Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Ok :-)
A be-ki gombot hiába nyomogatom.Meg se mukkan.Lefagyott.Ilyenkor mi a teendő?ha kiveszem az elemet nem lesz baja?
A be-ki gombot hiába nyomogatom.Meg se mukkan.Lefagyott.Ilyenkor mi a teendő?ha kiveszem az elemet nem lesz baja?
Előzmény: zakany (#5427)
HELP!
Frissitem az Oregont.A számítógépről már levettem,bekapcsoltam,kiírta hogy a frissítés 100 százalékos állapotot elérte.Utána elkezdte magát felépíteni a szokott módon és kb 95 szzalék körül megállt a töltés (útpontok,trackek,utak).Kérdésem a következő:lefagyott,vagy legyek még egy kicsit türelmesebb?Kb 5 perce így van...
Frissitem az Oregont.A számítógépről már levettem,bekapcsoltam,kiírta hogy a frissítés 100 százalékos állapotot elérte.Utána elkezdte magát felépíteni a szokott módon és kb 95 szzalék körül megállt a töltés (útpontok,trackek,utak).Kérdésem a következő:lefagyott,vagy legyek még egy kicsit türelmesebb?Kb 5 perce így van...
a kép exif adatai között találod, (ott, ahol a fényképezőgépre, vakura, stb. vonatkozó adatok vannak) és pl. az irfanview-el lehet megnézni.
Előzmény: H.Gábor (#5424)
segítség...
Amit o550-el fotózok azt szépen ráteszi a térképére ezért azt gondoltam, hogy a kép adataiban szerepel a koo. Áthuztam a képeket a pc-re de semmi jelét nem látom koonak. Hogy van ez???
Amit o550-el fotózok azt szépen ráteszi a térképére ezért azt gondoltam, hogy a kép adataiban szerepel a koo. Áthuztam a képeket a pc-re de semmi jelét nem látom koonak. Hogy van ez???
1. Amikor kellően közel érsz a keresett ládához, az Oregon kiírja, hogy megtaláltad a célt. Ezek után a geocaching ikonra kattintva megjelennek azok a lehetőségek, amiket Magpet említett (naplózási kisérlet, megjegyzés hozzáadás, stb.).
Előzmény: pegasus (#5419)
2. Szerintem itt egyszerű fényképekről van szó, elsőre én is félreértettem. Egyszerűen a jpg képeket fel kell másolni a készülékre, majd azok megjelennek a képnézegetőben.
Házigazda
Előzmény: Csuhás (#5420)
1 A ládikák geoládaként voltak feltöltve? ( A mapsource kihagyásával az oldalról letöltött gpx file garmin/gpx könyvtárába másolva? )
2 A bitmap térképek kezelésére a garmin korlátozottan alkalmas. Elég sok hibalehetőség van a kalibrálás, és a felrakás körül. Magam azt javasolnám, hogy csak rendkívüli esetben használd.
3 A térképek a gpshez vannak regisztrálva. Az NG-t és a TG-t van lehetőség két készülékhez is bejegyezni. Ha ezt megteszed látni fogod az oregonon is. Az eljárás azonos az első gpsednél alkalmazott regisztrációval.
2 A bitmap térképek kezelésére a garmin korlátozottan alkalmas. Elég sok hibalehetőség van a kalibrálás, és a felrakás körül. Magam azt javasolnám, hogy csak rendkívüli esetben használd.
3 A térképek a gpshez vannak regisztrálva. Az NG-t és a TG-t van lehetőség két készülékhez is bejegyezni. Ha ezt megteszed látni fogod az oregonon is. Az eljárás azonos az első gpsednél alkalmazott regisztrációval.
Moderátor
Előzmény: pegasus (#5419)
Köszönöm a gyors választ. Úgy érzem még nem tisztul a köd előttem.
1. Tagnap élesben próbáltam. A láda megtalálásakor semmiféle "log attempt", naplózási ... vagy found. Mik ezek? Ilyenekkel még nem találkoztam.
2. Nem térkép, hanem kép. Jpg, jpeg formátumban (korábbi megtalálók által feltöltöttek).
3. A TG regisztrálva van (korábban használt készülékhez), a Map Source-ben gond nélkül működik, csak onnan nem tudom az új készülékre feltölteni.
1. Tagnap élesben próbáltam. A láda megtalálásakor semmiféle "log attempt", naplózási ... vagy found. Mik ezek? Ilyenekkel még nem találkoztam.
2. Nem térkép, hanem kép. Jpg, jpeg formátumban (korábbi megtalálók által feltöltöttek).
3. A TG regisztrálva van (korábban használt készülékhez), a Map Source-ben gond nélkül működik, csak onnan nem tudom az új készülékre feltölteni.
Előzmény: magpet (#5418)
Üdv az oregonisták táborában! :)
1. Ha a ládák ládaként vannak fent, akkor megtaláláskor "log attempt" (naplózási kísérletnek sikerült talán fordítani), majd itt found. Ez jelenti azt, hogy megvan a láda, innentől megtalált (nyitott) ládaként jelenik meg a térképen, és a geoládák listájában is a megtaláltak közé kerül át.
2. Milyen térkép? Honnan? Milyen formátum? Hogy töltötted fel?
3. Majdnem, mint 2. Hol tartasz? A TG-ot először regisztrálni kell, majd az unlock-kódot megadni a MapSource-ban (ami vele együtt települ), utána jöhet a feltöltés. Ezt követően a térképnek látszódnia kell a készüléken.
1. Ha a ládák ládaként vannak fent, akkor megtaláláskor "log attempt" (naplózási kísérletnek sikerült talán fordítani), majd itt found. Ez jelenti azt, hogy megvan a láda, innentől megtalált (nyitott) ládaként jelenik meg a térképen, és a geoládák listájában is a megtaláltak közé kerül át.
2. Milyen térkép? Honnan? Milyen formátum? Hogy töltötted fel?
3. Majdnem, mint 2. Hol tartasz? A TG-ot először regisztrálni kell, majd az unlock-kódot megadni a MapSource-ban (ami vele együtt települ), utána jöhet a feltöltés. Ezt követően a térképnek látszódnia kell a készüléken.
Házigazda
Előzmény: pegasus (#5417)
Segítséget szeretnek kérni.
Nem vagyok szakértő.
Van egy új Oregon 450-es készülékem. A következő problémáim vannak:
1. Hogyan tudom beállítani, hogy a láda keresésekor a találat pillanatában megtalált ikonra tudjak váltani.
2. A készülékre általam feltöltött képek valóban megjeleníthetők legyenek.
3. A megvásárolt TopoGuide térképek a készülékre feltölthetők legyenek.
Köszönöm előre is a segítséget.
Nem vagyok szakértő.
Van egy új Oregon 450-es készülékem. A következő problémáim vannak:
1. Hogyan tudom beállítani, hogy a láda keresésekor a találat pillanatában megtalált ikonra tudjak váltani.
2. A készülékre általam feltöltött képek valóban megjeleníthetők legyenek.
3. A megvásárolt TopoGuide térképek a készülékre feltölthetők legyenek.
Köszönöm előre is a segítséget.
Emlékeztek a GC logó cseréjére a menüben? Egyre valószínűbb, hogy nem holmi dizájner unatkozásról van szó: [link]
Pontosan. Mivel a mapszósz nem igazán a kedvencem, ezért térkép, track, wpt nézegetésre OziExplorert használom, Pc-n és Pda-n is.
Moderátor
Előzmény: scele (#5413)
Esetleg egy szürke furgon? ;o)
Nocsak. Magpet vett valami új kütyüt a Games buszba? :))
Nocsak. Magpet vett valami új kütyüt a Games buszba? :))
Előzmény: Ronin (#5406)
Nekem a térkép tetszik. Úgy néz ki, mintha egy papírtérkép lenne.
Játékvezető
Előzmény: Csuhás (#5407)
Vagy kölcsönadta egy drága ládász barátjának, aki leírta vele magát a hasonló nevű játékhoz. :) Mint hernyó.
Előzmény: Mákos (#5410)
Nincs ebben semmi különös, gpsdrawing-ot játszott az Oregon, épp egy nagy szőrös hernyót rajzolt...:-D
Előzmény: Csuhás (#5404)
Szerintem a bekapcsolva felejtettem az egnost. Az pedig minduntalan korrigálni akarta a pozíciómat valami fals olaszországi adattal. Kár hogy nem néztem közben a kijelzőt, mert gondolom közben végig pár méteres pontosságot írhatott ki.
Moderátor
Előzmény: zakany (#5405)
Nem ment előtted vagy mögötted valami katonai jármű, vagy sötétített ablakú szedán? Esetleg egy szürke furgon? ;o)
Előzmény: Csuhás (#5404)
Köszönöm a segítséget. De csak ez a térképváltozat van fenn. Turistautak: utak+felületek. Megpróbálom a másik topicot.
