Geocaching.hu és GPSGames.hu alkalmazás Androidra.
Letöltés: aktuális verzió | verziótörténet | FAQ
2017-04-11 09:24:25
Mozgás közben:
- kb 5-10 percenként elmozdul, de 50 km-es tempónál is gyalogos ikont mutat (nyilván, mert mintha állna). A pontossági körök közül a külső olyan 10-15 méteres
SanchoésM

Előzmény: SanchoésM (#2801)
2017-04-10 09:34:47
Nos:
- Teló alapon (semmi nem fut)
- "Tartózkodási hely" kikapcsolva
- G:hu indít
- Üzenet: "Nincs bekapcsolt rendszerkomponens helymeghatározáshoz. Szeretné engedélyezni?"
- Igen
- A Tartózkodási hely bekapcsolási képernyőjére ugrik, ott bekapcsolom
- az értesítési sávban fent megjelenik a helymeghatározás ikonja
- G:hu képernyőn a parabola szép zöld ívekkel jelzi, hogy aktív.
Egyelőre ennyit tudok. Mozgás közben később tudom tesztelni.
SanchoésM

Előzmény: BigMick (#2800)
2017-04-09 20:27:23
Amit leírtam, azzal a lépéssorral igazából azt gondolom letesztelni, hogy a g:hu valóban rendelkezik-e a GPS használatához szükséges engedéllyel.
Mert amíg az Android 5-ig bezárólag egy app telepítésekor kellett egyetlen egyszer nyilatkozni, hogy tudomásul vetted, a program majd milyen hardware eszközöket (GPS, telefon, fényképezőgép, stb.) fog használni, és ha ezt akkor megtetted, akkor a progi utána már vígan használhatta az általa használni kívánt összes rendszerkomponenst.
Viszont android 6-tól kezdve ez a történet bonyolultabbá vált.
Most már nincs ilyen telepítéskori biankó elfogadás a teljes csomagra, hanem használat közben kérdez rá a rendszer, hogy az adott app használhatja-e az adott hardware-t ill. szolgáltatást.
És itt könnyű mellényúlni.
Simán összejöhet olyan szitu, hogy
- a telefonon a helyinformáció (GPS) be van kapcsolva ,
-a g:hu-ban a GPS ikon (igény a GPS használatra) aktív,
- és mégsem kap GPS jelet a program, mert nincs neki explicite megengedve
- miközben a szomszédnak (Locus, stb.) meg van engedve ugyanez.

Egy szónak is száz a vége: meg kéne nézni a telefon Beállítások / Engedélyek / Tartózkodási hely funkcióban, hogy a g:hu-nál be van-e kapcsolva az engedély.
Meg egyúttal azon is el lehet tűnődni, hogy biztosan szüksége van-e ilyen engedélyre a telefonra gyárilag felrakott rengeteg app mindegyikének (a tárcsázótól a jegyzettömbön át az üzenetekig bezárólag...)

BigMick

Előzmény: SanchoésM (#2799)
2017-04-09 18:36:31
No, majd lesz próba, nemadom fel! :D
A "kikapcsolni minden programot" nem kérdés, amikor a g:hu-t használom, más navigációs-szerű programot nem indítok(nincs háttérbe küldve)

A GPS helymeghatározást viszont lustaságból állandóan bekapcsolva tartom, többnyire a wifi-t is.

És készülődik az Android7 is a telóra, Lucaszéke Disztribúció (február eleje volt az első időpont...)talán azzal más lesz.Vagy másik telefon, ez meg marad kommunikációs és energetikai bázisnak.
Sajna, mert az eredeti terv szerint egy erős kütyüt szerettem volna mindenhez...
SanchoésM

Előzmény: BigMick (#2798)
2017-04-09 17:42:58
Érdemes lenne kipróbálni valamit:
- kikapcs minden olyan programot, amelyik GPS pozíciót használhat (g:hu, Locus, stb.)
- telefon Beállítások: Helyinformáció Be
- jó eséllyel az értesítési sávban NINCS ott a GPS jelző ikonka
- g:hu-t elindít, utána megfigyel, hogy az értesítési sávon megjelent-e a GPS kis ikonja
- eredményt itt a fórumon közöl...
BigMick

Előzmény: SanchoésM (#2787)
2017-04-02 09:27:52
Az első éles bevetés a g:hu 1.5.3y verzióval.
A telefon: Oukitel k6000 Pro, Android 6 A kütyü nm tartalmaz iránytű szenzort (vagy mit).

Gondoltam, megvagyok én ezzel is, sokszor használtam máskor is a térképet megközelítéshez, akár közvetlen kereséshez is.

Nem volt túl sikeres a kísérlet, a GPS látszólag működött, de a térképen a pozíciómat csak néha aktualizálta, többnyire az alkalmazás indításakor.

SanchoésM


Új megtalálások

Bejelentkezés