1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
Ez elképzelhető. Megpróbálom újra letölteni a ládákat. Majd jelzem az eredményt.
Előzmény: BigMick (#1082)
Ennek a GCTOZE ládának az adatait nem a g:hu frissítés előtt töltötted még le/be?
Mert akkor el tudom képzelni, hogy rosszul töltődtek be a koordináták.
Mert akkor el tudom képzelni, hogy rosszul töltődtek be a koordináták.
Előzmény: Yoss (#1081)
Hát nekem belekattintva is pici lesz. Lementés, nagyítás: ekkor meg annyira elmosódott, hogy semmi írást nem lehet kivenni.
Előzmény: Yoss (#1078)
Most meg itt nem látszik, pedig ugyanabban az albumban van, mint az előző. De kattintásra megnyílik. Legalábbis nekem. Ha nem, szólj, elküldöm privátban.
Előzmény: Yoss (#1077)
Oké, de az előbbi posztban írtam, hogy a frissítés után is ez a helyzet. Mindjárt hegesztek egy újabb képet.
Előzmény: BigMick (#1074)
A képernyőmentésen én 1.3.17-es verziót látok, amiben még tényleg ilyen volt a koord.formátum. Azóta eltelt 9 hónap, megszületett további 25 újabb verzió, és az 1.4.0-s óta már a megszokott koord.formátumban látszanak a láda koordináták:
Előzmény: Yoss (#1073)
Közben leesett a tantusz, hogy elég régi a verzió ezért frissítettem a legújabbra. A probléma ettől még nem oldódott meg, a képernyőmentés ugyanezt mutatná.
Előzmény: Yoss (#1072)
Akkor még 2 kérdés:
- pontosan hol van még a programban ilyen 000.000000° ?
- és melyik g:hu verzióról beszélünk?
- pontosan hol van még a programban ilyen 000.000000° ?
- és melyik g:hu verzióról beszélünk?
Előzmény: Yoss (#1070)
Jó lenne, de nem az. Nálam 000.000000° ami nem jó. Az általad írtra szeretném állítani, amit írtam én is, de nem megy.
Előzmény: BigMick (#1068)
Nagy munka lenne a htm felismerése a betöltésnel?
Lehet, hogy meglepő, de igen.
Most ugyanaz a közös file kiválasztó eljárás működik a ládaleírások, a GG.hu-s játékleírások és a térképek kiválasztására. Ennek az eljárásnak egy bemeneti paramétere van: egy file név kiterjesztés, amit az adott célra keressen (html, xml, illetve map).
Lehet, hogy meglepő, de igen.
Most ugyanaz a közös file kiválasztó eljárás működik a ládaleírások, a GG.hu-s játékleírások és a térképek kiválasztására. Ennek az eljárásnak egy bemeneti paramétere van: egy file név kiterjesztés, amit az adott célra keressen (html, xml, illetve map).
Előzmény: Robman (#1066)
nem tudom átállítani a koordináta formátumot 000°00.000"-re
Melyik koordinátát kéne ilyenre alakítani?
A 00° 00,000' formátum miért nem jó?
Melyik koordinátát kéne ilyenre alakítani?
A 00° 00,000' formátum miért nem jó?
Előzmény: Yoss (#1064)
A "market" még nem ajánlja fel a 10->11 frissítést.
Pedig pont ma este töltöttem fel oda is.
Pedig pont ma este töltöttem fel oda is.
Előzmény: GSdriver (#1063)
Lemaradt az l betű a a cache.html végéről.
?????
2 óra volt mire rajottem. :-)
Más nem járjon így!
Nagy munka lenne a htm felismerése a betöltésnel?
Jó a progi!
?????
2 óra volt mire rajottem. :-)
Más nem járjon így!
Nagy munka lenne a htm felismerése a betöltésnel?
Jó a progi!
Előzmény: Robman (#1065)
Hali.
Kösz a munkádat a progival kapcsolatban.
Én vagyok a béna vagy nem megy a ladalista betöltés sdrol?
Leszedek 60 ládát tartalmazó cache.html-t a geocaching.hu ről, de a g:hu nem is látja, pedig ott van a könyvtárban.
Probaltam zippelve is.
Köszönöm a segítséget.
R
Kösz a munkádat a progival kapcsolatban.
Én vagyok a béna vagy nem megy a ladalista betöltés sdrol?
Leszedek 60 ládát tartalmazó cache.html-t a geocaching.hu ről, de a g:hu nem is látja, pedig ott van a könyvtárban.
Probaltam zippelve is.
Köszönöm a segítséget.
R
Biztos hülye vagyok, de nem tudom átállítani a koordináta formátumot 000°00.000"-re. Ami igen zavaró. De lehet, hogy csak én vagyok béna.
Sziasztok!
Nagyon kedvelem a g:hu-t, elsősorban a vektoros térképpel való off-line működés miatt. Evés közben jön meg az étvágy, ezért kérdezősködnék egy picit.
Hozzájutottam egy GPS trackerhez, amit beszereltem az autómba. Ha "esemény" van (pl. ellopják), akkor a a tracker SMS-ben 30 másodpercenként egy google maps link formájában visszaküldi a pozíciót járulékos információkkal "megfűszerezve". pl.:
[link]
Megjön az SMS, rákattintok a linkre, kiválaszthatom, hogy gmaps-ban, (és nem böngészőben) szeretném megnyitni a linket, és ha van internet kapcsolatom megjelenik a pozíció. [U]Mindez azonban offline-ban természetesen nem működik[/U Az a kérdésem, hogy hogyan lehetne ezt a google maps linket valahogy egyszerűen megjeleníteni a g:hu-ban. Kézzel beírni a koordinátákat igen nehézkes. (előttem van, hogy éppen lopják az autómat, és én próbálom bepötyögni a pozíciót) Valami láda importhoz hasonló funkcióra, vagy a teljes link ctrl+C ctrl+V -s bevitelére gondolok.
Ez már off, de ha tudtok valamilyen androidos térképprogramot, ami vektoros térképen tud megnyitni google maps linkeket, az is segítene.
Előre is köszönöm!
Nagyon kedvelem a g:hu-t, elsősorban a vektoros térképpel való off-line működés miatt. Evés közben jön meg az étvágy, ezért kérdezősködnék egy picit.
Hozzájutottam egy GPS trackerhez, amit beszereltem az autómba. Ha "esemény" van (pl. ellopják), akkor a a tracker SMS-ben 30 másodpercenként egy google maps link formájában visszaküldi a pozíciót járulékos információkkal "megfűszerezve". pl.:
[link]
Megjön az SMS, rákattintok a linkre, kiválaszthatom, hogy gmaps-ban, (és nem böngészőben) szeretném megnyitni a linket, és ha van internet kapcsolatom megjelenik a pozíció. [U]Mindez azonban offline-ban természetesen nem működik[/U Az a kérdésem, hogy hogyan lehetne ezt a google maps linket valahogy egyszerűen megjeleníteni a g:hu-ban. Kézzel beírni a koordinátákat igen nehézkes. (előttem van, hogy éppen lopják az autómat, és én próbálom bepötyögni a pozíciót) Valami láda importhoz hasonló funkcióra, vagy a teljes link ctrl+C ctrl+V -s bevitelére gondolok.
Ez már off, de ha tudtok valamilyen androidos térképprogramot, ami vektoros térképen tud megnyitni google maps linkeket, az is segítene.
Előre is köszönöm!
Galaxy Tab-on 4.0.3 és a 4.0.4-alatt is ment. A 4.0.4 alatt kicsit nehezen indult a térkép belinkelés - nem akarta behozni a file listát -, de miután sikerült, azóta megy.
Az egy hiba, ami előjött, h néha nem veszi észre, h a rendszer elforgatta 180 fokkal a képet és így pont ellenkezőleg meg az iránytű. Bár ez nem tudom, h az ICS miatt van-e.
Az egy hiba, ami előjött, h néha nem veszi észre, h a rendszer elforgatta 180 fokkal a képet és így pont ellenkezőleg meg az iránytű. Bár ez nem tudom, h az ICS miatt van-e.
Előzmény: Yoss (#1059)
Köszi, csak azért kérdeztem, mert gondoltam upgradelek és nem akartam meglepetést, de közben megtörtént az upg, most jönnek le a cuccok :)
Előzmény: BigMick (#1056)
A g:hu megy ICS alatt is?
Nincs elvi akadálya a dolognak.
A Google Developer Console tegnapi statisztikája szerint 165 db 4.0.3-as készüléken van fent (ez csak a marketen keresztül telepített példányokról tud). És még egyiknek a tulaja se anyázott, hogy nem megy :)
Nincs elvi akadálya a dolognak.
A Google Developer Console tegnapi statisztikája szerint 165 db 4.0.3-as készüléken van fent (ez csak a marketen keresztül telepített példányokról tud). És még egyiknek a tulaja se anyázott, hogy nem megy :)
Előzmény: Yoss (#1054)
Hacsak valaki más neki nem áll, és megcsinálja Badára, különben mostanában biztos nem lesz :(
Előzmény: sixtus (#1053)
Sziasztok!
Nem igazán tudom,h jó helyen kérdezem, érdeklődök, de megteszem, hátha... :)
Arról érdeklődnék,h a g:hu nem lesz-e vmikor más platformokra is, engem a Bada 2.0-s verzió érdekelne (de nagyon), mert nagyon tetszene a progi és nagyon használnám is (természetesen, ha létezne még fizetős verzióban is érdekelne).
Segítségeteket előre is köszönöm,
(bocs, ha off)
Nem igazán tudom,h jó helyen kérdezem, érdeklődök, de megteszem, hátha... :)
Arról érdeklődnék,h a g:hu nem lesz-e vmikor más platformokra is, engem a Bada 2.0-s verzió érdekelne (de nagyon), mert nagyon tetszene a progi és nagyon használnám is (természetesen, ha létezne még fizetős verzióban is érdekelne).
Segítségeteket előre is köszönöm,
(bocs, ha off)
És láss csodát! Működik! :-)) Nagyon szépen köszönöm!
A program tetszik. Gratulálok. További sok sikert a fejlesztéshez!
Ui.: Hálám jeléül egy kis kötözködés: az újabb változatokban a térképletöltésnél a "könyező"-be kellene egy "r"... ;-)
A program tetszik. Gratulálok. További sok sikert a fejlesztéshez!
Ui.: Hálám jeléül egy kis kötözködés: az újabb változatokban a térképletöltésnél a "könyező"-be kellene egy "r"... ;-)
Előzmény: BigMick (#1051)
Rossz helyről próbálsz térképet letölteni. A g:hu az 1.4.8 verziótól kezdve már csak az új, 0.3.0-s mapsforge formátumú térképekkel dolgozik. A tuhus eredetű térképek lelőhelye: openmaps.eu
Ugyanezt a linket megtalálod egyébként magában a programban is, az Infó funkcióban a Térképek fülön a Térkép típusok címszó alatt :)
Vagy ezen a fórumon a #995-ös hozzászólásban :)
Ugyanezt a linket megtalálod egyébként magában a programban is, az Infó funkcióban a Térképek fülön a Térkép típusok címszó alatt :)
Vagy ezen a fórumon a #995-ös hozzászólásban :)
Előzmény: Fekist (#1050)
Samsung Galaxy S2-re töltöttem le az 1.4.10-es verziót. Nagyszerű és hasznos fejlesztésnek tartom, remekül, gyorsan működik, de az offline üzemmel nehézségeim támadtak.
1. Ha kijelölöm a környék bizonyos körzetét, és letöltöm a térképet, a programból történt kilépés után később offline visszalépve már nincs többé térkép - az összes alkönyvtár üres.
2. Megpróbáltam SD-kártyára tölteni a #838-as bejegyzésben megadott linkekről az offline vektoros Mapsforge térképeket. Az OpenStreetMap adataiból készült "hungary.map" (21,9 MB) kiválóan működik, azonban az általam jobban kedvelt TuHu-ból készített "Hungary_omp.map" (217 MB) kijelölésekor hibaüzenetet kapok: "Érvénytelen térkép file: /mnt/sdcard/external_sd/g.hu.content/Map TileCache/tiles/TUHU/Hungary_omp.map". Itt aztán el is akadok; marad az előző térképhez való visszatérés. Mi lehet a baj? Hogyan tovább?
1. Ha kijelölöm a környék bizonyos körzetét, és letöltöm a térképet, a programból történt kilépés után később offline visszalépve már nincs többé térkép - az összes alkönyvtár üres.
2. Megpróbáltam SD-kártyára tölteni a #838-as bejegyzésben megadott linkekről az offline vektoros Mapsforge térképeket. Az OpenStreetMap adataiból készült "hungary.map" (21,9 MB) kiválóan működik, azonban az általam jobban kedvelt TuHu-ból készített "Hungary_omp.map" (217 MB) kijelölésekor hibaüzenetet kapok: "Érvénytelen térkép file: /mnt/sdcard/external_sd/g.hu.content/Map TileCache/tiles/TUHU/Hungary_omp.map". Itt aztán el is akadok; marad az előző térképhez való visszatérés. Mi lehet a baj? Hogyan tovább?
Utólagos képfeltöltésnél nincs visszajelzés,hogy sikeres volt-e.
Illetve elsőt feltölti másodikat látszólag igen.
Ha ki-belépek akkor egyesével igen
Szerintem ez még fennáll
Illetve elsőt feltölti másodikat látszólag igen.
Ha ki-belépek akkor egyesével igen
Szerintem ez még fennáll
Előzmény: BigMick (#1048)
Új verzió: 1.4.11
Változások:
- Beállítások oldalain is korrekt GPS igény kijelzés
- mapsforge vektoros téképhez Infó funkció helyreállítása
- láda le/betöltéskor a korábban betöltött ládák adatainak frissítése
(főleg mozgóknál érdekes)
- apró hibajavítások
- mapsforge térkép megjelenésének finomítása
Változások:
- Beállítások oldalain is korrekt GPS igény kijelzés
- mapsforge vektoros téképhez Infó funkció helyreállítása
- láda le/betöltéskor a korábban betöltött ládák adatainak frissítése
(főleg mozgóknál érdekes)
- apró hibajavítások
- mapsforge térkép megjelenésének finomítása
Defy-vel hasznalom.
Az iranytu soha nem volt hasznalhato :-( (gyari fw-k alatt sem)
CM7 van most rajta es ezzel sem ...
A tobbi progi szepen kezeli, ez nem. Ennek ellenere baromi jo progi es jol fejlodik.... Koszonjuk :-)
TyuTyu
Az iranytu soha nem volt hasznalhato :-( (gyari fw-k alatt sem)
CM7 van most rajta es ezzel sem ...
A tobbi progi szepen kezeli, ez nem. Ennek ellenere baromi jo progi es jol fejlodik.... Koszonjuk :-)
TyuTyu
Előzmény: wa_vagyok (#1044)
Hali!
ZTE Blade - 2.3.6 sosem volt, de ez a hiba sem 2.3.5, sem 2.3.7 (CyanogenMod) verziókon nem jelentkezett!
ZTE Blade - 2.3.6 sosem volt, de ez a hiba sem 2.3.5, sem 2.3.7 (CyanogenMod) verziókon nem jelentkezett!
Előzmény: BigMick (#1043)
gc loghoz képfeltöltéskor a 'Képek' pipa figyelembevételeműködik,de utólagos képfeltöltésnél nincs visszajelzés,hogy sikeres-e.Illetve elsőt feltölti másodikat látszólag igen. Ha ki-belépek akkor egyesével igen
Előzmény: BigMick (#995)
Köszönöm a gyors választ.
Sajnos, én ehhez sem értek, tudsz valami megoldást is ?
A GPS Essencialsban, a GPSlight-ban rendesen forog az iránytű...
Vagy vissza android 2.2-re ? Esetleg Cianoidra ?
Van itt valaki, aki Defy-t használ ???
Sajnos, én ehhez sem értek, tudsz valami megoldást is ?
A GPS Essencialsban, a GPSlight-ban rendesen forog az iránytű...
Vagy vissza android 2.2-re ? Esetleg Cianoidra ?
Van itt valaki, aki Defy-t használ ???
Előzmény: BigMick (#1043)
Android 2.3-ban sajnos van egy ismert bug, ami miatt az iránytü nem használható rendesen. A Google egyik 2.3.x verzióban se javította ezt a hibát.
Előzmény: wa_vagyok (#1042)
Szervusztok!
Már 2-3 hónapja próbálom használni ezt a programot (ellentétben a GPS-sel, a telefon mindig kéznél van alapon...). Végigkövettem a fejlődéstörténetet, a program egyre jobb (kösz, BigMick!)
Egy nagy bajom van vele: nekem az iránytű hihetetlenül lusta, csak 20-25 másodpercenként mutat új irányt. Az egyetlen beállítási lehetőséget (a mintavételi frekvencia állítást) hiába próbálgatom végig, nincs változás. Pedig más programokban (GPS essencials) olyan szépen mozog az iránytű...
Motorola Defy+ telefonom van, gyári hivatalos 2.3.6 Android verzióval.
Látott már valaki ilyen problémát, tud nekem segíteni ???
Már 2-3 hónapja próbálom használni ezt a programot (ellentétben a GPS-sel, a telefon mindig kéznél van alapon...). Végigkövettem a fejlődéstörténetet, a program egyre jobb (kösz, BigMick!)
Egy nagy bajom van vele: nekem az iránytű hihetetlenül lusta, csak 20-25 másodpercenként mutat új irányt. Az egyetlen beállítási lehetőséget (a mintavételi frekvencia állítást) hiába próbálgatom végig, nincs változás. Pedig más programokban (GPS essencials) olyan szépen mozog az iránytű...
Motorola Defy+ telefonom van, gyári hivatalos 2.3.6 Android verzióval.
Látott már valaki ilyen problémát, tud nekem segíteni ???
osmdroid online/offline tiles térképet, azon belül a google/tuhu/osm mapnik között szoktam váltogatni. Utoljára az 1.4.7-es programmal ládáztam.
Előzmény: BigMick (#1039)
Nálam is fennáll ez a dolog. Beépitett gps nélküli tab-bal is használom a programot, jorészt a leirások olvasása miatt. Midegyik térképnél ez a helyzet, kiirja: 'ne tudd meg hol van'. Az ujabb g:hu-knál már meglehet kerülni hogy átvágjak Afrikán, ha a láda leirásbol kattintok a térképre. Akkor a ládát mutatja a megfelelö modon a térképpel. Bt gps-sel müködik minden tökéletesen. Szerintem nem hiba, nem tul életszerü igy használni.
Előzmény: BigMick (#1039)
Szia,
jelenleg csak a program saját maga tudja letölteni magának a játékok adatait.
jelenleg csak a program saját maga tudja letölteni magának a játékok adatait.
Előzmény: furtongy (#1036)
Nekem egy olyan kérésem lenne, hogyha nincs jel, és a telefon nem tudja hogy hol vagyok, akkor vagy legyen egy beállítható koordináta a bejövő térkép közepe, vagy legyen mondjuk beégetve Budapest mint középpont, már az is sokkal jobb lenne mint a (0;0) pont. Akkor nem kellene mindig zoomolgatni, meg Afrikán keresztül áthúzni a térképet Magyarországig, aztán megint zoomolgatni, stbstb. Amúgy a program egyre jobb, köszi BigMick!
sziasztok!
a g:hu-ba be lehet valahogy tölteni a gpsgames.hu/terkep-ről letöltött játékokat?
vagy csak a telefonban elindított g:hu-ban lehet a a játék letöltése gombbal?
köszi, fgy
a g:hu-ba be lehet valahogy tölteni a gpsgames.hu/terkep-ről letöltött játékokat?
vagy csak a telefonban elindított g:hu-ban lehet a a játék letöltése gombbal?
köszi, fgy
Köszönöm, így már működik. Tudtam a mapsforge verzióváltásról, de eddig abban a meggyőződében voltam, hogy a legújabb g:hu változatot használom. Ha nem pánikolok, hanem korábban megnéztem volna a verziótörténetet, akkor magamtól is rájöhettem volna a hibára. Tanulság: máskor alaposabban körülnézek, és csak azután kérdezek.
Előzmény: BigMick (#1034)
Az 1.4.7 még a régi, 0.2.4-es verziójú mapsforge térképeket tudta kezelni.
Azóta verzióváltás volt a mapsforge-nál, 0.3.0-ra, ami egy továbbfejlesztett, tömörebb térképformátum. Ezt pedig csak az újabb g:hu verziók tudják kezelni. Frissítsed nyugodtan a programot is a legújabb verzióra, ami jelenleg az 1.4.10.
Azóta verzióváltás volt a mapsforge-nál, 0.3.0-ra, ami egy továbbfejlesztett, tömörebb térképformátum. Ezt pedig csak az újabb g:hu verziók tudják kezelni. Frissítsed nyugodtan a programot is a legújabb verzióra, ami jelenleg az 1.4.10.
Előzmény: KoLa (#1033)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |