1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
Amiket írsz, abból nekem az jön le, hogy a kütyü szépen kapja a jelet a GPS-től, aztán egyszer csak átvált hálózat alapú helymeghatározásra.
Most hangolom azt az algoritmust, amelyik a helymeghatározás nyers adataiból eldönti, hogy a valamelyik helymeghatározási háttérszolgáltatástól kapott értéket elfogadja-e legfrissebb koordinátának, és továbbengedje az azt igénylő alkalmazás (pl. iránytű) felé, vagy inkább dobja el.
És itt sok mindent kell figyelembe venni: mikori az adat (lehet, hogy régebbi, mint az, amit legutoljára már átengedett), mekkora a becsült pontatlansága (ez az Accuracy érték), stb.
És pont ez az Accuracy tud megtévesztő lenni, mert bár az Android gyárilag biztosítja a vas által szolgáltatott pozícióból ennek a lekérdezhetőségét, de a vas nem mindig adja ezt az értéket!
Vagy 0-t ad helyette, ami rohadtul megtévesztő.
Az algoritmust most úgy módosítom, hogy ne csak az Accuracy értéket vegye figyelembe, hanem azt is, ki mondta az adott pozíciót. És lehetőleg igyekezzen a GPS-nek hinni...
Az átlagolásos pozíciómérést is be fogom rakni valahová, jó ötlet.
Én ugyan nem pont az iránytűre gondoltam.
Most hangolom azt az algoritmust, amelyik a helymeghatározás nyers adataiból eldönti, hogy a valamelyik helymeghatározási háttérszolgáltatástól kapott értéket elfogadja-e legfrissebb koordinátának, és továbbengedje az azt igénylő alkalmazás (pl. iránytű) felé, vagy inkább dobja el.
És itt sok mindent kell figyelembe venni: mikori az adat (lehet, hogy régebbi, mint az, amit legutoljára már átengedett), mekkora a becsült pontatlansága (ez az Accuracy érték), stb.
És pont ez az Accuracy tud megtévesztő lenni, mert bár az Android gyárilag biztosítja a vas által szolgáltatott pozícióból ennek a lekérdezhetőségét, de a vas nem mindig adja ezt az értéket!
Vagy 0-t ad helyette, ami rohadtul megtévesztő.
Az algoritmust most úgy módosítom, hogy ne csak az Accuracy értéket vegye figyelembe, hanem azt is, ki mondta az adott pozíciót. És lehetőleg igyekezzen a GPS-nek hinni...
Az átlagolásos pozíciómérést is be fogom rakni valahová, jó ötlet.
Én ugyan nem pont az iránytűre gondoltam.
Előzmény: heidricha (#603)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |