1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
A "market" még nem ajánlja fel a 10->11 frissítést.
Pedig pont ma este töltöttem fel oda is.
Pedig pont ma este töltöttem fel oda is.
Előzmény: GSdriver (#1063)
Lemaradt az l betű a a cache.html végéről.
?????
2 óra volt mire rajottem. :-)
Más nem járjon így!
Nagy munka lenne a htm felismerése a betöltésnel?
Jó a progi!
?????
2 óra volt mire rajottem. :-)
Más nem járjon így!
Nagy munka lenne a htm felismerése a betöltésnel?
Jó a progi!
Előzmény: Robman (#1065)
Hali.
Kösz a munkádat a progival kapcsolatban.
Én vagyok a béna vagy nem megy a ladalista betöltés sdrol?
Leszedek 60 ládát tartalmazó cache.html-t a geocaching.hu ről, de a g:hu nem is látja, pedig ott van a könyvtárban.
Probaltam zippelve is.
Köszönöm a segítséget.
R
Kösz a munkádat a progival kapcsolatban.
Én vagyok a béna vagy nem megy a ladalista betöltés sdrol?
Leszedek 60 ládát tartalmazó cache.html-t a geocaching.hu ről, de a g:hu nem is látja, pedig ott van a könyvtárban.
Probaltam zippelve is.
Köszönöm a segítséget.
R
Biztos hülye vagyok, de nem tudom átállítani a koordináta formátumot 000°00.000"-re. Ami igen zavaró. De lehet, hogy csak én vagyok béna.
Sziasztok!
Nagyon kedvelem a g:hu-t, elsősorban a vektoros térképpel való off-line működés miatt. Evés közben jön meg az étvágy, ezért kérdezősködnék egy picit.
Hozzájutottam egy GPS trackerhez, amit beszereltem az autómba. Ha "esemény" van (pl. ellopják), akkor a a tracker SMS-ben 30 másodpercenként egy google maps link formájában visszaküldi a pozíciót járulékos információkkal "megfűszerezve". pl.:
[link]
Megjön az SMS, rákattintok a linkre, kiválaszthatom, hogy gmaps-ban, (és nem böngészőben) szeretném megnyitni a linket, és ha van internet kapcsolatom megjelenik a pozíció. [U]Mindez azonban offline-ban természetesen nem működik[/U Az a kérdésem, hogy hogyan lehetne ezt a google maps linket valahogy egyszerűen megjeleníteni a g:hu-ban. Kézzel beírni a koordinátákat igen nehézkes. (előttem van, hogy éppen lopják az autómat, és én próbálom bepötyögni a pozíciót) Valami láda importhoz hasonló funkcióra, vagy a teljes link ctrl+C ctrl+V -s bevitelére gondolok.
Ez már off, de ha tudtok valamilyen androidos térképprogramot, ami vektoros térképen tud megnyitni google maps linkeket, az is segítene.
Előre is köszönöm!
Nagyon kedvelem a g:hu-t, elsősorban a vektoros térképpel való off-line működés miatt. Evés közben jön meg az étvágy, ezért kérdezősködnék egy picit.
Hozzájutottam egy GPS trackerhez, amit beszereltem az autómba. Ha "esemény" van (pl. ellopják), akkor a a tracker SMS-ben 30 másodpercenként egy google maps link formájában visszaküldi a pozíciót járulékos információkkal "megfűszerezve". pl.:
[link]
Megjön az SMS, rákattintok a linkre, kiválaszthatom, hogy gmaps-ban, (és nem böngészőben) szeretném megnyitni a linket, és ha van internet kapcsolatom megjelenik a pozíció. [U]Mindez azonban offline-ban természetesen nem működik[/U Az a kérdésem, hogy hogyan lehetne ezt a google maps linket valahogy egyszerűen megjeleníteni a g:hu-ban. Kézzel beírni a koordinátákat igen nehézkes. (előttem van, hogy éppen lopják az autómat, és én próbálom bepötyögni a pozíciót) Valami láda importhoz hasonló funkcióra, vagy a teljes link ctrl+C ctrl+V -s bevitelére gondolok.
Ez már off, de ha tudtok valamilyen androidos térképprogramot, ami vektoros térképen tud megnyitni google maps linkeket, az is segítene.
Előre is köszönöm!
Galaxy Tab-on 4.0.3 és a 4.0.4-alatt is ment. A 4.0.4 alatt kicsit nehezen indult a térkép belinkelés - nem akarta behozni a file listát -, de miután sikerült, azóta megy.
Az egy hiba, ami előjött, h néha nem veszi észre, h a rendszer elforgatta 180 fokkal a képet és így pont ellenkezőleg meg az iránytű. Bár ez nem tudom, h az ICS miatt van-e.
Az egy hiba, ami előjött, h néha nem veszi észre, h a rendszer elforgatta 180 fokkal a képet és így pont ellenkezőleg meg az iránytű. Bár ez nem tudom, h az ICS miatt van-e.
Előzmény: Yoss (#1059)
Köszi, csak azért kérdeztem, mert gondoltam upgradelek és nem akartam meglepetést, de közben megtörtént az upg, most jönnek le a cuccok :)
Előzmény: BigMick (#1056)
A g:hu megy ICS alatt is?
Nincs elvi akadálya a dolognak.
A Google Developer Console tegnapi statisztikája szerint 165 db 4.0.3-as készüléken van fent (ez csak a marketen keresztül telepített példányokról tud). És még egyiknek a tulaja se anyázott, hogy nem megy :)
Nincs elvi akadálya a dolognak.
A Google Developer Console tegnapi statisztikája szerint 165 db 4.0.3-as készüléken van fent (ez csak a marketen keresztül telepített példányokról tud). És még egyiknek a tulaja se anyázott, hogy nem megy :)
Előzmény: Yoss (#1054)
Hacsak valaki más neki nem áll, és megcsinálja Badára, különben mostanában biztos nem lesz :(
Előzmény: sixtus (#1053)
Sziasztok!
Nem igazán tudom,h jó helyen kérdezem, érdeklődök, de megteszem, hátha... :)
Arról érdeklődnék,h a g:hu nem lesz-e vmikor más platformokra is, engem a Bada 2.0-s verzió érdekelne (de nagyon), mert nagyon tetszene a progi és nagyon használnám is (természetesen, ha létezne még fizetős verzióban is érdekelne).
Segítségeteket előre is köszönöm,
(bocs, ha off)
Nem igazán tudom,h jó helyen kérdezem, érdeklődök, de megteszem, hátha... :)
Arról érdeklődnék,h a g:hu nem lesz-e vmikor más platformokra is, engem a Bada 2.0-s verzió érdekelne (de nagyon), mert nagyon tetszene a progi és nagyon használnám is (természetesen, ha létezne még fizetős verzióban is érdekelne).
Segítségeteket előre is köszönöm,
(bocs, ha off)
És láss csodát! Működik! :-)) Nagyon szépen köszönöm!
A program tetszik. Gratulálok. További sok sikert a fejlesztéshez!
Ui.: Hálám jeléül egy kis kötözködés: az újabb változatokban a térképletöltésnél a "könyező"-be kellene egy "r"... ;-)
A program tetszik. Gratulálok. További sok sikert a fejlesztéshez!
Ui.: Hálám jeléül egy kis kötözködés: az újabb változatokban a térképletöltésnél a "könyező"-be kellene egy "r"... ;-)
Előzmény: BigMick (#1051)
Rossz helyről próbálsz térképet letölteni. A g:hu az 1.4.8 verziótól kezdve már csak az új, 0.3.0-s mapsforge formátumú térképekkel dolgozik. A tuhus eredetű térképek lelőhelye: openmaps.eu
Ugyanezt a linket megtalálod egyébként magában a programban is, az Infó funkcióban a Térképek fülön a Térkép típusok címszó alatt :)
Vagy ezen a fórumon a #995-ös hozzászólásban :)
Ugyanezt a linket megtalálod egyébként magában a programban is, az Infó funkcióban a Térképek fülön a Térkép típusok címszó alatt :)
Vagy ezen a fórumon a #995-ös hozzászólásban :)
Előzmény: Fekist (#1050)
Samsung Galaxy S2-re töltöttem le az 1.4.10-es verziót. Nagyszerű és hasznos fejlesztésnek tartom, remekül, gyorsan működik, de az offline üzemmel nehézségeim támadtak.
1. Ha kijelölöm a környék bizonyos körzetét, és letöltöm a térképet, a programból történt kilépés után később offline visszalépve már nincs többé térkép - az összes alkönyvtár üres.
2. Megpróbáltam SD-kártyára tölteni a #838-as bejegyzésben megadott linkekről az offline vektoros Mapsforge térképeket. Az OpenStreetMap adataiból készült "hungary.map" (21,9 MB) kiválóan működik, azonban az általam jobban kedvelt TuHu-ból készített "Hungary_omp.map" (217 MB) kijelölésekor hibaüzenetet kapok: "Érvénytelen térkép file: /mnt/sdcard/external_sd/g.hu.content/Map TileCache/tiles/TUHU/Hungary_omp.map". Itt aztán el is akadok; marad az előző térképhez való visszatérés. Mi lehet a baj? Hogyan tovább?
1. Ha kijelölöm a környék bizonyos körzetét, és letöltöm a térképet, a programból történt kilépés után később offline visszalépve már nincs többé térkép - az összes alkönyvtár üres.
2. Megpróbáltam SD-kártyára tölteni a #838-as bejegyzésben megadott linkekről az offline vektoros Mapsforge térképeket. Az OpenStreetMap adataiból készült "hungary.map" (21,9 MB) kiválóan működik, azonban az általam jobban kedvelt TuHu-ból készített "Hungary_omp.map" (217 MB) kijelölésekor hibaüzenetet kapok: "Érvénytelen térkép file: /mnt/sdcard/external_sd/g.hu.content/Map TileCache/tiles/TUHU/Hungary_omp.map". Itt aztán el is akadok; marad az előző térképhez való visszatérés. Mi lehet a baj? Hogyan tovább?
Utólagos képfeltöltésnél nincs visszajelzés,hogy sikeres volt-e.
Illetve elsőt feltölti másodikat látszólag igen.
Ha ki-belépek akkor egyesével igen
Szerintem ez még fennáll
Illetve elsőt feltölti másodikat látszólag igen.
Ha ki-belépek akkor egyesével igen
Szerintem ez még fennáll
Előzmény: BigMick (#1048)
Új verzió: 1.4.11
Változások:
- Beállítások oldalain is korrekt GPS igény kijelzés
- mapsforge vektoros téképhez Infó funkció helyreállítása
- láda le/betöltéskor a korábban betöltött ládák adatainak frissítése
(főleg mozgóknál érdekes)
- apró hibajavítások
- mapsforge térkép megjelenésének finomítása
Változások:
- Beállítások oldalain is korrekt GPS igény kijelzés
- mapsforge vektoros téképhez Infó funkció helyreállítása
- láda le/betöltéskor a korábban betöltött ládák adatainak frissítése
(főleg mozgóknál érdekes)
- apró hibajavítások
- mapsforge térkép megjelenésének finomítása
Defy-vel hasznalom.
Az iranytu soha nem volt hasznalhato :-( (gyari fw-k alatt sem)
CM7 van most rajta es ezzel sem ...
A tobbi progi szepen kezeli, ez nem. Ennek ellenere baromi jo progi es jol fejlodik.... Koszonjuk :-)
TyuTyu
Az iranytu soha nem volt hasznalhato :-( (gyari fw-k alatt sem)
CM7 van most rajta es ezzel sem ...
A tobbi progi szepen kezeli, ez nem. Ennek ellenere baromi jo progi es jol fejlodik.... Koszonjuk :-)
TyuTyu
Előzmény: wa_vagyok (#1044)
Hali!
ZTE Blade - 2.3.6 sosem volt, de ez a hiba sem 2.3.5, sem 2.3.7 (CyanogenMod) verziókon nem jelentkezett!
ZTE Blade - 2.3.6 sosem volt, de ez a hiba sem 2.3.5, sem 2.3.7 (CyanogenMod) verziókon nem jelentkezett!
Előzmény: BigMick (#1043)
gc loghoz képfeltöltéskor a 'Képek' pipa figyelembevételeműködik,de utólagos képfeltöltésnél nincs visszajelzés,hogy sikeres-e.Illetve elsőt feltölti másodikat látszólag igen. Ha ki-belépek akkor egyesével igen
Előzmény: BigMick (#995)
Köszönöm a gyors választ.
Sajnos, én ehhez sem értek, tudsz valami megoldást is ?
A GPS Essencialsban, a GPSlight-ban rendesen forog az iránytű...
Vagy vissza android 2.2-re ? Esetleg Cianoidra ?
Van itt valaki, aki Defy-t használ ???
Sajnos, én ehhez sem értek, tudsz valami megoldást is ?
A GPS Essencialsban, a GPSlight-ban rendesen forog az iránytű...
Vagy vissza android 2.2-re ? Esetleg Cianoidra ?
Van itt valaki, aki Defy-t használ ???
Előzmény: BigMick (#1043)
Android 2.3-ban sajnos van egy ismert bug, ami miatt az iránytü nem használható rendesen. A Google egyik 2.3.x verzióban se javította ezt a hibát.
Előzmény: wa_vagyok (#1042)
Szervusztok!
Már 2-3 hónapja próbálom használni ezt a programot (ellentétben a GPS-sel, a telefon mindig kéznél van alapon...). Végigkövettem a fejlődéstörténetet, a program egyre jobb (kösz, BigMick!)
Egy nagy bajom van vele: nekem az iránytű hihetetlenül lusta, csak 20-25 másodpercenként mutat új irányt. Az egyetlen beállítási lehetőséget (a mintavételi frekvencia állítást) hiába próbálgatom végig, nincs változás. Pedig más programokban (GPS essencials) olyan szépen mozog az iránytű...
Motorola Defy+ telefonom van, gyári hivatalos 2.3.6 Android verzióval.
Látott már valaki ilyen problémát, tud nekem segíteni ???
Már 2-3 hónapja próbálom használni ezt a programot (ellentétben a GPS-sel, a telefon mindig kéznél van alapon...). Végigkövettem a fejlődéstörténetet, a program egyre jobb (kösz, BigMick!)
Egy nagy bajom van vele: nekem az iránytű hihetetlenül lusta, csak 20-25 másodpercenként mutat új irányt. Az egyetlen beállítási lehetőséget (a mintavételi frekvencia állítást) hiába próbálgatom végig, nincs változás. Pedig más programokban (GPS essencials) olyan szépen mozog az iránytű...
Motorola Defy+ telefonom van, gyári hivatalos 2.3.6 Android verzióval.
Látott már valaki ilyen problémát, tud nekem segíteni ???
osmdroid online/offline tiles térképet, azon belül a google/tuhu/osm mapnik között szoktam váltogatni. Utoljára az 1.4.7-es programmal ládáztam.
Előzmény: BigMick (#1039)
Nálam is fennáll ez a dolog. Beépitett gps nélküli tab-bal is használom a programot, jorészt a leirások olvasása miatt. Midegyik térképnél ez a helyzet, kiirja: 'ne tudd meg hol van'. Az ujabb g:hu-knál már meglehet kerülni hogy átvágjak Afrikán, ha a láda leirásbol kattintok a térképre. Akkor a ládát mutatja a megfelelö modon a térképpel. Bt gps-sel müködik minden tökéletesen. Szerintem nem hiba, nem tul életszerü igy használni.
Előzmény: BigMick (#1039)
Szia,
jelenleg csak a program saját maga tudja letölteni magának a játékok adatait.
jelenleg csak a program saját maga tudja letölteni magának a játékok adatait.
Előzmény: furtongy (#1036)
Nekem egy olyan kérésem lenne, hogyha nincs jel, és a telefon nem tudja hogy hol vagyok, akkor vagy legyen egy beállítható koordináta a bejövő térkép közepe, vagy legyen mondjuk beégetve Budapest mint középpont, már az is sokkal jobb lenne mint a (0;0) pont. Akkor nem kellene mindig zoomolgatni, meg Afrikán keresztül áthúzni a térképet Magyarországig, aztán megint zoomolgatni, stbstb. Amúgy a program egyre jobb, köszi BigMick!
sziasztok!
a g:hu-ba be lehet valahogy tölteni a gpsgames.hu/terkep-ről letöltött játékokat?
vagy csak a telefonban elindított g:hu-ban lehet a a játék letöltése gombbal?
köszi, fgy
a g:hu-ba be lehet valahogy tölteni a gpsgames.hu/terkep-ről letöltött játékokat?
vagy csak a telefonban elindított g:hu-ban lehet a a játék letöltése gombbal?
köszi, fgy
Köszönöm, így már működik. Tudtam a mapsforge verzióváltásról, de eddig abban a meggyőződében voltam, hogy a legújabb g:hu változatot használom. Ha nem pánikolok, hanem korábban megnéztem volna a verziótörténetet, akkor magamtól is rájöhettem volna a hibára. Tanulság: máskor alaposabban körülnézek, és csak azután kérdezek.
Előzmény: BigMick (#1034)
Az 1.4.7 még a régi, 0.2.4-es verziójú mapsforge térképeket tudta kezelni.
Azóta verzióváltás volt a mapsforge-nál, 0.3.0-ra, ami egy továbbfejlesztett, tömörebb térképformátum. Ezt pedig csak az újabb g:hu verziók tudják kezelni. Frissítsed nyugodtan a programot is a legújabb verzióra, ami jelenleg az 1.4.10.
Azóta verzióváltás volt a mapsforge-nál, 0.3.0-ra, ami egy továbbfejlesztett, tömörebb térképformátum. Ezt pedig csak az újabb g:hu verziók tudják kezelni. Frissítsed nyugodtan a programot is a legújabb verzióra, ami jelenleg az 1.4.10.
Előzmény: KoLa (#1033)
Sony-Ericsson Xperia Activ készüléken próbálom a g:hu 1.4.7 verziót rábírni offline térképek használatára - sajnos ez ideig sikertelenül. A Beállítások - Térképformátum-ban mapsforge-t választottam, különféle .map kiterjesztésű OSM térképeket töltöttem le a mapsforge-ról valamint szintén .map-ot az OMP-ről. Sajnos valamennyi állományra a Térkép érvénytelen hibaüzenetet kapom.
Mit ronthattam el?
Mit ronthattam el?
Pfff. Sose jöttem volna rá. Köszi. Nyilván a ládaletöltéskor nyomtam meg ...
Előzmény: BigMick (#1028)
Két kérdés:
- a jelszóban a kis/nagy betűk biztosan jól állnak?
- a névben vagy a jelszóban nincsenek ékezetes betűk vagy spec. (nem betű, nem szám) karakterek?
- a jelszóban a kis/nagy betűk biztosan jól állnak?
- a névben vagy a jelszóban nincsenek ékezetes betűk vagy spec. (nem betű, nem szám) karakterek?
Előzmény: Apuka (#1026)
Akkor erre a szürke tányér ikonra kell rábökni, hogy a program is akarja használni a GPS vevőt. Ez az ikon egy ki/be kapcsoló gombként funkcionál.
Előfordul, hogy az ember véletlenül megnyomja (és ezzel kikapcsolja), és akkor áll elő ilyen szitu, mint most nálad.
Előfordul, hogy az ember véletlenül megnyomja (és ezzel kikapcsolja), és akkor áll elő ilyen szitu, mint most nálad.
Előzmény: GSdriver (#1025)
Köszönöm! Ha feature, akkor rendben van :)
Arra, hogy ICS alatt miért nem jelenik meg néha a ládaleírás, nincs ötleted?
Arra, hogy ICS alatt miért nem jelenik meg néha a ládaleírás, nincs ötleted?
Előzmény: BigMick (#1019)
Nem fogod elhinni, de működő internetkapcsolattal és jó névvel és jó jelszóval sem sikerül bejelentkezni ( már jelszóváltoztatással is próbálkoztam ).
Előzmény: BigMick (#1024)
Csak szürke tányér. Az összes többi proggin zöld hullámok is vannak. Sőt volt egy ugyanilyen gép (régebbi g:hu verzióval) nálunk az jól működött és voltak zöld hullámai.
Előzmény: BigMick (#1023)
" nem sikerül a geocaching.hu oldalra bejelentkezni "
Nekem ezt az üzenetet csak működő internet kapcsolat mellett, téves felhasználói név vagy jelszó mellett sikerül előidéznem.
Nekem ezt az üzenetet csak működő internet kapcsolat mellett, téves felhasználói név vagy jelszó mellett sikerül előidéznem.
Előzmény: Apuka (#1020)
A program fejléc sávjában balról a második ikon (stilizált GPS vevő) mit mutat?
Akar GPS jelet venni (zöld hullámok vannak) vagy nem (csak szürke tányér)?
Akar GPS jelet venni (zöld hullámok vannak) vagy nem (csak szürke tányér)?
Előzmény: GSdriver (#1022)
Ja, talán fontos, hogy a készülékeken futó egyéb gps-t használó programok hiba nélkül dolgoznak. Sima kilép-újrabelép, illetve készülék kikapcs-bekapcs nem segített. Akkukivétellel nem próbálkoztam.
Előzmény: GSdriver (#1021)
Baj van, a tegnap megjelent új verzió nem látja a műholdakat (valszeg nem kommunikál a gps vevővel) - android 2.2, HTC desire.
Így használhatatlan :((((
Előre is kösz a mielőbbi javítást.
PS: A "ládalista törlése" című gomb áthelyezése szerintem nem volt jó ötlet.
Így használhatatlan :((((
Előre is kösz a mielőbbi javítást.
PS: A "ládalista törlése" című gomb áthelyezése szerintem nem volt jó ötlet.
A program jó felhasználói névvel és jó jelszóval " nem sikerül a geocaching.hu oldalra bejelentkezni " szöveget kapom Mi ehet a gond?
Erre mondják, hogy ez nem hiba, hanem feature :)
Tényleg direkt van így. Vagyis:
- az iránytű mindig az aktuálisan kijelölt célpont felé mutat (ami a térképen zöld cseppben lefelé mutató kézfej gyanánt látszik)
- (új) célpont kijelölést a leírásból pl. az iránytűre bökve lehet kezdeményezni
- a leírás -> térkép váltás csak tájékozódásra van szánva, hogy lásd, hol is van a láda (de a korábban kijelölt célpontod ettől még nem változik meg)
- térkép -> iránytű váltás pedig a nézelődésből vissza a (korábban) kijelölt célpontra navigáláshoz
Tényleg direkt van így. Vagyis:
- az iránytű mindig az aktuálisan kijelölt célpont felé mutat (ami a térképen zöld cseppben lefelé mutató kézfej gyanánt látszik)
- (új) célpont kijelölést a leírásból pl. az iránytűre bökve lehet kezdeményezni
- a leírás -> térkép váltás csak tájékozódásra van szánva, hogy lásd, hol is van a láda (de a korábban kijelölt célpontod ettől még nem változik meg)
- térkép -> iránytű váltás pedig a nézelődésből vissza a (korábban) kijelölt célpontra navigáláshoz
Előzmény: Nargoth (#1018)
Hiba: új ládánál a ládaleírás->térkép->iránytű útvonalon az iránytű más ládát mutatott. Ott álltam mellette 200m-en belül a térkép szerint, az iránytű meg 136km-re lévő, egy előző, kecskeméti ládán állt. A leírás->iránytű után már az iránytű is rááll a ládára.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |