80:
* Added ability to move waypoints using the map
* Added ability to set user declination direction
* Added Automatic Shaded Relief option
* Added brightness adjustments for BirdsEye imagery
* Added display color to track gpx files
* Added Geocache filtering. Select Setup > Geocaches to add custom filters
* Added import indicator for gpx files
* Added multicaching support
* Added periodic track archiving
* Added track review page improvements
* Improved keyboard responsiveness
* Improved WAAS performance
* Fix hang searching for POI
* Fixed elevation profiles to always use the most detailed DEM data loaded
* Fixed future plot with tracks that have no elevations in them
* Fixed issue with calculator % function
* Fixed issue with map POI's showing twice for a single point
* Fixed issue with Oblique Mercator User grid
* Fixed issue with stuck route button.
* Fixed occasional shutdowns
* Fixed shutdown on About Page
* Fixed spot sounding display on certain maps
* Updated map review of tracks and routes. The distance shown is now the distance along the route or track.
Oregon (WebUpdater) software version 3.90
Changes made from version 3.80 to 3.90:
* Added ability to set user declination direction
* Added Automatic Shaded Relief option
* Added brightness adjustments for BirdsEye imagery
* Added Geocache filtering. Select Setup > Geocaches to add custom filters
* Added multicaching support
* Improved WAAS performance
* Fixed elevation profiles to always use the m
Changes made from version 3.10 to 3.30:
* Added ability to move waypoints using the map
* Added ability to set user declination direction
* Added Automatic Shaded Relief option
* Added brightness adjustments for BirdsEye imagery
* Added display color to track gpx files
* Added Geocache filtering. Select Setup > Geocaches to add custom filters
* Added import indicator for gpx files
* Added multicaching support
* Added periodic track archiving
* Added track review page improvements
* Improved keyboard responsiveness
* Improved WAAS performance
* Fixed elevation profiles to always use the most detailed DEM data loaded
* Fixed future plot with tracks that have no elevations in them
* Fixed issue with calculator % function
* Fixed issue with map POI's showing twice for a single point
* Fixed issue with Oblique Mercator User grid
* Fixed issue with stuck route button.
* Fixed occasional shutdowns
* Fixed shutdown on About Page
* Fixed spot sounding display on certain maps
* Updated map review of tracks and routes. The distance shown is now the distance along the route or track.
Oregon x50 (WebUpdater) software version 3.80
Changes made from version 3.40 to 3.80:
* Added ability to move waypoints using the map
* Added ability to set user declination direction
* Added Automatic Shaded Relief option
* Added brightness adjustments for BirdsEye imagery
* Added display color to track gpx files
* Added Geocache filtering. Select Setup > Geocaches to add custom filters
* Added import indicator for gpx files
* Added multicaching support
* Added periodic track archiving
* Added track review page improvements
* Improved keyboard responsiveness
* Improved WAAS performance
* Fix hang searching for POI
* Fixed elevation profiles to always use the most detailed DEM data loaded
* Fixed future plot with tracks that have no elevations in them
* Fixed issue with calculator % function
* Fixed issue with map POI's showing twice for a single point
* Fixed issue with Oblique Mercator User grid
* Fixed issue with stuck route button.
* Fixed occasional shutdowns
* Fixed shutdown on About Page
* Fixed spot sounding display on certain maps
* Updated map review of tracks and routes. The distance shown is now the distance along the route or track.
Oregon (WebUpdater) software version 3.90
Changes made from version 3.80 to 3.90:
* Added ability to set user declination direction
* Added Automatic Shaded Relief option
* Added brightness adjustments for BirdsEye imagery
* Added Geocache filtering. Select Setup > Geocaches to add custom filters
* Added multicaching support
* Improved WAAS performance
* Fixed elevation profiles to always use the m
Az eltolódás nem eget verő, de létezik. A Mapsource egy tizedesjeggyel kisebb pontosságot használ, mint amit a GPS tud, ezért a kerekített helyre kerül a pont.Idézet
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni csix ügyben: vettem használtan egyet, és most tesztelgetem, és van valami ami elég elkeserítő. A mapszószból dróton át feltöltött útpontok megfelelő helyre kerülnek a térképen, de ha kézzel nyomogatom be a koordinátát akkor a térképen valami fantom helyre teszi be a pontokat, méghozzá úgy néz ki, hogy következetesen 27 ezredfokperccel délebbre, és 91 ezredfokperccel nyugatabbra, mint a valós helye volna. Ennek lehet valami hibás felhasználói beállítás az oka, vagy szoftverhiba? Ha szoftverhiba akkor segíthet rajta a frissítés (most v3.60 van benne) Arra gondolni sem merek, hogy mi van, ha hardverhiba okozza ezt... Légyszi' segítsetek! Köszönöm: Iván
Előzmény: halaszkiraly (#5054)
Köszi, lelcache segítségével kiderült, hogy mi volt a beállítási hiba: a térkép dátum WGS 84 helyett austriára volt álítva.
Kipróbáltam: most bepötyögve is ugyanoda teszi az útpontot, mint a mapszósz. Köszi a segítséget!
Kipróbáltam: most bepötyögve is ugyanoda teszi az útpontot, mint a mapszósz. Köszi a segítséget!
Előzmény: halaszkiraly (#5054)
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni csix ügyben: vettem használtan egyet, és most tesztelgetem, és van valami ami elég elkeserítő. A mapszószból dróton át feltöltött útpontok megfelelő helyre kerülnek a térképen, de ha kézzel nyomogatom be a koordinátát akkor a térképen valami fantom helyre teszi be a pontokat, méghozzá úgy néz ki, hogy következetesen 27 ezredfokperccel délebbre, és 91 ezredfokperccel nyugatabbra, mint a valós helye volna. Ennek lehet valami hibás felhasználói beállítás az oka, vagy szoftverhiba? Ha szoftverhiba akkor segíthet rajta a frissítés (most v3.60 van benne) Arra gondolni sem merek, hogy mi van, ha hardverhiba okozza ezt... Légyszi' segítsetek! Köszönöm: Iván
1: scele
2: őszintén szólva a Mobile Atlas Creator létezése mellet nem nagyon éreztem még úgy, hogy a BirdsEye-t erőltetnem kéne... :)
2: őszintén szólva a Mobile Atlas Creator létezése mellet nem nagyon éreztem még úgy, hogy a BirdsEye-t erőltetnem kéne... :)
Házigazda
Előzmény: TRider (#5050)
Összesen kerülhet 100 szelvény az oregonba.
Nálad egy most ebben az esetben 120db, ezért problémázott.
Nálad egy most ebben az esetben 120db, ezért problémázott.
Előzmény: TRider (#5050)
Köszi a linkeket és a leírásokat, nagyon hasznosak. Viszont lenne két kérdésem:
1. A leírásod szerint "Maximálisan 100 darab kép lehet egy KMZ fájlban". Én feltettem két KMZ fájt (az egyikben kb. 80 db, a másikban kb. 40 db képpel) majd bekapcsolás után szólt a masina, hogy túl sok kép van feltöltve. Szóval ez a százas korlát csak az egy KMZ fájlban tárolt képekre, vagy a komplett készülékre vonatkozik?
2. Mennyire használhatók a Garmin BirdsEye műholdképei? Jobbak, mint a Google Earth helyi képei, vagy csak a kezelésük/feltöltésük egyszerűbb?
1. A leírásod szerint "Maximálisan 100 darab kép lehet egy KMZ fájlban". Én feltettem két KMZ fájt (az egyikben kb. 80 db, a másikban kb. 40 db képpel) majd bekapcsolás után szólt a masina, hogy túl sok kép van feltöltve. Szóval ez a százas korlát csak az egy KMZ fájlban tárolt képekre, vagy a komplett készülékre vonatkozik?
2. Mennyire használhatók a Garmin BirdsEye műholdképei? Jobbak, mint a Google Earth helyi képei, vagy csak a kezelésük/feltöltésük egyszerűbb?
Előzmény: Sancho (#5049)
Idézet
Fel szeretnék tenni pár raszteres műholdképet az Oregonra, de nem nagyon vagyok otthon a témában. Mi most a legjobb és legegyszerűbb megoldás Google Earth műholdképek Garmin Oregonra töltésére?
Okosítások: [link] | [link] | [link]
Egyéb: [link] | [link]
Előzmény: TRider (#5043)
Köszi szépen a linket és tanácsokat. Leszedtem, elindítottam, java-t frissítettem és most próbálkozom vele :)
Előzmény: SilentSound (#5046)
Visszaraktam a 3.52 verziót és láss csodát, újra megjeleníti a Topo térképeket.....varázslás.
Előzmény: yumi (#5025)
Amit Magpet ajánlott, azt én is tudom javasolni, innen le is tudod tölteni. Arra ügyelj, hogy a gépedre a legfrissebb java legyen telepítve, mert én csomót szívtam vele, amiért régebbi volt és eleinte nem jöttem rá, hogy miért nem csinálja, amit kéne, ráadásul egy mukkot sem mondott, hogy mi a baja. :)
Előzmény: TRider (#5043)
Na, teszteltem ma is az új o550-emet.
3.5fw van rajta, nem is piszkáltam.
Kimentem Pannonhalmára ahol a régi rendszeresen fals sebességeket mért.Ami már kezdett nem kicsit zavarni(mert más teljesen nyílt területen is elkezdte csinálni, és kezdett elmenni a kedvem a kütyütől)
Mentem 6kör de egyszer sem mért baromságot!
Ausztriában is szépen működött.
Ott egyszer mért fals sebességet.
Obertauern hágónál, igaz ott volt elég sok alagút szerű betonozott rész az út felett, és ott írta is hogy jelet vesztett, úgyhogy ez simán elnézhető neki.
Montizásnél erőben, völgyben, mindig szépen müködött, mért.
Most újra visszaszerettem bele :))))
3.5fw van rajta, nem is piszkáltam.
Kimentem Pannonhalmára ahol a régi rendszeresen fals sebességeket mért.Ami már kezdett nem kicsit zavarni(mert más teljesen nyílt területen is elkezdte csinálni, és kezdett elmenni a kedvem a kütyütől)
Mentem 6kör de egyszer sem mért baromságot!
Ausztriában is szépen működött.
Ott egyszer mért fals sebességet.
Obertauern hágónál, igaz ott volt elég sok alagút szerű betonozott rész az út felett, és ott írta is hogy jelet vesztett, úgyhogy ez simán elnézhető neki.
Montizásnél erőben, völgyben, mindig szépen müködött, mért.
Most újra visszaszerettem bele :))))
Telefonrol nem bajlodnek linkekkel, de guglizz ra a Mobile Atlas Creator nevu dologra, o lesz a megoldas. Sok sikert!
Házigazda
Előzmény: TRider (#5043)
Fel szeretnék tenni pár raszteres műholdképet az Oregonra, de nem nagyon vagyok otthon a témában. Mi most a legjobb és legegyszerűbb megoldás Google Earth műholdképek Garmin Oregonra töltésére?
A cikket a tiltás törléséről közben én is megtaláltam, ezt olvastam korábban.
A linkeket köszönöm, majd átnézem őket.
A linkeket köszönöm, majd átnézem őket.
Előzmény: Bluedog (#5035)
Áááá ettől nem kell félned. Max 25 botütés a főtéren és elveszik a tevéidet :)
Előzmény: R.Guszty (#5040)
Tavaly eltörölték a tiltást:
http://www.gpsbusinessnews.com/Egypt-lif ts-ban-on-GPS_a1463.html
...de előtte sem vették túl szigorúan (vagy csak szerencsém volt).
Fizetős térkép:
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID= 72870&ra=true
Ingyenes térkép:
http://mapcenter.cgpsmapper.com/maplist. php?cnt=63&rgn=
http://www.gpsbusinessnews.com/Egypt-lif ts-ban-on-GPS_a1463.html
...de előtte sem vették túl szigorúan (vagy csak szerencsém volt).
Fizetős térkép:
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID= 72870&ra=true
Ingyenes térkép:
http://mapcenter.cgpsmapper.com/maplist. php?cnt=63&rgn=
Előzmény: TRider (#5031)
Igen, ha a manuális feltöltést választod a Connect-en.
Ha 3.74 beta verziód van akkor előtte a Notepad-dal cseréld ki az összes "gpxx:" szöveget "gpxtpx:"-re.
Ha 3.74 beta verziód van akkor előtte a Notepad-dal cseréld ki az összes "gpxx:" szöveget "gpxtpx:"-re.
Előzmény: AT. (#5033)
Kicsit elvesztettem a fonalat.
Most akkor kinyerhető oregonból a szívritmus adatok?
Connect megeszi, kirajzolja?
Most akkor kinyerhető oregonból a szívritmus adatok?
Connect megeszi, kirajzolja?
A gpx2img 1.0 állítólag két kattintással készít GPX csiganyálból Garmin térképet. A [link] oldalról érhető el, van belőle demó változat, és szeptember végéig 13 USD.
Videó: [link]
Videó: [link]
Korábban én is így tudtam, de mintha valahol azt olvastam volna, hogy feloldották a tilalmat. Na majd utánanézek ;-)
Előzmény: CacheFinder (#5030)
Nem lesz egyszerű dolgod, mert tudtommal a GPS használat tiltott Egyiptomban.
Előzmény: TRider (#5029)
Közösségi vagy kereskedelmi Egyiptom térkép érdekelne Oregonra, azon belül is főleg Kairo és Sharm El Sheikh környéke. Találkoztatok már ilyennel?
Én időnként beállítom a fényképezőgép óráját a gps-hez ;)
Eztuán a geotagelésnél adok neki egy kis "ablakot" az eltéréshez.
Ez azért is kell, mert ha távolság alapúra van beállítva a trackrögzítés és én elidőzök egy panorámában gyönyörködve előfordulhat, hogy nem is rak új pontot a kütyü, pedig én közben már lőttem pár képet együltő helyemben.
Nézegettem a fényképezőgépet és egyébként nem is mászik el nagyon, bár csak 2-3 hónap telt el az "összelövés" óta.
Egyedül talán annyi lehet a hátulütője (vagy inkább a trükkje) a dolognak, hogy eddig pár fényképezőgépet kipróbálva más-más ponton indítja a percet a beállítást követően.
(Pl.: órabeállításból kilépéskor, percbeállításról továbblépve a dátumra, ilyesmikre gondolok. De ezeket kisérletezésekkel meg lehet nézni.)
Eztuán a geotagelésnél adok neki egy kis "ablakot" az eltéréshez.
Ez azért is kell, mert ha távolság alapúra van beállítva a trackrögzítés és én elidőzök egy panorámában gyönyörködve előfordulhat, hogy nem is rak új pontot a kütyü, pedig én közben már lőttem pár képet együltő helyemben.
Nézegettem a fényképezőgépet és egyébként nem is mászik el nagyon, bár csak 2-3 hónap telt el az "összelövés" óta.
Egyedül talán annyi lehet a hátulütője (vagy inkább a trükkje) a dolognak, hogy eddig pár fényképezőgépet kipróbálva más-más ponton indítja a percet a beállítást követően.
(Pl.: órabeállításból kilépéskor, percbeállításról továbblépve a dátumra, ilyesmikre gondolok. De ezeket kisérletezésekkel meg lehet nézni.)
Előzmény: KoLa (#5027)
Köszönöm. Eddig - szükségmegoldásként - a Vista HCx-emet fényképeztem, de gondoltam, hogy létezik elegánsabb megoldás.
Előzmény: agyorgy (#5026)
[link]
Állítsd át nagyra a kijelzőn a számokat.
Én az egyik profilban beállítottam az egyik oldalt így, geotaggeléshez.
Állítsd át nagyra a kijelzőn a számokat.
Én az egyik profilban beállítottam az egyik oldalt így, geotaggeléshez.
Előzmény: KoLa (#5024)
Újabb érdekesség.O550-en fenn vagyon a TOPO ausztria és a TOPO magyarország is.Eddig kifogástalanul működött.Most örömmel tapasztaltam,hogy eme térképek ki/bekapcsolása után SEMMI sem jelenik meg....haladunk....
Oregon 450-en hogyan lehet előcsalogatni a - másodpercre - pontos időt? Geotaggeléshez kellene a GPS és a fényképezőgép órája közötti különbség.
Na teszteltem az új oregonom.
Következő jelenséget tapasztalta.
1473m szintemelkedés után, nem számolja tovább a szintet.
Elég bosszantó dolog.
Ha újra indítottam, akkor számolta tovább.
Csak ugye azt nem néztem mióta nem számolta.
Valaki találkozott ilyennel?
Mi lehet a gondja?
Még 1 apró észrevételem lenne.
Mivel elvileg túra GPS lehetne benne olyan funkció útvonaltervezésnél, hogy nem csak időre, vagy távolságra tervezzem, hanem a szintemelkedést is figyelembe vehetné.
Volt olyan karikánk, amit én megcsináltam 3600m szinttel, a kütyü tervezett nekem 3km rövidebb utat, de abban kb 4600++ szint lett volna :))))
Következő jelenséget tapasztalta.
1473m szintemelkedés után, nem számolja tovább a szintet.
Elég bosszantó dolog.
Ha újra indítottam, akkor számolta tovább.
Csak ugye azt nem néztem mióta nem számolta.
Valaki találkozott ilyennel?
Mi lehet a gondja?
Még 1 apró észrevételem lenne.
Mivel elvileg túra GPS lehetne benne olyan funkció útvonaltervezésnél, hogy nem csak időre, vagy távolságra tervezzem, hanem a szintemelkedést is figyelembe vehetné.
Volt olyan karikánk, amit én megcsináltam 3600m szinttel, a kütyü tervezett nekem 3km rövidebb utat, de abban kb 4600++ szint lett volna :))))
Köszönöm segítségedet az Oregon-társadalom nevében.Gyanítom az eddigi tapasztalatok alapján, Garminéknál a próbanyomkodó szerepét változatlanul a T.felhasználókra hagyják. Mindegy, ha lassan is, de alakul a kütyü , mint ama púpos gyermek a prés alatt !
Előzmény: Andreas (#5021)
Elküldtem. Mondjuk nem igazán értem hogy kerülhetett ki ilyen hiba. Az lenne minimum hogy kiadás előtt végignyomogatom egy készüléken az összes menüpontot.
Előzmény: yumi (#5020)
Ha gondolod elküldöm, mert elég komoly hiba. Valószínűleg beküldték már, de jobb biztosra menni.
Előzmény: yumi (#5018)
Elküldtem az oregonbeta@garmin.com-ra is, remélhetőleg hamarosan már csak ebben a bejegyzésben marad nyoma a hibának.
yumi: elküldted a hibát a Garmin-nak?
yumi: elküldted a hibát a Garmin-nak?
Előzmény: Sancho (#5015)
Gyorsabb az új Fw-vel...de amint Útvonaltervezés/pontkeresés ABC szerint... kilép.Tudom...ne nyomkodjam annyit, én marha csak ládaútvonalat szerettem volna tervezni.
Andreas egy nagyon hasznos dolgot kommentelt be a blogomba a szívritmus adatok Oregonon történő rögzítésével és kiolvashatóságával kapcsolatban: [link]
A lényege, hogy egy ideig jó volt, most megint rossz, de egy notepad segítségével javítható az elrontott tag.
A lényege, hogy egy ideig jó volt, most megint rossz, de egy notepad segítségével javítható az elrontott tag.
Mivel nekem 3.71 volt az O550-en, az Oregonx50_371_to_374.exe trükkös telepítését kellett végrehajtanom. A vas fut rendesen. Mondjuk nem túráztam vele, de az alap dolgok mennek.
Előzmény: yumi (#4987)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |