Általános GPS-es kérdések: készülékek, szoftverek, térképek.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
2008-05-09 18:59:08
Egy jó vételi helyre kirakott gps, ha rögzíti a tracklogot akkor egy kb 15..20m körüli átmérőjű gubanc keletkezik. Az átlag az valahol a gombóc közepét, mig az egyedi mérések a gombóc bármelyik pontját adhatják. Nyilván az átlagolási idővel a véletlen hibák csökkenthetők. Persze marad még hiba így is. Pl az ionoszféra torzitása nem változik gyorsan így nem átlagolódik ki.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: zem (#37)
2008-05-09 18:50:46
Hálásan köszönöm az átlagolásod! Mostmár komolyan izgatja az agyacskámat ez az átlagolás. Pupu és Csuhás vistája cirka 1m különbséget átlagolt össze. A tiéd 8 méterrel arrébb tette (az ő mérésüket tettem meg alapnaka csonttárnál). Kérdés: a simán napra kitett gps, figyelve, legnagyobb pontosságnál - letéve a pont, illetve ugyanott egyet átlagoltatva mit hoz ki, mekkor a különbség? Mindezt persze a különböző kütyüknél - mekkora eltérésekkel dolgoznak egymáshoz képest?
zem

Előzmény: Janó (#32)
2008-05-09 18:39:03
Köszönöm szépen korrekt és higgadt válaszod! :-)
zem

Előzmény: magpet (#28)
2008-05-08 22:12:08
Keress... most leírhatnám újra...
szóval a jelzések egymás után jelenthetik egy bináris szám jegyeit. Ami pedig lehet jelszó. Kérdezz ha tudsz, és válaszolok.

De lehet a jelszó másképp is. Pl egy úton a jelzés lehet Elölről Oldalról vagy Hátulról látható. Ezek után egy pár száz méter így irható le:
EHHOHEHEEE. Ez akár jelszó is lehet. Ebben még kettes számrendszer sincs.
Ok?
Csuhás
Moderátor

Előzmény: scele (#33)
2008-05-08 22:09:41
Szvsz ha már kitaláltad csináld is meg! látod a szőkék nem is értik....:-))

Előzmény: Csuhás (#30)
2008-05-08 21:53:25
Szerintem szőke vagyok, mert ezt nem értem. :-)

Előzmény: Csuhás (#31)
2008-05-08 21:24:45
Ma délutáni kisétáltam a hidacskához, és rögzítettem egy sima pontot, utána pedig átlagoltattam egy kicsit, részletek a játék fórumán.

2008-05-08 14:59:32
Kersss egy turistautat a területen, Mérj be egy turistajelzést, lehetőleg egy magányost választva. Majd pl északra elindulva figyeld a jelzéseket, ami előre nézve látható azt tekintsd 1-nek, ami visszanézve az legyen a 0 ami oldalt van azt ne vedd figyelembe. A kapott számot alakítsd át decimálisra, és kész a jelszó. Mondjuk 20..22 jegyű számnál már nem fogják heckelni. Megadhatod a legkisebb, és a legnagyobb helyiértékű "bit" koordinátáját is.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: Csuhás (#30)
2008-05-08 14:52:51
Volt egy ötletem, amit nem fogok megcsinálni. De mert tetszik közzéteszem hátha más felhasználja.
Lényeg az hogy minden természetvédelmi szempontot figyelembe véve lehet így rejteni védett területre is. Majd azt szabályszerüen lehet keresni. Hátránya hogy ha nem akarod nagyon elbonyolítani a gyalog kessernek, akkor könnyű préda a netkessernek is. No szóval:
Csuhás
Moderátor

Előzmény: magpet (#29)
2008-05-08 13:23:24
...talanul. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: magpet (#28)
2008-05-08 13:23:02
Ne menjen el a kedved, és Csuhásnak sem! Szerintem Szab úgy működik (majd kijavít, ha mégsem), hogy meglát egy feladatot, és azonnal a kihívást látja benne. Ha a kihívás épp netkessing-természetű, akkor ezt kell megoldania, hogy beálljon a lelki egynesúly. :) Ez a gc-n is kényes kérdés, mert aki komolyan veszi a megtalálás valódiságát (akár elrejtő, akár keresgélő játékostárs), az nem szereti a netkessinget. Viszont ha erőből tiltjuk és üldözzük, akkor a "túloldal" lesz felháborodva. Feltörhetetlen jelszó nincs (ld. Rat írása), aki törni akar, törni fog. Én is jobban szeretem, ha egy keresgélésről szóló játék a keresgélésről szól, és nem a jelszóreccsentésről, de jelszórendőrséget nem állítunk fel. Mindenki logol ahogy akar, cserébe higgadtan fogadja, hogy ennek nem mindenki örül maradék
magpet
Házigazda

Előzmény: zem (#18)
2008-05-08 13:18:49
A GPS hibahatára normál vételi viszonyok és rendes műhold-állás mellett 5-15m a hivatalos írás szerint. Tehát 5m-nél jobbra nem igazán illik számítani, de a pontosság lehet 15m-nél is rosszabb, ha ilyen-olyana zavaró körülmények támadnak. Az inverz-kessing körét egy darab számban neház meghatározni. Helyszíntől függ, és attól, hogy a rejtő mennyire szeretne nehzé feladatot adni a többieknek. Ha rosszak a körülmények, akkor nem illik 5m-t elvárni, míg a Hortobágyon felesleges egy 50m-es körrel könnyíteni a netkesserek (netgémerek :) dolgkát.
magpet
Házigazda

Előzmény: Pupu (#26)
2008-05-08 08:19:45
...azonos, vagy majdnam azonos eredményre jutni? Mekkora valójában az elvárható hibahatár, mekkora találati kört ésszerű kijelölni inverz kessing esetén?
Pupu

2008-05-08 08:17:33
Tegnap jártam a Csonttárnál. A tőlem telhető pontossággal mértem (211 másodperces átlagolás Garmin etrex Legend HCx-szel), de 10 méteren kívül landoltam, és majdnem ugyanígy járt előttem Csuhás is (10 méteres differencia, még elfogadva). Az lett a megoldás, hogy zem kitágította 15 méteresre az elfogadható kört. Feltételezem, hogy annak idején ő is gondosan mért.

Hasonló volt a helyzet az én Oroszlánszív játékomnál, ahol mások 10 méterrel eltérő pozíciót mértek, mint jómagam. Ott azonban nem annyira zavaró ez, mert nem a pontos pozíció megadása számít találatnak, hanem meg kell találni a jelszót, ami így is lehetséges.

Közérdekű kérdésem: hol van a kutya elásva? Hogyan járjak el, mint rejtő, vagy mint megkereső játékos? Hogyan lehet különféle kütyükkel, különböző időpontokban,
Pupu

2008-05-08 06:54:58
igazából 1et kellett megírni, már csak a játék oldalára mutató linket kell javítani benne, illetve a jelszó mintáját, és már mehet is.
kis számolással: 26 betű + 10 szám = 36 lehetőség. max 3sec. ilyet már többször futtattam.
2 ismeretlen betű esetén ez már 36^2=1296 lehetőség. ezt még végig tudom várni, olyan 2,5 perc. (1x futott, és vhol a vége felé volt a jó...)
3 betűnél már 46 656! ez olyan 90 perc (ha lineáris az összefüggés a próbálkozások száma és az eltelt idő között...), de közben néha megszakad a kapcsolat, lelassul... ezt már nem éri meg elindítani.
SylverRat
Moderátor

Előzmény: zem (#23)
2008-05-08 00:04:56
Az könnyebben netkesselhető (már) mint gondolnád! :-)
De tényleg egyszerű: nem kell rejteni és nincs gond (mérési pontatlanság pláne... sőt: scriptet is kevesebbet kell írnod.. :-P :-))
zem

Előzmény: SylverRat (#21)
2008-05-08 00:02:25
Nem kell törölnöd, annyit netkesselsz amennyi tetszik - érdekes játék az is. Csak ne sajnáld le a rejtőt ha elhiszi, vagy komolyan veszi amit írsz, hogy éjszakai biciklizés.. Az info nekem azért számít, mert ezek szerint mégis a gps-ünk mérése a pontatlan, és nem a visták átlagolási képessége.
zem

Előzmény: Szab (#20)
2008-05-07 23:59:39
nem értelek titeket...
máshol is tudtatok olyat rejteni, ami nem netkesselhető...
SylverRat
Moderátor

Előzmény: zem (#19)
2008-05-07 23:57:25
Én nem akartalak megbántani. Nem tudom miért érzed így. :(
Módosítottam a logomat, bár legszívesebben törölném most már, de hát sajna azt itt nem lehet...
Szab

Előzmény: zem (#18)
2008-05-07 23:45:40
Csuhástól függetlenül írtam azt, amit.
zem

Előzmény: zem (#18)
2008-05-07 23:44:40
Igen, voltam olyan kis naiv, hogy kinéztem belőled, hogy pont arra bicikliztél, és a sötét ellenére is rákerestél kitérővel egy új játékra. De talán nem cikizni (új logod) kell a rejtőt, hogyha magától nem esett le neki, hogy az éjjeli biciklizésed (az első logod ez volt) komolyan veszi. Magpeték oldalát nem akartam nehéz helyzetbe hozni, hogy Term.véd. területre ládát teszek. Más verzió még könnyebb netkesselhető lehetőséget adott. Persze ez a csonttár fórumába illik, de itt tudok csak így reagálni (sorry rendszergazdik!). Mindenesetre nekem elvetted a kedvem rejtéstől, köszi. Sok szerencsét Szab a Te rejtéseidhez!
zem

Előzmény: Szab (#15)
2008-05-07 23:41:01
Ok igazatok van. Nem illik az oldalhoz a 4mp korlátozás sem. Én meg túlteszem magam a dolgon, bár a rejtéstől egy kicsit elment a kedvem.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: SylverRat (#16)
2008-05-07 23:34:41
tiltakozom, a NOS (netkesserek országos szövetsége) nevében!
kéretik a szkripteket nem korlátozni, csak javítják az oldal helyezését a google keresőben! így is egyre nagyobb gondot jelentenek az egyre hosszabb jelszavak!
javaslom a jelszavak maximális hosszának korlátozását 10 karakterben, és csak [a-z0-9] karakterek használhatóságát!
:o) ;-)
SylverRat
Moderátor

Előzmény: Csuhás (#14)
2008-05-07 23:26:33
Oks, eddig is igyekeztem beleírni, de ezután jobban figyelek. Itt is javíttottam most, bár nem hittem, hogy bárki is kinézi belőlem, hogy éjjel ilyen messzire elmászok. :)

Esetleg mit szólnátok egy 3 próba/hét korlátozás bevezetéséhez? Szerintem az tök jól visszaszorítaná a netcachet! Ha ez esetleg túl szigorúnak bizonyul, akkor később ki lehetne harcolni a vezetőségnél egy lazítást, mondjuk 5 próba/hét. :)
Szab

Előzmény: Csuhás (#14)
2008-05-07 23:20:01
Továbbra is javaslok az oldalra a jelszóbeíráshoz mondjuk 4 másodperc késleltetést. Ja meg azt hogy ha valaki neten talál meg valami outdoor dolgot akkor írja már be a logba.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: zem (#13)
2008-05-07 23:16:45
A csonttár netkesselhetősége ellen: a térképeken máshogy szerepel. A keresett dolog többesélyes, hogy merre, vagy hogy... De persze, alapban minden felnyomható, csak pár sor - ahogy Sylverrat írná..
zem

Előzmény: Szab (#10)
2008-05-07 23:13:08
Ebben is van igazsag. Orulok, hogy olyan inverz mokat raktam, amit nem is probaltal netkesselni, pedig Te ebben elen jarsz. :)
Van egy ujabb jatek-otletem, ami szinten nehezen lesz netkesselheto, de ehhez szuksegem lesz egy par szabad orara. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: Szab (#10)
2008-05-07 23:10:24
Bizony, abban is oszinte Garmin chipset dobog. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: Csigabiga (#9)
2008-05-07 23:06:53
Szerintem a netkesselhetőség inkább attól függ, hogy térképen milyen könnyű belőni a helyet, kevésbé függ attól, hogy 10 vagy 20 méteres a sugár.
Ott van például a fellegvár. Én azzal nem is próbálkoztam(inkább elkarikáztunk SagiKkal), mert abszolút fogalmam sem volt, merre lehet. Több km-nyi lehetséges helyet pedig nem fogok végigpróbálni 20 méterenként, de még 50 méterenként se.:)
Viszont ez a csonttár elég jól belőhető a térképen, így igazán nem nehezít a dolgon, hogy 10 vagy 20 méterenként kell hozzá próbálkozni.

Persze ha bejön majd az 5 próba/hét akkor máris megszűnik a netcache, már ha ez egyáltalán probléma. :))
Szab

Előzmény: magpet (#2)
2008-05-07 22:39:30
Nekem volt kultikus műszerem! :o)
Annk idején azzal átlagoltam be a lákás koo-ját, a déli kilátású ablakba kirakva. Nemrég a hatvancsével is megtettem ugyanezt. A két átlagolás eredménye nagyon minimálisan tér el egymástól! :o)
A csét is kezdem kultikus műszernek tartani! :o)
Csigabiga

Előzmény: magpet (#8)
2008-05-07 22:32:03
Ha normális geometriával (=nem egyvonalban) látszik pár jó képességű műhold, akkor ez lesz a megoldás! Ennél szebb eredményt már csak egy kultikus műszer hozhatna. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: Janó (#6)
2008-05-07 21:51:10
Nagyon szépen köszönöm! :-)
(azért ha lehet tegyél egy pontot simán ott állva is, meg egyet átlagolva is - hasznos lenne a különbség)
zem

Előzmény: Janó (#6)
2008-05-07 21:46:04
Én guru nem vagyok, de a helyet ismerem, mert jópár éve szerettem volna ládát tenni arrafelé, de nem tettem pontosan a rossz vétel miatt. Ez is egy olyan érdekes hely, mint még jópár, ahol rosszabb a vétel néha, mint amit a domborzat és a fedettség miatt várnánk
Ha mostanában lesz egy kis időm kinézek Péterhez és átlagolok egyet a régi jó klasszikus GPSMap 60c-vel....:-)

Előzmény: zem (#1)
2008-05-07 21:43:37
Oksa, de nekem gyanús ez a Ti átlagolásotok (ill a kütyüjé...). Eléggé félrevisz sima környezetben.
A 20m-t elfogadom - de csak mert nincs tudásom (ebből a körből :-)) vitázni.
zem

Előzmény: Csuhás (#3)
2008-05-07 21:39:46
A terep egyik oldalról totál nyílt, másik oldalról pár fa, de ritkásak, még a lomb sem sűrű (mi lesz nyáron?!? :-(). Nincs ami visszaverné. Éljen a technika - ami minél fejlettebb - annál több a hibalehetőség, és a felmerülő probléma.. :-/
zem

Előzmény: magpet (#2)
2008-05-07 21:37:43
Gondos méréssel számolva, jó érték az a 15 méter. Sajnos az emberek a gps által a kijelzőre hazudott pontossági értéket gyakran készpénznek veszik, pedig részben marketing fogás. De bárki maga ellenőrizheti a kütyüjét. Ki kell rakni egy jó vételi helyre, vagy egy fél órára. Majd letöltve a tracklogot meg kell nézni mekkora gombolyag született. Nem nagyon hiszem hogy ez kézi gpsnél beleférne a 20m átmérőjű körbe...
Csuhás
Moderátor

Előzmény: zem (#1)
2008-05-07 21:35:11
Nem ismerem a végcél környékét, de terepviszonyoktól nagyban függhet. Ha van egy visszaverő felület (sziklafal, magas épület, vasszerkezetes akármi), akkor bizony bír bolondulni a SirfIII és az MTK (=HCx-ek) is. És persze nem mindig ugyanarra bolondulnak. Megeshet, hogy az átlagolásnál pár - ebből adódóan hibás - mérés elhúzza a végeredményt.
Arra nincs recept, hogy hány méter legyen a kör. A Hortobágyon 5m is puhányság, de a Tarjánka-szurdokban a 20-30m is lehet kevés. Olyat adj meg, amitől még nem lesz túlságosan netkesselhető, de azért van esély a teljesítésre. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: zem (#1)
2008-05-07 21:28:49
Guruk segítsetek!
A Csonttár játéknál jött elő a probléma: a Vista HCX-ek ha átlagolnak - elég más eredményt produkálnak. Konkrétan: mi 3x tértünk vissza a méréskor (nem vistával, hanem "csak" sirfIII), mindig 2-3 percig méregetve. A terep nyílt, nem sűrű lombozat, minimális eltérés lehetne csak. Az első éjjeli megtaláló 4 méteres pontossággal talált. Csuhás hcx-el 9,8 métert átlagolt össze, Pupu pedig 11,4 méterrel arrébb lőtt - szintén ilyen kütyüvel átlagolva. Mostmár növeltem az elfogadási kört 15 méterre, de ennyi erővel az egész Gerecsét is megadhatom.
Kérdések: Lehet, hogy az átlagolás csak ront egy "sima" méréshez képest? Szabad átlagolni vistával? Mi a sugár amit még célszerű megadni egy méréses játéknál?
zem

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |

Új megtalálások

Bejelentkezés