Geocaching.hu és GPSGames.hu alkalmazás Androidra.
Letöltés: aktuális verzió | verziótörténet | FAQ
2013-01-21 17:04:12
Jól látod.
A google maps egy saját spec. adatformátumban forgalmazza a google megfelelő szerveréről a térképadatokat, amiből magának kirajzolja a térképet a kütyü, és eközben figyelembe tudja venni, hogy az adott hardware-en hány pixeles feliratokat érdemes képezni. Ez a lehetőség viszont külső programok számára nem elérhető.
Ami nyilvános módon használható: szabványos 256x256 pixel méretű térkép szeleteket (előre legenerált képként) lehet sok szolgáltató térkép szerveréről letölteni (pl.: google, tuhu, openstreetmap, stb.).
Ez esetben a felirat mérete a generáláskor eldől. Az pedig, hogy ezt egy adott kütyün mekkorának látod, az a kijelző pixelsűrűségétől függ. Minél finomabb felbontású a kütyü kijelzője, annál kisebb helyen elfér rajta a 256x256 pixel :(
Vannak programok, amik ezen úgy próbálnak segíteni, hogy a letöltött 256x256 pixeles képet felnagyítják (az aktuális kütyü kijelzőjének pixelsűrűségéhez igazodva).
A g:hu-ba inkább elkezdtem a vektoros mapsforge formátumú térképkezelést beleépíteni, mert ennél nagyjából az én kezemben van, hogy mi hogyan és mekkorában jelenjen meg.
A kevéske rászánható időmben inkább ezt a mapsforge típusú térkép megjelenítést próbálom tovább faragni.
BigMick

Előzmény: GSdriver (#1433)
2013-01-21 14:40:48
Én is ezután esedezem, de valszeg nehezebb a probléma, mint mi gondoljuk. :(

Előzmény: Yoss (#1432)
2013-01-21 08:56:16
Arra nincs ötleted, hogy a térkép feliratok miért olyan kicsik, hogy nem lehet elolvasni őket? Nem lehetne valami állítási lehetőséget beletenni? Ha az android maps-ot használom, azon teljesen jó a méret, de ha ugyanazt a - google - térképet a g:hu-n nézem, akkor a felirat max 4 pixel magas.
Yoss

Előzmény: BigMick (#1431)
2013-01-20 21:06:55
Javítottam, meg az összes GC-s letöltésnél egységes megjelenésű és viselkedésű progress dialogot heleztem el. (Megszakítás gombbal megszakítható a folyamatban levő letöltés).
1.4.25i verzió.
BigMick

Előzmény: Bluedog (#1430)
2013-01-20 13:39:08
Ez most megjavult. :) Viszont a ládalistához logok hozzátöltése valamiért még mindig nem kerek.
- letöltöm a ládalistát
- menü logletöltés
- elkezdi letölteni a logokat, számolja a felbukkanó panelen
- ha ekkor mellényomok a panel mellé (a listára) a panel eltűnik
- nyomhatok megint menü logletöltést
- megjelenik a számoló panel, de a korábbi (első) logletöltés is mintha folytatódnia a háttérben, felváltva számolja azt és az újraindított letöltést
- aztán ebbe vagy belefagy, vagy kilép - vagy befejezi.
Bluedog

Előzmény: BigMick (#1429)
2013-01-20 11:04:44
Javítva: 1.4.25h
BigMick

Előzmény: Bluedog (#1428)
2013-01-20 00:08:43
ebben a verzióban elromlott a ládalista letöltés szűrése. csak a még meg nem találtakat akarom letölteni, de letölti mindet.
Bluedog

Előzmény: BigMick (#1426)
2013-01-19 22:03:00
Új verzió. 1.4.25g
A különböző netes letöltések környékén találtam még pár (szerencsére elég ritkán) előforduló alattomos hibát, ezeknek a javítása van benne.
BigMick


Új megtalálások

Bejelentkezés