Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Igen. A Li-ion cellafeszültsége 3,6V és nem 1.2V, mint pl. a NiMH vagy NiCd akksiké.
Előzmény: SilentSound (#5331)
A kisülésük is más görbe mentén zajlik, és a kezdő feszültségük se ugyanaz.
Házigazda
Előzmény: SilentSound (#5331)
Igazad van, megint nem gondoltam bele ebbe eléggé, valószínűleg tényleg minden gondolkodás nélkül szétolvasztanák/felrobbantanák a készülékeiket egyes basic júzerek. :) Mondjuk arra ezek után már nagyon kíváncsi lennék, hogy hányan próbálnak meg sima AA vagy AAA elemet tölteni, mert hát ugye méretre ugyanakkorák, mint az akkumulátor megfelelőik és pont passzolnak a töltőbe! :)
Előzmény: magpet (#5330)
És a Li-ion meg a Ni-mh akkuk közt is ilyen nagy lenne a különbség, hogy másképp számolja a merülését?
Előzmény: pihe (#5329)
Úgyvan, a töltés mindenképp le van választva.
Silent: képzeld el az igen egyszerű júzert az USA-ban, miután felrobbantotta a macskáját a mikróban és szénné égette magát a mekdonáldos pitével, beállítja az Oregonon hogy alkáli, úgyfelejti, majd megtolja 20A töltőárammal. Leég a háza, és máris mehet a per. :)
Silent: képzeld el az igen egyszerű júzert az USA-ban, miután felrobbantotta a macskáját a mikróban és szénné égette magát a mekdonáldos pitével, beállítja az Oregonon hogy alkáli, úgyfelejti, majd megtolja 20A töltőárammal. Leég a háza, és máris mehet a per. :)
Házigazda
Előzmény: pihe (#5329)
Feltételezem, hogy a hátralévő kapacitás visszajelzését máshogyan kell kiszámolni/mérni egy alkáli (1.5V kapocsfeszültség) elem, és egy akku (1.2V) esetében. Nem vagyok abban biztos, hogy egy elektronika megbízhatóan el tudja dönteni, hogy alkáli vagy akku van behelyezve.
Előzmény: SilentSound (#5328)
Én eddig abban a hitben éltem, hogy azért kell beállítani, hogy milyen típusú elem vagy akku van benne (Dakota20), mert ha sima elem, akkor nem tölti, ha akku, akkor meg igen... Viszont akkor meg miért nem mindegy neki, hogy miről üzemel? :)
Előzmény: Csigabiga (#5324)
Esetleg ez?
[link]
500Ft-ért szerintem verhetetlen ;)
vagy ez (~870Ft), kábellel együtt:
[link]
eselteg ez (~730Ft):
[link]
Választék van bőven.
[link]
500Ft-ért szerintem verhetetlen ;)
vagy ez (~870Ft), kábellel együtt:
[link]
eselteg ez (~730Ft):
[link]
Választék van bőven.
Előzmény: Bluedog (#5326)
Én ilyet vettem nemrégen:
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pro ducts&cid=310060&pid=857132
Ez nem áll ki annyira a műszerfalból. Ha nincs bedugva kábel, akkor nem is feltűnő. Dakota, Colorado és HTC Desire működik róla.
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pro ducts&cid=310060&pid=857132
Ez nem áll ki annyira a műszerfalból. Ha nincs bedugva kábel, akkor nem is feltűnő. Dakota, Colorado és HTC Desire működik róla.
Előzmény: dzsobacsi (#5319)
Urak! Tévedtem!
Nem tölteni akarom, csak menet közben üzemeltetni az akkuk lemerülése nélkül!
Erre az adapter megfelel az USB kábelével!
Köszönöm a segítséget és a fénygyújtást a fejben!:)
Nem tölteni akarom, csak menet közben üzemeltetni az akkuk lemerülése nélkül!
Erre az adapter megfelel az USB kábelével!
Köszönöm a segítséget és a fénygyújtást a fejben!:)
Pontosan!
Az Oregon nem akkutöltő - az USB csatin táplálva arról megy, nem az akkut meríti, de nem is tölt.
Gondoljatok bele, mi lenne, ha az egyszerű felhasználó elemekkel használja a cuccát, aztán a kocsiban rádugja a szivargyújtós tápot?
Az Oregon nem akkutöltő - az USB csatin táplálva arról megy, nem az akkut meríti, de nem is tölt.
Gondoljatok bele, mi lenne, ha az egyszerű felhasználó elemekkel használja a cuccát, aztán a kocsiban rádugja a szivargyújtós tápot?
Előzmény: pihe (#5323)
Ha jól tudom, akkor _semelyik_ autós "tápkábel" nem tölti az oregonokat, szimplán csak ellátja táppal. A kütyübe nincs beépítve töltő-mechanismus. FIX ME!
Előzmény: Yoss (#5321)
Nem is gondoltam arra, hogy magát a készülék adatkábelét egy adapterrel lehetne használni autóvezetés közben töltésre.
Külön autós töltőre gondoltam.
Ötletnek jó, megfontolom.
Kösz!
Külön autós töltőre gondoltam.
Ötletnek jó, megfontolom.
Kösz!
Előzmény: dzsobacsi (#5319)
Lehet, hogy félreértettem a kérdést, de szivargyújtóba USB modul bedug, abba meg az 550. Vagy másra gondoltál?
Előzmény: Gubirobi (#5317)
Én ha rendelek, akkor azt minimum páncél teremben egy kódzáras szekrény belsejébe teszem, ami előtt fegyveres őr áll tankkal. Igaz, ha meg mondja, hogy geoládász beengedik és onnantól ugyanolyan mintha utcán lenne. :-)
Előzmény: magpet (#5217)
Oregon 550 készülékhez keresek csak szivargyújtó tápkábelt. Mit ajánlanátok?
Ha jól emlékszem a szeptember elejei frissítésnél nálam is eltüntek a saját útvonalpontok a listából, bár PC-ről nézve megvolt mind. Ja, és a BaseCamp is látta őket, csak az Oregon nem.
Én a BaseCamp segítségével beolvastam, majd újra felraktam őket a készülékre. Érdekes módon pár nap használat után minden előzmény nélkül megjelentek a régi pontok is, így már duplán megvoltak. A felét töröltem, azóta nincs gondom a pontokkal.
(#5112 majd #5130 hsz.)
Én a BaseCamp segítségével beolvastam, majd újra felraktam őket a készülékre. Érdekes módon pár nap használat után minden előzmény nélkül megjelentek a régi pontok is, így már duplán megvoltak. A felét töröltem, azóta nincs gondom a pontokkal.
(#5112 majd #5130 hsz.)
Előzmény: Spy89 (#5313)
Frissítéskor nálam is előjött néha, hogy az épp aktuális profilt összezavarta, de visszaállítás után rendben volt a kütyü (300-as és 450-es).
Viszont, most a legutóbbi frissítés óta nekem is rendszeresen bekapcsolgatja az útontartást a 450-es! :o(
Viszont, most a legutóbbi frissítés óta nekem is rendszeresen bekapcsolgatja az útontartást a 450-es! :o(
Előzmény: scele (#5310)
Nálam is elôfordult már ez. De úgy szoktam ezt kivédeni, hogy térképfrissítés elôtt átkapcsolok egy olyan nem használt profilra (pl. fitnesz), amiben nekem mindegy, hogy mi a beállítás.
Ha utána visszakapcsolok a autós/geocache/stb profilba, akkor a térképek és minden egyéb megmarad.
Ha utána visszakapcsolok a autós/geocache/stb profilba, akkor a térképek és minden egyéb megmarad.
Előzmény: Bandy (#5312)
Sziasztok!
A szoftverfrissítés után eltűntek a saját útvonalpontjaim. A GPX könyvtárban van egy útvonalpontok10_10_19.gpx nevű file. Gondolom , hogy valami úton - módon ebbe mentette el őket de nem bírom visszaállítani. Tud valaki segíteni nekem?
Köszönöm!
A szoftverfrissítés után eltűntek a saját útvonalpontjaim. A GPX könyvtárban van egy útvonalpontok10_10_19.gpx nevű file. Gondolom , hogy valami úton - módon ebbe mentette el őket de nem bírom visszaállítani. Tud valaki segíteni nekem?
Köszönöm!
Nálam össze-vissza jön elő.
Pl. ha bármikor (már előre félve) frissítem a Tuhu-t, ráadásul úgy, hogy csak újabbra cserélem a tuhu img-t a kártyán, akkor is felkészült vagyok, hogy másnap egy óra, mert 10 profilban kell átírnom az összes beállítást...:-((((
Pl. ha bármikor (már előre félve) frissítem a Tuhu-t, ráadásul úgy, hogy csak újabbra cserélem a tuhu img-t a kártyán, akkor is felkészült vagyok, hogy másnap egy óra, mert 10 profilban kell átírnom az összes beállítást...:-((((
Előzmény: scele (#5310)
Nálam ez firmware frissítésnél fordult elő, de akkor csak az éppen aktív profilt állította el.
Előzmény: Bandy (#5309)
Üdv
Másnál is jelentkezett már olyan, hogy "szétesnek" a profilok???
Beállított OMP-re nevezett profilomnál, a következő bekapcsolásnál,
minden egyéb, addig kikapcsolt térképet bekapcsolva találtam...
Tuhu, tuhu jelzett, topo, navi stb. Elállítja a battery save-t, és pár egyebet is. Pl. múltkor minden profilban bekapcsolva találtam az "úton tartást".....
Én ilyet sose kapcsolnék be. Csinálhat ilyet csak azért, mert akksi cserénél véletlenül kinyilt a memo kari ajtaja, és kimozdult?
Ez már nem az első, hanem több tíz alkalommal fordult elő.
Ötlet, tapasztalat?
Másnál is jelentkezett már olyan, hogy "szétesnek" a profilok???
Beállított OMP-re nevezett profilomnál, a következő bekapcsolásnál,
minden egyéb, addig kikapcsolt térképet bekapcsolva találtam...
Tuhu, tuhu jelzett, topo, navi stb. Elállítja a battery save-t, és pár egyebet is. Pl. múltkor minden profilban bekapcsolva találtam az "úton tartást".....
Én ilyet sose kapcsolnék be. Csinálhat ilyet csak azért, mert akksi cserénél véletlenül kinyilt a memo kari ajtaja, és kimozdult?
Ez már nem az első, hanem több tíz alkalommal fordult elő.
Ötlet, tapasztalat?
Sajnos nem igazán linux-friendly a garmin cég (sem). :(
Konkrétan, sz@rik a linuxra (nem a lynuxra ;) ).
Persze vannak az opensource közösségnek is próbálkozásai, de amiket én eddig próbáltam, azok nem igazán győztek meg.
A mapsource-t elvileg lehet wine-al futtatni, de eléggé kihívásokkal teli a dolog: [link]
Ezért én ezt sem erőltetem.
Én, ha muszáj futtatni (pl. naviguide térkép frissítés), azt virtuális gépben (pl: vmware) szoktam megtenni egy csupasz xp alól. Egyébként hanyagolom a használatát.
Szerencsére amelyik garmin cucc mass-storage-ként mutatja magát (az oregon biztosan), arra egyszerűen, kényelmesen felmásolhatóak a .gpx fájlok (pl. ládainfók), így ehhez szerencsére nem kell külön program.
Konkrétan, sz@rik a linuxra (nem a lynuxra ;) ).
Persze vannak az opensource közösségnek is próbálkozásai, de amiket én eddig próbáltam, azok nem igazán győztek meg.
A mapsource-t elvileg lehet wine-al futtatni, de eléggé kihívásokkal teli a dolog: [link]
Ezért én ezt sem erőltetem.
Én, ha muszáj futtatni (pl. naviguide térkép frissítés), azt virtuális gépben (pl: vmware) szoktam megtenni egy csupasz xp alól. Egyébként hanyagolom a használatát.
Szerencsére amelyik garmin cucc mass-storage-ként mutatja magát (az oregon biztosan), arra egyszerűen, kényelmesen felmásolhatóak a .gpx fájlok (pl. ládainfók), így ehhez szerencsére nem kell külön program.
Előzmény: sajo (#5307)
Üdvözletem
Érdeklődnék, hogy Lynux alatt hogyan müködnek a gps-el kapcsolatos dolgok. Mapszósz, pont töltögetés, térkép toszogatás..... Köszi.
Érdeklődnék, hogy Lynux alatt hogyan müködnek a gps-el kapcsolatos dolgok. Mapszósz, pont töltögetés, térkép toszogatás..... Köszi.
Ja, de ez sem hivatalon Garmin speckó.. Abban miért nem szerepel vajon? Gondolom, hogy ne lehessen számon kérni rajtuk, amikor beledöglenek a 10+ Mb fileméretbe..
Előzmény: scele (#5305)
Igen sejtettem én hogy így van, de ezt semmilyen specifikációban nem találom meg a weben sem.. Mi lehet ennek az oka? Anno tuti hogy a weben láttam én is, most meg híre hamva sincs a Garmin oldalain sem.
Előzmény: scele (#5303)
Valamiért nekem az rémlik, hogy a 62s-be (és talán az O550-be is) 5000 geocache tölthető..De nem találok sehol ilyen infót. Most én vagyok emlékszem rosszul és a waypointok száma megegyezik a geocache-ek számával, vagy tényleg 5k mehet bele, de akkor miért nem találok sehol erre utalást?
Előzmény: BaliaGy (#5299)
Vagy feltelepíted a BaseCamp-ot a garmin.com-ról, ebben az egész 62S tartalom egyszerre látszik.
Kicsit lassabban indul, de szerintem a 62S lelkivilágához jobb mint a szósz....
Kicsit lassabban indul, de szerintem a 62S lelkivilágához jobb mint a szósz....
Előzmény: Fapuma77 (#5298)
Max 2000 pontot lehet a készülékre tenni, megnézni hogy mennyi van rajta ismét a MapSourceval lehet, egy üres MapSourceba le kell tölteni a pontokat a készülékről, mindet kijelölni és alul megjelenik mennyi pont van. Ha 3111 pont kellene akkor GpiConv proramal át kell alakítani a pontokat POI-ká, és a igy kapott poi filet bemásolni a készülék (62c) POI könyvtárába. A GpiConv programot és leírását "Hajo" készítette, itt: [link] találod.
Előzmény: Fapuma77 (#5298)
Vagy egyántalán hol tudom megnézni h hány db pont van a készüléken?Meg lehet a GPS-en nézni vagy a Mapsource-n?Mert így h másolom-másolom azt fogalmam sincs h mi van fent meg mi nincs azért a vicc.
Sorry a típust elfelejettem.Szóval egy GPSMap 62s lenne.Mennyi fér ebbe bele.Hány saját pont menthető?
Előzmény: rekasi (#5295)
Uram !
Minden elismerésem az öné.3111pontról van szó és a büdös életben nem gondoltam volna h így kellene.Viszont egyetlen egy vonalat nem akar átvinni.Négy van meg csak GPX-ben és gondoltam felteszem addig ezt.2 vonal oké,3 vonal oké,3 fúrós vonal rendben,de a négyest az istenért sem teszi be!!!!Most néztem h a hármas fúrós vonalnak sem töltötte be mind.Mennyi pontot lehet rátölteni?
Minden elismerésem az öné.3111pontról van szó és a büdös életben nem gondoltam volna h így kellene.Viszont egyetlen egy vonalat nem akar átvinni.Négy van meg csak GPX-ben és gondoltam felteszem addig ezt.2 vonal oké,3 vonal oké,3 fúrós vonal rendben,de a négyest az istenért sem teszi be!!!!Most néztem h a hármas fúrós vonalnak sem töltötte be mind.Mennyi pontot lehet rátölteni?
Előzmény: rekasi (#5295)
Negnyitod az első pontsort. Nyitsz egy második MapSource-t és betöltöd a masodikat, majd ismét nyitsz egy MapSource-t és betöltöd a harmadik ponthalmazt. Kijelölsz mindent a harmadikban és copy, átmész az egyesbe és Paste ..... és így tovább, végül az elsőbenn minden benne lesz és a második és a harmadik bezárható.
Előzmény: Fapuma77 (#5294)
Sziasztok!Ez a Mapsource kicsapja nálam az ideget.Konkrétan szerintem vmi felett elsiklok de nem tudok rájönni h mi felett.Szóval tök egyszerű a problémám.Kőolaj kutatásban dolgozom.Szóval adott 6db GPX fájl, 3db "geofon" vonal ami tartalmaz db-onként kb 1000pontot vagyis az 3000pont.Van 3db fúrós vonal ami kb db-onként 500-at tesz ki vagyis 1500pont.Mind a 4500pontnak különbözőek a nevei.Ezt a 4500db pontot szeretném egyszerre feltenni.A bajom csak az hogy amikor behúzom a kettes vonalam 1000pontját akkor eltűnik az az előtti vonal 1000pontja.Megőrülök!!!Mi a teendőőőőő??????
Pls help.
Pls help.
Ha a Mapsource-ra fel tudod tenni, akkor onnét betöltheted a kütyübe.
Ez így túl egyszerű?
Részletesebb magyarázat kell? :)
Ez így túl egyszerű?
Részletesebb magyarázat kell? :)
Játékvezető
Előzmény: Balaton (#5292)
Sziasztok!
Nem rég vásároltam egy Oregon 450-est, és szeretnék telepíteni egy olaszországi térképet. A GPSMapSearch-t néztem ki.
Mivel kezdő vagyok e téren, egy kis segítséget, leírást szeretnék kérni tőletek a térkép telepítés lépéseivel kapcsolatban.
Előre is köszönöm
Nem rég vásároltam egy Oregon 450-est, és szeretnék telepíteni egy olaszországi térképet. A GPSMapSearch-t néztem ki.
Mivel kezdő vagyok e téren, egy kis segítséget, leírást szeretnék kérni tőletek a térkép telepítés lépéseivel kapcsolatban.
Előre is köszönöm
Én a gyakorlatban kétféle beállítást találtam használhatónak:
64 km2:
Ha a területről viszonylag nagyobb felbontású Google Earth képek vannak, akkor egy kb. 8*8 km-es területet érdemes letölteni.
Bal oldalt a Zoom levels 17-et válaszd ki. A térkép felett a Grid zoom-ot állítsd 16-ra. Map source Google Earth természetesen, bal oldalt alul Settings/Map size 1024! Format Garmin Custom Map (KMZ), majd az Atlas Content-nél adj nevet a térképednek. A térképet az egérgörgővel tekerd 13-as zoom-ra, majd a bal felső saroktól indulva jelölj ki egy 20*20 kockás területet. Bal oldalt a Zoom levels-nél 1600 tiles feliratot kell látnod, mert a Google Earth "képcsempék" 256*256 pixelesek. Ha mindent jól csináltál, akkor az Atlas Content-nél az Add selection-t megnyomva pontosan 100 map került be a listába 00-tól 99-ig számozva. Jöhet a Create Atlas.
256 km2
Magyarországon a városokon kívűl használható jól, egyrészt mert a képek felbontása miatt nincs értelme nagyobb nagyítást használni, másrészt egy átlagos túrának szűkös lehet az előző 8*8 km-es lefedettség.
Egyébként itt is mindent ugyanígy kell csinálni, csak a zoom levels 16, grid zoom 15, a zoom pedig 12 legyen!
Ezekkel a beállításokkal a Garmin-ok által kezelhető maximális méretű térképeket készítetted el (maximum 100 db 1 Mpixeles jpeg kép)
64 km2:
Ha a területről viszonylag nagyobb felbontású Google Earth képek vannak, akkor egy kb. 8*8 km-es területet érdemes letölteni.
Bal oldalt a Zoom levels 17-et válaszd ki. A térkép felett a Grid zoom-ot állítsd 16-ra. Map source Google Earth természetesen, bal oldalt alul Settings/Map size 1024! Format Garmin Custom Map (KMZ), majd az Atlas Content-nél adj nevet a térképednek. A térképet az egérgörgővel tekerd 13-as zoom-ra, majd a bal felső saroktól indulva jelölj ki egy 20*20 kockás területet. Bal oldalt a Zoom levels-nél 1600 tiles feliratot kell látnod, mert a Google Earth "képcsempék" 256*256 pixelesek. Ha mindent jól csináltál, akkor az Atlas Content-nél az Add selection-t megnyomva pontosan 100 map került be a listába 00-tól 99-ig számozva. Jöhet a Create Atlas.
256 km2
Magyarországon a városokon kívűl használható jól, egyrészt mert a képek felbontása miatt nincs értelme nagyobb nagyítást használni, másrészt egy átlagos túrának szűkös lehet az előző 8*8 km-es lefedettség.
Egyébként itt is mindent ugyanígy kell csinálni, csak a zoom levels 16, grid zoom 15, a zoom pedig 12 legyen!
Ezekkel a beállításokkal a Garmin-ok által kezelhető maximális méretű térképeket készítetted el (maximum 100 db 1 Mpixeles jpeg kép)
Előzmény: Fapuma77 (#5289)
Mobile Atlas Creator-hoz találok vhol beállítás segédletet?Mit hogyan kell?Igazából csak ez a "Zoom levels"-mire kell állítani h megegye a GPSMap62S?Természetesen a legnagyobb zoomolási lehetőséggel a kézi GPS-en.A másik a "Layer settings"-kell ehez nyúlnom?És végezetül a "tile store coverage"-na itt mi a teendő?
Ennyivel van bajom ami nem tiszta.
THX
Ennyivel van bajom ami nem tiszta.
THX
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |