Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Nekem ilyen tervet adott az Oregon és a Basecamp egyaránt. Hegyikerékpár, időre tervezéssel. Kissé messze vagyok ettől a helytől, ezért DEMO módban kellett terveztetnem, de remélem ez nem okoz különbséget.
Előzmény: yumi (#6348)
Inkább Openmaps layer-es térképeit használd. Ugyanúgy TUHU adatbázisából készülnek, viszont külön kapcsolható rétegeik vannak (színnel(!) jelzett turistautak, kerékpárutak, szintvonalak) és van cím és POI keresés. Részletesebben #6309
Előzmény: laspring (#6349)
Milyen ingyenes Mo. térképet ajánlottok az O450-emhez? 70%-ban túrázáshoz, 30%-ban pedig bringázáshoz használnám.
Most feltettem a turistautak.hu-s komplett Mo. térképet, alóla kikapcsoltam a gyári Garmin base és birdeye térképeket.
Egy két érdekességet észrevettem rajta... Próbálom beszúrni a képernyőmentést róla... mitől lehet??
Most feltettem a turistautak.hu-s komplett Mo. térképet, alóla kikapcsoltam a gyári Garmin base és birdeye térképeket.
Egy két érdekességet észrevettem rajta... Próbálom beszúrni a képernyőmentést róla... mitől lehet??
Nekem jól tervezett itt a környéken hegyikerékpárral. Csak egy szakaszon csinált egy hurkot, de ott látom hogy rosszul paraméterezte a rajzoló az utat a Gödöllői tájegységben.
Megadnád a pontos koordinátáit annak az útvonalnak? Ránéznék arra környékre is.
Megadnád a pontos koordinátáit annak az útvonalnak? Ránéznék arra környékre is.
Előzmény: yumi (#6341)
Jelentősen. :) Én tegnap a bő 10 órás bringázás alatt 2x cseréltem aksit, pedig nincs is állandó fényerőre állítva. Bár ez sok mindentől függ van, hogy kibír egy napot 1 garnitúrával. Mondjuk szerintem nem is érdemes. Ha jó a megvilágítás, akkor alig észrevehető a különbség. Másrészt amint bökdösöd, bekapcsol a háttérvilágítás.
Előzmény: laspring (#6344)
O550-es tapasztalataim szerint, fényerőtől függően kb. 5-6 óra a várható élettartam. Talán kicsit kevesebb..
Előzmény: laspring (#6344)
Oregon 450-nél mennyire drasztikus akksiélettartam rövidüléssel jár, ha a kijelzőt állandóra kapcsolom, tehát hogy ne kapcsoljon le soha.
Bringán pl jobb lenne így...
Bringán pl jobb lenne így...
Érdemes megnézni a Garmin BaseCamp-et, mert a mostani verzió-ba egy csomó minden átjött onnan.
Előzmény: Discover (#6342)
Érdemes az új Hegyi kerékpárral útvonalat tervezni,aki tényleg szereti falni a kilométereket....:
Kiemelve a két hurkinca:
[link]
[link]
Tiszta szerencse, hogy a rövidebb időre van beállítva :-))
Kiemelve a két hurkinca:
[link]
[link]
Tiszta szerencse, hogy a rövidebb időre van beállítva :-))
Előzmény: yumi (#6340)
Felraktam én is, de a Geocaching műszerfalról a láda keresésre, leírásra átlépve nem fagy le. A csíkozás leválasztáskor, nos az megvan nálam is.
Lehet hogy azért nem fagy a Geocaching, mert én kihagytam az 5.60-ast és 5.50-ről váltottam. Az még egy 10 megás firmware volt és ha valamit elcseszett a 6 megás 5.60-as azt a 6 megás 5.70-es nem biztos hogy felülírja. De igazából csak találgatok..
Az ATV az all-terrain vehicle rövidítése, quad néven fut nálunk. A /légvonal utána nem tudom mire értik, mert láthatóan ez is utakon tervez.
Az Útvonaltervezés/Tevékenység/Rákérdez beállítás esetén, mindig amikor a Hova menüponttal tervezel egy utat, rákérdez a "járműre". A járművektől függően változik az Elkerülés menüpont tartalma. Például Túrakerékpározás esetén elkerüli a Földutakat, de Hegyikerékpározás esetén még a keskeny ösvényeket sem kerüli el. Mindez bizonyos keretek között megváltoztatható az Elkerülés menüpontban.
Mindezek mellett az útvonaltervezési módok között az időre és távolságra tervezés mellett megjelent az emelkedés minimalizálása, amit nagyon jó dolognak hangzik!
Szerintem ezek nagyon-nagyon hasznos újítások és az elkövetkező hetekben kiderül, hogy válnak be az Openmaps/TUHU térképeken. Az útvonaltervezés befolyásolása érdekében ugyanis térképfordításnál olyan Garmin úttípusok lehetnek használatban, amelyeket nem ilyen célokra szántak a Garminnál. Például a kiemelt turistautak vagy kerékpárutak főút típust kaptak.
Lehet hogy azért nem fagy a Geocaching, mert én kihagytam az 5.60-ast és 5.50-ről váltottam. Az még egy 10 megás firmware volt és ha valamit elcseszett a 6 megás 5.60-as azt a 6 megás 5.70-es nem biztos hogy felülírja. De igazából csak találgatok..
Az ATV az all-terrain vehicle rövidítése, quad néven fut nálunk. A /légvonal utána nem tudom mire értik, mert láthatóan ez is utakon tervez.
Az Útvonaltervezés/Tevékenység/Rákérdez beállítás esetén, mindig amikor a Hova menüponttal tervezel egy utat, rákérdez a "járműre". A járművektől függően változik az Elkerülés menüpont tartalma. Például Túrakerékpározás esetén elkerüli a Földutakat, de Hegyikerékpározás esetén még a keskeny ösvényeket sem kerüli el. Mindez bizonyos keretek között megváltoztatható az Elkerülés menüpontban.
Mindezek mellett az útvonaltervezési módok között az időre és távolságra tervezés mellett megjelent az emelkedés minimalizálása, amit nagyon jó dolognak hangzik!
Szerintem ezek nagyon-nagyon hasznos újítások és az elkövetkező hetekben kiderül, hogy válnak be az Openmaps/TUHU térképeken. Az útvonaltervezés befolyásolása érdekében ugyanis térképfordításnál olyan Garmin úttípusok lehetnek használatban, amelyeket nem ilyen célokra szántak a Garminnál. Például a kiemelt turistautak vagy kerékpárutak főút típust kaptak.
Előzmény: yumi (#6337)
Egy apróság: a TXT_Show_Photos_STR_M-nél célszerű lenne "Képek mutatása", vagy "Fotók mutatása" szövegre cserélni, mert nem fér el a felirat a gombon.
A másik dolgot kicsit problémásabb lenne javítani. Találtam néhány le nem fordított dolgot, de hamar kiderült, hogy pl. a német translate v2.90-nél tart, a magyarban (v2.80) nincsenek benne a hiányolt sorok. :-(
A másik dolgot kicsit problémásabb lenne javítani. Találtam néhány le nem fordított dolgot, de hamar kiderült, hogy pl. a német translate v2.90-nél tart, a magyarban (v2.80) nincsenek benne a hiányolt sorok. :-(
Előzmény: Discover (#6336)
Menni megy, de ha onnan ládaleírás irányába elmegyek,lefagy.Nem értem azt sem, hogy szabályos lecsatlakoztatásnál miért zavarosodik meg csíkossá .....Nem tudom,mi az ATV/Légvonal, ill Útvonaltervezés/Tevékenység/Rákérdez mire való...de majd kialakul.
Előzmény: Andreas (#6335)
Ahol találtam, ott javítottam tegezősre, mert az a rövidebb.
Az új résznél voltak túlnyúló szavak a vason, azokat is remélem sikerült javítani. Már a tegezős van az oldalamon. Ha valahol nem jó vagy értelmetlen jelezzétek.
Az új résznél voltak túlnyúló szavak a vason, azokat is remélem sikerült javítani. Már a tegezős van az oldalamon. Ha valahol nem jó vagy értelmetlen jelezzétek.
Előzmény: yano6ard (#6332)
Műszerfal, Geocaching Aktív/Közeli is megy? Ezek az Oregonwikis fiúk mindig kitalálnak valamit :)
Előzmény: yumi (#6329)
Ez a legjobbabb megoldás, köszönet érte! :-)
(Ha már kérdezted: érdemes lenne a tegezés-magázást összefésülni.)
(Ha már kérdezted: érdemes lenne a tegezés-magázást összefésülni.)
Előzmény: Discover (#6331)
Az oldalamról letölthetitek, már az új v2.80 magyarosítást (firmware 5.70-hez) Csak Oregon x50-hez!!! Az észrevételeket előre is megköszönöm.
Előzmény: yano6ard (#6330)
A Hungarian.gtt fordítására viszont nem fektettek a szokásosnál nagyobb hangsúlyt. Érdemes a korábban már magyarról-magyarra fordított fájlt kombinálni a disztribúcióban levővel (a végén vannak szerencsére az új dolgok) és akkor magyarul is érthetővé válik, mit is mond a kütyü magyarul. :-)
Előzmény: yumi (#6329)
Valakit nagyon megrúghattak érzékeny ponton Garminéknál, mivel meglepő módon az 5.70 működik....végigzongoráztam mindent.
Hát igen, ez egy rezisztív kijelző, és nem finoman érintgetős kapacitív, mint egy okostelefonon. Vigasztalásul két apróság:
1. Ezt a kijelző típust télen kesztyűben is fogod tudni használni.
2. A telefonod kijelzője web-böngészésre, képek és videók nézegetésére van kihegyezve (amint az egy TELEFONtól elvárható, ugye :), továbbá arra, hogy a hetente érkező új modellek terméklapjára egyre nagyobb felbontásokat lehessen írni. Az Oregon dolga, hogy egy egyszerű, vonalas dolgot (térkép) átlátható módon megjelenítsen. Lehetne triplázni a felbontást, de az arányosan felfelé tolná a fogyasztás is, nagyjából feleslegesen.
1. Ezt a kijelző típust télen kesztyűben is fogod tudni használni.
2. A telefonod kijelzője web-böngészésre, képek és videók nézegetésére van kihegyezve (amint az egy TELEFONtól elvárható, ugye :), továbbá arra, hogy a hetente érkező új modellek terméklapjára egyre nagyobb felbontásokat lehessen írni. Az Oregon dolga, hogy egy egyszerű, vonalas dolgot (térkép) átlátható módon megjelenítsen. Lehetne triplázni a felbontást, de az arányosan felfelé tolná a fogyasztás is, nagyjából feleslegesen.
Házigazda
Előzmény: laspring (#6327)
Sziasztok!
Na nyugdíjba küldtem a jó öreg eTrex Vistát és beújítottam egy Oregon 450-el, a tavaszi akcióban!
Még nem volt alkalmam terepen élesben kipróbálni, így sok tapasztalatom még nincs vele... őszintén szólva az első benyomásom kis csalódás... biztos bennem van a hiba, mert mikor azt hallottam hogy színes kijelző és érintőképernyő, akkor a kiválló okostelefonomra asszociáltam rögtön... ehhez képest pedig majd elsírtam magam első bekapcsolás után a kijelzőtől... és hát ezen az érintőképernyős vezérlésen is lehetne még mit csiszolni...
Na mindegy ezeket meglehet szokni, a használhatóságot ezek nem befolyásolják.
Első bekapcsoláskor azért jó sokáig kereste a műholdakat, de azóta villámgyorsan megtalálja őket és a leglehetetlenebbnek tűnő helyeken is egész jól látja őket. Igazából ez volt a legnagyobb bajom a Vistával...
Ja és hogy kapcsolódjak a lenti diskurzushoz, íme gyorsan kihozták az 5.70-es firmware-t:
Oregon x50 software version 5.70
Na nyugdíjba küldtem a jó öreg eTrex Vistát és beújítottam egy Oregon 450-el, a tavaszi akcióban!
Még nem volt alkalmam terepen élesben kipróbálni, így sok tapasztalatom még nincs vele... őszintén szólva az első benyomásom kis csalódás... biztos bennem van a hiba, mert mikor azt hallottam hogy színes kijelző és érintőképernyő, akkor a kiválló okostelefonomra asszociáltam rögtön... ehhez képest pedig majd elsírtam magam első bekapcsolás után a kijelzőtől... és hát ezen az érintőképernyős vezérlésen is lehetne még mit csiszolni...
Na mindegy ezeket meglehet szokni, a használhatóságot ezek nem befolyásolják.
Első bekapcsoláskor azért jó sokáig kereste a műholdakat, de azóta villámgyorsan megtalálja őket és a leglehetetlenebbnek tűnő helyeken is egész jól látja őket. Igazából ez volt a legnagyobb bajom a Vistával...
Ja és hogy kapcsolódjak a lenti diskurzushoz, íme gyorsan kihozták az 5.70-es firmware-t:
Oregon x50 software version 5.70
Ezt a részét passzolom. Nekem ez az egész barométer dolog ködös. A magassági adatokat igen ritkán használom. Síkvidéken minek, hegyen-völgyön meg állítólag ez is meg tud hülyülni attól függően, hogy éppen hol vagyok völgy vagy dombtető, szél vagy szélárnyék. Az, hogy 600m-en vagy 610-en vagyok édes mindegy. Viszont amikor tudnom kéne, hogy a doboz a sziklafal tövében, vagy a tetején van, akkor kiderül, hogy ez a sziklafal még pont belefér a hibahatárba. Vagy nem így van? Másrészt honnan tudom, hogy jól működik-e? Nincs kéznél mindig egy magassági alappont.
Előzmény: pizalv (#6325)
A linkről ugyan letölthető az 5.60, de a garmin webupdater nem találja, pedig a rácsatlakoztatott O550-en csak az utolsó nem béta 5.50-es van. Ahogy látom a GPS S/W is változott 5.00-ról 6.00-ra. Mi a tapasztalat, mehet a vasra?
Előzmény: gusty (#6320)
Most olvastam, hogy az exe-s térképtelepítővel működik a keresés, a Garmin Manager-es változatnál keresik a hiba okát.
[link]
[link]
Előzmény: Frigerald (#6310)
Ma reggel már le tudtam tölteni ! Hogy jó-e, azt még nem tudom, de rendesen lefutott.
Előzmény: Andreas (#6318)
Tényleg eltűnt. Hát akkor várjuk 5.61-est :) Remélem még a nyaralás előtt előállnak egy stabil verzióval.
Előzmény: rekasi (#6317)
Bár azt hiszem még várni kell a frissítéssel, a barométer állítólag még mindig nem megy:
[link]
[link]
Előzmény: Andreas (#6313)
Oregon x50-ekre is megjött a végleges 5.60:
Oregon x50 software version 5.60
Change History
Changes made from version 5.50 to 5.60:
Added new route activity types and improved BaseCamp compatibility. See TrailTech ([link] for more information.
Added support for Kenwood NMEA Waypoint Sentence
Improved GPS response at low speeds
Fixed issue with preserving routes imported from Basecamp (identical maps required)
Fixed Spell Search in German
Az új tevékenység típusok és a Basecamp-en tervezett útvonalak megegyezése a GPS által tervezett úttal, egész jól hangzanak:
[link]
Oregon x50 software version 5.60
Change History
Changes made from version 5.50 to 5.60:
Added new route activity types and improved BaseCamp compatibility. See TrailTech ([link] for more information.
Added support for Kenwood NMEA Waypoint Sentence
Improved GPS response at low speeds
Fixed issue with preserving routes imported from Basecamp (identical maps required)
Fixed Spell Search in German
Az új tevékenység típusok és a Basecamp-en tervezett útvonalak megegyezése a GPS által tervezett úttal, egész jól hangzanak:
[link]
Előzmény: CacheFinder (#6312)
Garmin Montana software version 4.10
Changes made from version 3.90 to 4.10:
Added new route activity types and improved BaseCamp compatibility. See TrailTech ([link] for more information.
Added symbol filtering to Where To? > Waypoints and Waypoint Manager
Added ability to toggle map between Track Up and North Up by touching the North arrow
Added ability to set a via point while navigating a calculated route
Added ability to remove the red pin while panning the map
Added support for Kenwood NMEA Waypoint Sentence
Improved GPS response at low speeds
Improved touch screen responsiveness
Improved font sizes for Arabic and Farsi languages
Improved camera white balance
Fixed issues with support for Canada BlueChart g2 maps
Fixed issue with NMEA
Fixed issue with track distance data field when track logging is off
Fixed issue with track log naming when using BaseCamp
Fixed issue with geocache visits in Calendar application
Fixed issue with charging indication when unit is fully charged
Fixed issues with map set selections across Profiles
Fixed issue where current geocache description review would reset to top after leaving page
Fixed issue with changing date on Tide reviews
Fixed issue where imported points from Garmin POI Loader would not alert user after a Profile change
Fixed potential shutdown caused by altimeter calibration
Fixed Where To? > Address searching
Fixed possible shutdown caused by the Small Data Fields dashboard
Fixed 'Go' button in chirp details
Fixed orientation change when viewing Help
Fixed shutdown caused by sorting Photo Viewer multiple times
Changes made from version 3.90 to 4.10:
Added new route activity types and improved BaseCamp compatibility. See TrailTech ([link] for more information.
Added symbol filtering to Where To? > Waypoints and Waypoint Manager
Added ability to toggle map between Track Up and North Up by touching the North arrow
Added ability to set a via point while navigating a calculated route
Added ability to remove the red pin while panning the map
Added support for Kenwood NMEA Waypoint Sentence
Improved GPS response at low speeds
Improved touch screen responsiveness
Improved font sizes for Arabic and Farsi languages
Improved camera white balance
Fixed issues with support for Canada BlueChart g2 maps
Fixed issue with NMEA
Fixed issue with track distance data field when track logging is off
Fixed issue with track log naming when using BaseCamp
Fixed issue with geocache visits in Calendar application
Fixed issue with charging indication when unit is fully charged
Fixed issues with map set selections across Profiles
Fixed issue where current geocache description review would reset to top after leaving page
Fixed issue with changing date on Tide reviews
Fixed issue where imported points from Garmin POI Loader would not alert user after a Profile change
Fixed potential shutdown caused by altimeter calibration
Fixed Where To? > Address searching
Fixed possible shutdown caused by the Small Data Fields dashboard
Fixed 'Go' button in chirp details
Fixed orientation change when viewing Help
Fixed shutdown caused by sorting Photo Viewer multiple times
Ok, így már megvan mire gondoltál. Sajnos vagy nem sajnos a Garmin GPS-ek a kikapcsolt térképeken is keresnek, így nekem a Naviguide által felhozott találatok elfedték, hogy az Openmaps térképeken nincs címkeresés.
Azt nem tudom, hogy eleve nem volt, vagy csak a jelenlegi térképhibával van összefüggésben (Magyarország közepén egy jókora szelvény üres).
A Mapsource-ban, Basecamp-ben is hiányzik a Címkeresési lehetőség a kereső menükből, Garmin térképeken meg ott van.
Azt nem tudom, hogy eleve nem volt, vagy csak a jelenlegi térképhibával van összefüggésben (Magyarország közepén egy jókora szelvény üres).
A Mapsource-ban, Basecamp-ben is hiányzik a Címkeresési lehetőség a kereső menükből, Garmin térképeken meg ott van.
Előzmény: Frigerald (#6310)
Köszönöm a részletes útbaigazítást!
Én is garmin managgerrel szedtem le az op.-t, mindent frissítettem és letöltöttem -ctrl typ is-, majd mindezt mapinstallal egy az egyben feltoltam a gps-re. Az történik, hogy az gps-en belül, beállítás -> térkép kiválasztás szekciónál van sok ugyanolyan nevű fólia, akkor ez azért amit írtál... De nem is baj mert így pont ezt a nézetet látom: "Areas+Routes+Srtm+BHL+THL+TM+BM", és ez így tökéletes!
A keresővel poi-kat tökéletesen tudok keresni (kivéve ha nem ékezethelyes, akkor nem találja meg, vicc... erre nincs valami okosság? -idegesítő dolog), de a cím keresésnél elakad ott, hogy megyenév megadása... Nem ismer egy megyét sem szegény feje, emiatt nem tudok utcára keresni (tudom h op nem tartalmaz házszámot, az nem is érdekel, de jó lenne ha a benne lévő sok utcanévből tudnék keresni sokszor hasznosabb lenne mint a poi keresés).
Először nem fogalmaztam meg elég pontosan a problémát, de most kifejtettem. :) Találkozott valaki ilyesmivel?
Köszönet!
Én is garmin managgerrel szedtem le az op.-t, mindent frissítettem és letöltöttem -ctrl typ is-, majd mindezt mapinstallal egy az egyben feltoltam a gps-re. Az történik, hogy az gps-en belül, beállítás -> térkép kiválasztás szekciónál van sok ugyanolyan nevű fólia, akkor ez azért amit írtál... De nem is baj mert így pont ezt a nézetet látom: "Areas+Routes+Srtm+BHL+THL+TM+BM", és ez így tökéletes!
A keresővel poi-kat tökéletesen tudok keresni (kivéve ha nem ékezethelyes, akkor nem találja meg, vicc... erre nincs valami okosság? -idegesítő dolog), de a cím keresésnél elakad ott, hogy megyenév megadása... Nem ismer egy megyét sem szegény feje, emiatt nem tudok utcára keresni (tudom h op nem tartalmaz házszámot, az nem is érdekel, de jó lenne ha a benne lévő sok utcanévből tudnék keresni sokszor hasznosabb lenne mint a poi keresés).
Először nem fogalmaztam meg elég pontosan a problémát, de most kifejtettem. :) Találkozott valaki ilyesmivel?
Köszönet!
Előzmény: Andreas (#6309)
A Garmin térképeken a POI és címkeresés csak indexelt térképekkel működik. Egyébként csak egy adott ponthoz közeli POI-k kereshetőek. Az Openmaps térképei közül csak a réteges térképek rendelkeznek indexeléssel.
Telepítsd a Garmin Manager-t, majd egyből kapcsold be középen a Control typ support gombbal a térképek extra színezését. (English-Hungarian..) A View and setup.. gombbal válaszd ki a telepítendő térképeket.
A réteges térképek OMP CE kezdettel szerepelnek a listán. Többféle térképet kell telepítened ha a Mapsource-szal is böngészni akarod a térképeket, ugyanis a Mapsource nem tud egyszerre több térképréteget jeleníteni. Kell tehát egy minden egyben térkép pl. OMP CE (Areas+Routes+Srtm+BHL+THL+TM+BM) Ez tartalmazza a poligonokat, utakat, szintvonalakat, kerékpárút kiemeléseket, jelölt ösvény kiemeléseket, jelölt ösvény ikonokat, kerékpárút ikonokat. Ha valamelyik nem kell, ennek megfelelően válassz másik térképet.
Ezután jöhetnek az Oregon-ra való térképek. Ehhez olyan térképeket válassz amelyek csak egy dolgot tartalmaznak. Pl. OMP CE (Areas).
Ha a Download updates gombbal telepítetted a térképeket indíthatod a Mapsource-t. Válts át az egyik Oregonos térképre (OMP CE Areas). A térképkijelölő eszközzel jelöld ki a szükséges területet bal gombos húzással. Válts át a következő rétegre (pl. OMP CE Routes), kijelölés. Ha kijelölted az összes szükséges térképet, küld át az Oregonra.
Ha így töltötted fel a térképeket, akkor az összes réteget egyenként ki-bekapcsolhatod az Oregonon a Beállítások/Térképek menüpontban.
Feltöltheted a Mapsource-os minden egyben térképet is az Oregonra, de ekkor egy hatrétegű térkép esetén hat egyforma nevű térképed lesz a GPS-en, így csak próbálgatással tudod kitalálni melyik réteget kapcsolod be.
Telepítsd a Garmin Manager-t, majd egyből kapcsold be középen a Control typ support gombbal a térképek extra színezését. (English-Hungarian..) A View and setup.. gombbal válaszd ki a telepítendő térképeket.
A réteges térképek OMP CE kezdettel szerepelnek a listán. Többféle térképet kell telepítened ha a Mapsource-szal is böngészni akarod a térképeket, ugyanis a Mapsource nem tud egyszerre több térképréteget jeleníteni. Kell tehát egy minden egyben térkép pl. OMP CE (Areas+Routes+Srtm+BHL+THL+TM+BM) Ez tartalmazza a poligonokat, utakat, szintvonalakat, kerékpárút kiemeléseket, jelölt ösvény kiemeléseket, jelölt ösvény ikonokat, kerékpárút ikonokat. Ha valamelyik nem kell, ennek megfelelően válassz másik térképet.
Ezután jöhetnek az Oregon-ra való térképek. Ehhez olyan térképeket válassz amelyek csak egy dolgot tartalmaznak. Pl. OMP CE (Areas).
Ha a Download updates gombbal telepítetted a térképeket indíthatod a Mapsource-t. Válts át az egyik Oregonos térképre (OMP CE Areas). A térképkijelölő eszközzel jelöld ki a szükséges területet bal gombos húzással. Válts át a következő rétegre (pl. OMP CE Routes), kijelölés. Ha kijelölted az összes szükséges térképet, küld át az Oregonra.
Ha így töltötted fel a térképeket, akkor az összes réteget egyenként ki-bekapcsolhatod az Oregonon a Beállítások/Térképek menüpontban.
Feltöltheted a Mapsource-os minden egyben térképet is az Oregonra, de ekkor egy hatrétegű térkép esetén hat egyforma nevű térképed lesz a GPS-en, így csak próbálgatással tudod kitalálni melyik réteget kapcsolod be.
Előzmény: Frigerald (#6308)
Halihó!
Az mitől lehet, hogy nem tudok keresni utcára, helységre, pedig a térképen ki vannak írva az utcák nevei...?
O450, openmaps és semmi más!
Köszi!
Az mitől lehet, hogy nem tudok keresni utcára, helységre, pedig a térképen ki vannak írva az utcák nevei...?
O450, openmaps és semmi más!
Köszi!
Köszönöm mindenkinek a gyors segítséget az ACTIVE LOG-os dolog működik, 3 track-et is sikerült átmásolnom ezzel a módszerrel. :)
Igen, ez jó gondolat. Route-ot kezel a Quest rendesen. Az utankénti pont-darabszámra nem emlékszem fejből, és a garmin.com is csak az 50db route-ot írja, de a legrosszabb eset is 50 pont, de inkább a 250-re tippelnék.
Házigazda
Előzmény: gusty (#6305)
Nem lehet, hogy inkább célszerűbb lenne a track alapján egy route-t készíteni, és azt ráküldeni az eszközre? Már ha azt kezeli rendesen. Ha csak a lejárásban való segítség a cél, akkor jól ki lehet tűzni a fontos forduló pontokat.
Előzmény: magpet (#6304)
Így van, ez lesz a megoldás. A Quest ugyanis nem kezel mentett (akárhogy elnevezett) tracklogot, csak aktívot. Vagyis amit ő maga rögzít, azt is "ACTIVE LOG xxx" néven teszi, és "átverni" is ezzel a trükkel lehet, ezen a néven feltöltve a logot.
Amire figyelni kell: a Quest track-memóriája 1000 pont. Amikor ez megtelik, akkor a régi dolgok (akár a feltöltött track) törlődnek. Ezért itt fokozottan érdemes egyszerűsíteni a feltöltendő logot (MapSource-ban a track ritkítható a "filter" gombra kattintva), hogy maradjon hely a rögzítendőnek.
Amire figyelni kell: a Quest track-memóriája 1000 pont. Amikor ez megtelik, akkor a régi dolgok (akár a feltöltött track) törlődnek. Ezért itt fokozottan érdemes egyszerűsíteni a feltöltendő logot (MapSource-ban a track ritkítható a "filter" gombra kattintva), hogy maradjon hely a rögzítendőnek.
Házigazda
Előzmény: TRider (#6303)
Sajnos az üdvözlő szöveg beállításától kezde már minden szuper fontos funkciót megtaláltam, de a track megjelenítést nem. A beállításokban, van egy Track beállítások funkció, de itt a track rögzítés paramétereit lehet állítani (rögzítés módja, rögzítés engedélyezése, gyakorisága, stb...). Nem ismeri valaki ezt a készüléket? (tudom már nem mai gyerek...)
Előzmény: gusty (#6301)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |