Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Kösz, próbáltam már oda is.....de mikor lecsatlakoztatok már lefagy.
Bekapcsoláskor pedig ott a beta.....
Uploaded with ImageShack.us
Bekapcsoláskor pedig ott a beta.....
Uploaded with ImageShack.us
Előzmény: gusty (#6293)
Talán mert a gcupdate.gcd-t a Garmin-ba kéne tenni nem a Remote-ba. :) Nekem simán ment a downgrade.
Előzmény: yumi (#6283)
Én az elmúlt időszakban nem nagyon emlékszem olyan bétára (x50), amiben nem volt vmi súlyos hiba.. Eszembe nem jut feltenni...
Előzmény: yumi (#6289)
Köszi Bluedog! kipróbálom.
De az nagy fájdalmam, hogy mindig töltögetni kell mert nem fér rá az összes MO-i láda. Nem értem miért nem lehet megoldani.....
De az nagy fájdalmam, hogy mindig töltögetni kell mert nem fér rá az összes MO-i láda. Nem értem miért nem lehet megoldani.....
Előzmény: Bluedog (#6273)
Kicsit megzakkantam......sajna ki kell várnom a következő webupos frissítést, "se tülled, se hozzád" .Megint tanultam valamit, soha többé beta verziót !
Előzmény: zakany (#6288)
Akkor nekem is szerencsém volt, mert tegnap mondta az updater, hogy nincs frissités az Ön készülékéhez...
Előzmény: frontera74 (#6285)
http://garminoregon.wikispaces.com/messa ge/view/Versions+x50/54359338
I am having trouble loading .gpx files with the newest beta installed on my 450. My unit gets about half way through loading them and crashes every time.
I have done the usual, remove, reboot, add, reboot, crash, rename, reboot, crash, etc. etc.
And I just realized the Wherigo player no longer works. Every time I select it, my unit just hangs up, and I have to remove the batteries to reboot it.
Fantastic work Garmin. These Oregons are now very mature products that have been out for YEARS, and you still cant make them work as advertised when they were BRAND NEW?
Garmin, your software engineers are horrible. What an embarrassing failure you are, to have a product so mature, yet still with issues that have been reported literally for years and you can not solve them?
Simply unacceptable.
I am having trouble loading .gpx files with the newest beta installed on my 450. My unit gets about half way through loading them and crashes every time.
I have done the usual, remove, reboot, add, reboot, crash, rename, reboot, crash, etc. etc.
And I just realized the Wherigo player no longer works. Every time I select it, my unit just hangs up, and I have to remove the batteries to reboot it.
Fantastic work Garmin. These Oregons are now very mature products that have been out for YEARS, and you still cant make them work as advertised when they were BRAND NEW?
Garmin, your software engineers are horrible. What an embarrassing failure you are, to have a product so mature, yet still with issues that have been reported literally for years and you can not solve them?
Simply unacceptable.
Gyerekek,ez ma került fel?Tegnap délben néztem rá a myGarmin-ra,de akkor még nem volt új verzió!Mákom volt?
Nem kellene feszegetni az 5.57-et......
Valami oknál fogva nem tudom visszarakni az 5.50 -et.
letölt, átnevez gupdate.gcd , bemásol Garmin/Remote SW/ alá...és semmi....
Tisztelettel kérnék tippet.
Valami oknál fogva nem tudom visszarakni az 5.50 -et.
letölt, átnevez gupdate.gcd , bemásol Garmin/Remote SW/ alá...és semmi....
Tisztelettel kérnék tippet.
Előzmény: yumi (#6282)
Bakker.....nekem sem. Sőt, iránytű kalibráláskor 3. tengelynél lefagy ötből ötször......
Fő úr....kérem vissza a régi verziót.....
Fő úr....kérem vissza a régi verziót.....
Előzmény: Csigabiga (#6281)
Komoly változtatások útvonaltervezésben O550-hez , nálam működnek is . Remélem magyarítása is lesz . Lehet, hogy csak beképzelem, de fürgébb is lett a kütyüm.
[link]
[link]
most ki is próbáltam, és rá is jöttem, mi okozza:
A Basecamp a GPX könyvtárban lévő waypoints.gpx file-t írja, valószínűleg minden küldésnél felülírva az előzőt.
Átneveztem a meglévőt waypoints.gpx-re és így töltöttem rá újabb pontokat.
És láss csodát, lett megint egy waypoints.gpx, benne az újonnan feltöltött pontokkal, és így már látszik minden.
Ettől függetlenül ezentúl hagyom a BC "Küldés ide..." menüjét és a filekezelőt fogom használni. Miután semmi jelentősége, hogy hány .gpx-ből vadássza össze a pontokat.
A Basecamp a GPX könyvtárban lévő waypoints.gpx file-t írja, valószínűleg minden küldésnél felülírva az előzőt.
Átneveztem a meglévőt waypoints.gpx-re és így töltöttem rá újabb pontokat.
És láss csodát, lett megint egy waypoints.gpx, benne az újonnan feltöltött pontokkal, és így már látszik minden.
Ettől függetlenül ezentúl hagyom a BC "Küldés ide..." menüjét és a filekezelőt fogom használni. Miután semmi jelentősége, hogy hány .gpx-ből vadássza össze a pontokat.
Előzmény: Bluedog (#6274)
Sziasztok!
Dakota 10-em a fedélzeti computer "hátralévő idő a célig" adatmezőjében csak a következő pontig mutatja az időt, vagy valami teljesen mást mutat.
Átszűrtem az eddigi fórum hozzászólásokat, de nem lettem okosabb.
Ez a hiba egyedi, vagy közismert?
Van valakinek ötlete az orvoslására?
Dakota 10-em a fedélzeti computer "hátralévő idő a célig" adatmezőjében csak a következő pontig mutatja az időt, vagy valami teljesen mást mutat.
Átszűrtem az eddigi fórum hozzászólásokat, de nem lettem okosabb.
Ez a hiba egyedi, vagy közismert?
Van valakinek ötlete az orvoslására?
azt hiszem, ez a lényeg:
én eddig a ládákat is BC-pel töltöttem fel, de ezek szerint át kell térnem a "HardCore" módszerre.
Erre egy idő után magamtól is rájöhettem volna, csak azt képzeltem, hogy a gyári SW van annyira intelligens, hogy kitalálja, én mit akarok. Vagy legalábbis alapban úgy gondolkodik, mint én: nem cserélni, hanem hozzáadni szeretnék. (vagy legalább megkérdezi)
Mindegy, most már tudom, beírom a Tudásbázisba. És kösz, még egyszer.
Idézet
Ha csak ládát akarsz letölteni a gc.hu-ról, akkor felejtsd el a Mapsource-ot és a Basecamp-et, nem kellenek hozzá.
én eddig a ládákat is BC-pel töltöttem fel, de ezek szerint át kell térnem a "HardCore" módszerre.
Erre egy idő után magamtól is rájöhettem volna, csak azt képzeltem, hogy a gyári SW van annyira intelligens, hogy kitalálja, én mit akarok. Vagy legalábbis alapban úgy gondolkodik, mint én: nem cserélni, hanem hozzáadni szeretnék. (vagy legalább megkérdezi)
Mindegy, most már tudom, beírom a Tudásbázisba. És kösz, még egyszer.
Előzmény: Bluedog (#6274)
Kösz, még nem jutottam odáig, hogy kipróbáljam, de ha jól emlékszem 2000 (vagy 5000 ?) a limit a Montana-ra.
Ennyi biztosan nincs / nem volt rajta, pláne, hogy konkrétan ott álltam két ponttal a kütyün az erdőben, éppen pont azokkal, amiket legutóbb, utólag töltöttem fel, alig néhány órája.
Ennyi biztosan nincs / nem volt rajta, pláne, hogy konkrétan ott álltam két ponttal a kütyün az erdőben, éppen pont azokkal, amiket legutóbb, utólag töltöttem fel, alig néhány órája.
Előzmény: Bluedog (#6274)
Csak másold be. Több különböző nevű és tartelmú .gpx-ed is lehet (akár a memóriakártyán is, ha ugyanaz a mappa neve ott is, mint a GPS-ben), összefésüli őket - arra kell vigyáznod, hogy az össz. pontok száma ne haladja meg a GPS-re érvényes limitet, mert akkor kiszámíthatatlan, hogy mi jelenik meg a listában.
Előzmény: gonczi (#6272)
Bocs, lehet, hogy kicsit kapkodva fogalmaztam (plusz én angol nyelvi beállításokkal használom a gps-t), de Halászkirály kiegészítésével talán érthető.
Ha csak ládát akarsz letölteni a gc.hu-ról, akkor felejtsd el a Mapsource-ot és a Basecamp-et, nem kellenek hozzá. Ennyi kell:
A geoládák oldalán alul válaszd ki a
Tipus: még meg nem talált
Állapot: kereshető
Megye: amelyiket szeretnéd általában elég egy-kettő, az amire éppen szükséged van
és mehet.
Majd az így kapott listára állítsd be:
- fileformátum: .gpx Groundspeak (gpx)
- multiládák közzétett pontjai bejelölve
- logok legfeljebb 10 darab bejelölve
- Előre definiált sablonok: (a pontnév-sablon mezőt felülírja!) Rövid név nagybetűkkel, GC nélkül (pl. ABCD) - azért így, mert ekkor a multiládák pontjainak sorszáma is látszik
és letöltés. A letöltött .gpx fájlt pedig csak másold be a Dakota \Garmin\GPX\ mappájába egy fájlkezelővel. Ha ez megvan, a GPS Geocache pontok gombja alatt találod a ládalistát, onnan válszthatsz.
- Ha megtalálsz egy ládát, akkor a Megtaláltam gomb megnyomása után érdemes megjegyzést fűzni a találathoz (célszerű a jelszót), ezt később otthon a számítógéppel összekötött GPS Garmin alkönyvtárában a geocache_visits.txt fájlban találod majd meg.
Hidd el, sokkal jobb és kényelmesebb a Dakota, mint a telefon!
Ha csak ládát akarsz letölteni a gc.hu-ról, akkor felejtsd el a Mapsource-ot és a Basecamp-et, nem kellenek hozzá. Ennyi kell:
A geoládák oldalán alul válaszd ki a
Tipus: még meg nem talált
Állapot: kereshető
Megye: amelyiket szeretnéd általában elég egy-kettő, az amire éppen szükséged van
és mehet.
Majd az így kapott listára állítsd be:
- fileformátum: .gpx Groundspeak (gpx)
- multiládák közzétett pontjai bejelölve
- logok legfeljebb 10 darab bejelölve
- Előre definiált sablonok: (a pontnév-sablon mezőt felülírja!) Rövid név nagybetűkkel, GC nélkül (pl. ABCD) - azért így, mert ekkor a multiládák pontjainak sorszáma is látszik
és letöltés. A letöltött .gpx fájlt pedig csak másold be a Dakota \Garmin\GPX\ mappájába egy fájlkezelővel. Ha ez megvan, a GPS Geocache pontok gombja alatt találod a ládalistát, onnan válszthatsz.
- Ha megtalálsz egy ládát, akkor a Megtaláltam gomb megnyomása után érdemes megjegyzést fűzni a találathoz (célszerű a jelszót), ezt később otthon a számítógéppel összekötött GPS Garmin alkönyvtárában a geocache_visits.txt fájlban találod majd meg.
Hidd el, sokkal jobb és kényelmesebb a Dakota, mint a telefon!
Előzmény: Arthur (#6267)
Idézet
....a letöltött GPX-et a kütyü GPX mappájába bemásolni (Nem megnyitni - csak bemásolni..)
ez lehet válasz az én gondomra is, amit itt korábban felvetettem, de vagy senki nem figyeli azt a fórumot, vagy nem sikerült érthetően leírnom.
Ezek szerint a GPX filet simán, csak átmásolom a kütyü GPX könyvtárába. Semmi "alaptábor", irány rögtön az Annapurna - ha nem túl durva élni ezzel a szomorú aktualitással. :(
Mert ezek szerint a BaseCamp alapban felülírja az ottani GPX-eket, de ha simán csak bemásolom az újat, úgy biztosan nem teszi meg. Vagy legalábbis azonnal látszik.
Ezt kipróbálom és jelzek vissza.
Előzmény: halaszkiraly (#6269)
Nab@ssz... Ja hogy Te útpontokat rögzítettél???
Az oldalról a formátumoknál a Groundspeak GPX-et kell akkor választani (multi pontjai letöltésével) majd a letöltött GPX-et a kütyü GPX mappájába bemásolni (Nem megnyitni - csak bemásolni)
Induláskor beolvassa a ggpx-eket, és a geocaching gombon indulj el keresni.
Az oldalról a formátumoknál a Groundspeak GPX-et kell akkor választani (multi pontjai letöltésével) majd a letöltött GPX-et a kütyü GPX mappájába bemásolni (Nem megnyitni - csak bemásolni)
Induláskor beolvassa a ggpx-eket, és a geocaching gombon indulj el keresni.
Előzmény: Arthur (#6267)
Szia! Ha publikus a multi többi (következő) pontja, akkor az elsőnél megtaláltamot logolsz, majd legközelebbi keresése listában kiválasztod a neked kellő pontot, és menj.
Ha nem publikus, hanem pontról-pontra akkor NEM nyomsz megtaláltamot, hanem azt kikeresed a lista aljáról, hogy következő pont megadása, koordinátát beírod (kijavítod) majd menj.
Ha nem publikus, hanem pontról-pontra akkor NEM nyomsz megtaláltamot, hanem azt kikeresed a lista aljáról, hogy következő pont megadása, koordinátát beírod (kijavítod) majd menj.
Előzmény: Arthur (#6267)
Szia Bluedog!
Köszi a segítséget, de lenne még kérdésem...
Frissítettem már az 5,20 ra, de nekem magyar a sw. Akkor ha jól értem amikor megvan az első láda akkor nyomni kell egy megtaláltam ot és utána jön még egy olyan lehetőség hogy a következő pont? Valami olyan rémlik, hogy csak a legközelebbi keresése volt ami nem az ami nekem kellett. Az a baj , hogy ezt csak akkor tudom kipróbálni ha megint elmegyek egy multira, mert itthon nehezen hozom össze :-) .
A GCGOZE t kezdtem el de a következő pontokat már a GalaxySII ből olvastam ki és írtam a dakotába a koordinátákat. Ennek így nem nagyon van értelme dakotázni :-(
köszi
Köszi a segítséget, de lenne még kérdésem...
Frissítettem már az 5,20 ra, de nekem magyar a sw. Akkor ha jól értem amikor megvan az első láda akkor nyomni kell egy megtaláltam ot és utána jön még egy olyan lehetőség hogy a következő pont? Valami olyan rémlik, hogy csak a legközelebbi keresése volt ami nem az ami nekem kellett. Az a baj , hogy ezt csak akkor tudom kipróbálni ha megint elmegyek egy multira, mert itthon nehezen hozom össze :-) .
A GCGOZE t kezdtem el de a következő pontokat már a GalaxySII ből olvastam ki és írtam a dakotába a koordinátákat. Ennek így nem nagyon van értelme dakotázni :-(
köszi
Előzmény: Bluedog (#6265)
Újabb teszt a csipogás ügyében.
Korábban leírt Túra beállításokkal (gyalogos mód, úton távolságra tervezve, navigálás útvonalon, úton tartás nélkül, TUHU térképpel, hang bekapcsolva) tegnap este hazafelé gyalogosan elindulva néma volt a készülék. Buszra szállva az első letérésnél megjött a hangja, majd ezt jó szokását a buszos út végéig meg is tartotta. Leszállás után, gyalogosan folytatva utamat újra elnémult az Oregon. Közben nem nyúltam a beállításokhoz, végig térkép nézetben volt a készülék.
Mindebből már tényleg nem tudok másra gondolni, mint hogy gyalogosan közlekedve a sebességem nem elég neki, és így nem is jelzi előre a letéréseket. Megtennétek, hogy a fenti beállításokkal kipróbáljátok, hogy gyalogosan közlekedve, navigáció közben Nektek csipog az Oregon?
Köszi előre is :)
Korábban leírt Túra beállításokkal (gyalogos mód, úton távolságra tervezve, navigálás útvonalon, úton tartás nélkül, TUHU térképpel, hang bekapcsolva) tegnap este hazafelé gyalogosan elindulva néma volt a készülék. Buszra szállva az első letérésnél megjött a hangja, majd ezt jó szokását a buszos út végéig meg is tartotta. Leszállás után, gyalogosan folytatva utamat újra elnémult az Oregon. Közben nem nyúltam a beállításokhoz, végig térkép nézetben volt a készülék.
Mindebből már tényleg nem tudok másra gondolni, mint hogy gyalogosan közlekedve a sebességem nem elég neki, és így nem is jelzi előre a letéréseket. Megtennétek, hogy a fenti beállításokkal kipróbáljátok, hogy gyalogosan közlekedve, navigáció közben Nektek csipog az Oregon?
Köszi előre is :)
Előzmény: TRider (#6260)
Szia!
Több lehetőséged is van:
- Ha letöltöd a multiládák megadott köztes pontjait, azok is külön ládaként látszanak a listában. (A gc.hu-n a pontnév beállítást állítsd át letöltés előtt úgy, hogy a ládanév ne tartalmazza az első két karaktert "GC nélkül" így belefér a névbe a sorszám is.)
- Ha nem letölthető a következő pont, (mert pl. a helyszínen kell kiszámolni) akkor nyomhatsz egy útpont jelölést, és annak átírod a koordinátáját, majd arra navigálsz
- Ha frissítetted a Dakota fw-jét, akkor elvileg kell lennie egy "Enter next stage" menüpontnak, miután rányomtál a "Found it"-re, ott is meg tudod adni a következő pontot.
Több lehetőséged is van:
- Ha letöltöd a multiládák megadott köztes pontjait, azok is külön ládaként látszanak a listában. (A gc.hu-n a pontnév beállítást állítsd át letöltés előtt úgy, hogy a ládanév ne tartalmazza az első két karaktert "GC nélkül" így belefér a névbe a sorszám is.)
- Ha nem letölthető a következő pont, (mert pl. a helyszínen kell kiszámolni) akkor nyomhatsz egy útpont jelölést, és annak átírod a koordinátáját, majd arra navigálsz
- Ha frissítetted a Dakota fw-jét, akkor elvileg kell lennie egy "Enter next stage" menüpontnak, miután rányomtál a "Found it"-re, ott is meg tudod adni a következő pontot.
Előzmény: Arthur (#6264)
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni Dakota20 kapcsolatban?
Az lenne a kérdésem , ha multi ládát keresek és megérkezek az első ponthoz, akkor milyen trükkel tudok az első ponttól a második koordinátáját megadni a listából? Sehogy nem találom ezt a funkciót!
Köszi ha tud valaki segíteni!
Tudna valaki segíteni Dakota20 kapcsolatban?
Az lenne a kérdésem , ha multi ládát keresek és megérkezek az első ponthoz, akkor milyen trükkel tudok az első ponttól a második koordinátáját megadni a listából? Sehogy nem találom ezt a funkciót!
Köszi ha tud valaki segíteni!
Igazad van, elírtam. Jóra gondoltam, csak rosszul írtam :)
Akkor ahogy a menüben van: a "Navigáció módja: Úton távolságra", "Útvonaltervezés: Gyalogos", "Útra illesztés: Nem". Ha jól tudom az off-road itt "Légvonalban"-t jelent, amikor valóban nem kellene csipognia.
Akkor ahogy a menüben van: a "Navigáció módja: Úton távolságra", "Útvonaltervezés: Gyalogos", "Útra illesztés: Nem". Ha jól tudom az off-road itt "Légvonalban"-t jelent, amikor valóban nem kellene csipognia.
Előzmény: magpet (#6261)
gyalogosban off-road a tervezés? Mert akkor teljesen normális a némaság, csak úton tervezve fütyül.
Házigazda
Előzmény: TRider (#6260)
Továbbra sem hagy nyugodni a csipogás (hiánya) az Oregon 550-nél. Reggel tettem egy próbát, és érdekes eredménnyel jártam.
Otthonról indulva útvonal tervezés az irodához, majd indulás gyalogszerrel. Tervezés típusa gyalogos (off-road), aktív profil Túra (Recreational), útra illesztés kikapcsolva, hang bekapcsolva, térkép TUHU. Lakásból kilépve meg sem szólalt, bár néhány forduló és letérés útba esett. Buszra szállva profil váltás Kerékpárra, és lám, megjött a hangja (lehet, hogy váltás nélkül is megjött volna?). Profil vissza Túra módba (amivel elindultam otthonról), és lám, továbbra is pittyeg fordulók előtt. Próbaként rátettem az energiatakarékos módot, de az elsötétülő képernyő sem tudta kibillenteni, csipogáskor még a térkép is visszajött. Kezdtem örülni, megjavult a masina. Elhamarkodtam. Buszról leszállva, gyalog folytatva utamat az Oregon újra elnémult. A profil váltás sem segített, nem volt hajlandó megszólalni. Érkezésig ez így is maradt.
További tesztekre lesz szükség, de lehetséges, hogy sebesség függvénye lenne, hogy csipog vagy sem? Gyalogosan túl lassú lennék neki? ;)
Otthonról indulva útvonal tervezés az irodához, majd indulás gyalogszerrel. Tervezés típusa gyalogos (off-road), aktív profil Túra (Recreational), útra illesztés kikapcsolva, hang bekapcsolva, térkép TUHU. Lakásból kilépve meg sem szólalt, bár néhány forduló és letérés útba esett. Buszra szállva profil váltás Kerékpárra, és lám, megjött a hangja (lehet, hogy váltás nélkül is megjött volna?). Profil vissza Túra módba (amivel elindultam otthonról), és lám, továbbra is pittyeg fordulók előtt. Próbaként rátettem az energiatakarékos módot, de az elsötétülő képernyő sem tudta kibillenteni, csipogáskor még a térkép is visszajött. Kezdtem örülni, megjavult a masina. Elhamarkodtam. Buszról leszállva, gyalog folytatva utamat az Oregon újra elnémult. A profil váltás sem segített, nem volt hajlandó megszólalni. Érkezésig ez így is maradt.
További tesztekre lesz szükség, de lehetséges, hogy sebesség függvénye lenne, hogy csipog vagy sem? Gyalogosan túl lassú lennék neki? ;)
Szia Frontera! Nyugodtan mentheted a nyomvonalakat, az O550t nem irtja ki belőle az időadatokat, mint anno a csix, meg a vista/Legend ugyanolyan jelzésértékű trekk marad mentés után is mint az aktivelog - nem tömöríti be 500 pontra sem mint a korábbi készülékek. Csak a memória mérete szabhat határt a rögzítésnek.
Előzmény: frontera74 (#6251)
Szerintem "mentést" kínál fel, ha jól emlékszem -most nincs kütyü a közelemben - valami ilyesmit: "mentsem az aktuális nyomvonalat" ha erre igennel válaszolsz, felkínálja, hogy milyen néven, alapértelmezésben dátum/időpont, ez álatalában megfelelő szokott lenni, aztán megkérdezi, hogy törölje-e az aktuálisat, ezt törölvén, az előző nyomvonal mentve megmarad az alapértelmezett dátummal vagy névvel, amit adsz neki és az új nyomvonalat innen kezdi rögzíteni.
Én úgy szoktam, hogy ha rögzíteni szeretnék valamit induláskor előző mentése - ha kellhet valamire később, aktuális törlése. Végén megint mentés.
Én úgy szoktam, hogy ha rögzíteni szeretnék valamit induláskor előző mentése - ha kellhet valamire később, aktuális törlése. Végén megint mentés.
Előzmény: frontera74 (#6251)
Nem.
Nekem is ez volt az első amit megnéztem, de NG6 volt rajta.
2ik reset után jó lett a kütyü.
Gyári és új profiloknál is.
Nekem is ez volt az első amit megnéztem, de NG6 volt rajta.
2ik reset után jó lett a kütyü.
Gyári és új profiloknál is.
Előzmény: magpet (#6244)
Ha a Rendszer menü Hang beállítására gondolsz, az be van kapcsolva. Van esetleg más beállítás is, aminek köze van a hangszóróhoz?
Előzmény: Csigabiga (#6249)
Az úton tartást elvileg ki szoktam kapcsolni, de van, hogy magától visszakapcsolja. Lehetséges, hogy csak akkor csipogna, ha az úton tartás be van kapcsolva? Mondjuk ennek lenne értelme.
Előzmény: yumi (#6246)
Sziasztok!
Van egy tudatlanságomat prezentáló kérdésem:
Pénteken elkezdem gyűjteni az OKT km-eket,két napot tervezek Zirc és Szárliget között.Ezt utána szeretném lementeni(Garmin connect,GPS Tour).Viszont vasárnap még Tatán szeretnék ládázni is,úgy,hogy addig nem jutok gép közelébe,így nem lesz lementve az útvonal.Azt tudom,hogy ha archiválom a nyomvonalat,onnantól lófüttyöt sem ér.
Van egy tudatlanságomat prezentáló kérdésem:
Pénteken elkezdem gyűjteni az OKT km-eket,két napot tervezek Zirc és Szárliget között.Ezt utána szeretném lementeni(Garmin connect,GPS Tour).Viszont vasárnap még Tatán szeretnék ládázni is,úgy,hogy addig nem jutok gép közelébe,így nem lesz lementve az útvonal.Azt tudom,hogy ha archiválom a nyomvonalat,onnantól lófüttyöt sem ér.
Régi problémám Oregon 550-en, hogy a Túra (eredetileg talán Recreational) profilban, terepen, előre megtervezett útvonalon történő navigálás közben nem csipog a készülék a letéréseknél, irányváltásoknál. Ugyanez a kerékpáros és autós profilban minden további nélkül működik. A hang mindkét profilban engedélyezve van.
Nincs ötletetek, hogy mi lehet gondja? Én már mindent kipróbáltam, de abban a profilban sehogy sem tudom megszólalásra bírni. Lehet esetleg valami más beállítás, ami ezt befolyásolja?
Köszi előre is!
Nincs ötletetek, hogy mi lehet gondja? Én már mindent kipróbáltam, de abban a profilban sehogy sem tudom megszólalásra bírni. Lehet esetleg valami más beállítás, ami ezt befolyásolja?
Köszi előre is!
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |