Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Én felraktam, és tényleg érdemes feltenni! Nekem volt, hogy két profil váltás között kikapcsolt, most lassabban vált profilt ugyan, (homokórázik egy másodpercet), de nem kapcsol ki. A térkép megjelenítése húzáskor, nagyításkor/kicsinyítéskor pedig egyenesen király! Ami szerintem fontos, hogy valóban érzékelhtően gyorsabban rajzolja ki az egész képernyőre a térképet (ez főleg húzáskor lett jobb), valamint az akku szintjének kijelzése is pontosabb (lineárisabb) lett. Eddig Nálam ez is nehézkes volt, teljesen más elemtípust kellett beállítani a benne lévőnél, hogy jól működjön. Úgy látom, hogy ezt is rendbetették....
Előzmény: Sancho (#631)
A gpx melle ugyanolyan neven tegyel egy bmp-t, es igy mutasd meg a konyvtarat a poiloadernek. Az azonos nevu gpx-ben levo pontok ezzel az ikonnal fognak megjelenni. Hogy mekkora bmp kell, arra csak halvanyan emlekszem, de a poiloader helpjeben megtalalod.
Házigazda
Előzmény: JohnnyWeiss (#648)
Én is felraktam az béta szoftvert, tetszik.
Viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy ha a POI loaderrel akarok feltenni magamnak pontokat, akkor azokhoz hogy rendelek különböző ikonokat. Mert a mapszószban hiába állítok be egy útponthoz ikont. Lementem gpx-be, majd POI loaderrel felrakom már csak egy kis pötty lesz a helyén.
Viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy ha a POI loaderrel akarok feltenni magamnak pontokat, akkor azokhoz hogy rendelek különböző ikonokat. Mert a mapszószban hiába állítok be egy útponthoz ikont. Lementem gpx-be, majd POI loaderrel felrakom már csak egy kis pötty lesz a helyén.
Szívesen. Azért megjegyezném, hogy Csigabiga és Csuhás is ugyanezt mondta, ha nem is annyira részletesen.
Előzmény: Ernesto (#627)
Nem, nem a készüléket húzom ki (bár próbáltam azt is, mert valamivel egyszerűbb), de akkor sem áll nekem kézre. Fognom kell a fület, amiből kiakasztom és nyitnom kell a karabínert. Közben meg vigyázni, hogy ne csípje be a kezem visszapattanáskor, vagy éppen ne forduljon ki a kezemből visszaengedéskor az egész cucc. Igazából egy harmadik kéz is kellene, hogy a készüléket is fogjam közben. Az övcsipesz stabilan tartotta a készüléket, ezen meg lifeg, minden lépésnél paskolja az ember mellét. Nekem nem kényelmesebb. Az már csak zárójeles dolog, hogy a készülék tetejét (Colorado) is szétveri a lifegő fémdarab. Felül fém a fémmel verődik. OK, hogy strapa készülék, de ha vigyázok és óvom, legalább a gyári tartozéka nem kellene, hogy kárt tegyen benne.
Előzmény: magpet (#644)
Nekem a csixnél az övcsipesz viszonylag hamar eltört. Végül ott is karabineres cuccra tértem át. Nekem is ez jobbnak tűnik.
Sínből (karabiner) még nem ugrott ki senkinek az oregon, ugye?
Sínből (karabiner) még nem ugrott ki senkinek az oregon, ugye?
Előzmény: fefe1968 (#643)
Lehet, hogy nekem vannak különleges képességeim, de tudom egy kézzel kezelni a karabínert. :) Ne a készüléket húzd ki a sínből, hanem magát a karabínert akaszd le!
Házigazda
Előzmény: fefe1968 (#643)
Szerintem nem drága 7 dollárért, különösen, hogy a karabinerért 20-at akasztanak le itthon. És nem az a baj a karabinerrel, hogy nem tudom ráakasztani az övemre, hanem, hogy akárhova akasztom, forgolódik, libeg lebeg levenni meg két kézzel manőverezgetve és kínlódva lehet. Az övcsipeszt meg klikk, egy kézzel és már látom is mi a pálya. Csixnél a hátizsák vállpántjára akasztottam és egy mozdulat volt levenni. Az Oregon/Colorado-t meg kizárólag kézben viszem. Lehetetlen levenni, felakasztva meg nem látni. Hál' Isten, hogy lesz hozzá csipesz!
Előzmény: Togo (#630)
Annyira nem szélsőséges a homály, mint a MapSource-ban egy kiadósabb zoom-ugrásnál. Viszont elég gyors.
Bekapcsolgattam a track-rögzítést minden profilban, kíváncsi leszek, megmarad-e rendesen. Korábban nálam is előfordult, hogy (GPS szimulátorra kapcsolva) kikapcsolódott a track egy-egy profilban, majd elfejeltett visszakapcsolódni.
Bekapcsolgattam a track-rögzítést minden profilban, kíváncsi leszek, megmarad-e rendesen. Korábban nálam is előfordult, hogy (GPS szimulátorra kapcsolva) kikapcsolódott a track egy-egy profilban, majd elfejeltett visszakapcsolódni.
Házigazda
Előzmény: mamago (#641)
Nna, erre nem emlékeztem, hogy ez a feature korábban hogyan ment. Akkor ez a változás. : )
Előzmény: scele (#639)
Teljesen jól észlelhető a változás.
Úgy rajzol, mint az új mapszósz.
Ha nagyítasz, akkor felnagyítja az előtte látott képet (mint a PS) majd utána élesít.
Úgy rajzol, mint az új mapszósz.
Ha nagyítasz, akkor felnagyítja az előtte látott képet (mint a PS) majd utána élesít.
Előzmény: Sancho (#638)
Jaja, valami olyasmi lehet, hogy a vektorosból kiszámolt raszteres megjelenítése lehet jobban kezelt, mint korábban. Nem látok változást, biztos volt valami bug bizonyos layer-megjelenítésnél, ami nem tűnt fel, most meg már nem látni.
Előzmény: magpet (#634)
No én feltettem az Oregánó 300-asomra reggel.
Sok időm nem volt a tesztelésére. Annyit vettem eddig észre, hogy az akkuállapot kijelzés valóban javulni látszik, a legtöbb profilomban ki volt kapcsolva a track-rögzítés - vissza kellett kapcsolni (Korábban egyébként nekem nem volt problémam a profilváltáskor vele), és a Custom POI menüben valóban megjelenet egy "almenü" (Nekem az összes geoláda és segédpont van fent, egyben), de nem tudok belépni, amikor rábökök, egyből a térképre tesz valahová a világ végére (több ezer Km-re) - olyan, mintha egy pont lenne az összes helyett - és kérdezi, hogy oda tervezzen-e utat. Viszont a térképen szépen látszanak a Custom POI-aim.
Egyébkénet a WebUpdater nem látja ezt a béta verziót.
Sok időm nem volt a tesztelésére. Annyit vettem eddig észre, hogy az akkuállapot kijelzés valóban javulni látszik, a legtöbb profilomban ki volt kapcsolva a track-rögzítés - vissza kellett kapcsolni (Korábban egyébként nekem nem volt problémam a profilváltáskor vele), és a Custom POI menüben valóban megjelenet egy "almenü" (Nekem az összes geoláda és segédpont van fent, egyben), de nem tudok belépni, amikor rábökök, egyből a térképre tesz valahová a világ végére (több ezer Km-re) - olyan, mintha egy pont lenne az összes helyett - és kérdezi, hogy oda tervezzen-e utat. Viszont a térképen szépen látszanak a Custom POI-aim.
Egyébkénet a WebUpdater nem látja ezt a béta verziót.
Előzmény: Sancho (#631)
Valaki régen a GC fórumra írt egy olyan okosságot, hogy márpedig lehet a csixre raszteres térképet rakni, csak borzasztóan lassú volt.
Én már nem emlékszem, hogyan kellett csinálni, de az oregonon érdekes lenne kipróbálni.
Én már nem emlékszem, hogyan kellett csinálni, de az oregonon érdekes lenne kipróbálni.
Előzmény: magpet (#634)
Szerintem ez leginkabb "javitott terkeprajzolas" lehet. Vektoros terkep ugyanis csak "elmeletben" letezik, mire megjelenik, kenytelen lesz pixelesedni, akar monitor, akar GPS kijelzo, akar nyomtatas. Itt olyasmirol lehet szo, hogy vektoros adatlahmazbol uj metodus szerint szuletnek a szines pixelek. :)
Házigazda
Előzmény: Sancho (#631)
Megvárom mit mond a többi guru :) Ha rábólintanak, akkor én is feltolom. Mikorra várható a nem beta? Tudja valaki?
Előzmény: Sancho (#631)
Szerintem megéri feltenni. Egy dolgot nem tudtam jól értelmezni, az a jobb raszteres térképmegjelenés: [link]
Előzmény: Zsolie (#628)
Kicsit drága, de fizesse meg aki nem képes a karabinert az övtartóba füzni, ha már az oldalán akarja lóbálni. :)
Előzmény: Zsolie (#629)
Megjelent a 2.85 Beta verzió az Oregonhoz. Valaki próbálta már? A külföldi fórumokon a POI menüvel kapcsolatban merültek fel érdekességek...Lehet hogy érdemes megvárni a "nem beta" verziót..
Működik !!!
Köszönöm mindenki építő hozzászólását.
Végül is Szab tanácsa volt a segítség a problémához. Törölni kellett a segédprogramok/térképtermékek/feloldandó régióknál a DEMO sort.
A kód jó volt, bárhonnan is volt.
Piretnek részben igazat adok, de szerintem minden tanulás és fejlődés, próbálkozáson és kérdezésen múlik. Azt gondolom, hogy azért jött létre ez a fórum, hogy segítsünk egymásnak. Most ti segítettetek nekem, remélem, hogy fél év múlva én segítek egy új belépőnek.
Szép estét !
Ernesto
PS: Köszi Magpet
Én pc-nél szoktam cigánykodni az ilyen kódokkal, mert tudom, hogy jó eséllyel helyre tudom hozni.
De Garminnál egyszer se próbáltam ilyet megjátszani.
De Garminnál egyszer se próbáltam ilyet megjátszani.
Én legendásan g*ci vagyok, bennem ilyenkor mindig erős az inger, hogy a "kapott kód" meg a DEMO okozta nyűgök elhárítása felől érdeklődőket visszazavarjam oda, ahol ezeket a remek információkat kapták... Mert hekkelni egy dolog, de nekiállni valaminek, mint tót a zannyának, aztán sikítozni, ha baj van, az meg a másik.
Magyarul f*sznak piszkálod azt, amihez nem értesz, fiam :)
Magyarul f*sznak piszkálod azt, amihez nem értesz, fiam :)
Házigazda
Előzmény: magpet (#624)
Szerintem tuti, hogy van egy demo kód beütve a mapsourceba. Mindenféle számsoroktól nem zakkan meg a mapsource. Ha jó a kód, akkor feloldja valamelyik térképet, ha rossz, akkor meg szól, hogy gond van. (A jó kód persze nem feltétlen jelenti, hogy a te gpsedhez az jó.)
Szóval segédprogramok/térképek feloldása
Telepített feloldókódok megtekintése.
Ha látsz a régiók között "DEMO" feliratút, akkor ez a gond. Ilyenkor van az, hogy akár csak egy tuhu szelvény átküldése után nem hajlandó a gps működni, csak demo módban.
Szóval segédprogramok/térképek feloldása
Telepített feloldókódok megtekintése.
Ha látsz a régiók között "DEMO" feliratút, akkor ez a gond. Ilyenkor van az, hogy akár csak egy tuhu szelvény átküldése után nem hajlandó a gps működni, csak demo módban.
Előzmény: Ernesto (#620)
ja vagy ugy. tort terkepeket felejtsd el. nem fog mukodni. tx-en (pda-n) lattam mar mukodoket de ott is trukkozni kell, de garmin eszkozon nem fog menni. ha leszedsz mindent a gps-rol akkor mukodik? fogja a holdakat? mert ha igen akkor a map source mar megzakkant a kodjaidtol es ezert nem fog menni. szedd le az ilyen terkepeket es utana probalkozz a tuhu-val.
mondjuk en mikor megvettem elso radugasnal az volt az elso dolgom hogy mindenrol csinaltam egy mentest. basemap nincs fent a cd-jen? erre mar nem emlexem.
mondjuk en mikor megvettem elso radugasnal az volt az elso dolgom hogy mindenrol csinaltam egy mentest. basemap nincs fent a cd-jen? erre mar nem emlexem.
Előzmény: Ernesto (#620)
A "kapott kódos" dolgokat sürgősen felejtsd el!
Minden térképnek egyedi, a GPS-hez kötött nyitókódja van!
Csak azon a GPS-en működik, amihez megvásároltad...
Minden térképnek egyedi, a GPS-hez kötött nyitókódja van!
Csak azon a GPS-en működik, amihez megvásároltad...
Előzmény: Ernesto (#620)
A GPS-en semilyen térkép sincs (az alaptérképet is töröltem véletlenül) pillanatnyilag és így is csak bemutató üzemmódan tudok átküldeni akár csak egy TUHU-s szelvényt is.
Térképek nélkül működik a GPS. A kódot úgy kaptam.
A GPS korábban működött TUHU-s térképpel.
Köszönöm, ha tudtok segíteni.
tuhubol csak egyetlen szelvenyt tegyel fel semmi mast (se topot se naviguideot semmit), igy mukodik?
Előzmény: Ernesto (#617)
Az a hosszú számsor a Te gpsedhez tartozó unlock kód volt? Ha bármelyik térkép demo módban kerül a készülékre akkor mind demo módban fog működni.
Moderátor
Előzmény: Ernesto (#617)
Köszönöm a tanácsot, de nem DEMO kódot adtam meg hanem egy hosszú számsort.
A TUHU-s térképet is csak DEMO módban tudom átküldeni így akkor sem működik a vas.
További öteletek?
Nagyjából igen. Én felraktama topo és a tuhus térképeket. A térképadatok kommunálódnak, így például sok helyen duplán jelennek meg az utak, de nem azért, mert két térkép van, hanem a két térképen az utak nem pontosan fedik egymást.
Ha például naviguiedot és city navigátort teszel fel egymás mellé, akkor a térképek rendben vannak, de cím keresésnél minden adat duplán jelenik meg.
Nekem a tuti beállítása következő, próbáld ki:
1/ Topoguide - enable
2/ City navigator - disable
3/ tuhu térképek közül a jelzett és gyalogutak, ez az a telepítő, amikor egy másik térképre akarod rárakni a túristautakat, mert ugye azok nincsenek topo térképen.
Ha például naviguiedot és city navigátort teszel fel egymás mellé, akkor a térképek rendben vannak, de cím keresésnél minden adat duplán jelenik meg.
Nekem a tuti beállítása következő, próbáld ki:
1/ Topoguide - enable
2/ City navigator - disable
3/ tuhu térképek közül a jelzett és gyalogutak, ez az a telepítő, amikor egy másik térképre akarod rárakni a túristautakat, mert ugye azok nincsenek topo térképen.
Előzmény: Gergol2 (#610)
A Rendszer menüben az Interfészt állítsd Garmin Spanner-re, és akkor ha USB-t dug bele, megkérdezi, hogy háttértárként akarod-e használni a cuccot, vagy nem.
Előzmény: ndruboy (#614)
köszönöm a választ az előző kérdésemre, az meg is oldódott!:)
Most egy olyan kérdésem lenne, h azt h kell megoldani, h amikor autóban szivargyújtóról használom a GPS-t akkor ne kapcsoljon átvitel módba hanem továbbra is navigáljon tovább? szal h szivargyújtóról menjen a gép! mert nekem átkapcsol:(
Most egy olyan kérdésem lenne, h azt h kell megoldani, h amikor autóban szivargyújtóról használom a GPS-t akkor ne kapcsoljon átvitel módba hanem továbbra is navigáljon tovább? szal h szivargyújtóról menjen a gép! mert nekem átkapcsol:(
A topogányt rendes nyitókóddal raktad fel, vagy DEMO kóddal?
(ha DEMO kóddal, akkor ott a bibi - úgy nem engedi bekapcsolni a GPS-t)
(ha DEMO kóddal, akkor ott a bibi - úgy nem engedi bekapcsolni a GPS-t)
Előzmény: Ernesto (#612)
Sziasztok !
Új Oregon 300 tulajdonosként egy kis segítséget szeretnék kérni:
Nem lehet a készülékemet DEMO módról általánosra vagy WAAS-ra állítani. Pedig csak a Topo Guide-ot raktam fel ill. véletlenül letöröltem a gépen lévő alap világtérképet.
Lehet köze a dologhoz? Hol lehet ezt a térképet újra beszerezni? Illetve, hogyan lehetne újra életet lehelni a kütyübe. Így gyakorlatilag használhatatlan.
Válaszokat előre is köszönöm
A kereses mindketton fog menni (mar ha a terkepek kepesek erre, mert nem mindegyik tudja). A lathatosag/atlatszosag a konkret terkepektol fugg. Miket kapcsolnal be egyszerre?
Házigazda
Előzmény: Gergol2 (#610)
Sziasztok
Rajottetek mar hogy mi tortenik ha az ember egynel tobb terkepet engedelyez egy bizonyos profilban?
Mindketto mukodik? vagy hogyan?
Rajottetek mar hogy mi tortenik ha az ember egynel tobb terkepet engedelyez egy bizonyos profilban?
Mindketto mukodik? vagy hogyan?
Jelentem aki nem szeret olvasni a kádban, annak kiváló játék lehet az Oregon. Gondoltam úgy is ismerkedni kéne még vele, és egyben kipróbálni a vízállóságát.
további tapasztalatok: ez is bírja a vízet :)
Ahogy észrevettem a csixnél jobban veszi a jeleket. Gyorsabban is talál 'hódokat', illetve árnyékoltabb terekben (szoba) is egész jól összecsipegeti őket.
további tapasztalatok: ez is bírja a vízet :)
Ahogy észrevettem a csixnél jobban veszi a jeleket. Gyorsabban is talál 'hódokat', illetve árnyékoltabb terekben (szoba) is egész jól összecsipegeti őket.
Egy szómagyarázat kezdemény már született ide jó régen: [link]
Lehet, hogy idővel ezt is érdemes lenne, bővíteni.
Lehet, hogy idővel ezt is érdemes lenne, bővíteni.
Házigazda
Előzmény: magpet (#605)
Jó terv! Azt mondanám, hogy az ilyen "tudástár" jellegű dolgokat is a GPS Suli alatt helyezzük el, csak megfelelően tematizálva. Az általános témákat (térkép, koordináták, MapSource, stb.) az eredeti forgatókönyv szerint Pupuval karültve készítjük. Mivel neki LegendHCx-e van, nyilván nem fogja az összes készüléket alaposan kitanulni csak a Suli miatt. Az Oregon-ra és egyéb "extrákra" pedig készülhetne egy külön FAQ-szerű gyűjtés. Hasonlóan darabolva, mint pl. a SylverRat FAQ. Természetesen nyelvtani és stilisztikai szempontból szívesen venném, ha Pupu ezekben is közreműködne, legalább egy átolvasás és durva hibák javítása szintjén.
Házigazda
Előzmény: Bacu (#604)
Köszönöm szépen, ki fogom próbálni :)
Ezúttal javasolnám egy Oregon/Colorado FAQ megkreálását is.
Összefoglalhatnánk azokat a gyakori kérdéseket, amik nektek már felmerültek, nekem pedig fognak :)
Ok, hogy itt feltehetjük, ez tök jó is, de egy kis összefoglaló mindenkinek jól jöhet. :)
Ha mailben elkülditek a felmerült kérdést, és az itt kapott választ, akkor szívesen összefoglalom. Magpetet pedig végén felkérjük egy kis lektorálásra, majd kitehetjük.
Ezúttal javasolnám egy Oregon/Colorado FAQ megkreálását is.
Összefoglalhatnánk azokat a gyakori kérdéseket, amik nektek már felmerültek, nekem pedig fognak :)
Ok, hogy itt feltehetjük, ez tök jó is, de egy kis összefoglaló mindenkinek jól jöhet. :)
Ha mailben elkülditek a felmerült kérdést, és az itt kapott választ, akkor szívesen összefoglalom. Magpetet pedig végén felkérjük egy kis lektorálásra, majd kitehetjük.
Előzmény: magpet (#603)
1-2.: Egyszerű. A letöltött groundspeak gpx-et ne nyisd meg MapSource-ban, hanem egyszerűen másold be az Oregon/Garmin/GPX könyvtárba. Hogy mi a file neve, az teljesen mindegy. Esetedben a gondot az okozza, hogy a MapSource nem olvassa a speciális groundspeak tageket, csak a hagyományos waypoint-adatokkal (név, koo, magasság, desc.) foglalkozik. Így a megnyitáskor eltőnnek belőle a groundspeak-dolgok, a GPS-re töltve szintán nem lesznek meg.
Az Oregon indításkor "végignyálazza" az összes GPX-et, és a tartalmukat a "helyükre teszi". A pontból pont lesz, a trackből track, az útvonalból útvonal. A "Geoládák" menübe pedig csak azok a pontok kerülnek, amikhez szabályos groundspeak tagek is taroznak.
3.: Elméletileg igen, az Oregon mass storage eszközként látszik a PC felől. De a tapasztalat az, hogy nem szokott gond lenni, ha csak simán kitéped az USB-t. Persze ha nagyobb mennyiségű adatot (pl. térkép-töltés) mozgatsz, akkor nem illendő a művelet végén azonnal kihúzni. Jobb a békesség, távolítsd el szabályosan!
+: a groundspeak gpx ezt is tartalmazni fogja, ld. 1-2.
Az Oregon indításkor "végignyálazza" az összes GPX-et, és a tartalmukat a "helyükre teszi". A pontból pont lesz, a trackből track, az útvonalból útvonal. A "Geoládák" menübe pedig csak azok a pontok kerülnek, amikhez szabályos groundspeak tagek is taroznak.
3.: Elméletileg igen, az Oregon mass storage eszközként látszik a PC felől. De a tapasztalat az, hogy nem szokott gond lenni, ha csak simán kitéped az USB-t. Persze ha nagyobb mennyiségű adatot (pl. térkép-töltés) mozgatsz, akkor nem illendő a művelet végén azonnal kihúzni. Jobb a békesség, távolítsd el szabályosan!
+: a groundspeak gpx ezt is tartalmazni fogja, ld. 1-2.
Házigazda
Előzmény: Bacu (#599)
Két lehetőséged van:
Vagy egyszerre töltöd fel mindkettőt, vagy az egyiket a GPS memóriájába, a másikat meg a kártyára töltöd.
Vagy egyszerre töltöd fel mindkettőt, vagy az egyiket a GPS memóriájába, a másikat meg a kártyára töltöd.
Előzmény: ndruboy (#601)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |