Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Tudtommal nem lehet a térképet visszaállitani, de én nem vagyok szakember, csak van egy Dakota 10-em.
Esetleg érdeklődj a geocaching.hu fórumon.
Esetleg érdeklődj a geocaching.hu fórumon.
Előzmény: Vince1 (#7088)
Valahonnan nem lehet letölteni a gyári állapotot?
Felmásolnám, és talán úgy működne.
Próbáltam már webupdattel visszarakni a softwaret, de az nem módosított a fileokon (legalábbis a tárolt útvonalak, pontok megmaradtak).
Vince1
Felmásolnám, és talán úgy működne.
Próbáltam már webupdattel visszarakni a softwaret, de az nem módosított a fileokon (legalábbis a tárolt útvonalak, pontok megmaradtak).
Vince1
Előzmény: karcsi9641 (#7086)
Egy Openmapsos térkép van fenn, ami a leírás szerint tud címre keresni. Hogy tudnám megoldani ezt a problémát?
Üdv
Üdv
Előzmény: karcsi9641 (#7086)
Valószinüleg nem tud cimre keresni a térkép, amit felmásoltál.
Ennél nagyobb baj, hogy valószinűleg felülirtad azt a térképet, ami tudott.
Ennél nagyobb baj, hogy valószinűleg felülirtad azt a térképet, ami tudott.
Előzmény: Vince1 (#7085)
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy Dakota 20 PS-em, amire felmásoltam az openmaps ról letöltött térképet. Valamit sikerült elállítanom, és most nem tudok címet keresni.
az történik, hogy rámegyek a cím keresésre, a gép kéri a megyét viszont mindegy hogy mit adok meg, (vas, zala, budapest) azt írja rá, hogy ilyen nem létezik.
Amennyiben városra keresek, az tökéletesen működik.
Nem tudja valaki mit állítottam el?
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv Vince1
Segítséget szeretnék kérni. Van egy Dakota 20 PS-em, amire felmásoltam az openmaps ról letöltött térképet. Valamit sikerült elállítanom, és most nem tudok címet keresni.
az történik, hogy rámegyek a cím keresésre, a gép kéri a megyét viszont mindegy hogy mit adok meg, (vas, zala, budapest) azt írja rá, hogy ilyen nem létezik.
Amennyiben városra keresek, az tökéletesen működik.
Nem tudja valaki mit állítottam el?
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv Vince1
Óóó, megvan, ez az!
Magában a listában próbáltam jobb klikkel...
Köszönöm!
Magában a listában próbáltam jobb klikkel...
Köszönöm!
Előzmény: totzoli65 (#7083)
Szia!
Amit elkészítettél kijelölöd, majd: fájl->kijelölt fájl exportálása->formátumot is itt adod meg
Üdv: Zoli :-)
Amit elkészítettél kijelölöd, majd: fájl->kijelölt fájl exportálása->formátumot is itt adod meg
Üdv: Zoli :-)
Előzmény: Imiii (#7081)
Napi számlálót persze mindig nullázom és csak azután hogy már megtalálta az aktuális pozíciót.
Hogy kell hard resetelni? :)
Hogy kell hard resetelni? :)
Előzmény: magpet (#7080)
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!
BaseCampban OpenMaps Hiking térképpel terveztem egy útvonalat a Tátrában, és ezt a nyomvonalat, vagy útvonalat szeretném lementeni, de már nem az Oregon készülékemre, hanem mondjuk GPX, GTM, vagy GDB formátumban. Ezt hogy tehetem meg?
Már létrehoztam nyomvonalat is az útvonalból, de ott sincs rá lehetőségem, vagy csak én nem veszem észre?
Köszönettel: Imre
Segítségre lenne szükségem!
BaseCampban OpenMaps Hiking térképpel terveztem egy útvonalat a Tátrában, és ezt a nyomvonalat, vagy útvonalat szeretném lementeni, de már nem az Oregon készülékemre, hanem mondjuk GPX, GTM, vagy GDB formátumban. Ezt hogy tehetem meg?
Már létrehoztam nyomvonalat is az útvonalból, de ott sincs rá lehetőségem, vagy csak én nem veszem észre?
Köszönettel: Imre
A túra elején nullázz egy napi számlálót! A legutóbbi bekapcsolás helyétől az Oregon húz egy egyenest a rajthelyre, és ezt az egyenes is hozzáadja. Első körben erre tippelnék.
A magasságmérés ekkora pontatlanságot azért nem szokott mutatni. Gondolhatunk akár hardver-hibára is. Esetleg egy hard resetet még adhatsz a készüléknek, egy kísérletet megér.
A magasságmérés ekkora pontatlanságot azért nem szokott mutatni. Gondolhatunk akár hardver-hibára is. Esetleg egy hard resetet még adhatsz a készüléknek, egy kísérletet megér.
Házigazda
Előzmény: laspring (#7079)
Sziasztok!
Van egy Oregon 450 túragps-em.
Van egy két dolga ami nem úgy működik ahogy kellene, kiváncsi lennék ez másnál is fenn áll-e vagy egyedi hibával van dolgom?
Például az előfordul párszor, hogy a napi megtett úthoz (fedélzeti computer képernyő) hozzádob pluszba egy 50-100km-t... ez normális??? :)
A másik amit észrevettem, hogy amikor letöltöm a gpx-et belőle és feltöltöm mondjuk a strava-ra, akkor az össz szintemelkedés érték az maximum csak messziről hasonlít arra amit mondjuk a túraszervezők megadtak, vagy amit a mellettem jövő gps-e mér. Pl a hétvégi bringatúra össz szintemelkedése a kírás szerint 480m volt, a mellettem haladó sárc Garmin Edge 800-a is kb ennyit mért, na az enyém meg 283m-t... Ez így elég ratyi.
Szóval ezek az anomáliák mennyire normálisak?
Szoftverét szoktam frissítgetni, de ezek a dolgok még minden verziónál előfordultak...
Van egy Oregon 450 túragps-em.
Van egy két dolga ami nem úgy működik ahogy kellene, kiváncsi lennék ez másnál is fenn áll-e vagy egyedi hibával van dolgom?
Például az előfordul párszor, hogy a napi megtett úthoz (fedélzeti computer képernyő) hozzádob pluszba egy 50-100km-t... ez normális??? :)
A másik amit észrevettem, hogy amikor letöltöm a gpx-et belőle és feltöltöm mondjuk a strava-ra, akkor az össz szintemelkedés érték az maximum csak messziről hasonlít arra amit mondjuk a túraszervezők megadtak, vagy amit a mellettem jövő gps-e mér. Pl a hétvégi bringatúra össz szintemelkedése a kírás szerint 480m volt, a mellettem haladó sárc Garmin Edge 800-a is kb ennyit mért, na az enyém meg 283m-t... Ez így elég ratyi.
Szóval ezek az anomáliák mennyire normálisak?
Szoftverét szoktam frissítgetni, de ezek a dolgok még minden verziónál előfordultak...
Sziasztok!
Megválnék a Garmin Dakota 20-asomtól. :(
További infók: [link]
Kontakt: balazs.farkas (at) outlook (dot) com
Megválnék a Garmin Dakota 20-asomtól. :(
További infók: [link]
Kontakt: balazs.farkas (at) outlook (dot) com
Navi-Gate-nél csak fix díjas csere üzemel, ezt itt találod.
Egyéb lehetőségek a multinavigator.hu-nál vagy a gpszone.hu-nál, ők foglalkoznak javítással.
Egyéb lehetőségek a multinavigator.hu-nál vagy a gpszone.hu-nál, ők foglalkoznak javítással.
Házigazda
Előzmény: NagyMisi (#7075)
Járt-e már valaki úgy ,hogy beesett az Oregon bekapcsoló gombja? Tanácstalan vagyok,hova vigyem javítani? Első gondolatom a NaviGate,de hátha van más lehetőség is.
Sziasztok,
kihasználatlanság miatt eladó Garmin Oregon 550 túra GPS-em. Dobozában, hibátlan, karcmentes állapotban, tartozékokkal (elemtöltő, többféle csatlakozó, karabíner), memóriakártyával és rátöltött térképekkel. Én kerékpározáshoz használtam, hibátlanul működött.
Ár: 67 000 Ft
Budapest XI. ker Móritz-nál megtekinthető.
Ide írj, ha érdekel: cinke.j@gmail.com
kihasználatlanság miatt eladó Garmin Oregon 550 túra GPS-em. Dobozában, hibátlan, karcmentes állapotban, tartozékokkal (elemtöltő, többféle csatlakozó, karabíner), memóriakártyával és rátöltött térképekkel. Én kerékpározáshoz használtam, hibátlanul működött.
Ár: 67 000 Ft
Budapest XI. ker Móritz-nál megtekinthető.
Ide írj, ha érdekel: cinke.j@gmail.com
Ha NaviGate-es beszerzés (vagy a garmin.hu-n található viszonteladók egyikétől vásároltad), akkor a számlát, vagy a készüléket (gyári szám) bemutatva pótoljuk az általad elkavart leírást, ingyenesen. Hétfőtől keress engem nyugodtan, segítek ebben.
Ha egyéb helyről származik a készülék (más forrásból szállító webáruház), akkor ezt sajnos valóban csak a már említett 6000Ft-os áron tudjuk megtenni. Lehetséges, hogy szerinted ez az üzletpolitika gáz, de miért is kéne egy cégnek saját forrásaiból terméktámogatást adni egy olyan termékhez, amihez semmi köze? Ezeket a köröket már olyan sokszor megfutottuk különféle fórumokon...
Továbbá finoman jegyzem meg: Te magad írod, hogy elkavartad a leírást. Ha a készüléket kavarod el, azt is ingyen kell majd pótolnunk?
Ha egyéb helyről származik a készülék (más forrásból szállító webáruház), akkor ezt sajnos valóban csak a már említett 6000Ft-os áron tudjuk megtenni. Lehetséges, hogy szerinted ez az üzletpolitika gáz, de miért is kéne egy cégnek saját forrásaiból terméktámogatást adni egy olyan termékhez, amihez semmi köze? Ezeket a köröket már olyan sokszor megfutottuk különféle fórumokon...
Továbbá finoman jegyzem meg: Te magad írod, hogy elkavartad a leírást. Ha a készüléket kavarod el, azt is ingyen kell majd pótolnunk?
Házigazda
Előzmény: Caliberswank (#7063)
Sziasztok!
Remélem jó helyre írok.
Kihasználatlanság miatt eladó megkímélt állapotú Garmin Gpsmap 62s túranavigáció.
Érdeklődni telefonon vagy e-mailban lehet. Megtekinthető Budapest III. kerület.
06 20 589 3273
73.solymar.73@gmail.com
Remélem jó helyre írok.
Kihasználatlanság miatt eladó megkímélt állapotú Garmin Gpsmap 62s túranavigáció.
Érdeklődni telefonon vagy e-mailban lehet. Megtekinthető Budapest III. kerület.
06 20 589 3273
73.solymar.73@gmail.com
Közben megoldódott a láda megjelenítési problémám Csuhásnak köszönhetően.Bill Gates mintájára a szűrő Ki/be-kapcsolása volt a gyógyír. Nincsen szinkronban fw frissítés után a szűrő, ha jól értettem....mindegy,most működik fw4.10-el.
Előzmény: CacheFinder (#7068)
Lehet, hogy katasztrófa, de saját tapasztalataim szerint jóval stabilabb, mint a 3.90. Eddig nekem legalább nem fagyott le.
Előzmény: yumi (#7065)
Örömmel vennék pár tippet, miért nem mutatja a geoládákat. Szűrőkhöz nem nyúltam, a fw3.9 és a 4.1 sem hozott pozitív változást. Sok be/ki kapcsolás után néha mutatja.
Kiirtottam minden tracokot, gpx-et , egyedi pontot.....mindent,ami bezavarhatná.
Kiirtottam minden tracokot, gpx-et , egyedi pontot.....mindent,ami bezavarhatná.
Huhhhá , avagy jaj: itt a fw 4.10
a wiki fórumon csak mint katasztrófát emlegetik :-)
Az elmúlt két hétben többször majdnem megreptettem nyaralás alatt a kütyüt. Minden x. bekapcsolásra volt hajlandó a geoládákat behozni. Ki/be kapcsolgattam.....néha hajlandó volt dolgozni.
a wiki fórumon csak mint katasztrófát emlegetik :-)
Az elmúlt két hétben többször majdnem megreptettem nyaralás alatt a kütyüt. Minden x. bekapcsolásra volt hajlandó a geoládákat behozni. Ki/be kapcsolgattam.....néha hajlandó volt dolgozni.
Azt nehezen tudom elképzelni, hogy ha a Navigate-től vetted a kütyüt, akkor nem adnának hozzá pótlólag egy manuált. Azt már inkább, ha esetleg e-digital, vagy más szürkeimportos cég hozta forgalomba és azt nem támogatják. Egyébként az angol nyelvű manuál szabadon letölthető, amire kíváncsi lehetsz belőle, egy google fordítóval lefordítod azt kész. Egyébként a Garminok manuálja nem ér egy ft-ot sem. A magyar sem. Jobban jársz, ha kérdezel.
Előzmény: Caliberswank (#7063)
Szia!
Köszönöm a választ! Ezen túl vagyok. A készülék magyar beszerzés, de elkavartam a manuálját! A navigate 6000 Ft ért akar adni egy manuált a náluk vásárolt 114000Ft -os készülékhez. Ez az üzletpolitika sztem gáz! Na mindegy azért köszönöm a választ.
Ráadásul külföldön mindenhol hivatalosan letölthető a manual.
Köszönöm a választ! Ezen túl vagyok. A készülék magyar beszerzés, de elkavartam a manuálját! A navigate 6000 Ft ért akar adni egy manuált a náluk vásárolt 114000Ft -os készülékhez. Ez az üzletpolitika sztem gáz! Na mindegy azért köszönöm a választ.
Ráadásul külföldön mindenhol hivatalosan letölthető a manual.
Szia!
Ha hivatalos magyarországi beszerezésű a készüléked, akkor kapnod kellett hozzá, mivel a garanciajegyet is ez tartalmazza. Ha nincs hozzá, akkor a Navigate Kft.-nél vásárolhatsz ilyent. Tudtommal nem forog közkézen magyar nyelvű PDF verzió.
Ha hivatalos magyarországi beszerezésű a készüléked, akkor kapnod kellett hozzá, mivel a garanciajegyet is ez tartalmazza. Ha nincs hozzá, akkor a Navigate Kft.-nél vásárolhatsz ilyent. Tudtommal nem forog közkézen magyar nyelvű PDF verzió.
Előzmény: Caliberswank (#7061)
Sziasztok!
Szükségem lenne Garmin 62s készülék magyar nyelvű használati utasítására. Lehetőleg pdf formátumban. Tud valaki ilyet részemre küldeni?
előre is köszönöm!
Szükségem lenne Garmin 62s készülék magyar nyelvű használati utasítására. Lehetőleg pdf formátumban. Tud valaki ilyet részemre küldeni?
előre is köszönöm!
Általad említett Garmin térképek jók, utcaszintű navigációra addig kiválóak, amíg nem térsz le terepre. Amennyiben turistautakra, vagy erdei ösvényekre is tekersz, oda van jobb is. Ajánlom az Openmaps térképeit (főleg az OMPHiking-ot, ami a turistajelzéseket is megjeleníti) vagy a turistautak.hu-n válogathatsz.
Feltöltésben a BaseCamp szoftver segíthet a legtöbbet.
Feltöltésben a BaseCamp szoftver segíthet a legtöbbet.
Előzmény: barrion (#7059)
Kedves fórumozók!
Boldog tulajdonosa lettem egy Dakota 20-nak. Semmit nem tudok a Garminról, ezért azt szeretném tőletek kérni,
hogy segítsetek a térkép telepítésében, ha kell telepíteni.
Mik a különbségek az egyes térképek között, mint pl.:
Garmin City Navigator Europe NT 2014.30. 3D, JVC, MapSource
Garmin NaviGuide Magyarország v7.0 NT
Garmin.City.Navigator.Europe.NT.2014.40. MULTiLANGUAGE-NAViGON
Melyiket telepítsem, és hogyan?
Mi az az NT, NTU?
Főleg kerékpárra használnám a készüléket.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Boldog tulajdonosa lettem egy Dakota 20-nak. Semmit nem tudok a Garminról, ezért azt szeretném tőletek kérni,
hogy segítsetek a térkép telepítésében, ha kell telepíteni.
Mik a különbségek az egyes térképek között, mint pl.:
Garmin City Navigator Europe NT 2014.30. 3D, JVC, MapSource
Garmin NaviGuide Magyarország v7.0 NT
Garmin.City.Navigator.Europe.NT.2014.40. MULTiLANGUAGE-NAViGON
Melyiket telepítsem, és hogyan?
Mi az az NT, NTU?
Főleg kerékpárra használnám a készüléket.
Segítségeteket előre is köszönöm.
nekem oregon van, de mikor bedugom az usb-t felkínálja, hogy szeretném e csatlakoztatni, vagy működtetni...
A bekapcsoló gombot nyomva kell tartani és úgy kell be dugni az usb-t az oregonokon is így kell.
Előzmény: csio (#7056)
Segítséget szeretnék kérni Dakota 10 -re töltöttem térképet mapsource segítségével azóta nem kapcsolódik a pc.hez a gps.Más minden működik a készüléken
Igen most még semmi rendellenes müködést nem tapasztaltam,stabilan indul,a geoláda adatbázist is stabilan kezeli,nem fagy,a térképeket is jól kezeli,a személyreszabott beállításokkal sincs baj.FW:3.0 van rajta.
Előzmény: Gábor75 (#7050)
Azert latom zajlik az elet. :) Nekem egesz jol viseli magat a 600-as, rajottem hogy bekapcskor sem fagyott, hanem csak elgondolkodott 1 percre. Ha kivartam, tovabb ment es mukodik jol. De hala az egnek ezt is eleg ritkan csinalja. Nem atombiztos de teljesen hasznalhato es adatvesztes meg nem volt. Viszont koridoket a stopperrel es fit re allitott trackformatummal sem sikerult kinyernem belole.
És ez most jó? Az enyém is gyengén muzsikál, de remélem hogy egy új fw segít majd rajta...
Előzmény: CacheFinder (#7045)
Tisztelt Magpet!
Ezúton is köszönöm a hibásan müködő GPSMAP 64st készülék cseréjét.Az új kifogástalanul müködik.Ritka emberi és szakmai hozzáállást és tudást tapasztaltam meg.Példa lehet ez minden kereskedőnek,szolgáltatónak.Mindenkinek ajánlom majd ezt a helyet.
Üdv:MIKI
Ezúton is köszönöm a hibásan müködő GPSMAP 64st készülék cseréjét.Az új kifogástalanul müködik.Ritka emberi és szakmai hozzáállást és tudást tapasztaltam meg.Példa lehet ez minden kereskedőnek,szolgáltatónak.Mindenkinek ajánlom majd ezt a helyet.
Üdv:MIKI
Sziasztok.
Ha valaki nem tudna:-)Terraincognita.exe
Egy olyan progi ami akar a google earthbol Garmin JNX kepcsempeket tud kesziteni.Kalibralni nem szukseges.
Csak sajnos a Firmwaret patchelni kell.
Nekem mar ket megyenyi teruletet sikerult feltenni kb 10 Gb helyre.
Gyorsan mozgassa a nagyon reszletes muholdfelvetelt.
Ha segitseg kell csak szoljatok.
Elnezest az ekezetek hianyaert:-(
Ha valaki nem tudna:-)Terraincognita.exe
Egy olyan progi ami akar a google earthbol Garmin JNX kepcsempeket tud kesziteni.Kalibralni nem szukseges.
Csak sajnos a Firmwaret patchelni kell.
Nekem mar ket megyenyi teruletet sikerult feltenni kb 10 Gb helyre.
Gyorsan mozgassa a nagyon reszletes muholdfelvetelt.
Ha segitseg kell csak szoljatok.
Elnezest az ekezetek hianyaert:-(
Szia! Nekem is 650 -em van. Már a harmadik... És ez sem az igazi. Neked mi volt a csere oka?
Előzmény: CacheFinder (#7045)
Ma a gyengélkedő első szériás Oregon 650-esem garanciális cserére került. Köszönöm magpetnek a gyors és korrekt ügyintézést!
Basszuskulcs! A Garmin Oregon 550-hez hivatalosan meglévő NaviGuide térképem frissítettem MapSource-szal 6.3-ról 7.0-ra. Erre azt írja ki, hogy "Hibás unlock kód!" Nekem? Aki kiröhög minden warez ájgóst? Mi a bánat ez? Én hülye meg töröltem a készülékről a 6.3-t. :(
Előzmény: riggs (#7043)
[link]
[link]
20 track egyenként 50 pont, összesen 1000
azt a trükköt kipróbálhatod esetleg hogy a feltöltöltött tracket Active Log-nak nevezed el, és akkor elvileg az 1000 pontot egyben kéne látnod, egyre vigyázz, ebben az esetben trackrögzitést kapcsold ki, mert elkezdi felülirni a rajta levő tracket
[link]
20 track egyenként 50 pont, összesen 1000
azt a trükköt kipróbálhatod esetleg hogy a feltöltöltött tracket Active Log-nak nevezed el, és akkor elvileg az 1000 pontot egyben kéne látnod, egyre vigyázz, ebben az esetben trackrögzitést kapcsold ki, mert elkezdi felülirni a rajta levő tracket
Előzmény: riggs (#7041)
köszi !az lehet a gond.Ez egy Sima vista ,hogy mennyi a max útpont agyon kerestem nem találtam ,vagyis szerintem 500.
Ha esetleg egy 2000 pontos tracket csökkentek 500 ra akkor nem lesz pontatlan az útvonalam?
Ha esetleg egy 2000 pontos tracket csökkentek 500 ra akkor nem lesz pontatlan az útvonalam?
Előzmény: yoggi (#7040)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |