Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Ízés dolga. Én akkor tévedek el, ha pörög a térkép. A fejben forgatás sokkal egyszerűbb feladat, mint a szélkakasként pörgő térképen kitalálni egy irányt. Legalábbis nekem. :)
A dolog talán onnan is eredhet, hogy annak idején sokat RC-ztem. Ott pedig a balra csak akkor balra, ha az autó épp távolodik tőlem. Ha közeledik, akkor bizony minden megfordul. Érdekes módon nem tartott sokáig megszokni, de úgy tűnik, a térképnézegetési szokásaimat nagyban befolyásolta. :)
A dolog talán onnan is eredhet, hogy annak idején sokat RC-ztem. Ott pedig a balra csak akkor balra, ha az autó épp távolodik tőlem. Ha közeledik, akkor bizony minden megfordul. Érdekes módon nem tartott sokáig megszokni, de úgy tűnik, a térképnézegetési szokásaimat nagyban befolyásolta. :)
Házigazda
Előzmény: fefe1968 (#1000)
A forgatós térképet használom én is. Elárulom, a papírtérképet sosem forgattam, viszont szerintem sokkal őrítőbb, ha két jobbos kanyar után a nyíl lefele megy, te pedig előre. Ha bemondja, hogy fordulj jobbra, a nyíl meg balra indul, akkor nem hinném, hogy az egyszerűbben lenne értelmezhető, mintha mindig a menetirány szerinti haladásod irányába mutatná az utat. Egy barátom, a parkolóból sem bír kiállni, ha a térkép nem pörög be menetirányba :)...
Sőt a térképen is így tudok megmutatni mindent, mert tudom, hogy tőlem mi van jobbra és balra, de senki ne kérdezze, hogy délnyugatról indulva kelet felé éppen mi esik a bal kezem felé.
Sőt a térképen is így tudok megmutatni mindent, mert tudom, hogy tőlem mi van jobbra és balra, de senki ne kérdezze, hogy délnyugatról indulva kelet felé éppen mi esik a bal kezem felé.
Előzmény: scele (#995)
Az eseménycsésze oldaláról letölthető az összes pont. Én már összeraktam magamnak egy gdb-t a pontokkal és útvonalakkal, ezt átdobtam emilben.
A "gyáriban" vannak duplikált pontok (ha egy adott pont mondjuk a hosszúban és a közepesben is benne van), ezeket megszüntettem, és próbáltam ráutaló nevet adni nekik.
Az útvonalak route-ként és track-ként is benne vannak, válogathatsz ízlés szerint. :)
Fontos: ami biztos, azok a pontok! Az útvonal csak egy átalam tippelt verzió, hogy ehhez képest mit mond majd az itiner, azt nem tudhatom.
A "gyáriban" vannak duplikált pontok (ha egy adott pont mondjuk a hosszúban és a közepesben is benne van), ezeket megszüntettem, és próbáltam ráutaló nevet adni nekik.
Az útvonalak route-ként és track-ként is benne vannak, válogathatsz ízlés szerint. :)
Fontos: ami biztos, azok a pontok! Az útvonal csak egy átalam tippelt verzió, hogy ehhez képest mit mond majd az itiner, azt nem tudhatom.
Házigazda
Előzmény: Bacu (#994)
Ha ez egy mellékutcából kibukkanva történt, akkor a magyarázat egyszerű: a szép nagy széles Margit körútva kiérve megpillantott a cucc egy pár új műholdat, és ezért gyorsan korrigált. Magyarul kicsit arrébb tett.
Ha a dolog kapualjból kilépve történt, akkor pedig örülj, hogy a Margit körúton "mentél" 10m-t, és nem valahol Kamcsatkán! :)
Ha a dolog kapualjból kilépve történt, akkor pedig örülj, hogy a Margit körúton "mentél" 10m-t, és nem valahol Kamcsatkán! :)
Házigazda
Előzmény: Kolyok (#996)
Igazad van, de szerintem ha épp kocsiban használom, akkor ez nagyon praktikus. A gyalogosnál ez a megoldás úgysem érdekel... Ma kimentem az új firmware-el a közeli kajáldáig és egész érdekes dolgokat rögzített. Szerinte mentem vagy 10m-et a Margit körúton miközben csak kereszteztem a Margit körutat... Érdekes...
Előzmény: magpet (#993)
Ezen én is meglepődtem, hogy a kesserek 90%-a forgatós térképet használ. Valószínűleg Ők azok akik a papírtérképet is irányba fordítják. Nem baj ez, de amikor egyszer lemerült a csé a kocsiban, majd valaki berakta a tartóba az Ő ketyeréjét, hirtelen fogalmam nem volt, hogy hol vagyunk és merre haladunk. Én egy forgatós térképen teljesen elvesztem az irányérzékemet, mellesleg semmit nem lehet rajta megmutatni. :-)
Előzmény: magpet (#993)
Még nem, majd otthon. (otthon van a cucc, jelenleg munkahelyemen vagyok)
szerencsére lesz nálunk hétvégén pár GPS, így valakiével csak lejövünk a hegyről :)
(útbaeső ládákat is tessék felpakolni rá!!!)
tényleg, közepes útvonalról van valami gpx? vagy milyen módon lehet feltölteni az ellenörzőpontok koo-it? (bocs, ha láma kérdés volt, de még nem néztem nagyon a versenyt letöltésügyileg)
szerencsére lesz nálunk hétvégén pár GPS, így valakiével csak lejövünk a hegyről :)
(útbaeső ládákat is tessék felpakolni rá!!!)
tényleg, közepes útvonalról van valami gpx? vagy milyen módon lehet feltölteni az ellenörzőpontok koo-it? (bocs, ha láma kérdés volt, de még nem néztem nagyon a versenyt letöltésügyileg)
Előzmény: Zsolie (#989)
Szépnek szép, ez nem vitás. Viszont engem rettentően bosszant, hogy csak azt nem látom rajta, hogy merre haladok a világban. Mert ugye mindig előre, amiről 1998-ban (úttörőség vége) leszoktam. Ha kanyarodtam egyet jobbra, akkor azt a kijelzőn egy 90°-os eltéréssel szeretném észlelni a megfelelő irányban. Ha Debrecenbe megyek az M3-ason, akkor ne tűnjön úgy, mintha Vác felé haladnék a 2/A-n! :) Ízlések és pofonok... :)
Házigazda
Előzmény: Kolyok (#991)
Nálam eddig működik rendesen. Azért lesz nálam egy igen jól bevált Forerunner205, rajta a közepes túra útvonala. Sok lesz a csapatban az Oregon, ha mind egyszerre összeborul, legalább le tudjunk jönni a hegyről... :)
Egyébként olyan fw, ami kritikus hibákat produkál (megáll a GPS, nincs pozíció, nincs térkép, stb.) még nem dobott ki a Garmi tudomásom szerint. Keresési, megjelenítési anomáliák, mókás fagyások már megestek, de nem kell komolyan aggódnunk. :)
Egyébként olyan fw, ami kritikus hibákat produkál (megáll a GPS, nincs pozíció, nincs térkép, stb.) még nem dobott ki a Garmi tudomásom szerint. Keresési, megjelenítési anomáliák, mókás fagyások már megestek, de nem kell komolyan aggódnunk. :)
Házigazda
Előzmény: Zsolie (#990)
Köszönöm a Válaszotok! Igen perspektivikus nézet a legmegfelelőbb... Igen így azért sokkal barátibb az autóban a megjelenés. Pedig az elején ilyen volt. Ezt a magyar fordítást.... Nem váltottam át angolra, de lehet kellene...
Előzmény: magpet (#986)
Na én feltettem. Olyan érzésem van, mintha egy picit stabilabb lenne a rendszer. Majd meglátjuk hétvégén:)
Akkor itt a baj. Az "extrák" menü csak akkor bukkan fel a keresés alatt, ha vannak feltöltve adatok a POI Loaderrel.
Házigazda
Előzmény: optikus (#983)
Igen, ez egy mókás fordítási elb*szás. Eredetiben ezt "automotive mode"-nak hívják, ez lett a magyarban automata. :) Igazából pedig ez az, amit szokás volt 3D-nek hívni a Parlament megjelése előtt, igazából meg valamiféle perspektivikus nézetnek mondanám.
Házigazda
Előzmény: optikus (#985)
Sziasztok!
Nem vagyok benne biztos,h van ilyen funkció az Oregonban, de nem lehet valahogy kicsit más formában megjeleníteni a térképet? Nem 3D-re gondoltam, csak ne felülről jelenítse meg,hanem mint általában a GPS-eken kicsit felülről hátulról...
Nekem sem jelenik meg az Extra menü...
Nem vagyok benne biztos,h van ilyen funkció az Oregonban, de nem lehet valahogy kicsit más formában megjeleníteni a térképet? Nem 3D-re gondoltam, csak ne felülről jelenítse meg,hanem mint általában a GPS-eken kicsit felülről hátulról...
Nekem sem jelenik meg az Extra menü...
az. esetleg valaki egy kepet tudna felrakni rola mit is keressek? en nem toltottem fel semmit a mapsourcebol csak terkepet. lehet hogy ezert nincs?
Előzmény: magpet (#979)
Annyiban tér el az Oregon 400t és a Nüvi 205 GPS Extra menüje, hogy a Nüvin belépve megjelenik a Saját POI mappa, és csak abba belépve jönnek elő a feltöltött POI csoportok mappái. De innen kezdve megegyezik a működés; a mappák nevei a POI Loaderrel feltöltött mappák nevei.
A 2.93 béta azonban az így felrakott POI-k esetén jelenleg nekem csak egy szürke pöttyöt tesz ki a beállított ikon helyett, előtte szabványos Cities kisházikó volt. (Így tárolom a Kedvencek pontjaimat, nem Waypoints alatt.)
A 2.93 béta azonban az így felrakott POI-k esetén jelenleg nekem csak egy szürke pöttyöt tesz ki a beállított ikon helyett, előtte szabványos Cities kisházikó volt. (Így tárolom a Kedvencek pontjaimat, nem Waypoints alatt.)
Előzmény: magpet (#979)
Eddig nem olvastam bug-ról, jól megy az új béta.
Egy arc arra panaszkodott, hogy repülőgépen 100mph esetén a 3D DEM nem rajzolódik ki. Nincs jobb dolga repülés közben... :-D
Egy arc arra panaszkodott, hogy repülőgépen 100mph esetén a 3D DEM nem rajzolódik ki. Nincs jobb dolga repülés közben... :-D
Előzmény: Bacu (#980)
Valaki próbálta már az új firmwaret?
Érdemes felpakolni? (azért a kérdés, hogy ne a szombati túra alatt járjak vele pórul :)
Érdemes felpakolni? (azért a kérdés, hogy ne a szombati túra alatt járjak vele pórul :)
Oregon300? 2.93b? Mert nekem ebben az osszeallitasban latszik, es jelenleg a custom poi-ba visz.
Házigazda
Előzmény: optikus (#978)
Dehogy nem! Akár Te is! ;)
- Katt ide: [link]
- "Oregon" szó átír "Colorado"-ra, vagy "Colorado 300"-ra
- "Run Pipe" gomb megnyom
- "Get as RSS" sárga ikon katt, és lám, kész az RSS! ;-) [link]
- Katt ide: [link]
- "Oregon" szó átír "Colorado"-ra, vagy "Colorado 300"-ra
- "Run Pipe" gomb megnyom
- "Get as RSS" sárga ikon katt, és lám, kész az RSS! ;-) [link]
Előzmény: Dzsozy (#973)
Na ennek igazán örülök. Eddigi tapasztalataim alapján a csé sokkal szebb csiganyálat húzott, mint az oregon. (már ahol látott a csé műhódat)
Most végre ezek szerinte ez megjavult.
GCTT-n tesztelem az ügyet.
Most végre ezek szerinte ez megjavult.
GCTT-n tesztelem az ügyet.
Előzmény: Sancho (#971)
Azt írja a [link] egyik főokosa, hogy a tesztjei alapján eddig a legjobb tracklogot a 2.93 béta firmware húzza, végre olyan, mint a 60CSx-szé. A kis lassú mozgásokkal macerált sokat, mert azzal volt baja. Még teszteli, de eddig bejött neki.
Lásd a képet az előző fw-ekkel együtt:
Lásd a képet az előző fw-ekkel együtt:
Megbuheráltam a ggpx fájlt. A ládaleírás kiírja a magasságot, és a rejtő tel számát is.
Képet nem tudok feltölteni, pedig készítettem screenshotot...
Csak hát ez a módszer elég macerás, főleg ha több száz ládát töltesz le egyszerre, és tartalmaz a fájl :(
Képet nem tudok feltölteni, pedig készítettem screenshotot...
Csak hát ez a módszer elég macerás, főleg ha több száz ládát töltesz le egyszerre, és tartalmaz a fájl :(
Arra tippelek én is titkon, hogy jön a geotag pic elérés az Extras alá. Végül is valamiért van az a 4 GB belső memória, mi másért? A teljes net is elfér 10 DVD-n a pornóoldalak nélkül. ;)
Előzmény: magpet (#968)
Nuviken is szokas "extrak" ala eldugni a Custom POI-t. Ott van szep felajanlas is, miszerint tovabbi extrakat toltogethetsz a garmin.com-rol sosem melyedtem bele, gondolom itt is ez varhato. Tan valamifele rich-poi elokeszites?
Házigazda
Előzmény: Sancho (#966)
A pont "rendes" adatai kozott igen, de a groundspeak tagek kozott nincs magassag. Az Oregon/Colorado gc-menujeben levo dolgok pedig ez utobbibol keszulnek. Persze ott a magassag is, de a ggpx-olvasot valamiert nem erdekli. A kitalalok talan nem ereztek fontos adatnak. Pedig en sem bannam, ha ott lenne.
Házigazda
Előzmény: fefe1968 (#965)
A 2.93 Beta verzióban a Custom POI neve miért lett Extras? Mondjuk elég hülye név a Custom POI, de vajon mi lehet az átnevezés oka? Mit akarnak ezzel a menüvel kezdeni?
Előzmény: magpet (#964)
MapSource-ben a ládatulajdonságoknál benne van a magasságadat, de Colorado/Oregonon nem lehet előbányászni.
Előzmény: pokers (#944)
Látom mire gondolsz, de nekem igazából a térképről hiányzik a különböző ládanév. Azért így már annyival könnyebb, hogy ha már ott vagyok akkor a listából meg tudom állapítani, hogy hol. :)
Jobb később, mint soha! :)
Jobb később, mint soha! :)
Előzmény: H.Gábor (#957)
Igen, két fajta akohol probléma van, a tiétek a ritkább!
Aztán van a másik a James Hetfield féle: "Súlyos gondjaim vannak az ivással mert két kezem van, de csak egy szám!"
Aztán van a másik a James Hetfield féle: "Súlyos gondjaim vannak az ivással mert két kezem van, de csak egy szám!"
Előzmény: magpet (#958)
Szerintem Gabor arra gondol, hogy sem szg, sem en nem iszunk alkoholos dolgokat. Legalabbis remelem, hogy nem egyeb oldalak egyeb szereploinek alkohol-problemairol van szo... :)
Házigazda
Előzmény: Sancho (#951)
Be, illetve a lista eleve számozott, csak GC előtaggal a számozása nem fér ki a megjelenithető mezőbe. Na persze, ha ládaneveket kérek akkor nem látszik, csak ha GC kod szerinti listát.
Előzmény: H.Gábor (#953)
Itt a GPSGamesen a rejto neve es telefonszama benne van a Hint-ben, latja is az Oregon/Colorado/N550 rendesen.
Házigazda
Előzmény: pokers (#944)
Nem használok! Most éppen azon agyaltam, hogy talán épp ez a gond.
:)
Neked colorado beszámozza???
:)
Neked colorado beszámozza???
Előzmény: Togo (#949)
Erre tudom a megoldást :)
1xű. Csupán a letöltésnél ki kell választani az "előre definiált sablonok"-nál a "rövid név nagybetűkkel, gc nélkül".
És lám, a ládanév után megjelenik a szám, hogy hanyadik pont a sorban...
1xű. Csupán a letöltésnél ki kell választani az "előre definiált sablonok"-nál a "rövid név nagybetűkkel, gc nélkül".
És lám, a ládanév után megjelenik a szám, hogy hanyadik pont a sorban...
Előzmény: H.Gábor (#943)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |