Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Ha ezekben gondolkodsz, és nincs szükséged a lukkamerára (van, aki hasznosnak tartja - engem sem izgatott fel), akkor vedd meg nyugodtan a sima 450-est. A kamera hardverétől eltekintve mindenben megegyezik az 550-nel. Még a szoftverük is azonos!
A 450T-ugyanaz, mint a sima 450, csak adnak hozzá egy "Európai topográfiai térkép"-et + 20000 Ft fejében.
Az hazai felhasználók 95 %-ának szerintem erre nincs szüksége - nekünk megfelel itthonra az ingyenes TuHu, a környező országokra meg a szintén ingyenes OMP...
A 450T-ugyanaz, mint a sima 450, csak adnak hozzá egy "Európai topográfiai térkép"-et + 20000 Ft fejében.
Az hazai felhasználók 95 %-ának szerintem erre nincs szüksége - nekünk megfelel itthonra az ingyenes TuHu, a környező országokra meg a szintén ingyenes OMP...
Előzmény: Egerészölyv (#5646)
Sziasztok!
Legyetek szívesek már hozzászólni, segíteni. A közeljövőben szeretnék vásárolni túragps-t. A Garmin Oregon 450 , 450t, 550 most egymáshoz közeli áron van. Melyiket válasszam? Azt tudom, hogy az 550-essel geotaggelt fényképet is lehet készíteni. Ettől a tulajdonságától még nem vagyok hanyatt vágódva, mert mindig van nálam egy ultrakompakt 10-szeres optikai zoom-ú, 9 Mpixeles fényképezőgép, ami hát azért minőségben más. Ettől függetelenül még lehet az 550-es a legjobb választás - valamilyen egyéb tulajdonsága alapján.
Meg úgy egyáltalán 2011 márciusában ez a legésszerűbb megoldás?
Egy túratársam Windows-os op. rendszerű 4 éves PDA-t használ, azt "piszkálgatja" a stylus-sal. Hát ettől a megoldástól sem vagyok hanyatt vágódva.
Legyetek szívesek már hozzászólni, segíteni. A közeljövőben szeretnék vásárolni túragps-t. A Garmin Oregon 450 , 450t, 550 most egymáshoz közeli áron van. Melyiket válasszam? Azt tudom, hogy az 550-essel geotaggelt fényképet is lehet készíteni. Ettől a tulajdonságától még nem vagyok hanyatt vágódva, mert mindig van nálam egy ultrakompakt 10-szeres optikai zoom-ú, 9 Mpixeles fényképezőgép, ami hát azért minőségben más. Ettől függetelenül még lehet az 550-es a legjobb választás - valamilyen egyéb tulajdonsága alapján.
Meg úgy egyáltalán 2011 márciusában ez a legésszerűbb megoldás?
Egy túratársam Windows-os op. rendszerű 4 éves PDA-t használ, azt "piszkálgatja" a stylus-sal. Hát ettől a megoldástól sem vagyok hanyatt vágódva.
Azok az útpontok, amiket saját magam veszek fel az O550 vasam Garmin\GPX mappájában jelennek meg napi bontásban .gpx formátumban pl.: Útpontok_25-MÁR-11.gpx.
Legalább havonta 2-3x fogom ezek a pontokat és MapSource-ból és Ctrl+C-vel kimásolom és beillesztem a számítógépemen található saját POI.gdb fájlba, amihez beírom az aktuális dátumot is.
A fenti fájlt megnyitva a pontokat átküldöm a készülékre, ami a Garmin\GPX mappában Temp néven jelenik meg. Ezt is jól átnevezem!:)
Ha valami ge..sz lenne, akkor a számítógépemen lementett fájlból fel tudom másolni őket és csak pár pont veszett el!
Valszeg ez nem segít neked most, talán a jövőben jól jöhet!
Legalább havonta 2-3x fogom ezek a pontokat és MapSource-ból és Ctrl+C-vel kimásolom és beillesztem a számítógépemen található saját POI.gdb fájlba, amihez beírom az aktuális dátumot is.
A fenti fájlt megnyitva a pontokat átküldöm a készülékre, ami a Garmin\GPX mappában Temp néven jelenik meg. Ezt is jól átnevezem!:)
Ha valami ge..sz lenne, akkor a számítógépemen lementett fájlból fel tudom másolni őket és csak pár pont veszett el!
Valszeg ez nem segít neked most, talán a jövőben jól jöhet!
Előzmény: apexsek (#5639)
Feltelepítettem a legfrissebb TUHU-t az O550-esmre.
Van egy olyan profilom, ahol a TUHU és a NaviGuide térképek együtt engedélyezve vannak.
Eddig szépen látszott mindkettő a kijelzőn (az esetleges átfedések, át nem fedések is).
Az "új" TUHU-nál ebben a profilban csak a NG látszik, mintha felülírná a TUHU-t.
Valakinél jelentkezett ez a dolog?
Mi lenne a megoldás, hogy mindkét térképprogram látszódjon?
Már ha van valakinek valami ötlete!:)
Van egy olyan profilom, ahol a TUHU és a NaviGuide térképek együtt engedélyezve vannak.
Eddig szépen látszott mindkettő a kijelzőn (az esetleges átfedések, át nem fedések is).
Az "új" TUHU-nál ebben a profilban csak a NG látszik, mintha felülírná a TUHU-t.
Valakinél jelentkezett ez a dolog?
Mi lenne a megoldás, hogy mindkét térképprogram látszódjon?
Már ha van valakinek valami ötlete!:)
Ettől féltem.
:-((((((
Na mindegy, legalább benézek Petráékhoz.
Végülis kézen-közön, nekik is köszönhetem Zsófit.
:-))))))))
:-((((((
Na mindegy, legalább benézek Petráékhoz.
Végülis kézen-közön, nekik is köszönhetem Zsófit.
:-))))))))
Előzmény: Csigabiga (#5642)
mikor rádugom a PC-re, s átmegy háttértárolónak, a saját útpontjaim egy az egyben eltűnnek...
Most legutóbb direkt nem kapcsoltam ki előtte.
Rádugtam PC-re, de se GPX könyvtárban, se mapsource-szal megnyitva nincs benne egy se.
Leválasztva a PC-ről, bekapcsolom, s már a GPS-ben sincs benne...
:-(((((((
Amíg nem kapcsolom ki, addig szerkeszthetem a pontjaim, navigálhatok rá, de kikapcsolás után elvesznek.
A GPX könyvtárban lévő adatok (track, ládák) mind megmaradnak, de a saját magam által a Dakotával létrehozottak mindig eltűnnek.
Most legutóbb direkt nem kapcsoltam ki előtte.
Rádugtam PC-re, de se GPX könyvtárban, se mapsource-szal megnyitva nincs benne egy se.
Leválasztva a PC-ről, bekapcsolom, s már a GPS-ben sincs benne...
:-(((((((
Amíg nem kapcsolom ki, addig szerkeszthetem a pontjaim, navigálhatok rá, de kikapcsolás után elvesznek.
A GPX könyvtárban lévő adatok (track, ládák) mind megmaradnak, de a saját magam által a Dakotával létrehozottak mindig eltűnnek.
Előzmény: Csigabiga (#5640)
Le lett gyalulva a Dakota.
Most egyelőre úgy tűnik, működik.
Csak épp azt nem tudom, hova pakolja el az útpontokat?
Most biztonságképp nem kapcsoltam ki, de előtte volt már ilyen próba is.
Ellenben a GPX menüben nem látok utalást rájuk, csak a .tmp könyvtárban.
Na ez is jó lenne, ha valami értelmes dologgal megtudnám nyitni nézegetésre, stb...
Mapsource-on keresztül meg nem lát útpontokat a kütyün...
Most levettem a PC-ről.
Ez ugye kikapcsolással jár.
És hopp, már nincsenek is meg a saját útpontok!
Hova a fenébe tűnnek el????
Van valakinek használható tippje?
Most egyelőre úgy tűnik, működik.
Csak épp azt nem tudom, hova pakolja el az útpontokat?
Most biztonságképp nem kapcsoltam ki, de előtte volt már ilyen próba is.
Ellenben a GPX menüben nem látok utalást rájuk, csak a .tmp könyvtárban.
Na ez is jó lenne, ha valami értelmes dologgal megtudnám nyitni nézegetésre, stb...
Mapsource-on keresztül meg nem lát útpontokat a kütyün...
Most levettem a PC-ről.
Ez ugye kikapcsolással jár.
És hopp, már nincsenek is meg a saját útpontok!
Hova a fenébe tűnnek el????
Van valakinek használható tippje?
Előzmény: apexsek (#5635)
Jónak tűnik! :o)
Hamarabb fog jelet, jobban tartja, érzékenyebb.
A menü is gyorsabbnak tűnik, meg az érintés-érzékenység is jobb.
Viszont, mintha kicsit jobban merülnének az akkuk.
Hamarabb fog jelet, jobban tartja, érzékenyebb.
A menü is gyorsabbnak tűnik, meg az érintés-érzékenység is jobb.
Viszont, mintha kicsit jobban merülnének az akkuk.
Előzmény: Gubirobi (#5636)
reméltem, hogy csak a memória van tele, de pontok törlése után is fennáll a probléma...
Előzmény: apexsek (#5632)
Ma újra boldog tulajdonosa vagyok egy O550 -nek :)
Nem egész egy hétig nem volt, de már hiányzott :)))
Mekkora memória kártyát tud kezelni a kütyü?
Kinek mivel működik, 4giga vagy fölötte?
2-est kinőttük.
Nem egész egy hétig nem volt, de már hiányzott :)))
Mekkora memória kártyát tud kezelni a kütyü?
Kinek mivel működik, 4giga vagy fölötte?
2-est kinőttük.
nem került válasz.
Mindegy, ma korán végeztem, benézek Magpet boltjába.
Remélem, bent lesz.
Mindegy, ma korán végeztem, benézek Magpet boltjába.
Remélem, bent lesz.
Előzmény: apexsek (#5607)
Ha a kártyára másolod rá, akkor esetleg próbáld megtisztogatni az kártya, meg a kütyü érintkezőit. Nekem akkor csinált hasonlót (csak nálam a kártyára másolt térképek is eltűntek) amikor nem jól érintkezett a kártya. Kivétel, tisztogatás, összerakás után megint jó volt.
Ha a belső memóriában van a cucc, akkor passzolok...
Talán egy firmware frissítést, vagy újra rakást érdemes lenne megpróbálni.
Ha a belső memóriában van a cucc, akkor passzolok...
Talán egy firmware frissítést, vagy újra rakást érdemes lenne megpróbálni.
Előzmény: jaklas (#5627)
Az akkuk legyenek feltöltve, és a leírás szerint csináld.
Ha a bétát teszed fel, akkor letöltöd az exe-t a gépedre. Összedugod a géppel az Oregont háttértár módban, megvárod, hogy felismerje a gép. elindítod az exe-t, majd amikor mondja, leválasztod, és kihúzod a GPS-t. Bekapcsolod, megvárod, hogy frissítse magát, aztán elindul.
A kártyát nem kell kivenni belőle.
Sok sikert hozzá, és ne lepődj meg az új funkciókon! :o)
Ha a bétát teszed fel, akkor letöltöd az exe-t a gépedre. Összedugod a géppel az Oregont háttértár módban, megvárod, hogy felismerje a gép. elindítod az exe-t, majd amikor mondja, leválasztod, és kihúzod a GPS-t. Bekapcsolod, megvárod, hogy frissítse magát, aztán elindul.
A kártyát nem kell kivenni belőle.
Sok sikert hozzá, és ne lepődj meg az új funkciókon! :o)
Előzmény: G-team (#5626)
Sziasztok,
egy kis segítségre lenne szükségem. Problémám a következő: Oregon 450-es készülék, feltöltöm a kívánt láda adatokat és terepen leírás olvasgatásánál lefagy akészülék. Újraindítás után pedig eltűnnek a feltöltött láda adatok. Találkoztatok már ilyen problémával?
egy kis segítségre lenne szükségem. Problémám a következő: Oregon 450-es készülék, feltöltöm a kívánt láda adatokat és terepen leírás olvasgatásánál lefagy akészülék. Újraindítás után pedig eltűnnek a feltöltött láda adatok. Találkoztatok már ilyen problémával?
Köszi
Van valami amire figyelnem kell frissítéskor?
sd kártyát kivegyem?stb?
Előzmény: Csigabiga (#5625)
Már a 4.16 beta is kijött hozzá: [link]
Szerintem mindenképp érdemes!
Ha nem bízol a bétákban, frissítsd webupdaterrel a legutolsó véglegesre - bár a bétákkal sem volt még gond.
(de csak ésszel, nehogy levélnehezék legyen belőle)
Szerintem mindenképp érdemes!
Ha nem bízol a bétákban, frissítsd webupdaterrel a legutolsó véglegesre - bár a bétákkal sem volt még gond.
(de csak ésszel, nehogy levélnehezék legyen belőle)
Előzmény: G-team (#5624)
Sziasztok!
Boldog tulajdonosa lettem egy oregon 300-nak.
2,58-as szoft van rajta,érdemes frissíteni?
Boldog tulajdonosa lettem egy oregon 300-nak.
2,58-as szoft van rajta,érdemes frissíteni?
Mondjuk a txt-be nem babráltam bele számítógéppel, abban csak az Oregon által beleírt dolgok vannak.
Előzmény: Csigabiga (#5622)
Az utóbbi 1 évben nem teszteltem ezt a funkciót - lehet, hogy az újabb firmvaware-ekkel már nem ezt csinálja - de régebben így működött.
(Oregon 300/450)
(Oregon 300/450)
Előzmény: Bluedog (#5621)
Nekem ez nem így működik. Tök mindegy, mi van a geocache_visits.txt-ben, törlök belőle v. hozzáírok, nem befolyásolja a megtalált/nem megtalált állapotot.
Előzmény: Csigabiga (#5620)
Ha egy ládát valamikor a kütyün átállítasz megtaláltra, akkor az belekerül a kütyün, a Garmin könyvtárban lévő geocache_visits.txt file-ba is. Ezután tök mindegy, hogy milyen gpx-et teszel rá, amíg a txt-ből ki nem törlöd az aktuális ládára vonatkozó rész, az addig a megtalált ládák között lesz (a kütyün).
Előzmény: Sancho (#5619)
Töltsd le úgy a láfalistát, hogy nem vagy belépve a geochaching.hu oldalra. Ekkor minden láda nem megtalált. Ezt tedd a Garminra.
Előzmény: eperdzsem (#5612)
Idézet
Sőt előtte-utána (feltöltés-találat) is megvizsgáltam és ugyanaz byteról, bytera
A gps fizikailag nem azt a file-t módosítja, amit te feltöltesz, azt betölti a memóriájába (ezt látod akkor, amikor egy új .gpx felmásolása után bekapcsolod és csíkot húz alul...) A módosítások a memóriájában történnek és azok nem íródnak vissza a fájlba (pedig megtehetné, hogy visszaírja a kábel csatlakoztatásakor, akkor, amikor a tracklogokat és a felvett útpontokat menti.)
Így a memóriájából csak akkor tűnnek el a megtalált ládák, ha új .gpx-et töltesz rá, ami nem tartalmazza a megtalált ládáidat és azt beolvasva felülírja a korábbi listát.
Előzmény: eperdzsem (#5615)
Ha még nem találtál meg egy ládát, akkor a ládatulajdonságokat leíró xml file (a .gpx, amit letöltesz) így néz ki:
Ha pedig már megtaláltnak jelölted a gps-en vagy bejelentetted a weboldalon és utána töltöd le újra, akkor így:
Ezt a type tag-et módosítod a Megtaláltam gomb megnyomásával. (és vissza is tudod állítani a megtalált ládára kiválasztva a Naplózási kísérlet - Megkeresetlen kiválasztásával.)
A geocachevisits.txt a kiválasztott ládára nyomott Megtaláltam idejét (GMT-ben) és a hozzá fűzött megjegyzést tartalmazza, de az ide bekerült bejegyzések nem befolyásolják azt, hogy egy láda megtaláltként jelenik-e meg, vagy nem.
Ha pedig már megtaláltnak jelölted a gps-en vagy bejelentetted a weboldalon és utána töltöd le újra, akkor így:
Ezt a type tag-et módosítod a Megtaláltam gomb megnyomásával. (és vissza is tudod állítani a megtalált ládára kiválasztva a Naplózási kísérlet - Megkeresetlen kiválasztásával.)
A geocachevisits.txt a kiválasztott ládára nyomott Megtaláltam idejét (GMT-ben) és a hozzá fűzött megjegyzést tartalmazza, de az ide bekerült bejegyzések nem befolyásolják azt, hogy egy láda megtaláltként jelenik-e meg, vagy nem.
Előzmény: eperdzsem (#5615)
[mountpoint]/Gramin/geocache_visits.txt
A kütyü kezelőfelületéről csak írni tudod, listázni nem. Ha számítógépről szerkeszted, akkor viszont úgy járhatsz, mint én (#5559).
A kütyü kezelőfelületéről csak írni tudod, listázni nem. Ha számítógépről szerkeszted, akkor viszont úgy járhatsz, mint én (#5559).
Előzmény: eperdzsem (#5612)
És mi a tag neve? Mert én ilyet nem találtam. Sőt előtte-utána (feltöltés-találat) is megvizsgáltam és ugyanaz byteról, bytera.
Előzmény: Bluedog (#5613)
Sziasztok!
Boldog tulajdonosa lettem egy oregon 300-nak.
2,58-as szoft van rajta,érdemes frissíteni?
Boldog tulajdonosa lettem egy oregon 300-nak.
2,58-as szoft van rajta,érdemes frissíteni?
A gpx-ben, minden ládának van egy "megtaláltam" attributuma is. Ezt billented át a kütyün a megtaláltam gomb megnyomásával. Ha a gc.hu-ról vagy a gc.com-ról teljes ládalistát töltesz le, amiben benne vannak a már megtalált ládáid, akkor azokat a gps megtaláltnak jelzi, függetlenül attól, hogy mikor találtad meg.
Előzmény: eperdzsem (#5612)
Valaki tudja esetleg, hogy egy Oregon (vagy bármi más) hol tárolja, hogy mely ládákat találtam már meg?
Gondolok itt arra, hogy kapott egy szűz gpx-et (groundspeak), pár ládát megtaláltam, bejegyeztem. Majd törlöm/frissítem a gpx-et, és továbbra is jelzi a megtaláltakat.
Próbálkoztam sok mindennel, de egyenlőre rejtély számomra? :S
Gondolok itt arra, hogy kapott egy szűz gpx-et (groundspeak), pár ládát megtaláltam, bejegyeztem. Majd törlöm/frissítem a gpx-et, és továbbra is jelzi a megtaláltakat.
Próbálkoztam sok mindennel, de egyenlőre rejtély számomra? :S
Szerintem gyorsabban kezeli a (.kmz) Custom mapsokat, menük közti navigálás gyorsabb.
Előzmény: jkalocsa (#5605)
Improved the usability of the main menu setup page
Nem tudjátok, hogy ez alatt mit értenek? Talán mintha gyorsabban gördülne a setup menü, de emiatt most nem tenném vissza a 4.32-est.
Nem tudjátok, hogy ez alatt mit értenek? Talán mintha gyorsabban gördülne a setup menü, de emiatt most nem tenném vissza a 4.32-est.
Előzmény: Sancho (#5594)
Megjött az új Oregon tartó. Egy kis újítással próbálom megnövelni az élettartamát. A súrlódó műanyag felületekre fogpiszkálóval felvittem egy fél gyufafejnyi gépzsírt. Jelentősen könnyebb így felpattintani a szélvédőre, így nem fog letörni remélhetőleg. Meg persze nem hagyom télen a kocsiban :)
Előzmény: Andreas (#5499)
Az x50 géphez készült 4.2 alpha és a 4.45 beta között jó pár béta frissítés volt, mint ahogy itt is láthatod az utolsó hármat: [link]
A legutóbbi esetén a BirdEye térkép féle JNX kezelésében van bővítés a 200 szelvényről 250-re. Továbbá a "Fixed" sorok mind javítások.
Nekem kimaradt pár frissítés, és a tél miatt nem is nagyon pattantam bringára a sorozatos megfázásokat követően. Így nincsen tapasztalatom. Még. :)
A legutóbbi esetén a BirdEye térkép féle JNX kezelésében van bővítés a 200 szelvényről 250-re. Továbbá a "Fixed" sorok mind javítások.
Nekem kimaradt pár frissítés, és a tél miatt nem is nagyon pattantam bringára a sorozatos megfázásokat követően. Így nincsen tapasztalatom. Még. :)
Előzmény: jkalocsa (#5605)
Egy Dakota 10-em van.
Kéretik nem kifütyülni topik OFF-olás miatt!
:-)))))))))
A gondom:
Mi a fenért tűnnek el a GPS-ből a kézzel bevitt útpontjaim?
Nem mindig tűnnek el, csak ha fontos lenne...
Útpont kijelölés esetén két lehetőség van
-tárolás
-mentés, szerkesztés
Az utóbbit szoktam választani, hiszen mindig szerkesztem a nevét, ikonját, esetleg a koo-t is.
Időnként meglesz később is, máskor kikapcsolás után elvesznek...
Olyant nem találtam, hogy szerkesztés után "mentés".
Az adott módosításnál még van pipa, de a végleges mentésnél már nincs.
Csak a piros "X"-em van lehetőségnek.
A könyvtár .tmp file-jai közt megtaláltam korábban mentett útpontokra vonatkozó metaadatokat, de ezekből én nem tudom visszakövetkeztetni azok koo.-it.
Pl. átlagoltam egy koo-t, de sehol nem találom most.
:-(((((((((
Kéretik nem kifütyülni topik OFF-olás miatt!
:-)))))))))
A gondom:
Mi a fenért tűnnek el a GPS-ből a kézzel bevitt útpontjaim?
Nem mindig tűnnek el, csak ha fontos lenne...
Útpont kijelölés esetén két lehetőség van
-tárolás
-mentés, szerkesztés
Az utóbbit szoktam választani, hiszen mindig szerkesztem a nevét, ikonját, esetleg a koo-t is.
Időnként meglesz később is, máskor kikapcsolás után elvesznek...
Olyant nem találtam, hogy szerkesztés után "mentés".
Az adott módosításnál még van pipa, de a végleges mentésnél már nincs.
Csak a piros "X"-em van lehetőségnek.
A könyvtár .tmp file-jai közt megtaláltam korábban mentett útpontokra vonatkozó metaadatokat, de ezekből én nem tudom visszakövetkeztetni azok koo.-it.
Pl. átlagoltam egy koo-t, de sehol nem találom most.
:-(((((((((
szisztok, Oregon 300am van. Talán egy fél éve frissítettem a szoftverét. Ma próbáltam rádugni a számítógépre, de betöltés közben kikapcsol. Ötlet?
Milyen új változásokat tartalmaz a 4.45 Beta a 4.20 Alfa-hoz viszonyítva?
Érdemes frissítenem ezzel vagy érdemes a végleges változatot megvárni?
Érdemes frissítenem ezzel vagy érdemes a végleges változatot megvárni?
Előzmény: Sancho (#5594)
Sziasztok!
tudna nekem valaki segíteni?
Nemrég vettem egy Oregon 450, de a térképelnevezésekkel kapcsolatban elbizonytalanodtam egy kicsit.
- Azt olvastam valahol, hogy a rosszul elnevezett vagy túl sok .img fájl tönkreteheti a készüléket: Hány IMG fájlt lehet az oregon x50 -eseknél használni biztonságosan (gmapsupp.img; gmapsup1.img; ..........; gmapsup9.img; .......)
- gmaprom.img-t az oregon nem ismerte fel nekem. ([link]
- Igaz az, hogy az Oregon -nál az img fájlok neve lehet pl. topoguide.img és hasonlók is?
Kösz
Kalo
tudna nekem valaki segíteni?
Nemrég vettem egy Oregon 450, de a térképelnevezésekkel kapcsolatban elbizonytalanodtam egy kicsit.
- Azt olvastam valahol, hogy a rosszul elnevezett vagy túl sok .img fájl tönkreteheti a készüléket: Hány IMG fájlt lehet az oregon x50 -eseknél használni biztonságosan (gmapsupp.img; gmapsup1.img; ..........; gmapsup9.img; .......)
- gmaprom.img-t az oregon nem ismerte fel nekem. ([link]
- Igaz az, hogy az Oregon -nál az img fájlok neve lehet pl. topoguide.img és hasonlók is?
Kösz
Kalo
Igy van, ezért volt kicsit szarkasztikus a megjegyzésem.
Ugyanis nálam eddig többnyire a végleges verziókkal fordult elő hogy belefagyott a firmware frissítésbe, vagy már öt perc nyomogatás után találtam olyan menüpontot amit kiválasztva stabilan mindig lefagyott az Oregon.
Ugyanis nálam eddig többnyire a végleges verziókkal fordult elő hogy belefagyott a firmware frissítésbe, vagy már öt perc nyomogatás után találtam olyan menüpontot amit kiválasztva stabilan mindig lefagyott az Oregon.
Előzmény: zakany (#5601)
Hát, én a tavalyi frissítések után már nem merek felrakni véglegest, megvárom míg kijön a béta :)
Előzmény: zakany (#5599)
Csak ha jól emlékszem, kijött már vagy 3 béta.. egyből sem lett alfa :)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |