Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Mivel tömeges igény mutatkozott, feltettem ide egy zipben. Nem mai darab, már jócskán elavult, több hónapos is lehet. :)
Házigazda
Előzmény: Gubirobi (#5757)
Vadi!
Ha nem gond, hogy több, mint 300 megát kell leszedni és telepíteni, akkor a TUHU:utak helyett jó alternatíva lehet az OpenMaps CE layer-es térkép, amit INNEN tudsz leszedni.
Ha ezt feltelepíted, akkor a MapSource-ban vagy a MapInstall-ban ki tudod választani, hogy ennek melyik rétegét akarod feltenni a készülékre. Választhatsz, hogy utakat (Routes), egy színnel kiemelt turistautakat (Trail HighLights - THL), színes turistautakat (Color Trail HighLights - CTHL) vagy turistajelzéseket (Trail Marks - TM) akarsz majd látni a TG fölött. Arra figyelj, hogy minden réteg felrakása után nevezd át a felrakottat a következő feltöltése előtt ;)
Ezek a rétegek jól mutatnak a TG térkép fölött, bár van egy dolog, ami kissé nehezíti a rétegek használatát. Sajnos mindegyiket külön ki- és bekapcsolható térképként fogod látni a készüléken, még akkor is, ha a MapSource-ban többszörös kijelöléssel mint térképkészletet tetted fel. Ilyenkor érdemes a GmapTool-al feltöltés után átnevezgetni a rétegeket a készüléken, hogy könnyebb legyen azonosítani őket.
Ha nem gond, hogy több, mint 300 megát kell leszedni és telepíteni, akkor a TUHU:utak helyett jó alternatíva lehet az OpenMaps CE layer-es térkép, amit INNEN tudsz leszedni.
Ha ezt feltelepíted, akkor a MapSource-ban vagy a MapInstall-ban ki tudod választani, hogy ennek melyik rétegét akarod feltenni a készülékre. Választhatsz, hogy utakat (Routes), egy színnel kiemelt turistautakat (Trail HighLights - THL), színes turistautakat (Color Trail HighLights - CTHL) vagy turistajelzéseket (Trail Marks - TM) akarsz majd látni a TG fölött. Arra figyelj, hogy minden réteg felrakása után nevezd át a felrakottat a következő feltöltése előtt ;)
Ezek a rétegek jól mutatnak a TG térkép fölött, bár van egy dolog, ami kissé nehezíti a rétegek használatát. Sajnos mindegyiket külön ki- és bekapcsolható térképként fogod látni a készüléken, még akkor is, ha a MapSource-ban többszörös kijelöléssel mint térképkészletet tetted fel. Ilyenkor érdemes a GmapTool-al feltöltés után átnevezgetni a rétegeket a készüléken, hogy könnyebb legyen azonosítani őket.
Előzmény: Vadi (#5752)
Meg majd én is szeretném elkérni. A toldaccucot-tal nekem nem jött át a cucc - amit küldtek anno... :((
Előzmény: Aron_csapata (#5755)
Van valami ilyenem. ha igaz, akkor ebben benne a jelzett utak és a gyalogutak verzió is. Ezt használom TG fölött, működik. 12MB, emilhez nem csapnám, de toldacuccot technikával elindítom.
Házigazda
Előzmény: Vadi (#5752)
Valakinek van még "átlátszó" TUHU: csak utak változat? Szívesen kipróbálnám a TG-vel
Előzmény: Aron_csapata (#5750)
Igen, ezeket a problémákat a felületi színekkel szintén tapasztaltam mind a MapSource-ban mind az Oregonon. Akkor a javításig marad a februári TUHU változat. Layer-es térképnek meg ott az OMP.
Ja igen, ha már OMP. A layer-es OMP CE térkép rétegeit Nektek is rétegenként teszi fel a készülékre? Meg lehet azt oldani, hogy az általam kiválasztott rétegek (pl.: felületek_utak_szintvonalak_színes turistautak) egy térképként jelenjenek meg az Oregonon?
Ja igen, ha már OMP. A layer-es OMP CE térkép rétegeit Nektek is rétegenként teszi fel a készülékre? Meg lehet azt oldani, hogy az általam kiválasztott rétegek (pl.: felületek_utak_szintvonalak_színes turistautak) egy térképként jelenjenek meg az Oregonon?
Előzmény: Andreas (#5748)
Igen, akkor itt van a kutya elásva. Sajnálom, mert valóban jó volt a Tuhu különböző rétegeit egy másik térképen (pl. Topo, de használtam NG-vel is néha) bekapcsolni.
Előzmény: Andreas (#5748)
Az off-road-ot szerintem a légvonalas tervezésre értik, legalábbis angol nyelvre állítva így hívja azt az Oregon.
Előzmény: TRider (#5743)
Közben egy újabb fejlemény: a legfrissebb helyett egy 2011 februári TUHU térképpel kipróbálva a TUHU látszik a TG (v2.12) fölött. Sajnos TUHU:utak változatom nincs korábbi, így azt nem tudtam kipróbálni, de ha a komplett TUHU megy a TG-vel, akkor szerintem az is menne.
Szóval mintha a mostani TUHU térképpel lenne valami...
Szóval mintha a mostani TUHU térképpel lenne valami...
Előzmény: Aron_csapata (#5745)
Igazad van :-). Elfelejtettem, hogy ez még régen működött, de ma már a Topo is, Meg a NG is "elnyomja" a Tuhu térképet, azaz nem látszik külön rétegként. Valószínűleg Garminék tettek valamit az "ügy érdekében" valami firmware-rel, ugyanis duplikáció csak Topo és NG esetén van (mindkettő fizetős ugye :-) és made in Garmin), viszont a Tuhut elnyomja mindkét térkép. Na nehogy túl jól érezd magad (Garmin filozófia, sajnos).
Előzmény: TRider (#5744)
Idézet
Én olvasatomban feltölti a Tuhu "Turistautak: utak" réteget (felülről a harmadik), majd bekapcsolja hozzá a TopoGuide-ot. Így lesz egy jó szintvonalas, pontos turistatérképe :-)
Ezt kipróbáltam én is, de ha bekapcsolom a Topo-t, akkor a Tuhu: utak nem látszik. Van valami trükkje a dolognak?
Előzmény: Aron_csapata (#5733)
Ha jól emlékszem akkor a csirip előtti utolsó nem béta, talán 3.9 van rajta. Az off-road viszont stimmel, mert terepen voltam, már ha ez számít.
Előzmény: Andreas (#5742)
Melyik firmware verzióval tapasztaltad?
Fixed an issue where the device would not beep when approaching a destination while routing off-road.
Ezt írták 4.49 bétára, lehet hogy tervezett úton is előfordulhatott a hiba?
Fixed an issue where the device would not beep when approaching a destination while routing off-road.
Ezt írták 4.49 bétára, lehet hogy tervezett úton is előfordulhatott a hiba?
Előzmény: TRider (#5740)
Nekem is gyors, de nem figyeltem meg, hogy korábban milyen volt.
A "800 km-es léptékre váltás mellett ugrás az Atlanti Óceánba" hiba továbbra is megmaradt, ezért inkább dobtam egy levelet a Garmin hibabejelentőre.
Ha akár egy track-et is visszaállítok "Make favourite" opcióval, onnantól kezdve eltűnik a hiba, a következő újraindításig.
A "800 km-es léptékre váltás mellett ugrás az Atlanti Óceánba" hiba továbbra is megmaradt, ezért inkább dobtam egy levelet a Garmin hibabejelentőre.
Ha akár egy track-et is visszaállítok "Make favourite" opcióval, onnantól kezdve eltűnik a hiba, a következő újraindításig.
Előzmény: Spy89 (#5737)
A hangok be vannak kapcsolva az aktuális profilban, ha erre gondolsz. Ennek ellenére mégsem csipogott. Lehet még más oka is?
Előzmény: Yoss (#5739)
Mitől függ, hogy az Oregon (550) tervezett útvonalon haladva csipogással jelzi-e a következő manővert?
Tegnap egy hosszabb túrán tuhu térképpel, gyalogos módban, útvonalon tervezve meg sem szólalt. Nem vagyok benne biztos, de korábban mintha jelezte volna a következő fordulót. Vagy ezt csak autós/kerékpáros módban teszi?
Tegnap egy hosszabb túrán tuhu térképpel, gyalogos módban, útvonalon tervezve meg sem szólalt. Nem vagyok benne biztos, de korábban mintha jelezte volna a következő fordulót. Vagy ezt csak autós/kerékpáros módban teszi?
Mintha gyorsabb lenne a menü a 450-esemnél az új bétával. Vagy csak nekem tűnik úgy?
Előzmény: Andreas (#5735)
Oregon x50 software version 4.49 Beta
Changes made from version 4.47 to 4.49:
Fixed issues relating to WAAS performance.
Fixed issue where the device would not regain a GPS signal after losing the GPS signal in a tunnel.
Fixed shutdown on the map screen when a waypoint was being moved to the same location as a geocache or other POIs.
Fixed an issue where the enabled/disabled option for custom maps could not be changed when two or more BirdsEye" Satellite Imagery providers were on the device.
Fixed an issue where the device would not beep when approaching a destination while routing off-road.
Changes made from version 4.47 to 4.49:
Fixed issues relating to WAAS performance.
Fixed issue where the device would not regain a GPS signal after losing the GPS signal in a tunnel.
Fixed shutdown on the map screen when a waypoint was being moved to the same location as a geocache or other POIs.
Fixed an issue where the enabled/disabled option for custom maps could not be changed when two or more BirdsEye" Satellite Imagery providers were on the device.
Fixed an issue where the device would not beep when approaching a destination while routing off-road.
Én feltettem a teljes topo-t, meg a teljes tuhu-t és ha topoval akartam használni, akkor a tuhu-ból csak jelzett utak réteget kapcsoltam be. De már nemigen használom így, inkább openmaps.
Előzmény: zakany (#5732)
Én olvasatomban feltölti a Tuhu "Turistautak: utak" réteget (felülről a harmadik), majd bekapcsolja hozzá a TopoGuide-ot. Így lesz egy jó szintvonalas, pontos turistatérképe :-). Ezt én is kipróbálom, csak nem tudom, hogy a Topo nem zavar bele az útvonaltervezésbe? (mármint ugyanúgy tervez, minha csak Tuhu lenne feltöltve?)
Előzmény: zakany (#5732)
MEllik rétegeket? Folyton belezavarodok.. Az egészet teszed fel egyben vagy rétegeket?
Előzmény: Yoss (#5730)
A topoval régebben úgy szoktam, hogy topoguide plusz tuhu jelzett utak. Szintvonalak meg felületek nem kellenek. De ilyenkor is előfordul, hogy duplikálódnak az utak, mert nem pontosan fedik egymást. Ma már szinte csak az openmaps-ot használom outdoor-ra..
Előzmény: Vadi (#5729)
Kérdés annak, aki nagyon ismeri az oregont :-) Egész nap el szórakoztam a térképekkel, de azt hiszem nem találtam meg a legjobb megoldást.
A kérdés mi a leg tutibb módja a turistautakról letölthető térkép és a TopoGuide közös használatának? Vagy esetleg nem is érdemes ezzel foglalkozni, egyszerűen használni kell egy szintvonalas turistautas felületes (ill. nem felületes hanem nagyon alapos :-) térképet (hálás köszönettel a sok térképrajzolónak) akik jobbat alkottak mint a TopoG?
A kérdés mi a leg tutibb módja a turistautakról letölthető térkép és a TopoGuide közös használatának? Vagy esetleg nem is érdemes ezzel foglalkozni, egyszerűen használni kell egy szintvonalas turistautas felületes (ill. nem felületes hanem nagyon alapos :-) térképet (hálás köszönettel a sok térképrajzolónak) akik jobbat alkottak mint a TopoG?
Az oregonwikin valakinek Kelet-Afrika partjaihoz ugrik Szomáliához, ezért arra gyanakszik hogy kalóz szoftvert kapott :))
Előzmény: Aron_csapata (#5724)
Egy közbevetett kérdés: Nektek megy az egnos a különböző beta és nem beta verziókkal. ( Nekem úgy tűnik hogy a fw összeollózása során már megint a hibás egnos kezelés került be a kódba, és most újra hónapok kellenek míg valakinek feltűnik a hiba. )
Moderátor
A 4.47-es bétával sajnos nekem is ezt csinálja. Viszont a 4.20-as nem bétával nem volt vezeték nélküli átvitel egyik készülékről a másikra. Egy hiba gyógyult, egy romlott. Nem rossz arány.....
Előzmény: Csigabiga (#5714)
Visszamenőleg kipróbáltam az utolsó 8 verziót. Mindegyik ezt csinálja. Azért kéne meg megnézni másoknak is, hogy ki lehessen deríteni mi okozza. Nemrég még jó volt..
Előzmény: Csigabiga (#5722)
Kösziiii, na most ugrik a monkey a waterba...
A térképek hibásak egy ideje, vagy az oregánóm lett bibis. :))
A térképek hibásak egy ideje, vagy az oregánóm lett bibis. :))
Előzmény: Bluedog (#5719)
Hát ez nem jó hír :( Egyszer már mintha lett volna ilyen hiba, azt hiszem Nyugat Afrika partjaihoz ugrálással.
Előzmény: Csigabiga (#5714)
Nektek is elugrik a térképnézet Brazilía partjaihoz 800 km-es léptékre váltva, ha a Nyomvonal kezelőben egy archívált track adatlapján a "Megmutat térképen" pontot választjátok?
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |