Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Na, volt egy kis időm... megnéztem.
Egy-egy ilyen 2700 ill. 3000 pontot tartalmazó állományban csak egy trkseg szakasz van.
Volt egy olyan állományom, aminél tudom, hogy menet közben volt egy elemcsere, ott meg kettő, az elemcsere időpontjában nyitott egy új "szegmenst".
Egy szó, mint száz, nekem nem is igazán ezekkel van bajom, hanem, hogy miért van egy-egy gpx "lekorlátozva" 3000 pontra. Az meg, hogy egy másik archiválási metódusnál meg csak 2700, végképp nem értem.
"A hiba az én készülékemben van."
Egy-egy ilyen 2700 ill. 3000 pontot tartalmazó állományban csak egy trkseg szakasz van.
Volt egy olyan állományom, aminél tudom, hogy menet közben volt egy elemcsere, ott meg kettő, az elemcsere időpontjában nyitott egy új "szegmenst".
Egy szó, mint száz, nekem nem is igazán ezekkel van bajom, hanem, hogy miért van egy-egy gpx "lekorlátozva" 3000 pontra. Az meg, hogy egy másik archiválási metódusnál meg csak 2700, végképp nem értem.
"A hiba az én készülékemben van."
Előzmény: Andreas (#5124)
Idézet
Sziasztok!
Ha veszek egy Garmin XT 2010 full EU + 5.4 Magyarország térképet micro sd kártyán, akkor az menni fog az oregon 200-on?
Bocs, ha nagy hülyeséget kérdeztem... :)
Működik. Ugyanis a map szerkezet ugyanaz, "csak" a GMXT mellett van egy futtató, ami ugye az O200-nak nem kell, csak a térképeket olvassa.
Előzmény: progbalu (#5117)
Hát menni én sem mentem ;)
Pedig szerettem volna :(
Köszi a tanácsot, de alapvetően a problémám az, hogy külön fájlokban figyelnek a szakaszok és így nagyon hamar "áttekinthetetlen" lista keletkezik a kütyün.
Így nem marad más mint a másik tanácsodat megfogadni és várok a következő fw-re és örülök azoknak az újításoknak amik működnek.
Mindenesetre nem ez az első fekete pont a garmin számláján. :(
Azt viszont biztos meg fogom nézni, hogy mi a pálya ezekkel a segmensekkel.
Pedig szerettem volna :(
Köszi a tanácsot, de alapvetően a problémám az, hogy külön fájlokban figyelnek a szakaszok és így nagyon hamar "áttekinthetetlen" lista keletkezik a kütyün.
Így nem marad más mint a másik tanácsodat megfogadni és várok a következő fw-re és örülök azoknak az újításoknak amik működnek.
Mindenesetre nem ez az első fekete pont a garmin számláján. :(
Azt viszont biztos meg fogom nézni, hogy mi a pálya ezekkel a segmensekkel.
Előzmény: Andreas (#5124)
A 3.80-assal még nem mentem 3000 pontos napi távot, majd igyekszem tesztelni.
Régen így nézett ki a GPX fájlok szerkezete:
trk
name "XXXX" /name
trkseg
-nyomvonalpontok
/trkseg
/trk
trk
name "YYYY" /name
trkseg
-nyomvonalpontok
/trkseg
/trk
Most így néz ki a 3.80-assal:
trk
name 'XXXX' /name
trkseg
-nyomvonalpontok
/trkseg
trkseg
-nyomvonalpontok
/trkseg
Tehát a szakaszinformáció benne van a GPX fájlban, de az egy trk-n belül több trkseg szekcióval a Mapsource nem tud mit kezdeni, összekötögeti a szakaszok kezdő és végpontjait. Szerintem valamit elszúrtak a firmware-ben. Jelenleg egy dolgot tudsz csinálni. Letöltöd a Mapedit-et például a
[link]
címről és megcsinálod a korábban leírt konverziós lépéseket, vagy vársz hátha a Garmin javítja a hibát.
Régen így nézett ki a GPX fájlok szerkezete:
trk
name "XXXX" /name
trkseg
-nyomvonalpontok
/trkseg
/trk
trk
name "YYYY" /name
trkseg
-nyomvonalpontok
/trkseg
/trk
Most így néz ki a 3.80-assal:
trk
name 'XXXX' /name
trkseg
-nyomvonalpontok
/trkseg
trkseg
-nyomvonalpontok
/trkseg
Tehát a szakaszinformáció benne van a GPX fájlban, de az egy trk-n belül több trkseg szekcióval a Mapsource nem tud mit kezdeni, összekötögeti a szakaszok kezdő és végpontjait. Szerintem valamit elszúrtak a firmware-ben. Jelenleg egy dolgot tudsz csinálni. Letöltöd a Mapedit-et például a
[link]
címről és megcsinálod a korábban leírt konverziós lépéseket, vagy vársz hátha a Garmin javítja a hibát.
Előzmény: Ronin (#5122)
Szívritmus cucc Ki állapotban van :(
Egy állományban egy track van és ez az ami 2700 ill. 3000 pontból áll. Olyan mintha "szép" szakadásmentes nyomvonal lenne, de a CSx-hez hasonlítva totál értelmetlennek tűnik ez a megoldás.
Főleg, hogy így lényegi különbség nincs is a napi, ill. a betelés esetén történő archiválás között. (Bár kíváncsi lennélk a 300-as különbség filozófiájára..."Spartaaan"!)
Egy állományban egy track van és ez az ami 2700 ill. 3000 pontból áll. Olyan mintha "szép" szakadásmentes nyomvonal lenne, de a CSx-hez hasonlítva totál értelmetlennek tűnik ez a megoldás.
Főleg, hogy így lényegi különbség nincs is a napi, ill. a betelés esetén történő archiválás között. (Bár kíváncsi lennélk a 300-as különbség filozófiájára..."Spartaaan"!)
Előzmény: Andreas (#5121)
Nekem egy előző verzióval akkor csinálta a 3000 pontos darabolást ha be volt kapcsolva a szívritmus érzékelő.
Az egy állomány egy szakasz megint egy bug lesz. A gpx-et nézegetve feltűnt hogy dacára annak hogy egyetlen összefüggő track-ből áll a GPX, vannak benne trkseg entitások. Gyorsan átzavartam a GPX fájlt a Mapedit-en (Fájl/Hozzáadás majd Fájl/Exportálás, Attached waypoints..)
és máris megjelentek a track szakaszok a Mapsource-ban is!
Az egy állomány egy szakasz megint egy bug lesz. A gpx-et nézegetve feltűnt hogy dacára annak hogy egyetlen összefüggő track-ből áll a GPX, vannak benne trkseg entitások. Gyorsan átzavartam a GPX fájlt a Mapedit-en (Fájl/Hozzáadás majd Fájl/Exportálás, Attached waypoints..)
és máris megjelentek a track szakaszok a Mapsource-ban is!
Előzmény: Ronin (#5120)
Pontosítás:
Minden szakasz (2700/3000) külön állományban.
(Egy állományban egy szakasz... hihetetlen :( )
Minden szakasz (2700/3000) külön állományban.
(Egy állományban egy szakasz... hihetetlen :( )
Előzmény: Ronin (#5118)
Ha már ezt itt megkérdezted, jobban jársz ha nem veszed meg!
Hivatalosan ezeket a térképeket az oregon 200-asodhoz kellene regisztrálni és akkor működne. Legálisan ilyen térkép összeállítás nincs is SD kártyán.
Hivatalosan ezeket a térképeket az oregon 200-asodhoz kellene regisztrálni és akkor működne. Legálisan ilyen térkép összeállítás nincs is SD kártyán.
Előzmény: progbalu (#5117)
Nézte esetleg már valaki a track arhiválást Ox50-en az új fw-el?
Nálam elég furcsán viselkedik. (Pontosabban nem úgy, ahogy azt vártam volna.)
Első teszt:
1 mp időközönként logolva, archiválás ha megtelt beállítással, ablakban több órára kirakva.
A kütyün létrejövő állományok 2700 pontonként megszakítva tárolódnak "Auto [datum időpont].gpx" néven.
Második teszt:
1 mp időközönként logolva, archiválás naponként beállítással, ablakban több órára kirakva.
A kütyün létrejövő állományok 3000 pontonként megszakítva tárolódnak "Day [datum időpont].gpx" néven.
Van ennek így értelme?
Kíváncsi lennék a véleményetekre.
(Mondjuk így talán nem veszik el egy szakasz sem, de egy 21. századi kütyü már megint bénább mint egy CSx...)
Nálam elég furcsán viselkedik. (Pontosabban nem úgy, ahogy azt vártam volna.)
Első teszt:
1 mp időközönként logolva, archiválás ha megtelt beállítással, ablakban több órára kirakva.
A kütyün létrejövő állományok 2700 pontonként megszakítva tárolódnak "Auto [datum időpont].gpx" néven.
Második teszt:
1 mp időközönként logolva, archiválás naponként beállítással, ablakban több órára kirakva.
A kütyün létrejövő állományok 3000 pontonként megszakítva tárolódnak "Day [datum időpont].gpx" néven.
Van ennek így értelme?
Kíváncsi lennék a véleményetekre.
(Mondjuk így talán nem veszik el egy szakasz sem, de egy 21. századi kütyü már megint bénább mint egy CSx...)
Sziasztok!
Ha veszek egy Garmin XT 2010 full EU + 5.4 Magyarország térképet micro sd kártyán, akkor az menni fog az oregon 200-on?
Bocs, ha nagy hülyeséget kérdeztem... :)
Ha veszek egy Garmin XT 2010 full EU + 5.4 Magyarország térképet micro sd kártyán, akkor az menni fog az oregon 200-on?
Bocs, ha nagy hülyeséget kérdeztem... :)
Sziasztok
Nekem eddig semmi gondom nem volt egyetlen frissitessel sem, pedig mindet feltettem ra.
Az utolso kettonel eszrevettem hogy ha a terkepre bokes es keresgeles utan a vissza a terkephez gomb kidob a fomenube nem pedig a aktualis poziciot mutato terkephez lep egyet vissza.
Valakinel csinal meg ilyet?
Udv G
Nekem eddig semmi gondom nem volt egyetlen frissitessel sem, pedig mindet feltettem ra.
Az utolso kettonel eszrevettem hogy ha a terkepre bokes es keresgeles utan a vissza a terkephez gomb kidob a fomenube nem pedig a aktualis poziciot mutato terkephez lep egyet vissza.
Valakinel csinal meg ilyet?
Udv G
Sziasztok!
Nekem Oregon 200-asom van, pár perccel ezelőtt raktam rá az új fw-t. Teljesen tökéletesen működik. Rendben felment rá. Éles tesztelés holnap munkába menet lesz. De eddig egyik menü sem fagyott le.
Üdv
Nekem Oregon 200-asom van, pár perccel ezelőtt raktam rá az új fw-t. Teljesen tökéletesen működik. Rendben felment rá. Éles tesztelés holnap munkába menet lesz. De eddig egyik menü sem fagyott le.
Üdv
És milyen újításokkal lett gazdagabb a 3.80-as firmware, mert sajnos az angol tudásom, .....?
A Google fordító meg elég nagy baromságokat ír, legalább is nem igazán érthető számomra.:))
A Google fordító meg elég nagy baromságokat ír, legalább is nem igazán érthető számomra.:))
Kipróbáltam ezt a hardware reset-et, és valóban orvosolta a problémát. Ezután gond nélkül felment a 3.80-as firmware.
Thx Willi!
Thx Willi!
Előzmény: pihe (#5109)
Közben rájöttem, milyen útvonalpontjaim tüntek el a frissítés után. A manuálisan, a készülékben felvitt pontjaimat látja a kütyü, viszont a Garmin BaseCamp-ben létrehozott, majd útvonallal együtt feltöltött pontokat nem látja (útvonalakat sem). Érdekesség, hogy a BaseCamp viszont látja, hogy rajta vannak a készüléken :-)
Megnézetem a GPX könyvtárat, a BaseCamp Route# néven tölti át az útvonalakat, amiben benne vannak az útvonal pontjai is. Na ami így volt feltöltve a készülékre, azt most nem látja a kütyü. Fizikai törlés majd újra feltöltés után már látja (még mindig Route# néven), de továbbra sem tökéletes a dolog.
Ha megpróbálom szerkeszteni valamelyik útvonal nevét a készülékben, azt azonnal átírja EMPTY-re, és a továbbiakban így is marad. Sőt, ezzel egyidőben a lista élén szereplő útvonal neve üresre vált. Ha kilépek, majd visszalépek, az első útvonal újra visszakapja a nevét, de a szerkesztett útvonal neve EMPTY marad. Teljesen meg van hülyülve szegényke :-\
Szóval most újra feltöltöttem a pontjaimat és az útvonalaimat, de nem merek hozzájuk nyúlni, mert ki tudja, mi lesz belőle :-)
Megnézetem a GPX könyvtárat, a BaseCamp Route# néven tölti át az útvonalakat, amiben benne vannak az útvonal pontjai is. Na ami így volt feltöltve a készülékre, azt most nem látja a kütyü. Fizikai törlés majd újra feltöltés után már látja (még mindig Route# néven), de továbbra sem tökéletes a dolog.
Ha megpróbálom szerkeszteni valamelyik útvonal nevét a készülékben, azt azonnal átírja EMPTY-re, és a továbbiakban így is marad. Sőt, ezzel egyidőben a lista élén szereplő útvonal neve üresre vált. Ha kilépek, majd visszalépek, az első útvonal újra visszakapja a nevét, de a szerkesztett útvonal neve EMPTY marad. Teljesen meg van hülyülve szegényke :-\
Szóval most újra feltöltöttem a pontjaimat és az útvonalaimat, de nem merek hozzájuk nyúlni, mert ki tudja, mi lesz belőle :-)
Előzmény: Csigabiga (#5107)
Közben megtúrtam a netet...
Egy német fórumon wh01 nick néven valaki azt írja, hogy neki is ugyanez a problémája volt, amin egy hardware reset segített nála: [link]
Ha jól gondolom, akkor ez a reset, az a bizonyos jobb felső sarkot nyomva-tartós-bekapcsolós játék lesz.
agyorgy: nyugi, nincs semmi komoly bajod, csupán enyhe garmin fan szindrómában szenvedsz. ;)
Egy német fórumon wh01 nick néven valaki azt írja, hogy neki is ugyanez a problémája volt, amin egy hardware reset segített nála: [link]
Ha jól gondolom, akkor ez a reset, az a bizonyos jobb felső sarkot nyomva-tartós-bekapcsolós játék lesz.
agyorgy: nyugi, nincs semmi komoly bajod, csupán enyhe garmin fan szindrómában szenvedsz. ;)
Előzmény: pihe (#5106)
Valami baj van!
Csak nem tudom, hogy mi.
O550-em van, szinte minden nap használom. Gyalog, autó, repcsi.
Nejem mindig kérdezi,
- minek a kütyü, ha olyan helyre mész, ahol már ezerszer voltál?
- mert kell és kész!!
Aki nem mániás, annak úgyis hiába magyaráznám.
Az a bajom, hogy még soha nem romlott el.
Valamit rosszul csinálok?
Csak nem tudom, hogy mi.
O550-em van, szinte minden nap használom. Gyalog, autó, repcsi.
Nejem mindig kérdezi,
- minek a kütyü, ha olyan helyre mész, ahol már ezerszer voltál?
- mert kell és kész!!
Aki nem mániás, annak úgyis hiába magyaráznám.
Az a bajom, hogy még soha nem romlott el.
Valamit rosszul csinálok?
Nekem az előzményeben leírtakon kívül nem volt problémám a frissítéssel.
Viszont utána azt vettem észre, hogy egy, vagy két profilomban (a 7-ből) átírt pár apróságot, valamint létrehozott egy új profilt is.
A kütyün lévő néhány saját útvonalpontomat nem lehetett látni, holott a GPX könyvtárban ott voltak. (töröltem, majd manuálisan újra beírtam, azóta jó)
A korábban feltöltött GC, és GG adatbázis (groundspeek gpx) nem jelent meg, valamint a segédpontjaik is eltűntek az útvonalpontok közül. Törlés, majd újra letöltés és felmásolás után OK.
Szerencsére a POI-Loaderrel feltöltött több ezer pont (teljes láda-adatbázis + összes segédpont + kb. 100 saját pont) rendben használható maradt.
Frissítés után, amikor USB-re dugtam, pár alkalommal nagyon lassan jelent meg a számítógépen a két meghajtó (GPS+microSD) - de ez már elmúlt.
Most már úgy tűnik, hogy kiheverte a cucc a frissítés megrázkódtatásait, és rendben működik. :o)
(igaz, nagyon nem mélyedtem el benne, csak volt egy címkeresésem útvonaltervezéssel, egy térképre bökéses útvonaltervezés, egy POI-ra útvonaltervezés, egy légvonalas tervezés az előzményekből, navigálás, útvonalpont átlagolás, és némi nyomkodás...)
Viszont utána azt vettem észre, hogy egy, vagy két profilomban (a 7-ből) átírt pár apróságot, valamint létrehozott egy új profilt is.
A kütyün lévő néhány saját útvonalpontomat nem lehetett látni, holott a GPX könyvtárban ott voltak. (töröltem, majd manuálisan újra beírtam, azóta jó)
A korábban feltöltött GC, és GG adatbázis (groundspeek gpx) nem jelent meg, valamint a segédpontjaik is eltűntek az útvonalpontok közül. Törlés, majd újra letöltés és felmásolás után OK.
Szerencsére a POI-Loaderrel feltöltött több ezer pont (teljes láda-adatbázis + összes segédpont + kb. 100 saját pont) rendben használható maradt.
Frissítés után, amikor USB-re dugtam, pár alkalommal nagyon lassan jelent meg a számítógépen a két meghajtó (GPS+microSD) - de ez már elmúlt.
Most már úgy tűnik, hogy kiheverte a cucc a frissítés megrázkódtatásait, és rendben működik. :o)
(igaz, nagyon nem mélyedtem el benne, csak volt egy címkeresésem útvonaltervezéssel, egy térképre bökéses útvonaltervezés, egy POI-ra útvonaltervezés, egy légvonalas tervezés az előzményekből, navigálás, útvonalpont átlagolás, és némi nyomkodás...)
Előzmény: Csigabiga (#5085)
Tegnap este még vacsora előtt úgy gondoltam, hogy ráteszem ezt a 3.80-as firmware-t az O450-re. Bootoltam egy windowst (naná, hogy csak arról lehet updatelni).
Úgy gondoltam, nagy baj nem lehet, mert
- hivatalos update
- sosem volt rajta beta (3.40-es hivatalosra frissítettem "volna")
- nincs agyon "haxolva", kasztomizálva a kütyü...
- nem használok sd kártyát sem benne
Rátoltam.
Természetesen a sikereres frissítés szöveg után (majd a windowsról "biztonságosan" eltávolítva) a gps-t restartolva, némi szöszmötölés után csak a GARMIN logóig jut el, és ott megáll, mint egy makacs öszvér (feltehetőleg örökre, én 4-5 perc után kirántottam az akksikat).
Olvasva, hogy másnak is volt ilyen, illetve Csuhás linkelt is egy wiki oldalt, ahol írnak egy recovery módról, azt végrehajtva ismét életre kelt a gép.
Nem adtam fel. A vacsora még várhat... (ez utóbb kiderült, rossz ötlet volt)
Olvasva a mindenféle -röhejes- inkompatibilitási (térképek, gpx fájlok, csillagok állása) problémákról, úgy döntöttem minimalizálom azokat... nyomva tartva a power gombot, usb rádug, gépen megjelenik mint mass storage.
Töröltem minden GPX fájlt, img térképet (a basemapot meghagytam), igyekeztem mindent a gyárira visszaállítani, még azt a két plusz profilt is töröltem, amit én hoztam létre.
Ez után ismét neki toltam a webupdaterrel a frissítést, gondolván, hogy most aztán tényleg... ezt is rosszul gondoltam.
A végeredmény ugyanaz: GARMIN logó és sehova tovább.
Ismét visszaraktam a recovery updatet, és visszamásolgattam mindent, úgy ahogy eddig használtam.
Az időt jól elcsesztem vele, éhes is voltam, ez a szar meg jól megszívatott.
Üzenem a garmin szoftvermérnököknek, hogy tehetnek egy szívességet!
Az egészbe az bosszant, hogy egy _vagyont_ elkérnek egy ilyen szarért, ami tele van buggal, és ráadásul a saját, hivatalos firmwerjük sem megy rá.
Minek van egyáltalán szükség erre a frissítési lehetőségre, ha arra alkalmatlan a készülék?! Csak azért, hogy ezt a ficsőrt is beírhassák a k***szott brossurájukba...
Nem adom fel, este ismét neki futok. Addig nyúzom, amíg vagy fel megy rá a frissítés, vagy elhal, ami után egy szép piros masnival átkötve átnyújtom a márkaszerviznek, hogy dugják oda, ahová való...
Úgy gondoltam, nagy baj nem lehet, mert
- hivatalos update
- sosem volt rajta beta (3.40-es hivatalosra frissítettem "volna")
- nincs agyon "haxolva", kasztomizálva a kütyü...
- nem használok sd kártyát sem benne
Rátoltam.
Természetesen a sikereres frissítés szöveg után (majd a windowsról "biztonságosan" eltávolítva) a gps-t restartolva, némi szöszmötölés után csak a GARMIN logóig jut el, és ott megáll, mint egy makacs öszvér (feltehetőleg örökre, én 4-5 perc után kirántottam az akksikat).
Olvasva, hogy másnak is volt ilyen, illetve Csuhás linkelt is egy wiki oldalt, ahol írnak egy recovery módról, azt végrehajtva ismét életre kelt a gép.
Nem adtam fel. A vacsora még várhat... (ez utóbb kiderült, rossz ötlet volt)
Olvasva a mindenféle -röhejes- inkompatibilitási (térképek, gpx fájlok, csillagok állása) problémákról, úgy döntöttem minimalizálom azokat... nyomva tartva a power gombot, usb rádug, gépen megjelenik mint mass storage.
Töröltem minden GPX fájlt, img térképet (a basemapot meghagytam), igyekeztem mindent a gyárira visszaállítani, még azt a két plusz profilt is töröltem, amit én hoztam létre.
Ez után ismét neki toltam a webupdaterrel a frissítést, gondolván, hogy most aztán tényleg... ezt is rosszul gondoltam.
A végeredmény ugyanaz: GARMIN logó és sehova tovább.
Ismét visszaraktam a recovery updatet, és visszamásolgattam mindent, úgy ahogy eddig használtam.
Az időt jól elcsesztem vele, éhes is voltam, ez a szar meg jól megszívatott.
Üzenem a garmin szoftvermérnököknek, hogy tehetnek egy szívességet!
Az egészbe az bosszant, hogy egy _vagyont_ elkérnek egy ilyen szarért, ami tele van buggal, és ráadásul a saját, hivatalos firmwerjük sem megy rá.
Minek van egyáltalán szükség erre a frissítési lehetőségre, ha arra alkalmatlan a készülék?! Csak azért, hogy ezt a ficsőrt is beírhassák a k***szott brossurájukba...
Nem adom fel, este ismét neki futok. Addig nyúzom, amíg vagy fel megy rá a frissítés, vagy elhal, ami után egy szép piros masnival átkötve átnyújtom a márkaszerviznek, hogy dugják oda, ahová való...
Hmm.
Nekem nemrég cserétek egy O550.
Bevittem, mutattam mi a gond (kikapcsolt) hibát 2x produkáltuk, és már szó nélkül cserélték is.
Max 10percet voltam bent, pappírozással mindennel 1ütt.
Nekem nemrég cserétek egy O550.
Bevittem, mutattam mi a gond (kikapcsolt) hibát 2x produkáltuk, és már szó nélkül cserélték is.
Max 10percet voltam bent, pappírozással mindennel 1ütt.
Előzmény: zsotie (#5102)
en is szivtam a frissitesekkel (o300), vegul visszabb tettem egy betat. nekem peldul volt hogy teljesen vartalanul terkep feltoltes kozben kikapcsolt, vagy egyszeruen nem usb modba valtott hanem elkezdett tolteni. nagyon sokat kinlodtam vele, aztan meglett a megoldas. a gyari usb kabele xar. egy masikkal jo. pedig nem tortem meg, vigyaztam ra stb. mar regebben is volt vele gondom, uresen a gepre dugva mindig uj hw-et detektalt. most egy masik kabellel megy rendesen. persze voltak rejtelyes kikapcsolasi is. meg most elobb keri a hazszamot mint az utcat (ez nem tom mitol fugg). es persze meg mindig nem tudok autopalya nelkul egy bp-siofokot megtervezni (arrol nem is szolva hogy neha uthosszra optimalizalva elkezd osszevissza tervezni mikozben a nyilegyenes harmad olyan hosszu). eleg duhito dolgok. szerencsere lassu muhold fogast mostanaban nem csinal (talan a gps modul verziok fejlesztese ezt javitotta?).
Bakker, hogy ennyi cucc haljon meg ez nagyon gáz a Garmintól. Valahogy nem kelti túlzottan a minőségi gyártmány benyomását az emberben. Persze tudom, selejt mindenhol akad, de mivel én is részese voltam egy ilyennek, így az érzés kicsit erősebb lett. Kezdem érteni, hogy miért is ilyen drágák ezek az eszközök: kell a pénz a sok selejt újra cseréléséhez :/ Csak imádkozni tudok, hogy ha lesz még nyűgje a 130kHUF-os eszközömnek, akkor az még az egy év garancia időn belül jön elő...
Ezt leszámítva imádom a kütyüt és a mostani frissítéssel is sokat javult a cucc, no de remegni minden frissítésnél?? Gari idő után meg ne is merjek nekiállni? Grrr.
Ezt leszámítva imádom a kütyüt és a mostani frissítéssel is sokat javult a cucc, no de remegni minden frissítésnél?? Gari idő után meg ne is merjek nekiállni? Grrr.
Áprilisban vettem. Már akkor rossz volt. Kétszer volt a navigate-nél mire kicserélték. Egy hónapja kaptam vissza. Félve álltam neki, de mivel nekem állandóan kikapcsolgat, és az új firmware-ben ez lenne az egyik javítás, nagy levegőt vettem.
Nem jött be......
Ismét kütyü nélkül.....
Nem jött be......
Ismét kütyü nélkül.....
Előzmény: scele (#5101)
Sajnos nem.
Sem arra, sem a bekapcsoló gombra nem reagál.
Sem úgy, hogy benyomom a gombot és úgy dugom rá az USB kábelt.
Sem arra, sem a bekapcsoló gombra nem reagál.
Sem úgy, hogy benyomom a gombot és úgy dugom rá az USB kábelt.
Előzmény: scele (#5099)
Ráengedtem a szoftver frissítést, de csak a logóig jutott. Kipróbáltam a Csuhás által javasolt módszert, de a feltöltés közben kiírt valami hibát és kikapcsolt. NA azóta be sem lehet kapcsolni, teljesen meghalt.
Valakinek valami ötlet?
Vagy már megint szerviz?
Valakinek valami ötlet?
Vagy már megint szerviz?
Na ugyanígy sikerült az én frissítésem is az 550-en, szintén az előző publikusról. Talán csak azzal a nem elhanyagolható különbséggel, hogy egy elem ki/be és némi várakozás után nagy nehezen magára talált a kicsike.Idézet
Elkezdte a frissítést, átment a kék csík, de azóta csak egy szép garmin logó díszeleg a kijelzőn. Semmi sem történik.
Azóta megy is szépen, éppen csak az útvonalpontjaim nagy része (úgy 90%-a) hiányzik. Érdekes módon a gpx könyvtárban ott van minden, ami a frissítés előtt is ott volt, mégsem látja a saját pontjaim nagy részét :-(
Nincs valami ötletetek?
Kezd megjönni a kedvem a frissítéshez :-)
A POI keresést meg ebben a formában még sosem használtam.
A POI keresést meg ebben a formában még sosem használtam.
Idézet
Neked ezeket a menüpontokat végignyomogatva nem fagy le?
Útvonaltervező, Út létrehozása, Válassz első pontot, Minden POI, ABC. Az első karakter megnyomása után visszajön az előző menü, de a háttérben ott marad a billentyűzet és nem működik semelyik menüpont, marad a kikapcsolás.
A Hova? menüpontban működik rendesen a keresés.
Uhh, ez tényleg fagy! Szerintem így senki sem tervezett még a Garminnál útvonalat. :)
Magpet! Jelented a gyárnak?
Előzmény: Andreas (#5090)
Nálam is zakkan itt a kütyü, de megvallom ide még az életben sosem tévedtem a menüben...
Most legalább tudom, hogy itt ingoványos ;)
Viszont végre megvannak azok a fícsörök, amiket már régóta vártam egy nembétában.
Nem értem miért kellett ennyit várni, de remélem megérte...
Most legalább tudom, hogy itt ingoványos ;)
Viszont végre megvannak azok a fícsörök, amiket már régóta vártam egy nembétában.
Nem értem miért kellett ennyit várni, de remélem megérte...
Infó:
Azt már remélni sem merem, hogy egyszer még a Where I Go-t is gatyába rázzák ;)
Előzmény: scele (#5093)
Nekem is, de bevallom őszintén, hogy ilyen funkciót 2003 óta soha nem használtam...
Előzmény: Andreas (#5090)
Neked ezeket a menüpontokat végignyomogatva nem fagy le?
Útvonaltervező, Út létrehozása, Válassz első pontot, Minden POI, ABC. Az első karakter megnyomása után visszajön az előző menü, de a háttérben ott marad a billentyűzet és nem működik semelyik menüpont, marad a kikapcsolás.
A Hova? menüpontban működik rendesen a keresés.
Útvonaltervező, Út létrehozása, Válassz első pontot, Minden POI, ABC. Az első karakter megnyomása után visszajön az előző menü, de a háttérben ott marad a billentyűzet és nem működik semelyik menüpont, marad a kikapcsolás.
A Hova? menüpontban működik rendesen a keresés.
Előzmény: Sancho (#5089)
Idézet
Végül felraktam én is a 3.80-ast. A szívritmus monitor log hibáját javították, de a "POI keresés ABC" hibát benne hagyták :(
Akkor valamit nem frissítettél rendesen, mert ott a listában, hogy Fix hang searching for POI. [link]
Nekem működik frissítés után.
Előzmény: Andreas (#5081)
Sziasztok!
Egy nagy levegővel és is frissítettem a 450-esemet. Elsőre bent is akadt a levegő, mert betöltés közben megakadt. Elem ki-be újraindít és működik :).
Elsőre a menü gyorsasága tünt fel. A többi pedig majd teszteléssel.
Egy nagy levegővel és is frissítettem a 450-esemet. Elsőre bent is akadt a levegő, mert betöltés közben megakadt. Elem ki-be újraindít és működik :).
Elsőre a menü gyorsasága tünt fel. A többi pedig majd teszteléssel.
Vettem egy nagy levegőt, és én is lefrissítettem O550-emet.
Müködik.Kop kop kop :))
Már teszteltem is.
Müködik.Kop kop kop :))
Már teszteltem is.
Végül csak hű maradtam kíváncsi önmagamhoz és frissítettem a Dakota 20-at 3.30-ra. Micro SD ki, usb bedug, kattkattkatt és kész is volt. Úgy néz ki, hogy működik is, műholdakat már itt a szobában ülve is talált, meg elvileg minden saját adat is megmaradt, még a két héttel ezelőtti stopper logok is. Már csak azért is jó volt a firssítés, mert nem is tudtam, hogy ezt is tárolja. :)
Végül az igenre nyomtam. Lefutott újra egy frissítési folyamat, és visszakerült a 3.74 beta. Valahol benne maradt annak a telepítő file-ja. Most megkeresem, kigyomlálom, aztán ismét nekiugrok...
Előzmény: Csigabiga (#5083)
O-450, a legfrissebb béta volt rajta, gond nélkül futott.
Frissítettem a webupdaterrel, gond nélkül felment.
Bekapcsolás után rendben betöltött, aztán most ezt írja ki:
Most gondolkodok egy picit, hogy melyiket nyomjam meg...
Frissítettem a webupdaterrel, gond nélkül felment.
Bekapcsolás után rendben betöltött, aztán most ezt írja ki:
Idézet
Új szoftvert találtam, de régebbi, mint a jelenleg használt. Folytatod a telepítést? Az összes saját adatod törlésre kerül.
Igen
Nem
Most gondolkodok egy picit, hogy melyiket nyomjam meg...
Végül felraktam én is a 3.80-ast. A szívritmus monitor log hibáját javították, de a "POI keresés ABC" hibát benne hagyták :(
Előzmény: yumi (#5022)
A 3.74 bétáról frissítettem én is az 550t-t. Simán ment minden. Holnap teszt.
Előzmény: Discover (#5079)
3.74 bétáról hibátlanul felment a 3.80-as. Meglepő gyorsasággal talált holdakat. Hibátlanul megy.
Előzmény: Andreas (#5069)
Na! 1-2 dolgot újra be kellett állítani, de újra működőképes lett a ketyere, köszönöm a tanácsokat, főleg Csuhásét.
Előzmény: scele (#5077)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |