Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Nektek is elugrik a térképnézet Brazilía partjaihoz 800 km-es léptékre váltva, ha a Nyomvonal kezelőben egy archívált track adatlapján a "Megmutat térképen" pontot választjátok?
55Nt jó lesz most egy próbára, mert ugy néz ki az 5.2 még jó volt.
Föl tudod tenni valahova?
Föl tudod tenni valahova?
Előzmény: yano6ard (#5708)
Nem tudom.. a baj az, hogy most kipróbáltam a legutóbbi 8-10 verziót, és a hiba fennáll :((
A probléma az, hogy ha tervezek egy CÍMRE, nyomok egy menj-et.
Ha viszont utána megint címre akarok tervezni, akkor 5000 km-re küld. Próbáltam már csak ng-dal, meg tuhuval is. gyári beállítások visszaállításával is, és kipróbáltam az összes profilt. Nem képes egymás után többször címre tervezni, csak ha a kettő között újraindítom.
Valaki akinek van O300-a, kipróbálná ezt?
A probléma az, hogy ha tervezek egy CÍMRE, nyomok egy menj-et.
Ha viszont utána megint címre akarok tervezni, akkor 5000 km-re küld. Próbáltam már csak ng-dal, meg tuhuval is. gyári beállítások visszaállításával is, és kipróbáltam az összes profilt. Nem képes egymás után többször címre tervezni, csak ha a kettő között újraindítom.
Valaki akinek van O300-a, kipróbálná ezt?
Előzmény: Gomba2 (#5705)
Miért borzasztó? Nem tetszik, vagy nem működik? És egyébként mi nem tetszik/működik? És egyáltalán melyik verziórol beszélünk? Az utolsó stable vagy az utolsó beta?
Épp most akartam upgrade-elni, szóval jól jön minden infó.
Épp most akartam upgrade-elni, szóval jól jön minden infó.
Előzmény: Dzsozy (#5698)
Egy kis segítséget kérnék...
Az AMAP 4 -et szeretném feltenni TTQV4 -el a 450-esemre, mivel a TOPO sajan nagyon elnagyolt.
Ha jól gondolom KMZ fájlként kell exportálnom?
Az AMAP5 felrakásban van valakinek tapasztalata? Mert ahogy így utánnaolvastam, elvileg nem kivitzelezhetö.
Kösz
Kalo
Az AMAP 4 -et szeretném feltenni TTQV4 -el a 450-esemre, mivel a TOPO sajan nagyon elnagyolt.
Ha jól gondolom KMZ fájlként kell exportálnom?
Az AMAP5 felrakásban van valakinek tapasztalata? Mert ahogy így utánnaolvastam, elvileg nem kivitzelezhetö.
Kösz
Kalo
Ott van a táblázat felett... :)
- Use the links below under "Software Version" to download the gcd file for the version you want to use
- Change the name of the file you just download to gupdate.gcd
- Attach the Oregon to your computer and verify that it is in USB Mass storage mode
- Copy gupdate.gcd to [OR drive]:\Garmin\gupdate.gcd
- Restart the Oregon
Röviden: töltsd le, nevezd át gupdate.gcd névre, másold be az Oregon \Garmin alkönyvtárába és indítsd újra a készüléket.
- Use the links below under "Software Version" to download the gcd file for the version you want to use
- Change the name of the file you just download to gupdate.gcd
- Attach the Oregon to your computer and verify that it is in USB Mass storage mode
- Copy gupdate.gcd to [OR drive]:\Garmin\gupdate.gcd
- Restart the Oregon
Röviden: töltsd le, nevezd át gupdate.gcd névre, másold be az Oregon \Garmin alkönyvtárába és indítsd újra a készüléket.
Előzmény: Dzsozy (#5700)
O300-hoz le lehet valahonnan szedni régebbi sw-t?
A legutolsó borzasztó:)
A legutolsó borzasztó:)
Ebbe én is belefutottam, azt hittem, kompatibilitási hiba, mert egy Edgéhez adottal szórakoztam. Nna, akkor ezt is megnézem.
Előzmény: Andreas (#5696)
Szerintem nem olyan pontosak a mágneses pólus koordinátái egy ilyen GPS-ben, hogy az a 25 centi számítana. Inkább valami hiba javítására tudnék gondolni.
Fixed ANT connectivity issues that were introduced with 4.45 beta
Ebbe viszont sikerült belefutnom. Terepen elvesztette a kapcsolatot a mellkaspánttal és újrapárosítással sem találta meg ezután. Remélem most már jó lesz.
Fixed ANT connectivity issues that were introduced with 4.45 beta
Ebbe viszont sikerült belefutnom. Terepen elvesztette a kapcsolatot a mellkaspánttal és újrapárosítással sem találta meg ezután. Remélem most már jó lesz.
Előzmény: Sancho (#5694)
Koszonom, akkor kitapasztalom hogy mik a korlatok.
Lehet hogy lesz meg egy par buta kerdesem, elobb azonban atragom a forumot...
Lehet hogy lesz meg egy par buta kerdesem, elobb azonban atragom a forumot...
Előzmény: Csuhás (#5690)
Fixed an issue with magnetic north reference and waypoint headings
Ez a földrengés miatti póluseltolódás javítása lehet?
Ez a földrengés miatti póluseltolódás javítása lehet?
Fixed an issue with magnetic north reference and waypoint headings
Ez a föld
Fixed an issue with magnetic north reference and waypoint headings
Ez a föld
Új béta firmware pár Garmin outdoor GPS modellhez:
Garmin GPSMAP 62/78 software version 2.94 Beta [link]
Garmin Oregon x50 software version 4.47 Beta [link]
Garmin Dakota software version 4.02 Beta [link]
Garmin Oregon software version 4.17 Beta [link]
Garmin GPSMAP 62/78 software version 2.94 Beta [link]
Garmin Oregon x50 software version 4.47 Beta [link]
Garmin Dakota software version 4.02 Beta [link]
Garmin Oregon software version 4.17 Beta [link]
Picit jobb a helyzet: Az oregon x50 5000 geoládát kezel. Sajnos semmi sem tökéletes, azaz van néhány bizonytalan korlát: A ládaleírásokat 8Kb környékén csonkolja, illetve valahol summa 10Mb környékén bizonytalan módon kihagy ládákat. Ez utóbbi rendkívül zavaró hiszen hibajelzés nélkül történik. Mindezt úgy hogy közel 1Gb belső memóriával rendelkezik.
Moderátor
Előzmény: Tovi (#5689)
Sziasztok!
Most vettem egy Oregon 550t-s keszuleket, es egy kis tanacsra lenne szuksegem:
Hogy viszonyul a nagymeretu, sok cache-t (1000) tartalmazo gpx fajlokhoz? Papir szerint ha jol olvastam 2000 db cache-t tud lekezelni, en feltettem ra vagy 3 db gpx filet, tehat van rajta minimum 3000 lada.
Le tudja kezelni normalisan, vagy lehet szamitani problemakra, esetleg kihagyja a ladakat automatikusan?
Koszi
Most vettem egy Oregon 550t-s keszuleket, es egy kis tanacsra lenne szuksegem:
Hogy viszonyul a nagymeretu, sok cache-t (1000) tartalmazo gpx fajlokhoz? Papir szerint ha jol olvastam 2000 db cache-t tud lekezelni, en feltettem ra vagy 3 db gpx filet, tehat van rajta minimum 3000 lada.
Le tudja kezelni normalisan, vagy lehet szamitani problemakra, esetleg kihagyja a ladakat automatikusan?
Koszi
Most egyelőre nincs gondom.
Ha újra előkerül a hiba jelenség, megfigyelem a töltöttséget is.
Köszi a tippet!
Bár mondjuk nekem a feltöltött pontok, track-ek nem tűntek el, csak és kizárólag a kézzel létrehozottak.
Abból is szelektálva a még kikapcsolt állapotban nem lévőket.
Ami egyszer megmaradt kikapcsolt állapotban is, az nem tűnt el később se.
Csak azok, amelyeknek ez újdonság volt...
Érdekes egy hiba...
Ha újra előkerül a hiba jelenség, megfigyelem a töltöttséget is.
Köszi a tippet!
Bár mondjuk nekem a feltöltött pontok, track-ek nem tűntek el, csak és kizárólag a kézzel létrehozottak.
Abból is szelektálva a még kikapcsolt állapotban nem lévőket.
Ami egyszer megmaradt kikapcsolt állapotban is, az nem tűnt el később se.
Csak azok, amelyeknek ez újdonság volt...
Érdekes egy hiba...
Előzmény: halaszkiraly (#5683)
Most próbáltam és hiába Topo 2.12 és TUHU jelzett utak (szintvonalak nélkül) együtt engedélyezve a TUHU nem látszik :(.
Előzmény: Yoss (#5678)
Nah, ezt nem is tudtam. Frankó, hogy nem kell mindig az összes térképet leválogatni és felküldeni, ha hozzá akarok csapni az Oregonhoz +1 térképet :)
Este kipróbálom.
Amúgy 2 napja 250 Mb-ot tettem fel mapszósszal (térképek) és vagy fél órán keresztül töltötte fel. Ez normális, hogy ilyen lassú? Mikor backupoltam a kütyümet (lemásoltam róla mindent simán Total Commanderrel) 2-350 k/sec-el jöttek az adatok. Ez kicsit lassú szerintem egy 2.0-ás USB-hez.
Este kipróbálom.
Amúgy 2 napja 250 Mb-ot tettem fel mapszósszal (térképek) és vagy fél órán keresztül töltötte fel. Ez normális, hogy ilyen lassú? Mikor backupoltam a kütyümet (lemásoltam róla mindent simán Total Commanderrel) 2-350 k/sec-el jöttek az adatok. Ez kicsit lassú szerintem egy 2.0-ás USB-hez.
Előzmény: Csuhás (#5685)
Azóta fejlesztett a garmin. Most bármilyen nevű img fileot felrakhatsz. Pl tuhu.img omp.img stb Célszerű a mapsourcevel feltölteni a gpsre, majd átnevezni a gpsmapup.img más informatívabb névre. Így pl egy tuhu frissítéskor nem kell újra felrakni a ritkán frissített egyéb térképeket. ( Persze az se volna butaság ha a mapsource esetleg ki tudná használni a garmin gpsek lehetőségeit )
Moderátor
Előzmény: gsoft (#5684)
Sziasztok!
Nekem van egy Oregon 300-asom.
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudok több térképet is feltölteni a készülékre? Van lehetőség arra, hogy pl. legyen egy turistautas térkép+egy kerékpárutas térkép+autós térkép.
Egyébként hogyan használjátok a térkép feltöltéseket?
Mint egy helyen találtam ezekről hivatkozást: "Így a táblázat alapján a Garmin Oregon a gmapbmap.img, gmaptz.img és gmapsup2.img fájl neveket szereti."
"Garmin Oregon 300
gmapsupp.img - igen (memória és SD)
gmaptz.img - igen (memória és SD)
gmapprom.img - memóriában igen, SD-n nem, és rossz neve lesz a térképnek
gmapsup2.img - nem
gmapbmap.img - igen memóriában
gmapprom1.img - nem
gmapoem.img - nem
"
Lehet a gmapsupp.img a memóriában is és az SD kártyán is egyidőben?
A válaszokat előre is köszönöm.
Nekem van egy Oregon 300-asom.
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudok több térképet is feltölteni a készülékre? Van lehetőség arra, hogy pl. legyen egy turistautas térkép+egy kerékpárutas térkép+autós térkép.
Egyébként hogyan használjátok a térkép feltöltéseket?
Mint egy helyen találtam ezekről hivatkozást: "Így a táblázat alapján a Garmin Oregon a gmapbmap.img, gmaptz.img és gmapsup2.img fájl neveket szereti."
"Garmin Oregon 300
gmapsupp.img - igen (memória és SD)
gmaptz.img - igen (memória és SD)
gmapprom.img - memóriában igen, SD-n nem, és rossz neve lesz a térképnek
gmapsup2.img - nem
gmapbmap.img - igen memóriában
gmapprom1.img - nem
gmapoem.img - nem
"
Lehet a gmapsupp.img a memóriában is és az SD kártyán is egyidőben?
A válaszokat előre is köszönöm.
Most jut eszembe, hogy voltam egyszer bajban a Börzsönyben amikor lehúztam az autós tápról a dakotát, és ezzel el is tűntek a gpx-ként feltöltött paperless infók a dakotából (arra sajnos nem emlékszem, hogy a 10-es vagy a 20-as produkálta ezt...) Nem lehet, hogy ugyanez volt a hiba?
Előzmény: apexsek (#5682)
A hiba közben újra előjött.
Hol elfelejtette, hol nem az új útpontokat kikapcsolás után.
Most új FW került rá, majd meglátom, előjön-e a hiba...
Hol elfelejtette, hol nem az új útpontokat kikapcsolás után.
Most új FW került rá, majd meglátom, előjön-e a hiba...
Előzmény: apexsek (#5660)
Köszi. Én 1 éve nem nyúltam hozzá a kütyühöz, de most újra itt a jó idő és megyünk hétvégente ki a szabadba, gondoltam aktualizálom a térképeket, meg a firmw-t. Csak furcsa volt, hogy eddig máshogy működött, de majd megszokom. :)
Előzmény: Gubirobi (#5680)
Eddig nálam is! Most már nálam sem!:)
Agyalogtam rajta egy kicsit, azután alkalmazkodtam!:)
Igaz a topo rajta van a vason, de nagyon nem használom.
Változtattak valamit a tuhu kimenetén az illetékesek, valamint most már óránként frissül az adatbázis.
Nem vagyok szakember, részleteket ne várj.
Ha kell, akkor irány a tuhu fóruma!
Agyalogtam rajta egy kicsit, azután alkalmazkodtam!:)
Igaz a topo rajta van a vason, de nagyon nem használom.
Változtattak valamit a tuhu kimenetén az illetékesek, valamint most már óránként frissül az adatbázis.
Nem vagyok szakember, részleteket ne várj.
Ha kell, akkor irány a tuhu fóruma!
Előzmény: JohnnyWeiss (#5679)
Azt értem, de eddig (régi topo+ tuhu ) mintha párhuzamosan látszott volna mindkettő egymáson mint két fólia. Vagy lehet, hogy nem a fullos tuhut használtam eddig, hanem a szintvonalak nélkülit?!
Előzmény: Yoss (#5678)
Mivel mindkettőn vannak felületek is, így eltakarják egymást. Töltsd le a tuhu-ról csak az utakat és töltsd fel a topoval együtt. Akkor duplán látszanak majd azok az utak, amelyek mindkettőn megvannak, de csak a topo felülete.
Egyébként nem kell levenni, elég ha kikapcsolod az egyiket és máris látszik a másik.
Egyébként nem kell levenni, elég ha kikapcsolod az egyiket és máris látszik a másik.
Előzmény: JohnnyWeiss (#5677)
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne:
Feltettem O300-ra új topo-t (2.12) és tuhut. Jól látom, hogy ha mindkettő aktív, akkor csak a tg látszik, a tuhu nem? Ha leveszem a tg-t akkor a tuhu frankón látszik, egyébként nem. Eddig egymáson volt nekem a kettő. Az NG és a TUHU sem megy együtt, de NG meg TOPO igen.
Ez miért van? Vagy csak az én kütyüm bugos?
Egy kérdésem lenne:
Feltettem O300-ra új topo-t (2.12) és tuhut. Jól látom, hogy ha mindkettő aktív, akkor csak a tg látszik, a tuhu nem? Ha leveszem a tg-t akkor a tuhu frankón látszik, egyébként nem. Eddig egymáson volt nekem a kettő. Az NG és a TUHU sem megy együtt, de NG meg TOPO igen.
Ez miért van? Vagy csak az én kütyüm bugos?
Ahogy Andreas is írja, nem kell vámot fizetni ilyen kis értékű vackokért.
Többnyire Kínából küldik és természetesen ott is gyártják őket. Rendeld meg nyugodtan az ebay-ről, nem lesz gond. Annyiba fog kerülni, mint ami az oldalon fel van tüntetve (ebben az esetben 13+2 dollár).
Talán az egyetlen negatívum a dologban, hogy ~2-4 hét mire ideér a csomag.
Többnyire Kínából küldik és természetesen ott is gyártják őket. Rendeld meg nyugodtan az ebay-ről, nem lesz gond. Annyiba fog kerülni, mint ami az oldalon fel van tüntetve (ebben az esetben 13+2 dollár).
Talán az egyetlen negatívum a dologban, hogy ~2-4 hét mire ideér a csomag.
Előzmény: jkalocsa (#5673)
Hongkongból küldik a tartót. A jelenlegi vámszabályok itt találhatóak. Gyakorlatban a hongkongiak többnyire jó arcok és ajándék megjelöléssel küldik a csomagokat magánszemélytől, így nekem például még egyetlen csomagom sem akadt el a vámon (kb. 15 db)
Ha mégis fennakadna a vámon, akkor azt onnan veszed észre, hogy 3-4 hétig sem érkezik meg a csomagod, majd amikor már lemondtál róla kapsz egy értesítőt hogy menj be érte az Orczy téri hivatalba. Vámot ÁFA-t kifizeted és viheted.
Ez a tartó nálam is jól szuperál, mármint a második, mert az első eltört amikor hidegen próbáltam feltenni a szélvédőre.
Ha mégis fennakadna a vámon, akkor azt onnan veszed észre, hogy 3-4 hétig sem érkezik meg a csomagod, majd amikor már lemondtál róla kapsz egy értesítőt hogy menj be érte az Orczy téri hivatalba. Vámot ÁFA-t kifizeted és viheted.
Ez a tartó nálam is jól szuperál, mármint a második, mert az első eltört amikor hidegen próbáltam feltenni a szélvédőre.
Előzmény: jkalocsa (#5673)
Szia pihe,
ez meg is felelne, de ez úgy nézem az USA-ból rendelhető!
Vám, ÁFA és egyéb költségek tekintetében hogy működik a rendelés és fizetés? Esetleg az EU-ban is kapható?
Kösz
Kalo
ez meg is felelne, de ez úgy nézem az USA-ból rendelhető!
Vám, ÁFA és egyéb költségek tekintetében hogy működik a rendelés és fizetés? Esetleg az EU-ban is kapható?
Kösz
Kalo
Előzmény: pihe (#5671)
Felejtős......mikor harmadszr hullott ölembe vezetés közben a komplett tartó gps-el együtt és majdnem felkenődtem az útszéli
betonoszlopra, elhelyeztem megfelelő helyére: 120l-es kuka.
betonoszlopra, elhelyeztem megfelelő helyére: 120l-es kuka.
Előzmény: jkalocsa (#5670)
Ezeket az univerzális vackokat nem ajánlom. Azonkívül, hogy ormótlan és bazi nagy, még nem is fogja stabilan a készüléket. (én a telefonomhoz vettem egy ilyet, de azóta is a kocsi csomagtartójában várja jobb sorsát...)
Én egyébként egy ilyet használok az O450-hez:
[link] (3eHUF-ból kijön postával)
Teljes mértékben meg vagyok elégedve vele.
Én egyébként egy ilyet használok az O450-hez:
[link] (3eHUF-ból kijön postával)
Teljes mértékben meg vagyok elégedve vele.
Előzmény: jkalocsa (#5670)
Szia agyorgy,
érdeklödnék, hogy az általad belinkelt tartó a gyakorlatban is bevált nálad az oregonnál? Menetközben biztosan rögziti az Oregont valamint a szélvédö rögzítése is megfelelö?
Mert ennyiért én is megvenném a 450-esemhez plusz még egy Belkin USB adaptert is kinéztem hozzá :-)
Kösz
érdeklödnék, hogy az általad belinkelt tartó a gyakorlatban is bevált nálad az oregonnál? Menetközben biztosan rögziti az Oregont valamint a szélvédö rögzítése is megfelelö?
Mert ennyiért én is megvenném a 450-esemhez plusz még egy Belkin USB adaptert is kinéztem hozzá :-)
Kösz
Előzmény: agyorgy (#5667)
Magam is sokat autóztam már mindenféle kézi GPS-ekkel, teljesen jól működik. Viszont a boltban már többször volt rá példa, hogy valaki egy "mindentudó" GPS-t (autó, túra, bringa) szeretett volna, majd végül kettővel távozott. Ez elsőre úri huncutságnak tűnik, de nem feltétlenül az. 100eFt alatt is összeállítható egy olyan csomag, amiben van egy jóféle térképes túra GPS, és egy teljes Európát tartalmazó autós készülék. Ha az igények szerényebbek (pl. elég Magyarország), akkor a végösszeg még tovább zsugorítható.
Házigazda
Előzmény: camenzind (#5668)
Abból indultunk ki, hogy a kolléga itt az előbb NG-t akart venni az Oregonhoz.
Ha már valaki NG-t akar venni jópénzért, azon okból hogy autós navigációra is még alkalmasabbá tegye a már meglévő Oregont, akkor megfontolandó opció, hogy a különböző térképek, és extra tartozékok helyett, egy mindezt már eleve magában foglaló, és autózáshoz esetleg jobban használható célszárszámot vegyen, azonos, esetleg kedvezőbb áron, az Oregon megtartása mellett.
Mindössze ennyit szerettem volna jelezni :D
Mindez nem jelenti azt, hogy az O-t ne lehetne autóban használni. Jómagam még Colorádót is tekergettem annak idején. Főleg a címek beírása volt kellemes vele... :D
Ha már valaki NG-t akar venni jópénzért, azon okból hogy autós navigációra is még alkalmasabbá tegye a már meglévő Oregont, akkor megfontolandó opció, hogy a különböző térképek, és extra tartozékok helyett, egy mindezt már eleve magában foglaló, és autózáshoz esetleg jobban használható célszárszámot vegyen, azonos, esetleg kedvezőbb áron, az Oregon megtartása mellett.
Mindössze ennyit szerettem volna jelezni :D
Mindez nem jelenti azt, hogy az O-t ne lehetne autóban használni. Jómagam még Colorádót is tekergettem annak idején. Főleg a címek beírása volt kellemes vele... :D
Előzmény: agyorgy (#5667)
Továbbra sem értem, hogy egy Oregon mellé minek még külön egy autós GPS is:-)
Persze az értetlenségem egyik oka, hogy én az Oregon árában, akcióban kaptam az NG-t is:)
Tartónak pedig ugye jó a legolcsóbb telefontartó is [link]
Persze az értetlenségem egyik oka, hogy én az Oregon árában, akcióban kaptam az NG-t is:)
Tartónak pedig ugye jó a legolcsóbb telefontartó is [link]
Előzmény: camenzind (#5665)
A Garmin készülékek alapból tartalmazzák a működésükhöz szükséges keret programot, és csak a felhasználás szerinti térképet kell hozzá telepítened.
Fizetős autós térképek magyar országra a NaviGuide, európára a [link]
terepes használathoz a TopoGuide.
Ingyenes térképek kesseléshez, túrázáshoz a világszínvonalú Turistautak, és a környező országokat is egyre jobban lefedő OpenMaps
Fizetős autós térképek magyar országra a NaviGuide, európára a [link]
terepes használathoz a TopoGuide.
Ingyenes térképek kesseléshez, túrázáshoz a világszínvonalú Turistautak, és a környező országokat is egyre jobban lefedő OpenMaps
Előzmény: Egerészölyv (#5659)
Na várjál, nem azt mondtam hogy Oregon HELYETT, hanem mellé, mivel tulajdonképpen egy Oregon autós tartó áráért lehet már kapni jól működő autós kütyüket.
Oregon + Autós tartó + NG
drágább mint
Oregon + Nüvi 205 (autós tartóval és NG-dal )
Oregon + Autós tartó + NG
drágább mint
Oregon + Nüvi 205 (autós tartóval és NG-dal )
Előzmény: agyorgy (#5664)
A te véleményeddel is lehet vitatkozni.
Mert ugye alapból kesser kütyükről beszélünk, amelyek alkalmasak autós navigációra is.
Ha te az Ájgós vasadhoz veszel még egy terep álló cél GPS-t is már is te vagy buktában a költségekkel.
Én hat éve csak terep kütyüvel autózok (és repülők), az első négyben map60-al, bármikor hozzáférek a cég Nüvi 760-asához, de sohasem hiányoztak annak a plusz szolgáltatásai.
Ha beütöm az Oregonba, hogy gyerünk a GCXYZ ládához, elvisz az autóval megközelíthető legközelebbi pontra, ott egy gombnyomással profilt váltok és folytathatom az utam gyalog a turista utakon vagy a légvonalas navigáció segítségével.
Mert ugye alapból kesser kütyükről beszélünk, amelyek alkalmasak autós navigációra is.
Ha te az Ájgós vasadhoz veszel még egy terep álló cél GPS-t is már is te vagy buktában a költségekkel.
Én hat éve csak terep kütyüvel autózok (és repülők), az első négyben map60-al, bármikor hozzáférek a cég Nüvi 760-asához, de sohasem hiányoztak annak a plusz szolgáltatásai.
Ha beütöm az Oregonba, hogy gyerünk a GCXYZ ládához, elvisz az autóval megközelíthető legközelebbi pontra, ott egy gombnyomással profilt váltok és folytathatom az utam gyalog a turista utakon vagy a légvonalas navigáció segítségével.
Előzmény: camenzind (#5663)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |