Geocaching.hu és GPSGames.hu alkalmazás Androidra.
Letöltés: aktuális verzió | verziótörténet | FAQ
2011-02-12 07:01:29
Sejtettem, hogy ez állhat a dolog hátterében.
Azért csípőből ezzel próbálkoztam, mert nekem ez a fullos offline változat lett volna a hiánypótló megoldás.
Ugyanis a garminba amúgy is betolom az adott környék ládáit. A dolog pikantériája, hogy sajnos az sem tudja az összeset egyszerre kezelni.
Abszolút érthető, hogy elhasal egy 14M-ás html fájlon a szerkezet (szétbontva ez már nem okozna gondot. De látható, hogy még a nagy garminnak sem sikerült ezt featurát jól megoldania).
Az igényeken nem kell nagyon meglepődni, a hülye user már csak ilyen, mindent akar. ;)

Nem mellesleg pedig maximális respect, tényleg egy pöpec kis alkalmazást sikerül(t) összehoznod.

ui: érzem, hogy lassan váltanom kell a dominós csomagról valami okostelefonbarát megoldásra, hogy tavasszal már érdemei szerint tudjam használni a programodat.
Infó:
csak ne utálnám ennyire a telekom cégeket...

pihe

Előzmény: BigMick (#161)
2011-02-11 22:13:32
Hát nem kispályás dolog mindjárt 2674 db láda komplett leírásával kezdeni a betöltési próbát. Amúgy a program elszállás oka: kifogyott a memóriából. Más szóval: túl nagy volt a falat.
Azért kíváncsi lettem volna, mit kezdesz vele, ha valahogy sikerült volna mégis begyömöszölni mind az összes láda leírását a kütyübe :)
Na, de legalább tudjuk, (ami azért sejthető volt), hogy ekkora fájlt egyben nem szeret megenni a program. Mondjuk az alapvető felhasználási mód az lenne, hogy célzottan betöltesz egy épeszű adagot, amit mondjuk egy hétvégi ládavadászat során esélyes megkeresni, egy viszonylag szűkebb körzetben.
Ez nálam pár tucat ládát szokott jelenteni egy-egy alkalommal. Aztán mikor hazaérünk, törlöm a listát, és mikor legközelebb megyünk ládászni, akkor megint célzottan töltök rá egy reálisan leküzdhető mennyiséget.
Ha mindenáron ilyen tömeget akarsz rátölteni, akkor muszáj szeletelni a dolgot, nem 1 bazi nagy fájlba letöltve mindent, hanem több kissebbre bontva. Hogy konkrétan hol van az a határ, amit még megeszik a program gond nélkül, az függ attól, hogy a kütyüdön épp mennyi a felszabadítható memória, mennyire volt bőbeszédű a rejtő, stb.
BigMick

Előzmény: pihe (#160)
2011-02-11 19:18:22
Szia BigMick,

Leteszteltem az offline featurát.

Letöltöttem a caches.html fájlt (full_caches.html néven, ez elvileg a teljes mo-i ládák listája lenne)
Majd megpróbáltam megnyitni.
Betöltés SD kártyáról.
Betallóztam.
Majd... kiírta html átkodolása utf8 formátumra.
És végül: Bocsánat! A g:hu alkalmazás váratlanul leállt.

Ide feltöltöttem az általam letöltött full_caches.html fájlt, és a program által generált logot.
caches.html: [link] (bezippelve)
log: [link]

gép: samsung galaxy 3, android 2.1

Köszönöm a fáradozásod!
pihe

Előzmény: BigMick (#159)
2011-02-11 17:56:15
Új tesztverzió: 1.2.0
Újdonságok:
- GC adatok kezelése sokat bővült:
-- Gyorsult (kisebb netes adatforgalom mellett) a ládaadatok letöltése
-- Az egyszer letöltött ládaadatokat megjegyzi, újra belépés után is azonnal láthatók (mindaddig, míg egy Törlés funkcióval ki nem törlöd)
-- Ládaadatokat lehet offline módon is kezelni: geocaching.hu-ról html formában letöltött ládaadatok fájlját (jellemzően caches.html) rámásolod az SD kártyára, és onnan betölthetők az adatok a programba
-- Ládalista menüjéből egy mozdulattal a lista összes ládájának ikonja kipakolható térképre
-- Ládalistán azonnal frissül a láda távolsága, ha változik a pozíciód
-- Ládalista mindig távolság szerint növekvő rendezettségben mutatja a ládákat (menet közben is automatikusan átrendeződik)
-- meg még pár apróság
BigMick


Új megtalálások

Bejelentkezés