Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
A SV számára lettem volna kiváncsi, mert korábban volt pár olyan nem béta verzió (pl. 3.5 és 3.6), ami nem volt publikus és csak gyárilag volt rátöltve a vasakra.
Előzmény: magpet (#5553)
Szerintem az már nagyjából együtt íródik az Oregon x50 sorozattal, szinte csak a gombok vs. érintőképernyő a különbség.
Házigazda
Előzmény: CacheFinder (#5554)
Nagy a csönd Garminéknál O550 frissítései körül:Vagy tökéletesnek ítélik már a kütyüt, vagy jön az újabb típus...
Tulajdonképpen nem nagyon hiányzik már semmi sem, csak megszoktuk a 2-3 hetenkénti, avagy havonta új mókát....
Wér-i-go -ról valószínű már ők is letettek.
Tulajdonképpen nem nagyon hiányzik már semmi sem, csak megszoktuk a 2-3 hetenkénti, avagy havonta új mókát....
Wér-i-go -ról valószínű már ők is letettek.
Nagyon szívesen, máskor is:)
Jó kesser-társakkal találkozni terepen.
Köszi az infókat, most egész normálisan megy...
..egyenlőre:)
Jó kesser-társakkal találkozni terepen.
Köszi az infókat, most egész normálisan megy...
..egyenlőre:)
Előzmény: Aron_csapata (#5543)
Magpet,
Régen, tavaly november elején jött ki az utolsó 4.20 nem béta firmware az Oregon x50 sorozatra. Csak érdeklődnék, a mostani új vasakra gyárilag mit raknak Garminék?
Köszönöm előre is.
Régen, tavaly november elején jött ki az utolsó 4.20 nem béta firmware az Oregon x50 sorozatra. Csak érdeklődnék, a mostani új vasakra gyárilag mit raknak Garminék?
Köszönöm előre is.
Előzmény: magpet (#5549)
Ez akkor megoldódott! :)
Képek babrálására ajánlom a FastStone-t! Kicsi, egyszerű, tud magyarul, ingyenes. Tudsz vele tömegesen átméretezni, forgatni, feliratozni, stb.
Képek babrálására ajánlom a FastStone-t! Kicsi, egyszerű, tud magyarul, ingyenes. Tudsz vele tömegesen átméretezni, forgatni, feliratozni, stb.
Házigazda
Előzmény: Aron_csapata (#5547)
Colorado 300
Colorado (WebUpdater) software version 3.60
as of January 20, 2011
WebUpdater is required to install this file What is this?
(7.60 MB)
View system requirements
Change History
Changes made from version 3.50 to 3.60:
Added support for chirp" detection. This software update will allow Colorado units to detect previously-programmed chirp" units. See [link] for details on which units are chirp" compatible. NOTE: Due to the hardware present in Colorado devices, chirp" detection range may be less than that of other compatible devices.
Updated magnetic Earth field data.
Fixed issue with certain JPEGs not drawing from Custom Maps.
Fixed issue with Oblique Mercator User Grid distances.
Fixed line color when navigating a track off-road.
Colorado (WebUpdater) software version 3.60
as of January 20, 2011
WebUpdater is required to install this file What is this?
(7.60 MB)
View system requirements
Change History
Changes made from version 3.50 to 3.60:
Added support for chirp" detection. This software update will allow Colorado units to detect previously-programmed chirp" units. See [link] for details on which units are chirp" compatible. NOTE: Due to the hardware present in Colorado devices, chirp" detection range may be less than that of other compatible devices.
Updated magnetic Earth field data.
Fixed issue with certain JPEGs not drawing from Custom Maps.
Fixed issue with Oblique Mercator User Grid distances.
Fixed line color when navigating a track off-road.
Köszönöm Robi!
Most már sikerült. Hiába forgattam el a szgépen, nem mentettem el a képet forgatás után, így az eredeti pozíciójában tette fel. Már jó, köszi a segítséget!
Most már sikerült. Hiába forgattam el a szgépen, nem mentettem el a képet forgatás után, így az eredeti pozíciójában tette fel. Már jó, köszi a segítséget!
Előzmény: Gubirobi (#5546)
A GG-nél sajnos forgatnod kell a képet a feltöltés előtt, mert feltöltés után már nem tudod!:(
Én átforgatom a kiválasztott képet a megfelelő pozícióba és "Mentés másként"-et használok. Eddig bejött!
Én átforgatom a kiválasztott képet a megfelelő pozícióba és "Mentés másként"-et használok. Eddig bejött!
Előzmény: Aron_csapata (#5545)
Magpet!
Nekem viszont abban segíthetnél, ha az O550-el fényképezek, és azt szgépre másolom, majd onnan mellékletként csatolni szeretném egy GG-s loghoz, akkor azt mindig fektetve másolja fel, hiába forgatom a számítógépen bármerre. Miért? Mi a megoldás? (A Tihany Gejzír játékhoz is csak így sikerült :( )
Nekem viszont abban segíthetnél, ha az O550-el fényképezek, és azt szgépre másolom, majd onnan mellékletként csatolni szeretném egy GG-s loghoz, akkor azt mindig fektetve másolja fel, hiába forgatom a számítógépen bármerre. Miért? Mi a megoldás? (A Tihany Gejzír játékhoz is csak így sikerült :( )
Előzmény: magpet (#5541)
Szia kiccpausz!
Meg szeretném köszönni a Tihanyi TT-n a Sajkod 3. palackjának megtalálását, egyedül nem ment volna. Örülök, hogy találkoztunk.
Nekem több, mint 2 évig volt O300-asom, én is találkoztam hasonló problémával. 2 beállítási lehetőség van ugye (távolságra és időre), és ha nem Mapszószban előre megrajzolt nyomvonalon történő tervezésére állítod be, hanem pl. Bp-en beírod, hogy úticél Tihany, tervezés az "úton időre", akkor le kell tiltani a "fizetős autópályákat", és csak ott akar rávinni az autópályára, ahol nem fizetős (Érdig, majd Székesfehérvár körül)
Ha úton távolságra navigálsz, (és kihagyod a fizetős autópályákat), akkor nemcsak hogy kihagyja az autópályát, hanem még a városokban, községekben is mindenféle mellékúton tervez, ami a legrövidebb (viszont nagyon sz.r és keskeny utcákba is benavigál). Hiába, nem erre találták ki elsősorban. Terepen viszont kiváló!
Remélem tudtam segíteni. Mégegyszer kösz a segítségedet!
Meg szeretném köszönni a Tihanyi TT-n a Sajkod 3. palackjának megtalálását, egyedül nem ment volna. Örülök, hogy találkoztunk.
Nekem több, mint 2 évig volt O300-asom, én is találkoztam hasonló problémával. 2 beállítási lehetőség van ugye (távolságra és időre), és ha nem Mapszószban előre megrajzolt nyomvonalon történő tervezésére állítod be, hanem pl. Bp-en beírod, hogy úticél Tihany, tervezés az "úton időre", akkor le kell tiltani a "fizetős autópályákat", és csak ott akar rávinni az autópályára, ahol nem fizetős (Érdig, majd Székesfehérvár körül)
Ha úton távolságra navigálsz, (és kihagyod a fizetős autópályákat), akkor nemcsak hogy kihagyja az autópályát, hanem még a városokban, községekben is mindenféle mellékúton tervez, ami a legrövidebb (viszont nagyon sz.r és keskeny utcákba is benavigál). Hiába, nem erre találták ki elsősorban. Terepen viszont kiváló!
Remélem tudtam segíteni. Mégegyszer kösz a segítségedet!
Előzmény: skiccpausz (#5540)
Az OMP, meg a TuHu is el tudja kerülni a fizetős szakaszokat?
Ezeket én csak gyalogosan, a terepen szoktam használni, autóban a navigány játszik nálam...
Ezeket én csak gyalogosan, a terepen szoktam használni, autóban a navigány játszik nálam...
Előzmény: magpet (#5541)
O550; NG5.6: rendben mukodik. Az nem lehet, hogy eredetileg engedelyezve volt a fizetos ut, letervezted, majd utana tiltottad ki? Mert az Oregon a routing beallitasok valtozasatol nem tervez ujra automatikusan.
Házigazda
Előzmény: skiccpausz (#5540)
Sziasztok!
Van egy kis gondom.
Most szombaton a 2.TTT-re menet, pályamatrica híján el akartuk kerülni az M7-est, de valami miatt az O300-om, annak ellenére, hogy "kerül"-re állítottam a fizetős utakat, folyton fel akart vinni a pályára. Próbáltam térképet váltani, de tuhu-n, omp-n és ng-n is ugyanezt tette. Mintha nem reagált volna a "kerül" beállításra.
(mapszörcsben pipáltam az útvonaltervezési adatokat)
sw4.12
Nem tudom, mással is történt már ilyesmi, vagy talán most is van?
Előre is köszi.
skiccpausz
Van egy kis gondom.
Most szombaton a 2.TTT-re menet, pályamatrica híján el akartuk kerülni az M7-est, de valami miatt az O300-om, annak ellenére, hogy "kerül"-re állítottam a fizetős utakat, folyton fel akart vinni a pályára. Próbáltam térképet váltani, de tuhu-n, omp-n és ng-n is ugyanezt tette. Mintha nem reagált volna a "kerül" beállításra.
(mapszörcsben pipáltam az útvonaltervezési adatokat)
sw4.12
Nem tudom, mással is történt már ilyesmi, vagy talán most is van?
Előre is köszi.
skiccpausz
Valóban más a kijelzője, de miután Zagg InvisibleShield fóliát használ(ok)tam, ezért így már nem annyira szembetűnő a különbség (nem hagyományos védőfólia, hanem elég vastag, szinte "szivacsszerű" vastag fólia, aki már tapogatott ilyet, az tudja, hogy miről beszélek).
Előzmény: Bandy (#5538)
A matt helyett, fényes kijelzőt elfelejtetted! :-))
Nekem az volt a legfontosabb különbség.
Nekem az volt a legfontosabb különbség.
Előzmény: Aron_csapata (#5537)
Nos, valóban nem elhanyagolható, hogy miről is tér át az ember mire és hogy ez milyen új funkciókat jelent, mennyiért...
Szerintem ebben az esetben erre ne is gondolj, mert a saját "újkütyüabirtokomban" katarzist tompítod ;))
Fókuszálj az "új funkciók milyen jók" fílingre! ;)
Szerintem ebben az esetben erre ne is gondolj, mert a saját "újkütyüabirtokomban" katarzist tompítod ;))
Fókuszálj az "új funkciók milyen jók" fílingre! ;)
Infó:
És az első víz alatti fotó a gyerkőcről érzés is szuper ám! (Tapasztalat) :)
Előzmény: Aron_csapata (#5530)
Csak így tudtam törölni, nyomtalan törlésre nincs lehetőség.
Moderátor
Előzmény: Aron_csapata (#5533)
Sz.rakodik a netem, kár, hogy a "fölöslegesen" elküldött saját hozzászólásaimat nem tudom "kimoderálni" (azaz törölni).....
Előzmény: Aron_csapata (#5532)
Persze logikus, hogy "csak" ennyivel tud többet, mert a 450 a 300-as "utódja", az most 99 900, az 550 pedig 122 900, tehát ennyit kell csak "ráfizetni" ezért a pár funkciótöbbletért. Kész ráfizetés.... :(
Előzmény: Aron_csapata (#5529)
Na, meg is van az O550-em, így eladó lett az O300-am... :)Gyakorlatilag a 3D-s iránytűn és a fényképezőgépen kívül az 550 sem "tud többet" a 300-nál, de ezek hasznos funkciók számomra....Ja, még annyi, hogy az 550-en be lehet állítani az archiválási gyakoriságot (naponta, hetente, automatikus). a 300-on nem.
Előzmény: Aron_csapata (#5528)
Köszönöm a válaszokat MINDENKINEK :)
Én is az O550 felé hajlok, mert a geotag fotó funkciót használni tudnám ugyanúgy, ahogy Gubirobi leírta. Sőt, Nekem előny, hogy autóban is használom, és az 1 cm-rel nagyobb képátló (láthatóság), illetve érintőképernyő vezetés közben használhatóbb lehet...
Köszönöm még egyszer a véleményeket....
Én is az O550 felé hajlok, mert a geotag fotó funkciót használni tudnám ugyanúgy, ahogy Gubirobi leírta. Sőt, Nekem előny, hogy autóban is használom, és az 1 cm-rel nagyobb képátló (láthatóság), illetve érintőképernyő vezetés közben használhatóbb lehet...
Köszönöm még egyszer a véleményeket....
Mikulás csiripjére gondoltam, nem tudom, hogy azzal kapcsolatban történt-e változás...
Előzmény: magpet (#5526)
Chirp-eszlelesben nem tapasztaltam kulonbseget, a kamera viszont egy szeretheto dolog az 550-esben. Ha most egy darab eszkozt kene vennem, az valoszinuleg inkabb 550-es lenne. De az orok jotanacs itt is jatszik: nezd meg oket eloben egymas mellett!
Házigazda
Előzmény: Ronin (#5525)
...nekem speciel a SuLCZGizi... ja bocs ez egy másik játék...;))
Szóval szerintem kimondtad a lényeget... illetve utaltál rá. Ha a fényképező "nem elhanyagolható", akkor bizony O550.
Van még itt a - nem igazolt - chirp észlelési érzékenység is, de ahogy terjednek ezek, nem biztos, hogy ez a legfontosabb...
Szóval szerintem kimondtad a lényeget... illetve utaltál rá. Ha a fényképező "nem elhanyagolható", akkor bizony O550.
Van még itt a - nem igazolt - chirp észlelési érzékenység is, de ahogy terjednek ezek, nem biztos, hogy ez a legfontosabb...
Infó:
Tudom én is lógók még egy ilyen játékkal...
Előzmény: Aron_csapata (#5522)
Mercedes vagy BMW?:)
Hűha! Jó kérdés! Kinek a pap, kinek...
Nekem O550-em van és nem cserélném le a "vetélytársára". Nekem a beépített fényképezőgép jelenti a legjobb plusz dolgot benne. Kéznél van bármikor, jelszót, ládát, logot, sőt még korrekt tájképet is lehet vele fényképezni. Meggyorsítja a túráimat, nem kell eltenni és újra elővenni többször is a hagyományos gépet.
Nézd meg mindkettőt élőben, akár 1-1 láda erejéig próbáld ki őket a tulajdonosuk társaságában!
Szívesen segítek a sajátommal, ha Fehérvár környékén vagy!:)
Hűha! Jó kérdés! Kinek a pap, kinek...
Nekem O550-em van és nem cserélném le a "vetélytársára". Nekem a beépített fényképezőgép jelenti a legjobb plusz dolgot benne. Kéznél van bármikor, jelszót, ládát, logot, sőt még korrekt tájképet is lehet vele fényképezni. Meggyorsítja a túráimat, nem kell eltenni és újra elővenni többször is a hagyományos gépet.
Nézd meg mindkettőt élőben, akár 1-1 láda erejéig próbáld ki őket a tulajdonosuk társaságában!
Szívesen segítek a sajátommal, ha Fehérvár környékén vagy!:)
Előzmény: Aron_csapata (#5522)
Hát az O550-nek nagyobb a felbontása, de kisebb a fényereje. A 62s vevője érzékenyebb. (Nem túl sokkal, de érzékenyebb) A többi különbséget leírtad, az alapján válassz, ami fontosabb. Használati értékük szerintem közel azonos, kivéve a kamera funkciót.
Nekem van mindkettő és nem is tervezem megválni egyiktől sem. Nem nagyon tudnék választani, ha el kéne adni valamelyiket..
Nekem van mindkettő és nem is tervezem megválni egyiktől sem. Nem nagyon tudnék választani, ha el kéne adni valamelyiket..
Előzmény: Aron_csapata (#5522)
Sziasztok!
Ha választanotok kellene (micsoda kellemes gondok) egy O550, vagy GPSMAP 62S között (árat most nem számítva), melyiket választanátok? Én a Wherigo (hanyagolható), a fényképezőgép (nem elhanyagolható), és a "tapizós-nem tapizós" különbségeken kívül (+ belső memória, de az mSD kártyával kiküszöbölhető) területeken kívül nem látok más különbséget. Teszteket olvastam természetesen (Sancho, Kolesár), de nem igazán tudom, hogy hosszabb távon melyik érné meg a legjobban?
Ha választanotok kellene (micsoda kellemes gondok) egy O550, vagy GPSMAP 62S között (árat most nem számítva), melyiket választanátok? Én a Wherigo (hanyagolható), a fényképezőgép (nem elhanyagolható), és a "tapizós-nem tapizós" különbségeken kívül (+ belső memória, de az mSD kártyával kiküszöbölhető) területeken kívül nem látok más különbséget. Teszteket olvastam természetesen (Sancho, Kolesár), de nem igazán tudom, hogy hosszabb távon melyik érné meg a legjobban?
Sziasztok!
Most vettem észre az Oregon 300-som legutóbbi Naviguide frissítés után, címekre keresés esetén megyékben akar először keresni város, utca addig szóba sem jöhet...
Mit kellene tennem, hogy ismét használható legyen ?
(Bocs ha már volt róla szó, novemberig visszanéztem mindent, de én nem láttam ..., vagy figyelmetlen voltam:))
Most vettem észre az Oregon 300-som legutóbbi Naviguide frissítés után, címekre keresés esetén megyékben akar először keresni város, utca addig szóba sem jöhet...
Mit kellene tennem, hogy ismét használható legyen ?
(Bocs ha már volt róla szó, novemberig visszanéztem mindent, de én nem láttam ..., vagy figyelmetlen voltam:))
Hogy az útpontjaim mitől tüntek el, még mindig nem tudom, de nem először csinálja a kicsike. Korábban a firmware frissítésre fogtam, de most nem volt ilyen előzmény. Mintha valami memóriaolvasási/betöltési hiba lenne, de erre csak tippelek. Viszont az útvonalaim (Route#) BaseCamp-be áttöltése majd a készülékre történő visszatöltése után újra megvannak a pontok. Kivéve a készülékkel rögzítetteket, mert azok sajnos végleg eltűntek :(
Viszont az útpont nevének megjelenítése az útvonalban és az adatmezőkben tényleg hibás lehet, ha az útvonalat a BaseCamp-ben tervezzük meg majd onnan töltjük át a készülékre. Ugyanis ha a BaseCamp-ben készült útpontnak a neve mellett megjegyzése is van, akkor a név helyett a megjegyzést mutatja az Oregon. Megtennétek, hogy kipróbáljátok?
Viszont az útpont nevének megjelenítése az útvonalban és az adatmezőkben tényleg hibás lehet, ha az útvonalat a BaseCamp-ben tervezzük meg majd onnan töltjük át a készülékre. Ugyanis ha a BaseCamp-ben készült útpontnak a neve mellett megjegyzése is van, akkor a név helyett a megjegyzést mutatja az Oregon. Megtennétek, hogy kipróbáljátok?
Ezt találtam az Oregon Wiki-n:
Ez hasonló az én problémámhoz.Idézet
Bad route point names reading gpx file
If a route point has cmt and desc elements with the same content, instead of taking the content of the name element as the name of the point, it get the content of the desc element.
To test that, load in the GPS and MapSource a gpx file with that features (example: example.gpx) and compare the names of the route points by editing or activating the route in the GPS and display the properties of the route in MapSource.
Kipróbáltam pontról pontra történő navigáció közben, és a térkép fölött a beállított "következő útpont" mezőben szintén nem a következő pont nevét, hanem annak megjegyzés mezőjében szereplő szöveget mutatja. Itt valami nagyon megbolondult... :(
"Érdekes" dolog történt ma, az egyik bekapcsolás után eltüntek az útvonalpontjaim az 550-esről :( Az útpont menedzserem üres, holott eddig tele volt útpontokkal. Voltak benne útközben felvett, és voltak benne BaseCamp-ből útvonallal együtt áttöltött útpontok is. Az útvonalaim megvannak, és ha szerkesztem őket, ott vannak bennük az őket alkotó útpontok, viszont az útpont menedzsrem üres.
Már nem emlékszem, de az útvonallal együtt a BaseCamp-ből áttöltött útpontoknak nem kellene megjelenni az útpont menedzserben? (Ezek az útvonalak "Route#" néven szerepelnek a kütyü \Garmin\GPX mappájában)
Másik furcsaság, hogy ha az útvonal kezelőben kiválasztok egy útvonalat, majd szerkeszteni akarom, akkor nem az útpontok neve jelenik meg sorban, hanem az útpontok mellett szereplő megjegyzés. Pl. ha egy pont (.) van az útpont megjegyzésében, akkor az. Ez nálatok is így van, vagy csak az enyém hülyült meg hirtelen?
Már nem emlékszem, de az útvonallal együtt a BaseCamp-ből áttöltött útpontoknak nem kellene megjelenni az útpont menedzserben? (Ezek az útvonalak "Route#" néven szerepelnek a kütyü \Garmin\GPX mappájában)
Másik furcsaság, hogy ha az útvonal kezelőben kiválasztok egy útvonalat, majd szerkeszteni akarom, akkor nem az útpontok neve jelenik meg sorban, hanem az útpontok mellett szereplő megjegyzés. Pl. ha egy pont (.) van az útpont megjegyzésében, akkor az. Ez nálatok is így van, vagy csak az enyém hülyült meg hirtelen?
Nekem simán átírja. Igaz oda kell figyelni, mert nem lehet mindenhol tetszőleges szám. pl 53 óra stb.
Moderátor
Előzmény: Bandy (#5513)
Jó ötlet, csak nem tudom hol kell...:-((
Melyik dátumot?
A total commanderrel próbáltam valami dátumot átírni, de mindig visszaáll egy eredetire...
Melyik dátumot?
A total commanderrel próbáltam valami dátumot átírni, de mindig visszaáll egy eredetire...
Előzmény: Csuhás (#5512)
Használj csak sima ng.img filenevet, és a verziószámot írd be a file dátumába. Így se Te se a gps nem keveri össze őket.
Moderátor
Előzmény: Bandy (#5511)
Igen, hasonlóan teszek én is, csak az lehet a baj, hogy a frissítéseket én így rakom fel:
navig52.img
navig561.img
adriaroute311
stb.
Persze ez így már más névre hallgat, és gondolom az lehet a baj.
Viszont így mindig tudom melyik van rajta.
5-10 térképnél így nem veszek el, amikor valamelyiket frissítik.
navig52.img
navig561.img
adriaroute311
stb.
Persze ez így már más névre hallgat, és gondolom az lehet a baj.
Viszont így mindig tudom melyik van rajta.
5-10 térképnél így nem veszek el, amikor valamelyiket frissítik.
Előzmény: Sancho (#5507)
Én is várok egy működő WhereIGo verziót ;)
Mert ügye tudjuk, hogy a reményhal meg utoljára ;)
Mert ügye tudjuk, hogy a reményhal meg utoljára ;)
Előzmény: CacheFinder (#5508)
Idézet
Így is van. Hátha hátha.
Múltkor talált BeNeLux térképem csak magában 600 mega körül fogyaszt helyet. Frissíteni meg már nem nagyon szeretek, mert bármelyik térkép átírása, feltöltése esetén az összes profilomban bekapcsolja azt.
Köszi.
Nekem nem állítja be a profilokban bekapcsoltra a térképeket, ha frissítem. Ugyanis nem a szokásos módon frissítem, hanem így:
Mivel az Oregon simán kezeli az átnevezett .IMG fájlokat, ezért eleve mindig át is nevezem őket. Pl. NG.IMG lesz a NaviGuide 5.2 beta változat. Mikor frissítek, eleve a rátöltött térkép olyan, mintha első alkalommal raknám rá. Ezután ha nem vagyok abban biztos, hogy a következő update jó, addig is a NG.IMG fájlból NG.bak lesz. Aztán átnevezem a frissen feltett másik változatot NG.IMG-re, és megnézem. Ha jól működik, akkor törlöm a NG.bak fájlt.
Előzmény: Bandy (#5503)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |