Általános GPS-es kérdések: készülékek, szoftverek, térképek.
Garmin, mégse GPS. Mi az? :)
FR60 teszt Kumin Feri tollából.
Aki egy huzamban 100m-nél is többet tud futni, annak ajánlom figyelmébe! :)
FR60 teszt Kumin Feri tollából.
Aki egy huzamban 100m-nél is többet tud futni, annak ajánlom figyelmébe! :)
Házigazda
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.
A legközelebbi kirándulásunk ( mikuláskor Holdvilág árok lesz) alkalmával a tanácsotok szerint teszek.
Majd beszámolok róla. Üdv :MRX
A legközelebbi kirándulásunk ( mikuláskor Holdvilág árok lesz) alkalmával a tanácsotok szerint teszek.
Majd beszámolok róla. Üdv :MRX
GCcito-rol van szó, ugye?
Megnéztem a jelenlegi koordinátáját és így semmi meglepő nincs a jelenségben. Azért csinálja ezt, mert ahhoz a ponthoz az NG szerint (de a tuhu szerint is) az M7-es a legközelebbi út.
A tervezésnél mindig azt nézi a kütyü, hogy az útvonalhálózatnak melyik pontja van legközelebb a célhoz. Nálad ez most az M7, így oda tervez, mindegy milyen módba van állítva, a GPSnek az elsődleges, hogy olyan közel vigyen a térképen szereplő utakon amilyen közel csak lehet.
Ugyanilyen lehet pl. a GCHOPP is, ahol az NG-n az M0-hoz van a legközelebb, így mindenképp azon fog vezetni ha oda tervezel. (Viszont a tuhun szerepel közelebb is út, úgyhogy az oda fog vezetni rendesen, M0 nélkül.)
Megnéztem a jelenlegi koordinátáját és így semmi meglepő nincs a jelenségben. Azért csinálja ezt, mert ahhoz a ponthoz az NG szerint (de a tuhu szerint is) az M7-es a legközelebbi út.
A tervezésnél mindig azt nézi a kütyü, hogy az útvonalhálózatnak melyik pontja van legközelebb a célhoz. Nálad ez most az M7, így oda tervez, mindegy milyen módba van állítva, a GPSnek az elsődleges, hogy olyan közel vigyen a térképen szereplő utakon amilyen közel csak lehet.
Ugyanilyen lehet pl. a GCHOPP is, ahol az NG-n az M0-hoz van a legközelebb, így mindenképp azon fog vezetni ha oda tervezel. (Viszont a tuhun szerepel közelebb is út, úgyhogy az oda fog vezetni rendesen, M0 nélkül.)
Előzmény: murry (#281)
1. Egyszerre egy terkep legyen bekapcsolva!
2. NaviGuide-on es CityNavigatoron tervezz uton (auto)
3. Gyalog hasznalj inkabb legvonalat, akarmelyik terkepen!
2. NaviGuide-on es CityNavigatoron tervezz uton (auto)
3. Gyalog hasznalj inkabb legvonalat, akarmelyik terkepen!
Házigazda
Előzmény: murry (#283)
Hi!
NaviGuide Hungary 5.3 NT ,+ Turistautak,
De ugyanezt teszi a CN Europe NT 2010 + Turistautak térképekkel is.
NaviGuide Hungary 5.3 NT ,+ Turistautak,
De ugyanezt teszi a CN Europe NT 2010 + Turistautak térképekkel is.
Tanácsot kérek!
Garmin 760- al járom az országot autós , kerékpáros beállításnál minden rendben, de a gyalogos az mókás.. Kiküld az M7-re és nem a legközelebbi gyalog ösvényen visz a célig.
A kesselést ezért gyakran a légvonalban beállítással csináljuk, vagy a kerékpáros módon.
Ez program hiba, vagy én csinálok valamit rosszul?
Példa: Érd ipar utcából sétáltam volna a szemétszedő kesig, de a 7-es úton akart vinni gyalog..:)
Garmin 760- al járom az országot autós , kerékpáros beállításnál minden rendben, de a gyalogos az mókás.. Kiküld az M7-re és nem a legközelebbi gyalog ösvényen visz a célig.
A kesselést ezért gyakran a légvonalban beállítással csináljuk, vagy a kerékpáros módon.
Ez program hiba, vagy én csinálok valamit rosszul?
Példa: Érd ipar utcából sétáltam volna a szemétszedő kesig, de a 7-es úton akart vinni gyalog..:)
Bocs, de a héten offline voltam, most olvasom a történteket.
Nem arra a tartóra gondoltam, hanem [link]erre.
Nem arra a tartóra gondoltam, hanem [link]erre.
Előzmény: zferke (#272)
Nekem láthatók a saját POI-i / kedvencek/ ill.az akárhonnan letöltöttek is.Az Egnos csak kiváncsiságból érdekelne,városban keveset használom oda igazán alapból megfelel. Többször voltam vele turázni alapból nyilt terepen 6m-es pontosságot irt ki ha hinni lehet neki. POI pontok felvételénél lenne érdekes a nagyobb pontosság.
Előzmény: Saughassy (#276)
Az EGNOSssal tobb a nyug mint a haszon, es pont varosban hasznalhatatlan, ahol a gpsnek esetleg jol jonne a segitseg. Varoson kivul pedig boven eleg az a pontossag, amit nelkule is tud.:)
Előzmény: metal17 (#274)
Valoban megkavartam kicsit... szoval egyszeruen latszodjanak a poik, mikozben a cucc navigal. Mert alapbol csak a terkepnezos uzemmodban latszik, navigalas kozben nem. Legalabbis ezt panaszolta a tulaj, akinek a neveben kerdezek.
Előzmény: metal17 (#274)
Szevasz!
Nekem is 205-ösöm van. Nem tud. pontosan mire gondolsz,de navigálás közben a helyzetedet jelzó ,auto,nyil stb-ra böksz
rögziti a koordinátákat és felveszi a poi-k közé és atov. megjelin atérképeden.csak közben nevet kell adnod neki.Én viszont sehol nem találom 205 ös alkalmas e az EGNOS vételére?
Nekem is 205-ösöm van. Nem tud. pontosan mire gondolsz,de navigálás közben a helyzetedet jelzó ,auto,nyil stb-ra böksz
rögziti a koordinátákat és felveszi a poi-k közé és atov. megjelin atérképeden.csak közben nevet kell adnod neki.Én viszont sehol nem találom 205 ös alkalmas e az EGNOS vételére?
Előzmény: Saughassy (#273)
Reggelt.
205-ös Nüvinél navi közben van lehetőség a POIk térképre rajzolására? Ha igen, hogy?
Elore is koszi.
205-ös Nüvinél navi közben van lehetőség a POIk térképre rajzolására? Ha igen, hogy?
Elore is koszi.
Üdv!
Van egy nagy kérésem.
Ha valaki birtokol garmin 60-as szériához való touratech motoros/bringás tartót, tegye már meg legyenszíves, hogy körbefotózza nagy felbontásban, és elküldi nekem mailban.
Valami nem tiszta, amit jó lenne látni, de mostanában sajnos nem jutok el olyan helyre, ahol megnézhetném élőben.
A címem: schnitt@index.hu
köszi előre is.
Van egy nagy kérésem.
Ha valaki birtokol garmin 60-as szériához való touratech motoros/bringás tartót, tegye már meg legyenszíves, hogy körbefotózza nagy felbontásban, és elküldi nekem mailban.
Valami nem tiszta, amit jó lenne látni, de mostanában sajnos nem jutok el olyan helyre, ahol megnézhetném élőben.
A címem: schnitt@index.hu
köszi előre is.
A garmin.com-on már ott virít a Nuvifone. Úgy tűnik, az USA-ban at AT&T forgalmazza. Vajon ki fogja Magyarországon? Van felénk az AT&T-nek valamiféle meghosszabbítása?
Házigazda
Ez engem is érdekelne...
Eddig egyértelműen az volt a "javallat", hogy kapcsoljuk ki az EGNOS-t. Most - a fejlesztések után - mi a helyzet?
Eddig egyértelműen az volt a "javallat", hogy kapcsoljuk ki az EGNOS-t. Most - a fejlesztések után - mi a helyzet?
Előzmény: kovtom (#266)
Valaki legyen szíves magyarázza meg ezt a hírt: [link]
Ezt akkor most tudja a Garmin-om (Vista Hcx) vagy nem?! Egyáltalán mi mit használunk, ezt vagy más rendszert? Tudjuk ezt használni?
Köszi!
Ezt akkor most tudja a Garmin-om (Vista Hcx) vagy nem?! Egyáltalán mi mit használunk, ezt vagy más rendszert? Tudjuk ezt használni?
Köszi!
Rosszul írtam, nem megállapítás, hanem kérdés akart lenni, ha van rá megoldás???
Előzmény: MrZerge (#263)
MAP 60Cx esetén megoldható, hogy a TOPOG. szintvonalait kisebb részletességgel mutassa, ugyanakkor az egyébként választott (nekem így szimpatikus) TÖBB álláson hagyjam a térképek általános beállítását.
A baromi sok szintvonal teljesen takar minden egyéb infót.
A baromi sok szintvonal teljesen takar minden egyéb infót.
Fejlemények vannak 4.0 +csx ügyben, a tulaj szerint mégis az sdhc kártya lehetett a hunyó, most egy 2 gigas simaval ugy tunik teljesen jo a 4.0. Very erdekes, en azert maradok meg kicsit a 3.7-nel. :)
A 4.0-s CSx firmware-el, van valakinek tapasztalata mar? Tegnap elegge leszerepelt, az en 3.7-esem viszont szokas szerint tokeletes. :)
Alapveto bug volt, hogy a geoladak eltuntek a geocache menubol, viszont a waypointok kozott latszottak. Kikapcs-bekapcs es visszakerult. Tovabba neha masodpercekre elgondolkodott terkeprajzolas helyett.
Hasonlo tunetek valakinel? Ja es joval kevesebbszer jelzett EGNOSt mint a 3.7, bar a jelzett pontossag hasonlo volt.
A gond az, hogy a tulaj megaloman volt, es egy 8 gigas sdhc vel hasznalja, nyilvan az is bekavarhat. (Bar a gc problemat aligha okozhatja)
Alapveto bug volt, hogy a geoladak eltuntek a geocache menubol, viszont a waypointok kozott latszottak. Kikapcs-bekapcs es visszakerult. Tovabba neha masodpercekre elgondolkodott terkeprajzolas helyett.
Hasonlo tunetek valakinel? Ja es joval kevesebbszer jelzett EGNOSt mint a 3.7, bar a jelzett pontossag hasonlo volt.
A gond az, hogy a tulaj megaloman volt, es egy 8 gigas sdhc vel hasznalja, nyilvan az is bekavarhat. (Bar a gc problemat aligha okozhatja)
Basszus, nekem ez eddig le sem esett :D Nekünk is van csikszünk :D
Ha tényleg szeretnéd kipróbálni, akkor megbeszélhetjük ímélben. Legközelebb kb. 3-4 hét múlva megy, ha elkezdődik a napraforgó aratás.
Ha tényleg szeretnéd kipróbálni, akkor megbeszélhetjük ímélben. Legközelebb kb. 3-4 hét múlva megy, ha elkezdődik a napraforgó aratás.
Előzmény: zakany (#255)
Azt hittem csak viccelsz.. mert CSX.. de tényleg van ilyen:)))
Ez is tök jó! :)
Ez is tök jó! :)
Előzmény: berni (#252)
Komoly! :)) Mikor lehet menni "gyárlátogatásra" ??? :))
Minden vágyam, hogy ilyen dolgokat vezessek egyszer, valami veszélytelen helyen :DDD
Minden vágyam, hogy ilyen dolgokat vezessek egyszer, valami veszélytelen helyen :DDD
Előzmény: berni (#253)
Nem tudom, hogy idevaló-e ez a kérdés...
Elővettem a RoyalTek RBT-1100 bluetooth-os GPS és datalogger egységet. Majd megpróbáltam kommunikálni vele. Van erre valami step-by-step útmutató? Mert szégyenszemre nem boldogulok vele. (Az adatletöltést, beállításokat szeretném használni, az nem megy. Aktuális pozíciót átküldi telefonra is, GPSDemo.exe-nek is, GeoVisu-nak is - de ez nekem kevés - telhetetlen vagyok...)
Elővettem a RoyalTek RBT-1100 bluetooth-os GPS és datalogger egységet. Majd megpróbáltam kommunikálni vele. Van erre valami step-by-step útmutató? Mert szégyenszemre nem boldogulok vele. (Az adatletöltést, beállításokat szeretném használni, az nem megy. Aktuális pozíciót átküldi telefonra is, GPSDemo.exe-nek is, GeoVisu-nak is - de ez nekem kevés - telhetetlen vagyok...)
Kérem szépen, ne szapuljuk már a gazdásztársadalmat, nem ciki a traktor, sem a mg-i gps :D
Minden gazdának GPS-t! Igy megszünnének a területi viták, nem lehetne sutyiban áthelyezni a mezsgyekarókat, évröl-évre nagyobb darabot kiszántani a szomszédos földből.
Előzmény: zakany (#246)
Igen, majd ha elrakom a dughagymákat, akkor az antennát fogom használni az ültetéshez:)
(Lehet poi-nak is beadom a palánták helyét:)))
(Lehet poi-nak is beadom a palánták helyét:)))
Előzmény: Fairy (#245)
Azt nem tudom, de Te mindenesetre örülhetsz, a csixed benne van az első x-ben. :-) (Lehet, hogy ez csak a szúróbotos földművelés keretein belül szúróbotként való alkalmazásra, illetve a gyűjögető életmódhoz az összes vadmálnás terület útpontként való eltárolását jelenti?)
Előzmény: zakany (#243)
OmniStar és GNSSnetre ha előfizetek, ezek a GARMIN GPS-ek tudják fogadni a korrekciós jelet? (nem akarok, csak kiváncsi vagyok..)
5 cm pontosan tudnám akkor vezérelni a traktort! (bár nincs is traktorom)
5 cm pontosan tudnám akkor vezérelni a traktort! (bár nincs is traktorom)
Előzmény: Fairy (#242)
Tudjátok, hogy melyik a legjobb mezőgazdasági GPS?
Előbb tippelj, után nézz utána a válasznak. Így érdekesebb :-)))
Vagy ezt a Tudok egy viccet :)be kellett volna írni?
Előbb tippelj, után nézz utána a válasznak. Így érdekesebb :-)))
Infó:
Holtversenyben a következők:
- GARMIN eTrex Vista HCx
- GARMIN Oregon 200
- GARMIN GPSMAP 60Csx
- GARMIN GPSMAP 76CSx
- GARMIN Oregon 300
- GARMIN Colorado 300
- GARMIN Oregon 400t
- GARMIN GPSMAP 276C
- GARMIN GPSMAP 278
(Forrás)
- GARMIN eTrex Vista HCx
- GARMIN Oregon 200
- GARMIN GPSMAP 60Csx
- GARMIN GPSMAP 76CSx
- GARMIN Oregon 300
- GARMIN Colorado 300
- GARMIN Oregon 400t
- GARMIN GPSMAP 276C
- GARMIN GPSMAP 278
(Forrás)
Vagy ezt a Tudok egy viccet :)be kellett volna írni?
A GPX mappában van egy TEMP fajl/mappa?/ ebben vannak
az utvonalak csak egy mert állandóan felülirja. Ha amapszóson csinálok egy utvonalat és a kütyüre töltöm itt jelenik meg.
A mapszószon látom, a Google Eart on is. De magán a kütyün hogy tudom megjeleniteni mert simán a térképen nincs ,hogy lehet behivni. ma próbálgattam a trackot minden oké de csináltam egy nagy négyszöget mezőn a csiganyál mutatja
de nyomvonalként nem jelenik meg a PC-n az előtte és az utána rögzitett ut is ott van , pedig a négyszög csiganyál a kűtyü térképén látható
Előzmény: Togo (#240)
Leginkább tapasztalat. Van Colorado és Nüvi is a háztartásban és már piszkálom egy ideje őket. :)
Előzmény: metal17 (#239)
Kicsit elkerültük egymást ,mint olvashatod sikerült igy már tudom ezt is használni. Honnan lehet ilyen ismereteket szerezni a nüvi 205-ről mert az adott ismertető szinte semmi,a saját sugója valamivel több de nagyon kevés az információ az eddigieket is
több/ 3-4/ fórumon szedtem össze. ha nem probléma még később kérdezek. Köszi.
több/ 3-4/ fórumon szedtem össze. ha nem probléma még később kérdezek. Köszi.
Előzmény: Togo (#238)