Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Ne szórakozzatok! SD nélkül használom az O550-t, és még nem sikerült a közelébe se érnem annak, hogy elfogyni látsszon a belső memória. Nekem mindig rajta van a HG, a TuHu és a Topo, és az is lötyög a "sarokban". Ha a tracklogot nézem, több hónap alatt alig szedtem össze 10 MB méretet. Ráadásul geofotózok is, és csak azért mentem le a készülékről azokat, hogy fogyjon... :) A 4 GB-t is igen nehéz teletenni!
Előzmény: Yoss (#5491)
És sikerült már megtölteni a 4gigás kártyáját?
Egyébként én is használom fotózásra, engem nem kell győzködni :)
Egyébként én is használom fotózásra, engem nem kell győzködni :)
Előzmény: yumi (#5490)
Tengeri kajakkal járok vízen....fotómasinának is ezt használom,ha nem kötök ki. Lehet hujjogni,de a 3 megás képei jók, csak ha még jobbat szeretnék kaparom a vízhatlan tokból elő az Olympust. Custom mapssal is megtömtem....ja és volt még egy nem elhanyagolható okom a választáskor: ingyen kaptam :-))
Előzmény: Yoss (#5481)
Jó, az kb. 2Gb. Te byte-ra pontosan írtad, de 1024*1024-el osztva már 2.072 Gb körüli érték. A többi stimmel :)
Előzmény: Bandy (#5488)
Teljes eu kevesebb mint 2Gb, a többiek elég kicsik..Szal EU+USA+turistatérképek simán elférnek a négy gigán :) Sztem egész afrika nincs 10Mb ;D
Előzmény: Bandy (#5485)
Azért nem olyan nehéz...:-))
Én inkább rádobálok mindent, ami van, még ha egy éven belül se fogok odamenni, mert minden térkép változtatáskor összekeveri a profil beállításokat, és kezdhetem elölről :-((
Én inkább rádobálok mindent, ami van, még ha egy éven belül se fogok odamenni, mert minden térkép változtatáskor összekeveri a profil beállításokat, és kezdhetem elölről :-((
Előzmény: Yoss (#5481)
Lötyögős a kártyafedelem sajnos, és mivel nap, mint nap hordom magammal, előfordul, hogy naponta többször is cserélek akksit.
Ilyenkor néha kinyílik a kártya ajtó. Ha jó profil van, bekapcsoláskor egyből látom a térkép hiányából, hogy kinyílt.
De pl. az OMP a gépen van, azt a profilt használtam sajnos, és így nem vettem észre, hogy cserénél kieshetett. Otthon váltottam profilt, és akkor vettem észre, hogy nincs benne...
Vagy a kocsiban esett ki, amivel napközben 10-20-szor megállva, kiszálltam/beszálltam, vagy otthon eshetett az asztal alá/mellé, de ott sincs sehol.
Egyszer már kiesett, de akkor meglett, most nem :-((
Ilyenkor néha kinyílik a kártya ajtó. Ha jó profil van, bekapcsoláskor egyből látom a térkép hiányából, hogy kinyílt.
De pl. az OMP a gépen van, azt a profilt használtam sajnos, és így nem vettem észre, hogy cserénél kieshetett. Otthon váltottam profilt, és akkor vettem észre, hogy nincs benne...
Vagy a kocsiban esett ki, amivel napközben 10-20-szor megállva, kiszálltam/beszálltam, vagy otthon eshetett az asztal alá/mellé, de ott sincs sehol.
Egyszer már kiesett, de akkor meglett, most nem :-((
Előzmény: Sancho (#5482)
Idézet
Próbálta valaki 4 Gb-nál nagyobb kártyával az Oregon 550-et?
Csak elméletben érdekel, mert tegnap elveszett a kártya belőle, és akkor lehet, hogy nagyobbat vennék.
Hogyan veszhet el belőle? Egy hátlap és két elem, valamint egy fémlap zárja le. :)
Előzmény: Bandy (#5478)
És előnyét? ;)
Szerintem a 4 gigát is elég nehéz telepakolni :) Főleg, hogy van saját belső memóriája is.
Szerintem a 4 gigát is elég nehéz telepakolni :) Főleg, hogy van saját belső memóriája is.
Előzmény: yumi (#5480)
Próbálta valaki 4 Gb-nál nagyobb kártyával az Oregon 550-et?
Csak elméletben érdekel, mert tegnap elveszett a kártya belőle, és akkor lehet, hogy nagyobbat vennék.
Csak elméletben érdekel, mert tegnap elveszett a kártya belőle, és akkor lehet, hogy nagyobbat vennék.
Egyelőre nem találkoztam hibával a 4.32-es bétában. Sőt mintha javult volna GPS pontossága is. A Garminnál már összemosódott a béta és a végleges változat fogalma. Probléma nélkül használhatsz bétákat és orbitális fagyásokat produkálnak néha a végleges változatok.
Előzmény: Bandy (#5475)
A 4.31-es bétában javították:
Fixed shutdown on the map page when you have a geocache dashboard active and return after pressing the geocache name
Fixed shutdown on the map page when you have a geocache dashboard active and return after pressing the geocache name
Előzmény: Bandy (#5473)
Oregon 550-en 4.2 soft-tal próbálja meg valaki, hogy olyan profilban, ahol geocachingos dashboard van, nyomja meg a képernyő jobb felső részét. Ott, ahol a közeli geoláda neve illetve nehézsége van. Átvált, bejön a geocache menű, onnan a vissza gombal vissza a térképre, és máris lefagy :-))
Nekem eddig 10-ből 10-szer. Ez opcionális????
Ráadásul ha visszakapcsolom, egy másik profillal indul.
Nekem eddig 10-ből 10-szer. Ez opcionális????
Ráadásul ha visszakapcsolom, egy másik profillal indul.
Igen, így van. A Dakotában van Program chirp menüpont a Setup - geocaches alatt, a Colorado-ban nincs ilyen.
Viszont megtalálja a Dakotával felprogramozott Chirp-et.
Viszont megtalálja a Dakotával felprogramozott Chirp-et.
Előzmény: Mákos (#5468)
Tudom, hogy nincs, de van felhasználatlan szűz csiripje...:-) Készüléket meg csak tud keríteni valakitől Budapesten. Persze csak egy ötlet volt.
Előzmény: R.Guszty (#5469)
Odaát épp írtam, a szöveg szerint csak detektálni lehet coloradoval a csiripeket, gazdakészüléke nem lehet. Valaki majd próbálja ki. Magpet?
Előzmény: rekasi (#5466)
Jó, benne van a menüben, persze chirp-em az még nincs (lesz hamarost). A piszkok megvárták, hátha meglepem magam karácsonyra egy chirp compatibilis GPS-el. Én nyertem!!! :-))))))))
Előzmény: Bluedog (#5465)
Colorado software version 3.52 Beta
Changes made from version 3.50 to 3.52:
- Added support for chirp detection. This software update will allow Colorado units to detect previously-programmed chirp" units. See http://www.garmin.com/chirp for details on which units are chirp" compatible. NOTE: Due to the hardware present in Colorado devices, chirp detection range may be less than that of other compatible devices.
- Updated magnetic Earth field data.
- Fixed issue with certain JPEGs not drawing from Custom Maps.
- Fixed issue with Oblique Mercator User Grid distances.
Problems with the software may be reported to ColoradoBeta@garmin.com
Changes made from version 3.50 to 3.52:
- Added support for chirp detection. This software update will allow Colorado units to detect previously-programmed chirp" units. See http://www.garmin.com/chirp for details on which units are chirp" compatible. NOTE: Due to the hardware present in Colorado devices, chirp detection range may be less than that of other compatible devices.
- Updated magnetic Earth field data.
- Fixed issue with certain JPEGs not drawing from Custom Maps.
- Fixed issue with Oblique Mercator User Grid distances.
Problems with the software may be reported to ColoradoBeta@garmin.com
Köszönjük!
Két észrevételem lenne. Nem hibajelzés, inkább témafelvetés és a többiek véleménye is érdekelne.
-Tudom hogy a track-ek kezelésére szolgáló menüpont neve mindig "Útvonal kezelő"-nek volt fordítva, de nem lenne jobb a "Nyomvonal kezelő" név? A menübe belépve is már archivált nyomvonal, jelenlegi nyomvonal menüpontok fogadnak.
-Az útvonalpont szinte sehol nem fér ki, "útv.pont"-nak van rövidítve. Az "útpont" nem lenne jó helyette?
Két észrevételem lenne. Nem hibajelzés, inkább témafelvetés és a többiek véleménye is érdekelne.
-Tudom hogy a track-ek kezelésére szolgáló menüpont neve mindig "Útvonal kezelő"-nek volt fordítva, de nem lenne jobb a "Nyomvonal kezelő" név? A menübe belépve is már archivált nyomvonal, jelenlegi nyomvonal menüpontok fogadnak.
-Az útvonalpont szinte sehol nem fér ki, "útv.pont"-nak van rövidítve. Az "útpont" nem lenne jó helyette?
Előzmény: Discover (#5460)
A két ünnep között tovább csiszolgattam az Oregon x50 magyar nyelvi file-t. Aki szeretné kipróbálni az alábbi linken leszedheti.
[link]
Minden visszajelzést megköszönök.
[link]
Minden visszajelzést megköszönök.
Nekem is ilyen van, csak a rögzítés tér el egy kicsit: köríven kell elfordítani a pöcköt, nem a szélvédőre merőlegesen mint ennél.
Hidegben kicsit nehezebben mozog a "mechanika", ezért nem szoktam a kesztyűtartóban hagyni. Ezzel együtt nagyon bevált nekem is, főleg a Garmin 60CSx tartóhoz képest, ami nyáron le-leesik a szélvédőről és állandóan kilazul a rögzítőcsavarja.
Hidegben kicsit nehezebben mozog a "mechanika", ezért nem szoktam a kesztyűtartóban hagyni. Ezzel együtt nagyon bevált nekem is, főleg a Garmin 60CSx tartóhoz képest, ami nyáron le-leesik a szélvédőről és állandóan kilazul a rögzítőcsavarja.
Előzmény: Csigabiga (#5458)
Ilyenem van fél éve, csak mi még valahonnan Ázsiából rendeltük meg. Nagyon jó, meg vagyok vele elégedve!
Előzmény: skiccpausz (#5456)
O550 ébresztő.Bekapcsol...ébreszt-kikapcsol.N aná,hogy minden további napon bekapcsol azóta kikapcsolt ébresztő mellett is....
Ha valakit érdekelne olcsó autós tartó, ezt találtam:
http://www.vatera.hu/garmin_oregon_dakot a_colorado_autos_tarto_1435190070.html
preBUÉK!
http://www.vatera.hu/garmin_oregon_dakot a_colorado_autos_tarto_1435190070.html
preBUÉK!
Békés ünnpeket Mindenkinek!
Elnézést a késedelemért - magpet, Csuhás, TRider.
1. A ládák multik menetközben "született" állomásai, melyek nem jelennek meg ládaként.
2. A képek a ládákhoz kapcsolódó letöltött fényképek (*.jpg) az oldalról, és nem jelennek meg.
Elnézést a késedelemért - magpet, Csuhás, TRider.
1. A ládák multik menetközben "született" állomásai, melyek nem jelennek meg ládaként.
2. A képek a ládákhoz kapcsolódó letöltött fényképek (*.jpg) az oldalról, és nem jelennek meg.
Előzmény: TRider (#5422)
Úgy néz ki hogy már javították is:
Oregon x50 software version 4.32 Beta# Fixed issues with WAAAS/EGNOS
# Fixed issue with moon not showing on sun and moon page
# Fixed issue with photo viewer not displaying correctly
# Fixed issue with progress bar displaying properly on power up
# Fixed issue with waypoint distances showing significantly off in the waypoint manager
# Fixed issue with 3D view
# Fixed issue with track navigation not adding waypoints to the Active Route list when they are exactly equal to a track point
Oregon x50 software version 4.32 Beta# Fixed issues with WAAAS/EGNOS
# Fixed issue with moon not showing on sun and moon page
# Fixed issue with photo viewer not displaying correctly
# Fixed issue with progress bar displaying properly on power up
# Fixed issue with waypoint distances showing significantly off in the waypoint manager
# Fixed issue with 3D view
# Fixed issue with track navigation not adding waypoints to the Active Route list when they are exactly equal to a track point
Előzmény: Andreas (#5452)
Nem néztem vissza milyen fw, Csuhás leírásából nem derült ki :)
"5.0 gps chipset fw " Azt hittem ez már a nembéla.. és lemaradtam valami új dologról :)
"5.0 gps chipset fw " Azt hittem ez már a nembéla.. és lemaradtam valami új dologról :)
Előzmény: Sancho (#5450)
Természetesen megvártam amíg összeszedi a holdakat, a hiba mégis folyamatosan jelentkezik az új firmware-rel. A Waypoint manager-ben az összes útpont távolsága el van tolva. Megkerestem ezt a fals origót: N0,66468 E0,17579 . Ha ide szúrok egy útpontot akkor a Waypoint Manager szerint 0 méterre vagyok tőle.
Előzmény: Sancho (#5449)
Visszaraktam 4.20 ,verziót,majd újra nekifutottam az újnak, most működik. Valószínű a telihold zavarhatta meg....
Előzmény: yumi (#5445)
Ha a verzió nevében szerepel a Beta szó, akkor szerintem béta. :)Idézet
Ez rendes fw? Nem a béta?
Előzmény: zakany (#5447)
A GPS fw frissült, így elfelejtette, hogy hol voltál utoljára, azaz nullázta a pozíciót. Első bekapcs során számolj lassú fix fogásra.Idézet
Első észrevétel:
Leszúrok egy útpontot a pillanatnyi pozícióra. Bemegyek az útvonalpont kezelőbe és a útpont a kiírás szerint 5508 km-re van tőlem 17 fokra. A térképdátum természetesen WGS 84-re van állítva.
Előzmény: Andreas (#5441)
Szerintem beta. No de az egyszer már kijavított hibát ebbe se illene visszarakni.
Moderátor
Előzmény: zakany (#5447)
Jól látom, hogy az 5.0 gps chipset fw már megint nem tudja az egnost? Sokat persze akkor se érne ha működne, de mégis jobban bíznék a garmin programozóinak a munkájában ha nem kerülne elő ez a hiba újra és újra.
Moderátor
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |