Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Őszinte leszek: ritkásan használom a villanykompaszt. Többnyire ki van kapcsolva, és ha épp kell, akkor benyomom. Ilyenkor persze kiderül, hogy hülyeségeket mutat, nekilátok kalibrálni, megnézem mait kell, majd megint kikapcsolom. :) De ilyen szerény használat mellett nekem a Colorado eddig rendben tette a dolgát iránytű terén (is).
Házigazda
Előzmény: vinko (#55)
Szinte minden bekapcsolásnál újra kell kalibrálni az iránytűt. Korábbi Garmin készülékeknél nem volt ilyet gond.
Valaki tapasztalta ezt a problémát?
Esetleg van rá megoldás?
Valaki tapasztalta ezt a problémát?
Esetleg van rá megoldás?
Most jut eszembe, hogy egyszer nekem is sikerult duplan folvinni ketfele GPX-kent. Terkepnezetben volt zavaro, mert a sima GPX ikon alatt a Groundspeak-os zold ladacskanak csak a sarka logott ki. Eloszor nem is ertettem, de megfelelo nagyitasban latszodott, hogy ket ikon van egymason. Amikor az utpontokat toroltem, geoladakent fontmaradtak.
Előzmény: magpet (#52)
Akkor a kedvedért pontosítok. :)
A Colorado, vagy a benne dolgozó GPS chipset szoftver-hibájára gyanakszom.
Maga a vevő nem gyenge, van ott rendes érzékenység. Ez a hiba inkább egy számítási tévedés lehet. De ha már megvan a tuti infód Kansas-ből, ne tartsd magadban! ;)
A Colorado, vagy a benne dolgozó GPS chipset szoftver-hibájára gyanakszom.
Maga a vevő nem gyenge, van ott rendes érzékenység. Ez a hiba inkább egy számítási tévedés lehet. De ha már megvan a tuti infód Kansas-ből, ne tartsd magadban! ;)
Házigazda
Előzmény: Schaf (#50)
Tippem:
-ha útpontkét teszed fel (GPX classic), akkor csak egy példányban lesz meg. Vélhetőleg a később feltöltött felülírja a korábbi azonos nevűt.
-ha geoládaként (groundspeak GPX), akkor meglesznek két példányban, de baj nem lesz belőle.
Rémlik, hogy hasonló módszerrel már előidéztem ládaduplázódást...
-ha útpontkét teszed fel (GPX classic), akkor csak egy példányban lesz meg. Vélhetőleg a később feltöltött felülírja a korábbi azonos nevűt.
-ha geoládaként (groundspeak GPX), akkor meglesznek két példányban, de baj nem lesz belőle.
Rémlik, hogy hasonló módszerrel már előidéztem ládaduplázódást...
Házigazda
Előzmény: H.Gábor (#51)
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy a Colorado zokon veszi e a duplán felvitt ládákat? Pl, ha a gpx-be áthúzom a Balatont és Tolna megyét, akkor ott lesznek kétszer szereplő ládák, pontok.
Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy a Colorado zokon veszi e a duplán felvitt ládákat? Pl, ha a gpx-be áthúzom a Balatont és Tolna megyét, akkor ott lesznek kétszer szereplő ládák, pontok.
Tippelj csak nyugodtan inkább a gyenge GPS vevőre. ;-) Hihetetlen ez a kütyü...
Előzmény: magpet (#47)
Sziasztok!
Vettem a Coloradohoz City Navigator Europe NT 2008-at SD kártyán és meglepődve tapasztaltam, hogy címre nem igazán lehet keresni.
Címek-Hová-Megyenév megadása, bármit adok meg nincs találat.
Mi okozhatja ezt?
2.40-es szoftververzióm van.
Vettem a Coloradohoz City Navigator Europe NT 2008-at SD kártyán és meglepődve tapasztaltam, hogy címre nem igazán lehet keresni.
Címek-Hová-Megyenév megadása, bármit adok meg nincs találat.
Mi okozhatja ezt?
2.40-es szoftververzióm van.
Házigazda
Ilyen elcsuszos hibat nekem is produkalt egyszer, belvarosban biciklizve. Szoftver-hibara saccolnek.
Házigazda
Előzmény: Evab (#46)
(Ó, tényleg valami lejött a szomszéd fórumból, de nagyon ritkán nézegetem...)
Felraktam a bétát. Azóta csak egyszer voltam "normális" helyen, a Mátrában egy 27km-es túrán. A geoládákra szépen navigált (hurrá!), s a magasságmérő is jól működött, legalábbis akkor a helyszínen úgy tűnt. A gps-hez kalibráltam. A kalibrálást minden bekapcsolás után meg kell csinálni? Aztán otthon megnéztem a profilt, és láttam, hogy azért egyszer rajzolt egy kb. 150 méteres völgyet, ahol pedig nem volt semmi. Később "visszatalált" a normális magassághoz. Az ugrás most is megvolt, egy kb 800 méteres szakaszon vagy 100 méterrel odébb húzta a trekket. Gyönyörűen húzza a nyomot ugyanúgy mint ahogy a turistaút be van rajzolva, épp csak mintha az egész el lenne tolva 100 méterrel. Aztán egyszer egy ugrással visszatalál, és onnantól megint jó. Ez valami számolási hiba?
Felraktam a bétát. Azóta csak egyszer voltam "normális" helyen, a Mátrában egy 27km-es túrán. A geoládákra szépen navigált (hurrá!), s a magasságmérő is jól működött, legalábbis akkor a helyszínen úgy tűnt. A gps-hez kalibráltam. A kalibrálást minden bekapcsolás után meg kell csinálni? Aztán otthon megnéztem a profilt, és láttam, hogy azért egyszer rajzolt egy kb. 150 méteres völgyet, ahol pedig nem volt semmi. Később "visszatalált" a normális magassághoz. Az ugrás most is megvolt, egy kb 800 méteres szakaszon vagy 100 méterrel odébb húzta a trekket. Gyönyörűen húzza a nyomot ugyanúgy mint ahogy a turistaút be van rajzolva, épp csak mintha az egész el lenne tolva 100 méterrel. Aztán egyszer egy ugrással visszatalál, és onnantól megint jó. Ez valami számolási hiba?
Előzmény: magpet (#45)
OK, várom a tapasztalatokat! Ilyen jellegű ugrást nekem is produkált már a Colorado. Felteszem a betát én is, hétvégén lesz kiadós biciklizés valami hegyek között, utána tapasztalatcsere itt a fórumon. Viszek magammal mondjuk egy Forerunnert is, ami híresen precíz tracket rögzít.
(A gc-s címemet már kevéssé használom, olyan végződés csak az MGKE tagjainak jár. :)
(A gc-s címemet már kevéssé használom, olyan végződés csak az MGKE tagjainak jár. :)
Házigazda
Előzmény: Evab (#43)
Egyrészt a nálam vásárolt, illetve az ismerettségi körben az elmúlt hetekben nálad vett Colorado-k tekintetében.... :-)))
Szal szerintem egy kezdő még ne vegyen Colorado-t.
Szal szerintem egy kezdő még ne vegyen Colorado-t.
Előzmény: magpet (#42)
Kössz, mingyá kipróbálom ezt a bétát. Aztán majd közzéteszem itt a tapasztalatokat. Még azért annyit róla, hogy szinte minden hosszabb túrámon (mondjuk 20km-enként 1x) előfordult, hogy 2-300 méterrel odébb rakott mint ahol voltam. Idővel aztán visszatesz a jó helyre, vagy ha ezt nincs időm kivárni, akkor újrabekapcsolás után már a jó helyre tesz. Szóval ellentétben a vistával jelet eddig még sose vesztett, de azért nem bíznám rá magam vakon.
(A geocachinges ímélcímedet már nem használod?)
(A geocachinges ímélcímedet már nem használod?)
Előzmény: magpet (#40)
Persze, vannak bajai. Minden vassal ez történik új korában, aztán 1-2-3 fw, és javul. Egyébként a "10-ből 6-8" adatopd honnan származik? A Nálatok lévő Colorado-készletből számoltad az átlagot? :)
Házigazda
Előzmény: Schaf (#41)
Magpet.. 10-ből 6-8 rossz készülék, azért testvérek között is elég prolémás...
...ha nemGarmin lenne, má ttól lenne hangos a szakmédi, hogy milyen szar. (valljuk be sok vonatkozásban az is)
...ha nemGarmin lenne, má ttól lenne hangos a szakmédi, hogy milyen szar. (valljuk be sok vonatkozásban az is)
Előzmény: magpet (#35)
Ekkora lengés azért nem normális. Egy komolyabb időjárásváltozás 1-200m-rel elhúzhatja, de ez se valószínű. Nézd meg az új szoftverrel, és ha nem javul, akkor bizony szerelde...
Házigazda
Előzmény: Evab (#37)
Elméletileg ha nincs frissebb a jelenleginél, akkor a webupdater rákérdez, hogy akarod-e újrarakni ugyanazt. De felteheted a 2.51b-t is, azzal se lesz baj.
Házigazda
Előzmény: Evab (#38)
Ja, és a szoftverfrissítést nemtom megcsinálni, mert a garmin webupdaterrel csinálnám, de az ugye nem frissít, mert nincs újabb verzió. Hogy kell rátölteni a weupdater nélkül? Vagy tegyem rá a 2.51-es bétát szerinted?
Előzmény: magpet (#35)
Hát most lehet, hogy hülyeségeket fogok kérdezni. A vistán soha életemben nem kalibráltam a magasságmérőt, és 30-40 méternél nagyobb eltérést mégsem mutatott soha. Ez a colorado ma délután a népligetben 640 métert mutatott... A kalibrációt néhányszor már megcsináltam, a gps-magassághoz. De egyszer a gps magasság a mátrában 650 méter környékén 205 métert mutatott, és hát mostmár eléggé bizonytalan vagyok ezt illetően is. Szóval egész elképesztő dolgokat művel. A kalibrációt minden bekapcsolás után meg kéne csinálni?
Előzmény: magpet (#35)
A magasság mérő kaibrációt és pontosságot pont igy csinálja nálam is a kütyü .Viszont lenne egy kérdésem.Mit jelent az ,hogy " nincs eléginformáció a magasságmérő kalibrálásához" szokta irni a Coloradó,és mondja nézzem meg a kézikönyvet. Ezt is meg tettem ,de okosabb nem lettem. Szóval tudod-é mit jelent ez.
Előzmény: magpet (#35)
Nalam a magassagmero jofejsege csak a kalibracion mulik: ha ez rendben lezajlik, akkor nincs vele semmi baj. Ha szoftver-frissites sem oldja meg, akkor sajnos szervi hibara tippelek.
GC-gpx, eddigi tapasztalataim: ha a gpx beteg (valamelyik ladaleiras furcsa karaktert tartalmaz), akkor az egesz nem latszik. Ha latszik, akkor viszont rendben kezeli, mindent megmutat, navigacio is indithato az egyes ladakra.
GC-gpx, eddigi tapasztalataim: ha a gpx beteg (valamelyik ladaleiras furcsa karaktert tartalmaz), akkor az egesz nem latszik. Ha latszik, akkor viszont rendben kezeli, mindent megmutat, navigacio is indithato az egyes ladakra.
Házigazda
Előzmény: Evab (#34)
Sziasztok. A colorado magasságmérője nekem elég gyakran teljesen rossz értékeket mutat. Az eltérések sokszor többszáz méteresek. Ez általános hiba? A vistánál ilyet soha nem tapasztaltam. A másik kérdésem a gc.hu-ról letölthető gpx formátumú ládaadatokkal kapcsolatos. A gps felismeri ezeket, mert a geocaching pontok között megvannak, de nem navigál, hiába minden ügyködésem. Pontosabban néha navigál, néha nem, amitől még érthetetlenebb az egész. Nektek is vannak hasonló tapasztalaitok? MIt lehet tenni?
Sajnos ilyen nincs, a Colorado minden alkalommal kikapcsolt fénnyel indul. Itt találsz tippet, hogy mitől lesz kicsit jobban látható a kép, akár háttérfény nélkül is.
Házigazda
Előzmény: vinko (#31)
Köszi, működik! Igaz, nem tökéletes, elég gyakran lefagyott a gép :(
Még 1 kérdésem lenne, nem ismertek valami beállítási lehetőséget, hogy a háttérvilágítást ne kelljen minden egyes bekapcsoláskor "felcsavarni"? A magyar nyelvű leírás nem tér ki erre.
Még 1 kérdésem lenne, nem ismertek valami beállítási lehetőséget, hogy a háttérvilágítást ne kelljen minden egyes bekapcsoláskor "felcsavarni"? A magyar nyelvű leírás nem tér ki erre.
Előzmény: magpet (#30)
A gc.hu-ról letölthető groundspeak gpx tartalmaz hibákat, amitől a Colorado tudomást sem vesz a felmásolt file-ról. Egyébként akár a belső memóriára, akár kártyára teheted, a /garmin/gpx könyvtárba, mennie kéne.
Házigazda
Előzmény: vinko (#29)
Colorado-ra szeretnék feltölteni ládaleírásokat, de nem tudom, hogy hogyan lehet a gc.hu-ról ezt megoldani. A kiválasztott ládákat letöltöttem .gpx Groundspeak formátumban és beállítottam a logok számát is. Letöltöttem, de nem tudom, hogy mit csináljak vele. Rámásoltam a Colorado-ra, de biztos nem jó helyre, mert semmit nem tudok belőle kiszedni.
Légyszi' segítsetek!
Légyszi' segítsetek!
Alapesetben nem. Sőt, "házilag" egyáltalán nem. Ha a térképhez van TYP, akkor az tartalmaz egyéb megjelenítési szépségeket, de mivel sok gond volt vele (készülék-fagyások), a magyarprszági térképekhez egy ideje nincs. Meglehet, hogy egyszercsak lesz, erről majd egy kompetens szakember meg fog nyilatkozni, valami azt súgja. :)
Házigazda
Előzmény: camenzind (#27)
Sziasztok,
az utakhoz tartozó vonaltipusokat meg lehet valahogy változtatni? némelyik elég nehezen látható pl bringázás közben amikor nem nagyon van lehetőség közelebbről nézegetni, hacsak meg nem áll az ember...
az utakhoz tartozó vonaltipusokat meg lehet valahogy változtatni? némelyik elég nehezen látható pl bringázás közben amikor nem nagyon van lehetőség közelebbről nézegetni, hacsak meg nem áll az ember...
Még az SD-vírust se mondtad el, pedig azt is tudod. :) Szerintem nyugodtan írd át a buildert, a Groundseak hálás lesz. A hibákra is kíváncsi vagyok, majd tartasz valami gyorstalpalót az éjszakai futam előtt. :)
Házigazda
Előzmény: Schaf (#24)
Ez a képernyő csak a geocache pontokhoz (=groundspeak gpx) jár. Ez nem is navigációs képernyő, csak megmutatja a Colorado, hogy a kiválasztott dolog hol is van. Lehet vele navigálni, de nem az az elsődleges dolga. Itt menüben van egy "menjünk oda" (vagy hasonló) utasítás, ami indít egy normál útvonaltervezést, a tervezési beállíátosknak megfelelően.
Házigazda
Előzmény: H.Gábor (#23)
Magpet.. a helyzet az, hogy még jelenleg is csak félkész. De igyekszem megcsinálni időre, hogy a versenyen ki lehessen próbálni.
Egyébként látszik hogy nem vagy programozó... Majd mutatok pár trükköt a builderrel, hogy ne kelljen az újoncoknak maguknak kitalálni, hogy most akkor mit is kell csinálni? :-) Két éjszakám ment rá, mire megtaláltam a hibákat a munkafile-odban. kb ugyanazok,amiket én is elkövettem elsőre a file-od megnézése előtt. Nem programozóként gondolkodunk és ezen a builderen bőven van még mit szépíteni, majd elmesélem.
De most már egész jól működik a felsőörsi Bétám. Cs.Lacival már teszteltük. Igaz egyelőre nem bonyolítom túl, csak legyen egyszerű, amivel meg lehet ismertetni a játékosokkal hogyan is kell játszani a WheriGo-t. :-)))
Egyébként látszik hogy nem vagy programozó... Majd mutatok pár trükköt a builderrel, hogy ne kelljen az újoncoknak maguknak kitalálni, hogy most akkor mit is kell csinálni? :-) Két éjszakám ment rá, mire megtaláltam a hibákat a munkafile-odban. kb ugyanazok,amiket én is elkövettem elsőre a file-od megnézése előtt. Nem programozóként gondolkodunk és ezen a builderen bőven van még mit szépíteni, majd elmesélem.
De most már egész jól működik a felsőörsi Bétám. Cs.Lacival már teszteltük. Igaz egyelőre nem bonyolítom túl, csak legyen egyszerű, amivel meg lehet ismertetni a játékosokkal hogyan is kell játszani a WheriGo-t. :-)))
Előzmény: magpet (#20)
"Mit ertesz navigacios ablak alatt?"
Térképen rajta, képernyő tetején kicsit áttetsző ablak: GCxxx, irány, iránytú, távolság.....
Térképen rajta, képernyő tetején kicsit áttetsző ablak: GCxxx, irány, iránytú, távolság.....
Előzmény: magpet (#22)
Mit ertesz navigacios ablak alatt? Ha geoladat nezel, akkor mas a terkep-fejlec (ladaadatok), de ha innen navigaciot inditasz, akkor elvileg ugyanugy kell viselkednie, mint egyeb celpont (pl. utpont) eseten.
Házigazda
Előzmény: H.Gábor (#21)
Sziasztok!
Ha kiválasztok egy elemet a geocache-ek menüből + menj akkor utána választhatok három navigációs nézet között. Viszont ha kézzel verek be egy koot pl egy multiban talált következő pont kooját (csak útpontként tudom rögzíteni) akkor a hova?/útvonalpontok +menj után csak térkép képernyőm van a lila egyenessel, navigációs ablak nincs. Mit csinálok rosszul?
Ha kiválasztok egy elemet a geocache-ek menüből + menj akkor utána választhatok három navigációs nézet között. Viszont ha kézzel verek be egy koot pl egy multiban talált következő pont kooját (csak útpontként tudom rögzíteni) akkor a hova?/útvonalpontok +menj után csak térkép képernyőm van a lila egyenessel, navigációs ablak nincs. Mit csinálok rosszul?
Hozzám még nem jutott el a játék. Gondolom Schaf a versenyen szeretné bemutatni a dolgot, nem pedig jóelőre ellőni. Jól sejtem?
Házigazda
Előzmény: zazi (#19)
Mivel máshol nem tálok ilyen potikot, hát ide írom:
1. Nem teszitek fel a veszprémi versenyhez Schaf által készített játékot a [link] honlapra?
2. Mikor indul majd ennek a játéknak a magyar honlapja élesben? [link]
Az mit jelent, hogy HAMAROSAN???
1. Nem teszitek fel a veszprémi versenyhez Schaf által készített játékot a [link] honlapra?
2. Mikor indul majd ennek a játéknak a magyar honlapja élesben? [link]
Az mit jelent, hogy HAMAROSAN???
Na próbáld ki ezt egy igen fedett fás terepen, vagy meredek sziklák között egy kanyonban...
Mindjárt tudod majd értékelni a SiRF chipet. :-D
Ezzel együtt ilyen eset azért elég ritkán van itthon (bár Gánton volt bőven) így az átlag túrázó nem fog belefutni 40-80m-es eltérésekbe, ami mondjuk egy láda megkeresésénél elég szívás, tekintve, hogy a Colorado nem tud átlagolni sem.
Mindjárt tudod majd értékelni a SiRF chipet. :-D
Ezzel együtt ilyen eset azért elég ritkán van itthon (bár Gánton volt bőven) így az átlag túrázó nem fog belefutni 40-80m-es eltérésekbe, ami mondjuk egy láda megkeresésénél elég szívás, tekintve, hogy a Colorado nem tud átlagolni sem.
Előzmény: magpet (#14)
Más2: a gc-adatokat tartalmazó gpx (groundspeak gpx) kerülhet belső memóriára és kártyára is, induláskor mindkettőt végignézi a Colorado. Ugyanez a helyzet egyébként a wherigo-játékokkal. Ha a kártyán megcsinálod ugyanazt a könyvtár-szerkezetet, és helyére teszed a gpw-et, gwc-t, akkor látni fogja. Az nem derül ki a menüben, hogy belsőről vagy kártyáról látta-e a dolgot, de szépen megjelenik. Így tud pl. egy wherigo játék két példányban is felbukkanni.
Házigazda
Előzmény: H.Gábor (#15)
Az automata metódus pont úgy megy, mint a többi Garminon: a haladási irányszög változásának függvényében bökdösi le a pontokat. Ritka automata: csak komolyabb változásra, sűrű automata: szerényebb változásra is. Konkrét irányszög-értékeket sajnos nem tudok.
Más1: a tracket most egy gpx-ben gyűjtögeti a belső memóriára, ami alapesetben elég kiadós méretű. A kártyára rögzítősök (pl. csiksz) egy ugyanilyen gpx-et írnak a kártyára. Szerintem Coloradonál ez nem olyan nagyon érdekes, mert a belső memóriát se lehet telekirándulni több hét alat sem.
Más1: a tracket most egy gpx-ben gyűjtögeti a belső memóriára, ami alapesetben elég kiadós méretű. A kártyára rögzítősök (pl. csiksz) egy ugyanilyen gpx-et írnak a kártyára. Szerintem Coloradonál ez nem olyan nagyon érdekes, mert a belső memóriát se lehet telekirándulni több hét alat sem.
Házigazda
Előzmény: H.Gábor (#15)
Ha a nyomvonal rögzítés módja (távolság/idő/autómatikus) automatikus, akkor milyen sablon szerint dolgozik?
Más:
Vannak olyan törekvések, hogy legalább egy kicsit felhasználó-barátabb módon kezelje az SD kártyát? Pl:
Nyomonal rögzítésnél + menüpont: Rögzítés helye colorado/SD
Geocache-ek/Opciók +menüpont: Geocache-ek beolvasása: coloradoról/SD-ről.
Szóval ilyen, kb 10 évvel ezelőtti pda-s fejlesztéseket nem lehetne valahogy belekalapálni?
Más:
Vannak olyan törekvések, hogy legalább egy kicsit felhasználó-barátabb módon kezelje az SD kártyát? Pl:
Nyomonal rögzítésnél + menüpont: Rögzítés helye colorado/SD
Geocache-ek/Opciók +menüpont: Geocache-ek beolvasása: coloradoról/SD-ről.
Szóval ilyen, kb 10 évvel ezelőtti pda-s fejlesztéseket nem lehetne valahogy belekalapálni?
Azért ennyire nem súlyos a helyzet. :) A Coloradoban ténykedő MTK chipset nagyjából ugyanúgy üzemel, mint a SirfIII: a visszavert hulladékból próbál kitalálni valamit. Nekem úgy tűnik, hogy érzékenységben nem rosszabb, mint pl. a csiksz, de vannak helyzetek, mikor az "imbolygása" kicsit szélesebb. Ez 1-2m-t jelent a trackeket egymásra téve, tehát gc vagy gg szempontból tökmindegy.
Házigazda
Előzmény: Schaf (#12)
Én átlag kesser vagyok, de másra se használom mint, hogy sűrű erdőkben vezetgessen. Eddig megtette ezt nekem.
Előzmény: Schaf (#12)
Nos.. Nem SiRF chipset van benne... és átlagolni sem tud.
Gánton nagyon megszivatott. Írogatom a tesztet, de még pár éles túrát és extrém helyzetet kipróbálok vele.
Ami biztos, aki sokat jár mély szurdokokba, sűrű erdőben, extrém helyeken, az pontos navigációhoz ne vegyen Colorado-t. Az átlag kessernek azonban nagyon jó választás a kezelhetőség és az extra szolgáltatások, valamint a nagy kijelző miatt. ;-)
Gánton nagyon megszivatott. Írogatom a tesztet, de még pár éles túrát és extrém helyzetet kipróbálok vele.
Ami biztos, aki sokat jár mély szurdokokba, sűrű erdőben, extrém helyeken, az pontos navigációhoz ne vegyen Colorado-t. Az átlag kessernek azonban nagyon jó választás a kezelhetőség és az extra szolgáltatások, valamint a nagy kijelző miatt. ;-)
Na így már tiszta minden!
Akkor már rég beértem a célba(tegnap délután) és nincs hova tovább mennem. Futottam néhány néhány fölös kört :).
Köszönöm szépen a segítséget!
Akkor már rég beértem a célba(tegnap délután) és nincs hova tovább mennem. Futottam néhány néhány fölös kört :).
Köszönöm szépen a segítséget!
Előzmény: magpet (#10)
Az lehet a megoldás, hogy én akkor csináltam a javított magyar nyelvet, mikor még nem volt found/unfound lehetőség ebben a menüben.
Házigazda
Előzmény: H.Gábor (#9)
Nem hiszem, hogy ez a figyelmetlenség gyümölcse lenne.
Pl:Geocache-ek/Opciók: Betűzés..., GC-kód mutatása - Nevek mutatása, Show Found - Show Unfound
Erre konkrétan emlékszem, hogy Megtaláltak mutatása - Nem megtalálta mutatása szöveggel szerepelt, mielőtt kitöröltem.
Pl:Geocache-ek/Opciók: Betűzés..., GC-kód mutatása - Nevek mutatása, Show Found - Show Unfound
Erre konkrétan emlékszem, hogy Megtaláltak mutatása - Nem megtalálta mutatása szöveggel szerepelt, mielőtt kitöröltem.
Előzmény: magpet (#8)
Előfordulhat. Igyekeztem átnézni az egész menürendszert, de előfordulhatott olyan leágazás vagy hirtelen feljövő titkos üzenet, ami elkerülte a figyelmemet.
Házigazda
Előzmény: H.Gábor (#7)
Mármint a reset? A jobb+I/0 nem csinált semmit. A mindét gomb+I/0 viszont lehetőséget adott a master-resetre.
Ezután visszatöltöttem a kezdő csomagot és végre van változás. Érdekes, hogy a fordítás javítás rátöltése után, kijavítja a butaságokat, tehát működik a dolog, és még így is maradt elvétve angol nyelvü menüpontom. ??? Te érted ezt?
Ezután visszatöltöttem a kezdő csomagot és végre van változás. Érdekes, hogy a fordítás javítás rátöltése után, kijavítja a butaságokat, tehát működik a dolog, és még így is maradt elvétve angol nyelvü menüpontom. ??? Te érted ezt?
Előzmény: magpet (#5)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |