Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Nah, meg is van az első kérdés: felraktam a Sárkány törés c. játékot innen. Pont lement, mapsourceval megnyitom, felrakom a készülékre, de!
1. nem geoládaként jelenik meg. (mondjuk itt se úgy van létrehozva, tehát ez még nem is gond)
2. gpx-be mentettem, mégse találom róla meg a leírást.
3. jól vettem észre, hogy az oregont le kell választani, vagyis nem kapcsol ki feltöltés után (gép USB komm.)
tuti már voltak ezek a kérdések, és bocs ha ismételni kell.
Esetleg ha tudok valami rövid összefoglalót, akkor megköszönöm.
+ játék találatokat hogy lehet feltölteni? (vagyis a korábbi megtalálók megjegyzéseit?
1. nem geoládaként jelenik meg. (mondjuk itt se úgy van létrehozva, tehát ez még nem is gond)
2. gpx-be mentettem, mégse találom róla meg a leírást.
3. jól vettem észre, hogy az oregont le kell választani, vagyis nem kapcsol ki feltöltés után (gép USB komm.)
tuti már voltak ezek a kérdések, és bocs ha ismételni kell.
Esetleg ha tudok valami rövid összefoglalót, akkor megköszönöm.
+ játék találatokat hogy lehet feltölteni? (vagyis a korábbi megtalálók megjegyzéseit?
Nah, csatlakozom a klubhoz :)
Egy Oregon 300 tulajdonosa lettem mai naptól. Tesztelés picit odébb van, mivel kétnapos szülinapozásra megyek...
Első benyomásra tetszik. Olyan kis aranyos szappantartó fogása van. Szokatlan az érintőképernyő, de valamikor el kell kezdeni... :)
Egy Oregon 300 tulajdonosa lettem mai naptól. Tesztelés picit odébb van, mivel kétnapos szülinapozásra megyek...
Első benyomásra tetszik. Olyan kis aranyos szappantartó fogása van. Szokatlan az érintőképernyő, de valamikor el kell kezdeni... :)
Ez univerzális megoldás lehet, mert már a "kis érzékenységű" chipsetek is jobban szerettek álló helyben indulni. :)
Előzmény: magpet (#571)
Tudom, hogy volt már szó erről is, de nem találom. Azon kívül, hogy kiveszem az akksikat, mit lehet csinálni a Coloradoval, hogy ne villanjon fel időnként a kijelzője kikapcsolt állapotban?
Ez engem is érdekelne. Próbáltam a megoldást megtalálni, de eddig még nem ment.
Előzmény: Dzsozy (#573)
Amint lehetett, letöltöttem a windows7-et és telepítettem. Ugyanazokat a térképeket próbáltam átküldeni az oregonra, mint amelyeket vista alatt is. Nem ment, ezt a hibát produkálta. Én, mivel nem ismertem a problémát, gyorsan visszatelepítettem a vistát és ismételten ugyanazokat a térképeket gond nélkül át tudtam küldeni.
Másik, ami miatt a vistát visszaraktam az, hogy a geocaching lap is használhatatlan volt. Nem tudtam regisztrálni a ládákat és nem tudtam semmit sem letölteni.
Egyelőre ennyit a windoes7-ről.
Másik, ami miatt a vistát visszaraktam az, hogy a geocaching lap is használhatatlan volt. Nem tudtam regisztrálni a ládákat és nem tudtam semmit sem letölteni.
Egyelőre ennyit a windoes7-ről.
Előzmény: Csuhás (#577)
Gyakorlatilag ugyan az jelenik meg alaptérkép gyanánt a 760-on akkor is ha a Colorado300-ét töltöm rá. Tanulság, alatérkép ugyanaz, a domborzati rész külön réteg, de ezt a nüvi nem tudja megjeleníteni. Szerintem.
Előzmény: magpet (#589)
Elvileg a basemap nem lockos. Hogy a Colorado DEM-es térképével mit kezd a 760-as, arra nincs tippem. ha kipróbálod, kíváncsian várom a fejleményeket. :)
Házigazda
Előzmény: rekasi (#588)
Kérdés: az alaptérképek pl: a Colorado300-é ( gmapbmap ) átpakolható-e a nüvi 760-ra?
Érthető, az Oregon és a Colorado is olyan kis gömbölyded. Egy darabon billeg a 276C. :))
Házigazda
Előzmény: Bacu (#586)
Próbáltam már. Az a baj, hogy ha a tdb fájl csinálja a bajt akkor az nem tud rajta segíteni szerintem.
Előzmény: Csuhás (#581)
Apropó mindha olvastam volna, hogy van valami program ami megfésüli a garmin dolgait, de nem tudom hogy ezt a gondot javítja-e. Esetleg érdemes googlizni, vagy lehet, hogy valaki mindjárt írja itt a választ.
Moderátor
Előzmény: Csuhás (#577)
Nem gps függő a dolog. Ha hcx-el nem futottál bele a problémába, akkor szerencséd volt.
Moderátor
Előzmény: Dzsozy (#579)
Nagyon köszönöm. Eddig nem foglalkoztam evvel a problémával, mert a hcx-szel nem volt ilyen probléma. Most, hogy oregánós lettem, most szembesültem avval, hogy ilyenek is lehetnek :S.
Köszi
Köszi
Előzmény: Csuhás (#577)
O300, ez csak a tuhu. Vista hun oprendszerrel, de így már működött a hcx.szel.
Előzmény: optikus (#576)
Kicsit ciki de ez a probléma havonta kétszer előkerül. Megoldás a gc oldal faqban. Vagy itt:
A MapSource térkép feltöltésnél a következő hibát adja:
A térképrészlet megközelítőleg 75.0 MB, de csak 1914.1 MB áll rendelkezésre a célhelyen. Válasszon kisebb térképrészletet, és próbálja újra.
Ezt a hibajelenséget a beinstallált térképek hibás TDB file-ja okozza. Néha előfordul, hogy a térkép file-ok közül az img-k frissülnek, de a TDB nem. A file létrehozási dátumánál lehet ellenőrizni.
Megoldás:
1 megvárni a következő térkép kiadást, hátha abban már frissül a file.
2 visszatenni az utolsó működő verziót.
Ezt a TDB file-t csak a Mapsoure használja. Ha GPS-be szeretnéd tölteni a térképet akkor egy másik programmal (sendmap, stb ) hibától függetlenül megteheted.
A MapSource térkép feltöltésnél a következő hibát adja:
A térképrészlet megközelítőleg 75.0 MB, de csak 1914.1 MB áll rendelkezésre a célhelyen. Válasszon kisebb térképrészletet, és próbálja újra.
Ezt a hibajelenséget a beinstallált térképek hibás TDB file-ja okozza. Néha előfordul, hogy a térkép file-ok közül az img-k frissülnek, de a TDB nem. A file létrehozási dátumánál lehet ellenőrizni.
Megoldás:
1 megvárni a következő térkép kiadást, hátha abban már frissül a file.
2 visszatenni az utolsó működő verziót.
Ezt a TDB file-t csak a Mapsoure használja. Ha GPS-be szeretnéd tölteni a térképet akkor egy másik programmal (sendmap, stb ) hibától függetlenül megteheted.
Moderátor
Előzmény: Dzsozy (#575)
milyen gepre?
nekem o300 es fent van a tuhu,openmapsbol a kornyezok,ngmo es topomo es nincs ilyen gondja. angol a windows xp es angol a mapsource. az eszkozon ha megnezed intezovel akkor mennyi helyed van? ha mas tipusu terkepet rax fel az felmegy?
nekem o300 es fent van a tuhu,openmapsbol a kornyezok,ngmo es topomo es nincs ilyen gondja. angol a windows xp es angol a mapsource. az eszkozon ha megnezed intezovel akkor mennyi helyed van? ha mas tipusu terkepet rax fel az felmegy?
Előzmény: Dzsozy (#575)
köszi magpet!!
valszeg az előző kikapcsolás után megtett nagy távolság lesz az ok!
valszeg az előző kikapcsolás után megtett nagy távolság lesz az ok!
Előzmény: magpet (#571)
Állítólag valahogy meg lehet csinálni coloradora, és oregonra, hogy a turistajelzéseket rendesen mutassa, és ne csak betüket tegyen ki. Erről tud valaki valamit?
nekem is neha baromi lassan indul be, van hogy 10 perc de van hogy meg tobb. akkor duhit mikor megyek valahova es mar lassan ott vagyok a kornyeken es meg mindig muholdak keresese... a legjobb mikor 5-7-dbot lat szep magasak az oszlopok veszi is a jelet de meg mindig semmi. maskor meg mar 4 holdnal befogja.
maskor meg bekapcsolom es pikk pakk mar meg is van a pozicio, raadasul menet kozben. nekem is ugy tunt hogy teleptol nem fugg mert autos toltovel is szokta csinalni. persze altalaban varosban probalkozom de nem zart helyen hanem utcan (lakasban nekem abszolute nem megy).
maskor meg bekapcsolom es pikk pakk mar meg is van a pozicio, raadasul menet kozben. nekem is ugy tunt hogy teleptol nem fugg mert autos toltovel is szokta csinalni. persze altalaban varosban probalkozom de nem zart helyen hanem utcan (lakasban nekem abszolute nem megy).
Előzmény: sublett (#568)
Elem-állapottól nem igazán függ. Normális körülmények között (kikapcsolod, majd pár napon belül nagyjából ugyanott be) az indítás biztosan egy percen belül van. Hosszabb lehet az idő az alábbi esetekben:
-párszáz kilométerrel odébb próbálod bekapcsolni
-hosszú idő (hetek/hónapok) telt el a legutóbbi indítás óta
-gyenge műhold-vételi körülmények (magas épületek, szűk völgy)
-mozgás. Ezek a "nagy érzékenységű" chipek (SirfIII, MTK) nem szeretnek mozgásban indulni. Álló helyzetben sokkal gyorsabban feltámadnak.
-párszáz kilométerrel odébb próbálod bekapcsolni
-hosszú idő (hetek/hónapok) telt el a legutóbbi indítás óta
-gyenge műhold-vételi körülmények (magas épületek, szűk völgy)
-mozgás. Ezek a "nagy érzékenységű" chipek (SirfIII, MTK) nem szeretnek mozgásban indulni. Álló helyzetben sokkal gyorsabban feltámadnak.
Házigazda
Előzmény: sublett (#570)
a Vársoligetben is elég nehezen talál. A telepre is gondoltam már, h ha gyenge lassabban találja a "hódokat"...
Tapasztalatotok szerint mennyi idő alatt találja meg az Oregon 300as a helyét?
Tapasztalatotok szerint mennyi idő alatt találja meg az Oregon 300as a helyét?
Előzmény: Csigabiga (#569)
Hol próbálkozol?
Némelyik vonatnak (esetleg busznak is) fémgőzölt ablakai vannak, azon nem megy át a műholdjel.
A lakásban is csak ablak közelében van esély, mert a födém is árnyékol.
Egyébként a mozgás közbeni indítás is lassítja a műholdak megtalálását...
Némelyik vonatnak (esetleg busznak is) fémgőzölt ablakai vannak, azon nem megy át a műholdjel.
A lakásban is csak ablak közelében van esély, mert a födém is árnyékol.
Egyébként a mozgás közbeni indítás is lassítja a műholdak megtalálását...
Előzmény: sublett (#568)
sziasztok!
Az Oregonom nagyon lassan (kb 10 perc) találja meg a műholdakat. Lakásban, sőt buszon/vonaton pedig egyáltalán nem találja őket, nem tudtok ekke valami megoldást, esteleg a hiba okát?
Előre is köszi az infókat!
Az Oregonom nagyon lassan (kb 10 perc) találja meg a műholdakat. Lakásban, sőt buszon/vonaton pedig egyáltalán nem találja őket, nem tudtok ekke valami megoldást, esteleg a hiba okát?
Előre is köszi az infókat!
Nyugodtan úsztassátok meg a fürdőkádban, a legjobb tisztítás. Nedves és kímélő és így a ház i tisztul. Én megtettem.
Más. Én az oregonnal kaptam egy topo slovak térképet. Felraktam, mert érdekelt. Na és innentől van 3D.
Más. Én az oregonnal kaptam egy topo slovak térképet. Felraktam, mert érdekelt. Na és innentől van 3D.
Előzmény: Vadi (#564)
Én a felsőruházatom tiszta és puha részével szoktam időnként megtörölni (pulóver, póló belső fele, kabátbélés - ami épp kéznél van). :o)
Előzmény: Vasbeton (#562)
Javaslom, hogy csak nedves ruhát használj. Én érintőképernyőket simán szoktam clinnel tisztítani. Befújom bőven és letörlöm :-)
Előzmény: Vasbeton (#562)
Egyszerű rongydarabka. Vagy létezik az "alkoholos izével átitatott kendőcske műanyag dobozban" nevű termék, az is jól működik.
Házigazda
Előzmény: Vasbeton (#562)
en nem tettem, mivel ugy is csak ujjal kezelem igy nem karcosodik ossze mint a stylusnal. bar en meg a palmon se hasznalok foliat es semmi baja sincs.
Előzmény: Vasbeton (#560)
Én Brando protector plus matt foliát tettem a készülékre, a kezelhetőségét és láthatóságát a képernyőnek nem befolyásolja. Nem olcsó dolog és méretre is kell vágni... Megoszlanak a vélemények, hogy kell vagy nem kell a folia, de én mindenre Teszek:)) rá.
Előzmény: Vasbeton (#557)
Igen, úgylátszik a karakterszám a ludas. GC nélkül rövid névvel teljesen OK! Köszi!
Ja, bocsi az lemaradt! groundspeak gpx Amúgy mi a különbség?
Ahogy ma néztem, a karakterszám mindha limitált lenne. Ahol rövid a ládanév, ott jó pl: GCORT-2 A ládaleírások is jók,és az útvonal pontokhoz is rendesen bekerülnek teljes névvel pl a parkolópontok stb., de a geocaching pontoknál nem oké a dolog. Még pár kérdés:
képernyővédő fóliát érdemes rá rakni? Ha igen, akkor milyet?
Ahogy ma néztem, a karakterszám mindha limitált lenne. Ahol rövid a ládanév, ott jó pl: GCORT-2 A ládaleírások is jók,és az útvonal pontokhoz is rendesen bekerülnek teljes névvel pl a parkolópontok stb., de a geocaching pontoknál nem oké a dolog. Még pár kérdés:
képernyővédő fóliát érdemes rá rakni? Ha igen, akkor milyet?
Üdv!
Tegnap vettem egy Oregon 300-ast. Olvasgattam a fórumot a gpx-el kapcsolatban. Lenne egy kérdésem. Az miért van, hogy a multi ládák közzétett pontjainál ugyanazt a nevet látom az oregonban? PL. a leírásban így szerepel: GCTUKE1, GCTUKE2 stb. Amint felmásolom a letöltött gpx-et az oregonra, ott csak azt látom, hogy van 4 egyforma GCTUKE- Ez minden multinál fennáll, a pontok neve egyforma. Valamit biztos nem jól csinálok. Próbáltam a letöltésnél több beállítást is. Eddig pda-t használtam Russa-val, de pár ledobás után úgy döntöttem, hogy jó lenne egy rendes túrázós GPS. Amúgy nagyon tetszik az Oregon. Remélem érthető voltam, kicsit új nekem ez a Garmin dolog :)
Előre is köszönöm a válaszokat.
Tegnap vettem egy Oregon 300-ast. Olvasgattam a fórumot a gpx-el kapcsolatban. Lenne egy kérdésem. Az miért van, hogy a multi ládák közzétett pontjainál ugyanazt a nevet látom az oregonban? PL. a leírásban így szerepel: GCTUKE1, GCTUKE2 stb. Amint felmásolom a letöltött gpx-et az oregonra, ott csak azt látom, hogy van 4 egyforma GCTUKE- Ez minden multinál fennáll, a pontok neve egyforma. Valamit biztos nem jól csinálok. Próbáltam a letöltésnél több beállítást is. Eddig pda-t használtam Russa-val, de pár ledobás után úgy döntöttem, hogy jó lenne egy rendes túrázós GPS. Amúgy nagyon tetszik az Oregon. Remélem érthető voltam, kicsit új nekem ez a Garmin dolog :)
Előre is köszönöm a válaszokat.
Szinte soha nem választok le USB-s háttértárat. A Garmin kütyüket is csak lehúzom, köztük a Colorado-t is. Teljesen problémamentes!
Előzmény: Elf (#552)
Az USB-s leválasztás csak arra van a win-ben, hogy ha úgy van beállítva az usb port, hogy cache-eljen (cache memórát használjon), akkor ugye ha valamit másolsz rá nem biztos, hogy amikor végzett az tényleg rajta van már a kütyün, lehet hogy még egy része a cache memóriában van. Ha ráböksz, hogy leválasztás, akkor a cache-ből kiírja az esetlegesen ottmaradt adatokat a csatlakoztatott eszközre, majd mikor végzett akkor kiírja, hogy most már kihúzhatod. Alapértelmezett nincsen beállítva a win-ben cachelés az usb eszközökre tudomásom szerint. Én sem használom a leválasztás funkciót és nem történt még adatvesztésem.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |