Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Ha arra gondolsz, hogy a készüléken nem jelenik meg a sorszám, akkor az segít, ha a pontnév sablonba a következőt írod:
Ettől a ládanév elejéről lehagyja a GC-t, így belefér a "szabvány" hosszba.
Ettől a ládanév elejéről lehagyja a GC-t, így belefér a "szabvány" hosszba.
Előzmény: pegasus (#5881)
Úgy néz ki, hogy a GSAK megfelelő. Kicsit összetett, még próbálkozom vele.
Egy másik kérdés ...
Milyen beállítással lehetséges, hogy a letöltött multiládák nevei végén megjelenjen a kötőjel után a sorszám is. Nekem eddig csak a kötőjelig jelenítette meg.
Egy másik kérdés ...
Milyen beállítással lehetséges, hogy a letöltött multiládák nevei végén megjelenjen a kötőjel után a sorszám is. Nekem eddig csak a kötőjelig jelenítette meg.
Előzmény: R.Guszty (#5880)
Javaslom a GSAK kipróbálását. Egy darabig ingyenes, aztán csak egyre hosszabb a válaszidő. Ha elég sokat ládázol, érdemes megvenni, csak 25$ az ára[/url]
Előzmény: pegasus (#5876)
De szerintem a másik irányból megközelítve (szűrve letöltöd a ggpx-et, és ha még marad benne kirostálandó: -> XML Marker) könnyebb lesz a probléma megoldása...
Pontosan miért is akarod egyesíteni a gpx-eket ggpx-é, ha egyszer úgy is letöltheted?
Pontosan miért is akarod egyesíteni a gpx-eket ggpx-é, ha egyszer úgy is letöltheted?
Előzmény: halaszkiraly (#5878)
Ez valóban a "felesleges ládák kitörlése" probléma megoldására jó.
Magpet fabrikált egy olyasmit amit keresel...
Magpet fabrikált egy olyasmit amit keresel...
Előzmény: pegasus (#5876)
Kipróbáltam, de nem ilyenre gondoltam. Másként közelítek. Milyen programmal lehetséges a ládákról egyesével letöltött gpx fájlok egyesítése?
Előzmény: halaszkiraly (#5875)
Milyen programmal lehet egy gpx fájt "buherálni" (pl. felesleges ládák kitörlése) úgy, hogy a módosítás után a ládainformációk változatlanul megjelenjenek a képernyőn (oregon 450)?
Nyugodtan kivághatod a fenébe, akár az egész GPX könyvtárat is. A készülék indításkor létrehozza, ha nem találja.
Házigazda
Előzmény: real (#5871)
Pass. Ments el. Majd töröld. Ezután próbáld ki. Ha működik örülsz, ha nem megy, visszamásolod a mentett fileot. De légyszi írd meg ide az eredményt.
Moderátor
Előzmény: real (#5871)
Felmerült még egy kérdés: a sérült current.gpx fájlt sikerült az előzmény kommentben javasolt módon átkonvertálnom. A kérdésem az, hogy viszont a készüléken lévő current.gpx fájlt azt le szabad a törölnöm, vagy meg tudok-e szabadulni tőle, hogy amit legközelebb logol az már ne egy hibás fájl legyen, hanem jó?
Előzmény: magpet (#5848)
De ez is a 3.0 próbaverziójára mutat. Úgy tűnik, hogy a fejlesztők oldaláról már csak a shareware verzió tölthető le.
Néhol azonban még fellelhető az ingyenes 2.1 is.
Néhol azonban még fellelhető az ingyenes 2.1 is.
Előzmény: janos66 (#5869)
Az előzményekben - két hozzászólásomban is - elhelyeztem a linket, abból pontosan kiderül, hogy melyik programra gondoltam. Az általam említett program ingyenes, ezzel szemben a teljes funkcionalitású Sport Tracks viszont - ha jól látom - 35$.
Előzmény: janos66 (#5866)
Nem tudom mire gondolsz, de én a Sport Tracks programmal szinte mindent ki tudok elemezni. Grafikusan, adatokkal, térképpel együtt akár futok, bringázok vagy túrázok. Pöpec.
Előzmény: KoLa (#5857)
az egyertelmu. multkor mentunk becsbe es az openmaps is fent volt a ng mellett es aktivak is voltak. hat erdekes dolgokat tervezett a hatar kozeleben. pl felment komaromnal a hidra, majd a hid kozepen visszafordult es csinalt egy nagy karikat a semmibe. aztan volt hogy kiirta hogy 100 valahany km a hatralevo, de nem fordultam le ott ahol o gondolta, erre ujratervezett es csinalt 400km-es kerulot, mikozben ott volt az egyenes ut a kepen. szoval messze van a tokeletestol, plane ez a fizetos/autopalyas kihagyas dolog mert az maig nem kerek...
Előzmény: magpet (#5864)
Szívesen. Egy jó tanács több térkép használatához: ha úton tervezve navigálsz, akkor az adott területre csak egy térképet kapcsolj be, különben akadhat, fagyhat a cucc. Pl: NaviGuide és CityNavigator, mert ugye az utóbbiban is van bőven Magyarország térkép.
Házigazda
Előzmény: optikus (#5863)
Fognak látszódni a belső memóriára tett egyebek, ne aggódj!
Regisztrálni, unlockolni nem kell. A térkép a kártya azonosítójához van gyárilag unlockolva. Csak beteszed, és megy.
Regisztrálni, unlockolni nem kell. A térkép a kártya azonosítójához van gyárilag unlockolva. Csak beteszed, és megy.
Házigazda
Előzmény: optikus (#5861)
koszi az infokat. ha veszek egy sd-s verziot akkor azt ha beteszem akkor a mellett meg mindig lathatom a mapsourcebol a memoriajaba feltoltott egyeb terkepeimet is (naviguide,topo,tuhu)? nem akarok ugy jarni hogy pc nelkul nem tudok valtani, mert utazas kozben megszivnam.
az sd kartyasat is kell regisztralni meg unlockolni mint a simat?
az a baj a dvd-s verzioval, hogy a frissites ararert majdnem kapok egy ujabb sd-set (ha majd kijon a kovetkezo). es ha az sd atteheto mas keszulekbe akkor legalabb nem vagyok az oregonomhoz kotve. ez azert erdekes mert kezd amortizalodni, es ha egyszer cseres lesz akkor meg fogom szivni hisz az eddigi terkepeim ahhoz vannak unlockolva.
az sd kartyasat is kell regisztralni meg unlockolni mint a simat?
az a baj a dvd-s verzioval, hogy a frissites ararert majdnem kapok egy ujabb sd-set (ha majd kijon a kovetkezo). es ha az sd atteheto mas keszulekbe akkor legalabb nem vagyok az oregonomhoz kotve. ez azert erdekes mert kezd amortizalodni, es ha egyszer cseres lesz akkor meg fogom szivni hisz az eddigi terkepeim ahhoz vannak unlockolva.
Előzmény: magpet (#5860)
SD: a kártyához van nyitva, tehát pakolászhatod másik készülékbe. PC-re nem települ, MapSource alatt nem látod, csak a készüléken. Nem frissíthető, csak új verziót tudsz belőle venni, ha szeretnél.
DVD: PC-re, a MapSource alá települ, innen tudod a szelvényeket (mert a térkép az országoknál is kisebb szelvényekre van darabolva) feltölteni a készülék belső memóriájára, vagy egy microSD kártyára. A frissítése valóban nem olcsó, de legalább van. :)
Az Oregon a belső memóriáról és a kártyáról is látja a térképeket, nem szükséges átállítgatni, vagy egyéb dolgot a menük mélyén babrálni.
DVD: PC-re, a MapSource alá települ, innen tudod a szelvényeket (mert a térkép az országoknál is kisebb szelvényekre van darabolva) feltölteni a készülék belső memóriájára, vagy egy microSD kártyára. A frissítése valóban nem olcsó, de legalább van. :)
Az Oregon a belső memóriáról és a kártyáról is látja a térképeket, nem szükséges átállítgatni, vagy egyéb dolgot a menük mélyén babrálni.
Házigazda
Előzmény: optikus (#5859)
urak homalyositsatok fel! o300-ba szeretnek city nav 2012-es terkepzetet. van dvd es sd verzio. nekem ures a kartyahely a keszulekben. mi az elteres a ketto kozott? valami olyat olvastam hogy az sd nem frissitheto, ellenben atteheto masik keszulekbe is? valamennyivel olcsobb de ahogy elnezem a dragabb dvd-shez a frissites is menku draga (90 dolcsi amibol nalunk nem tom mennyi ft lesz).
a mapszosz hogyan viszonyul ehhez, azon latni az sd terkepeit?
meg a keszulek ilyenkor hogyan kezeli, a sajat memoriajaban levoket? az sd-st is meg a memoriast is latja egyszerre? vagy hogysivan ez...
a mapszosz hogyan viszonyul ehhez, azon latni az sd terkepeit?
meg a keszulek ilyenkor hogyan kezeli, a sajat memoriajaban levoket? az sd-st is meg a memoriast is latja egyszerre? vagy hogysivan ez...
Közben rájöttem csak simán mentem a szakaszt, utána manual feltöltés a connectre, és már meg is van a grafikon.
Azért ez vicc, hogy közvetlen feltöltésnél nincs grafikon, csak egy szám.
Na mindegy.
Igaz az Edgen ha memória kártyára mentem az adatokat, connect azt sem eszi, csak ha manual töltöm fel a memória kártyáról, viszont annál nem marad ismeretlen a GPS, mint az Oregonnál.
Azért ez vicc, hogy közvetlen feltöltésnél nincs grafikon, csak egy szám.
Na mindegy.
Igaz az Edgen ha memória kártyára mentem az adatokat, connect azt sem eszi, csak ha manual töltöm fel a memória kártyáról, viszont annál nem marad ismeretlen a GPS, mint az Oregonnál.
Meglehet. Nem próbáltam ki, mert a Garminos fiúk a Tutaj utcában lebeszéltek a jeladó megvásárlásáról, mivel - szerintük - az Oregon ezzel a kiegészítővel csak a pillanatnyi pulzust jelzi.
Jekaef betű szerint a következőket írta a GPX2HRM ismertetőjében: "Garmin Oregon CURRENT.GPX fájl esetén pulzus- és pedálfordulat adatokat is konvertál!"
Ez adhatott okot a tévedésemre. Köszönöm a pontosítást!
Infó:
(Szerintem meg az efféle vevőtájékoztatás az ő hozzá nem értésüket jelzi ahhoz a termékhez, amit árulnak. Zárójel bezárva.)
Jekaef betű szerint a következőket írta a GPX2HRM ismertetőjében: "Garmin Oregon CURRENT.GPX fájl esetén pulzus- és pedálfordulat adatokat is konvertál!"
Ez adhatott okot a tévedésemre. Köszönöm a pontosítást!
Előzmény: totzoli65 (#5856)
A trükk arra vonatkozik, amit a Garmin sem publikál, hogy az Oregon rögzíti a pulzus adataidat a GPX fájlban(alapból úgy néz ki mintha csak a pillanatnyi adataidat mutatná és annyi), de csak a mentett fájlból föltöltve jelenik meg, az aktuálisból nem. Megtekinteni, analizálni, grafikont "csinálni" ott a Connect Garmin. Pl.: [link] :-)
Előzmény: AT. (#5852)
Jekaeff egyik programja a GPX"HRM az Oregon CURRENT.GPX állományból a Polar Precision Performance SW számára értelmezhető formátumba konvertál. Lehet, hogy erre gondoltál.
Előzmény: AT. (#5852)
Valaki írta régebben hogy az oregon pulzusszámos gpx filéből, lehet rendes grafikont csinálni vmi trükkel.Hogy volt ez, mivel, hogyan kell csinálni?
Coloradoban (és azt hiszem ahhoz hasonlít az Oregon szoftvere) a current.gpx-ben benne vannak az útpontok is.
Előzmény: eperdzsem (#5850)
Hű, most nincs előttem a kép, de úgy emlékszem, hogy a current.gpx csak a jelenlegi (nem mentett/archivált) track-et tartalmazta. Az útpontokat egy mappával feljebb a GPX-ben, egy aktuális napi dátummal ellátott gpx-ben tartja.
Előzmény: real (#5849)
Köszi szépen! Ez tényleg bevált.
Azt még had kérdezzem meg, ettől függetlenül is, hogy van-e annak bármilyen módja, hogy a rögzített waypointokat kiszedjem/exportáljam/másoljam a gps-ből, azon kívül hogy a Current.gpx-et kimásolom?
Azt még had kérdezzem meg, ettől függetlenül is, hogy van-e annak bármilyen módja, hogy a rögzített waypointokat kiszedjem/exportáljam/másoljam a gps-ből, azon kívül hogy a Current.gpx-et kimásolom?
Előzmény: magpet (#5848)
Néha sérül a GPX, az okát ne kérdezd. :) Viszont van egyszerű orvosság:
Töltsd le a g7towin-t (free)! Ez szerintem meg fogja nyitni a betegnek tűnő GPX-et, mivel nem olyan érzékeny a file sérüléseire (egy-egy hibás tag), mint a meglehetősen hisztis MapSource. Ha a g7 megnyitotta, akkor képes elmenetni pl. gdb-ben, amit már közvetlenül le tudsz nyomni a MapSource torkán. Sok sikert!
(A g7towin egyébként konverzióknál is jól tud jönni, rengeteg formátumot ismer oda-vissza.)
Töltsd le a g7towin-t (free)! Ez szerintem meg fogja nyitni a betegnek tűnő GPX-et, mivel nem olyan érzékeny a file sérüléseire (egy-egy hibás tag), mint a meglehetősen hisztis MapSource. Ha a g7 megnyitotta, akkor képes elmenetni pl. gdb-ben, amit már közvetlenül le tudsz nyomni a MapSource torkán. Sok sikert!
(A g7towin egyébként konverzióknál is jól tud jönni, rengeteg formátumot ismer oda-vissza.)
Házigazda
Előzmény: real (#5847)
Sziasztok.
Másfél év (közepesen intenzív) oregon 300 használat után most adódott némi problémám.
Múltkor logoltam pár útvonalat és poi-t a turistautak számára beküldés céljából.
Most akartam kimásolni a Current.gpx fájlt. Illetve ki is másoltam de a mapszósz azt mondja hogy ez nem valid mapszósz fájl és nem lehet megnyitni. (Pedig ez korábban mindig ment.)
Ezek után a nyomvonal kezelésnél nyomtam egy save-t. Ez ki is mentette a nyomvonalat és az be is jön a mapszószba. De! Ebben nincsenek benne a kijelölt poik, vagy waypointok. Amik amúgy biztos nem vesztek el mert a készülékben megtalálom őket.
Eddig emlékeim szerint a current.gpx-ben benne voltak a poik is, minden alkalommal amikor néztem. Viszont most azt nem tudom megnyitni, máshogy viszont hogy lehet kiexportálni őket?
Köszönettel várok minden segítséget.
Másfél év (közepesen intenzív) oregon 300 használat után most adódott némi problémám.
Múltkor logoltam pár útvonalat és poi-t a turistautak számára beküldés céljából.
Most akartam kimásolni a Current.gpx fájlt. Illetve ki is másoltam de a mapszósz azt mondja hogy ez nem valid mapszósz fájl és nem lehet megnyitni. (Pedig ez korábban mindig ment.)
Ezek után a nyomvonal kezelésnél nyomtam egy save-t. Ez ki is mentette a nyomvonalat és az be is jön a mapszószba. De! Ebben nincsenek benne a kijelölt poik, vagy waypointok. Amik amúgy biztos nem vesztek el mert a készülékben megtalálom őket.
Eddig emlékeim szerint a current.gpx-ben benne voltak a poik is, minden alkalommal amikor néztem. Viszont most azt nem tudom megnyitni, máshogy viszont hogy lehet kiexportálni őket?
Köszönettel várok minden segítséget.
A .com található ládák esetében, ha van tipp, akkor ott szépen mutatja. Nagyon bírom ezt a funkciót!
A .hu-n rejtett ládák esetében nem találsz itt semmit!
A .hu-n rejtett ládák esetében nem találsz itt semmit!
Előzmény: gsoft (#5843)
Ha a ládához van a ládatulaj által megadott szöveges "segítség", tipp (ami az adott láda adatlapján is olvasható) akkor azt lehet megjeleníteni a "Show Hint" opcióval.
Előzmény: gsoft (#5843)
Oké, ezt sejtettem. De akkor mire való a "Show Hint" szöveg a Geocache -nél?
Előzmény: Várhelyi (#5842)
Sorstárs. Ezzel szenvedtem én is. Arra jutottam, hogy az oregonon nem lehet megjeleníteni sehogy. Viszont ha PC-re dugod, akkor a Garmin könyvtárban látsz egy text file-t: geocache-visits. Ebben van.
Előzmény: gsoft (#5841)
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a megtalált ládák jelszavait és a megtalálás adatait, hogyan tudom az Oregonból kivarázsolni vagy akár a készülékben megjeleníteni?
Az lenne a kérdésem, hogy a megtalált ládák jelszavait és a megtalálás adatait, hogyan tudom az Oregonból kivarázsolni vagy akár a készülékben megjeleníteni?
Sejtettem, bár reménykedtem...
:-((((((
Na mindegy, ez van, ezt kell szeretni!
:-)))))))
:-((((((
Na mindegy, ez van, ezt kell szeretni!
:-)))))))
Előzmény: magpet (#5839)
Sajnos a feltöltött GGPX file-ban nem "nyitja ki" az ikont a megtalálás. Ha a GPX-et lehúzod PC-re és megnyitod MapSource-ban, lesz láda, de nem lesz nyitott, ha megtaláltad. Marad a visits.txt.
Házigazda
Előzmény: apexsek (#5838)
Ki lehet-e vadászni egy Dakota 10-ből a megtalált ládákat Mapsource alá?
A régi Vista-n ez nem volt gond, csak kijelöltem letöltéskor az útpontokat, s a nyomvonalat, s pikk-pakk lejött egyben.
A dakota-nál már megbékéltem, hogy nem tudom egyben leszedni őket, de az még zavar, hogy a megtalált ládákat csak a "visitlogs" .txt file-ban látom viszont...
A régi Vista-n ez nem volt gond, csak kijelöltem letöltéskor az útpontokat, s a nyomvonalat, s pikk-pakk lejött egyben.
A dakota-nál már megbékéltem, hogy nem tudom egyben leszedni őket, de az még zavar, hogy a megtalált ládákat csak a "visitlogs" .txt file-ban látom viszont...
Mekkora egy vak vagyok! Nekem is ott van :D
Gondolom, ez a lítium elemre vonatkozik, nem 2db 3.7V-os Li-Ion akkura.
Gondolom, ez a lítium elemre vonatkozik, nem 2db 3.7V-os Li-Ion akkura.
Előzmény: zakany (#5836)
Nekem is megjelenik mindegyik.. (most ezért nem csinálok SC-t) de hidd el:)
Oregon 550 - sw 4.5 gps s5.00
Oregon 550 - sw 4.5 gps s5.00
Előzmény: Sancho (#5834)
Csuhás, köszönöm! Hanyas firmware-ed van? Magyar menüre váltva is megjelenik?
Előzmény: Csuhás (#5833)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |