Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Erre tudom a megoldást :)
1xű. Csupán a letöltésnél ki kell választani az "előre definiált sablonok"-nál a "rövid név nagybetűkkel, gc nélkül".
És lám, a ládanév után megjelenik a szám, hogy hanyadik pont a sorban...
1xű. Csupán a letöltésnél ki kell választani az "előre definiált sablonok"-nál a "rövid név nagybetűkkel, gc nélkül".
És lám, a ládanév után megjelenik a szám, hogy hanyadik pont a sorban...
Előzmény: H.Gábor (#943)
Jo kerdes, nalam nem. Nem lehet, hogy veletlenul egy sima gpx-et is feltettel az Oregonra?
Házigazda
Előzmény: Sancho (#945)
Ne cseszegesd az embert! Nagyon rendes tag de sajna súlyos alkohol problémái vannak! Csak úgy mint az oldal tulajdonosának!
Írnak majd, ha tudnak...
Írnak majd, ha tudnak...
Előzmény: pokers (#944)
Oregon 300 software version 2.93 Beta [link]
Changes made from version 2.86 to 2.93:
* Please report any problems with beta software to OregonBeta@garmin.com
* Improved GPS reception
* Improved connection reliability with Spanner
* Fixed GB Discoverer map not displaying while zooming (introduced in 2.86 beta)
* Fixed roads not showing on maps with satellite imagery (introduced in 2.86 beta)
* Fixed map with no DEM data drawing with a gray background (introduced in 2.86 beta)
Changes made from version 2.86 to 2.93:
* Please report any problems with beta software to OregonBeta@garmin.com
* Improved GPS reception
* Improved connection reliability with Spanner
* Fixed GB Discoverer map not displaying while zooming (introduced in 2.86 beta)
* Fixed roads not showing on maps with satellite imagery (introduced in 2.86 beta)
* Fixed map with no DEM data drawing with a gray background (introduced in 2.86 beta)
Re: "Waypoint 1000, GC 2000, POI végtelen"
Miért van az, hogy a GG-k geoládaként felrakva megjelennek waypoint alatt is?
Miért van az, hogy a GG-k geoládaként felrakva megjelennek waypoint alatt is?
Előzmény: magpet (#929)
Tegnap a megoldást elküldtem a weblap fejlesztőjének.
Ha ti is bombázzátok a kéréssel, talán foglalkozni fog vele.
Mert eddig még válaszra se méltatott :(
Megnézem majd, hogy a magasság adatot hogy lehetne megjeleníteni. Mert ha letöltődik a fájlba, akkor van rá esély, de ha nem tartalmazza, akkor nincs mit tenni. Akkor marad a könyörgés a fejlesztőnek.
Ha ti is bombázzátok a kéréssel, talán foglalkozni fog vele.
Mert eddig még válaszra se méltatott :(
Megnézem majd, hogy a magasság adatot hogy lehetne megjeleníteni. Mert ha letöltődik a fájlba, akkor van rá esély, de ha nem tartalmazza, akkor nincs mit tenni. Akkor marad a könyörgés a fejlesztőnek.
Nekem meg, hogy a multi hányas pontjánál vagyok. Pl 5 pontos multi esetében mind az öt pontnak ua a neve.
Előzmény: fefe1968 (#942)
Nekem is nagyon hiányzik a rejtő telefonszáma és a láda magasság adata! Ezt kellene valahogy megoldani!
Előzmény: pokers (#939)
Esetleg 2000 ládapont+a hozzájuk tartozó segédpontok POI loderrel feltolva és akkor még mindig marad 1000 waypoint üres helyed. Persze ez némi szabás varást igényel, mert csak a segédpontokat nem lehet külön lekérni. Bár a poi loader-es feltöltésnél mindegy, hogy a 15 segédpont melé bekerül még pluszban a láda pontja is. :)
Előzmény: H.Gábor (#932)
Hiányzik, de hát ez van :) Esetleg majd leírhatod, hogyan lehet szerkeszteni az állományt. Kérdés az, hogy megéri-e egyáltalán. (egyszerűbb akkor mobilba felvinni :))
Előzmény: pokers (#939)
Nektek a ládaleírásból nem hiányzik a rejtő telefonszáma?
Tegnap addig kísérleteztem, amíg megjelenítettem, de elég macerás az összes ládánál szerkesztgetni a ggpx fájlt.
Tegnap addig kísérleteztem, amíg megjelenítettem, de elég macerás az összes ládánál szerkesztgetni a ggpx fájlt.
Igen, ezt az egy korlátozást én se értem, hisz memóriaügyileg bőségesen bírná a cucc. De nem olyan problem, mert megyénként pakolgatom bele a ládákat, így csak azok vannak benne amerre járok.
Előzmény: H.Gábor (#934)
Én sem nyomtattam már vagy egy éve. Ez teljesen jó így!
Jó lenne, ha valaki végre kiirtaná ezt az ostoba darabszám korlátozást és az összes kereshető, még meg nem találtat fel lehetne tolni a vasra.
Én felajánlanék a megfejtőnek 1 liter Jegrót, mint sikerdíjat!
Jó lenne, ha valaki végre kiirtaná ezt az ostoba darabszám korlátozást és az összes kereshető, még meg nem találtat fel lehetne tolni a vasra.
Én felajánlanék a megfejtőnek 1 liter Jegrót, mint sikerdíjat!
Előzmény: Bacu (#933)
mióta megvan az Oregon, azóta elfelejtettem a nyomtatást, mint olyat. Ezt a tulajdonságát nagyon szeretem ennek a cuccnak! Javarészt ezért is cseréltem le a csixről.
Előzmény: H.Gábor (#932)
Köszi!
Akkor marad a 2-3 megyényi láda, mert én ragaszkodok a leíráshoz. És ha jól értem akkor, vagy csillag az égen natur mennyiség, vagy 3-400 láda leírással a hozzá tartozó kb 1000 segédponttal.
Én óvom az erdőt, ha nincs print, akkor kevesebb fából készítenek papírt, így több marad a kandallóba! :)
Akkor marad a 2-3 megyényi láda, mert én ragaszkodok a leíráshoz. És ha jól értem akkor, vagy csillag az égen natur mennyiség, vagy 3-400 láda leírással a hozzá tartozó kb 1000 segédponttal.
Én óvom az erdőt, ha nincs print, akkor kevesebb fából készítenek papírt, így több marad a kandallóba! :)
Előzmény: magpet (#931)
Nem teljesen.
A groudnspeak gpx tartalmazza a ládák, játékok adatait, ezekt fogod megtalálni a Colorado-n a geocache-ek között. Leírás, nehézség, terep, stb.
A sima gpx pedig csak a pont alap-adatait (név, pozíció, magasság, ikon) tartalmazza. Amit ebben a formátumban teszel a Coloradora, az egyszerű útpont lesz. Persze csak akkor, ha egyszerűen felmásolod, vagy MapSource-ban megnyitva onnan töltöd fel.
A sima gpx lehet a POI Loader nyersanyaga is. Ha egy (vagy több) gpx-et "mutatsz" a POI Loadernek, akkor az így feltöltött pontok a Saját POI kategóriába kerülnek. Ebből lehet sokezer darab is.
A groudnspeak gpx tartalmazza a ládák, játékok adatait, ezekt fogod megtalálni a Colorado-n a geocache-ek között. Leírás, nehézség, terep, stb.
A sima gpx pedig csak a pont alap-adatait (név, pozíció, magasság, ikon) tartalmazza. Amit ebben a formátumban teszel a Coloradora, az egyszerű útpont lesz. Persze csak akkor, ha egyszerűen felmásolod, vagy MapSource-ban megnyitva onnan töltöd fel.
A sima gpx lehet a POI Loader nyersanyaga is. Ha egy (vagy több) gpx-et "mutatsz" a POI Loadernek, akkor az így feltöltött pontok a Saját POI kategóriába kerülnek. Ebből lehet sokezer darab is.
Házigazda
Előzmény: H.Gábor (#930)
Ennek mi a módja?
Grunspeak gpx-be letöltöd az összes ládát + a hozzá tartozó pontokat, és nem áthúzod a gps-re hanem a Poi Loaderrel töltöd rá?
Grunspeak gpx-be letöltöd az összes ládát + a hozzá tartozó pontokat, és nem áthúzod a gps-re hanem a Poi Loaderrel töltöd rá?
Előzmény: magpet (#929)
nem múlt el, ugyanaz a helyzet:
-Útpont: 1000db.
-Geocsésze: 2000db. (akár több GPX-ből, de összesen csak ennyi lehet)
-POI Loader-rel: korlátlan (ebből lesz a saját POI, darabszám-korlátba még nem ütköztem. A rekordom 66000 pont Európa-szerte, amit simán kezel.)
-Útpont: 1000db.
-Geocsésze: 2000db. (akár több GPX-ből, de összesen csak ennyi lehet)
-POI Loader-rel: korlátlan (ebből lesz a saját POI, darabszám-korlátba még nem ütköztem. A rekordom 66000 pont Európa-szerte, amit simán kezel.)
Házigazda
Előzmény: H.Gábor (#927)
A szegény ember Oregonján :) már használjuk egy ideje a 2.86-ot, tudomásom szerint eddig elég jó eredménnyel. Nálam legalábbis csak egy vicces galibát okoz: a POI Loaderrel feltöltött pontok description mezőjének tartalma mindig kétszer jelenik meg kétszer jelenik meg. :)
(Igaz, hogy előtte meg nem igazán kezelte normálisan a POI Loaderrel felrakott pontokat, ehhez képest ez a kis ismétlés semmiképpen sem hiba, csak a tudás anyja. :)
(Igaz, hogy előtte meg nem igazán kezelte normálisan a POI Loaderrel felrakott pontokat, ehhez képest ez a kis ismétlés semmiképpen sem hiba, csak a tudás anyja. :)
Házigazda
Előzmény: Sancho (#926)
Magpet!
A coloradonál volt régen az 1000 poi + 2000 láda (ha jól emlékszem a számokra) korlát. Ez már elmúlt az új fw-ektől?
Csak kíváncsiságból kérdezem az oregánóban ez, hogy van?
A coloradonál volt régen az 1000 poi + 2000 láda (ha jól emlékszem a számokra) korlát. Ez már elmúlt az új fw-ektől?
Csak kíváncsiságból kérdezem az oregánóban ez, hogy van?
Oregon" 400t Changes made from version 2.85 to 2.86: [link]
* Please report any problems with beta software to OregonBeta@garmin.com.
* Added distance and bearing to point when reviewing a Custom POI
* Improved map panning and zooming when shaded relief is turned on
* Improved GPS performance at slow speeds in tree cover
* Improved Custom POI database organization
* Improved Custom POI spell search
* Fixed possible shutdown when reviewing a Tide or Current Point using Where To?
* Fixed possible shutdown when searching for an address and selecting Search All cities
* Please report any problems with beta software to OregonBeta@garmin.com.
* Added distance and bearing to point when reviewing a Custom POI
* Improved map panning and zooming when shaded relief is turned on
* Improved GPS performance at slow speeds in tree cover
* Improved Custom POI database organization
* Improved Custom POI spell search
* Fixed possible shutdown when reviewing a Tide or Current Point using Where To?
* Fixed possible shutdown when searching for an address and selecting Search All cities
Ha minden igaz a temil címedre ment egy .zip az eredeti és a módisitott .gpx-el.
Előzmény: magpet (#924)
Ha úgyis kéznél van, átdobod egy emilben? Köszönjük! A felfedezést is. :)
Házigazda
Előzmény: Togo (#923)
Megvan a jelszó! :D
A file fejében a gpx xmlns kezdetü tagaet lecseréltem arra ami .com-rol lejövő file elején is van, valamint a link tag-et kicseréltem url -tagra, ahogy az a GC-röl lejövőben is van és hopp, a mapszósz már meg is ette.
Csak ennyi vele a bibi
A file fejében a gpx xmlns kezdetü tagaet lecseréltem arra ami .com-rol lejövő file elején is van, valamint a link tag-et kicseréltem url -tagra, ahogy az a GC-röl lejövőben is van és hopp, a mapszósz már meg is ette.
Csak ennyi vele a bibi
Előzmény: magpet (#915)
Régebben voltak gondok a profilok körül, időnként pl. a track-beállítások "másztak el". Most ezek szerint az Oregonod gondosan ügyelt a (nem is) lithium akkuk épségére, és már 3V feszültségnél kikapcsolt.
Házigazda
Előzmény: Kolyok (#921)
Na a gond megoldódott. Nem tudom, hogy mitől, de profil váltáskor átállt Lítium aksira. Érdekes, mert ezeket a beállításokat ellenőriztem még az elején... Na meglássuk,hogy most hogyan bírja. Mivel ma fél óra alatt nem merült semennyit kb. ezért nagy baj már nem lehet...
Üdv.
Üdv.
8 db elemmel próbáltam. Eddig ment mint egy kisangyal. Hétvégén voltam fotózni. Egy darabig ment rendesen, aztán amint az első elem lemerült, onnan kezdve elkezdte zabálni az aksikat. Eső nem volt csak napsütés....
Előzmény: Sancho (#919)
Ha nem korrodált az elem saru, és az akku máshol is így teljesít, akkor az akku van oda.
Előzmény: Kolyok (#918)
Hello Mindenki!
Volna egy kis gondom a nem is annyira öreg Oregon 300-asommal. Hátha látott már valaki ilyet. Belerakom a készülékbe a frissen töltött és új Eneloop aksikat és kb. 1-2 óra vagy még annyi sem kell neki, de leszívja az aksit... Van valakinek valami ötlete? NIMH-ra van rakva az aksi és a legújabb firmware van rajta... Ki és bekapcsolt kijelző mellett is u.a.
ÜDv.
Béla
Volna egy kis gondom a nem is annyira öreg Oregon 300-asommal. Hátha látott már valaki ilyet. Belerakom a készülékbe a frissen töltött és új Eneloop aksikat és kb. 1-2 óra vagy még annyi sem kell neki, de leszívja az aksit... Van valakinek valami ötlete? NIMH-ra van rakva az aksi és a legújabb firmware van rajta... Ki és bekapcsolt kijelző mellett is u.a.
ÜDv.
Béla
Siker, köszönöm! Egy darabig szívattam magam, mert mindig csak a megtaláltakat listáztam (félrenyomva) az Oregonon a ládákat. Kábé háromszor rámásoltam a GPX-t, még1x letöltöttem csak 500 GC-t tartalmazó cache-t is, aztán jöttem csak rá önmagam szívatására. :-D
Előzmény: magpet (#909)
Tudom. De ugy szoktam ellenörizni, hogy jó-e a GPX. HA ms nyitja mehet coloradóra, ha nem akkor nem mert a colorado összeronditja magát tőle. Ha a groundspeakos dolgokat kiszedem akkor nyitja ez ok. Viszont összehasonlitgattam egy olyan GPX-el amiben vanak groundspeak tagek és nyitja, ezzel amit innen töltök és most értetlenül nézelődöm. Elméletileg minden rendben, nincs elirás ilyesmi és mégsem. Szóval született egy uj játék nekem akaratlanul is. :) Ha megtaláltam a jelszavát majd közzéteszem. :)
Előzmény: magpet (#912)
A MS eleg kenyes gpx-ugyben, de megsem arra optimalizaltunk. GGPX-et nincs sok ertelme MS-ban nyitni, mert csak kioli belole a lenyeget. Elvileg kene neki (a groundspeak tagek kihagyasaval), jol vegig kene bogaraszni tagrol tagre, hogy mivel van baja. Addig is MS ala klasszikus gpx! :)
Házigazda
Előzmény: Togo (#911)
Az mennyire normális, hogy akár ékezettel, akár ékezet nélkül kérem ezt a formátumot, a kapott GPX-et a mapszósz nem nyitja meg, mert azt mondja, hogy a letöltött file nem importálható. Az eddigi tapasztalataim alapján az groundspeak-os GPX file, amit a mapszósz nem tud megnyitni, azt a Colorado se eszi meg.
Előzmény: magpet (#909)
A TÉRKÉP oldalon alul a formátumok közül válaszd a groundspeak gpx-et! Javaslom, hogy inkább ékezet nélkül, mert mintha bizonyos vasak bizonyos firmware-ei tudnának néha borulni az árvíztűrő tükörfúrógéptől. :)
Házigazda
Előzmény: Sancho (#907)
Honnan, mit és hogyan kell letölteni a Coloradora, hogy a GG pontok a Geocaching menü alá kerüljenek teljes leírással a GC pontok mellé?
Ez az egyik módja. A másik, hogy a programozó bácsi, aki a ggpx-letöltést előídézi, a long description tag elejére ügyesen beszúrja a magasságot. :)
Házigazda
Előzmény: fefe1968 (#905)
Úgy érted, hogy a ládaleírást a user már úgy írná, hogy beleírja a magasságot, telefonszámot és egyéb hasznos dolgokat is és akkor a leírásban megjelenne? A gpx fájl letöltése egyetlen standard formátumban lehetséges, semmi beállítás nem változtatja meg a tartalmát (ezt már végig zongoráztuk).
Előzmény: magpet (#904)
A ggpx-ben nem jelenik meg sajnos. Egyetlen háztartási megoldás lenne: a magasság-adatot a leírásba belegyártani, mikor generálódik a ggpx.
Házigazda
Előzmény: fefe1968 (#903)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |