Geocaching.hu és GPSGames.hu alkalmazás Androidra.
Letöltés: aktuális verzió | verziótörténet | FAQ
2013-11-17 17:43:54
Ha ezt a képet értelmezed hibaüzenetként, akkor tévedsz. Ez itt éppen a térkép fájl kiválasztás ablaka.

Itt a /system mappában vagy éppen. Kattints a ".."-ra (ez az egy mappával feljebb lépés), itt vagy egy "sdcard" vagy egy "mnt" nevű mappát keress. Ha az utóbbit választod, akkor ott jelenik meg az "sdcard" mappa neve (mindkettő ugyanoda visz, csak más úton).
Itt már látnod kell a "g.hu.content" mappát. Ott lesz a .map fájl.

Mivel tapasztalatom szerint az egyes Android rendszereken belül a mappák elnevezései eltérőek lehetnek, így lehet, hogy picit más neveket fogsz találni.

A lények, hogy a ".."-al menj a gyökérbe és keress "sdcard" vagy "sdcard0" mappát.
A Te esetedben lehet, hogy ez utóbbit találod majd.

Ha később térképet akarsz majd kiválasztani, akkor a g:hu már a "g.hu.content" mappát fogja alapból feldobni.

@bigmick: nem lehetne a programot alapból ehhez a mappához irányítani első megnyitásokor?
V_Gabor

Előzmény: MrZerge (#1873)
2013-11-17 16:29:50
Minden g:hu-val kapcsolatos dolgot töröltem, legfrissebb apk-t letöltöttel innen, friss Mapsforge, letöltve a PC-re, ott kicsomagolva.
apk és térkép másolva a telefonra kábelen, TotalC-rel.
apk install, térkép a megfelelő könyvtárba mozgatva.
A g:hu-n beállítva a térkép formátum.
Az 1. képen a könyvtár látszik, a 2. képen a hiba üzenet ha a térkép funkcióra bökök.(a profil képemhez töltöttem fel)
Egyébként nekem nem ajánl fel könyvtár választási lehetőséget a térképekhez
MrZerge

Előzmény: V_Gabor (#1871)
2013-11-16 17:35:54
Ez furcsa, nekem is S3-am van és soha nem volt vele gondom. Állandóan offline, vektoros térkép módban használom. A térképeket havonta frissítem.

Itt valami más gond lehet. A fenti linken (FAQ) a leírást is S3 alapján készítettem.
V_Gabor

Előzmény: H.Gábor (#1870)
2013-11-16 11:25:28
Szintén S3, én még kb januárban szóltam néhányszor, hogy nem lehet kiválasztani a térkép helyét. Aztán ma megint rászántam másfél órát, aztán elolvastam a hsz-ed :)
Pedig nekem nincs is plusz sd-m, csak a gyári belső memória, amit egyébként sdcars/storagecard névvel illetnek a fájlkezelők a telefonon.

Pedig egyre inkább ezt használnám, de offline térkép nekem még sosem futott, nélküle meg bajos a használat.
H.Gábor

Előzmény: MrZerge (#1869)
2013-11-16 07:49:35
Valami hasonló dologgal kinlódok én is a GalaxyS3 minivel:
ha a saját fájlok funkcióval megnézem, minden úgy van ahogy a faqban le van írva, de ha a g:hu -val meg akarom nyitni a térképet a menü valami system könyvtárba lép, onnan hiba jelzéssel kilép.
Én is láttam a GSDriver által leírt fehér mezőt az ikonokkal.

Van egy olyan érzésem, mintha a térkép a megfelelő menüvel az SD kártyán lenne, de a g:hu prg. a telefon memóriában futna, vagy ez hülyeség?
Be kell állítani, hogy a g:hu telefon vagy SD kártyán fusson?
Az én S Advance telefonomon van ilyen lehetőség, a lányom S3 minijén nincs ilyen menü lépés(mindkettő 4,1-s android)?
MrZerge

Előzmény: GSdriver (#1867)
2013-11-16 06:43:16
ühüm :( Annyi még, hogy a fehér mezőn látszik a kis rózsaszín csiga, a z iránytű ikonja, a méretező gombok, az aránymérték, egy kis térképikon a piros cseppjelzéssel és a nyíl/bácsi ami a pozíciómat jelöli (ez utóbbi középen van) csak a térkép nem látszik a háttérben.

Előzmény: BigMick (#1866)
2013-11-15 22:16:28
Na várjál, menjünk sorjában.
- Tehát a Hungary_openmaps_eu_europe.map filet valahova felmásoltad a telefonodra.
- A programban a Beállítások/Térkép/Térkép formátum=MAPSFORGE
- A progiban Térkép menüpontot választva a Menü gombra feljövő menüben A Térkép file opcióval kiválasztod a valahova másolt térkép filet.
- És ezek után marad a fehérség térkép helyett.
Eddig stimmel?
BigMick

Előzmény: GSdriver (#1865)
2013-11-15 19:00:46
Szia Bigmick! Fel akartam tenni az offline vektoros térképet (openmaps.eu-ról) de nem sikerül.

Zip-et leszedtem, a map file-t kitömködtem a g.hu contents-be kiválasztottam, a proggiban bejelöltem, hogy offline térképet szeretnék és a térkép helyett egy fehér mezőt kapok. Tudsz segíteni? Köszi

Android 2.2 HTC Desire, és g.hu 1.4.30.a


Új megtalálások

Bejelentkezés