Nekem akkor csinált hasonlót a régebbi készülékem, amikor több térkép is be volt kapcsolva egyszerre.
Amúgy ez itt OFF, inkább ezt a topicot javasolnám: [link]
Amúgy ez itt OFF, inkább ezt a topicot javasolnám: [link]
Előzmény: siemens (#5401)
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki más is találkozott már ezzel a problémával. (Garmin Etrex Vista HCx) Az újratervezésnél bejön a folyamatábra szépen végigfut majd 100%-nál lefagy?? és nem történik semmi. Eltelik 10-20 perc!!!! és csak utána sikerül a térképet mutatnia. (addig csak a folyamatábra látható 100%-ot mutatva) Ezidáig soha ilyen problémám nem volt közel 200 megtalálás (GC, GG) során. Előre is köszönöm. Üdv, Csaba
Köszi, ez tényleg furcsa.
Azt sem nagyon értem, hogy miért kellett megváltoztatni a track-mentési stratégiát az Oregonokban. Miért nem volt jó úgy mint a csixben, hogy napidátum néven töltögeti a kártyán lévő gpx-et?
Úgy viselkedik ez a nyamvadt archiválás, mintha gyufáról leszedném a foszfort és pusztán két szál összedörzsölésével akarnék tüzet csiholni :(
Arról meg, hogy mindenféle korlát van a gpx méretben meg tárolható pontokban, ekkora erőforrások mellett, nem is beszélek...
Track ügyben egyébként mik a tapasztalatok 62-nél? Ugyanaz, mint az Oregon?
Egyébként a Connect is érdekes, hogy nem nagyon bírja kezelni a kütyün lévő archív állományokat, így csak a manuális upload megy, az is csak egy átnevezés után...
Azt sem nagyon értem, hogy miért kellett megváltoztatni a track-mentési stratégiát az Oregonokban. Miért nem volt jó úgy mint a csixben, hogy napidátum néven töltögeti a kártyán lévő gpx-et?
Úgy viselkedik ez a nyamvadt archiválás, mintha gyufáról leszedném a foszfort és pusztán két szál összedörzsölésével akarnék tüzet csiholni :(
Arról meg, hogy mindenféle korlát van a gpx méretben meg tárolható pontokban, ekkora erőforrások mellett, nem is beszélek...
Track ügyben egyébként mik a tapasztalatok 62-nél? Ugyanaz, mint az Oregon?
Egyébként a Connect is érdekes, hogy nem nagyon bírja kezelni a kütyün lévő archív állományokat, így csak a manuális upload megy, az is csak egy átnevezés után...
Előzmény: Sancho (#5399)
Itt az ugrás. Zöld nyilakkal jelöltem az indulási és az elugrási pontot. Az elugrás semmi más nem volt, mint a térképnézegetés helye otthon GPS-jel nélküli körülmények között.
Előzmény: Ronin (#5398)
Uhh... ez tényleg érdekes. Nekem eddig ilyen nem volt.
Volt viszont olyan, hogy a napi archiválásra beállított track miután megtelt és elkezdte darabonként archiválni az aznapi utat, egy (közbülső) szakaszát sem az archívban, sem az aktuálisban nem láttam, nem jelenítette meg a kijelzőn.
Aztán másnap mikor archívként volt mind a két szakasza, már megvolt a "hiányzó" rész is.
Volt viszont olyan, hogy a napi archiválásra beállított track miután megtelt és elkezdte darabonként archiválni az aznapi utat, egy (közbülső) szakaszát sem az archívban, sem az aktuálisban nem láttam, nem jelenítette meg a kijelzőn.
Aztán másnap mikor archívként volt mind a két szakasza, már megvolt a "hiányzó" rész is.
Előzmény: Sancho (#5397)
A következő történt: Elmentünk autóval a bányatóhoz, és ott sétáltunk. Másnap tekerni mentünk, de előtte otthon bekapcsoltam a gépet, és nézegettem a környéket, ahol előtte jártunk. Erre az utcán a bekapcsolás után a track úgy kezdett, hogy haza-bányató-haza; azaz volt egy iszonyat nagy cakk a trackben, ami értelmetlen volt. Hiszen nem jártam egy pillanat alatt az előző napi helyen.
Előzmény: Ronin (#5396)
Akkor nekem szerintem nem jött le teljesen, hogy mit is javít ez a frissítés.
Esetleg megtennéd, hogy részletezed, mit is javítottak? Mi volt a jelenséged, amikor "behülyült"?
Esetleg megtennéd, hogy részletezed, mit is javítottak? Mi volt a jelenséged, amikor "behülyült"?
Előzmény: Sancho (#5393)
Idézet
Oregon x50 (WebUpdater) software version 4.20
Changes made from version 4.00 to 4.20:
* Fixed shutdown related to the current track that occurred after updating the software
* Fixed a hang that occurred when a unit had 1000 auto-named waypoints
A francba! Ha ezt látom időben, akkor a vasárnapi track-em eleje nem a célnál kezdődik, hanem a startnál. : ) Ritkán hülyül be nálam a track, de akkor idegesítő, mert a Garmin Connect nem tud vágni, a MapSource-szal szerkesztés meg plusz idő és elveszti a track az O550 készüléktípust.
Előzmény: Andreas (#5383)
Ezzel vitáznék! O550-em van, és alig használom az elekronyos iránytűt. Csak a geofotó miatt nem adom el, de amúgy se légnyomásmérés, se iránytű nem megy benne most nálam. Elsőre jónak tűnt, de az állandó kalibrálási igénye és a plusz fogyasztása miatt nem használom.Idézet
Nem érdemes 3D iránytű nélkülit venni, nézz imkáb Oregont.
Érdekes, hogy az új okostelefonokat nem kell iránytűileg kalibrálni...
Előzmény: H.Gábor (#5388)
"Az iránytű megléte - különösen a 3D-s iránytűé - nem biztos, hogy megéri az árkülönbözetet."
Majd ha lesz 3D-s kütyüd, akkor utólag pironkodni fogsz eme hsz-ed miatt.
Számomra a 2D-s iránytű az használhatatlan (én sem kapcsoltam be szinte soha a Coloradoban), a 3D-s pedig nélkülözhetetlen.
Kicsit plasztikusabban a 3D hiányát ahhoz tudnám hasonlítani, mint ha egy autóban nem lenne aksi, ezért a lámpád csak menet közben világít, ha megállsz elalszik és nem látod, hogy merre tovább.
Majd ha lesz 3D-s kütyüd, akkor utólag pironkodni fogsz eme hsz-ed miatt.
Számomra a 2D-s iránytű az használhatatlan (én sem kapcsoltam be szinte soha a Coloradoban), a 3D-s pedig nélkülözhetetlen.
Kicsit plasztikusabban a 3D hiányát ahhoz tudnám hasonlítani, mint ha egy autóban nem lenne aksi, ezért a lámpád csak menet közben világít, ha megállsz elalszik és nem látod, hogy merre tovább.
Colorado-val nekem egy gondom van: A kerék - természetesen kicsivel a garancia lejárta után - elkezdett bizonytalankodni: időnként 4 pontot nem érzékel. A Legend hcx-et nem ismerem, de hasonló árban inkább a Dakota 10-et ajánlanám. Az iránytű megléte - különösen a 3D-s iránytűé - nem biztos, hogy megéri az árkülönbözetet. A barometrikus magasságmérőt én viszont még sosem használtam ki.
Előzmény: Moles (#5387)
Sziasztok!
Nem tudom eldönteni mi lenne jobb!
Legend Hcx vagy Colorado 300.
E két készülék között hezitálok!
Geokesselésre és túrázni egyaránt kell, de egyesek szerint a colorádoval sok problémám lehet!
Mi a tapasztalatotok?
Köszi!
Nem tudom eldönteni mi lenne jobb!
Legend Hcx vagy Colorado 300.
E két készülék között hezitálok!
Geokesselésre és túrázni egyaránt kell, de egyesek szerint a colorádoval sok problémám lehet!
Mi a tapasztalatotok?
Köszi!
Na, ez tipikusan annak a fajta javításnak tűnik ami mellé be szoktak rakni két-három újabbat ;->
Előzmény: Andreas (#5383)
Oregon x50 (WebUpdater) software version 4.20
Changes made from version 4.00 to 4.20:
* Fixed shutdown related to the current track that occurred after updating the software
* Fixed a hang that occurred when a unit had 1000 auto-named waypoints
Changes made from version 4.00 to 4.20:
* Fixed shutdown related to the current track that occurred after updating the software
* Fixed a hang that occurred when a unit had 1000 auto-named waypoints
Lehet hogy benne van, csak marketing okokból ki van kapcsolva. Olyan ez mint a 2000 vagy 5000 geoláda korlát az 1Gb-os belső memóriánál.
Moderátor
Előzmény: Sancho (#5375)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |