Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 |
2012-08-25 08:36:59
Első felindulásból, csak a település és kütyü alapján: [link]

ebből 10-nek van idei találata! :-P
Én velük próbálkoznék! ;-)
totzoli65

Előzmény: gyularock (#6457)
2012-08-25 00:16:49
EGy okosteló után biztos nem tetszene.. amúgy meg nem kell félni tőle! Tényleg az segít ha kipróbálod.. van sok kesser (nem csak fővárosiak, akik szívesen megmutatják közelről..)
zakany

Előzmény: gyularock (#6457)
2012-08-24 19:59:39
Sziasztok!
Látom "megmozdult" a topik egy kicsit, korábban én is érdeklődtem készülékvásárlással kapcsolatban, még egyszer is szeretném mindenkinek megköszönni a kérdéseimre adott válaszokat. Sajnos még mindíg van ami motoszkál bennem, akkor abba maradtunk, hogy nekem az O 450 jó választás lesz, / akkor még szó volt az eTrex 30-ról is, mint szóbajöhető alternatíva, de a tanácsok, meg jómagam is inkább az O 450-felé húztak, meg még mindíg/ de amitől félek kicsit az az érintő képernyő, nekem még nem volt semmim, ami érintő képernyős lett volna, így nincsen semmiféle tapasztalatom. A döntésben biztosan segítene az is, ha bemennék egy GPS boltba, megtapiznám nyomogatnám "érezném" a különbséget, a baj az, hogy nálunk ( Győr) nincs GPS- bolt és ha szeptemberben hazamegyek az otthon töltött egy hét alatt nem lesz időm BP-re utazni ( autóm se lesz, meg költséges is ), tehát olyanok tanácsaira lenne szükségem akik használják, vagy használták mindkettőt, válaszadóim között voltak akik O 450-et vagy 550-et használnak, de akkor nem tértünk ki kifejezetten az érintőképernyő használatával kapcsolatos tapasztalatokra. Ha esetleg megosztanátok velem az ezzel kapcsolatos tapasztalataitokat, nagy segítség lenne. Előre is köszönöm.
üdv: Gyula
gyularock

2012-08-24 19:08:43
Hmmm! ;-)
Végigolvastam, nem értem a felháborodásod. Jó válaszokat kaptál! ;-)
Ezeknek a készülékeknek "lelkük" van. :-)
Nem írtad, hogy mire szeretnéd használni, ettől függetlenül megpróbálok válaszolni, hátha meg tudom úgy fogalmazni, hogy elfogadható legyen. ;-)
Nyomógombos készülékek nagy előnye, hogy a gombok/menük megtanulása után, akár sötét képernyőnél "vakon" lehet nyomogatni, ezzel jócskán megnövelhető az üzemidő, ami egyébként is jó akksiknál 20 óra fölötti. Kesztyűben is érezhetőek a gombok.
O550: üzemidő nagyon jó akkuval/energiatakarékos módban is "csak" 10 óra, általában elég, illetve 2-3 garnitúra nem nagy plusz súly. :-P
Egyel több réteg van a kijelző előtt, ezért a "láthatóság" nem annyira kontrasztos, nappal is esetleg háttérfényt igényel, látni kell, hogy mit nyomogatsz, mozgásban(pl. nálam biciklin) rázós úton mellényúlhatsz az ikonoknak. (megszokható) :-)
Kesztyűben is lehet nyomkodni, használatot nem befolyásolja.
Fényképező: hasznos/okos dolog, időpontot-geotaget hozzáfűzi a képhez, nagy csodát nem kell tőle várni, viszont cserébe vízálló. ;-)
Érintőképernyő kellően strapabíró, nem kell tőle tartani. Van az a mechanikai behatás, amit már nem visel el, de azt a másik sem. :-P
Pontosság/érzékenység: örökös dilemma, hogy mi jobb, ha a tényleges adatokat látod(vagy rossz műholdállásnál/helyen nem látod), vagy az okos készülék a visszaverődő jelekből "hazudik" egy kb. 30-50 méteres helyet, ami lehet kínos egy szakadék/csatorna két oldalán! :-P
Láttunk már pár csodát lemerülő akksi miatt kikapcsoló készülék, egymás mellé föltöltött-átnevezett kártyán-memóriába töltött térképkészletek miatt. Ez nem CSAK "Garmin sajátosság", hanem általában felhasználó oldali probléma szokott lenni, amit érthető módon a Garmin képviselet nehezen tolerál. Ha minden adásvétel, hardver/szoftver jogszerű-jogtiszta, akkor viszont szó nélkül CSERÉLNEK!! :-D
Egyébként pedig jönnek ide az újabbnál újabb kérdések a "most mit csináljak?" kategóriába. :-P
Azt, hogy mennyit ér a garancia, kiegészítők, posta, használati útmutató, stb. magadnak kell eldöntened. ;-)
Szerintem kérj meg egy-két felhasználót("boltost") :-P ahol megtapogathatod mindkét készüléket, segít a döntésben. :-P
Az ár-érték arányt pedig esetleg fordítva is megközelíthetted volna, hogy az "okosabb" készüléket adja a gyártó drágábban, és majd a felhasználó eldönti, hogy a pluszpénzes szolgáltatásra egyáltalán van-e szüksége/ér-e annyit?!
Képzelj el egy alapfunkciós és egy full-extrás készüléket azonos árban! Szerinted melyik fogyna jobban?? ;-)
Remélem segítettem! :-)
Ha erre jársz egy Oregon 550-et működés közben szívesen bemutatok! :-D
Szép napot! Üdv: Zoli :-)
totzoli65

Előzmény: kovacsna (#6423)
2012-08-24 14:38:13
Pedig éppen az tűnik ki a hozzászólásaidból, hogy prospektusadatok alapján készülsz dönteni. Érzékenység dB-ben stb.. Ez a kütyü használhatóságával kapcsolatban nem árul el semmit. Ami fontos a használhatóság szempontjából, az leginkább kipróbálás útján derül ki. Illetve olyanok beszámolóiból, akik ilyet használtak. De tőlem azt veszel, amit akarsz. Te fogod használni.
A lekezelő stílusra vonatkozó megjegyzésedet meg nem is értem. Miért számít lekezelőnek, ha valakivel kapcsolatban, aki nem ért az adott dologhoz, kijelentjük, hogy nem ért hozzá? Ezzel egy tényt jelentűnk ki, ami önmagában nem minősít senkit. Senki sem érthet mindenhez, nem szégyen kérdezni. Sőt. Te nyilván nem vagy tapasztalt a témában, azért kérdeztél, de a válaszokat már szakértelmedre hivatkozással kritizálod. Ez kissé fura. De ahogy neked jó. Részemről semmi bántó szándék nem volt, csak próbáltam árnyalni a dolgokat. A szakmai hozzáértésedet sem vontam kétségbe, ellentétben veled. Akkor most ki a lekezelő?
Yoss

Előzmény: kovacsna (#6451)
2012-08-24 12:07:03
ja és nem Te kérdezel két fórumon, csak kevertem a neveket.. ezt visszavonom..
zakany

Előzmény: zakany (#6453)
2012-08-24 12:06:01
öö vagy Ohm-törvényét? mindegy..
zakany

Előzmény: zakany (#6452)
2012-08-24 12:04:22
Kicsit félreérted.. Ismerem picit Yoss-t ,(nálad biztos jobban)..

Szerintem inkább arra akarta felhívni a figyelmedet (de ha nem és én értem félre, akkor most én mondom..), hogy sokra mész a sok műszaki paraméterrel, ha valami szarul vagy nagyon jól van "összerakva".. (akár csak beforrasztva)..

Yossnak ezer kütyüje volt.. mindet használta rendszeresen.. ennek kéne hinni.. nem a sok hülye paraméternek (elmélet vs. gyakorlat)..

Ha meg annyira biztos vagy a tudásodban, akkor minek kérdezel egyszerre két fórumon... Hallgasd meg a tapasztalatot, a fentiek miatt.. Itt nagyon sok kütyübolond van, akik ezer hasznos tanácsot tudnak adni úgy, hogy az Ohm tőrévényét sem ismerik.. csak volt már a kezükben 10 fajta gps pár ezer km alat.. na ennyi..
zakany

Előzmény: kovacsna (#6451)
2012-08-24 11:45:15
Imádom a tehetős "hozzáértőket"!:) Én nem prospektus adatok alapján tájékozódom! A lekezelő stílusoddal, meg nem igazán tudok, mit kezdeni. Másnak és máshol imponálj vele. Ha nem műszaki paraméterek alapján választ az ember, akkor mi alapján? Milyen a színe, vagy a gomb formája?:) Gondolom nálad az ár számít. Minél több, annál jobb...
Nem hiszem, hogy nagy a különbség. Hanem tudom! Az általad leírtak is, csak a felületes műszaki tudásod igazolják. Én nem vélekedések, hanem tények alapján szoktam dönteni. Viszont itt befejeztem a "vitát"! Amúgy ajánlom figyelmedbe a az idegen szavak kézi szótárát. További kellemes napot!

A többiektől, elnézést az OFF-ért.

Előzmény: Yoss (#6448)
2012-08-24 10:53:51
És miért olyan fontos ez? Ez nem wifi antenna. A gpst, mint eszközt kell értékelni vásárlás előtt, nem az alkatrészeinek összességét. De ahogy érzed.
Ja igen, a deviáns szó az adott szövegkörnyezetben nem értelmezhető, szerintem kevered valamivel.
Yoss

Előzmény: kovacsna (#6447)
2012-08-24 10:50:25
Nem érzem erősnek, amit írtam, nem érzek benne semmi bántót, nem is állt szándékomban megbántani. Amit írtam, mindazonáltal fenntartom. Az, hogy te műszaki ember vagy - bármilyen jó is - nem jelenti azt, hogy értesz mindeféle műszaki dolog alkalmazásához. Mint az most is jól látszik, mert nem használtál még kézi gpst, vagy legalábbis nem annyit, hogy önállóan dönthess, melyik is kell neked. Az eszköz számodra való alkalmasságát nemigen lehet műszaki paraméterek alapján megiitélni! Semmire sem mész az antenna érzékenyégét leíró adattal sem.
Az általam szakértőnek tartott emberek pedig nem a legdrágább, hanem a számodra legmegfelelőbb eszközt ajánlják. Amiről te beszélsz, azok a kereskedők.
Végül pedig ne hidd, hogy olyan nagy a különbség az MS és egy Garmin kütyü lelkivilága között. Más ugyan az oprendszer, de is csak egy számítógép, annak minden előnyével és hátrányával. Egyébként belül embedded linux fut az általános vélekedések szerint. Na további szép napot és sikert.
Yoss

Előzmény: kovacsna (#6445)
2012-08-24 10:50:25
Nem érzem erősnek, amit írtam, nem érzek benne semmi bántót, nem is állt szándékomban megbántani. Amit írtam, mindazonáltal fenntartom. Az, hogy te műszaki ember vagy - bármilyen jó is - nem jelenti azt, hogy értesz mindeféle műszaki dolog alkalmazásához. Mint az most is jól látszik, mert nem használtál még kézi gpst, vagy legalábbis nem annyit, hogy önállóan dönthess, melyik is kell neked. Az eszköz számodra való alkalmasságát nemigen lehet műszaki paraméterek alapján megiitélni! Semmire sem mész az antenna érzékenyégét leíró adattal sem.
Az általam szakértőnek tartott emberek pedig nem a legdrágább, hanem a számodra legmegfelelőbb eszközt ajánlják. Amiről te beszélsz, azok a kereskedők.
Végül pedig ne hidd, hogy olyan nagy a különbség az MS és egy Garmin kütyü lelkivilága között. Más ugyan az oprendszer, de is csak egy számítógép, annak minden előnyével és hátrányával. Egyébként belül embedded linux fut az általános vélekedések szerint. Na további szép napot és sikert.
Yoss

Előzmény: kovacsna (#6445)
2012-08-24 09:59:24
Csupán még annyit, hogy az általad szakértőknek nevezett emberekből , hányan tudnák megmondani, hogy az adott készülékben hány dBuV nyereségű az antenna? Mert nekem ez a fontosabb adat, nem az, hogy milyen gyorsan tologatja a térképet.

Előzmény: Yoss (#6443)
2012-08-24 09:17:25
Ez hasznos információ! Nyilván, hogy zárt térben már nem képes fogadni a műhold jeleit. Ezek nem arra vannak tervezve! Nekem sem 50cm-es pontosság kell.:) Szóval lehet hogy ennél maradok. Köszi a leírást!
ÜDV
KN

Előzmény: csp187 (#6444)
2012-08-24 09:09:30
Azért ugye érzed, hogy amit írtál kicsit erős volt!? Alapból deviánsnak nézni valakit nem szép dolog! Hidd el tudom mit kell kérdezni és miért azt kell kérdezni! Az általad szakértőknek tartott emberek (TISZTELET A KIVÉTELNEK) mindig a drágább dolgokat tartják megfelelőnek! Erről ennyit. Amúgy csak halkan jegyzem meg ,hogy itt mocorog az asztalomon az a digitális iránytű, amit én építettem, terveztem a nulláról. Szóval ne oktass ki légyszíves, mi hogyan működik. Főleg hogy nem 5 éve programozok mikrokontrollereket. Persze én sem tudok mindent, ezért kérdeztem volna, kinek mi a tapasztalata. A Microsoftot pedig balgaság egy Garmin GPS vevővel egy lapon említeni, bármilyen szempontból is. A maga, több millió soros forráskódjáról nem is beszélve. Azért köszönöm a hozzászólásod.

Előzmény: Yoss (#6443)
2012-08-23 21:35:43
Az O550 érzékenységéről és pontosságáról 2 év tapasztalat után. Az érzékenységet nálam nem befolyásolja, hogy a készüléket milyen állásban tartom használat közben, a jelerősség változatlan. Jelerősség csökkenését általában csak nagyon keskeny szurdokban, vagy völgyben tapasztaltam, ahol ráadásul az erdő is sűrű volt. Ilyenkor veszít a pontosságból, de még így is használható tájékozódási szempontból. Teljes jelvesztést egyedül barlangban, alagútban, valamint épületek belsejében tapasztaltam. A pontossága, megfelelő jelerősség mellett (ami szinte mindig van) nagyon jó. Ezt az alapján merem állítani, mivel sokat kerékpározok, és az útjaim trackjait mindig rögzítem, ezért egyes útszakaszokról akár 100 mérésem is van, amiket egymásra téve szinte teljesen fedik egymást. Azt nem mondom, hogy a NASA is ilyet használ, de egy átlag user igényeinek teljesen megfelel. Ha van rajta egy jó térképed, soha nem fogsz eltévedni! Legalábbis nekem eddig nem sikerült. Pedig megfordultam már egy pár helyen, és mindig hazataláltam!

Üdv.
csp187

Előzmény: kovacsna (#6434)
2012-08-23 20:58:49
Nem tudsz annyit kérdezni, hogy képbe kerülj, mert nem tudod, hogy milyen kérdéseket kell feltenni :)
A leghatékonyabb módja a képbe kerülésnek egy szaküzlet, ahol szakértők mutatják be a kütyüt, a saját igényeidnek - amit még nem is tusz, hogy mik is igazán - megfelelő eszközt ajánlanak és ha véletlenül megveszed, akkor nem mellesleg terméktámogatást is nyújtanak, a garanciáról nem is beszélve. Nem kétforintos cuccok ezek, érdemes hosszútávon gondolkodni. De ahogy érzed.
A térképekkel kapcsolatban pedig annyi, hogy egy "rossz" térkép többféleképpen lehet rossz. Lehet egy ingyenes térkép fordítási hibával, de lehet egy "gyári" térkép is, amit költséghatékonyítottak.
Egyébként nem egyedi a dolog, a rendkívül márkás MS op rendszerek is el tudnak hasalni a nem megfelelő szoftverektől. Csak ott van BIOS, alternatív boot lehetőség, ami egy kézi kütyü esetén nem mindig áll rendelkezésre.
Yoss

Előzmény: kovacsna (#6439)
2012-08-23 20:47:40
A "belső antennásoknál" a vevő az alaplapon fekszik. A 62-eseknél egy tekercsantenna üzemel, ami a hossztengelye felől érzékenyebb.
Egyébként a "belső antennások fekve sokkal érzékenyebbek" tétel régebben, az érzéketlenebb vevőknél sokkal látványosabban igaz volt. Mostanában egy Oregont szinte bármilyen helyzetben elcsomagolhatsz, nem lesz látványos vételi különbség.
magpet
Házigazda

Előzmény: gonczi (#6440)
2012-08-23 19:14:32
Nem érdekes, hanem törvényszerű!:)

Előzmény: gonczi (#6440)
2012-08-23 19:08:59
ez érdekes, amit írsz.
azt jelenti, hogy a belső antennások fekve pontosabbak?
(soha nem volt csak belső antennás kütyüm, de a ezeknél mindig lehet érzékelni, hogy történik valami, mikor a hossztengelye vízszintesbe kerül. Persze, nem a képernyőváltásra gondolok állóból fekvőre. :) Az bosszant néha.)
gonczi

Előzmény: Yoss (#6436)
2012-08-23 19:06:12
Ez érdekes, mert elektronikai szempontból, azért eléggé képben vagyok miket tesznek bele. Ha egy rossz térképet nem tud feldolgozni, az szoftver hiba. Nem vaktában vásárolok, azért kérdezek.

Előzmény: Yoss (#6437)
2012-08-23 19:03:59
A pontosság, meg az érzékenység az nem ugyanaz. Tehetem a polcra a pontosságot, ha a gyenge jellel nem tud mit kezdeni. Azért köszi az infot. Ezzel is több van.

Előzmény: Yoss (#6436)
2012-08-23 17:15:21
Nem csak én tapasztaltam, szóval nem egyedi a dolog. Van egy olyan érzésem, hogy akkor fogsz igazán belelendülni a kérdezősködésbe, ha majd végül megveszel valamit:) Pedig nem lenne törvényszerű vaktában vásárolni:)
Yoss

Előzmény: kovacsna (#6433)
2012-08-23 17:11:23
Semennyire. A 62 érzékenyebb állítva, az 550 meg fekve. Pontosságban nincs lényeges különbség.
Yoss

Előzmény: kovacsna (#6434)
2012-08-23 12:34:20
Ilyen jellegű meneteknél tényleg fontos a hosszú akku-üzemidő. Gondolom, nem akarsz csak elemből 2kg-ot magaddal cipelni. Ezért aztán az eTrex-sorozatra voksolnék, 20 óra fölötti üzemidőt tudnak. A lassúság nem veszélyes. Ha egy "sűrűbb" térképes részen mozgatod a kurzort, akkor kell neki egy kis idő, hogy a térképet újrarajzolja, de egyszerű sétánál bőven tudja húzni alattad a térképet. Ráadásul kicsi, könnyű, és fagyban/jégesőben is kezelhető.
magpet
Házigazda

2012-08-23 08:20:41
Hello!

Elgondolkodtató, amit írtál. Nyilván egy ilyen készüléket nem lehet mobilokkal összehasonlítani! Az érzékenységet mennyire befolyásolja, hogy az antenna már nem lóg ki, mint a 62-es sorozatban?

Üdv,

KN

Előzmény: csp187 (#6431)
2012-08-23 08:15:49
Szia!

Hogy kinek, mi mennyit ér az relatív. Hidd el, létezik az árkülönbség amit írtam! Amúgy nem írtam volna le. Egy hibás térkép file tönkreteheti a GPS-t? Ez nekem fura. Főleg, hogy GARMIN-ról van szó. Na de ha ezt tapasztaltad, akkor elő is fordulhat.

Előzmény: Yoss (#6429)
2012-08-22 23:00:37
Sziasztok! Kérlek szépen segítsetek eligazodni, mit lenne érdemes vásárolnom. Még soha nem vol GPSr készülékem!
- Célok, szempontok:
1) Gyalogtúrára, hegymászásra kell. Főleg ősszel és télen viszonylag "magasabb" hegyekben (+2000 m). A hideget is jól kell bírja. Szokásom karácsony és újév között erdőhatár fölött sátorozni, akár alpesi gerinceken is.
2) Kedvenc utaim a 6-11 napos utak, amikor egész végig fent vagyok, amolyan hátizsákos vándortúrán. tehát 6-11 napig nincs semmilyen lehetőség elemek vásárlására és az AA-s akkumulátorok feltöltésére, fent a havas-sziklás hegyekben.
=====>
- Amikkel szemezgetek: eTrex 20 vagy 30, illetve Dakota 10 vagy 20, de a GPSMAP 62 sincs teljesen kizárva, bár túl drágának tűnik így első látásra. Az Oregon-tól tartok, nehogy gyorsan zabálja az áramot.
- Egyébb kérdések:
A) Igaz-e, hogy az eTrex 20/30 rettentően lassú a térképek lapozásánál és nagyításánál? A vektoros térlépeknél is idegölően lassú, vagy inkább csak a raszteres (pixeles) "custom map" esetében?
B) Ezek a raszteres térképek és légifotók valóban hasznosak-e a terepen, vagyis látszanak a külső fényben?
C) A Dakota 10/20 lényegesen gyorsabb-e az eTrex-nél?
D) Az eTrex-ek esetében a GLONASS-holdak használata nyújt-e valós, kézzelfogható plusz segítséget sűrű erdőben és mély szakadékvölgyekben ("kanyonokban"), vagy inkább csak jól mutat a papíron, de igazából ugyanúgy teljesít, mint egy Dakota?
E) Végül megéri-e a drágábbik változatokat venni a non-stop működő, de időnként kalibrálandó "elektromos iránytű" miatt? Mekkorát kell mozogni, hogy az olcsóbb változatok tisztán GPS-"iránytűje" beálljon a helyes irányba? Tudni kell, hogy amikor télen megyek, és kemény munkával tapossuk a nyomokat a süppedő havon, olyankor nem mindig egyszerű feladat gyorsan elmozdulni nagyobb távolságon a havon.
Előre is köszönöm, ha válaszoltok.

2012-08-22 21:43:56
Nekem O550 -em van, amit kb. 2 éve használok. Főként bringázás közben(MTB), esőben, hóban, sárban, nagykesztyűben. Az érintőképernyő pedig, számomra, eddig probléma nélkül működött az minden körülmény között. Egyedül arra kell figyeli, hogy ha a sarat, havat, vagy a vizet törlöd róla, akkor a képernyőzár be legyen kapcsolva. Ellenkező esetben könnyen elállíthatsz ezt-azt a menüben. Még csak annyi, hogy nekem volt előtte érintős mobilom, amire úgy vigyáztam mint a hímes tojásra, mégis megkarcolódott a kijelzője. Az O550 -em kijelzőjén egy karc sincs, pedig ütöm, vágom, nem kímélem. Minőség, megbízhatóság, strapabírás nálam 10/10.

Üdv.
csp187

Előzmény: kovacsna (#6423)
2012-08-22 21:11:32
Szia Mindenki!
Dakota 20 memóriakártyájára szeretnék ingyenes térképet (térképeket, pl. Ausztria turista térképe) feltölteni, mi ennek a módja? köszönöm.
csillagvadasz

2012-08-22 16:55:21
Akcióban van 104 900-ért sima 62s. Az a kamera, ami az SC-ben van, nem ér meg 40e-t. Nekem elhiheted.
Yoss

Előzmény: kovacsna (#6427)
2012-08-22 16:53:08
Egy hibás térképtől simán elkattanhat. Aztán leshetsz, amikor mondanak rá egy 50-60 ezres ajánlatot. Volt már ilyen. Saját gps-em is elhullt néhány hónaposan. Nekem kicserélték.
A 140e vs. 80e kicsit soknak tűnik nekem. Nemigen lehet ilyen különbség.
Yoss

Előzmény: kovacsna (#6427)
2012-08-22 16:28:21
Szia!

Ezekkel tisztában vagyok műszaki ember lévén! A garanciától nem félek. Nem olyan eszköz ami 2 év 1 nap után megy tönkre!
Azért a 140e vagy a 80e nem mindegy:)

Előzmény: Yoss (#6426)
2012-08-22 16:03:56
Azért a külhoni beszerzés rizikós. Hogy mást ne mondjak a garival lehetnek gondok. De a terméktámogatással is. A töredék ár meg manapság már nem nagyon gyakori. Régebben nagy volt a különbség, de mostanában nem akkora. Legalábbis, amiket én láttam.
Yoss

Előzmény: kovacsna (#6425)
2012-08-22 09:49:20
1. Köszönöm. Nincs is több kérdésem a témában!:)

2.Nem bringához kell. Nem is akartam okostelóhoz hasonlítani:)
Köszönöm a választ!

Üdv

Nándi

Előzmény: zakany (#6424)
2012-08-22 09:36:37
1. ajánlott irodalom: [link]

2. Hóban, bringán.. nagy kesztyűvel vacak az érintőképernyő..
Strapabíró, de ne olyat képzelj el mint az okostelón.. amúgy szerintem semmi gond vele..
zakany

Előzmény: kovacsna (#6423)
2012-08-22 08:07:03
Sziasztok!

GSMAP 62SC ügyében szeretnék némi segítséget kérni. Most állok GPS vásárlás előtt és hosszas nézelődés, olvasgatás után ebbe az irányba húz a szívem. Külföldi oldalak között találtam olyan helyet, ahol a hazai ár töredékéért meg lehetne vásárolni. A kérdés az lenne, hogy a GARMIN eszközök mindegyike tudja a magyar nyelvet, vagy ez is piac specifikus mint a mobiloknál? Esetleg firmware cserével a nyelvei készletet is lehet cserélni?
A másik kérdés, hogy az O550 is tetszik, de kicsit tartok az érintőképernyőtől. Tudom, GARMIN-ról beszélünk, de több helyen is olvastam, hogy az illető nem adná oda a gombos készülékét semmi áron egy érintőképernyősért. Mivel nem volt még ilyen készülékem , ezért minden tanácsot szívesen veszek.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv

Nándi

2012-08-12 22:25:23
Hmm... Ez érdekes.
Kipróbáltam én is, nálam meghagyta az eredeti útvonalat.
Lehet, hogy MS verzió függő? (az enyém 6.16.3)

Előzmény: laspring (#6419)
2012-08-12 14:18:30
Hacsak nem az OMP-CE-t, vagy OSM alapú (routable) térképpel próbálkozol - amik egyben kezelik a térséget, országhatártól függetlenül.
halaszkiraly

Előzmény: laspring (#6419)
2012-08-12 12:20:25
Sajnos a MapSource-n csak egy térkép lehet egyszerre bekapcsolva, így ez megoldhatatlan feladat.
R.Guszty

Előzmény: laspring (#6419)
2012-08-10 22:16:45
MapSource-al hogyan kell útvonalat tervezni úgy, hogy két térképen is megy az útvonal...
Úgy értem, hogy Mo-ról indulok, átérek Szlovákiába, majd vissza Mo-ra.. A nem aktív térképrészen csak összeköti egyenessel a útpontokat és csak az aktív térképen tervezi meg rendesen...

2012-08-10 13:44:29
Megvolt és végül segített is. Javasolták, hogy próbáljam újra, lehetőleg egy másik gépen és ne a Lifetime Updaterrel, hanem a Map Updates-szel. Végigment, sikerült, működik a kütyü. Köszi!
apoda

Előzmény: zakany (#6417)
2012-08-10 08:52:19
Hívd a Garmin ügyfélszolgálatot szerintem.. az gyorsabb lesz..
[link]
zakany

Előzmény: apoda (#6416)
2012-08-10 07:40:19
A Garmin Lifetime Updater-rel szerettem volna frissíteni a térképet a GPS-en (ha nem árulom el, hogy nüvi1390T, akkor talán nem is derül ki, hogy nem kifejezetten ebbe a topikba tartozik...), meg is történt az Európa-térkép frissítés 2012.20-ról 2013.10-re, a végén kiírta, hogy sikerült. A gondom avval van, hogy a GPS indításakor megjelenik "A térképzárolás feloldása sikertelen" hibaüzenet, és valóban, nem is mutat térképet. Ezt most miért?

BaseCamp-pal nézve az új térkép rendesen látszik, de ha olyan extra igényem van, hogy a GPS kijelzőjén is szeretném látni a térképet, akkor mi a teendő?
apoda

2012-08-09 23:06:16
Ja, elsőre nehézkesnek érezheted.. de sok segítőkész ember van itt :)
zakany

Előzmény: gonczi (#6414)
2012-08-09 18:06:55
megerősítem, csak pénzkidobás. Frissítés is csak pénzért van.
a legjobb megoldás: O450 térkép nélkül és az ingyenesen letölthető térképek.
Az igaz, hogy teljes Európa feltöltése az nem egy délutáni ujjgyakorlat, de egész Európára úgy sincsen egyszerre szükséged.
A térkép frissítésekbe is gyorsan bele lehet jönni, csak elsőre nehézkes, utána már megy mint a karikacsapás.
gonczi

Előzmény: gyularock (#6411)
2012-08-09 17:37:53
Talán az az oka, hogy kicsit hajlottam a feltöltött térkép felé, hogy visszaolvasgattam a topikban,és megijedtem a nehézségektől, problémáktól, de lehet csak azért mert eddig még nem volt GPS-em és egyelőre nekem nagyon "kínai" a dolog,( sokszor azt sem tudtam miről van szó) de hisz igazából ezért jöttem, hogy tanácsot kérjek, s igyekszem is megfogadni, (azért kértem) aztán majdcsak belejövök, igyekszem.
üdv:Gyula
gyularock

Előzmény: zakany (#6412)
2012-08-07 21:33:21
Az csak "topo" (topográfia) térkép van rajta! vigyázz! Nem vennék ilyet az tuti..

Mindent be lehet szerezni (szinte), csak egy kis olvasás kérdése (és most legális cuccokra gondolok..) lsd: #6407Bluedog
zakany

Előzmény: gyularock (#6411)
2012-08-07 18:54:03
üdv.
Olvasva a hozzászólásokat ( hogy gagyi az O450-en a rajtlevő térkép ), meg belejőve a böngészésbe, most találtam olyat, hogy O450t, teljes Európa topo térképpel, lehet hogy ez lenne nekem az igazi? Az igaz hogy az eredeti elképzelésemhez képest rendesen kell még gyűjtögetnem, de elnézve a külön megvásárolható térképek árát az a 20+ ( az O450-hez képest ) szerintem megéri, megnéztem a kapott linkeken is a letölthető térképeket, de szerintem mire én összeszedném egész európát, annyi idő alatt hólapátolásból is megkeresném az árát. Ehhez valami szakértő hozzászólás ?
gyularock

Előzmény: magpet (#6403)
2012-08-06 18:33:46
üdv Bluedog, köszönöm a linkeket.
gyularock

Előzmény: Bluedog (#6407)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 |

Új megtalálások

Bejelentkezés