Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Közben egy újabb fejlemény: a legfrissebb helyett egy 2011 februári TUHU térképpel kipróbálva a TUHU látszik a TG (v2.12) fölött. Sajnos TUHU:utak változatom nincs korábbi, így azt nem tudtam kipróbálni, de ha a komplett TUHU megy a TG-vel, akkor szerintem az is menne.
Szóval mintha a mostani TUHU térképpel lenne valami...
Szóval mintha a mostani TUHU térképpel lenne valami...
Előzmény: Aron_csapata (#5745)
Igazad van :-). Elfelejtettem, hogy ez még régen működött, de ma már a Topo is, Meg a NG is "elnyomja" a Tuhu térképet, azaz nem látszik külön rétegként. Valószínűleg Garminék tettek valamit az "ügy érdekében" valami firmware-rel, ugyanis duplikáció csak Topo és NG esetén van (mindkettő fizetős ugye :-) és made in Garmin), viszont a Tuhut elnyomja mindkét térkép. Na nehogy túl jól érezd magad (Garmin filozófia, sajnos).
Előzmény: TRider (#5744)
Idézet
Én olvasatomban feltölti a Tuhu "Turistautak: utak" réteget (felülről a harmadik), majd bekapcsolja hozzá a TopoGuide-ot. Így lesz egy jó szintvonalas, pontos turistatérképe :-)
Ezt kipróbáltam én is, de ha bekapcsolom a Topo-t, akkor a Tuhu: utak nem látszik. Van valami trükkje a dolognak?
Előzmény: Aron_csapata (#5733)
Ha jól emlékszem akkor a csirip előtti utolsó nem béta, talán 3.9 van rajta. Az off-road viszont stimmel, mert terepen voltam, már ha ez számít.
Előzmény: Andreas (#5742)
Melyik firmware verzióval tapasztaltad?
Fixed an issue where the device would not beep when approaching a destination while routing off-road.
Ezt írták 4.49 bétára, lehet hogy tervezett úton is előfordulhatott a hiba?
Fixed an issue where the device would not beep when approaching a destination while routing off-road.
Ezt írták 4.49 bétára, lehet hogy tervezett úton is előfordulhatott a hiba?
Előzmény: TRider (#5740)
Nekem is gyors, de nem figyeltem meg, hogy korábban milyen volt.
A "800 km-es léptékre váltás mellett ugrás az Atlanti Óceánba" hiba továbbra is megmaradt, ezért inkább dobtam egy levelet a Garmin hibabejelentőre.
Ha akár egy track-et is visszaállítok "Make favourite" opcióval, onnantól kezdve eltűnik a hiba, a következő újraindításig.
A "800 km-es léptékre váltás mellett ugrás az Atlanti Óceánba" hiba továbbra is megmaradt, ezért inkább dobtam egy levelet a Garmin hibabejelentőre.
Ha akár egy track-et is visszaállítok "Make favourite" opcióval, onnantól kezdve eltűnik a hiba, a következő újraindításig.
Előzmény: Spy89 (#5737)
A hangok be vannak kapcsolva az aktuális profilban, ha erre gondolsz. Ennek ellenére mégsem csipogott. Lehet még más oka is?
Előzmény: Yoss (#5739)
Mitől függ, hogy az Oregon (550) tervezett útvonalon haladva csipogással jelzi-e a következő manővert?
Tegnap egy hosszabb túrán tuhu térképpel, gyalogos módban, útvonalon tervezve meg sem szólalt. Nem vagyok benne biztos, de korábban mintha jelezte volna a következő fordulót. Vagy ezt csak autós/kerékpáros módban teszi?
Tegnap egy hosszabb túrán tuhu térképpel, gyalogos módban, útvonalon tervezve meg sem szólalt. Nem vagyok benne biztos, de korábban mintha jelezte volna a következő fordulót. Vagy ezt csak autós/kerékpáros módban teszi?
Mintha gyorsabb lenne a menü a 450-esemnél az új bétával. Vagy csak nekem tűnik úgy?
Előzmény: Andreas (#5735)
Oregon x50 software version 4.49 Beta
Changes made from version 4.47 to 4.49:
Fixed issues relating to WAAS performance.
Fixed issue where the device would not regain a GPS signal after losing the GPS signal in a tunnel.
Fixed shutdown on the map screen when a waypoint was being moved to the same location as a geocache or other POIs.
Fixed an issue where the enabled/disabled option for custom maps could not be changed when two or more BirdsEye" Satellite Imagery providers were on the device.
Fixed an issue where the device would not beep when approaching a destination while routing off-road.
Changes made from version 4.47 to 4.49:
Fixed issues relating to WAAS performance.
Fixed issue where the device would not regain a GPS signal after losing the GPS signal in a tunnel.
Fixed shutdown on the map screen when a waypoint was being moved to the same location as a geocache or other POIs.
Fixed an issue where the enabled/disabled option for custom maps could not be changed when two or more BirdsEye" Satellite Imagery providers were on the device.
Fixed an issue where the device would not beep when approaching a destination while routing off-road.
Én feltettem a teljes topo-t, meg a teljes tuhu-t és ha topoval akartam használni, akkor a tuhu-ból csak jelzett utak réteget kapcsoltam be. De már nemigen használom így, inkább openmaps.
Előzmény: zakany (#5732)
Én olvasatomban feltölti a Tuhu "Turistautak: utak" réteget (felülről a harmadik), majd bekapcsolja hozzá a TopoGuide-ot. Így lesz egy jó szintvonalas, pontos turistatérképe :-). Ezt én is kipróbálom, csak nem tudom, hogy a Topo nem zavar bele az útvonaltervezésbe? (mármint ugyanúgy tervez, minha csak Tuhu lenne feltöltve?)
Előzmény: zakany (#5732)
MEllik rétegeket? Folyton belezavarodok.. Az egészet teszed fel egyben vagy rétegeket?
Előzmény: Yoss (#5730)
A topoval régebben úgy szoktam, hogy topoguide plusz tuhu jelzett utak. Szintvonalak meg felületek nem kellenek. De ilyenkor is előfordul, hogy duplikálódnak az utak, mert nem pontosan fedik egymást. Ma már szinte csak az openmaps-ot használom outdoor-ra..
Előzmény: Vadi (#5729)
Kérdés annak, aki nagyon ismeri az oregont :-) Egész nap el szórakoztam a térképekkel, de azt hiszem nem találtam meg a legjobb megoldást.
A kérdés mi a leg tutibb módja a turistautakról letölthető térkép és a TopoGuide közös használatának? Vagy esetleg nem is érdemes ezzel foglalkozni, egyszerűen használni kell egy szintvonalas turistautas felületes (ill. nem felületes hanem nagyon alapos :-) térképet (hálás köszönettel a sok térképrajzolónak) akik jobbat alkottak mint a TopoG?
A kérdés mi a leg tutibb módja a turistautakról letölthető térkép és a TopoGuide közös használatának? Vagy esetleg nem is érdemes ezzel foglalkozni, egyszerűen használni kell egy szintvonalas turistautas felületes (ill. nem felületes hanem nagyon alapos :-) térképet (hálás köszönettel a sok térképrajzolónak) akik jobbat alkottak mint a TopoG?
Az oregonwikin valakinek Kelet-Afrika partjaihoz ugrik Szomáliához, ezért arra gyanakszik hogy kalóz szoftvert kapott :))
Előzmény: Aron_csapata (#5724)
Egy közbevetett kérdés: Nektek megy az egnos a különböző beta és nem beta verziókkal. ( Nekem úgy tűnik hogy a fw összeollózása során már megint a hibás egnos kezelés került be a kódba, és most újra hónapok kellenek míg valakinek feltűnik a hiba. )
Moderátor
A 4.47-es bétával sajnos nekem is ezt csinálja. Viszont a 4.20-as nem bétával nem volt vezeték nélküli átvitel egyik készülékről a másikra. Egy hiba gyógyult, egy romlott. Nem rossz arány.....
Előzmény: Csigabiga (#5714)
Visszamenőleg kipróbáltam az utolsó 8 verziót. Mindegyik ezt csinálja. Azért kéne meg megnézni másoknak is, hogy ki lehessen deríteni mi okozza. Nemrég még jó volt..
Előzmény: Csigabiga (#5722)
Kösziiii, na most ugrik a monkey a waterba...
A térképek hibásak egy ideje, vagy az oregánóm lett bibis. :))
A térképek hibásak egy ideje, vagy az oregánóm lett bibis. :))
Előzmény: Bluedog (#5719)
Hát ez nem jó hír :( Egyszer már mintha lett volna ilyen hiba, azt hiszem Nyugat Afrika partjaihoz ugrálással.
Előzmény: Csigabiga (#5714)
Nektek is elugrik a térképnézet Brazilía partjaihoz 800 km-es léptékre váltva, ha a Nyomvonal kezelőben egy archívált track adatlapján a "Megmutat térképen" pontot választjátok?
55Nt jó lesz most egy próbára, mert ugy néz ki az 5.2 még jó volt.
Föl tudod tenni valahova?
Föl tudod tenni valahova?
Előzmény: yano6ard (#5708)
Nem tudom.. a baj az, hogy most kipróbáltam a legutóbbi 8-10 verziót, és a hiba fennáll :((
A probléma az, hogy ha tervezek egy CÍMRE, nyomok egy menj-et.
Ha viszont utána megint címre akarok tervezni, akkor 5000 km-re küld. Próbáltam már csak ng-dal, meg tuhuval is. gyári beállítások visszaállításával is, és kipróbáltam az összes profilt. Nem képes egymás után többször címre tervezni, csak ha a kettő között újraindítom.
Valaki akinek van O300-a, kipróbálná ezt?
A probléma az, hogy ha tervezek egy CÍMRE, nyomok egy menj-et.
Ha viszont utána megint címre akarok tervezni, akkor 5000 km-re küld. Próbáltam már csak ng-dal, meg tuhuval is. gyári beállítások visszaállításával is, és kipróbáltam az összes profilt. Nem képes egymás után többször címre tervezni, csak ha a kettő között újraindítom.
Valaki akinek van O300-a, kipróbálná ezt?
Előzmény: Gomba2 (#5705)
Miért borzasztó? Nem tetszik, vagy nem működik? És egyébként mi nem tetszik/működik? És egyáltalán melyik verziórol beszélünk? Az utolsó stable vagy az utolsó beta?
Épp most akartam upgrade-elni, szóval jól jön minden infó.
Épp most akartam upgrade-elni, szóval jól jön minden infó.
Előzmény: Dzsozy (#5698)
Egy kis segítséget kérnék...
Az AMAP 4 -et szeretném feltenni TTQV4 -el a 450-esemre, mivel a TOPO sajan nagyon elnagyolt.
Ha jól gondolom KMZ fájlként kell exportálnom?
Az AMAP5 felrakásban van valakinek tapasztalata? Mert ahogy így utánnaolvastam, elvileg nem kivitzelezhetö.
Kösz
Kalo
Az AMAP 4 -et szeretném feltenni TTQV4 -el a 450-esemre, mivel a TOPO sajan nagyon elnagyolt.
Ha jól gondolom KMZ fájlként kell exportálnom?
Az AMAP5 felrakásban van valakinek tapasztalata? Mert ahogy így utánnaolvastam, elvileg nem kivitzelezhetö.
Kösz
Kalo
Ott van a táblázat felett... :)
- Use the links below under "Software Version" to download the gcd file for the version you want to use
- Change the name of the file you just download to gupdate.gcd
- Attach the Oregon to your computer and verify that it is in USB Mass storage mode
- Copy gupdate.gcd to [OR drive]:\Garmin\gupdate.gcd
- Restart the Oregon
Röviden: töltsd le, nevezd át gupdate.gcd névre, másold be az Oregon \Garmin alkönyvtárába és indítsd újra a készüléket.
- Use the links below under "Software Version" to download the gcd file for the version you want to use
- Change the name of the file you just download to gupdate.gcd
- Attach the Oregon to your computer and verify that it is in USB Mass storage mode
- Copy gupdate.gcd to [OR drive]:\Garmin\gupdate.gcd
- Restart the Oregon
Röviden: töltsd le, nevezd át gupdate.gcd névre, másold be az Oregon \Garmin alkönyvtárába és indítsd újra a készüléket.
Előzmény: Dzsozy (#5700)
O300-hoz le lehet valahonnan szedni régebbi sw-t?
A legutolsó borzasztó:)
A legutolsó borzasztó:)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |