Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Sziasztok mindenki!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy van egy 62stc-m, fel van rá rakva néhány térkép (törött). Amit gyárilag kaptam hozzá az a (TOPO U.S. 100K) ezt a Garmin BaseCamp megjeleníti de a többit nem. Hogyan lehetne ezt orvosolni, vagy honnan lehetne olyat letölteni ami működik?
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.
Tisztelettel Pepe977
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy van egy 62stc-m, fel van rá rakva néhány térkép (törött). Amit gyárilag kaptam hozzá az a (TOPO U.S. 100K) ezt a Garmin BaseCamp megjeleníti de a többit nem. Hogyan lehetne ezt orvosolni, vagy honnan lehetne olyat letölteni ami működik?
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.
Tisztelettel Pepe977
Jegyezd fel az Oregon unit ID-jét! Ennek az utolsó 5 karaktere a chirp PIN kódja. Ha az új GPS-ről kezded programozni, ezt fogja bekérni, és beenged. Utána erase, és szűz a chirp.
Házigazda
Előzmény: rekasi (#6692)
Garmin Oregon 450 -t eladom, a chirp hozzárendekését hogyan tudom megszüntetni (a chirp-et megtartanám)? Köszi!
A baj az hogy nem tudod hogy a kártyaolvasódban milyen illesztőegység van és a garminban milyen, az USB-s kütyü sajna nem azt csinálja hogy a soros kábelt direktben átforgatja az USB-re, hanem vmi emulációt alkalmaz, ami olyan mintha, laborautomatákkal néztük, ami simán csorgatja ki a biteket a soros prorton, csak el kell kapkodni, és feldolgozni, na az elkapkodás nem egyszerű, x fajta USB - RS232-vel megy y fajtával nem.
Vásárlásnál találd ki melyik azx és melyik az y :))
Sajnos régebbi cuccoknál még az sem mindegy hogy a hagyományos PC-ben milyen chip van a soros kommunikációra, lehet vele küzdeni rendesen.
Régi vasakkal PI PII általában nincs gond, esetleg valami 486-os PC , van pár darab a melóhelyen ezekből konzerválva a hátha.... esetekre. Amiben már ilyen varázsszavak vannak hogy déli meg északi hid, na ott szokott kezdődni a szivás ;)
Vásárlásnál találd ki melyik azx és melyik az y :))
Sajnos régebbi cuccoknál még az sem mindegy hogy a hagyományos PC-ben milyen chip van a soros kommunikációra, lehet vele küzdeni rendesen.
Régi vasakkal PI PII általában nincs gond, esetleg valami 486-os PC , van pár darab a melóhelyen ezekből konzerválva a hátha.... esetekre. Amiben már ilyen varázsszavak vannak hogy déli meg északi hid, na ott szokott kezdődni a szivás ;)
Előzmény: masteron1 (#6690)
Biztos,hogy azzal nincs gond mert a kártya olvasómmal tudtunk feltölteni térképet egy másik laptopról.És az is Usb-s.Itt vagy én vagyok sík hülye vagy a laptopomról híányzik egy program,de a legvalószínübb az,hogy mindkettő igaz :DDD
Előzmény: yoggi (#6688)
célszerű lenne egy régebbi asztali gépet használnod, ( gyanitom laptopod van) vagy ha olyan új géped van amin nincs COM, akkor egy PCI-RS232 kártyát rakni bele. Ha a laptopod kezeli Pcmcia-t vagy a cardbust, akkor tudsz hozzá venni ilyen adaptert, ha csak USB-d van akkor az szivás, a pcmcia/cardbus-RS232 adapter sajna nem olcsó 8e körül számolj itthon vele, de kapható.
Előzmény: yoggi (#6688)
USB átalakitód lesz sajna a ludas, nem mindegyik hardverszinten kompatibilis....
Előzmény: masteron1 (#6687)
Köszi!A mapsorce-t használom és van hozzá soros port kábelem amit usb-s átalakíttóval használok de sajnos nem látja a mapsource a készüléket.
Előzmény: magpet (#6686)
Az SP3-nél a kártyára csak térképet tudsz tölteni. A kártyaíró cucc driverét innen tudod letölteni.
Pontokat, tracket csak a készülék belső memóriájára tudsz tölteni, ehhez viszont a soros kábelre lesz szükséged. Ez utóbbi nemigényel semmilyen drivert, csak egy olyan szoftvert, ami beszéli a Garmin-féle soros protokollt. Ez lehet a MapSource, a GPS Track Maker, vagy a g7towin.
Pontokat, tracket csak a készülék belső memóriájára tudsz tölteni, ehhez viszont a soros kábelre lesz szükséged. Ez utóbbi nemigényel semmilyen drivert, csak egy olyan szoftvert, ami beszéli a Garmin-féle soros protokollt. Ez lehet a MapSource, a GPS Track Maker, vagy a g7towin.
Házigazda
Előzmény: masteron1 (#6685)
Köszi,letöltöttem de a futtatásához kéri az Windows xp sp3 as szervíz csomagot azt is letöltöm aztán meglátjuk.Egyébként Garmin STP 3 om van csak nem érzékeli a gépem és igy nem tudok feltölteni térképet se nyomvonalat a mapsource-ről.Van ötleted miért nem érzékeli?Talán túl régi a gps-em (2004) és régebbi windows program kell hozzá?
Előzmény: yoggi (#6684)
Milyen garmin kütyüd van?
A benne lévő kártyát szeretnéd használni?
USB Driver for Garmin GPS nem segit?
[link]
A benne lévő kártyát szeretnéd használni?
USB Driver for Garmin GPS nem segit?
[link]
Előzmény: masteron1 (#6682)
Sziasztok!
Abba szeretném a sgítségeteket kérni,hogy mit kéne letöltenem a számittógépemre ami látná a Garmin kártya olvasómat mert az Activesync nem jó hozzá.Előre is köszi a válaszokat.
Abba szeretném a sgítségeteket kérni,hogy mit kéne letöltenem a számittógépemre ami látná a Garmin kártya olvasómat mert az Activesync nem jó hozzá.Előre is köszi a válaszokat.
Az mindegy hogy melyik mappába megy, ha a registry bejegyzés renden elkészül, a mapszósz a registry-ből tudja mit kell keresnie.
Ott lehet anomália esetleg.
GC.hu -n a FAQ-ban, illetve a kütyük topicbak vannak mindenféle registry manipulációs tchnikák, ezek között kéne keresgélni, illetve ott is feldobni a hibát, sokan nem olvasnak itt, akik jelenvannak ott is.
Ott lehet anomália esetleg.
GC.hu -n a FAQ-ban, illetve a kütyük topicbak vannak mindenféle registry manipulációs tchnikák, ezek között kéne keresgélni, illetve ott is feldobni a hibát, sokan nem olvasnak itt, akik jelenvannak ott is.
Előzmény: Taiga (#6679)
Ja rendes telepítés volt. Újra megcsináltam, de nem a programfilesbe megy hanem a dokumentumok mappába. Nem lehet kiválasztani hova települjön. Van rendesen licenc elfogadás benne.
Előzmény: yoggi (#6677)
TOPO Österreich v2 Setup Application Garmin Ltd. volt a parancsikon címkéjébe írva. Olyan volt mintha egy lemezről telepítettem volna, de a helyet hogy hová, azthiszem nem tudtam kiválasztani.
Az összes fájl egy mappában volt, rengeteg Setup.dll,(országonként), Disk1, autorun, TPAUT2 (nyelvenként), Tutorial.
Win. Installer csomagok,
A térkép mappában: autor, typ, info.xml, Tpaut2.mdx van
Az összes fájl egy mappában volt, rengeteg Setup.dll,(országonként), Disk1, autorun, TPAUT2 (nyelvenként), Tutorial.
Win. Installer csomagok,
A térkép mappában: autor, typ, info.xml, Tpaut2.mdx van
Előzmény: yoggi (#6677)
Mit telepitettél? rendes setupos telepités volt, vagy egy könyvtárban voltak .img file-k meg . tdb?
Előzmény: Taiga (#6675)
Idézet
A feloldandó régiók fülre kattintva, a felsorolásban csak csak a magyar szerepel! Nem tudom kiválasztani az osztrákot, mert nincs ott.
Nem kell kiválasztanod. Abban a listában csak a már feloldott térképeket látod. Egyszerűen csak nyomd meg az Add gombot és add meg a feloldókódot, ahogy Magpet is írta. A kódból a MapSource tudni fogja, hogy az egy osztrák topotérkép, nem kell neki külön megmondani, melyik telepített terméket akarod unlockolni.
Előzmény: Taiga (#6675)
A térképtermékek adatai fülnél látom az osztrák térképet zárolva megjegyzéssel. Ugyanitt szerepel a TopoGuide Hungary feloldva bejegyzéssel. A feloldandó régiók fülre kattintva, a felsorolásban csak csak a magyar szerepel! Nem tudom kiválasztani az osztrákot, mert nincs ott.
A telepített hely a magyar esetében C:\Garmin, az osztráknál C:\ Dokumentumok. Nem lehet, hogy ez a baj?
A mapszöszben a bal felső ablakban ki tudom választani az osztrákot is be is adja, de jobb oldalon alul sárga mezőben az szerepel, hogy "térképrészletek zárolva"
Az osztrákot nem eredeti lemezről telepítettem, hanem pendríve-ról.
Egyébként az online regisztrációt engedné.
A telepített hely a magyar esetében C:\Garmin, az osztráknál C:\ Dokumentumok. Nem lehet, hogy ez a baj?
A mapszöszben a bal felső ablakban ki tudom választani az osztrákot is be is adja, de jobb oldalon alul sárga mezőben az szerepel, hogy "térképrészletek zárolva"
Az osztrákot nem eredeti lemezről telepítettem, hanem pendríve-ról.
Egyébként az online regisztrációt engedné.
Előzmény: magpet (#6673)
Ha van kódod, akkor azt a
MapSource/Segédprogramok/Térképtermékek kezelése/Feloldandó régiók fül/Hozzáadás
gomb megnyomása után be tudod adni. Nekem legalábbis már többször sikerült, ott kell annak lenni.
MapSource/Segédprogramok/Térképtermékek kezelése/Feloldandó régiók fül/Hozzáadás
gomb megnyomása után be tudod adni. Nekem legalábbis már többször sikerült, ott kell annak lenni.
Házigazda
Előzmény: Taiga (#6672)
A mapszösz látja is az osztrák térképet, csak a részletek rejtve vannak rajta! A domborzat színes, 1_2 út rajta van. A jobb alsó sarokban kék v. Zöld kis mezőben oda van írva, hogy zárolt részletek, vagy mi.
Előzmény: magpet (#6668)
Erre azt mondja, hogy nincs telepítve térkép.
Lehet, hogy a C meghajtó Garmin mappában kéne lennie a térképnek?
Lehet, hogy a C meghajtó Garmin mappában kéne lennie a térképnek?
Előzmény: magpet (#6665)
Jobbra fent a "Hozzáadás" gombra kattints, és add meg a kódot! Utána fog megjelenni a listában a TopoÖsterreich.
Házigazda
Előzmény: Taiga (#6664)
Sziasztok!
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan kell a feltelepített TopoÖsterreich térképet a zárolás alól feloldani.
A gépre a térképet feltelepítettem. A MapSource indításakor feldobja azt az ablakot amely a zárolt térképre figyelmeztet. A térkép feloldás fülre kattintva beadja a térképek listáját. Van egy zárolt TopoÖsterreich és egy feloldott Topoguide Hungary.
A feloldandó régiók fülre kattintva a már feloldott Hungary térképet adja be, az Osztrák sehol nincs. A 25-ös kódom meg van, csak nem tudom beírni a fentiek miatt. (feloldandó régiók között nem szerepel az Osztrák feloldandó)
A térképet nem lemezről, hanem fájlból telepítettem!
Köszi
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan kell a feltelepített TopoÖsterreich térképet a zárolás alól feloldani.
A gépre a térképet feltelepítettem. A MapSource indításakor feldobja azt az ablakot amely a zárolt térképre figyelmeztet. A térkép feloldás fülre kattintva beadja a térképek listáját. Van egy zárolt TopoÖsterreich és egy feloldott Topoguide Hungary.
A feloldandó régiók fülre kattintva a már feloldott Hungary térképet adja be, az Osztrák sehol nincs. A 25-ös kódom meg van, csak nem tudom beírni a fentiek miatt. (feloldandó régiók között nem szerepel az Osztrák feloldandó)
A térképet nem lemezről, hanem fájlból telepítettem!
Köszi
Sziasztok!
Abba szeretném a segítségeteket kérni,hogy miképpen tudom a Topo Guide-ot berakni a mapsource-be mert már a gépre letöltöttem de valamiért nem engedi berakni a maposurce-be.Talán ahhoz kell az a kód amit a Garmin készülékem ID számával kell generálnom?Válaszokat előre is köszi!
Abba szeretném a segítségeteket kérni,hogy miképpen tudom a Topo Guide-ot berakni a mapsource-be mert már a gépre letöltöttem de valamiért nem engedi berakni a maposurce-be.Talán ahhoz kell az a kód amit a Garmin készülékem ID számával kell generálnom?Válaszokat előre is köszi!
Ok, nagyon koszonom a segitseget!
Hamarosan indul a bringaszezon es majd akkor kiprobalom :)
Hamarosan indul a bringaszezon es majd akkor kiprobalom :)
Előzmény: magpet (#6660)
Ez jó hír, kellemes túrát!
A TCX Convertert azért majd nézd meg, tud érdekes dolgokat. Pl. egy beimportált GPX tracket módosíthatsz úgy hogy a sebességét emeld 37%-kal. Szépen átír minden pontot ennek megfelelően, aztán máris mehet a course-edzés az Edge-en! :)
A TCX Convertert azért majd nézd meg, tud érdekes dolgokat. Pl. egy beimportált GPX tracket módosíthatsz úgy hogy a sebességét emeld 37%-kal. Szépen átír minden pontot ennek megfelelően, aztán máris mehet a course-edzés az Edge-en! :)
Házigazda
Előzmény: Bacu (#6659)
Koszi, majd kiprobalom ezt is.
Igen elotte gpx masolast probaltam. Vegul mapsourceval
Sikeresen feltoltam, igy mar ok volt.
Igen elotte gpx masolast probaltam. Vegul mapsourceval
Sikeresen feltoltam, igy mar ok volt.
Előzmény: magpet (#6658)
Az Edge-re nem tudsz úgy útvonalat tenni, mint pl. egy Oregonra. A GPX-ből TCX-et kell csinálnod (TCX Converter - remek free program), aztán az Edge-en a course training-ek között találod meg, és indíthatsz rajta navigációt.
1. Importálod a GPX-et
2. TCX Export (nem history, hanem course TCX!)
3. A TCX-et bemásolod az Edge-eden a "courses" könyvtárba. Ha jól emlékszem a /Garmin-on belül találod, de ebben nem vagyok biztos.
Sok sikert!
1. Importálod a GPX-et
2. TCX Export (nem history, hanem course TCX!)
3. A TCX-et bemásolod az Edge-eden a "courses" könyvtárba. Ha jól emlékszem a /Garmin-on belül találod, de ebben nem vagyok biztos.
Sok sikert!
Házigazda
Előzmény: Bacu (#6657)
HEEEEELP!
Oregont tavaly leváltottam EDGE-re (605), mivel a geocachingezés már annyira nem volt pálya ellenben a bringázással.
Holnap viszont mennénk egy kis túrázásra.
Leszedtem a gpx-et, bemásoltam a Garmin megfelelő könyvtárába, de nem látom az útvonalak között.
Van valakinek ötlete mit izéltem el?
Oregont tavaly leváltottam EDGE-re (605), mivel a geocachingezés már annyira nem volt pálya ellenben a bringázással.
Holnap viszont mennénk egy kis túrázásra.
Leszedtem a gpx-et, bemásoltam a Garmin megfelelő könyvtárába, de nem látom az útvonalak között.
Van valakinek ötlete mit izéltem el?
Openstreetmapról egyben europát sztem nem tudsz, csak úgy hogy kiválogatod az országokat. alább irtam hogy miért egyben kell letölteni. Attól függ milyen GPS-ed van, de saztem ha kártyát tudsz használni akkor igen, rá lehet tülteni kártyára is, csak arra figyelj, hogy mintha lenne egy büvös 2 Gigabyte-os határ a térkép összméretére, ha esetleg nem megy amit leválogattál ezt érdemes megnézni. Azonban ha a letöltésnél kiválogatod szép lassan a full európát, és leszede, majd mapsource-ba feltelepited, akkor már tudsz csak az aktuális utvonalad köré térképet feltölteni a GPS-re, ráadásul a mapsource mutatja a kiválogatott részel összméretét.
Előzmény: Imiii (#6654)
Még egy kérdésem, hogy egyben Európát, vagy egy igen nagy részét le lehet tölteni valahonnan, vagy egyesével kell kijelölnöm a kisebb részeket a nagyjábóli útvonalam nyomvonala körül?
Ja, és hogy kártyára is tehetem, vagy mindenképp a készülékre kell mentenem a letöltött térképet?
Mégegyszer kössz!
Ja, és hogy kártyára is tehetem, vagy mindenképp a készülékre kell mentenem a letöltött térképet?
Mégegyszer kössz!
Előzmény: Imiii (#6653)
Igen, valóban!
Rátöltöttem a Magyarország térképet az Openstreetmap-ról... azért hagy némi kívánnivalót maga után. Pl. Heves város utcái egyáltalán nincsenek rajta, viszont jobban tervezi az útvonalat települések között, mint a Topo guide. Igaz az nem is arra való. Az Openmaps.eu-n lévő térkép viszont jó pár közlekedési utat nem ismer, és valóban, inkább turistautakra van kihegyezve (nagyon hasonló a Turistautak.hu térképeihez). Arra viszont úgy látom elég jó. Nézegettem nyugateu-t, és ott egy kis falu minden útját, házszámát ismeri az Openstreetmap.nl térképe. Lehet megpróbálkozom vele a jövő hónapban.
Köszönöm szépen segítségetek, nagyon sokat előreléptem Garmin térképekkel kapcsolatban!
Rátöltöttem a Magyarország térképet az Openstreetmap-ról... azért hagy némi kívánnivalót maga után. Pl. Heves város utcái egyáltalán nincsenek rajta, viszont jobban tervezi az útvonalat települések között, mint a Topo guide. Igaz az nem is arra való. Az Openmaps.eu-n lévő térkép viszont jó pár közlekedési utat nem ismer, és valóban, inkább turistautakra van kihegyezve (nagyon hasonló a Turistautak.hu térképeihez). Arra viszont úgy látom elég jó. Nézegettem nyugateu-t, és ott egy kis falu minden útját, házszámát ismeri az Openstreetmap.nl térképe. Lehet megpróbálkozom vele a jövő hónapban.
Köszönöm szépen segítségetek, nagyon sokat előreléptem Garmin térképekkel kapcsolatban!
Előzmény: yoggi (#6651)
Az biztos, hogy vízálló kivitelben ekkora kijelzőt ennyi pénzért nem kapsz. Ha motoron elég az, hogy lásd, merre vagy, és ennél sokkal többet (pl. csudagyors útvonaltervezés) nem vársz tőle, illetve nem a Rám-szakadék mélyén akarsz motorozni egy hordozható Faraday-kalickában (érzékenység), akkor jó választás.
Házigazda
Előzmény: masteron1 (#6648)
de természetesen ha csak mapsource avn feltöltve a full térkép, akkor is ki tudod válogatni ami neked kell, éscsak azt teszed rá aGPS-re.
Az openstreetmap és az openmaps között az alapvető különbség, hogy az openmaps.eu térkép magyar fejlesztés és a magyar felhasználók beküldött trackjaki alapján rajzolják meg, alapvetően turista térkép, m4ly nyilvánvalóan a bejárt autós útvonalakat is tartalmazza. az openstreetmap az egy nemzetközi autós/gyalogos térkép, amely szintén közösségi adatgyüjtésen alapul, és közösség rajzolja sok magyar taggal is, de inkább a városi , városközi autós közlekedésre van kihegyezve, persze tartalmazhat turistacélpontokat, de nem az a fő profilja, szerintem
Az openstreetmap és az openmaps között az alapvető különbség, hogy az openmaps.eu térkép magyar fejlesztés és a magyar felhasználók beküldött trackjaki alapján rajzolják meg, alapvetően turista térkép, m4ly nyilvánvalóan a bejárt autós útvonalakat is tartalmazza. az openstreetmap az egy nemzetközi autós/gyalogos térkép, amely szintén közösségi adatgyüjtésen alapul, és közösség rajzolja sok magyar taggal is, de inkább a városi , városközi autós közlekedésre van kihegyezve, persze tartalmazhat turistacélpontokat, de nem az a fő profilja, szerintem
Előzmény: yoggi (#6649)
sok variáció van, igen. amennyiben van elégmemória vagy kártyahely a GPS-ben, akkor az openmaps layeres full térképet rátöltve , egyenként tudod ki be kapcsolgatni a rétegeket.
Nekem például ládakereséshez a nüvi-n az utak+ szintvonalak térkép a tuti, mert nem zavar a sok szin rajta, viszont a szintvonalakból látom az emelkedést és az utak meg rajta vannak mind. Nézelődni, útvonalat választani viszont a full-t szeretem , mert azon tényleg látom, hogy kertes környék, mező vagy pusztaság mellett fogok elmenni.
Nekem például ládakereséshez a nüvi-n az utak+ szintvonalak térkép a tuti, mert nem zavar a sok szin rajta, viszont a szintvonalakból látom az emelkedést és az utak meg rajta vannak mind. Nézelődni, útvonalat választani viszont a full-t szeretem , mert azon tényleg látom, hogy kertes környék, mező vagy pusztaság mellett fogok elmenni.
Előzmény: Imiii (#6647)
Hát nem hiszem hogy túl sokat adnának érte mert hírdetésekbe láttam 1-2 darabot és ilyen 10-20.000 ft között mozog az áruk.Meglátom,hogy viselkedik és ha nem lesz jó a műhold vétele akkor én is felkínálom eladásra.Mindenkinek köszönöm a tanácsát és véleményét.
Előzmény: yoggi (#6642)
Oh, valóban!
Ez két teljesen különböző dolog az Opensrteetmap.nl, meg az Openmaps.eu!? Miben különböznek?
Én a Openmaps.eu oldalon voltam.
A rétegek magyarázatát is köszi, mert kezdem kapisgálni talán! Később én határozhatom meg a térképre tehető rétegeket, ha letöltöttem őket? Mondjuk a mapsourceban? Ilyen réteg pl a növénytakaró, a turistautak jelzései, a kerékpárutak...?
Ez két teljesen különböző dolog az Opensrteetmap.nl, meg az Openmaps.eu!? Miben különböznek?
Én a Openmaps.eu oldalon voltam.
A rétegek magyarázatát is köszi, mert kezdem kapisgálni talán! Később én határozhatom meg a térképre tehető rétegeket, ha letöltöttem őket? Mondjuk a mapsourceban? Ilyen réteg pl a növénytakaró, a turistautak jelzései, a kerékpárutak...?
Előzmény: yoggi (#6646)
ezt az openstreetmap-en látod, nem az openmaps.eu-n?
egyébként a rétegeket úgy képzeld el, és kb úgy is müködik, mintha lenne egy atlaszod, papiron, arra ráteszel egy pauszt, és rajzolszrá, majd még egyet és arra is rajzolsz. innen azok a variációid vannak, hogy atlasz, atlasz + első pausz, atlasz + második pausz, avgy atlasz + mindkét pausz. na ugyanezt képzeld el a ígps-en :)
egyébként a rétegeket úgy képzeld el, és kb úgy is müködik, mintha lenne egy atlaszod, papiron, arra ráteszel egy pauszt, és rajzolszrá, majd még egyet és arra is rajzolsz. innen azok a variációid vannak, hogy atlasz, atlasz + első pausz, atlasz + második pausz, avgy atlasz + mindkét pausz. na ugyanezt képzeld el a ígps-en :)
Előzmény: Imiii (#6645)
Mindent értek, kivéve a rétegeket. Mit jelent az, a Garmin rétegzés oszlopban, hogy:
1: Alaptérkép is rétegelt ("layeres")
2: Normál alaptérkép fölé kiemelő réteg
Egyáltalán mi az a réteg?
Köszi, és bocs a tudatlanságomért!
1: Alaptérkép is rétegelt ("layeres")
2: Normál alaptérkép fölé kiemelő réteg
Egyáltalán mi az a réteg?
Köszi, és bocs a tudatlanságomért!
Előzmény: yoggi (#6641)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |