Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Jól látom, hogy az 5.0 gps chipset fw már megint nem tudja az egnost? Sokat persze akkor se érne ha működne, de mégis jobban bíznék a garmin programozóinak a munkájában ha nem kerülne elő ez a hiba újra és újra.
Moderátor
4.31 feltöltés után műholdak x .. térképek és lefagy....
Kérem karácsonyi szünetéről az öregebbik Garmin programozót előugrasztani...ordítás...megszokott ügymenet.
Kérem karácsonyi szünetéről az öregebbik Garmin programozót előugrasztani...ordítás...megszokott ügymenet.
Előzmény: Sancho (#5437)
Es/vagy guglizz egy ilyet (telefonrol nem kuzdenek linkkel): Mobile Atlas Creator. Egyszeru, es hibatlanul alliitja elo a Garmin szamara fogyaszthato kmz-t.
Házigazda
Előzmény: scele (#5443)
Sziasztok!
Googleearth-ös szelvényeket szeretnék az O450-esemre felrakni, de lövésem sincs a dologról. Ha van olyan segítőkész köztetek aki ezt pontról-pontra levezetné nekem, akkor azt nagyon szépen köszönöm!
Az adatlapomon ott az e-mail cím, csak, hogy ne a fórum legyen "teleszemetelve"
Googleearth-ös szelvényeket szeretnék az O450-esemre felrakni, de lövésem sincs a dologról. Ha van olyan segítőkész köztetek aki ezt pontról-pontra levezetné nekem, akkor azt nagyon szépen köszönöm!
Az adatlapomon ott az e-mail cím, csak, hogy ne a fórum legyen "teleszemetelve"
Első észrevétel:
Leszúrok egy útpontot a pillanatnyi pozícióra. Bemegyek az útvonalpont kezelőbe és a útpont a kiírás szerint 5508 km-re van tőlem 17 fokra. A térképdátum természetesen WGS 84-re van állítva.
Leszúrok egy útpontot a pillanatnyi pozícióra. Bemegyek az útvonalpont kezelőbe és a útpont a kiírás szerint 5508 km-re van tőlem 17 fokra. A térképdátum természetesen WGS 84-re van állítva.
Changes made from version 4.30 to 4.31:
Vajon a 4.20 -> 4.30 változás listája hol lehet?
Vajon a 4.20 -> 4.30 változás listája hol lehet?
Előzmény: Sancho (#5437)
Dakota software version 3.81 Beta
Changes made from version 3.80 to 3.81:
* Updated magnetic Earth field data
* Improved GPS performance
* Fixed issue with track navigation sometimes not adding waypoints to the Active Route list
* Fixed issue with MPC map labels disappearing
* Problems with the software may be reported to OregonBeta@garmin.com
[link]
Changes made from version 3.80 to 3.81:
* Updated magnetic Earth field data
* Improved GPS performance
* Fixed issue with track navigation sometimes not adding waypoints to the Active Route list
* Fixed issue with MPC map labels disappearing
* Problems with the software may be reported to OregonBeta@garmin.com
[link]
Oregon x00 software version 4.11 Beta
Changes made from version 4.10 to 4.11:
* Updated magnetic Earth field data
* Improved GPS performance
* Fixed issue with track navigation sometimes not adding waypoints to the Active Route list
* Fixed issue with MPC map labels disappearing
* Fixed shutdown on the map page when you have a geocache dashboard active and return after pressing the geocache name
* Problems with the software may be reported to OregonBeta@garmin.com.
[link]
Changes made from version 4.10 to 4.11:
* Updated magnetic Earth field data
* Improved GPS performance
* Fixed issue with track navigation sometimes not adding waypoints to the Active Route list
* Fixed issue with MPC map labels disappearing
* Fixed shutdown on the map page when you have a geocache dashboard active and return after pressing the geocache name
* Problems with the software may be reported to OregonBeta@garmin.com.
[link]
Oregon x50 software version 4.31 Beta
Changes made from version 4.30 to 4.31:
* Updated magnetic Earth field data
* Improved GPS performance
* Fixed issue with track navigation sometimes not adding waypoints to the Active Route list
* Fixed issue with MPC map labels disappearing
* Fixed shutdown on the map page when you have a geocache dashboard active and return after pressing the geocache name
* Problems with the software may be reported to OregonBeta@garmin.com.
[link]
Changes made from version 4.30 to 4.31:
* Updated magnetic Earth field data
* Improved GPS performance
* Fixed issue with track navigation sometimes not adding waypoints to the Active Route list
* Fixed issue with MPC map labels disappearing
* Fixed shutdown on the map page when you have a geocache dashboard active and return after pressing the geocache name
* Problems with the software may be reported to OregonBeta@garmin.com.
[link]
Nekem volt ilyen valamelyik firmware frissítés után. Kb. fél órát vártam, utána elem ki-be. Újraindult, majd működött rendesen.
nekem is csak a gpx felmásolásakor. Amúgy semmi ilyesmi gond nem volt még (szerencsére)
Előzmény: Gábor75 (#5431)
Ez az elem ki-be nem túl szakszerű,de legalább hatásos.Nekem egyébként nem szokott ilyet csinálni,ezért is kérdeztem a fórumon.
Előzmény: sania (#5430)
Nekem ilyesmit csak gpx file-ok felmásolásakor (nem a poiloaderes változat, hanem pl GC, vagy GG file-ok felmásolásakor) szokott csinálni. 5 percnél sokkal tovább sem csinál semmit :-)...
Elem ki... utána működik, viszont jó pár gpx-es pontot nem talál. Ekkor újra az egészet, vagy sikerül, vagy nem. Ha van valakinek vmi ötlete erre a problémára, akkor szivesen veszem én is :-)
Elem ki... utána működik, viszont jó pár gpx-es pontot nem talál. Ekkor újra az egészet, vagy sikerül, vagy nem. Ha van valakinek vmi ötlete erre a problémára, akkor szivesen veszem én is :-)
Előzmény: Gábor75 (#5428)
Ok :-)
A be-ki gombot hiába nyomogatom.Meg se mukkan.Lefagyott.Ilyenkor mi a teendő?ha kiveszem az elemet nem lesz baja?
A be-ki gombot hiába nyomogatom.Meg se mukkan.Lefagyott.Ilyenkor mi a teendő?ha kiveszem az elemet nem lesz baja?
Előzmény: zakany (#5427)
HELP!
Frissitem az Oregont.A számítógépről már levettem,bekapcsoltam,kiírta hogy a frissítés 100 százalékos állapotot elérte.Utána elkezdte magát felépíteni a szokott módon és kb 95 szzalék körül megállt a töltés (útpontok,trackek,utak).Kérdésem a következő:lefagyott,vagy legyek még egy kicsit türelmesebb?Kb 5 perce így van...
Frissitem az Oregont.A számítógépről már levettem,bekapcsoltam,kiírta hogy a frissítés 100 százalékos állapotot elérte.Utána elkezdte magát felépíteni a szokott módon és kb 95 szzalék körül megállt a töltés (útpontok,trackek,utak).Kérdésem a következő:lefagyott,vagy legyek még egy kicsit türelmesebb?Kb 5 perce így van...
a kép exif adatai között találod, (ott, ahol a fényképezőgépre, vakura, stb. vonatkozó adatok vannak) és pl. az irfanview-el lehet megnézni.
Előzmény: H.Gábor (#5424)
segítség...
Amit o550-el fotózok azt szépen ráteszi a térképére ezért azt gondoltam, hogy a kép adataiban szerepel a koo. Áthuztam a képeket a pc-re de semmi jelét nem látom koonak. Hogy van ez???
Amit o550-el fotózok azt szépen ráteszi a térképére ezért azt gondoltam, hogy a kép adataiban szerepel a koo. Áthuztam a képeket a pc-re de semmi jelét nem látom koonak. Hogy van ez???
1. Amikor kellően közel érsz a keresett ládához, az Oregon kiírja, hogy megtaláltad a célt. Ezek után a geocaching ikonra kattintva megjelennek azok a lehetőségek, amiket Magpet említett (naplózási kisérlet, megjegyzés hozzáadás, stb.).
Előzmény: pegasus (#5419)
2. Szerintem itt egyszerű fényképekről van szó, elsőre én is félreértettem. Egyszerűen a jpg képeket fel kell másolni a készülékre, majd azok megjelennek a képnézegetőben.
Házigazda
Előzmény: Csuhás (#5420)
1 A ládikák geoládaként voltak feltöltve? ( A mapsource kihagyásával az oldalról letöltött gpx file garmin/gpx könyvtárába másolva? )
2 A bitmap térképek kezelésére a garmin korlátozottan alkalmas. Elég sok hibalehetőség van a kalibrálás, és a felrakás körül. Magam azt javasolnám, hogy csak rendkívüli esetben használd.
3 A térképek a gpshez vannak regisztrálva. Az NG-t és a TG-t van lehetőség két készülékhez is bejegyezni. Ha ezt megteszed látni fogod az oregonon is. Az eljárás azonos az első gpsednél alkalmazott regisztrációval.
2 A bitmap térképek kezelésére a garmin korlátozottan alkalmas. Elég sok hibalehetőség van a kalibrálás, és a felrakás körül. Magam azt javasolnám, hogy csak rendkívüli esetben használd.
3 A térképek a gpshez vannak regisztrálva. Az NG-t és a TG-t van lehetőség két készülékhez is bejegyezni. Ha ezt megteszed látni fogod az oregonon is. Az eljárás azonos az első gpsednél alkalmazott regisztrációval.
Moderátor
Előzmény: pegasus (#5419)
Köszönöm a gyors választ. Úgy érzem még nem tisztul a köd előttem.
1. Tagnap élesben próbáltam. A láda megtalálásakor semmiféle "log attempt", naplózási ... vagy found. Mik ezek? Ilyenekkel még nem találkoztam.
2. Nem térkép, hanem kép. Jpg, jpeg formátumban (korábbi megtalálók által feltöltöttek).
3. A TG regisztrálva van (korábban használt készülékhez), a Map Source-ben gond nélkül működik, csak onnan nem tudom az új készülékre feltölteni.
1. Tagnap élesben próbáltam. A láda megtalálásakor semmiféle "log attempt", naplózási ... vagy found. Mik ezek? Ilyenekkel még nem találkoztam.
2. Nem térkép, hanem kép. Jpg, jpeg formátumban (korábbi megtalálók által feltöltöttek).
3. A TG regisztrálva van (korábban használt készülékhez), a Map Source-ben gond nélkül működik, csak onnan nem tudom az új készülékre feltölteni.
Előzmény: magpet (#5418)
Üdv az oregonisták táborában! :)
1. Ha a ládák ládaként vannak fent, akkor megtaláláskor "log attempt" (naplózási kísérletnek sikerült talán fordítani), majd itt found. Ez jelenti azt, hogy megvan a láda, innentől megtalált (nyitott) ládaként jelenik meg a térképen, és a geoládák listájában is a megtaláltak közé kerül át.
2. Milyen térkép? Honnan? Milyen formátum? Hogy töltötted fel?
3. Majdnem, mint 2. Hol tartasz? A TG-ot először regisztrálni kell, majd az unlock-kódot megadni a MapSource-ban (ami vele együtt települ), utána jöhet a feltöltés. Ezt követően a térképnek látszódnia kell a készüléken.
1. Ha a ládák ládaként vannak fent, akkor megtaláláskor "log attempt" (naplózási kísérletnek sikerült talán fordítani), majd itt found. Ez jelenti azt, hogy megvan a láda, innentől megtalált (nyitott) ládaként jelenik meg a térképen, és a geoládák listájában is a megtaláltak közé kerül át.
2. Milyen térkép? Honnan? Milyen formátum? Hogy töltötted fel?
3. Majdnem, mint 2. Hol tartasz? A TG-ot először regisztrálni kell, majd az unlock-kódot megadni a MapSource-ban (ami vele együtt települ), utána jöhet a feltöltés. Ezt követően a térképnek látszódnia kell a készüléken.
Házigazda
Előzmény: pegasus (#5417)
Segítséget szeretnek kérni.
Nem vagyok szakértő.
Van egy új Oregon 450-es készülékem. A következő problémáim vannak:
1. Hogyan tudom beállítani, hogy a láda keresésekor a találat pillanatában megtalált ikonra tudjak váltani.
2. A készülékre általam feltöltött képek valóban megjeleníthetők legyenek.
3. A megvásárolt TopoGuide térképek a készülékre feltölthetők legyenek.
Köszönöm előre is a segítséget.
Nem vagyok szakértő.
Van egy új Oregon 450-es készülékem. A következő problémáim vannak:
1. Hogyan tudom beállítani, hogy a láda keresésekor a találat pillanatában megtalált ikonra tudjak váltani.
2. A készülékre általam feltöltött képek valóban megjeleníthetők legyenek.
3. A megvásárolt TopoGuide térképek a készülékre feltölthetők legyenek.
Köszönöm előre is a segítséget.
Emlékeztek a GC logó cseréjére a menüben? Egyre valószínűbb, hogy nem holmi dizájner unatkozásról van szó: [link]
Pontosan. Mivel a mapszósz nem igazán a kedvencem, ezért térkép, track, wpt nézegetésre OziExplorert használom, Pc-n és Pda-n is.
Moderátor
Előzmény: scele (#5413)
Esetleg egy szürke furgon? ;o)
Nocsak. Magpet vett valami új kütyüt a Games buszba? :))
Nocsak. Magpet vett valami új kütyüt a Games buszba? :))
Előzmény: Ronin (#5406)
Nekem a térkép tetszik. Úgy néz ki, mintha egy papírtérkép lenne.
Játékvezető
Előzmény: Csuhás (#5407)
Vagy kölcsönadta egy drága ládász barátjának, aki leírta vele magát a hasonló nevű játékhoz. :) Mint hernyó.
Előzmény: Mákos (#5410)
Nincs ebben semmi különös, gpsdrawing-ot játszott az Oregon, épp egy nagy szőrös hernyót rajzolt...:-D
Előzmény: Csuhás (#5404)
Szerintem a bekapcsolva felejtettem az egnost. Az pedig minduntalan korrigálni akarta a pozíciómat valami fals olaszországi adattal. Kár hogy nem néztem közben a kijelzőt, mert gondolom közben végig pár méteres pontosságot írhatott ki.
Moderátor
Előzmény: zakany (#5405)
Nem ment előtted vagy mögötted valami katonai jármű, vagy sötétített ablakú szedán? Esetleg egy szürke furgon? ;o)
Előzmény: Csuhás (#5404)
Köszönöm a segítséget. De csak ez a térképváltozat van fenn. Turistautak: utak+felületek. Megpróbálom a másik topicot.
Nekem akkor csinált hasonlót a régebbi készülékem, amikor több térkép is be volt kapcsolva egyszerre.
Amúgy ez itt OFF, inkább ezt a topicot javasolnám: [link]
Amúgy ez itt OFF, inkább ezt a topicot javasolnám: [link]
Előzmény: siemens (#5401)
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki más is találkozott már ezzel a problémával. (Garmin Etrex Vista HCx) Az újratervezésnél bejön a folyamatábra szépen végigfut majd 100%-nál lefagy?? és nem történik semmi. Eltelik 10-20 perc!!!! és csak utána sikerül a térképet mutatnia. (addig csak a folyamatábra látható 100%-ot mutatva) Ezidáig soha ilyen problémám nem volt közel 200 megtalálás (GC, GG) során. Előre is köszönöm. Üdv, Csaba
Köszi, ez tényleg furcsa.
Azt sem nagyon értem, hogy miért kellett megváltoztatni a track-mentési stratégiát az Oregonokban. Miért nem volt jó úgy mint a csixben, hogy napidátum néven töltögeti a kártyán lévő gpx-et?
Úgy viselkedik ez a nyamvadt archiválás, mintha gyufáról leszedném a foszfort és pusztán két szál összedörzsölésével akarnék tüzet csiholni :(
Arról meg, hogy mindenféle korlát van a gpx méretben meg tárolható pontokban, ekkora erőforrások mellett, nem is beszélek...
Track ügyben egyébként mik a tapasztalatok 62-nél? Ugyanaz, mint az Oregon?
Egyébként a Connect is érdekes, hogy nem nagyon bírja kezelni a kütyün lévő archív állományokat, így csak a manuális upload megy, az is csak egy átnevezés után...
Azt sem nagyon értem, hogy miért kellett megváltoztatni a track-mentési stratégiát az Oregonokban. Miért nem volt jó úgy mint a csixben, hogy napidátum néven töltögeti a kártyán lévő gpx-et?
Úgy viselkedik ez a nyamvadt archiválás, mintha gyufáról leszedném a foszfort és pusztán két szál összedörzsölésével akarnék tüzet csiholni :(
Arról meg, hogy mindenféle korlát van a gpx méretben meg tárolható pontokban, ekkora erőforrások mellett, nem is beszélek...
Track ügyben egyébként mik a tapasztalatok 62-nél? Ugyanaz, mint az Oregon?
Egyébként a Connect is érdekes, hogy nem nagyon bírja kezelni a kütyün lévő archív állományokat, így csak a manuális upload megy, az is csak egy átnevezés után...
Előzmény: Sancho (#5399)
Itt az ugrás. Zöld nyilakkal jelöltem az indulási és az elugrási pontot. Az elugrás semmi más nem volt, mint a térképnézegetés helye otthon GPS-jel nélküli körülmények között.
Előzmény: Ronin (#5398)
Uhh... ez tényleg érdekes. Nekem eddig ilyen nem volt.
Volt viszont olyan, hogy a napi archiválásra beállított track miután megtelt és elkezdte darabonként archiválni az aznapi utat, egy (közbülső) szakaszát sem az archívban, sem az aktuálisban nem láttam, nem jelenítette meg a kijelzőn.
Aztán másnap mikor archívként volt mind a két szakasza, már megvolt a "hiányzó" rész is.
Volt viszont olyan, hogy a napi archiválásra beállított track miután megtelt és elkezdte darabonként archiválni az aznapi utat, egy (közbülső) szakaszát sem az archívban, sem az aktuálisban nem láttam, nem jelenítette meg a kijelzőn.
Aztán másnap mikor archívként volt mind a két szakasza, már megvolt a "hiányzó" rész is.
Előzmény: Sancho (#5397)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |