Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Vagy feltelepíted a BaseCamp-ot a garmin.com-ról, ebben az egész 62S tartalom egyszerre látszik.
Kicsit lassabban indul, de szerintem a 62S lelkivilágához jobb mint a szósz....
Kicsit lassabban indul, de szerintem a 62S lelkivilágához jobb mint a szósz....
Előzmény: Fapuma77 (#5298)
Max 2000 pontot lehet a készülékre tenni, megnézni hogy mennyi van rajta ismét a MapSourceval lehet, egy üres MapSourceba le kell tölteni a pontokat a készülékről, mindet kijelölni és alul megjelenik mennyi pont van. Ha 3111 pont kellene akkor GpiConv proramal át kell alakítani a pontokat POI-ká, és a igy kapott poi filet bemásolni a készülék (62c) POI könyvtárába. A GpiConv programot és leírását "Hajo" készítette, itt: [link] találod.
Előzmény: Fapuma77 (#5298)
Vagy egyántalán hol tudom megnézni h hány db pont van a készüléken?Meg lehet a GPS-en nézni vagy a Mapsource-n?Mert így h másolom-másolom azt fogalmam sincs h mi van fent meg mi nincs azért a vicc.
Sorry a típust elfelejettem.Szóval egy GPSMap 62s lenne.Mennyi fér ebbe bele.Hány saját pont menthető?
Előzmény: rekasi (#5295)
Uram !
Minden elismerésem az öné.3111pontról van szó és a büdös életben nem gondoltam volna h így kellene.Viszont egyetlen egy vonalat nem akar átvinni.Négy van meg csak GPX-ben és gondoltam felteszem addig ezt.2 vonal oké,3 vonal oké,3 fúrós vonal rendben,de a négyest az istenért sem teszi be!!!!Most néztem h a hármas fúrós vonalnak sem töltötte be mind.Mennyi pontot lehet rátölteni?
Minden elismerésem az öné.3111pontról van szó és a büdös életben nem gondoltam volna h így kellene.Viszont egyetlen egy vonalat nem akar átvinni.Négy van meg csak GPX-ben és gondoltam felteszem addig ezt.2 vonal oké,3 vonal oké,3 fúrós vonal rendben,de a négyest az istenért sem teszi be!!!!Most néztem h a hármas fúrós vonalnak sem töltötte be mind.Mennyi pontot lehet rátölteni?
Előzmény: rekasi (#5295)
Negnyitod az első pontsort. Nyitsz egy második MapSource-t és betöltöd a masodikat, majd ismét nyitsz egy MapSource-t és betöltöd a harmadik ponthalmazt. Kijelölsz mindent a harmadikban és copy, átmész az egyesbe és Paste ..... és így tovább, végül az elsőbenn minden benne lesz és a második és a harmadik bezárható.
Előzmény: Fapuma77 (#5294)
Sziasztok!Ez a Mapsource kicsapja nálam az ideget.Konkrétan szerintem vmi felett elsiklok de nem tudok rájönni h mi felett.Szóval tök egyszerű a problémám.Kőolaj kutatásban dolgozom.Szóval adott 6db GPX fájl, 3db "geofon" vonal ami tartalmaz db-onként kb 1000pontot vagyis az 3000pont.Van 3db fúrós vonal ami kb db-onként 500-at tesz ki vagyis 1500pont.Mind a 4500pontnak különbözőek a nevei.Ezt a 4500db pontot szeretném egyszerre feltenni.A bajom csak az hogy amikor behúzom a kettes vonalam 1000pontját akkor eltűnik az az előtti vonal 1000pontja.Megőrülök!!!Mi a teendőőőőő??????
Pls help.
Pls help.
Ha a Mapsource-ra fel tudod tenni, akkor onnét betöltheted a kütyübe.
Ez így túl egyszerű?
Részletesebb magyarázat kell? :)
Ez így túl egyszerű?
Részletesebb magyarázat kell? :)
Játékvezető
Előzmény: Balaton (#5292)
Sziasztok!
Nem rég vásároltam egy Oregon 450-est, és szeretnék telepíteni egy olaszországi térképet. A GPSMapSearch-t néztem ki.
Mivel kezdő vagyok e téren, egy kis segítséget, leírást szeretnék kérni tőletek a térkép telepítés lépéseivel kapcsolatban.
Előre is köszönöm
Nem rég vásároltam egy Oregon 450-est, és szeretnék telepíteni egy olaszországi térképet. A GPSMapSearch-t néztem ki.
Mivel kezdő vagyok e téren, egy kis segítséget, leírást szeretnék kérni tőletek a térkép telepítés lépéseivel kapcsolatban.
Előre is köszönöm
Én a gyakorlatban kétféle beállítást találtam használhatónak:
64 km2:
Ha a területről viszonylag nagyobb felbontású Google Earth képek vannak, akkor egy kb. 8*8 km-es területet érdemes letölteni.
Bal oldalt a Zoom levels 17-et válaszd ki. A térkép felett a Grid zoom-ot állítsd 16-ra. Map source Google Earth természetesen, bal oldalt alul Settings/Map size 1024! Format Garmin Custom Map (KMZ), majd az Atlas Content-nél adj nevet a térképednek. A térképet az egérgörgővel tekerd 13-as zoom-ra, majd a bal felső saroktól indulva jelölj ki egy 20*20 kockás területet. Bal oldalt a Zoom levels-nél 1600 tiles feliratot kell látnod, mert a Google Earth "képcsempék" 256*256 pixelesek. Ha mindent jól csináltál, akkor az Atlas Content-nél az Add selection-t megnyomva pontosan 100 map került be a listába 00-tól 99-ig számozva. Jöhet a Create Atlas.
256 km2
Magyarországon a városokon kívűl használható jól, egyrészt mert a képek felbontása miatt nincs értelme nagyobb nagyítást használni, másrészt egy átlagos túrának szűkös lehet az előző 8*8 km-es lefedettség.
Egyébként itt is mindent ugyanígy kell csinálni, csak a zoom levels 16, grid zoom 15, a zoom pedig 12 legyen!
Ezekkel a beállításokkal a Garmin-ok által kezelhető maximális méretű térképeket készítetted el (maximum 100 db 1 Mpixeles jpeg kép)
64 km2:
Ha a területről viszonylag nagyobb felbontású Google Earth képek vannak, akkor egy kb. 8*8 km-es területet érdemes letölteni.
Bal oldalt a Zoom levels 17-et válaszd ki. A térkép felett a Grid zoom-ot állítsd 16-ra. Map source Google Earth természetesen, bal oldalt alul Settings/Map size 1024! Format Garmin Custom Map (KMZ), majd az Atlas Content-nél adj nevet a térképednek. A térképet az egérgörgővel tekerd 13-as zoom-ra, majd a bal felső saroktól indulva jelölj ki egy 20*20 kockás területet. Bal oldalt a Zoom levels-nél 1600 tiles feliratot kell látnod, mert a Google Earth "képcsempék" 256*256 pixelesek. Ha mindent jól csináltál, akkor az Atlas Content-nél az Add selection-t megnyomva pontosan 100 map került be a listába 00-tól 99-ig számozva. Jöhet a Create Atlas.
256 km2
Magyarországon a városokon kívűl használható jól, egyrészt mert a képek felbontása miatt nincs értelme nagyobb nagyítást használni, másrészt egy átlagos túrának szűkös lehet az előző 8*8 km-es lefedettség.
Egyébként itt is mindent ugyanígy kell csinálni, csak a zoom levels 16, grid zoom 15, a zoom pedig 12 legyen!
Ezekkel a beállításokkal a Garmin-ok által kezelhető maximális méretű térképeket készítetted el (maximum 100 db 1 Mpixeles jpeg kép)
Előzmény: Fapuma77 (#5289)
Mobile Atlas Creator-hoz találok vhol beállítás segédletet?Mit hogyan kell?Igazából csak ez a "Zoom levels"-mire kell állítani h megegye a GPSMap62S?Természetesen a legnagyobb zoomolási lehetőséggel a kézi GPS-en.A másik a "Layer settings"-kell ehez nyúlnom?És végezetül a "tile store coverage"-na itt mi a teendő?
Ennyivel van bajom ami nem tiszta.
THX
Ennyivel van bajom ami nem tiszta.
THX
Már én is izgulok nagyon, állítólag holnap kiderül, hogy megjön-e ezen a héten. Többnyire csütörtök-pénteken jön áru, ha most nem, akkor talán következő hét. Ha van konkrétum, teleírom vele a fórumot. :)
Az árát sem tudjuk pontosan, 7eFt körül várható. Ezt senki ne vegye készpénznek!!!
Az árát sem tudjuk pontosan, 7eFt körül várható. Ezt senki ne vegye készpénznek!!!
Házigazda
Előzmény: Bandy (#5279)
Szia!
Lehet már tudni, mikor lesz elérhető nálad, a "csipogás TM"
fedőnevű eszköz, és kb. mennyiért?
google translate...
Lehet már tudni, mikor lesz elérhető nálad, a "csipogás TM"
fedőnevű eszköz, és kb. mennyiért?
google translate...
Előzmény: magpet (#5272)
A linkeket sikerült össze barmolni.
Stadion kisebb: [url=http://static.fotoalbum.hu/picturez oom/2009/11-14/agyorgy/IMG_5137_edited_1 63650.jpg] még kisebb: [link] , Princeton: [link] , golf pálya: [link] [/url]
Stadion kisebb: [url=http://static.fotoalbum.hu/picturez oom/2009/11-14/agyorgy/IMG_5137_edited_1 63650.jpg] még kisebb: [link] , Princeton: [link] , golf pálya: [link] [/url]
Előzmény: agyorgy (#5277)
Az amerikai a baseballt mindenféle méretben tudja játszani. Biztos láttál filmekben olyat, hogy az apuka a hátsó kertben ütöget a gyerekkel, vagy vannak pl. a hálóval elkerített adogató pályák is. Bárhol jársz, előbb-utóbb belebotlasz egy valamilyen méretű pályába. Pl: Stadion: [link] , egy kisebb: [link] , még kisebb: [link] , Princeton Egyetem stadionnal, edző pályával: [link] . És ha már OFF legyen kövér, golfpálya repülőtérrel: [link] (a golfozónak elsőbbsége van a repülőgéppel szemben)
Előzmény: ID-24 (#5276)
Azt hiszem, látom, hogy mit nézel baseball pályának,de az nem stimmel. Egyrészt, nincs hely, ahova lehetne ütni a labdát, másrészt, rossz helyen van a dobó állása.
Így néz ki a valódi alaprajz.
Ettől függetlenül, nem tudom minek lehet a térképe.
Így néz ki a valódi alaprajz.
Ettől függetlenül, nem tudom minek lehet a térképe.
Játékvezető
Előzmény: agyorgy (#5274)
Nemtom.. nem vettem fel a napszemüvegem :)
Neked jobb szemed van ezek szerint:))
Neked jobb szemed van ezek szerint:))
Előzmény: agyorgy (#5274)
Ez inkább egy városrész térképének tűnik (lehet, hogy egyetem?).
A jelölő egy sportpályán van, egy baseball pálya mellett.
A jelölő egy sportpályán van, egy baseball pálya mellett.
Előzmény: zakany (#5273)
Garministaként majd kapok az arcomra, de azt kell mondjam: úgyvan! :)
Házigazda
Előzmény: agyorgy (#5271)
Sziasztok!A BirdEye-t szeretném megvenni.Megtudom tenni gond nélkül a neten?Csak mert Hungary nem választható.Egyántalán érdemes?használja vki?
Szia! Van egy Turafelszerelesek, aprok es akciok topik, oda nyugodtan. (Telefonrol irok, nem kuzdenek linkkel :)
Masik: ha egy emilben atkuldod a parametereket, es hogy melyik elerhetoseged legyen megadva, szivesen kiteszem a geochallenge.hu-ra is a hasznaltak koze.
Termeszetessen egyik se kerul semmibe.
Masik: ha egy emilben atkuldod a parametereket, es hogy melyik elerhetoseged legyen megadva, szivesen kiteszem a geochallenge.hu-ra is a hasznaltak koze.
Termeszetessen egyik se kerul semmibe.
Házigazda
Előzmény: nmhu77 (#5267)
Sziasztok!
van itt valahol adok-veszek fórum?
Szeretném eladni az oregon 300-at.
szerintetek hova érdemes feltenni?
m.
van itt valahol adok-veszek fórum?
Szeretném eladni az oregon 300-at.
szerintetek hova érdemes feltenni?
m.
Két "Szám" bejegyzést is találtam a Hungarian.gtt-ben, vajon melyik lehet az igazi (talán a második?):
Idézet
TXT_Saved_Track_Log_STR_M
Szám
Sokat gondolkodtam rajta, hogyan lett "Szám" a "Track"-ből, de ez a CD Track analógia nem jutott volna eszembe :-)Idézet
TXT_Track_STR
Szám
Előzmény: Andreas (#5265)
Nálam is így van, de eddig fogalmam sem volt hogy mi az a Szám előtag. Most hogy írod biztos a CD Track analógia alapján fordították le számnak :)
A Hungarian.gtt-ben van is egy "Szám" bejegyzés, majd ki kell próbálni.
A Hungarian.gtt-ben van is egy "Szám" bejegyzés, majd ki kell próbálni.
Előzmény: TRider (#5262)
Akkor a fényképezőgép hiba csak nekem volt új. Térképnézetes fagyás úgy tűnik a magasságdiagramhoz köthető, mert normál 4 adatmezős nézetben órákon át bírta fagyás nélkül.
Előzmény: magpet (#5261)
A korábbi firmware-ek esetében ha egy nyomvonalat elmentettem az 550-esen, akkor a "Track_" előtagot kapta, ami ugye logikus is. A 3.9-es firmware viszont már a "Szám_" előtagot használja az elmentett nyomvonalak nevében.
Ennek vajon mi lehet az értelme? Ez másnál is így van? Ez netalán valami magyarítási hiba lenne?
Ennek vajon mi lehet az értelme? Ez másnál is így van? Ez netalán valami magyarítási hiba lenne?
Nálam eddig OK, igaz nem volt sok órás bevetés. A fényképezősdibe korábban is belefagyott néha.
Házigazda
Előzmény: Andreas (#5260)
Erről jut eszembe, nektek stabil az új 4.00? Nekem egy 7 órás túra alatt 3x fagyott le illetve kapcsolt ki. Kétszer a térképnézetben magasságdiagrammal a kép felső harmadában, egyszer pedig fényképezőgép módban megállt a kép és csak a kikapcsolás segített.
Előzmény: Discover (#5257)
Az új 4.00 chirp-es fw természetesen hozta magával az új nyelvi file-t, ami persze tönkrevágta a javítottat. A durva szarvashibákat gyorsan átírtam és a linken le tudja szedni akinek kell. Ha hibával találkoztok, jelezzétek. Csak Oregon x50-en garantálva.
[link]
[link]
Rossz Nokiás dobozt küldött a Groundspeak.. vagy rossz embernek küldte.. így leszedték a logóját! Vagy fordítva? Nem hiszem :)
Előzmény: Sancho (#5255)
Az ikon végül is egy sima kincsesláda, ami már korában is megvolt POI ikonban. Vannak ilyen furcsa húzásai a Garminnak, lásd Extra nevezetű menü, vagy ez is. Külön van, nem POI, de az mégis. Sőt, az Extra az igazi POI, a POI meg waypoint. A láda meg egy extra POI. Tiszta képzavar. :)
Előzmény: magpet (#5251)
Ott töltöttem le a térkép alatt, csak akkor fáradt és kapkodósan figyelmetlen voltam éppen ezek szerint. :)
Előzmény: magpet (#5252)
Szerintem nem ggpx-et toltottel le, hanem a csupasz gpx-et, amiben nincsenek az extra tagek. A terkep alatti letoltoket hasznald, ott valaszthato a Groundspeak GPX.
Házigazda
Előzmény: SilentSound (#5250)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |