Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Sziasztok!
A szoftverfrissítés után eltűntek a saját útvonalpontjaim. A GPX könyvtárban van egy útvonalpontok10_10_19.gpx nevű file. Gondolom , hogy valami úton - módon ebbe mentette el őket de nem bírom visszaállítani. Tud valaki segíteni nekem?
Köszönöm!
A szoftverfrissítés után eltűntek a saját útvonalpontjaim. A GPX könyvtárban van egy útvonalpontok10_10_19.gpx nevű file. Gondolom , hogy valami úton - módon ebbe mentette el őket de nem bírom visszaállítani. Tud valaki segíteni nekem?
Köszönöm!
Nálam össze-vissza jön elő.
Pl. ha bármikor (már előre félve) frissítem a Tuhu-t, ráadásul úgy, hogy csak újabbra cserélem a tuhu img-t a kártyán, akkor is felkészült vagyok, hogy másnap egy óra, mert 10 profilban kell átírnom az összes beállítást...:-((((
Pl. ha bármikor (már előre félve) frissítem a Tuhu-t, ráadásul úgy, hogy csak újabbra cserélem a tuhu img-t a kártyán, akkor is felkészült vagyok, hogy másnap egy óra, mert 10 profilban kell átírnom az összes beállítást...:-((((
Előzmény: scele (#5310)
Nálam ez firmware frissítésnél fordult elő, de akkor csak az éppen aktív profilt állította el.
Előzmény: Bandy (#5309)
Üdv
Másnál is jelentkezett már olyan, hogy "szétesnek" a profilok???
Beállított OMP-re nevezett profilomnál, a következő bekapcsolásnál,
minden egyéb, addig kikapcsolt térképet bekapcsolva találtam...
Tuhu, tuhu jelzett, topo, navi stb. Elállítja a battery save-t, és pár egyebet is. Pl. múltkor minden profilban bekapcsolva találtam az "úton tartást".....
Én ilyet sose kapcsolnék be. Csinálhat ilyet csak azért, mert akksi cserénél véletlenül kinyilt a memo kari ajtaja, és kimozdult?
Ez már nem az első, hanem több tíz alkalommal fordult elő.
Ötlet, tapasztalat?
Másnál is jelentkezett már olyan, hogy "szétesnek" a profilok???
Beállított OMP-re nevezett profilomnál, a következő bekapcsolásnál,
minden egyéb, addig kikapcsolt térképet bekapcsolva találtam...
Tuhu, tuhu jelzett, topo, navi stb. Elállítja a battery save-t, és pár egyebet is. Pl. múltkor minden profilban bekapcsolva találtam az "úton tartást".....
Én ilyet sose kapcsolnék be. Csinálhat ilyet csak azért, mert akksi cserénél véletlenül kinyilt a memo kari ajtaja, és kimozdult?
Ez már nem az első, hanem több tíz alkalommal fordult elő.
Ötlet, tapasztalat?
Sajnos nem igazán linux-friendly a garmin cég (sem). :(
Konkrétan, sz@rik a linuxra (nem a lynuxra ;) ).
Persze vannak az opensource közösségnek is próbálkozásai, de amiket én eddig próbáltam, azok nem igazán győztek meg.
A mapsource-t elvileg lehet wine-al futtatni, de eléggé kihívásokkal teli a dolog: [link]
Ezért én ezt sem erőltetem.
Én, ha muszáj futtatni (pl. naviguide térkép frissítés), azt virtuális gépben (pl: vmware) szoktam megtenni egy csupasz xp alól. Egyébként hanyagolom a használatát.
Szerencsére amelyik garmin cucc mass-storage-ként mutatja magát (az oregon biztosan), arra egyszerűen, kényelmesen felmásolhatóak a .gpx fájlok (pl. ládainfók), így ehhez szerencsére nem kell külön program.
Konkrétan, sz@rik a linuxra (nem a lynuxra ;) ).
Persze vannak az opensource közösségnek is próbálkozásai, de amiket én eddig próbáltam, azok nem igazán győztek meg.
A mapsource-t elvileg lehet wine-al futtatni, de eléggé kihívásokkal teli a dolog: [link]
Ezért én ezt sem erőltetem.
Én, ha muszáj futtatni (pl. naviguide térkép frissítés), azt virtuális gépben (pl: vmware) szoktam megtenni egy csupasz xp alól. Egyébként hanyagolom a használatát.
Szerencsére amelyik garmin cucc mass-storage-ként mutatja magát (az oregon biztosan), arra egyszerűen, kényelmesen felmásolhatóak a .gpx fájlok (pl. ládainfók), így ehhez szerencsére nem kell külön program.
Előzmény: sajo (#5307)
Üdvözletem
Érdeklődnék, hogy Lynux alatt hogyan müködnek a gps-el kapcsolatos dolgok. Mapszósz, pont töltögetés, térkép toszogatás..... Köszi.
Érdeklődnék, hogy Lynux alatt hogyan müködnek a gps-el kapcsolatos dolgok. Mapszósz, pont töltögetés, térkép toszogatás..... Köszi.
Ja, de ez sem hivatalon Garmin speckó.. Abban miért nem szerepel vajon? Gondolom, hogy ne lehessen számon kérni rajtuk, amikor beledöglenek a 10+ Mb fileméretbe..
Előzmény: scele (#5305)
Igen sejtettem én hogy így van, de ezt semmilyen specifikációban nem találom meg a weben sem.. Mi lehet ennek az oka? Anno tuti hogy a weben láttam én is, most meg híre hamva sincs a Garmin oldalain sem.
Előzmény: scele (#5303)
Valamiért nekem az rémlik, hogy a 62s-be (és talán az O550-be is) 5000 geocache tölthető..De nem találok sehol ilyen infót. Most én vagyok emlékszem rosszul és a waypointok száma megegyezik a geocache-ek számával, vagy tényleg 5k mehet bele, de akkor miért nem találok sehol erre utalást?
Előzmény: BaliaGy (#5299)
Vagy feltelepíted a BaseCamp-ot a garmin.com-ról, ebben az egész 62S tartalom egyszerre látszik.
Kicsit lassabban indul, de szerintem a 62S lelkivilágához jobb mint a szósz....
Kicsit lassabban indul, de szerintem a 62S lelkivilágához jobb mint a szósz....
Előzmény: Fapuma77 (#5298)
Max 2000 pontot lehet a készülékre tenni, megnézni hogy mennyi van rajta ismét a MapSourceval lehet, egy üres MapSourceba le kell tölteni a pontokat a készülékről, mindet kijelölni és alul megjelenik mennyi pont van. Ha 3111 pont kellene akkor GpiConv proramal át kell alakítani a pontokat POI-ká, és a igy kapott poi filet bemásolni a készülék (62c) POI könyvtárába. A GpiConv programot és leírását "Hajo" készítette, itt: [link] találod.
Előzmény: Fapuma77 (#5298)
Vagy egyántalán hol tudom megnézni h hány db pont van a készüléken?Meg lehet a GPS-en nézni vagy a Mapsource-n?Mert így h másolom-másolom azt fogalmam sincs h mi van fent meg mi nincs azért a vicc.
Sorry a típust elfelejettem.Szóval egy GPSMap 62s lenne.Mennyi fér ebbe bele.Hány saját pont menthető?
Előzmény: rekasi (#5295)
Uram !
Minden elismerésem az öné.3111pontról van szó és a büdös életben nem gondoltam volna h így kellene.Viszont egyetlen egy vonalat nem akar átvinni.Négy van meg csak GPX-ben és gondoltam felteszem addig ezt.2 vonal oké,3 vonal oké,3 fúrós vonal rendben,de a négyest az istenért sem teszi be!!!!Most néztem h a hármas fúrós vonalnak sem töltötte be mind.Mennyi pontot lehet rátölteni?
Minden elismerésem az öné.3111pontról van szó és a büdös életben nem gondoltam volna h így kellene.Viszont egyetlen egy vonalat nem akar átvinni.Négy van meg csak GPX-ben és gondoltam felteszem addig ezt.2 vonal oké,3 vonal oké,3 fúrós vonal rendben,de a négyest az istenért sem teszi be!!!!Most néztem h a hármas fúrós vonalnak sem töltötte be mind.Mennyi pontot lehet rátölteni?
Előzmény: rekasi (#5295)
Negnyitod az első pontsort. Nyitsz egy második MapSource-t és betöltöd a masodikat, majd ismét nyitsz egy MapSource-t és betöltöd a harmadik ponthalmazt. Kijelölsz mindent a harmadikban és copy, átmész az egyesbe és Paste ..... és így tovább, végül az elsőbenn minden benne lesz és a második és a harmadik bezárható.
Előzmény: Fapuma77 (#5294)
Sziasztok!Ez a Mapsource kicsapja nálam az ideget.Konkrétan szerintem vmi felett elsiklok de nem tudok rájönni h mi felett.Szóval tök egyszerű a problémám.Kőolaj kutatásban dolgozom.Szóval adott 6db GPX fájl, 3db "geofon" vonal ami tartalmaz db-onként kb 1000pontot vagyis az 3000pont.Van 3db fúrós vonal ami kb db-onként 500-at tesz ki vagyis 1500pont.Mind a 4500pontnak különbözőek a nevei.Ezt a 4500db pontot szeretném egyszerre feltenni.A bajom csak az hogy amikor behúzom a kettes vonalam 1000pontját akkor eltűnik az az előtti vonal 1000pontja.Megőrülök!!!Mi a teendőőőőő??????
Pls help.
Pls help.
Ha a Mapsource-ra fel tudod tenni, akkor onnét betöltheted a kütyübe.
Ez így túl egyszerű?
Részletesebb magyarázat kell? :)
Ez így túl egyszerű?
Részletesebb magyarázat kell? :)
Játékvezető
Előzmény: Balaton (#5292)
Sziasztok!
Nem rég vásároltam egy Oregon 450-est, és szeretnék telepíteni egy olaszországi térképet. A GPSMapSearch-t néztem ki.
Mivel kezdő vagyok e téren, egy kis segítséget, leírást szeretnék kérni tőletek a térkép telepítés lépéseivel kapcsolatban.
Előre is köszönöm
Nem rég vásároltam egy Oregon 450-est, és szeretnék telepíteni egy olaszországi térképet. A GPSMapSearch-t néztem ki.
Mivel kezdő vagyok e téren, egy kis segítséget, leírást szeretnék kérni tőletek a térkép telepítés lépéseivel kapcsolatban.
Előre is köszönöm
Én a gyakorlatban kétféle beállítást találtam használhatónak:
64 km2:
Ha a területről viszonylag nagyobb felbontású Google Earth képek vannak, akkor egy kb. 8*8 km-es területet érdemes letölteni.
Bal oldalt a Zoom levels 17-et válaszd ki. A térkép felett a Grid zoom-ot állítsd 16-ra. Map source Google Earth természetesen, bal oldalt alul Settings/Map size 1024! Format Garmin Custom Map (KMZ), majd az Atlas Content-nél adj nevet a térképednek. A térképet az egérgörgővel tekerd 13-as zoom-ra, majd a bal felső saroktól indulva jelölj ki egy 20*20 kockás területet. Bal oldalt a Zoom levels-nél 1600 tiles feliratot kell látnod, mert a Google Earth "képcsempék" 256*256 pixelesek. Ha mindent jól csináltál, akkor az Atlas Content-nél az Add selection-t megnyomva pontosan 100 map került be a listába 00-tól 99-ig számozva. Jöhet a Create Atlas.
256 km2
Magyarországon a városokon kívűl használható jól, egyrészt mert a képek felbontása miatt nincs értelme nagyobb nagyítást használni, másrészt egy átlagos túrának szűkös lehet az előző 8*8 km-es lefedettség.
Egyébként itt is mindent ugyanígy kell csinálni, csak a zoom levels 16, grid zoom 15, a zoom pedig 12 legyen!
Ezekkel a beállításokkal a Garmin-ok által kezelhető maximális méretű térképeket készítetted el (maximum 100 db 1 Mpixeles jpeg kép)
64 km2:
Ha a területről viszonylag nagyobb felbontású Google Earth képek vannak, akkor egy kb. 8*8 km-es területet érdemes letölteni.
Bal oldalt a Zoom levels 17-et válaszd ki. A térkép felett a Grid zoom-ot állítsd 16-ra. Map source Google Earth természetesen, bal oldalt alul Settings/Map size 1024! Format Garmin Custom Map (KMZ), majd az Atlas Content-nél adj nevet a térképednek. A térképet az egérgörgővel tekerd 13-as zoom-ra, majd a bal felső saroktól indulva jelölj ki egy 20*20 kockás területet. Bal oldalt a Zoom levels-nél 1600 tiles feliratot kell látnod, mert a Google Earth "képcsempék" 256*256 pixelesek. Ha mindent jól csináltál, akkor az Atlas Content-nél az Add selection-t megnyomva pontosan 100 map került be a listába 00-tól 99-ig számozva. Jöhet a Create Atlas.
256 km2
Magyarországon a városokon kívűl használható jól, egyrészt mert a képek felbontása miatt nincs értelme nagyobb nagyítást használni, másrészt egy átlagos túrának szűkös lehet az előző 8*8 km-es lefedettség.
Egyébként itt is mindent ugyanígy kell csinálni, csak a zoom levels 16, grid zoom 15, a zoom pedig 12 legyen!
Ezekkel a beállításokkal a Garmin-ok által kezelhető maximális méretű térképeket készítetted el (maximum 100 db 1 Mpixeles jpeg kép)
Előzmény: Fapuma77 (#5289)
Mobile Atlas Creator-hoz találok vhol beállítás segédletet?Mit hogyan kell?Igazából csak ez a "Zoom levels"-mire kell állítani h megegye a GPSMap62S?Természetesen a legnagyobb zoomolási lehetőséggel a kézi GPS-en.A másik a "Layer settings"-kell ehez nyúlnom?És végezetül a "tile store coverage"-na itt mi a teendő?
Ennyivel van bajom ami nem tiszta.
THX
Ennyivel van bajom ami nem tiszta.
THX
Már én is izgulok nagyon, állítólag holnap kiderül, hogy megjön-e ezen a héten. Többnyire csütörtök-pénteken jön áru, ha most nem, akkor talán következő hét. Ha van konkrétum, teleírom vele a fórumot. :)
Az árát sem tudjuk pontosan, 7eFt körül várható. Ezt senki ne vegye készpénznek!!!
Az árát sem tudjuk pontosan, 7eFt körül várható. Ezt senki ne vegye készpénznek!!!
Házigazda
Előzmény: Bandy (#5279)
Szia!
Lehet már tudni, mikor lesz elérhető nálad, a "csipogás TM"
fedőnevű eszköz, és kb. mennyiért?
google translate...
Lehet már tudni, mikor lesz elérhető nálad, a "csipogás TM"
fedőnevű eszköz, és kb. mennyiért?
google translate...
Előzmény: magpet (#5272)
A linkeket sikerült össze barmolni.
Stadion kisebb: [url=http://static.fotoalbum.hu/picturez oom/2009/11-14/agyorgy/IMG_5137_edited_1 63650.jpg] még kisebb: [link] , Princeton: [link] , golf pálya: [link] [/url]
Stadion kisebb: [url=http://static.fotoalbum.hu/picturez oom/2009/11-14/agyorgy/IMG_5137_edited_1 63650.jpg] még kisebb: [link] , Princeton: [link] , golf pálya: [link] [/url]
Előzmény: agyorgy (#5277)
Az amerikai a baseballt mindenféle méretben tudja játszani. Biztos láttál filmekben olyat, hogy az apuka a hátsó kertben ütöget a gyerekkel, vagy vannak pl. a hálóval elkerített adogató pályák is. Bárhol jársz, előbb-utóbb belebotlasz egy valamilyen méretű pályába. Pl: Stadion: [link] , egy kisebb: [link] , még kisebb: [link] , Princeton Egyetem stadionnal, edző pályával: [link] . És ha már OFF legyen kövér, golfpálya repülőtérrel: [link] (a golfozónak elsőbbsége van a repülőgéppel szemben)
Előzmény: ID-24 (#5276)
Azt hiszem, látom, hogy mit nézel baseball pályának,de az nem stimmel. Egyrészt, nincs hely, ahova lehetne ütni a labdát, másrészt, rossz helyen van a dobó állása.
Így néz ki a valódi alaprajz.
Ettől függetlenül, nem tudom minek lehet a térképe.
Így néz ki a valódi alaprajz.
Ettől függetlenül, nem tudom minek lehet a térképe.
Játékvezető
Előzmény: agyorgy (#5274)
Nemtom.. nem vettem fel a napszemüvegem :)
Neked jobb szemed van ezek szerint:))
Neked jobb szemed van ezek szerint:))
Előzmény: agyorgy (#5274)
Ez inkább egy városrész térképének tűnik (lehet, hogy egyetem?).
A jelölő egy sportpályán van, egy baseball pálya mellett.
A jelölő egy sportpályán van, egy baseball pálya mellett.
Előzmény: zakany (#5273)
Garministaként majd kapok az arcomra, de azt kell mondjam: úgyvan! :)
Házigazda
Előzmény: agyorgy (#5271)
Sziasztok!A BirdEye-t szeretném megvenni.Megtudom tenni gond nélkül a neten?Csak mert Hungary nem választható.Egyántalán érdemes?használja vki?
Szia! Van egy Turafelszerelesek, aprok es akciok topik, oda nyugodtan. (Telefonrol irok, nem kuzdenek linkkel :)
Masik: ha egy emilben atkuldod a parametereket, es hogy melyik elerhetoseged legyen megadva, szivesen kiteszem a geochallenge.hu-ra is a hasznaltak koze.
Termeszetessen egyik se kerul semmibe.
Masik: ha egy emilben atkuldod a parametereket, es hogy melyik elerhetoseged legyen megadva, szivesen kiteszem a geochallenge.hu-ra is a hasznaltak koze.
Termeszetessen egyik se kerul semmibe.
Házigazda
Előzmény: nmhu77 (#5267)
Sziasztok!
van itt valahol adok-veszek fórum?
Szeretném eladni az oregon 300-at.
szerintetek hova érdemes feltenni?
m.
van itt valahol adok-veszek fórum?
Szeretném eladni az oregon 300-at.
szerintetek hova érdemes feltenni?
m.
Két "Szám" bejegyzést is találtam a Hungarian.gtt-ben, vajon melyik lehet az igazi (talán a második?):
Idézet
TXT_Saved_Track_Log_STR_M
Szám
Sokat gondolkodtam rajta, hogyan lett "Szám" a "Track"-ből, de ez a CD Track analógia nem jutott volna eszembe :-)Idézet
TXT_Track_STR
Szám
Előzmény: Andreas (#5265)
Nálam is így van, de eddig fogalmam sem volt hogy mi az a Szám előtag. Most hogy írod biztos a CD Track analógia alapján fordították le számnak :)
A Hungarian.gtt-ben van is egy "Szám" bejegyzés, majd ki kell próbálni.
A Hungarian.gtt-ben van is egy "Szám" bejegyzés, majd ki kell próbálni.
Előzmény: TRider (#5262)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |