Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Nem törlődtek a térképek, mind fent van a ketyerén, csak a jelzett turistautakon kívül nem látszik más út. Ennek ellenére a készülék tervez rajtuk. A szintvonalak is hiányoznak, nem rossz tudni, mekkorát kell mászni...
Mindez a firmware frissítésnél tűnt el, ezért gondolom, hogy az lehet a ludas. De majd megpróbálom a térképeket törölni és újrarakni, hátha megoldódik a probléma. Köszönöm a segítséget!
Mindez a firmware frissítésnél tűnt el, ezért gondolom, hogy az lehet a ludas. De majd megpróbálom a térképeket törölni és újrarakni, hátha megoldódik a probléma. Köszönöm a segítséget!
Előzmény: Csuhás (#5977)
Ha mapsource-vel rakod fel akkor mindig csak az utolsó fog látszani, mert az butamód törli az előzőleg felrakott térképet.
(Lehet hogy pont ez a gond nálad) A leginkább bevált megoldás ez:
Felraksz egy térképet pl naviguide-t. Azt a mapszosz gmapsupp.img néven teszi fel. Amikor megvagy megnyitod a gpst egy file kezelővel és az említett fileot átnevezed pl ng611.img névre. Ezután hasolóan jársz el a többi térképpel. Így nem íródnak felül, illetve legközelebb csak azt kell cserélned amelyik megváltozott. Ha nem egyértelmű, akkor kérdezz nyugodtan.
(Lehet hogy pont ez a gond nálad) A leginkább bevált megoldás ez:
Felraksz egy térképet pl naviguide-t. Azt a mapszosz gmapsupp.img néven teszi fel. Amikor megvagy megnyitod a gpst egy file kezelővel és az említett fileot átnevezed pl ng611.img névre. Ezután hasolóan jársz el a többi térképpel. Így nem íródnak felül, illetve legközelebb csak azt kell cserélned amelyik megváltozott. Ha nem egyértelmű, akkor kérdezz nyugodtan.
Moderátor
Előzmény: Bubuka (#5976)
Ha jól értem, akkor töröljem ki az összes térképet, és rakjam fel őket újra. Ezt még nem próbáltam, csak a turistautak-szintvonalakat tettem fel újra, de nem volt hatásos.
Hétfőn akkor ezt is megpróbálom. Ma nem merem, nehogy még a mostani helyzetet is tovább rontsam, mert hétvégén szükségem van a kütyüre.
Ezt a szerkentyűt kezdettől nem csípem. Szerintem érzi, ezért undokoskodik. Az öreglányok nem jönnek ki egymással:-)
Hétfőn akkor ezt is megpróbálom. Ma nem merem, nehogy még a mostani helyzetet is tovább rontsam, mert hétvégén szükségem van a kütyüre.
Ezt a szerkentyűt kezdettől nem csípem. Szerintem érzi, ezért undokoskodik. Az öreglányok nem jönnek ki egymással:-)
Előzmény: magpet (#5972)
Ezt már próbáltam, nem jött be. Bármelyik térképet nyitom meg, mindnél ugyanaz a helyzet. Scele javasolta, hogy egyszerre csak egyet kapcsoljak be, hátha az a baj, hogy összeakadnak, de nem jött össze.
Előzmény: Csuhás (#5971)
Mert a hülye fiad mindenféle firmware ügyekről dumál, ahelyett, hogy megcsinálná.
Infó:
Csak a nyári versenyen erre nem nagyon volt időm, meg netem se.
Előzmény: Bubuka (#5970)
Ez a legvalószínűbb. Ha nem megy, akkor a térképeket is érdemes újra feltenni, hogy a készülék ismét "behúzza" őket. Ha az img tartalma változik, akkor ez automatikusan megtörténik.
Házigazda
Előzmény: Csuhás (#5971)
Talán elég az adott profilban a beállítások - térképek - térkép információk menüben bekapcsolni azokat a térképeket amiket látni szeretnél. ( A frissítés néha összekutyulja a profil beállításait )
Moderátor
Előzmény: Bubuka (#5970)
Sikerült elcsesznem az Oregonomat. Még a nyári versenyen Scele megjegyezte, hogy régi firmware van rajta. Gondoltam, nem lehetek annyira béna, megpróbálom frissíteni. Sajnos a webupdatert hiába töltöttem le, nem indult el, kiírta, hogy valami hiba van a letöltésben, próbáljam újratelepíteni. Hiába próbálkoztam, az eredmény nem változott (szerintem a géppel van baj). Ugye mire jó a gugli, rákerestem ott, mire talált nekem a Garmin oldalon egy béta verziót. Amilyen gyagya vagyok, telepítettem. Sikerült is, egyből tudott a készülék csiripelni és egyéb okosságokat. Igen ám, csak azóta az összes térképről eltűntek az utak és a szintvonalak. Kizárólag a jelzett turistautakat mutatja. Érdekes módon a készülék látja az összes utat, mert tervez rajtuk, csak én nem látom őket. Próbáltam azóta a térképeket újra telepíteni, nincs változás. Persze a Geko-val térkép nélkül is sok ládát megtaláltam, azért jó lenne, ha meggyógyulna. Tud rajtam segíteni valaki?
Közben lemaradtam...
USB-set nem sikerült találnom, de akkor ezek szerint mégis létezik! :o)
USB-set nem sikerült találnom, de akkor ezek szerint mégis létezik! :o)
Előzmény: magpet (#5966)
Gondolom azért, hogy ha hajón használnád - a megfelelő kiegészítővel - akkor meg tudd nézni.
Közben keresgéltem, de nem találtam USB-s érzékelőt, viszont a Garmin kínálatában van egy rakás hőmérséklet érzékelő mindenféle vízi kütyühöz. Lehet, hogy közös az alapszoftver, és azokból maradt benne az Oregonban (meg - ha jól emlékszem - a 60-as sorozatban is).
Közben keresgéltem, de nem találtam USB-s érzékelőt, viszont a Garmin kínálatában van egy rakás hőmérséklet érzékelő mindenféle vízi kütyühöz. Lehet, hogy közös az alapszoftver, és azokból maradt benne az Oregonban (meg - ha jól emlékszem - a 60-as sorozatban is).
Előzmény: AT. (#5965)
Létezik egy hajózáshoz használatos NMEA szenzor, ami USB-n csatlakozik, onnan tudnak jönni hőmérséklet-adatok.
Házigazda
Előzmény: Csigabiga (#5964)
Szerintem nincs is benne klasszikus értelemben vett hőmérő.
Csak a proci hőmérsékletét lehet megnézni - azt is csak szervíz-módban.
Hőmérséklet méréséhez valami külső egység kell hozzá, de hogy micsoda, és hogyan csatlakozik, azt nem tudom.
Csak a proci hőmérsékletét lehet megnézni - azt is csak szervíz-módban.
Hőmérséklet méréséhez valami külső egység kell hozzá, de hogy micsoda, és hogyan csatlakozik, azt nem tudom.
Előzmény: yano6ard (#5963)
Rosszul tudom, hogy az Oregonban gyárilag ki van kapcsolva a hőmérő? (Nincs most nálam a kütyü, nem tudom megnézni.)
Előzmény: AT. (#5962)
Ha vízbe teszem az oregont, kb mennyi idő alatt kellene megmérnie a hőmérsékletet?
Ha ez a probléma, akkor akár egy pici szivacs behelyezésével, akár egy kis ragasztószalaggal megelőzheted ezt a hibát.
Moderátor
Előzmény: Aron_csapata (#5959)
Ráadásul nagyon gyenge megoldás a microSD kártya rögzítését megoldó fém pöcök, mert a rázkódástól (pl. terepi biciklizés) kirázódik, és az SD kártya érintkezői elmozdulnak. Ilyenkor váratlanul kikapcsol a kütyü. Ilyenem is többször volt már...:(
Előzmény: Aron_csapata (#5958)
Szia!
Nekem még fényképezés közben nem fagyott ki, (talán mert közben nem teszek gyors mozdulatot), viszont hosszabb track rögzítés közben (bringán) már többször is lefagyott. Ilyenkor csak az újraindítás segített....
Nekem még fényképezés közben nem fagyott ki, (talán mert közben nem teszek gyors mozdulatot), viszont hosszabb track rögzítés közben (bringán) már többször is lefagyott. Ilyenkor csak az újraindítás segített....
Előzmény: Sancho (#5951)
Freya Hoffmeister épp körbeevezi dél-amerikát kajakkal, de elemcsere közben neki is sikerült a mikro-SD kártyát kiráznia :
[link]
[link]
Változó, 30 mp - 2 perc. Ami bejön, hogy 10-15 mp-ként benyomom egyszer a kikapcsoló gombot, és ha megjelenik a képernyő világítás menü, már boldog vagyok.:)
Van, hogy ez gyorsabb, mint az akku ki- és be; de ha tényleg nincs időm sz.rakodni, akkor akku kivesz nálam is.
2 perc után tényleg akku kivesz!:)
Van, hogy ez gyorsabb, mint az akku ki- és be; de ha tényleg nincs időm sz.rakodni, akkor akku kivesz nálam is.
2 perc után tényleg akku kivesz!:)
Előzmény: Sancho (#5953)
Igen, ez volt az érzésem nekem is, hogy gyors mozdulatra akad ki. Elképzelhetőnek tartom, hogy a forgásérzékelés néha kiakad. Meddig szoktál várni? Én akkukiveszberak módszert használtam eddig, mert nem hozott eredményt a várakozás.
Előzmény: Gubirobi (#5952)
Nálam is előfordul. Ilyenkor kis türelem és "visszaolvad". Akkor fordul elő legtöbbször, ha fényképező módban valami gyors mozdulatot teszek.
olyan gyors azért nem vagyok:)
A legújabb fw van rajta!
olyan gyors azért nem vagyok:)
A legújabb fw van rajta!
Előzmény: Sancho (#5951)
Aron_csapata,
Neked terepen nem szokott a fényképezés közben kifagyni a gép? Nekem az O550 az előző fw-ekkel rendre megtette random. Néha azonnal, néha 3-4 kép múlva. Ezzel még nem teszteltem.
Neked terepen nem szokott a fényképezés közben kifagyni a gép? Nekem az O550 az előző fw-ekkel rendre megtette random. Néha azonnal, néha 3-4 kép múlva. Ezzel még nem teszteltem.
Előzmény: Aron_csapata (#5950)
A fényképezős GPS-eken a 4.20-as szoftververziónál újabb firmwarekkel a fényképek a GPS nézegetőjében (kijelzőjén) 90 fokkal elforgatva jelenik meg a kép készítéséhez képest. Ha tovább forgatom, akkor a kép is tovább forog (ez helyes működés), de mindig csak 90 fokkal elforgatott képet lehet látni a kijelzőn, tehát mindenki fordítsa el a nyakát derékszögben :) Most beszéltem a Navi Gate-el, az Ő készülékük is produkálta frissítés után a hibát. Azt ígérték, hogy felveszik a kapcsolatot a supporttal, és jelzik a hibát, illetve kérik a javítását.
És gondolom nem is akku lemerülés vagy USB kábel kihúzás volt az ok. Hát reméljük, hogy ez is javulni fog firm frissítéssel mint a többi frissen kijövő készülék, amiknek szintén voltak gyerekbetegségeik.
Előzmény: feri60 (#5948)
Ma délután nyomogatás közben kétszer is kikapcsolt. Egyik alkalommal sem a kikapcsoló gombot nyomogattam :(
Előzmény: Togo (#5947)
Kivánom, hogy ez legyen az egyetlen gond, ami felmerül vele kapcsolatban. :)
Előzmény: feri60 (#5946)
Tudom. A Nüvit meg arra nem tudom rávenni, hogy lehúzás után kikapcsoljon. :) Mintha ezek a firm írójától függne, hogy lehúzás után mit csináljon egy-egy masina. Lehet úgy gondolták, abból kisebb gond van, ha már úgy is újraindítás szükséges, hogy kikapcsolják aztán a T. user kapcsolja be újra, mintha nem kapcsol ki és esetleg marad a memóriában valami mikor csak úgymond reseteli magát.
Előzmény: feri60 (#5944)
Érdekes, mert a nüvi is azonnal adatkapcsolatra vált, de lehúzás után kikapcsolás helyett újraindul.
Előzmény: Togo (#5943)
Szerintem sehogy. Teljesen másképp kezelődik a dolog mint a csix-nél. Spaner módban ha nem adatkapcsolatot kérsz akkor az USB-ről lehúzásnál kérdezi meg, hogy menjen tovább akkuról vagy kapcsoljon ki. Adatkapcsolatnál, miután a belső dolgokhoz is így férsz hozzá, nem csak a memokártyához feltétlenül kell neki egy újraindulás, hogy navigáló módba tudjon kerülni. Szokni kell a dolgot. Én is így voltam vele mikor CS-röl váltottam a Coloradora.
Előzmény: feri60 (#5940)
gőzöm nincs, most végignéztem a Montana menüjét, semmi ilyenre utaló beállítást nem leltem. :(
Pedig hasznos lenne, engem is idegesít, de úgy voltam vele, hogy ezzel együtt kell élni.
Pedig hasznos lenne, engem is idegesít, de úgy voltam vele, hogy ezzel együtt kell élni.
Előzmény: feri60 (#5940)
Van egy kérdésem:
Csix-ről váltok Montanara, ami állítólag nagyban hasonlít az Oregonra.
Csixnél be lehet állítani, hogy PC-USB kábel bontása után ne kapcsolódjon ki mindig a készülék. Na ezt hogyan lehet Oregonnál elérni?
Csix-ről váltok Montanara, ami állítólag nagyban hasonlít az Oregonra.
Csixnél be lehet állítani, hogy PC-USB kábel bontása után ne kapcsolódjon ki mindig a készülék. Na ezt hogyan lehet Oregonnál elérni?
Nekem is volt már hasonló eset, és valahogy az volt az érzésem, hogy az automatikus track archiválással lehet kapcsolatos a probléma.
Amikor a napi track-em nem tölti meg a tárolót (azaz nincs szükség archiválásra), akkor szépen látszik az egész nyomvonal, amikor viszont nagyon hosszú a track, és a kütyü elkezd archiválni, akkor mintha eltűnne az archivált rész a térképről, és mintha csak a nyomvonalam vége jelenne meg.
Lehet, hogy nem ez a magyarázat a kérdésre, de mintha összefüggene a kettő.
Amikor a napi track-em nem tölti meg a tárolót (azaz nincs szükség archiválásra), akkor szépen látszik az egész nyomvonal, amikor viszont nagyon hosszú a track, és a kütyü elkezd archiválni, akkor mintha eltűnne az archivált rész a térképről, és mintha csak a nyomvonalam vége jelenne meg.
Lehet, hogy nem ez a magyarázat a kérdésre, de mintha összefüggene a kettő.
Előzmény: scele (#5937)
Nekem ilyet (hála az égnek) nem csinál. Viszont továbbra is csinálja azt, amivel pl. a Pákozdi versenyen hátrányban voltam:
a track nem egyenes vonalú, különböző kilengéseket csinál, olyan, mint egy fűrészfog. Valamicskét javult, mióta megkaptam, mert akkor még nagyobb kilengéseket csinált (40-50 méteres "hurkokat"), mintha a pozíciója ingadozna. Persze az útvonalba beleméri a kilengéseket is, ezért volt olyan 21 km-es túra, ahol 24,5 km-t mért. Én antenna, vagy chipset hibára gyanakodtam, de hiába vittem be a Garminhoz, ez nem garanciális hiba (mármint a Garmin gyártói hibalista szerint). Ezért nem cserélték ki, mert akkor ez a NaviGate vesztesége lett volna. Magpetnek is mutattam Pákozdon, Ő is csak széttárta a karját. De legalább mosolygott. Ez van.
a track nem egyenes vonalú, különböző kilengéseket csinál, olyan, mint egy fűrészfog. Valamicskét javult, mióta megkaptam, mert akkor még nagyobb kilengéseket csinált (40-50 méteres "hurkokat"), mintha a pozíciója ingadozna. Persze az útvonalba beleméri a kilengéseket is, ezért volt olyan 21 km-es túra, ahol 24,5 km-t mért. Én antenna, vagy chipset hibára gyanakodtam, de hiába vittem be a Garminhoz, ez nem garanciális hiba (mármint a Garmin gyártói hibalista szerint). Ezért nem cserélték ki, mert akkor ez a NaviGate vesztesége lett volna. Magpetnek is mutattam Pákozdon, Ő is csak széttárta a karját. De legalább mosolygott. Ez van.
Előzmény: scele (#5937)
Na van még egy problémám. A trackkijelzés. A track-et hibátlanul rögzíti ezzel nincs baj, de a térképen néha vagy nem jelenik meg semmi vagy csak kicsi darabok.
Sőt olyan is van, hogy az utam lején még műk, sőt visszaérkezéskor is látom, hogy merről jöttem, de az éppen aktuális részt nem mutatja.
Ilyen is van másnál?
Sőt olyan is van, hogy az utam lején még műk, sőt visszaérkezéskor is látom, hogy merről jöttem, de az éppen aktuális részt nem mutatja.
Ilyen is van másnál?
Előzmény: scele (#5935)
Nálam is bekapcsolgatja az oregon az úton tartást.
Viszont hétvégén megint nálam volt az edge a táskámban, oregon a biciklin.
Oregon szokásos fals sebességeket mért, az edge meg semmi ilyet.
Érdekes.
Viszont hétvégén megint nálam volt az edge a táskámban, oregon a biciklin.
Oregon szokásos fals sebességeket mért, az edge meg semmi ilyet.
Érdekes.
Én meg már azt hittem, hogy csak az én oregonom kapcsolgatja be az úton tartást. Köszönöm mindenkinek a visszajelzést. Nem mondom, hogy megnyugodtam, de legalább nem csak én szívok. :-)
Előzmény: Aron_csapata (#5934)
Úgy vettem észre, az új fájlok "normálisabbak" régieknél. Az xml fejléc természetesn módosult, most vannak sortörések a fájlok belsejében (0x13,0x10), módosultak a fájlnevek. Ami érdekes, az xml bevezető tag előtt van egy 0xFEFF.
Szerintem nincs semmi olyan változás, amit ne lehetne utánuk csinálni, ha szükséges.
Szerintem nincs semmi olyan változás, amit ne lehetne utánuk csinálni, ha szükséges.
Előzmény: zakany (#5932)
Én most ezt nem tettem meg (mert nem használom a BC-t).. de ha majd szeretném.. és nincs rajta fontos adat, akkor később simán kitörölhetem a GPX mappa mögött mind filét és úgy is jó lesz?
Előzmény: Sancho (#5930)
Viszont megint kimaradt, hogy javították azt a fícsört, amitől lightos használat mellett is kidöglik a kütyü alig fél nap alatt..:(
Előzmény: Sancho (#5930)
Van ott egy nagyon lényeges rész!
Idézet
IMPORTANT: if upgrading from a software version less than 4.80 you must follow these steps for future BaseCamp Compatibility:
If you are a user of BaseCamp now, or plan to be in the future, you must follow these steps to ensure your data is protected during this software update:
Connect your handheld unit to a computer and launch BaseCamp. Transfer all tracks, routes and waypoints to BaseCamp.
Delete the /Garmin/GPX folder from the handheld's mass storage.
Update the handheld's software via WebUpdater and reboot the handheld.
Reconnect the handheld to a computer and transfer your data from BaseCamp back to the handheld.
Előzmény: Andreas (#5929)
[link]
Oregon x50 (WebUpdater) software version 5.00
as of August 29, 2011
Change History
Changes made from version 4.80 to 5.00:
Modified default map trails to appear as dashed red lines
Fixed issue where geocache icons would sometimes not draw on the map while using Garmin GB Discoverer" maps
Oregon x50 (WebUpdater) software version 5.00
as of August 29, 2011
Change History
Changes made from version 4.80 to 5.00:
Modified default map trails to appear as dashed red lines
Fixed issue where geocache icons would sometimes not draw on the map while using Garmin GB Discoverer" maps
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |