Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Sziasztok!
Frissítettem a 62s-t a 3.50-es fw-re.
Aminek megörültem, hogy lett ebben a készülékben is képnézegető. Ez hiányzott, mikor az Oregonról váltottam.
De nálam csak a Kikapcsolódás profilba jelent meg.
Nálatok is? Hogy lehet más profilokban is előhozni?
A magasságmérés egyelőre úgy tűnik, hogy egyszerűen kopizza a gps által mért értéket. Eddig ez a két érték eltérést mutatott.
Frissítettem a 62s-t a 3.50-es fw-re.
Aminek megörültem, hogy lett ebben a készülékben is képnézegető. Ez hiányzott, mikor az Oregonról váltottam.
De nálam csak a Kikapcsolódás profilba jelent meg.
Nálatok is? Hogy lehet más profilokban is előhozni?
A magasságmérés egyelőre úgy tűnik, hogy egyszerűen kopizza a gps által mért értéket. Eddig ez a két érték eltérést mutatott.
Próbáltam kicsit rendbe tenni a magyarítást, az Oregon x50 Geocache menüjében. Egyes részei sajnos csak angolul vannak meg, de a szűrés és a többi beállítási lehetőség talán most már érthető és használható is. Akit érdekel, letöltheti a GC-s adatlapomról.
[link]
Csak az Oregon x50 sorozatra!
[link]
Csak az Oregon x50 sorozatra!
Valahol már szerepelt, de nem találom, ezért kérek segítséget : honnét lehet letölteni O550-hez korábbi fw-ket? Előre is köszönöm !
Fejlemény: nagyon úgy tűnik, hogy csak az átnevezgetett profilokkal volt valamiért baja. Most viszont az új fw-rel (2.60) megoldódott a probléma!
Házigazda
Előzmény: magpet (#5993)
Fura, mert ez pl. a tuhuu duplazodast nem magyarazza meg. Sebaj, a lenyeg, hogy megoldodott.
Házigazda
Előzmény: Hepur (#6000)
Köszönöm a válaszokat, sikerült! Egyszerre jelöltem ki és küldtem át őket. Így lett jó, eddig külön-külön próbálkoztam.
Előzmény: R.Guszty (#5998)
Nem lehet, hogy simán a Mapsource felülírja feltöltött térképet? Erre az a megoldás, hogy vagy egyszerre töltöd fel a térképet (kijelölve előbb az egyik, majd a másik térképet a Mapsource-ban és utána "Küldés"), vagy egyenként letölteni a térképeket a GPS-re és a letöltés után (mielőtt a másikat rátöltöd) át kell nevezni bármi,img-re.
Előzmény: Hepur (#5996)
Nincs mas tippem, mint egy hardreset. Bekapcsolas kozben az egyik (talan bal felso) sarkot kell nyomni. Nem lattam meg ilyet. Errdemes lenne megnezni, hogy a terkep img-det masik keszulekre teve mi tortenik? Az is megborul, vagy megjeleniiti? Igy le lehetne szurni, hogy a terkeppel vagy a vassal van baj.
Házigazda
Előzmény: Hepur (#5996)
Frissítettem a firmware-t, most 5.20 van rajta. A térképek viszont nem javultak meg, hiába telepítettem újra azokat is.
Előzmény: magpet (#5995)
A készülék firmware-e? Engedj rá egy webupdatert, és ha a legfrissebb van. akkor mondd neki, hogy telepítse újra!
Házigazda
Előzmény: Hepur (#5994)
Sziasztok!
Oregon 450 gps-emmel van problémám. Nem működnek rajta rendesen a térképek. Nem csináltam vele semmit, de túra közben egyszer csak hiába kapcsoltam ki be a készüléket, nem jelenítette meg sem a térképeket, sem a ládákat, minden más viszont működött. Ha beléptem a térképek menübe, a tuhu kétszer volt, a NG eltűnt, az Openmaps is megmaradt. Laptopra kötve minden adat rajta volt a kütyün. Újra telepítettem a tuhut és a NG-ot Mapsource-on keresztül. Most megjelennek a térképek, a ládák is, viszont a NG és a tuhu mintha kiütné egymást, a gps-en csak az egyik jelenik meg. Többször próbáltam az újra telepítést, hol az egyik, hol a másik maradt meg. Mi lehet a megoldás?
Oregon 450 gps-emmel van problémám. Nem működnek rajta rendesen a térképek. Nem csináltam vele semmit, de túra közben egyszer csak hiába kapcsoltam ki be a készüléket, nem jelenítette meg sem a térképeket, sem a ládákat, minden más viszont működött. Ha beléptem a térképek menübe, a tuhu kétszer volt, a NG eltűnt, az Openmaps is megmaradt. Laptopra kötve minden adat rajta volt a kütyün. Újra telepítettem a tuhut és a NG-ot Mapsource-on keresztül. Most megjelennek a térképek, a ládák is, viszont a NG és a tuhu mintha kiütné egymást, a gps-en csak az egyik jelenik meg. Többször próbáltam az újra telepítést, hol az egyik, hol a másik maradt meg. Mi lehet a megoldás?
Közben megnéztem, a gyári profilokkal (volt backup) nem csinálja. Valamelyik általam létrehozott dolog boríthatja meg a lelkét. Most nekiállhatnék a gyárakból újratákolni a kis profiljaimat, de nincs kedvem... Majd. :)
Köszi, hogy megnézted!
Köszi, hogy megnézted!
Házigazda
Előzmény: Janó (#5992)
az én 62s-emnél ilyen nincs...:-)
- igaz, hogy fényképezni se tudok vele...:-(
- igaz, hogy fényképezni se tudok vele...:-(
Előzmény: magpet (#5991)
A 62/78-as sorozatot használókhoz van egy kérdésem: a 62SC-men furcsulás van a profilok körül. Ha váltok, akkor utána a profilváltás és a profil belááíts menüben sem látszik a profilok listája, csak a fejlécben az éppen aktuális profil neve. Kikapcs, bekapcs, és megjelenik. Másnál is van ilyesmi?
Mondjuk még a szűz készüléken babráltam velük egy kicsit, de szemre minden rendben van a file-ok között, nem értem a jelenséget.
Mondjuk még a szűz készüléken babráltam velük egy kicsit, de szemre minden rendben van a file-ok között, nem értem a jelenséget.
Házigazda
Máshol egyébként nem téma, hogy valamelyik firmware óta az Oregonok üzemideje drasztikusan lecsökkent? Fél napot sem bírnak ki bekapcsolt power save és 15mp utáni képernyő kikapcsolás mellett sem.
Egyik Garmin kütyü sem szívja le ilyen gyorsan az akkukat.
Egyik Garmin kütyü sem szívja le ilyen gyorsan az akkukat.
Nem vontam kétségbe a valóságtartalmát, csak nem értettem, hogy miért nem találja a gugli? :)
Előzmény: Bluedog (#5986)
Oregon x50 (WebUpdater) software version 5.20
Changes made from version 5.10 to 5.20:
Fixed potential power-up issue introduced in previous release.
[link]
Changes made from version 5.10 to 5.20:
Fixed potential power-up issue introduced in previous release.
[link]
A garminoregon.wikispaces.com oldalon olvasható az örliadopterek nem kifejezetten pozitív tapasztalatai között, arra a problémára válaszul, hogy a frissítés után minden bekapcsoláskor újra beolvasásra kerül az összes gpx állomány, függetlenül attól, hogy módosult-e az utolsó hozzáférés óta. Ez 2-3000 geoládát tartalmazó fájl esetén hosszú percekkel nyújtja meg a boot-olást.
http://garminoregon.wikispaces.com/messa ge/view/home/44245026
http://garminoregon.wikispaces.com/messa ge/view/home/44245026
Előzmény: Yoss (#5985)
Érdekes, hogy ezt az angol mondatot a neten csak a gc.hu-n találta meg a gugli..
Előzmény: zakany (#5984)
Idézet
gc.hu:
Bluedog hozzászólásai 2011.10.17 20:05:41 (59565)
Aki nem sietett frissíteni az Oregon x50 firmware-jét a legújabb 5.1-re, az várjon még egy kicsit:
Garmin confirmed the error. The GPX-Files should only be loaded once, after they have changed (=loaded to the device). The are working on that issue.
Most ezzel mi van akkor? :)
Előzmény: Andreas (#5983)
Megint van új Oregon firmware:
[link]
Change History
Changes made from version 5.00 to 5.10:
Improvements to the geocaching experience. See TrailTech ([link] for more information.
Fixed a potential hang on startup when importing large numbers of waypoints, tracks, routes, or geocaches
Fixed issue with very long geocache descriptions
Fixed shutdown when reviewing certain geocache descriptions
Fixed issue where the photo orientation would be incorrect in the photo viewer
Fixed potential shutdown while scrolling through Garmin Connect photos
Fixed issue where some auto-archived tracks would be named in English regardless of user language
Fixed bug that could cause some geocaches to not import
[link]
Change History
Changes made from version 5.00 to 5.10:
Improvements to the geocaching experience. See TrailTech ([link] for more information.
Fixed a potential hang on startup when importing large numbers of waypoints, tracks, routes, or geocaches
Fixed issue with very long geocache descriptions
Fixed shutdown when reviewing certain geocache descriptions
Fixed issue where the photo orientation would be incorrect in the photo viewer
Fixed potential shutdown while scrolling through Garmin Connect photos
Fixed issue where some auto-archived tracks would be named in English regardless of user language
Fixed bug that could cause some geocaches to not import
Szolgalati kozlemeny: a Colorado/Oregon topik neve megvaltozott, mostantol Garmin tura GPS-nek hivjuk. Az ok: a Colorado, Oregon, Dakota, Montana, 62, 78 sorozat tagjai sok tekintetben rokonok, nem erdemes szetvalasztani oket.
Termeszetesen a topik korabbi tartalma sertetlenul elerheto.
Tovabbi kellemes forumozast!
Termeszetesen a topik korabbi tartalma sertetlenul elerheto.
Tovabbi kellemes forumozast!
Házigazda
Milyen térképeket használsz: tuhu-t, OMP-t vagy layer-es OMP-t? Mikoriak a térképek?
Korábban már volt itt téma egy olyan probléma, hogy egyes térképek együtt használva kitakarják egymást. Talán ez év februári vagy márciusi térképekkel volt ilyen gond, már nem emlékszem. Nálam jelentkezett, azt tudom, de hogy akkor milyen firmware volt a készüléken...
Próbáltál azóta frissen leszedett, új térképeket tenni a masinára? Lehetőség szerint egyszerre egyet. Ha nem, egy próbát megér.
Korábban már volt itt téma egy olyan probléma, hogy egyes térképek együtt használva kitakarják egymást. Talán ez év februári vagy márciusi térképekkel volt ilyen gond, már nem emlékszem. Nálam jelentkezett, azt tudom, de hogy akkor milyen firmware volt a készüléken...
Próbáltál azóta frissen leszedett, új térképeket tenni a masinára? Lehetőség szerint egyszerre egyet. Ha nem, egy próbát megér.
Előzmény: Bubuka (#5978)
Nem törlődtek a térképek, mind fent van a ketyerén, csak a jelzett turistautakon kívül nem látszik más út. Ennek ellenére a készülék tervez rajtuk. A szintvonalak is hiányoznak, nem rossz tudni, mekkorát kell mászni...
Mindez a firmware frissítésnél tűnt el, ezért gondolom, hogy az lehet a ludas. De majd megpróbálom a térképeket törölni és újrarakni, hátha megoldódik a probléma. Köszönöm a segítséget!
Mindez a firmware frissítésnél tűnt el, ezért gondolom, hogy az lehet a ludas. De majd megpróbálom a térképeket törölni és újrarakni, hátha megoldódik a probléma. Köszönöm a segítséget!
Előzmény: Csuhás (#5977)
Ha mapsource-vel rakod fel akkor mindig csak az utolsó fog látszani, mert az butamód törli az előzőleg felrakott térképet.
(Lehet hogy pont ez a gond nálad) A leginkább bevált megoldás ez:
Felraksz egy térképet pl naviguide-t. Azt a mapszosz gmapsupp.img néven teszi fel. Amikor megvagy megnyitod a gpst egy file kezelővel és az említett fileot átnevezed pl ng611.img névre. Ezután hasolóan jársz el a többi térképpel. Így nem íródnak felül, illetve legközelebb csak azt kell cserélned amelyik megváltozott. Ha nem egyértelmű, akkor kérdezz nyugodtan.
(Lehet hogy pont ez a gond nálad) A leginkább bevált megoldás ez:
Felraksz egy térképet pl naviguide-t. Azt a mapszosz gmapsupp.img néven teszi fel. Amikor megvagy megnyitod a gpst egy file kezelővel és az említett fileot átnevezed pl ng611.img névre. Ezután hasolóan jársz el a többi térképpel. Így nem íródnak felül, illetve legközelebb csak azt kell cserélned amelyik megváltozott. Ha nem egyértelmű, akkor kérdezz nyugodtan.
Moderátor
Előzmény: Bubuka (#5976)
Ha jól értem, akkor töröljem ki az összes térképet, és rakjam fel őket újra. Ezt még nem próbáltam, csak a turistautak-szintvonalakat tettem fel újra, de nem volt hatásos.
Hétfőn akkor ezt is megpróbálom. Ma nem merem, nehogy még a mostani helyzetet is tovább rontsam, mert hétvégén szükségem van a kütyüre.
Ezt a szerkentyűt kezdettől nem csípem. Szerintem érzi, ezért undokoskodik. Az öreglányok nem jönnek ki egymással:-)
Hétfőn akkor ezt is megpróbálom. Ma nem merem, nehogy még a mostani helyzetet is tovább rontsam, mert hétvégén szükségem van a kütyüre.
Ezt a szerkentyűt kezdettől nem csípem. Szerintem érzi, ezért undokoskodik. Az öreglányok nem jönnek ki egymással:-)
Előzmény: magpet (#5972)
Ezt már próbáltam, nem jött be. Bármelyik térképet nyitom meg, mindnél ugyanaz a helyzet. Scele javasolta, hogy egyszerre csak egyet kapcsoljak be, hátha az a baj, hogy összeakadnak, de nem jött össze.
Előzmény: Csuhás (#5971)
Mert a hülye fiad mindenféle firmware ügyekről dumál, ahelyett, hogy megcsinálná.
Infó:
Csak a nyári versenyen erre nem nagyon volt időm, meg netem se.
Előzmény: Bubuka (#5970)
Ez a legvalószínűbb. Ha nem megy, akkor a térképeket is érdemes újra feltenni, hogy a készülék ismét "behúzza" őket. Ha az img tartalma változik, akkor ez automatikusan megtörténik.
Házigazda
Előzmény: Csuhás (#5971)
Talán elég az adott profilban a beállítások - térképek - térkép információk menüben bekapcsolni azokat a térképeket amiket látni szeretnél. ( A frissítés néha összekutyulja a profil beállításait )
Moderátor
Előzmény: Bubuka (#5970)
Sikerült elcsesznem az Oregonomat. Még a nyári versenyen Scele megjegyezte, hogy régi firmware van rajta. Gondoltam, nem lehetek annyira béna, megpróbálom frissíteni. Sajnos a webupdatert hiába töltöttem le, nem indult el, kiírta, hogy valami hiba van a letöltésben, próbáljam újratelepíteni. Hiába próbálkoztam, az eredmény nem változott (szerintem a géppel van baj). Ugye mire jó a gugli, rákerestem ott, mire talált nekem a Garmin oldalon egy béta verziót. Amilyen gyagya vagyok, telepítettem. Sikerült is, egyből tudott a készülék csiripelni és egyéb okosságokat. Igen ám, csak azóta az összes térképről eltűntek az utak és a szintvonalak. Kizárólag a jelzett turistautakat mutatja. Érdekes módon a készülék látja az összes utat, mert tervez rajtuk, csak én nem látom őket. Próbáltam azóta a térképeket újra telepíteni, nincs változás. Persze a Geko-val térkép nélkül is sok ládát megtaláltam, azért jó lenne, ha meggyógyulna. Tud rajtam segíteni valaki?
Közben lemaradtam...
USB-set nem sikerült találnom, de akkor ezek szerint mégis létezik! :o)
USB-set nem sikerült találnom, de akkor ezek szerint mégis létezik! :o)
Előzmény: magpet (#5966)
Gondolom azért, hogy ha hajón használnád - a megfelelő kiegészítővel - akkor meg tudd nézni.
Közben keresgéltem, de nem találtam USB-s érzékelőt, viszont a Garmin kínálatában van egy rakás hőmérséklet érzékelő mindenféle vízi kütyühöz. Lehet, hogy közös az alapszoftver, és azokból maradt benne az Oregonban (meg - ha jól emlékszem - a 60-as sorozatban is).
Közben keresgéltem, de nem találtam USB-s érzékelőt, viszont a Garmin kínálatában van egy rakás hőmérséklet érzékelő mindenféle vízi kütyühöz. Lehet, hogy közös az alapszoftver, és azokból maradt benne az Oregonban (meg - ha jól emlékszem - a 60-as sorozatban is).
Előzmény: AT. (#5965)
Létezik egy hajózáshoz használatos NMEA szenzor, ami USB-n csatlakozik, onnan tudnak jönni hőmérséklet-adatok.
Házigazda
Előzmény: Csigabiga (#5964)
Szerintem nincs is benne klasszikus értelemben vett hőmérő.
Csak a proci hőmérsékletét lehet megnézni - azt is csak szervíz-módban.
Hőmérséklet méréséhez valami külső egység kell hozzá, de hogy micsoda, és hogyan csatlakozik, azt nem tudom.
Csak a proci hőmérsékletét lehet megnézni - azt is csak szervíz-módban.
Hőmérséklet méréséhez valami külső egység kell hozzá, de hogy micsoda, és hogyan csatlakozik, azt nem tudom.
Előzmény: yano6ard (#5963)
Rosszul tudom, hogy az Oregonban gyárilag ki van kapcsolva a hőmérő? (Nincs most nálam a kütyü, nem tudom megnézni.)
Előzmény: AT. (#5962)
Ha vízbe teszem az oregont, kb mennyi idő alatt kellene megmérnie a hőmérsékletet?
Ha ez a probléma, akkor akár egy pici szivacs behelyezésével, akár egy kis ragasztószalaggal megelőzheted ezt a hibát.
Moderátor
Előzmény: Aron_csapata (#5959)
Ráadásul nagyon gyenge megoldás a microSD kártya rögzítését megoldó fém pöcök, mert a rázkódástól (pl. terepi biciklizés) kirázódik, és az SD kártya érintkezői elmozdulnak. Ilyenkor váratlanul kikapcsol a kütyü. Ilyenem is többször volt már...:(
Előzmény: Aron_csapata (#5958)
Szia!
Nekem még fényképezés közben nem fagyott ki, (talán mert közben nem teszek gyors mozdulatot), viszont hosszabb track rögzítés közben (bringán) már többször is lefagyott. Ilyenkor csak az újraindítás segített....
Nekem még fényképezés közben nem fagyott ki, (talán mert közben nem teszek gyors mozdulatot), viszont hosszabb track rögzítés közben (bringán) már többször is lefagyott. Ilyenkor csak az újraindítás segített....
Előzmény: Sancho (#5951)
Freya Hoffmeister épp körbeevezi dél-amerikát kajakkal, de elemcsere közben neki is sikerült a mikro-SD kártyát kiráznia :
[link]
[link]
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |