Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 |
2014-01-26 18:58:29
Amennyire tudom, a tuhu kimenete jó ideje (talán a szoftvercsere óta) nem alkalmas a TOPO-val való együtt működésre. Ha jól rémlik, azt szokták javasolni, hogy az openmaps.eu oldalról töltse le a réteges térképet, és azzal működik a Topo. (Nem próbáltam, mivel nincs topo térképem)
R.Guszty

Előzmény: magpet (#6950)
2014-01-26 18:29:29
Csak az utolsó mondattal van gondom, hogy mellé tölteni. Egyszerre küldtem a kütyüre mindent, látszik is. Be van kapcsolva a TopoGuide és be van kapcsolva a Tuhu, általad ajánlott verziója, mégsem látszik együtt. Úgy csináltam hogy a pc-n kijelöltem mindkét térképet majd küldés.

Előzmény: magpet (#6950)
2014-01-26 16:35:39
Töltsed le innen a táblázat közepe táján található "külön rétegek" nevű verziót, és telepítsd! A MapSource alatt megjelenik a rétegekre bontott térkép. Ezek közül válaszd ki az "utak" nevűt, ez csak az utakat fogja tartalmazni. TopoGuide mellé töltve üzemel az átlátszóság, a két térképet szépen egyben fogod látni.

Moderálva magpet által
magpet
Házigazda

Előzmény: bodin (#6949)
2014-01-25 19:36:01
Sziasztok!
Alapvetőnek mondható dologgal van problémám. Dakota 10-es géppel rendelkezem, sikerült rátennem a TopoGuide és a NaviGuide legfrissebb verzióját, a pc-n pedig a Mapsource és a BaseCamp is meg van, tehát fel vagyok vértezve.
A kérdésem: hogyan tudom a Topo térképre fólia szerűen rátenni a Tuhu-s jelzett túrista utakat? Kínomban már mindegyik tuhu-s térképet letöltöttem de próbálkozásaim nem hoztak sikert.. (a ládázás már megy vele)
Előre is köszönöm a segítséget.

2014-01-24 08:05:50
Köszönöm a segítséget,most működik,bár nem tudom,mitől(és előtte miért nem :-) )!

2014-01-23 16:20:39
Nem nem nálad van csak a hiba!

Kb. egy hete akartam csatlakozni, velem is bénázott, újra kellett telepíteni aztán megint belépni... 10 percet vacakoltam mire végre működött az új telepítéssel. Azt hittem a Chromeban van a hiba, de IE-vel is eljátszotta ezt...
zakany

Előzmény: frontera74 (#6945)
2014-01-22 17:39:24
A BaseCampnek ebbe nem szabadna beleszólnia. Ez valami böngésző-huncutság lesz inkább. Az új comm. plugin telepítése után böngésző újraindítás, cache és cookie-k törlése még megér egy kísérletet. Egyébként milyen böngészőben történik mindez?
magpet
Házigazda

Előzmény: frontera74 (#6945)
2014-01-22 15:24:56
Szerintem én vagyok itt a technikai sötét középkor legmarkánsabb képviselője,de lehet,hogy azért nem működik a dolog,mert a gépre felraktam végre a basecamp-ot?Azon megtaláltam az "eszközszoftver frissítésének kezelése"fület,ahonnan működik.

2014-01-22 15:17:48
Tegnap kezdte,előbb behisztizett,hogy nincs kom.plugin telepítve(dehogy nincs),azután felajánlja az új verziót telepítésre,megcsinálom azt is,azután meg csak várakoztat és nem csinál semmit.Ha újra belépek,akkor kezdődik az egész előröl.Na mindegy....

2014-01-22 14:46:01
Mit művel? Nálam semmi szokatlan, igaz csak csupaszon az oldalt nézem egy tabról, gps csatlakoztatás nélkül.
magpet
Házigazda

Előzmény: frontera74 (#6942)
2014-01-22 07:04:28
Valami furát művel a MyGarmin.....

2014-01-21 22:20:39
Update: a szűz Monterra iránytűje nálam is hülyreséget mutatott: a készülék helyzetétől (vízszintes/függőleges) volt vagy 30° eltérés. Egy kalibráció megoldotta a dolgot, most nagyon precíz az iránytű.
És még fórumozni is lehet róla. :-)
magpet
Házigazda

Előzmény: magpet (#6938)
2014-01-20 22:23:17
Ma tartottunk egy kis Monterra-nyomogatást, és a 2.20_1.15.00 szoftververzióval (settings/Monterra névjegye) bizonytalanul látta a ládákat. Aztán kapott egy frissítést (nem webupdater, hanem a fentebb említett menüben felül a Rendszerfrissítésekre kattintva, és a dolog megoldódott. Most a 2.20_1.16.00 van a nálam lévő darabon, és tökéletesen látja a geocaching.hu és a GPSGames.hu pontjait is. Kipróbáltam egyszerű filemásolással (GPX a helyére) és a BaseCampből tölve is, mindkettő üzemel.
magpet
Házigazda

Előzmény: karakke (#6939)
2014-01-20 07:42:12
Ugyanez a caches.gpx mukodik a 62 S en

Előzmény: magpet (#6938)
2014-01-19 23:54:54
Az iránytű dolog kalibrációs hibának tűnik, az nagyon hasonló tüneteket produkál.
Nekem a caches.gpx bemásolása működött, a készülék látta a ládákat. Esetleg próbáld meg a gpx-et BaseCamp-be importálni! Ha hibás a file, akkor az itt kiderül. Ha rendesen beolvasódik, akkor próbáld meg a BaseCamp-ből átküldeni a Monterrára!
A firmware még alakul, minden tapasztalat hasznos!
magpet
Házigazda

Előzmény: karakke (#6937)
2014-01-19 22:07:30
Sziasztok.
Kb egy hete nyuzok egy Monterrat,es szivesen megosztanam a tapasztalatokat..
A kijelzo nagyon szep,es hihetetlenul gyorsan rajzolja a terkepet.
A giroszkoppal segitett? magneses iranytu akar egy tizedmasodperc alatt reagal,csak hiaba 3 D ide vagy oda ,nem mindeggy hogy hogyan tartom.Vizszintesen kb 30 fokot csal ,de majdnem fuggolegesen szinte tokeletes.
Erdekes az oreg gpsmap 62 s nem produkal ilyet.
8 ev Garmin kutyuk utan nagyon furcsa ez a Garmin nevu micsoda :-)
Megmaradt a regi Garmin szokas is:Ha hibat talalsz a gepen sebaj frissits,majd megoldodik a problemad.Igaz lessz helyette ujabb.
Erdekes hogy az Android Appl. tokeletesen mukodnek es nem kell frissiteni oket.
Nem sikerult feltenni a geoladakat sem a szokasos modszerrel.
GPX/cashes.gps nem mukszik.
Varom masok velemenyet .Elnezest az ekezetekert.

Sziasztok

2014-01-13 15:09:59
O550-en cseréltem, sima ügy. Sőt , szerintem jobb a minősége, mint a gyárinak volt !
yumi

Előzmény: Baur (#6932)
2014-01-13 12:33:51
Köszi a tippeket!

2014-01-12 18:09:00
Mintha scele írta volna pár napja, hogy SK cserélte a kijelzőt az eBay-ről rendelt alkatrésszel. Talán érdemes lenne rákérdezned.
Fairy

Előzmény: csp187 (#6933)
2014-01-11 21:51:14
Szia!

A Garminnál biztos hogy nem javítják. Ha hivatalos helyről vetted, akkor egy bizonyos csereár(típusfüggő) fejében kapsz egy újat. Bár azt nem tudom, hogy ez kijelzőtörésre is vonatkozik e, de meg kell kérdezni. Viszont, ha jól tudom a 450 -et már nem gyártják, így az utódkészüléket adják cserekén. Én az 550 -em helyett kaptam egy 650 -et nemrég, igaz nekem a GPS vevőm volt halott.
De lehet, hogy a többiek tudnak mondani valakit, aki megjavítja, mert avatott kezeknek állítólag nem egy bonyolult művelet.

Üdv.
csp187

Előzmény: Baur (#6932)
2014-01-11 18:26:51
Sziasztok!

Sikeresen eltörtem egy Oregon 450-es LCD kijelzőjét. Szerintetek javítanak ilyen hibát, vagy kukázhatom az egészet? Előre is köszi a válaszokat.

Laci

2014-01-11 07:18:30
Köszönom

Előzmény: Imiii (#6930)
2014-01-10 16:39:08
Arra a Garmin ingyenes BaseCamp programja is tökéletes, vagy egyéb, pl. GPS Track Maker is, amely egyszerűen kezelhető.

Előzmény: Ricardo72 (#6929)
2014-01-10 16:33:11
Szia.

Garmin dakota 20 navira szeretném át vinni az útvonaltervet. És a gps röl is vissza.

Előzmény: magpet (#6927)
2014-01-10 14:33:05
Szintén 600-as, szintén bringa, szintén eső/pára... :)
Nálam is bevált a szerkezet. A kijelző - bár nyilván kisebb, mint valami QHD okostelefon retina olded 3D kijelzője :) - szerintem távolról sem élvezhetetlen, én legalábbis elboldogultam vele.

A kijelző és a víz együttállásához egy tanács, hátha másnak is hasznos: Setup/Acessibility/Touch Sensitivity: ha high-ról leveszem normal-ra, akkor stabilabb a működés vizes körülmények között. A kapacitív kijelző meg tud bolondulni, ha nagyobbacska vizcseppek hullanak rá vagy heverésznek rajta.
magpet
Házigazda

Előzmény: Imiii (#6924)
2014-01-10 14:28:04
A MapSource a DVD-n vásárolható térképekhez jár.
Mi volna a feladat? Lehet, hogy nem is kell hozzá MapSource.
magpet
Házigazda

Előzmény: Ricardo72 (#6926)
2014-01-09 21:34:46
Hello
Mapsource programot honnan lehet letölteni? Fizetős a program?
Köszi

2014-01-09 11:50:21

Köszönöm, akkor várok ,hátha valaki megszán egy ilyen füzettel:-)
!!!

Előzmény: magpet (#6923)
2014-01-08 10:57:03
Sziasztok!

A napokban voltam egy igen ködös, ködszitálós, csapadékos, párás időben a Bükkben egy 32 km-es kerékpártúrán, s ilyen felhasználásra, ilyen körülmények közt már régóta szerettem volna kipróbálni Oregon 300-mat. Erről írnék pár sort.

Az első kilométer után mintha esőben mentem volna. A ruhám, a bakancsom, a táskám és persze a gps-em is tiszta víz volt& persze csak kívülről.

Emelkedőket, lejtőket, sarat, bokrokat, majdnem elesést, 1 fokot és a fent említett igen párás időt leküzdve a következőket tudom írni a gps-ről, összehasonlítva a Samsung Galaxy S3 telefonommal (Navitel és Locus programmal, ugyanazon TuHu-s térképekkel) kerékpáros környezetben.

A Garmin előnyei:
-Időjárásálló ház
-2 teleppel egy napig (12 óra) bírja folyamatos képernyő (háttérfény persze kikapcs)és rögzítés mellett, míg az S3 csak pár órát bír folyamatos kijelző mellett
-egyszerű rögzíthetőség a kormányra
-3-4 méteres pontosság, szemben ugyanolyan körülmények közt az S3-nak 6-8 méter

hátrányai:
-kis, élvezhetetlen kijelző
-igen magas ár

Az utat itthon terveztem meg gép előtt ülve Base Campben, TuHu és TuHu kerékpáros térképpel. Hát, az sem egyszerű. Egy könyv ajánlatában szereplő utat szerettem volna bejárni. Csak túrázóra állítva és vagy 15 útvonalpontot letéve, sorba téve nem akart elvinni 60-80 km-es hatalmas és értelmetlen kerülőkre& Hiába állítottam távolság alapúra, bármit engedélyezve& Elkészülte után ezt az előre tervezett útvonalat töltöttem fel, s beállítva a helyszínen ezt követtem. Szépen újratervezett, amint letértem az útvonalról.

Összességében elégedett vagyok a készülékkel.

2014-01-07 20:38:17
A magyar leírásokat nem adta ki elektronikusan a Garmin. Vásárolni tudsz ilyet (6eFt), vagy kölcsönkérni egy erre járótól.
magpet
Házigazda

Előzmény: éjdzséj (#6922)
2014-01-07 13:58:14
Helló Kedves Mindenki !

Abban kérném a segítségeteket, hogy Garmin GPSmap 62 s-hez szeretnék magyar nyelvű használati útmutatót letölteni,de nem találtam eddig.
Volna -e tipptek,esetleg valaki tudna -e rendelkezésemre bocsájtani ilyet ?

Köszönettel !

Szép napot !

2014-01-01 21:12:05
. . de nem bírom ezt, hogy mindig lemarad a vége . . .

Általában szeretem a szoftvereimet frissen tartani, de igazad van, ennél a készüléknél vigyázni kell a firmware-rel. Szerencsére bármikor visszaállíthatom a 3.50-est.

Köszi. BUÉK

Előzmény: atakats (#6920)
2014-01-01 21:10:28
Szia Péter!

Boldog Új Évet, és köszi a gyors visszajelzést.

Közben a következő felfedezést tettem: Két napja busszal közelítettem meg a túra kezdőpontját és hogy előkészítsem a GPS-t, elindítottam a navigációt. Egyből jött is a hangjelzés (hiszen gyorsan haladtam). Az érdekesség igazán az, hogy ezt követően a hangjelzéses navi akkor is megmaradt, amikor már gyalog folytattam az utam. Tehát, a 3.60-os firmware-rel, ha egy sprinttel indítod a túrát, majd az első jelzést követően visszaállsz gyaloglásra, akkor van hangos navi. Erre csak azt tudom mondani, hogy gratulálok Garmin, remek fejlesztés. Szerencsére tegnap találtam egy honlapot, ahol fenn van az Oregon 600 összes korábbi firmware verziója (Ezt a Garmin saját oldalán nem találtam meg). Onnan leszedtem a jó kis 3.50-öst és voila, ismét van hangos navi tisztán gyaloglás mellett is.

A tracking kihagyásra az a megoldás, hogy ki kell kapcsolni az Auto Pause-t. De akkor minek is van benne ez a feature?

Az újratervezés problémájának (ill. hiányának) pedig, úgy tűnik, jelenleg az a megoldása, hogy az Off Route Recalculation-t Prompted-ra állítom. Ez esetben, ha letérek a tervezett útról, feldob egy kérdést, hogy újratervezzen-e vagy sem. Erre igent válaszolva tényleg kalkulál egy új útvonalat.

A problémám ezzel az egésszel csupán annyi, hogy ez a készülék nem valamely no name kínai pincemanufaktúra műhelyéből kikerülő olcsó, gagyi termék. 115 ezer forint harmadáért olyan autós GPS-t lehet kapni, amely a fenti funkciókat tökéletesen és megbízhatóan implementálja. Őszintén, betojnék, ha vezetés közben pl. elfelejtene szólni, hogy forduljak be egy utcába, vagy, hogy ha mégis kihagytam, ne tervezne automatikusan újra útvonalat. Ha mondjuk mindez 20 ezerért lenne, akkor azt mondom, hogy hát ez ennyiért ezt tudja. De 115k ért többét vár el az ember. A hardver technikailag tényleg nagyon fejlett, de a szoftver csapnivaló minőségű a szarvashibák miatt. A fentieken kívül többet is találtam, de ezek a legszembetűnőbbek, amelyek erősen rontják a készülék általános használhatóságát. A szoftverfejlesztés menedzsmentje erősen kifogásolható a megfelelő tesztelés hiánya miatt. Csak annyit kellett volna tenniük, hogy valaki kézbe fogja és körbesétál a Garmin gyár környékén, és ezek a hibák egyszerűen kipotyognak.

Nekem is van magyar nyelv rajta, de olvastam valamely fórumon, hogy a korábbi verzióknál a magyart keverték valami szlovákkal. A készülékek magyarítása gyakran igén sután sikerül, mivel van, hogy a fordító sosem látja azt. Az angolra még általában odafigyelnek. Nálam egyébként a Windows és az összes rajta futó szoftver is angolul beszél és a használati utasításokból is az angolt olvasom el. Így szoktam meg.

Általában szeretem a szoftvereimet frissen tartani, de igazad van, ennél a kész

Előzmény: csp187 (#6919)
2013-12-31 20:58:56
Szia!

Igaz nekem 650 -em van, de mint tudjuk, az a 600 -as fényképezéssel felturbózott változata. Ez az újratervezés - csipogás dolog nálam is hasonlókat produkál mint nálad, de csak ha gyalog használom. Viszont ez nekem már nem újdonság, mivel az előd 550 is így viselkedett ezen a téren. Mivel én nem használom egyik funkciót sem, így nem nagyon foglalkoztam vele. Viszont ha rálelsz a megoldásra, azt én is szívesen látnám. A másik problémád is egy számomra nem használt funkciót érint, de lehet, majd kipróbálom, hogy nálam is hasonlókat produkál e mint nálad. A firmware frissítésekkel kapcsolatban volt már egy-két negatív tapasztalatom, ezért én csak akkor frissítem a firmware -t, ha tényleg valami számomra nagyon zavaró probléma van a készülékemmel, és akkor is csak ha meggyőződtem arról, hogy az adott frissítés azt javítja. Az 550 -em például 2 éves firmware -rel is tökéletesen működött. Nem is frissítettem soha!

ui.: A tiédben nincs magyar menü?

Üdv. És BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK ! ! !
csp187

Előzmény: atakats (#6917)
2013-12-29 02:23:20
Bocsi. Ez még az előző hozzászólásomból lemaradt: . . .

Még egy harmadik: Ha a Tracks-nél ha a Record Method = auto valamint Auto Pause = on, akkor a készülék a nyomvonalat néha hibásan regisztrálja. Erdei barangoláskor nagy (akár több mint 1 km-es) teljesen egyenes szakaszokat is mutat a nyomvonalon, ami nyilván nonszensz, hiszen turistautak a legritkább esetben sem nyíl egyenesek kilométereken keresztül. Úgy tűnik, hogy az Auto Pause leállítja a rögzítést, ha megállok (eddig Ok), de amikor továbbindulok, elfelejti ismét felvenni a munkát, csak jelentős távolság megtételével. De azt sem konzekvensen teszi, mert néha pedig teljesen jó. Ez a hiba, úgy tűnik, orvosolható az Auto Pause kikapcsolásával, vagy a Record Method = Distance beállításával.
Bocs, hogy ennyit írtam, de mivel új vagyok a témához, nem tudom, lehet, hogy én csinálok valamit rosszul, vagy nem értem mi van.

2013-12-29 02:20:57
Sziasztok. Kb. 3 hete vettem egy Oregon 600-ast, elsősorban gyalogtúrázás céljára, aminek most tanulom a használatát itt a budai hegyekben. Mivel kezdő vagyok az outdoor GPS-ek használatában, a véleményeteket/segítségeteket szeretném kérni, hátha van ötletetek.

Nagyon tetszett, hogy a készülék beállítható úgy, hogy a power gomb megnyomására kikapcsolja a kijelzőt a navigálás folytatása mellett (Display/Power save = on). Zsebre vágva a készüléket gyönyörködhetek a tájban, és a készülék hangjelzéssel figyelmeztet valamely eseményre, pl. hogy forduljak jobbra egy másik ösvényre, vagy közeledek egy előre kitűzött via ponthoz. A pittyegésre előveszem és megnézem az automatikusan a képernyőre feldobott térképrészletet és tudomásul véve az utasítást, ismét kikapcsolom a kijelzőt, majd zsebre vágom a GPS-t. Tökéletes!

Vagyis hát ez volt egészen addig, amíg nem frissítettem a firmware-t a jelenlegi 3.60 verzióra. Ettől kezdve ugyanis megszűnt ez az egyik leghasznosabb funkcionalitás, nevezetesen az a bizonyos eseményre figyelmeztető hangjelzés. Most, ha tudni szeretném, hol kell lefordulnom, folyamatosan nézegetnem kell a készüléket ahelyett, hogy a környezetet szemlélném. Ez kimondhatatlanul bosszantó, mivel nem azért megyek ki az erdőbe, hogy egy 3-os képernyőt bámuljak.

Megfigyeltem azonban, hogy ha elég gyorsan haladok, pl. autóval, akkor a készülék továbbra is adja a hangjelzést, csak valahogy gyalogláskor nem, ami pedig számomra a lényeg.

Igen, a hangjelzések be vannak kapcsolva (Tones = on), és a különféle eseményekhez kötött hangjelzéseket be lehet állítani és akkor szólnak is. Túrázáshoz: Map/Configure Maps = Turistautak (többi kikapcsolva), Routing/Activity = Hiking,

További bosszantó érdekesség az is, hogy a készülék, úgy tűnik, nem hajlandó újratervezni, ha letérek az eredeti útvonalról. Próbaképpen tegnap (városi térképet használva) letértem az Oregon által tervezett útvonalról és a megadotthoz képest egy párhuzamos utcán haladtam a cél felé. A készülék továbbra sem adott hangjelzést, viszont az iránymutató nyilat még akkor sem volt hajlandó áthelyezni az általam használt utcára, amikor már sokkal közelebb voltam a célhoz, mintha visszatértem volna az eredeti útvonalra. Egy valamire való autós GPS, ilyen esetben újratervezi és a jelen pozícióhoz optimalizálja a hátralévő útvonalat. Ez meg mintha beragadt volna a saját gondolatába, és tojt volna a megváltozott helyzetre. Pedig Routing/Off Route Recalculation = Auto volt állítva. Hát ez bosszantó.

Még egy harmadik: Ha a Tracks-nél ha a Record Method = auto valamint Auto Pause = on, akkor a készülék a nyomvonalat néha hibásan regisztrálja. Erdei barangoláskor nagy (akár több mint 1 km-es) teljesen egyenes szakaszokat is mutat a nyomvonalon, ami nyilván nonszensz, hiszen turista

2013-12-29 01:16:37
Stimmel, egyszerű túra gps-szel nem lesz méteren belüli a pontosság.
magpet
Házigazda

Előzmény: Jani (#6914)
2013-12-28 09:20:50
De ha pm-ben adsz pontosabb infót, hogy mit hol kell kitűzni, milyen állományból stb.. akkor megkérdezem, mennyiért csinálnák meg neked.
Jani

Előzmény: Viktorius1 (#6913)
2013-12-28 09:15:17
Ezzel a pontossági igénnyel még mindig olcsóbbnak tűnik 3-4 mérnöknapot kifizetni a geodétának :)

Pontos készüléklistát nem tudok, de amikkel mi mértünk, azok hét számjegyűek voltak árban. Szerintem egy normálisabb túra gps-el megfelelő klíma és terepi adottságok mellett 3 métert simán tudni kell, de az sem 50 centi.

Ha tévedtem, majd a tapasztaltabbak kisegítenek.

Mondjuk ha van kedved hozzá és van némi érzéked a geodéziai alapismeretekhez, akkor egy manuál teodolittal, számológéppel, papírral te is ki tudod tűzni.

[link]

hirtelen ezt a linket találtam, de lehet túrni a netet [link]

kis gyakorlás után mm pontosan kitűzheted az 500 pontot
Jani

Előzmény: Viktorius1 (#6913)
2013-12-27 18:07:26
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, készülékvásárláshoz.
Alapvetően a túrázást megoldom gps-nélkül is, de ha nagy szükség volt a segítségre, akkor az "okos"telefonomba épített gps segített.
Viszont most egy 42 hektáros szántó-legelő területet béreltem, amihez közel 500 kitűzési pont tartozik, amit a földmérők egy vagyonért mérnének ki. Viszont nekem nincs erre pénzem és nem is kell a centis pontosság. Olyan készüléket keresek, amivel egy megadott koordinátát 0,5-1 méteres pontossággal meg tudok talákni.
Létezik ilyen kütyü?
Ja és persze a lehető legolcsóbban kéne, akár használtan is.
Előre is köszi a segítséget!
BBKK!
Viktorius1

2013-12-25 00:23:42
Eléggé Magellán kinézete van, ráadásul túra gps-t nem sokan gyártanak a világon, ilyen felszereltséggel pláne nem, tehát valszeg (biztos) OEM kütyü. Meg kéne nézni, hogy milyen formátumú térképek vannak most benne, abból következtetni lehet rá, hogy mit szeret és olyan formátumú térképet keresni. Openmaps, stb..
Yoss

2013-12-23 18:55:26
Kicsit túrva a netet úgy tünik OSm térkép van rá, innen lehet talán indulni.
yoggi

Előzmény: magpet (#6910)
2013-12-23 15:38:57
Ha jól látom, ez egy Aldi-gazdaságos dolog, aminek a térkép-formátuma (is) ismeretlen számomra. A felénk használatos térképek leginkább Garmin formátumban léteznek, ezért szerintem ne éld bele magad, hogy erre a típusra értelmes Magyarország-térképet fogsz találni...
magpet
Házigazda

2013-12-22 15:53:43
Kedves Magpet !

Köszönöm a türelmedet !

Nehéz a döntés. Most már annyit nézegettem, hogy nem hogy tisztább, inkább egyre zavarosabb a kép !!!:-)

Mindenesetre köszönöm a segítséget, és boldog karácsonyt kívánok !!!

Üdv : H.G.

Előzmény: magpet (#6905)
2013-12-22 15:48:33
Sziasztok

Tudom nem ide kellene irni de hátha tudtok segiteni
nekem van egy Medion s3867 es túra gps erre szeretnék térképet letölteni de nem tudom hogy áljak neki elsö ilyen kütyüm magyarország ill ausztria érdekelne (kompass ausztria németország 1:100000 alapbol rajta van)
remélem tudtok segiteni elöre is köszönöm

2013-12-21 18:46:53
Köszönöm a segítséget.

2013-12-20 20:11:05
Eg fog felelni. A belső memória 850MB, a turistautak.hu Magyarország térképe teljes részletességében 90MB örül van.
A Dakota és az eTrex között a legfontosabb különbség, hogy a Dakota érintőképernyős (rezisztív), az eTrex pedig gombokkal és egy kis joystick-félével kezelhető.
magpet
Házigazda

Előzmény: bodin (#6904)
2013-12-20 20:08:48
Ha a költségvetésbe belefér, akkor a mostani karácsonyi áron az Oregon 650 szerintem nagyon jó vétel.
A Fenixet térképezésre nem nagyon ajánlom. Lehet rá tenni egy-két szelvényt, de a Fenixnek nem ez a dolga. Nem tervez útvonalat, a térkép elemei nem kereshetők, épp csak látod, merre vagy a térképen. A kijelző, a memória és a processzor sebessége is kevés az igazán térképes élményhez.
magpet
Házigazda

Előzmény: éjdzséj (#6902)
2013-12-19 19:57:28
Sziasztok!
Érdeklődöm, hogy mi az alapvető külömbség a Dakota és az Etrex sorozat között?
Megfelelne-e az olcsóbb térképes Dakota "sima" teljesítmény túrázáshoz (D10)? Mondhatni biztonsági tartaléknak. A hazai turistatérképekhez a benne levő memória elegendő-e?
Előre is köszönöm.

2013-12-18 18:26:04
Új Oregon 6x0 firmware

Changes made from version 3.50 to 3.60:

Fixed calories not being displayed when using a heart rate monitor.
Fixed erroneous temperature values below 0 degrees C when using a tempe wireless temperature sensor.
Fixed proximity warning alert text being unreadable in some situations.
Fixed possible shutdown when using the Favorites dashboard.
CacheFinder

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 |

Új megtalálások

Bejelentkezés