1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
szerintem inkább valami korlát lehet, nem is teljesen értelmetlen, hiszen 3G-t használva eléggé megnövelheti a forgalmat, ha több ezer ládát próbálsz egyszerre letölteni.
Gondolom.
Gondolom.
Előzmény: yoda-lukit (#1104)
Legújabb verzióbál miért lehet, hogy nem tud egy kanyi ládát se letölteni bizonyos esetekben? Megyek a letöltés weből menübe, a ládakódot hagyom "GC"-n, név részlet semmi, közelben lévők pipa, max táv 100 km, "letöltés" klikk, üzenet: "Nem sikerült a feltételeknek megfelelő ládát letölteni".
15, 50 km-re működik, 100 km-re már nem. Lenne valamilyen láda, amit nem tud rendesen parse-olni? Ha a közelben lévőkről leveszem a pipát, szintén nem megy.
Előre is köszi: lukit
15, 50 km-re működik, 100 km-re már nem. Lenne valamilyen láda, amit nem tud rendesen parse-olni? Ha a közelben lévőkről leveszem a pipát, szintén nem megy.
Előre is köszi: lukit
Üdv!
Megtudná valaki mondani, hogy két mapsforge térképet hogyan lehet egybemosni? Vagyis két .map fájlbol eggyet létrehozni?
Megtudná valaki mondani, hogy két mapsforge térképet hogyan lehet egybemosni? Vagyis két .map fájlbol eggyet létrehozni?
Gyakorlatilag csak egy ládaleírásba előzetesen elmentett pontra tudok navigálni. Mi lehet a hiba?
Valószínűleg egy bug van a programban. Igyekszem a következő verzióban javítani.
Valószínűleg egy bug van a programban. Igyekszem a következő verzióban javítani.
Előzmény: Fekist (#1100)
Szia BigMick! SNG Galaxy S2-t használok, g:hu 1.4.11-es verzióval. Ha (offline) térképre bökve, a megjelenő párbeszédablakkal célpontot akarok kijelölni, a program meghívja a pontot, a térképen látható is a szaggatott vonal, de átváltva az iránytűre, az továbbra is a ládaleírásból utoljára meghívott irányt, távolságot és (jobbra fenn) a nevet mutatja. (Akkor is, ha a leírásokat már töröltem a ládalistából.) Gyakorlatilag csak egy ládaleírásba előzetesen elmentett pontra tudok navigálni. Mi lehet a hiba?
az online használat a telenor "okos" tarifája szerint böngészésnek, vagy kiemelt letöltésnek számít
Nem tudom a telenornál mi számít böngészésnek és mi kiemelt letöltésnek.
A g:hu program html, illetve néha wap protokollt használ az adatok le- és feltöltéséhez, de hogy a telenor ezeket hogyan minősíti, azt nem tudom.
Nem tudom a telenornál mi számít böngészésnek és mi kiemelt letöltésnek.
A g:hu program html, illetve néha wap protokollt használ az adatok le- és feltöltéséhez, de hogy a telenor ezeket hogyan minősíti, azt nem tudom.
Előzmény: papj (#1096)
A g:hu program a ládaleírásokban használatos coord formátumok szabványos írásmódjára van felkészítve, ami ilyen:
coord lat="N 47° 12,081'" lon="E 18° 8,401'"
A GCVps láda leírása ehelyett egy ilyen, nem szabványos formát használ:
coord lat="N 47,2008024°" lon="E 18,1394731°"
A gc.hu weblap úgy látszik fel van készítve rá, hogy az ilyen írásmódot átkonvertálja megjelenítéskor. Megpróbálom a g:hu progit is majd kiképezni rá.
coord lat="N 47° 12,081'" lon="E 18° 8,401'"
A GCVps láda leírása ehelyett egy ilyen, nem szabványos formát használ:
coord lat="N 47,2008024°" lon="E 18,1394731°"
A gc.hu weblap úgy látszik fel van készítve rá, hogy az ilyen írásmódot átkonvertálja megjelenítéskor. Megpróbálom a g:hu progit is majd kiképezni rá.
Előzmény: Nargoth (#1097)
A Várpalotai Séta (GCVpS) pontjai nem jelennek meg a g:hu-ban, látszólag rendben vannak pedig.
Szia! Azt szeretném megtudni, hogy az online használat a telenor "okos" tarifája szerint böngészésnek, vagy kiemelt letöltésnek számít. Erre az ügyfélszolgálaton nem tudtak választ adni, túl spéci a kérdés. Nekem a ládák az online térképen megjelennek, de nem linkelődnek úgy, mint az offline verzióban, ennek mi az oka? A válaszokat a programot köszönöm!
Bocsánat elnéztem .Sikerült a térképet letölteni ,és működik.Még egyszer nagyon köszönöm.
Köszönöm a segítségedet.Csak még az az egy kérdésem van hogy ezek közül melyiket érdemes letölteni.
Előzmény: keep (#1093)
Szia borsó
a progit elindítva az "infó" gomb "térképek" fülén van a neked szükséges infó.
Egyébként pedig innen kell neked a mapsforge térkép, amit lementesz, kitömörítesz a kártyádon, majd a progiban térkép -> helyi menü -> térkép file menüből megnyitod
egészségedre :)
a progit elindítva az "infó" gomb "térképek" fülén van a neked szükséges infó.
Egyébként pedig innen kell neked a mapsforge térkép, amit lementesz, kitömörítesz a kártyádon, majd a progiban térkép -> helyi menü -> térkép file menüből megnyitod
egészségedre :)
Előzmény: borsó (#1092)
Sziasztok!Abban kérnék segítséget ,hogy pontosan hogyan kell, és honnan pc re térképet letölteni amit aztán a telefonra tudok másolni.
Lehetőleg teljes Magyarország térkép kellene.Próbáltam a TUHU-ról is letölteni de nem igazán tudom pontosan hogyan kell.Segítség lenne az is ha valaki lépésről lépésre leírná.Előre is köszönöm.
Lehetőleg teljes Magyarország térkép kellene.Próbáltam a TUHU-ról is letölteni de nem igazán tudom pontosan hogyan kell.Segítség lenne az is ha valaki lépésről lépésre leírná.Előre is köszönöm.
Szia! Hasonló témában gyötröm jómagam is a progit. Arra már rájöttem, hogy egy új koo-t elmenteni csak letöltött ládaleírás elejére tudok. Azt is "vettem", hogy a térképre bökve létrehozhatok egy új pontot (névvel koo-val), amelyik csak ott lesz látható (bár nem lenne rossz, ha valahova lementené és a jelölők törlése után is visszahívható lenne). A gondom igazából akkor kezdődik, amikor az így felvitt, névvel ellátott új pontra rábökve, célpontként akarom kijelölni. A progi meg is hívja a pontot, a térképen látható lesz a hozzá vezető szaggatott vonal, azonban átváltva az iránytűre, a műszer teljesen mást mutat. Ha volt előtte valamilyen (ládaleírásból meghívott) célpont, akkor azt (irány, távolság és a jobbra fenn a név), ha nem, akkor az északi irányt (a név és távolság üres). Csak velem kekeckedik? És ha igen, hogyan tudnám "visszaszívatni"? ;-)
Előzmény: BigMick (#1089)
Sajnos az úgy nem jó, mert a célt maga a koordináta mutatja meg, először a koordinátát kell megadjam, és ebből látom hogy hol a cél.
Előzmény: BigMick (#1089)
Értem. Jelenleg max. annyit tudsz még tenni, hogy térképen megkeresed a célt, ráböksz a térképre és a feljövő dialógusablakban a Célpont opciót választod.
Előzmény: zolikj (#1088)
Köszönöm a gyors választ, igen ezt így megtaláltam csak ehhez kell letöltött láda vagy játék, én egy külön menüre gondoltam ahol csak ez a funkció lenne.
Előzmény: BigMick (#1087)
be tudok gépelni egy tetszőleges koordinátát és ahhoz odanavigál
Bármelyik láda- vagy játékleírásban Menü / Új pont, majd a leírásban ráböksz, és már ki is van jelölve célpontnak.
Bármelyik láda- vagy játékleírásban Menü / Új pont, majd a leírásban ráböksz, és már ki is van jelölve célpontnak.
Előzmény: zolikj (#1086)
Sziasztok,
Lehetséges olyan menüvel, funkcióval bővíteni a progit ahol be tudok gépelni egy tetszőleges koordinátát és ahhoz odanavigál ?
Lehetséges olyan menüvel, funkcióval bővíteni a progit ahol be tudok gépelni egy tetszőleges koordinátát és ahhoz odanavigál ?
Jól van. Igazából már én is elfelejtettem, hogy a koordináta adatok formázása nem a magában a ládaadat megjelenítő képernyőben történik, hanem korábban, még a ládaadatok importálásakor.
Előzmény: Yoss (#1084)
Ez elképzelhető. Megpróbálom újra letölteni a ládákat. Majd jelzem az eredményt.
Előzmény: BigMick (#1082)
Ennek a GCTOZE ládának az adatait nem a g:hu frissítés előtt töltötted még le/be?
Mert akkor el tudom képzelni, hogy rosszul töltődtek be a koordináták.
Mert akkor el tudom képzelni, hogy rosszul töltődtek be a koordináták.
Előzmény: Yoss (#1081)
Hát nekem belekattintva is pici lesz. Lementés, nagyítás: ekkor meg annyira elmosódott, hogy semmi írást nem lehet kivenni.
Előzmény: Yoss (#1078)
Most meg itt nem látszik, pedig ugyanabban az albumban van, mint az előző. De kattintásra megnyílik. Legalábbis nekem. Ha nem, szólj, elküldöm privátban.
Előzmény: Yoss (#1077)
Oké, de az előbbi posztban írtam, hogy a frissítés után is ez a helyzet. Mindjárt hegesztek egy újabb képet.
Előzmény: BigMick (#1074)
A képernyőmentésen én 1.3.17-es verziót látok, amiben még tényleg ilyen volt a koord.formátum. Azóta eltelt 9 hónap, megszületett további 25 újabb verzió, és az 1.4.0-s óta már a megszokott koord.formátumban látszanak a láda koordináták:
Előzmény: Yoss (#1073)
Közben leesett a tantusz, hogy elég régi a verzió ezért frissítettem a legújabbra. A probléma ettől még nem oldódott meg, a képernyőmentés ugyanezt mutatná.
Előzmény: Yoss (#1072)
Akkor még 2 kérdés:
- pontosan hol van még a programban ilyen 000.000000° ?
- és melyik g:hu verzióról beszélünk?
- pontosan hol van még a programban ilyen 000.000000° ?
- és melyik g:hu verzióról beszélünk?
Előzmény: Yoss (#1070)
Jó lenne, de nem az. Nálam 000.000000° ami nem jó. Az általad írtra szeretném állítani, amit írtam én is, de nem megy.
Előzmény: BigMick (#1068)
Nagy munka lenne a htm felismerése a betöltésnel?
Lehet, hogy meglepő, de igen.
Most ugyanaz a közös file kiválasztó eljárás működik a ládaleírások, a GG.hu-s játékleírások és a térképek kiválasztására. Ennek az eljárásnak egy bemeneti paramétere van: egy file név kiterjesztés, amit az adott célra keressen (html, xml, illetve map).
Lehet, hogy meglepő, de igen.
Most ugyanaz a közös file kiválasztó eljárás működik a ládaleírások, a GG.hu-s játékleírások és a térképek kiválasztására. Ennek az eljárásnak egy bemeneti paramétere van: egy file név kiterjesztés, amit az adott célra keressen (html, xml, illetve map).
Előzmény: Robman (#1066)
nem tudom átállítani a koordináta formátumot 000°00.000"-re
Melyik koordinátát kéne ilyenre alakítani?
A 00° 00,000' formátum miért nem jó?
Melyik koordinátát kéne ilyenre alakítani?
A 00° 00,000' formátum miért nem jó?
Előzmény: Yoss (#1064)
A "market" még nem ajánlja fel a 10->11 frissítést.
Pedig pont ma este töltöttem fel oda is.
Pedig pont ma este töltöttem fel oda is.
Előzmény: GSdriver (#1063)
Lemaradt az l betű a a cache.html végéről.
?????
2 óra volt mire rajottem. :-)
Más nem járjon így!
Nagy munka lenne a htm felismerése a betöltésnel?
Jó a progi!
?????
2 óra volt mire rajottem. :-)
Más nem járjon így!
Nagy munka lenne a htm felismerése a betöltésnel?
Jó a progi!
Előzmény: Robman (#1065)
Hali.
Kösz a munkádat a progival kapcsolatban.
Én vagyok a béna vagy nem megy a ladalista betöltés sdrol?
Leszedek 60 ládát tartalmazó cache.html-t a geocaching.hu ről, de a g:hu nem is látja, pedig ott van a könyvtárban.
Probaltam zippelve is.
Köszönöm a segítséget.
R
Kösz a munkádat a progival kapcsolatban.
Én vagyok a béna vagy nem megy a ladalista betöltés sdrol?
Leszedek 60 ládát tartalmazó cache.html-t a geocaching.hu ről, de a g:hu nem is látja, pedig ott van a könyvtárban.
Probaltam zippelve is.
Köszönöm a segítséget.
R
Biztos hülye vagyok, de nem tudom átállítani a koordináta formátumot 000°00.000"-re. Ami igen zavaró. De lehet, hogy csak én vagyok béna.
Sziasztok!
Nagyon kedvelem a g:hu-t, elsősorban a vektoros térképpel való off-line működés miatt. Evés közben jön meg az étvágy, ezért kérdezősködnék egy picit.
Hozzájutottam egy GPS trackerhez, amit beszereltem az autómba. Ha "esemény" van (pl. ellopják), akkor a a tracker SMS-ben 30 másodpercenként egy google maps link formájában visszaküldi a pozíciót járulékos információkkal "megfűszerezve". pl.:
[link]
Megjön az SMS, rákattintok a linkre, kiválaszthatom, hogy gmaps-ban, (és nem böngészőben) szeretném megnyitni a linket, és ha van internet kapcsolatom megjelenik a pozíció. [U]Mindez azonban offline-ban természetesen nem működik[/U Az a kérdésem, hogy hogyan lehetne ezt a google maps linket valahogy egyszerűen megjeleníteni a g:hu-ban. Kézzel beírni a koordinátákat igen nehézkes. (előttem van, hogy éppen lopják az autómat, és én próbálom bepötyögni a pozíciót) Valami láda importhoz hasonló funkcióra, vagy a teljes link ctrl+C ctrl+V -s bevitelére gondolok.
Ez már off, de ha tudtok valamilyen androidos térképprogramot, ami vektoros térképen tud megnyitni google maps linkeket, az is segítene.
Előre is köszönöm!
Nagyon kedvelem a g:hu-t, elsősorban a vektoros térképpel való off-line működés miatt. Evés közben jön meg az étvágy, ezért kérdezősködnék egy picit.
Hozzájutottam egy GPS trackerhez, amit beszereltem az autómba. Ha "esemény" van (pl. ellopják), akkor a a tracker SMS-ben 30 másodpercenként egy google maps link formájában visszaküldi a pozíciót járulékos információkkal "megfűszerezve". pl.:
[link]
Megjön az SMS, rákattintok a linkre, kiválaszthatom, hogy gmaps-ban, (és nem böngészőben) szeretném megnyitni a linket, és ha van internet kapcsolatom megjelenik a pozíció. [U]Mindez azonban offline-ban természetesen nem működik[/U Az a kérdésem, hogy hogyan lehetne ezt a google maps linket valahogy egyszerűen megjeleníteni a g:hu-ban. Kézzel beírni a koordinátákat igen nehézkes. (előttem van, hogy éppen lopják az autómat, és én próbálom bepötyögni a pozíciót) Valami láda importhoz hasonló funkcióra, vagy a teljes link ctrl+C ctrl+V -s bevitelére gondolok.
Ez már off, de ha tudtok valamilyen androidos térképprogramot, ami vektoros térképen tud megnyitni google maps linkeket, az is segítene.
Előre is köszönöm!
Galaxy Tab-on 4.0.3 és a 4.0.4-alatt is ment. A 4.0.4 alatt kicsit nehezen indult a térkép belinkelés - nem akarta behozni a file listát -, de miután sikerült, azóta megy.
Az egy hiba, ami előjött, h néha nem veszi észre, h a rendszer elforgatta 180 fokkal a képet és így pont ellenkezőleg meg az iránytű. Bár ez nem tudom, h az ICS miatt van-e.
Az egy hiba, ami előjött, h néha nem veszi észre, h a rendszer elforgatta 180 fokkal a képet és így pont ellenkezőleg meg az iránytű. Bár ez nem tudom, h az ICS miatt van-e.
Előzmény: Yoss (#1059)
Köszi, csak azért kérdeztem, mert gondoltam upgradelek és nem akartam meglepetést, de közben megtörtént az upg, most jönnek le a cuccok :)
Előzmény: BigMick (#1056)
A g:hu megy ICS alatt is?
Nincs elvi akadálya a dolognak.
A Google Developer Console tegnapi statisztikája szerint 165 db 4.0.3-as készüléken van fent (ez csak a marketen keresztül telepített példányokról tud). És még egyiknek a tulaja se anyázott, hogy nem megy :)
Nincs elvi akadálya a dolognak.
A Google Developer Console tegnapi statisztikája szerint 165 db 4.0.3-as készüléken van fent (ez csak a marketen keresztül telepített példányokról tud). És még egyiknek a tulaja se anyázott, hogy nem megy :)
Előzmény: Yoss (#1054)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |