1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
A Várpalotai Séta (GCVpS) pontjai nem jelennek meg a g:hu-ban, látszólag rendben vannak pedig.
Szia! Azt szeretném megtudni, hogy az online használat a telenor "okos" tarifája szerint böngészésnek, vagy kiemelt letöltésnek számít. Erre az ügyfélszolgálaton nem tudtak választ adni, túl spéci a kérdés. Nekem a ládák az online térképen megjelennek, de nem linkelődnek úgy, mint az offline verzióban, ennek mi az oka? A válaszokat a programot köszönöm!
Bocsánat elnéztem .Sikerült a térképet letölteni ,és működik.Még egyszer nagyon köszönöm.
Köszönöm a segítségedet.Csak még az az egy kérdésem van hogy ezek közül melyiket érdemes letölteni.
Előzmény: keep (#1093)
Szia borsó
a progit elindítva az "infó" gomb "térképek" fülén van a neked szükséges infó.
Egyébként pedig innen kell neked a mapsforge térkép, amit lementesz, kitömörítesz a kártyádon, majd a progiban térkép -> helyi menü -> térkép file menüből megnyitod
egészségedre :)
a progit elindítva az "infó" gomb "térképek" fülén van a neked szükséges infó.
Egyébként pedig innen kell neked a mapsforge térkép, amit lementesz, kitömörítesz a kártyádon, majd a progiban térkép -> helyi menü -> térkép file menüből megnyitod
egészségedre :)
Előzmény: borsó (#1092)
Sziasztok!Abban kérnék segítséget ,hogy pontosan hogyan kell, és honnan pc re térképet letölteni amit aztán a telefonra tudok másolni.
Lehetőleg teljes Magyarország térkép kellene.Próbáltam a TUHU-ról is letölteni de nem igazán tudom pontosan hogyan kell.Segítség lenne az is ha valaki lépésről lépésre leírná.Előre is köszönöm.
Lehetőleg teljes Magyarország térkép kellene.Próbáltam a TUHU-ról is letölteni de nem igazán tudom pontosan hogyan kell.Segítség lenne az is ha valaki lépésről lépésre leírná.Előre is köszönöm.
Szia! Hasonló témában gyötröm jómagam is a progit. Arra már rájöttem, hogy egy új koo-t elmenteni csak letöltött ládaleírás elejére tudok. Azt is "vettem", hogy a térképre bökve létrehozhatok egy új pontot (névvel koo-val), amelyik csak ott lesz látható (bár nem lenne rossz, ha valahova lementené és a jelölők törlése után is visszahívható lenne). A gondom igazából akkor kezdődik, amikor az így felvitt, névvel ellátott új pontra rábökve, célpontként akarom kijelölni. A progi meg is hívja a pontot, a térképen látható lesz a hozzá vezető szaggatott vonal, azonban átváltva az iránytűre, a műszer teljesen mást mutat. Ha volt előtte valamilyen (ládaleírásból meghívott) célpont, akkor azt (irány, távolság és a jobbra fenn a név), ha nem, akkor az északi irányt (a név és távolság üres). Csak velem kekeckedik? És ha igen, hogyan tudnám "visszaszívatni"? ;-)
Előzmény: BigMick (#1089)
Sajnos az úgy nem jó, mert a célt maga a koordináta mutatja meg, először a koordinátát kell megadjam, és ebből látom hogy hol a cél.
Előzmény: BigMick (#1089)
Értem. Jelenleg max. annyit tudsz még tenni, hogy térképen megkeresed a célt, ráböksz a térképre és a feljövő dialógusablakban a Célpont opciót választod.
Előzmény: zolikj (#1088)
Köszönöm a gyors választ, igen ezt így megtaláltam csak ehhez kell letöltött láda vagy játék, én egy külön menüre gondoltam ahol csak ez a funkció lenne.
Előzmény: BigMick (#1087)
be tudok gépelni egy tetszőleges koordinátát és ahhoz odanavigál
Bármelyik láda- vagy játékleírásban Menü / Új pont, majd a leírásban ráböksz, és már ki is van jelölve célpontnak.
Bármelyik láda- vagy játékleírásban Menü / Új pont, majd a leírásban ráböksz, és már ki is van jelölve célpontnak.
Előzmény: zolikj (#1086)
Sziasztok,
Lehetséges olyan menüvel, funkcióval bővíteni a progit ahol be tudok gépelni egy tetszőleges koordinátát és ahhoz odanavigál ?
Lehetséges olyan menüvel, funkcióval bővíteni a progit ahol be tudok gépelni egy tetszőleges koordinátát és ahhoz odanavigál ?
Jól van. Igazából már én is elfelejtettem, hogy a koordináta adatok formázása nem a magában a ládaadat megjelenítő képernyőben történik, hanem korábban, még a ládaadatok importálásakor.
Előzmény: Yoss (#1084)
Ez elképzelhető. Megpróbálom újra letölteni a ládákat. Majd jelzem az eredményt.
Előzmény: BigMick (#1082)
Ennek a GCTOZE ládának az adatait nem a g:hu frissítés előtt töltötted még le/be?
Mert akkor el tudom képzelni, hogy rosszul töltődtek be a koordináták.
Mert akkor el tudom képzelni, hogy rosszul töltődtek be a koordináták.
Előzmény: Yoss (#1081)
Hát nekem belekattintva is pici lesz. Lementés, nagyítás: ekkor meg annyira elmosódott, hogy semmi írást nem lehet kivenni.
Előzmény: Yoss (#1078)
Most meg itt nem látszik, pedig ugyanabban az albumban van, mint az előző. De kattintásra megnyílik. Legalábbis nekem. Ha nem, szólj, elküldöm privátban.
Előzmény: Yoss (#1077)
Oké, de az előbbi posztban írtam, hogy a frissítés után is ez a helyzet. Mindjárt hegesztek egy újabb képet.
Előzmény: BigMick (#1074)
A képernyőmentésen én 1.3.17-es verziót látok, amiben még tényleg ilyen volt a koord.formátum. Azóta eltelt 9 hónap, megszületett további 25 újabb verzió, és az 1.4.0-s óta már a megszokott koord.formátumban látszanak a láda koordináták:
Előzmény: Yoss (#1073)
Közben leesett a tantusz, hogy elég régi a verzió ezért frissítettem a legújabbra. A probléma ettől még nem oldódott meg, a képernyőmentés ugyanezt mutatná.
Előzmény: Yoss (#1072)
Akkor még 2 kérdés:
- pontosan hol van még a programban ilyen 000.000000° ?
- és melyik g:hu verzióról beszélünk?
- pontosan hol van még a programban ilyen 000.000000° ?
- és melyik g:hu verzióról beszélünk?
Előzmény: Yoss (#1070)
Jó lenne, de nem az. Nálam 000.000000° ami nem jó. Az általad írtra szeretném állítani, amit írtam én is, de nem megy.
Előzmény: BigMick (#1068)
Nagy munka lenne a htm felismerése a betöltésnel?
Lehet, hogy meglepő, de igen.
Most ugyanaz a közös file kiválasztó eljárás működik a ládaleírások, a GG.hu-s játékleírások és a térképek kiválasztására. Ennek az eljárásnak egy bemeneti paramétere van: egy file név kiterjesztés, amit az adott célra keressen (html, xml, illetve map).
Lehet, hogy meglepő, de igen.
Most ugyanaz a közös file kiválasztó eljárás működik a ládaleírások, a GG.hu-s játékleírások és a térképek kiválasztására. Ennek az eljárásnak egy bemeneti paramétere van: egy file név kiterjesztés, amit az adott célra keressen (html, xml, illetve map).
Előzmény: Robman (#1066)
nem tudom átállítani a koordináta formátumot 000°00.000"-re
Melyik koordinátát kéne ilyenre alakítani?
A 00° 00,000' formátum miért nem jó?
Melyik koordinátát kéne ilyenre alakítani?
A 00° 00,000' formátum miért nem jó?
Előzmény: Yoss (#1064)
A "market" még nem ajánlja fel a 10->11 frissítést.
Pedig pont ma este töltöttem fel oda is.
Pedig pont ma este töltöttem fel oda is.
Előzmény: GSdriver (#1063)
Lemaradt az l betű a a cache.html végéről.
?????
2 óra volt mire rajottem. :-)
Más nem járjon így!
Nagy munka lenne a htm felismerése a betöltésnel?
Jó a progi!
?????
2 óra volt mire rajottem. :-)
Más nem járjon így!
Nagy munka lenne a htm felismerése a betöltésnel?
Jó a progi!
Előzmény: Robman (#1065)
Hali.
Kösz a munkádat a progival kapcsolatban.
Én vagyok a béna vagy nem megy a ladalista betöltés sdrol?
Leszedek 60 ládát tartalmazó cache.html-t a geocaching.hu ről, de a g:hu nem is látja, pedig ott van a könyvtárban.
Probaltam zippelve is.
Köszönöm a segítséget.
R
Kösz a munkádat a progival kapcsolatban.
Én vagyok a béna vagy nem megy a ladalista betöltés sdrol?
Leszedek 60 ládát tartalmazó cache.html-t a geocaching.hu ről, de a g:hu nem is látja, pedig ott van a könyvtárban.
Probaltam zippelve is.
Köszönöm a segítséget.
R
Biztos hülye vagyok, de nem tudom átállítani a koordináta formátumot 000°00.000"-re. Ami igen zavaró. De lehet, hogy csak én vagyok béna.
Sziasztok!
Nagyon kedvelem a g:hu-t, elsősorban a vektoros térképpel való off-line működés miatt. Evés közben jön meg az étvágy, ezért kérdezősködnék egy picit.
Hozzájutottam egy GPS trackerhez, amit beszereltem az autómba. Ha "esemény" van (pl. ellopják), akkor a a tracker SMS-ben 30 másodpercenként egy google maps link formájában visszaküldi a pozíciót járulékos információkkal "megfűszerezve". pl.:
[link]
Megjön az SMS, rákattintok a linkre, kiválaszthatom, hogy gmaps-ban, (és nem böngészőben) szeretném megnyitni a linket, és ha van internet kapcsolatom megjelenik a pozíció. [U]Mindez azonban offline-ban természetesen nem működik[/U Az a kérdésem, hogy hogyan lehetne ezt a google maps linket valahogy egyszerűen megjeleníteni a g:hu-ban. Kézzel beírni a koordinátákat igen nehézkes. (előttem van, hogy éppen lopják az autómat, és én próbálom bepötyögni a pozíciót) Valami láda importhoz hasonló funkcióra, vagy a teljes link ctrl+C ctrl+V -s bevitelére gondolok.
Ez már off, de ha tudtok valamilyen androidos térképprogramot, ami vektoros térképen tud megnyitni google maps linkeket, az is segítene.
Előre is köszönöm!
Nagyon kedvelem a g:hu-t, elsősorban a vektoros térképpel való off-line működés miatt. Evés közben jön meg az étvágy, ezért kérdezősködnék egy picit.
Hozzájutottam egy GPS trackerhez, amit beszereltem az autómba. Ha "esemény" van (pl. ellopják), akkor a a tracker SMS-ben 30 másodpercenként egy google maps link formájában visszaküldi a pozíciót járulékos információkkal "megfűszerezve". pl.:
[link]
Megjön az SMS, rákattintok a linkre, kiválaszthatom, hogy gmaps-ban, (és nem böngészőben) szeretném megnyitni a linket, és ha van internet kapcsolatom megjelenik a pozíció. [U]Mindez azonban offline-ban természetesen nem működik[/U Az a kérdésem, hogy hogyan lehetne ezt a google maps linket valahogy egyszerűen megjeleníteni a g:hu-ban. Kézzel beírni a koordinátákat igen nehézkes. (előttem van, hogy éppen lopják az autómat, és én próbálom bepötyögni a pozíciót) Valami láda importhoz hasonló funkcióra, vagy a teljes link ctrl+C ctrl+V -s bevitelére gondolok.
Ez már off, de ha tudtok valamilyen androidos térképprogramot, ami vektoros térképen tud megnyitni google maps linkeket, az is segítene.
Előre is köszönöm!
Galaxy Tab-on 4.0.3 és a 4.0.4-alatt is ment. A 4.0.4 alatt kicsit nehezen indult a térkép belinkelés - nem akarta behozni a file listát -, de miután sikerült, azóta megy.
Az egy hiba, ami előjött, h néha nem veszi észre, h a rendszer elforgatta 180 fokkal a képet és így pont ellenkezőleg meg az iránytű. Bár ez nem tudom, h az ICS miatt van-e.
Az egy hiba, ami előjött, h néha nem veszi észre, h a rendszer elforgatta 180 fokkal a képet és így pont ellenkezőleg meg az iránytű. Bár ez nem tudom, h az ICS miatt van-e.
Előzmény: Yoss (#1059)
Köszi, csak azért kérdeztem, mert gondoltam upgradelek és nem akartam meglepetést, de közben megtörtént az upg, most jönnek le a cuccok :)
Előzmény: BigMick (#1056)
A g:hu megy ICS alatt is?
Nincs elvi akadálya a dolognak.
A Google Developer Console tegnapi statisztikája szerint 165 db 4.0.3-as készüléken van fent (ez csak a marketen keresztül telepített példányokról tud). És még egyiknek a tulaja se anyázott, hogy nem megy :)
Nincs elvi akadálya a dolognak.
A Google Developer Console tegnapi statisztikája szerint 165 db 4.0.3-as készüléken van fent (ez csak a marketen keresztül telepített példányokról tud). És még egyiknek a tulaja se anyázott, hogy nem megy :)
Előzmény: Yoss (#1054)
Hacsak valaki más neki nem áll, és megcsinálja Badára, különben mostanában biztos nem lesz :(
Előzmény: sixtus (#1053)
Sziasztok!
Nem igazán tudom,h jó helyen kérdezem, érdeklődök, de megteszem, hátha... :)
Arról érdeklődnék,h a g:hu nem lesz-e vmikor más platformokra is, engem a Bada 2.0-s verzió érdekelne (de nagyon), mert nagyon tetszene a progi és nagyon használnám is (természetesen, ha létezne még fizetős verzióban is érdekelne).
Segítségeteket előre is köszönöm,
(bocs, ha off)
Nem igazán tudom,h jó helyen kérdezem, érdeklődök, de megteszem, hátha... :)
Arról érdeklődnék,h a g:hu nem lesz-e vmikor más platformokra is, engem a Bada 2.0-s verzió érdekelne (de nagyon), mert nagyon tetszene a progi és nagyon használnám is (természetesen, ha létezne még fizetős verzióban is érdekelne).
Segítségeteket előre is köszönöm,
(bocs, ha off)
És láss csodát! Működik! :-)) Nagyon szépen köszönöm!
A program tetszik. Gratulálok. További sok sikert a fejlesztéshez!
Ui.: Hálám jeléül egy kis kötözködés: az újabb változatokban a térképletöltésnél a "könyező"-be kellene egy "r"... ;-)
A program tetszik. Gratulálok. További sok sikert a fejlesztéshez!
Ui.: Hálám jeléül egy kis kötözködés: az újabb változatokban a térképletöltésnél a "könyező"-be kellene egy "r"... ;-)
Előzmény: BigMick (#1051)
Rossz helyről próbálsz térképet letölteni. A g:hu az 1.4.8 verziótól kezdve már csak az új, 0.3.0-s mapsforge formátumú térképekkel dolgozik. A tuhus eredetű térképek lelőhelye: openmaps.eu
Ugyanezt a linket megtalálod egyébként magában a programban is, az Infó funkcióban a Térképek fülön a Térkép típusok címszó alatt :)
Vagy ezen a fórumon a #995-ös hozzászólásban :)
Ugyanezt a linket megtalálod egyébként magában a programban is, az Infó funkcióban a Térképek fülön a Térkép típusok címszó alatt :)
Vagy ezen a fórumon a #995-ös hozzászólásban :)
Előzmény: Fekist (#1050)
Samsung Galaxy S2-re töltöttem le az 1.4.10-es verziót. Nagyszerű és hasznos fejlesztésnek tartom, remekül, gyorsan működik, de az offline üzemmel nehézségeim támadtak.
1. Ha kijelölöm a környék bizonyos körzetét, és letöltöm a térképet, a programból történt kilépés után később offline visszalépve már nincs többé térkép - az összes alkönyvtár üres.
2. Megpróbáltam SD-kártyára tölteni a #838-as bejegyzésben megadott linkekről az offline vektoros Mapsforge térképeket. Az OpenStreetMap adataiból készült "hungary.map" (21,9 MB) kiválóan működik, azonban az általam jobban kedvelt TuHu-ból készített "Hungary_omp.map" (217 MB) kijelölésekor hibaüzenetet kapok: "Érvénytelen térkép file: /mnt/sdcard/external_sd/g.hu.content/Map TileCache/tiles/TUHU/Hungary_omp.map". Itt aztán el is akadok; marad az előző térképhez való visszatérés. Mi lehet a baj? Hogyan tovább?
1. Ha kijelölöm a környék bizonyos körzetét, és letöltöm a térképet, a programból történt kilépés után később offline visszalépve már nincs többé térkép - az összes alkönyvtár üres.
2. Megpróbáltam SD-kártyára tölteni a #838-as bejegyzésben megadott linkekről az offline vektoros Mapsforge térképeket. Az OpenStreetMap adataiból készült "hungary.map" (21,9 MB) kiválóan működik, azonban az általam jobban kedvelt TuHu-ból készített "Hungary_omp.map" (217 MB) kijelölésekor hibaüzenetet kapok: "Érvénytelen térkép file: /mnt/sdcard/external_sd/g.hu.content/Map TileCache/tiles/TUHU/Hungary_omp.map". Itt aztán el is akadok; marad az előző térképhez való visszatérés. Mi lehet a baj? Hogyan tovább?
Utólagos képfeltöltésnél nincs visszajelzés,hogy sikeres volt-e.
Illetve elsőt feltölti másodikat látszólag igen.
Ha ki-belépek akkor egyesével igen
Szerintem ez még fennáll
Illetve elsőt feltölti másodikat látszólag igen.
Ha ki-belépek akkor egyesével igen
Szerintem ez még fennáll
Előzmény: BigMick (#1048)
Új verzió: 1.4.11
Változások:
- Beállítások oldalain is korrekt GPS igény kijelzés
- mapsforge vektoros téképhez Infó funkció helyreállítása
- láda le/betöltéskor a korábban betöltött ládák adatainak frissítése
(főleg mozgóknál érdekes)
- apró hibajavítások
- mapsforge térkép megjelenésének finomítása
Változások:
- Beállítások oldalain is korrekt GPS igény kijelzés
- mapsforge vektoros téképhez Infó funkció helyreállítása
- láda le/betöltéskor a korábban betöltött ládák adatainak frissítése
(főleg mozgóknál érdekes)
- apró hibajavítások
- mapsforge térkép megjelenésének finomítása
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |