Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
A 400t EU térképe amolyan "meg ne halj, ha kidobnak bárhol Európában". Nem lehet rajta utcára keresni, sok a helyesírási hiba, és nem friss. De KRK utca szinten rajta van. :)
Előzmény: Bacu (#801)
Ha csak a belső memória a kérdés, akkor a 300asba vehetsz egy több gigás kártyát, és kész, azzal nem lesz több gondod.
Mentések: elsődlegesen biztos a saját memóriájába kezdi, s majd csak ezt követően a kártyára. (de ez csak tipp)
A 400ashoz adott térkép nem tudom mennyire részletes. Ha mégse annyira, mint egy Garmin térkép, akkor jobban jársz egy 300assal és egy vagy két plussz térképpel.
De ez csak magánvélemény. Nekem ugyanis 300asom van, és csak itton használom.
Mentések: elsődlegesen biztos a saját memóriájába kezdi, s majd csak ezt követően a kártyára. (de ez csak tipp)
A 400ashoz adott térkép nem tudom mennyire részletes. Ha mégse annyira, mint egy Garmin térkép, akkor jobban jársz egy 300assal és egy vagy két plussz térképpel.
De ez csak magánvélemény. Nekem ugyanis 300asom van, és csak itton használom.
Előzmény: Kolyok (#799)
Sziasztok!
Már csak egy kérdésem maradt. Nem tudok dönteni a Garmin oregon 300 és 400t között. A következőre használnám a gépet főként: Fotózás(természetesen természetben, erdőben, hegyen, havon, tavon...) során minden körülmény között rögzíteni szeretném a tracket ahol haladtam. A rögzítés kb 10 másodpercenként vagy rövidebb/hosszabb időnként történne. A végén a GPS kordinátákat fényképekhez rendelném. Persze szeretném azt is látni út közben, hogy hol vagyok és merre tartok. Másodlagos funkcióként autóba kellene mint átlagos autós GPS(megleszek beszédhang nélkül)... A fotózások nem csak MO-n, hanem külföldön is zajlanak. Nem csak Európában hanem világszerte.
A különbség a beépített térképen kívül, ahogy láttam a memória mérete 300-nál 850 MB 400t-nél 3,8 GB (ebből az alap térkép kb 2,3GB). Tehát a 400t esetén nyernék kb 1,5 GB-ot. Azt nem tudom, hogy jelent-e ez számomra bármi pluszt. Azt nem tudja valaki, hogy a trackeket melyik memóriában rögzítik ezek a gépek(micro SD vagy beépített)? Sajna előfordulhat,h hetekig nem jutok sz.gép közelébe, ahol bármit le tudnék róla menteni. Remélem ezt a kérdést nem látni még máshol. Próbáltam rákeresni, de semmi. Ha mégis, akkor a linket szívesen várom és elnézést kérek, hogy itt tettem fel ezt.
Minden választ előre köszönök.
Üdvözlet
Már csak egy kérdésem maradt. Nem tudok dönteni a Garmin oregon 300 és 400t között. A következőre használnám a gépet főként: Fotózás(természetesen természetben, erdőben, hegyen, havon, tavon...) során minden körülmény között rögzíteni szeretném a tracket ahol haladtam. A rögzítés kb 10 másodpercenként vagy rövidebb/hosszabb időnként történne. A végén a GPS kordinátákat fényképekhez rendelném. Persze szeretném azt is látni út közben, hogy hol vagyok és merre tartok. Másodlagos funkcióként autóba kellene mint átlagos autós GPS(megleszek beszédhang nélkül)... A fotózások nem csak MO-n, hanem külföldön is zajlanak. Nem csak Európában hanem világszerte.
A különbség a beépített térképen kívül, ahogy láttam a memória mérete 300-nál 850 MB 400t-nél 3,8 GB (ebből az alap térkép kb 2,3GB). Tehát a 400t esetén nyernék kb 1,5 GB-ot. Azt nem tudom, hogy jelent-e ez számomra bármi pluszt. Azt nem tudja valaki, hogy a trackeket melyik memóriában rögzítik ezek a gépek(micro SD vagy beépített)? Sajna előfordulhat,h hetekig nem jutok sz.gép közelébe, ahol bármit le tudnék róla menteni. Remélem ezt a kérdést nem látni még máshol. Próbáltam rákeresni, de semmi. Ha mégis, akkor a linket szívesen várom és elnézést kérek, hogy itt tettem fel ezt.
Minden választ előre köszönök.
Üdvözlet
vigyazz mert angliaban nagyon sok fake netes bolt van, amik valojaban nem is leteznek csak a penzlehuzas a celjuk. nem tudom miert de valahogy anglia kedvelt teruletuk.
