Geocaching.hu és GPSGames.hu alkalmazás Androidra.
Letöltés: aktuális verzió | verziótörténet | FAQ
2012-02-17 15:06:44
Pontosítok:
az 1.4 csak a Mapsforge térképeknél felejti el mutatni mozgás közben a pozíciót, Osmdroid-nál jól műxik.
BigMick

Előzmény: gonczi (#873)
2012-02-17 13:33:48
update: ismét elindult a sárga nyíl és megint szépen követi az útvonalat. Nem csináltam vele semmit. Ki érti ezt?
Más: reggel beállítottam a nyomkövetési szintet ALL-ra.
Most megint INFO-n volt.
Ez a normál működése?
És egyébként mire használható?
gonczi

Előzmény: gonczi (#872)
2012-02-17 09:39:06
igen, pont ezt csinálja.
Bár nekem ma reggel az 1.4.3-at sikerült rávennem, hogy mutassa a mozgást: az M3-as bevezetőn a dugóban ugpgrade-eltem 1.3.28-ról 1.4.3-ra. Teljesen jól követte végig az útvonalat a melóhelyig. Gondolom, mert nem volt neki utolsó fix pzíciója.
Aztán amikor megint elindultam vele, beragadt a kis sárga emberke.
A nyíl is sárga volt. :)
gonczi

Előzmény: BigMick (#871)
2012-02-17 08:06:33
Na, közben rájöttem, hogy az 1.4-ben tényleg nem működik a pozíció kijelzése mozgás közben :-(
Más ikonnal akartam jelezni, hogy álló helyzetben vagyunk (ez a kis sárga emberke), és megint mással, ha mozgásban vagyunk (mozgásirányba mutató kék nyíl). És ez utóbbi megjelenítése helyett egész egyszerűen nem csinál semmit a program, hanem az utolsó fix (mozgás nélküli) pozíciót mutatja.
Rajta vagyok a javításon.
De az, hogy egy progi (mint most a g:hu) bénán kezeli le a kapott pozíció adatokat, semmit nem befolyásol azon, hogy a többiek mit kezdenek vele...
BigMick

Előzmény: gonczi (#870)
2012-02-16 21:20:39
ez így logikusnak hangzik, de emellett mégsem értem, amit tapasztaltam. (hozzáteszem, Csuhás is, aki az egészet generálta)
na, holnap megnézem megint, mit produkálnak egyéb alkalmazások, mert vagy az van, hogy nagytestvér figyel és minden egyéb próbálkozást blokkol, vagy 1.4-ben belekerült valami olyasmi, amire ŐK sem számítottak.
1.3.30-al még minden működött együtt, ahogy írod.
holnap azzal kezdek.
gonczi

Előzmény: BigMick (#869)
2012-02-16 20:52:41
Ha nem a gps szolgáltatás hibája volt, akkor csak azt tudom elképzelni, hogy a g:hu valami módon blokkolja - vagy mit csinál - a pozícó érzékelést/tárolást/térképnézet frissítést, és nem csak saját magánál.
Android alatt a dolog a következőképpen megy:
- bármely program (pl. g:hu), a többiektől függetlenül feliratkozhat az oprendszernél, mint aki igényt tart a geopozíció meghatározás szolgáltatásra
- a Gps vevővel csak maga az android van kapcsolatban, a felhasználó programok nem férnek hozzá.
- az android tartja nyilván, hogy egy adott pillanatban mely programok vannak feliratkozva, mint igénylők, és ezeket az igénylőket egy spec. formában értesíti, hogyha a GPS vevő új pozíciót jelez
- minden program önállóan (a többitől függetlenül) dolgozza fel a számára közvetített adatokat
- amint van aktív igénylő, az android éleszti fel a GPS vevőt, illetve ha éppen nincs aktív igénylő, akkor maga az android pihenteti a GPS-vevőt
Szóval a lényeg: egyik program se tudja befolyásolni, hogy rajta kívül mások mit kapjanak GPS pozíció gyanánt.
BigMick

Előzmény: gonczi (#868)
2012-02-16 20:16:15
Érdekesség kedvéért csináltam egy másik tesztet:
levettem - uninstall - a g:hu-t és mozgásban megnéztem ismét a goggle mapset.
Eredmény: a Google maps ismét jól működött: követte a pozíciómat a térképen.
Ha nem a gps szolgáltatás hibája volt, akkor csak azt tudom elképzelni, hogy a g:hu valami módon blokkolja - vagy mit csinál - a pozícó érzékelést/tárolást/térképnézet frissítést, és nem csak saját magánál.
(nem értek hozzá, de ezeket tapasztaltam)
Holnap reggel munkába megint tesztelem, ha van ötletetek, hogyan, írjatok.
HTC Nexus One.
van még rajta iGo, Endomondo, c:geo.
Lehet, Endomondoval kellene rögzíteni egy tracket, emellett figyelni, mit csinál g:hu.
Más ötlet?
gonczi

Előzmény: gonczi (#867)
2012-02-16 18:11:19
Nekem sem frissult a pozicio, illtve csak veletlenszruen. Es neha visszaugrott egy korabbira. Kiprobaltam a Google mapset is, az is ezt csinalta.
gonczi

Előzmény: Csuhás (#865)
2012-02-16 15:46:46
Jelenleg ezt tudja a térkép megjelenítő. Pár hét múlva várható a javított API amivel jobb megjelenítést tud majd BigMick írni.

Más: Neked látszik a pozíciód a térképen? Akkor is látszik ha mozgásban vagy?
Csuhás
Moderátor

Előzmény: H.Gábor (#864)
2012-02-16 15:38:46
Igen valami nagyon hasonló...
És milyen választ kaptál, készülék specifikus hiba, vagy progi hiba, ami majd javításra kerül?
Had ne olvassak vissza 50 hszt, ha nem muszáj :)
H.Gábor

Előzmény: Csuhás (#863)
2012-02-16 12:25:59
A #813-ban linkeltem egy képet a turistautak megjelenéséről. Gondolom te is ezt tapasztalod.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: H.Gábor (#862)
2012-02-16 11:30:43
Még valami, nekem nagyon furcsán jelennek meg (van ahol sehogy) a letöltött OMP-tuhun a túristautak, feltenne valaki egy képernyő fotót a Jakab-hegyről, Pálos kolostor középponttal?
H.Gábor


Új megtalálások

Bejelentkezés