Előzmény: Kolyok (#794)
Senni gond, ezért vannak a fórumok. Te legalább gyanakodtál, van, aki gyanakvás nélkül megrendeli a gyors választ, és megsértődik, ha "olvass vissza" vagy "faq" jön ;)
Előzmény: Kolyok (#796)
Elnézést a kérdésért. Nem néztem eléggé utána az oldalon. Válaszod nagyon szépen köszönöm...:)
Előzmény: feri60 (#795)
Sziasztok!
Külföldön(Angliában) találtam jóval olcsóbban Garmin Oregon 400t készüléket. Kérdésem az volna ha van valakinek tapasztalata, hogy érdemes külföldről ilyet beszerezni(garancia, kompatibilitás)? Tapasztalatok, hogy mennyire sűrű a garanciális probléma ezekkel a kütyükkel? Az Angliában kapható változatban vajon van magyar menü? Ha nincs utólag feltölthető rá(nem mintha túl nagy gondot jelenten ha nem)? Van bármi funkcionalitási különbség az Angliában kapható és MO-n kapható változat között? A másik kérdésem, hogy a City Navigator Europe NT legújabb változata is kb. fele annyiba kerül, mint itthon. Ebben van bármi különbség? Remélem eddig nem tette fel senki ezt a kérdést... :)
Üdv. néktek. Szép havas tájakat...
Külföldön(Angliában) találtam jóval olcsóbban Garmin Oregon 400t készüléket. Kérdésem az volna ha van valakinek tapasztalata, hogy érdemes külföldről ilyet beszerezni(garancia, kompatibilitás)? Tapasztalatok, hogy mennyire sűrű a garanciális probléma ezekkel a kütyükkel? Az Angliában kapható változatban vajon van magyar menü? Ha nincs utólag feltölthető rá(nem mintha túl nagy gondot jelenten ha nem)? Van bármi funkcionalitási különbség az Angliában kapható és MO-n kapható változat között? A másik kérdésem, hogy a City Navigator Europe NT legújabb változata is kb. fele annyiba kerül, mint itthon. Ebben van bármi különbség? Remélem eddig nem tette fel senki ezt a kérdést... :)
Üdv. néktek. Szép havas tájakat...
A Colorado track-rögzítéséről itt találsz egy kis írást. Ha marad kérdésed, ne kímélj! :)
Házigazda
Előzmény: Evab (#792)
Figyelj Péter, én ennél sokkal hülyébb vagyok. Már azt se tudom, hol találok egyáltalán trekket ezen a tetves Colorádón. Mivelhogy nincs olyan menüpont, hogy trekkek, mint a vistán. (Már majdnem egy éve megvan ez a gps, de még mindig újra és újra rácsodálkozom, hogy tudták ilyen borzalmasan elrontani azokat a dolgokat, amik klasszul működtek a vistán és a többin.) Kössz amit eddig leírtál, de még ezt mondd már meg lécci.
Oregon200:
-a trackhez menti a GPS.magasság-adatokat.
-a készüléken nincs magasság-grafikon, sem össz-szintemelkedés, csak egy pillanatnyi magasság.
-alap-képernyőn bökd meg alul középen a "térerő-jelzőnek" tűnő vonalkákat, ebből lesz a műholdkép.
Colorado: a neve mindegy. Viszont Coloradon egyszerre csak egy mentett log kapcsolható láthatóra. A track tulajdonságai között találsz egy "térképen mutat" (vagy hasonló) opciót. Ha ezt bekapcsolod, akkor az adott track láthatóvá válik, a többi mentett track pedig eltűnik.
-a trackhez menti a GPS.magasság-adatokat.
-a készüléken nincs magasság-grafikon, sem össz-szintemelkedés, csak egy pillanatnyi magasság.
-alap-képernyőn bökd meg alul középen a "térerő-jelzőnek" tűnő vonalkákat, ebből lesz a műholdkép.
Colorado: a neve mindegy. Viszont Coloradon egyszerre csak egy mentett log kapcsolható láthatóra. A track tulajdonságai között találsz egy "térképen mutat" (vagy hasonló) opciót. Ha ezt bekapcsolod, akkor az adott track láthatóvá válik, a többi mentett track pedig eltűnik.
Házigazda
Előzmény: Evab (#790)
Sziasztok. Nagyon primitív kérdéseim vannak, lécci segítsetek. Ha nincs magasságmérő, akkor a készülék nem is írja a magassági adatokat a gps magasság adatok alapján? Szóval nincs is magasság-profil képernyő? Be lehet-e állítani valahogy, hogy legalább a napi szintet lássa az ember? (Oregon 200-ról van szó konkrétan). A készülékben nem találom a műhold képernyőt, nincs ilyen vagy én vagyok béna?
A másik téma a Colorado. Hogy lehet azt elérni, hogy egy mapsource-ban rajzolt track látszódjon a Colorado képernyőjén? (milyen néven kell nevezni, hogy és hova kell elmenteni, és mit kell esetleg a Coloradón állítani?)
A másik téma a Colorado. Hogy lehet azt elérni, hogy egy mapsource-ban rajzolt track látszódjon a Colorado képernyőjén? (milyen néven kell nevezni, hogy és hova kell elmenteni, és mit kell esetleg a Coloradón állítani?)
Biztosan elszánt kesserek írják az Oregon firmware-t, és nem akarják, hogy a terepen a saját logjaidat olvasgasd. Keresgélj inkább további cuccokat, és bővítsd a geocache_visit.txt-t! :)
Házigazda
Előzmény: Vasbeton (#788)
Köszi! Így már értem, hogy miért nem találtam a menüben :)
Mondjuk igazán belerakhatták volna ezt az opciót, ha már lehet megjegyzést hozzáfűzni.
Mondjuk igazán belerakhatták volna ezt az opciót, ha már lehet megjegyzést hozzáfűzni.
Az Oregonon nem tudod nézegetni. Belső memória\geocache_visits.txt-ben találod, PC-n nézegethető egyszerű text-file.
Házigazda
Előzmény: Vasbeton (#786)
Üdv!
Lenne egy kérdésem. Ha megtalált ként naplózok egy cach-t az Oregon 300-on, és beírom a megjegyzéshez a jelszót, azt később hol találom? Mert ha bemegyek a megtalált ládákhoz, és rábökök a ládára, akkor ott sehol nem tudom megnézni :( A ládák amúgy groundspeak gpx ként vannak feltöltve.
Köszi!
Lenne egy kérdésem. Ha megtalált ként naplózok egy cach-t az Oregon 300-on, és beírom a megjegyzéshez a jelszót, azt később hol találom? Mert ha bemegyek a megtalált ládákhoz, és rábökök a ládára, akkor ott sehol nem tudom megnézni :( A ládák amúgy groundspeak gpx ként vannak feltöltve.
Köszi!
Neeem. :) Csak ha valaki egy halom képet betesz oda, hogy váltogathassa szabadon, akkor nem tudja megtenni 27 felett. Nem egy nagy korlát, csak miért pont 27? :-D A 42-t értettem volna, mert az az élet értelme, meg minden. :)
Előzmény: scele (#780)
Megjött a válasz a 27 képes korlátra: "We haven't tested the amount of profiles ourselves, but there are no plans at this stage to increase the maximum limit as very few users will need over this amount."
Előzmény: magpet (#778)
Köszi Magpet, de az a baj, hogy akkor minden egyéni adatot is töröl (profilbeállítások, eltárolt útpontok, stb.) Ezt nem szeretném, azt hittem, hogy van valami más megoldás.....Ha nincs, akkor hagyom "számolni"....
Előzmény: magpet (#781)
Azt szerintem csak resettel. Olyan, mint az autók össz-kilométer számlálója (egy normális országban, ahol nem tekergeti vissza minden enyveskezű használtautó-nepper).
Házigazda
Előzmény: Aron_csapata (#779)
Segítséget szeretnék kérni Oregonnal kapcsolatban. Hogyan lehet az eddig összes "megtett út" kijelzőt lenullázni? Ezt az egyet nem nullázza le, amikor a nyomvonalak menüpontban nullázom a stoppereket, átlagokat, stb.
Ha volt már róla szó a fórumon, akkor bocsi. Akkor egy linket küldjetek.
Ha volt már róla szó a fórumon, akkor bocsi. Akkor egy linket küldjetek.
Én még nem futottam bele ebbe a korlátba. Talán mert minden profilban ugyanazt a közel fehér hátteret használom. Gondolom, a Garminnál sem sejtették, hogy valakinek kevés lesz a 27. :) De hogy mi a logika a korlátozásban, azt ne kérdezd!
Házigazda
Előzmény: Sancho (#777)
Az miért van, hogy a profilokhoz mindössze 27 kép rendelhető csak? Ez bug vagy feature? :)
Dzsozy,
Jót mutatott az. Az alkatrészek működés közben hőt termelnek. Ez simán felmegy a processzor közelében.
Jót mutatott az. Az alkatrészek működés közben hőt termelnek. Ez simán felmegy a processzor közelében.
Előzmény: Dzsozy (#772)
A Colorado hivatalosan kornyezeti homersekletet mer. Nem lehet, hogy tenyleg 7 fok volt? :)
Egyebkent kalibraciorol nem tudok.
Egyebkent kalibraciorol nem tudok.
Házigazda
Előzmény: Dzsozy (#774)
Én ma voltam biciklizni egy fél órát, és 7 fokot mutatott. Nem hittem neki, mert esett a hó, és ettől szerintem 3-4 fokkal hidegebb volt. Nem lehet ezt valamilyen módon kalibrálni?
Előzmény: Sancho (#767)
akkor bizonyara az elektronikus iranytu be van kapcsolva (auto): kis sebessegnel igy mukodik, folotte (auto) mozgasbol szamol. Ha megy az elektronikus iranytu, akkor az ket okbol mutathat hulyeseget:
1. Nincs kalibralva
2. Nem tartod vizszintesen a keszuleket.
1. Nincs kalibralva
2. Nem tartod vizszintesen a keszuleket.
Házigazda
Előzmény: szume (#770)
Lehet, hogy volt már erről szó, de nem nagyon szeretném a rengeteg hozzászólást végigolvasni, a keresőben pedig nem jutottam hozzá a válaszhoz.
Van egy Coloradom. Ha gyalogosan megyek és kérek tőle navigációt, akkor a nyíl általában visszafelé mutat, mintha rossz irányba mennék. Ha autó vagy busz, akkor jó az irány. Nem elég neki az 5-6 km/h?
Van egy Coloradom. Ha gyalogosan megyek és kérek tőle navigációt, akkor a nyíl általában visszafelé mutat, mintha rossz irányba mennék. Ha autó vagy busz, akkor jó az irány. Nem elég neki az 5-6 km/h?
Én csak azt szeretném hozzátenni, hogy oregon 200-nál is így van. Nekem csak az van. :)(:
Szobában kapcsoltam be. A kb. 11 fokról gyorsan felment 18/19-re, általában váltakozik. Bent a lakásban nem mért más hőmérsékletet, nem függ a benti hőmérséklettől.
Na aztán kiraktam az ablakba. Itt lassan, de kezdett esni a hőmérséklet és visszaállt 10/11 fokra. Így biztos vagyok benne, hogy valamilyen belső rendszerhőmérsékletet mér.
Legalábbis szerintem.
Szobában kapcsoltam be. A kb. 11 fokról gyorsan felment 18/19-re, általában váltakozik. Bent a lakásban nem mért más hőmérsékletet, nem függ a benti hőmérséklettől.
Na aztán kiraktam az ablakba. Itt lassan, de kezdett esni a hőmérséklet és visszaállt 10/11 fokra. Így biztos vagyok benne, hogy valamilyen belső rendszerhőmérsékletet mér.
Legalábbis szerintem.
Előzmény: Sancho (#768)
Lehet, hogy azt mutatja, hány fokban kell kivágni az ablakon. 45°-on megy a legmesszebb.
Előzmény: scele (#764)
inkabb dobok egy ronkot a kalyhaba ;) nincs gazunk (ma mar talan szerencsere...).
Előzmény: magpet (#763)
Tegnap este az Oregánóm bekapcsoláskor 19°C-ot mutatott, ami meg is felelt a valóságnak. Kicsit később, miközben a kezemben volt, viszonylag gyorsan felment 20-22°C-ig, aztán kikapcsoltam.
Előzmény: scele (#764)
Lehet, hogy Putyinék keze van a dologban. Meglátod a 11°C-ot, kétségbe esel, és csavarsz egyet a fűtésen... :)
Házigazda
Előzmény: optikus (#760)
Ma reggel én is kipróbáltam, nekem 12 fokot mutat a 21c-os lakásban... Igy valóban nem jó a hőmérséklet mérésére.
Előzmény: optikus (#760)
en nem tudom mit mer, de tegnap ota hozza se nyultem, bekapcsoltam es 11 fokot mutat. bent a 20c-os lakasban...
Előzmény: Zsolie (#755)
Beallitasok/utvonaltervezes/tiltasok. (Vagy hasonlo, nem tudom hogy szol pontosan a magyar forditas.)
Házigazda
Előzmény: Dzsozy (#758)
Hol lehet beállítani a c300-ban, hogy milyen típusú utakon tervezhet?
Az elso pillanatban igen. De ha setalsz vele a fagyos hegyen, akkor egy ido mulva a cucc "elmelgszik" a valosagtol. :)
Házigazda
Előzmény: Zsolie (#755)
Köszi Piret! Magyar nyelven kerestem, angolul eszembe sem jutott, ne kérdezd, miért... :)
Előzmény: piret (#752)
De ha a gépezetet folyamatosan kinti hőmérsékleten használjuk (vagy mélyhűtőbe tesszük:) akkor megközelítőleg a valós hőmérsékletet fogja mutatni. Feltéve, hogy nem közvetlenűl a proci hőmérsékletét méri...
Előzmény: magpet (#743)
meg egy kerdes. a hold kelte/nyugta tablazatokban (ebben is amit linkeltel de az omsz-nel is) vannak lukak. az mi lehet?
Előzmény: piret (#752)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |